Békés Megyei Népújság, 1987. november (42. évfolyam, 258-282. szám)

1987-11-02 / 258. szám

1987. november 2., hétfő SPORT SPORT SPORT SPORT Fővárosi győzelem két pontrúgásból MTK-VM-Békéscsabai Előre Spartacus 2-0 (2-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Budapest, Hungária kőrút, 4 ezer néző. V.: Bognár (Szilágyi S., Kiss G.). MTK-VM: Gáspár — Farkas, Híres, Szalai — Katzenbacb, Bog­nár, Lőrincz, Varga — Kékesi, Szeibert, FölSskei. Edző: Verebes József. BÉKÉSCSABA: .Baji — Szenti, Ottlakán, Bánfi, Fabulya — Ador­ján, Csató, Gruborovics, Csanálosi — Arky, Szekeres. Edző: Csank János. Csere: Pölöskei helyett Huszák (68. p.), Bognár helyett Oroszki (68. p.), Adorján helyett Kelemen (68. p.). Gólszerző: Szeibert, 11-esből (8. p.), Szeibert (38. p.). Sárga lap: Bánfi (38. p.). Szögletarány: 7:1 (2:1) a Békéscsaba javára. Szép őszi búcsú a hazai közönségtől Békéscsabai Előre Spariacus-Pécs 28-20 (14-9) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 400 néző. V.: Fa­lu, Ihász. Békéscsaba: TÓTH GY. — Kiss 2, Csuvarszkl 3, GAVAI 7, Ferencz 3, BOGARDI 7 (2), Bene 3. Csere: Tyetyák (kapus), Szentmihályi 3, Szilágyi, VólenJ. Edző: Bereczky György. Pécs: Tóth A. — Kakas 3, Kovács I. 1 (1), HORVATH 8 (2), Füzesi 2, Hang 1, Kunos 1. Csere: Sólyom (kapus), Ojtó 1, Becskel T. 2, Becskei I., Kovács J. 1. Edző: Kioleszár György. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3. Lagymatag iramban kez­dődött a mérkőzés, s a 8. percben nagy meglepetésre 11-est ítélt a játékvezető az MTK-VM javára. Lőrincz a felezővonaltól indulva ju­tott a békéscsabai 16-oson belülre, és amikor ott talál­kozott Ottlakánnal, feldobta magát. Bognár 11-est ítélt, amelyből Szeibert a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1—0. A gól után egyre többet támadott a Békéscsaba. A 11. percben Szalai figyelmet­lenül adott haza, Szekeres elé került a labda, aki egy­ből átemelte a kapujából kint álló Gáspár felett, de balszerencséjére a bal ka­pufát találta el. Húsz perccel később Fabulya fs egy rossz hazaadásból teremtett hely­zetet, Baji helyett Pölöskei- hez gurította az alapvonalnál a labdát, de a hazai játéko­sok túlkombinálták a lehető­séget. A 38. percben a helyzet nélkül játszó MTK-VM újabb gólt ért el. Szeibert átesett a becsúszó Bánfi lá­bán, 25 méterre Baji kapu­jától. A játékvezető sárga la­pot adott a hátvédnek, majd Szeibert a szabadrúgásból a jobb felső sarokba csavarta a labdát, 2—0. (Folytatás a 7. oldalról) Ezen a délutánon a vendégek jobban akarták a győzelmet, melyet megérdemeltek. Jó: Mol­nár, Pepó, Krecsméri, Kovács S., ill. Nagy A., Zábrák Z. (Szabó Árpád) VÉSZTŐ—CSOEVÁS 1—0 (1—0) Csorvás, 200 néző. V.: Ha­nyecz. Vésztő: Agárdi — Va­karcs, Reinhardt, Háti, Ma- gony, Acs (Cserna), Krajcsó, Ökrös, Nagy, Rith, Petrusán. Edző: Himer József. Csorvás: Kiss — Heller (Eckert, Hür- kec), Evanics, Zana, Lónai, Popol, Tóth, Pászka, Béres, Ránkli, Varga. Edző: Plesovsz- ki Mihály. 