Békés Megyei Népújság, 1987. október (42. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-12 / 240. szám

Köszönetnyilvánítás Köszönetét mondunk mindazoknak a rokonok­nak, szomszédoknak^ is­merősöknek, akik szere­tett édesanyánk, nagy­mamánk, dédikénk, ÖZV. KOMPASZ HUGONE temetésén megjelentek, sírjára virágot helyeztek, fájdalmunkban osztoztak. A gyászoló család ssssaK ZlHTEH RENGED rosítáir- 24,— ■ ten a* iUat® 30 «> asw°tc” . 58 Vte yeU -20 mosopor 89 vtelyett S WgÄ* 20 helyett 16. inat ar^íestéh .. hahínrd°'í’ eston haj ülönpozo ^engedménnyé' iSn a cipö^Uo hjye« <g> 1 >römciPok 100 hety^ 5485> 607 helyel ; w«* s?”«*»» cro«o« »»'**180' ' *’ SSett^" .övei) 3 5 szél etnü-garn. ttó f^Sós^házhan. Sók a helysen SPORT SPORT SPORT SPORT Három 11-es Kecskeméten: KTE—BSE 4—0 Az NB I-es „szünet” miatt ezen a hét végén nagyobb figyelem fordult az alacsonyabb osztályú labdarúgó-bajnokságok mérkőzé­seire. Az NB II-ben gólokban (a 10 mérkőzésen 30 gól született) és meglepetésekben gazdag volt a 13. forduló. Szerdai botlása után a Szolnok, a Komló és a Csepel nem javított. így a Szolnok előnye két pontra csökkent, a második és a harmadik helyet a Diósgyőr és a Veszprém vette át a Komlótól és a Csepeltől. A Veszprém Csepelen szerezte meg a két pontot. Gólzáporral nyert a Bp. Vo­lán és a Szeged. Az NB Ill-ban minden bizonnyal a kecskeméti szurkolók látták a legtöbb érdekességet: a békésiek elleni 11-es vpárbajt a hazaiak nyerték, és a játék képe alapján a békésieket saját, kihagyott bün­tetője igencsak megviselte. A GYSE otthon „kötelező” győzelmet szerzett, de ezenkívül is történt egy, s más hétközben a kék-fehé­rek háza táján. A pénteki szakosztályelnökségi ülésen értékelték az eddigi szereplést, é* a „gyenge” minősítés megállapítása mellett azonnali intézkedéseket is tettek. Módosították a célkitűzést, az NB II-be jutás helyett a 'csapatépítés, a fiatalítás az első számú köve­tendő cél. A szakvezetésnek nagyobb súlyt kell fektetni az egyéni képzésre, a védelem játékának javítására, s a küzdőképesség ja­vítására. A jövőben Hirka, Otott és Ravasz játékára nem számí­tanak, ugyanakkor Cserhátival és Jónással is megbeszélik — akar­ják-e vállalni az eddiginél nagyobb edzéskövetelményeket. A megyei I. osztályú bajnokságban az agyagipariak régi dicső­ségeikre emlékeztettek, s -mivel hosszú idő után szereztek két, egy­más utáni győzelmet, híveik reménykedhetnek, hogyha Bessenyei utcában újra sokat lehet majd tapsolni. Érdekesség, hogy a szé- násiak és a gyomaendrődiek csak egy pontot szereztek, így „két lépés” előnyt szerzett a listavezető Határőr gárdája. APRÓHIRDETÉSEK Tanya eladó. Villany, víz van. Érdeklődni: Eötvös tanyák 5. Ház eladó, 200 négyszögöl te­lekkel. Gyulavári, Ságvári u. 2/C. Érdeklődni: mindennap 17 óra után. Szombaton egész nap. Fejős és közelellős tehén eladó. Érdeklődni: 16 órától. Békés- csaba, Felsőnyomás, Tanya 184. Balázs II. gyermekbútor eladó.’ Orosháza, Soós József u. 11. sz. Kétszintes, kertes családi ház, jószágtartásra alkalmas, nagy melléképületekkel eladó. Bé- késsámson, Szabadság u. 5. Építési telek plusz falazóanyag eladó. Érdeklődni: Orosháza, Liliom u. 7.______ _______________ K ilencéves Zsiguli friss műsza­kival eladó. Érdeklődni: Oros­háza, VIII. kér., Iskola u. 103. 15 óra után._____________________ Ű jfoundlandi kölykök eladók, Szeged-Tápé, Déva u. 2/A (6753). Érdeklődni: 16 órától.__________ E GYEDÜL VAN? Társat keres? Segítségére leszünk. Telefon: (66) 26-484. Hívható kedd, szer­da, csütörtök, vagy válaszborí­tékban küldünk tájékoztatót. Békéscsaba, pf. 244.____________ G yula, Jókai u. 23. szám alatti háromszobás, mellékhelyiséges, gázkonvektoros családi ház el­adó. Érdeklődni: Ajtóssy u. 44. fszt. 3.___________________________ 2 00 négyszögöl telek Békéscsa­bán, a Gyulai úton eladó. Ér­deklődni : 21-248-as telefonszá­mon._____________________________ 1 200-as Lada kifogástalan álla­potban eladó. Sarkad, Magyar u. 43._____________________________ Wartburg eladó. Gyula, Fecske u. 12. Érdeklődni: 14 órától. Belvárosi 3-4 szobás lakást ven­nék, kp. plusz OTP-vel. Aján­latokat: „Téli költözés” jeligé- re a lapkiadóba. Húsbolt új állapotban, teljes berendezéssel eladó. Gyula, Kál­lai Éva u. 8. ____________________ K ét helyiségből álló üzlet eladó Békéscsabán, a Kazinczy utcá­ban. Ajánlatokat „Telefonos” jeligére a lapkiadóba. MUNKAALKALOM A Nagyszénás! Agrokémiai Tár­sulás felvételre keres hegeszteni tudó kezdő lakatos szakmunká­sokat, valamint rakodókat. Bére­zés megegyezés szerint. Érdek­lődni a társulás vezetőjénél, Kál- lay Péter ágazatvezetőnél lehet személyesen vagy telefonon, tel.: Nagyszénás 57. KÖZLEMÉNYEK ESKÜVÖIRUHA-kölcsön­ző. Békéscsaba, Pozsonyi u. 13. Telefon: 27-995, Bacsáné. * * * Azonnali DUGULÁSELHÁ- RlTÁS Békéscsabán, Gyu­lán. Mosogató 200 Ft, teljes tisztítás 400 Ft. Telefon: 61-289. * * * Tetőtér-, padozatfűtéshez Isolit beszerezhető. Telefon: 61-167, Gyula, Lenin u. 32. Mai miisor KOSSUTH RÁDIÓ 4.30: Jó reggelt! Zenés műsor. 8.05: Műsorismertetés. 8.20: Mit üzen a Rádió? 9.00: A hét zeneműve. 9.30: A hét költője. 9.40: Ki kopog? 10.05: Nyitnikék. 10.35: Bach: D-dúr szvit. 11.00: Bioritmus. 11.20: Két kóruskantáta. 11.47: A szovjet kultúra hó­napja. 12.30: Ki nyer ma? 12.45: Házunk tája. 13.00: Klasszikusok délidőben. 14.05: Műsorismertetés. 14.10: A XIX. század költői. 14.30: Operettdalok. 14.55: Édes anyanyelvűnk. 15.00: Veszélyben. 15.30: Nóták. 16.05: Játék-teremtó. 16.40: Ringató. 17.00: Eco-mix. 17.30: Találkozás Ferencsik Já­nossal, 41/40. 18.14: Hol volt, hol nem volt... 18.28: Műsorismertetés. 