43. perc: Nagy a tétovázó ha­zai védők mellett hét méterről a hálóba továbbított, 1—0. A két mérsékelt teljesítményt nyújtó csapat közül a szeren­csésebb nyert. Jó: Háti, Rith, ill. Evanics, Lónai, Popol ( (ifj- Lestyán Mihály) SARKAD—FÜZESGYARMAT 1—1 (0—0) Sarkad, 200 néző. V.: Zábrák. Sarkad:: Pribojszki — Tóth II., Otott, Kapros, Tóth I. (Somo­gyi), Szűcs, Török, Kesztyűs (Tóth K.), Mihálka, Szatmári, Gurzó. Edző: Szatmári Sándor. Füzesgyarmat: Szabó Z. — Pil­lér, Csák, Kristóf (Tóth Z.), Ba­csó, Huszár, Varga, Földi, Rácz, Saiga, Erdős (Barta). Edző: Leányvári László. 70. perc: szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak a kaputól 17 méterre, ezt Szatmári a jobb alsó sarokba lőtte, 1—0. 78. perc: Erdős viharzott el a bal oldalon, majd beadását Hu­szár hét méterről fejelte a há­lóba, 1—1. Alacsony színvonalú, elképze­lés nélküli játékot mutatott mindkét csapat. A Sarkad csa­társora rendre elügyetlenkedte a kínálkozó gólszerzési alkalma­kat. Jó játékvezetés. Jó: Pri­bojszki, Török, ill. Pillér, Ba­csó, Huszár. (Burás István) KONDOROS—BCS. AGYAGIPAR 2—1 (2—0) Kondoros, 300 néző. V.: Szi­lágyi. kondoros: Dián — Zöldi, Nagy, Karsai (Sutyinszki), Lad- nyik, Kórodi, Bartóki, Kugyel- ka (Sonkoly), Filipinyi, Kurucz, A középkezdés után Csa­nálosi futott el a bal szélen, beadását a középen érkező Gruborovics hét méterről a keresztlécre fejelte. Szünet után a Békéscsaba játszott fölényben, de csak szögletekre futotta erejéből. Jellemző a mérkőzés színvo­nalára, s mozgalmasságára, hogy a játékrész egyetlen említésre méltó eseménye a 88. percben történt, és az is egy Szeibert-szabadrúgás volt. A 20 méterről meglőtt labdát Baji a léc alól tenye- relte a kapu mögé. A hazai szurkolók megle­petésére a Békéscsaba nem tisztelte az utóbbi időben fel­támadni látszó bajnokot. Az MTK-VM kényelmesen fut­ballozott, amit az is elősegí­tett, hogy a játékvezető „jó­indulatának” köszönhetően hamar vezetést szereztek. A kék-fehér játékosok alig fu­tottak, és elképzelés nélkül futballoztak. A Békéscsaba viszont bátran játszott, és kétszer a kapufában megtes­tesülő balszerencse miatt nem talált az ellenfél háló­jába. A játék az első félidő­ben sem volt túl izgalmas, a szünet után viszont kimon­dottan unalmassá vált. Az MTK-VM helyzet nélkül, egy Brlázs. Edző: Kunstár János. Agyagipar: Bikád! — Galovicz, végh, Nagy, Kiss, Bolla, Ja­kab (Bella), Turesek, Lipták (Szekeres), Jagyugy, Lőrinczi. Edző: Herczegfalvi Gábor. 34. perc: hazai támadást a vendégek szögletre szerelték, Kórodi beívelését Filipinyi to­vábbította a kapuba, 1—0. 36. perc: korszerű hazai tá­madást követően Filipinyi volt eredményes, 2—0. 