18.30: Esti Magazin. 19.15: Közvetlen kapcsolat. 20.15: Könnyűzene — hang­szerszólók. 20.28: Széngáz. Mocsár Gábor kishangjátéka. 21.00: Egy rádiós naplójából. 22.20: Tíz perc külpolitika. 22.30: Hallgató nóták. 22.50: Fedérico Garcia Lorca versei. 23.05: Évszázadok mestermű­vei. 0.10: Himnusz. 0.15: Éjfél után . . . PETŐFI RÁDIÓ 4.30: Reggeli zenés műsor. 8.05: Verbunkosok, nóták. 8.50: Délelőtti torna. 9.05: Napközben. 12.00: Hírek németül, oroszul és angolul. • 12.10: Miljutyin: Juanita csók­ja. Részletek. 12.25: Kis magyar néprajz. 12.30: Katonadalok, néptáncok. 12.58: Műsorismertetés. A CSABA SZÖNYEGSZÖVÖ HSZ felvételre keres gyors-gépírni tudó munkatársat TITKÁRNŐI munkakörbe. Jelentkezni lehet: Békéscsaba, Kétegyházi út 7., telefon: 27-655. 13.05: Slágermúzeum. 14.00: Kettőtől ötig. 16.05: Hangos képrejtvény. 16.58: Műsorismertetés. 17.05: Újdonságainkból. 17.30: ötödik sebesség. 18.30: Zeneközeiben. 19.30: Sportvilág. 20.05: Show, ami show. 23.20: Régi magyar táncok. 23.35: A könnyűzene legszebb melódiái. 0.15: Éjfél után . .. BARTÓK RÁDIÓ 6.05: Muzsikáló reggel. 8.05: Műsorismertetés. 8.10: Zenekari muzsika. 9.11: A szovjet kultúra hó­napja. 9.30: Világhírű előadóművé­szek felvételeiből. 10.00: Operaáriák. 10.35: Rockpódium. 11.05: A Gotland vonósnégyes és Ludwig Güttler fúvós­együttesének hangverse­nye. 12.31: Francia muzsika. 13.03: Műsorismertetés. 13.04: Holland költők üdvöz­lete. 14.00: Magyar zeneszerzők. 14.38: Pilar Lorengar énekel, Alicia de Larrocha zon­gorázik. 15.30: Zenekari muzsika. 16.30: A hét zeneműve. 17.00: Diákfélóra. 17.30: Napjaink finn dzsessz- muzsikája. 18.10: Schubert: Bevezetés és változatok a1 „Leszáradt virágok” című dal té­májára. 18.30: Művek és előadások. 19.03: Műsorismertetés. 19.05: Közvetítés a Bajor Ál­lami Operaházból — Wag­ner: A nibelung gyűrűje. Háromfelvonásos zene­dráma. Közben: 20.08: Karácsondi Imre versei. 21.17: Az operaközvetítés foly­tatása. 23.05: örökzöld melódiák. MAGYAR RÁDIÓ, SZEGED 66,29 MHz — 94,9 MHz Hétfőtől péntekig 5.30—8.00: Alföldi Hírmondó. Zenés információs műsor. BUKAREST 20.00: Tv-híradó. 20.20: Ga^iasági figyelő. 20.35: Népművészet. 20.50: Riportműsor. 21.05: Színe-java című folytatá­sos film. 21.50: Tv-híradó. BELGRAD, I. MŰSOR 14.30: Elmulasztották, nézzék meg! 16.00: Jó napot, sport! 16.30: Magyar nyelvű tv-napló. 17.10: Krónika. 17.30: Mesetér. 17.45: Adás gyerekeknek. 18.00: Valamivel több. 18.30: Rajzfilm. 18.40: Számok és betűk. 19.00: Tv-kalendárium. 19.10: Rajzfilm. 19.27: Ma este. 19.30: Tv-napló. 20.00: M. Karadic: Ez, ha meg­fogja, nem enged. — Dráma. 21.15: Külföldi dokumentum­sorozat. 22.05: Tv-napló. 22.30: Rock-adás. 23.30: Hirek. ÚJVIDÉKI TV-MÜSOR 16.15: Műsorismertetés szerbhor- vátul. 16.20: Sportkrónika szerbhorvá- tul. 16.45: Híradó magyarul. 17.10: Híradó szerbhorvátul. 17.30: Mesetér. Gyermekműsor. 17.45: Gyere velem óvodába. Gyermekműsor magyarul. 18.00: Külföldi gyermekműsor. 18.30: Népi zene. 19.00: Ma. 19.15: Rajzfilm. 19.30: Híradó magyarul. 20.00: Napjaink. Magyar nyelvű magazin. 21.10: A video világából. 21.40: Híradó szerbhorvátul. 21.55: A keddi műsorok ismer­tetése szerbhorvátul. SZÍNHÁZ 1987. október 13-án, kedden 19 órakor Békéscsabán: ÜJ ZRÍNYIASZ Szentpétery-bérlet 19 órakor Gyulán: DANDIN GYÖRGY NB II A 13. forduló eredményei: Volán SC—Metripond 7-2 (2-2) Csepel—Veszprém 0-2 (0-1) Szolnok—Özd 0-0 Dunaújv.—Szekszárd 4-0 (2-0) Salgót.—III. kér. TTVE 1-1 (1-0) Diósgyőr—Kazincb. 1-0 (0-0) Nagykanizsa—Nyíregyh. 0-1 (0-0) Eger—Komló 3-D (1-0) Aj ka—Kecskemét 1­-1 (0-0) Szeged—Ganz-M. 6­0 (3-0) A bajnokság állása: 1. Szolnok 13 8 3 2 24-13 19 2. Diósgyőr 13 8 1 4 19-14 17 3. Veszprém 13 7 2 4 16-10 16 4. Ózd 13 5 6 2 15- 9 16 5. Komló 13 6 3 4 20-16 15 6. Csepel 13 7 1 5 17-13 15 7. Bp. Volán 13 7 1 5 21-19 15 8. Kecskemét 13 7 1 5 20-18 15 9. Szeged 13 6 2 5 18-11 14 10. Dunaújv. 13 6 2 5 19-15 14 11. Ajka 13 3 7 3 12-11 13 12. Nyíregyh. 13 5 3 5 17-19 13 13. Eger 13 3 6 4 20-20 12 14. Metripond 13 5 2 6 22-24 12 15. III. k. TTVE 13 2 8 3 13-16 12 16. Salgótarján 13 3 4 6 15-19 10 17. Nagykanizsa 13 4 2 7 10-20 10 18. Kazincbarc. 13 2 4 7 8-13 8 19. Szekszárd 13 3 2 8 10-25 8 20. Ganz-M. 13 2 2 9 12-23 6 NB iu GYULA— MEZÖKOVÄCSHAZA 3—0 (1—0) Gyula, 1200 néző. V.: Jankus. Gyula: Oláh — Kukely, Ko­vács, Bakos, Mohácsi — Megye- biró, Tapasztó, Burai — Simák, Répási, Jónás. Edző: Sülé Ist­ván. Mezőkovácsháza: Szilva — Szabó, Kovács, Balázs, Bartyik (Bányik) — Hovorka, Schmidt, Zámbori — Pallagi — (Török), Mocsári, Kolozsi. Edző: Batke László. 44. perc: Burai nagyszerű lab­dával ugratta ki középen Jó­nást, aki az .elfekvő kapus mel­lett a kapu jobb oldalába gurí­tott, 1—0. 64. perc: most Megyebiró in­dult meg Burai jó labdájával, középen végigküzdötte magát a védőkön, és a kifutó kapus mellett a kapuba emelt, 2—0. 73. perc: Kukely—Simák volt a labda útja a jobb oldalon, a szélső beadására Tapasztó rob­bant be, s lőtt a kapu közepé­be, 3—0. Az átformált hazai csapat az első félidőben ugyan csak egy- gólos előnyre tudott szert ten­ni, de a 60. perctől már szinte egyeduralkodók voltak a pá­lyán. A GYSE fiataljai Burai vezérletével egymás után vezet­ték formás támadásaikat. Az eredmény nagyobb, gólkülönb­ségű is lehetett volna, s ezúttal elmaradtak a korábbi fölösleges védelmi hibák is. Jó: Burai, Répási, Tapasztó, Megyebiró, ill. Zámbori, Kovács. Jenei Kál­mán) KECSKEMÉTI TE— BÉKÉS 4—0 (1—0) Kecskemét, 800 néző. V.: Sán­dor. Kecskemét: Varga — Li- pők, Gál, Kránicz, Boronkai (Balogh) — Horváth, Seres, Vá- gi, Kátai — Berki, Kovács. Edző: Linka József. Békés: Dá­vid — Nagy, Tisz&, Szakái, Kondacs — Süli (Felegyi) — Fehér, Rácz (Fedorjak), Ki­rályvári — Lenkefi, Lonovics. Edző: Szűcs Mihály. 