77. perc: a hazaiak a saját 16- osuk oldalvonalánál szabályta­lankodtak, a szabadrúgásból Nagy egyből a hálóba lőtt, 2—1. Jó színvonalú mérkőzésen, két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az első félidőben a ha­zaiak több támadást vezettek, ékkor Kurucz a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét hagyta ki. A másodikban a vendégek ját­szottak jobban, helyzetük is adódott, de a hazaiak kapusa a helyén volt. Jó: Ladnyik, Zöldi. Bartóki, ill. Nagy, Biká- di, Bella. (Sztvorecz János) BÉKÉSSZENTANDRÁS— GÁDOROS 3—0 (1—0) Békésszentandrás, 150 néző. V.: Koch. Békésszentandrás: Szakács — Tóth, Csík, Koppá­nyi, Adamovszki (Medveczki), Rohony, Virág, Tasi, Kondacs, Horváth, Kiss (Gonda). Edző: Koltai Lajos. Gádoros: Verók — Gávai, Garai, Ruzsinszkl, Sző­ke, Gabnai, Pisont II., Pisont I., Lőrincsik, Héjas T., Zsombok (Héjas A.). Edző: Lenti József. 16. perc: Kiss lövése kipat­tant a kapusról Adamovszki elé, aki a hálóba lőtt, 1—0. 80. perc: Gonda szabadrúgá­sát Virág a hálóba fejelte, 2—0. 82. perc: Gonda szabadrúgás­ból a rövid sarokba csavart, 3—0. A hazaiak 80 percig álmosan Játszottak, az egygólos vezetés tudatában. Az utolsó percekre fölpörgették a játékot, s két gólt lőttek. A hazaiak győzel­me megérdemelt. Jó Játékveze­tés. Jó: Rohony, Gonda, Hor­váth, Koppányi, ill. Pisont II., Ruzsinszki. (Varga László) MEDGYESEGYHÁZA— H. DÓZSA BE 1—1 (0—0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Chenilofski. Medgyesegyháza: Marofka — Hegyi, Plástyik, ajándék büntetővel és egy „menetrendszerű” Szeibert- szabadrúgásgóllal győzte le a mezőnyben jobb teljesít­ményt nyújtó ellenfelét. Nyilatkozatok. Verebes Jó­zsef: — Gratulálok a csapat­nak. Csank János: — Jól ját­szó csapatom csak helyzete­kig, illetve kapufákig jutott el. A két pontrúgás döntötte el a mérkőzést. Pajor Gyulai László A TABTALÉKBAJNOKSAGERT MTK-VM—Békéscsaba 2—2 (2—1). Budapest, 200 néző. V.: Kiss B. Békéscsaba: Póta (Ga­zsó) — Such, Zahorán, Kjras- nyánszky, Marik Z. — Nagy A., Kiss, Bagyinka (Kasik), Hor­váth — Miklya, Tamás. Edző: Marosvölgyi Károly. A 4. perc­ben vezetést szereztek a ven­dégek, amelyre a válasz 11-es- ből következett. A szünet után hamar egyenlítettek a békés­csabaiak, sőt további lehetősé­geik is akadtak, de azokat el­puskázták. A döntetlen igazsá­gos. Kiállítva: Boda. Sárga lap: Boda, Pál. G.: Boda (11-esből), Talapa, ill. Tamás, Miklya. Jó: Gazsó, Zahorán, Kiss, Tamás. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Siófok—Vác 0-1 (0-0) Bp. Honvéd—Haladás 3-0 (1-0) Ü. Dózsa—FTC 1-4 (0-1) ZTE—Rába ETO 1-0 (1-0) Pécs—Vasas 1-2 (1-1) Tatabánya—Videoton 1-1 (0-1) DMVSC—Kaposvár 0-1 (0-0) az NB i Állasa: 1. Ü. Dőzsa 13 7 3 3 27-13 17 2. Bp. Honvéd 13 7 3 3 20-14 17 3. Rába ETO 13 6 4 3 19-15 16 4. Tatabánya 13 5 5 3 31-16 15 5. Pécs 13 5 5 3 15- 9 15 6. Haladás 13 4 7 2 17-13 15 7. Vác 13 4 6 3 15-10 14 8. Vasas 13 5 4 4 21-21 14 9. FTC 13 3 6 4 18-17 12 10. MTK-VM 13 5 2 6 24-28 12 11. ZTE 13 5 2 6 14-18 12 12. Siófok 13 4 3 6 16-19 11 13. Békéscsaba 13 3 5 5 11-23 11 14. Videoton 13 2 6 5 14-17 10 15. Debrecen 13 3 4 6 13-23 10 16. Kaposvár 13 2 3 8 13-32 7 Gellény, Cseh, Loss (Viszkok), Varga (Engelhart), Kiss, Ko­vács, Szabó, Nyemcsok. Edző: Tóth Miklós. H. Dózsa SE: Kiss — Árvái, Gebri, Nagy I., Ele­kes, Rubóczki, Csorba, Karsai, Juhász (Müller), Gortka, Szé- nási (Nagy II.). Edző: Zalai Antal. 