25. perc: Berkit buktatták a 16-oson belül. A ll-est Vági értékesítette, 1—0. 30. perc: Kondacs megsértet­te a játékvezetőt és kiállították. 49. perc: Lipők buktatta Ki­rályvárit, a játékvezető ll-est ítélt. A büntetőt Tisza a kapu mellé lőtte. 54. perc: Horváth buktatásá­ért már a harmadik ll-est ítél­te a játékvezető, s ezt Horváth lőtte be, 2—0. 70. perc: Seres unta meg a csatárok tehetetlenségét, és 30 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 3—0. 74. perc: Kovács jobb oldali beadását Berki fejelte a léc alá, 4—0. Mindkét csapat sok hibával játszott, a kihagyott 11-esig a Békés egyenrangú ellenfél volt. A hajrában azonban összerop­pantak. Jó: Seres, Kovács, ill. Dávid. HAJDÚBÖSZÖRMÉNY— SZEGHALOM 5—3 (3—1) Szeghalom, 400 néző. V.:Tóth. Hajdúböszörmény: Gencsi — Csekő, Burai, Pipó, Kapusi I. — Csatári, Nagy B., Barna — Fodor (Papp), Gajdén, Bez- zegh. Edző: Ripők Lajos. Szeg­halom: Bere — Balázs (Ko­zák), Csorba, Bakos, Tar — Nagy (Lipták), Szabó, Lukács — Zsombok A„ Csák, Bress. Edző: Farkasinszky András. 15. perc: Bezzegh 20 méterről lövésre szánta el magát, me­lyet Bere „bevédett”, 1—0. 17. perc: Fodor tisztán kapott labdát a jobb oldalon, legurí­tott labdáját Barna 8 méterről egyből a jobb alsó sarokba vágta, 2—0. 24. perc: Bezzegh bal oldali pontos beadását Gajdén a jobb sarokba lőtte, 3—0. 40. perc: Burai kezezett a 16- oson belül, a megítélt büntetőt Bress a jobbra mozduló kapus mellett a kapu bal oldalába gu­rította, 3—1. 49. perc: Nagy B. 20 méterről meglőtt labdája Bakost érintve került a hálóba, 4—1. 65. perc: Csatári kapott pon­tos átadást, és senkitől sem zavartatva 16 méterről a jobb sarokba lőtt, 5—1. 72. perc: Lukács kényszerítő­zött Liptákkal, és Lipták a ka­pu bal oldalába lőtt, 5—2. 86. perc: Bress a jobb olda­lon elfutott, pontosan belőtt labdáját Zsombok A. öt méter­ről a kapuba pofozta, 5—3. Jól kezdett a hazai csapat, amit az első percekben két ki­hagyott helyzet is mutatott. Ne­gyed óra elteltével menetrend szerint jöttek a kapushibából származó gólok. Ami a szeg­halmi csapatot hetek óta sok­kolja. Helyzet sem kellett ah­hoz, hogy a vendégek három góllal elhúzzanak. Biztos veze­tésük birtokában ötletes, szem­re is szép csapatjátékot muta­tó vendégekkel szemben, a sár­rétieknek csak a szépítésre tel­lett. Amennyiben megnyugtató­an nem oldódik meg a hazaiak kapusgondja, félő, hogy nagyon nehéz helyzetbe kerülnek. Jó: Nagy B. (a mezőny legjobbja), Pipó, Kapusi, Gajdén, ill. Bress, Csorba. (Papp Gyula) SZARVASI VASAS— H. SZABÓ L. SE 6-”1 (1—0) Szarvas, 1000 néző. V.: Francis- kovics. Szarvas: Hanyecz — Holp. Hegyi, Plástyik, Alberti — Pisont, Dem j én. Aranyos — Petykó, Márton, Somogyi. Edző: dr. Petróczy Gábor. Szabó L. SE: Lipták — Cseke, Berger, Dá­vid, Ludánszki — Nagy. Boi- bély, Oláh B. (Szirtes) — Honti (Lengyel), Oláh O., Tóth. Edző: lí'öldesi János. 