49. perc: Cseh éles szögből óriási gólt lőtt, 1—0. 67. perc: Nagy I. 28 méteres szabadrúgását Marofka „bevéd­te”, 1—1. Ideges hangulatú mérkőzésen nem békés döntetlen született. Jó: Cseh, Nyemcsok, 111. Nagy 1., Karsai, Gortka. (Oravecz Ta­más) KASZAPER- NAGYBANHEGYES— BATTONYA 2—1 (1—1) Battonya, 300 néző. V.: Pálfi. Kaszaper: Szobek — Pivoda, Kőszegi, Kun R. (Kun L.), Rá­bai, Nagy (Jámbor), Mezei, Szalka, Bállá, Péli, Papp. Edző: Patyi Béla. Battonya: Lung — Boár, Hajdara, Bócsik, Simon 11., Petró (Daróczi), Horváth, Juhász, Fekete, Agócs, Simon I. Edző: Szilágyi János. 40. perc: Szalka lövésébe Si­mon II. beletette a lábát, és a labda a hazai kapuba került, 1—0. 43. perc: a jogosan megítélt büntetőt Hajdara értékesítette, 1—1. 82. perc: Péli nehéz szögből be­lőtt labdájába ismét Simon II. lépett bele, és a meglepett Lung fölött a labda a kapuba ke­rült, 2—1. Míg a hazai csapat a legjobb helyzeteket sem tudta értéke­síteni, addig a vendégek két szerencsés góllal nyertek. Jó: Szobek, Kőszegi, Rábai, Szalka, ill. Hajdara, Pócsik, Juhász. (Lukács István) A MEGYEI I. O. ALLASA: 1. H. Dózsa SE 12 9 2 1 29-12 20 2. Mezőhegyes 12 8 2 2 31- 9 18 3. Nagyszénás 12 6 4 2 25- 7 16 4. Gyomae. 12 6 4 2 19-11 16 5. B.-szenta. 12 5 3 4 18-14 13 6. Mezőberény 12 5 3 4 19-18 13 7. Kaszaper 12 6 1 5 16-22 13 8. Agyagipar 12 6 ­6 15-15 12 9. Battonya 12 J 2 5 18-19 12 10. Kondoros 12 4 3 5 21-22 11 11. Vésztő 12 3 4 5 16-23 10 12. Sarkad 12 1 7 4 20-19 9 13. M.-egyh. 12 3 2 7 13-22 8 14. Gádoros 12 3 1 8 11-23 7 15. Csorvás 12 2 3 7 8-26 7 16. Füzesgy. 12 2 3 7 12-29 7 Berger nyert Japánban, Piquet a világbajnok Vasárnap Suzukában rendez­ték az idei Forma—l-es autós gyorsasági világbajnokság 15. futamát, a Japán Nagydíjat. A Japán Nagy díj végeredmé­nye (51 kör, 298,809 km): 1. Gerhard Berger (osztrák, Fer­rari) 1:32:58,072 óra, 2. Ayrton Senna (brazil, Lotus) 1:33:15,456, 3. Stefan Johansson (svéd, McLaren) 1:33:15,766, 4. Michele Alboreto (olasz, Ferrari) 1:34:18,513, 5. Thierry Boutsen (belga, Benetton) 1:34:23,648, 6. Satoru Nakajima (japán, Lo­tus) 1:34:34,551. A világbajnoki pontverseny állása; 1. Nelson Piquet (bra­zil, Williams) 73 pont — már világbajnok (képünkön egy ko­rábbi verseny trófeájával), 2. Nigel Mansell (brit, Williams) 61, 3. Ayrton Senna (brazil, Lo­tus) 57, 4. Alain Prost (francia, McLaren) 46, 5. Stefan Johans­son (svéd, McLaren) 30, 6. Gerhard Berger (osztrák, Fer­rari) 27. A márkák