42. perc: Demjén 17 méteres szabadrúgása után a labda a sor­fal mellett elsuhanva a jobb alsó sarokba került, 1—0. 53. perc: Petykó jól ugrott ki, majd az alapvonalról beadott, s Márton védhetetlenül fejelt a hálóba, 2—0. 69. perc: Somogyi megkerülős csellel elment védője mellett, beadását Márton kapásból lőtte kapura, labdája Liptákról újra hozzá •került, most már biztosan lőtt a kapuba. 3—0. 77. perc: Somogyi remek csel­sorozat után növelte a szarva­siak előnyét, 4—0. 86. perc: a vendégek jutottak szabadrúgáshoz, s a legurított labdát Lengyel 20 méterről vág­ta a jobb sarokba. 4—1. 88. perc: Pisont a lesre játszó honvéd védők mellett kiugrott, és a rövid sarokba lőtt, 5—1. 90. perc: Márton kitűnő lab­dával ugratta ki Somogyit, aki a tehetetlen Lipták mellett be­állította a végeredményt, 6—1. Az első negyed órában a hon­védek egy kissé meglepték a hazaiakat. Mintegy félórai játék után azonban rendeződtek a szarvasi sorok. Fordulás után parádés gólokkal szerezte meg nagyarányú győzelnét. Jó: So­mogyi (a mezőny legjobbja) Márton. Plástyik. Petykó, ill. Dávid, Oláh O. (Csabai Pál) CSONGRÁD— OROSHÁZI MTK 2—1 (1—1) Csongrád, 700 néző. V.: Kara. Csongrád: Soós — Vikor, Pajkó, Kálmán, Gábor — Bánfi, Masz­lag (Kiss), Fehér, Muskó — Ké­ri (Laczkor). Apró. Edző: Ku- rucz István. Orosháza: Bugyik — Tapasztó (Kerepeczki), Hege­dűs, Pólyák (Homonnai). Csi- lek — Kiss, Máfki, Kucsera — Somogyi, Papp, Magyar. Edző: Szendrei Béla. 25. perc: Kucsera 25 méterről, középről lövésre szánta el ma­gát, s a pattogó labda Soós mel­lett a kapuba jutott, 0—1. 38. perc: Bánfi kiugratta Aprót, aki egy csel után a jobb sarok­ba lőtt, 1—l. 63. perc: Pajkó az orosházi 16- oson levett egy átadást, fordu­lásból a felső lécre lőtte, majd a visszapattanó labdát a bal sarokba fejelte, 2—1. A több gólhelyzetet kidolgozó csongrádiak rászolgáltak a két pontra. Jó: Pajkó, Fehér, Apró, ill. Kucsera. További eredmények: Kalocsa —H. Kun B. SE 0—1 (0—1), Sz. Dózsa—Martfű 7—0 (2—8), Solt- vadkert—Miske 0—0, Baja­Szentes 3—0 (2—0). az NB in Állasa : Körös csoport I. Szarvas 9 8 1­21- 7 2. Baja 9 7 2­32- 8 áf 3. Sz. Dózsa 9 7 2­24- 8 16 4. Miske 9 5 2 2 19-10 12 5. OMTK 9 6­3 20-13 12 6. KTE 9 5 1 3 19-10 11 7. Csongrád 9 4 2 3 13-11 10 8. Szabó L. SE 9 3 2 4 16-18 8 9. Kun B. SE 9 2 4 3 12-14 8 10. Gyula 9 3 1 5 16-26 7 11. Kalocsa 9 3­6 9-15 6 12. Soltvadkert 9 2 1 6 13-20 5 13. Mezőkovácsh. 