közötti VB-pontver- seny állása: 1. Williams 137 pont, 2. McLaren 76, 3. Lotus 64, 4. Ferrari 38, 5. Benetton 24, 6, Arrows 11. Az atmoszférikus motorokkal versenyzők két» külön kupájá­ért: Jím Clark Kupa, pilóták: 1. Jonathan palmer (brit, Tyr­rell) 86 pont, 2. Philippe Streiff (francia, Tyrell) 74, 3. Philippe Alliot (francia, Larrousse-Cal- mels) 43, 4. Ivan Capelll (olasz, March) 38, 5. Pascal Fabre (francia, AGS) 35, 6. Yannick Dalmas (francia, Larrousse- Calmels) 7. Colin Chapman Kupa, már­kák : 1. Tyrrell 160 pont, 2. Lar- rousse-Calmels 50, 3. March 38, 4. AGS 35. Tovább tart a kinai lölány Az első női súlyemelő világ- bajnokságon újabb két súlycso­port küzdelmeit rendezték meg, s ezekben folytatódott a kínai sportolók sikersorozata. Mind a két kategóriában az ázsiaiaké lett az összetett világbajnoki cím, de itt már nem tarolták, mert 67,5 kilóban az amerikai Kovach nyerte a szakítást, aki a hazaiak nagy csalódására az összetettben nem tudott dia­dalmaskodni. Mind a két súlycsoportban in­dult magyar versenyző is, s a 60 kilós Torma Ibolya megsze­rezte a magyar női súlyemelés első világbajnoki érmeit. Nagy feltűnést keltett, remek teljesít­ményt nyújtott, 160 kiló volt a benevezett legjobb eredménye, és ennél 12,5 kilóval emelt töb­bet. Szakításban még az arany­éremmel is kacérkodott, végül ezüst lett a jutalma összetett­ben és lökésben, bronz pedig szakításban. A 67,5 kilósok kö­zött Kollmann Klára azt hozta, amit tud, 157,5 kilós eredménye a hatodik helyhez volt elegen­dő ; szakításban harmadik, lö­késben 9. lett. Totóeredmények 1. Ü. Dózsa—FTC 1—4 2 2. Pécs—Vasas törölve 3. Bp. Honvéd—Haladás 3—0 1 4. Schalke—B. Mönch. 0—3 2 5. Bochum—B. München 0—2 2 6. Blau-W.—S. Kickers 1—1 x 7. Bayreuth—Düsseldorf 1—0 1 8. Ulm—Wattenscheid 1—2 2 9. Ascoli—Verona 1—1 x 10. Pisa—Intern. 2—1 1 11. Arezzo—Padova 1—0 1 12. Parma-Piacenza 3—0 1 13. Lecce—Lazio 2—0 1 Pótmérkőzések: 14. ZTE—Rába ETO 1—0 1 15. Siófok—Váci Izzó 0—1 2 16. MTK-VM—Békéscsaba 2—0 1 Az idei bajnokság utolsó hazai mérkőzésén lépett pá­lyára tegnap a Békéscsabai Előre Spartacus férficsapata, s vendége a Pécsi MSC. Az első negyedóra tapogatózó játékot hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. 5—5 után a vendégcsapat kissé leült, ezt kihasználva a lila-fehérek villámgyorsan 10—5-re elhúztak. Ebből az előnyükből már nem is ad­tak le a félidő végéig. Bo- gárdi és Gávai az első 30 perc során 5-5 góllal terhelte meg Tóth A. kapuját. A for­dulás után ott folytatódott, ahol abbahagyták: továbbra is tűzijátékot rendezett a pé­csi kapu előtt a békéscsabai csapat. Sokat számított, hogy Szentmihályi jól kikapcsolta a vendégek irányítóját, Ká­Szarvasi kosarakkal indult a találkozó, Frankó K. előbb egy betörés után, majd tá­volról volt eredményes. A gyorsan megszerzett 8-10 pontos előny megnyugtató- lag hatott, de még inkább az, hogy a főiskolások a véde­kezésben sokkal határozot- tabbak voltak, mint ellenfe­lük, a támadásokban pedig nagyobb játéktudásuk érvé­nyesült. A palánk alatt jól semlegesítették a fehérvári­ak erősségét, Kirr Borbálát, aki viszont a másik oldalon nem tudta tartani Doránt. A csereként beállt Leopold mindjárt egy triplával tette le névjegyét, s a szünetig csak azért nem lett nagyobb a szarvasi előny, mert a haj­rában néhány eladott labda és kihagyott ziccer felhozta az Álba Regiát. kast. Jellemző, hogy a pécsi­ek 14 percig nem találtak be Tóth Gy. kapujába. 18—9-es hazai vezetés után lefékezett a lila-fehér gárda, négy gól­ra meg is közelítették a pé­csiek őket, ám ekkor Gávai, Csuvarszki, Bogárdi és Szentmihályi egy-egy meg- villanása elég volt ahhoz, hogy ismét tetemesre nőjön az előny. Szép és látványos mérkőzésen győztek a bé­késcsabaiak az alaposan megfiatalított Baranya me­gyei gárda fölött, s ilyen arányban is megérdemelten győztek. Ha az ősz folyamán ezt a játékot produkálta vol­na a csapat, bizony a mos­tani 6. helynél előrébb áll­hatnának a záró forduló előtt, amelyet november 5-én, csütörtökön játszanak Várpalotán. J. P. Fordulás után Dórán per­cei következtek, egymás után szerezte pontjait a rosszul védekező hazaiak között. A fehérváriak egész pályás le­támadásra áttérve próbálták menteni se menthetőt, s ez láthatóan megzavarta a ven­dég főiskolásokat (50:45). Frankó A. vezérletével sike­rült felpörgetni a játék rit­musát a szarvasiaknak, s négy perc alatt végleg el­döntötték a mérkőzés sorsát. Az utolsó percekben már az eredmény tartására töreked­tek a főiskolások, de még így is néhány szép kosárra futotta erejükből. összességében értékes idegenbeli két pontot szer­zett a jó játékerőt képvise­lő, helyenként már jól is ját­szó Főiskola Medosz. R. E. Sz. Dózsa—Szarvas 0—4 Gávai (fehér mezben) az utolsó mérkőzések mindegyikén kitűnt. Ezúttal is hétszer talált be a pécsi Tóth A. kapujá­ba. A háttérben Kakas (13) figyeli az akciót Fotó: Fazekas Ferenc Győzelem idegenben is Szarvas—Alba Regia Építők 73:57 (35:26) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Székesfehérvár, 200 néző. V.: Szilvássy, Szabados. Szarvas: FRANKO A. (15/9), Dórán (14), Tö­rök (6), FRANKO K. (16/3), Bozsérné (12). Csere: LEOPOLD ((10/6), Marosi, Tamás, Veres, Tiszavári. Edző: Szirony Pál, Darida Ká­roly. Alba Regia: KIRR (14), Baráth (3), Szabó, KÉileszdorfemé (9/6), WITTMANNÉ. Csere: Lajtos (10/3), Kissné (11), Homoki (4), Nyakas, Sajni (6). Edző: Vetési Imre. Az eredmény alakulása: 3. perc: 8:0, 6. p.: 13:4, 14. p.: 27:15, 25. p.: 46:32, 31. p.: 50:45, 35. p.: 64:46. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csaia János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hlrlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hőnapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. i /