9 1 3 5 12-19 5 14. Szentes 9 2 1 6 7-17 5 15. Békés 9 1 2 6 2-18 4 16. Martfű 9­2 7 5-26 2 Megyei I. o. BLS. /VG V AG 11* A K— GÁDOROS 3—0 (1—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Csonka. Agyagipar: Bikádi — Galovicz, Bognár, Kiss A., Nagy L., Vigh, Lórinezi, Turcsek, Jagyugy, Bella (Fekete), Jakab (Guliga). Edző: Herczegfalvi Gábor. Gádoros: Kiss — Lő- rincsik, Garai, Rékási (Virágb), Pisont P., Szőke, Gabnai, Cson­tos, Héjas A. (Verők), Héjas T., Pisont I. Edző: Lenti Jó­zsef. 10. perc: bal oldali hazai sza­badrúgás után a lécről lepatta­nó labdát Jakab közelről a ka­pu bal alsó sarkába vágta, 1—0. 47. perc: jobb oldali támadás végén Lőrinczi a hosszú sarok­ba lőtt, 2—0. 65. perc: Lőrinczi ugrott ki középen, és a kifutó kapus fö­lött a hálóba emelt, 3—0. Az Agyagipar a régi időkre emlékeztető szellemes, ötletes és széleken vezetett korszerű csa­tárjátékkal, magabiztosan fek­tette két vállra a helyenként jól és sportszerűen játszó, ám tar­talékosán kiálló gádorosiakat, kitűnő játékvezetés mellett. Ki­állítva: Bikádi, durvaságért. Jó: az egész hazai együttes, ill. Pi­sont I. (Uhrin János) H. DÓZSA SE— KONDOROS 3—1 (3—1) Orosháza, 250 néző. V.: Pepó. H. Dózsa: Kiss — Árvái, Geb- ni, Nagy L., Elekes, Rubóczki, Csorba, Karsai (Sebestyén), Ju­hász (Vida), Gortka, Szénási. Edző: Zalai Antal. Kondoros: Dián — Bartók, Nagy Z., Kar­sai, Ladnyik, Korodi, Brlázs, Szász (Sonkoly), Filipinyi, Ku- rucz, Kugyelka (Sutyinszki). Edző: Kunstár János. 21. perc: hazai akció végén Csorba lövése Diant érintve ju­tott a hálóba, 1—0. 23. perc: jobb oldali támadás során Juhász higgadtan helye­zett a kapuba, 2—0. * 43. perc: a hazai védők kö­zött Brlázs kitört, és közelről szépített, 2—1. 44. perc: Szénási keverto^meg a kondorosi védelmet és szer­zett újabb gólt, 3—1. Az első félidőben mindkét csa­pat bátran játszott, a második játékrészben megváltozott a já­ték képe. A vendégek védeke­zésre rendezkedtek be, a hazai­ak pedig sokat könnyelműsköd- tek. Jó: Csorba, Árvái, ill. Di­an, Karsai, Ladnyik, Filipinyi. (Sin Géza) CSORVAS— MEDGYESEGYHAZA 2—1 (1—1) Csorvás, 250 néző. V.: Végvá­ri. Csorvás: Kiss — Varga II., Evanics, Hürkecz, Zana (Hel- bert), Béres, Popol, Tóth, Pász- ka (Krizsán), Varga I., Salka. Edző: Pljesovszki Mihály. Med- gyesegyháza: Marovka — He­gyi, Vágási, Nyemcsok, Csetf, Loss, Varga, Kiss, Engelhardt I. , Viszkok, Kovács. Edző: Tóth Miklós. 2. perc: Varga I. faképnél hagyta a védelmet, és még a kapust is kicselezte, a hálóba lőtt, 1—0. 31. perc: a csorvási védelem „segítségével” Cseh egyenlített, 1—1. 83. perc: a menteni akaró Kovács saját kapujába talált, 2—1. A hazaiak, ha némi szeren­csével is, de megszerezték má­sodik győzelmüket. Jó: Kiss, Hürkecz, ill. Cseh, Viszkok. (Lestyán Mihály) NAGYSZÉNÁS— BATTONYA 0—0 Nagyszénás, 400 néző. V.: Ma­joros. Nagyszénás: Bordás — Hankó J., Zábrák T. (Szpisják), Nagy A., Füredi, Jámborcsik, Tóth Z., Ugró, Hankó Z., Kvasz- novszky, Pelyák (Kovács). ! (Folytatás a 8. oldalon)