Békés Megyei Népújság, 1987. október (42. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-26 / 252. szám

Redőnyt, reluxát minden típusú ablakra, nagy színválasztékkal készítek, közületeknek is. Telefon: 25-015. Szakái László redőnyös. 6721 Szeged, Szűcs u. 12. KÖZLEMÉNYEK Rövidí időn belül gyors- és gépírást, könyvelést tanul­hat. Békéscsaba, pf.: 282. * * * Tetőtér-, padozatfűtéshez Isolit beszerezhető. Telefon: 61-167, Gyula, Lenin u. 32. j|< jf” Azonnali DUGULÁSELHA- RÍTÁS Békéscsabán, Gyu­lán. Mosogató 200 Ft, teljes tisztítás 400 Ft. Telefon: 61-289. * * * Dr. Lóránt Gyula kórház- igazgató, belgyógyász főor­vos magánrendelése min­den kedden és csütörtökön du. 5-től 6-ig, Szeghalom, Semmelweis u. 8. sz. alatt. APRÓHIRDETÉSEK összkomfortos, kertes házamat elcserélném I. vagy II. emele­tiig OTP-s lakásra. Horfáth Já- pos, Orosháza, Iskola u. 32. Szentetornya, Hunyadi u. 2. számú ház eladó betonút mel- lett, buszmegálló 50 méter. Érettségizőknek matematikából az összefoglaló feladatgyűjte- e mény első fejezete alapján ki­dolgozott elméleti tételsor há­romszáz forintért utánvéttel megrendelhető. Matura, 4032 Debrecen, Németh L. u. 34. Gyulán utcai házrész eladó, vagy elcserélhető egyedi gáz­fűtéses, földszintes tömblaká­sért. Érdeklődni: a gyulai hir- detőnél. (Petik Ambrus u. 17.) Nyolchetes faj pulik eladók. Szentes, Ifjúsági sétány 13. Te­lefon: 280. ____________________ P anasonic NV—180 videorekor- der, A—2 kamerával eladó, te­lefon; 22-115.____________________ Ü dülőtelek, 430 négyzetméteres, Gyula-Városerdőn bontott anya­gokkal eladó. Érdeklődni: Bé­késcsaba, Fürst S. u. 2. (16 órától)._________________________ E GYEDÜL VAN? Társat ke­res? Segítségére leszünk. Tele­fon: (66) 26-484. Hívható kedd, szerda, csütörtök, vagy válasz- borítékban küldünk tájékozta­tót. Békéscsaba. Pf. 244._______ 97 négyszögöles telek, kis ház­zal Gyulán, a várfürdőhöz kö­zel eladó. Érdeklődni: Poór Ist- ván, Kecskemét, Mária u. 13. 850-es Fiat és családi ház el­adó. Gyula, Béke sugárút 55/B. GYÁSZHÍR Fájdalomtól megtörtén értesítjük mindazokat, akik ismerték és szeret­ték, hogy szeretett fér­jem, édesapánk, nagy­apánk, BALDA jANpS B.-csaba, 19-esek tere C III. 11. sz. alatti lakos 54 éves korában elhunyt. Temetése 1987. okt. 27-én 14 órakor lesz a békés­csabai Vasúti temetőben. A gyászoló család Köszönetnyilvánítás Fájó szívvel mondunk köszönetét mindazoknak, akik Mülek Adtaíné Demkó Mária temetésén részt vettek, sírjára a kegyelet virá­gait elhelyezték, mély gyászunkban osztoztak. A gyászoló család Gyula, 1987. október hó. r ! ílUfiÁI AlKM-Wteói. 1 I N A JUBU-EUMÍ HÓHAP 3°^ isgSu, ^IedÍ&nyes VASÁR' ,ER 26 SÍ-!® e1j ÁRUSÍT-OS arenged hinten a divatáruo^ 62l 60 SmngönönyoK 421 bclye* 336,80 ::::: ^oharak S SS „ QR __ Ft-is. Alosztály **l* , e^eten^^öOObefye^SO,­SZélCS ag>D a műszaki osztály Srtási robotgép 2 080 helye« dali rádió 2 200 h® J t 50 000,­=karádio , 94700 hely íali s®"1“06" í. vasareöörar —12 óráig'­- méretekben nbOZ árengedménnyei­20°/o'oS ar Mai műsor KOSSUTH rádió 4.30: Jó reggelt! Zenés műsor. 8.05: Műsorismertetés. 8.20: Mit üzen a Rádió? (ism.) 9.00: Verdi: A trubadúr.. 9.30: A hét költője: Illyés Gyu­la. (ism.) 9.40: Ki kopog? 10.05: Nyitnikék. 10.35: Weiner: Magyar szvit. 11.02: Mongóliái útiképek. 11.22: Tizenkét szék. XH/3. rész. (ism.) 12.30: Ki nyer ma? 12.45: A Falurádió műsora. 13.00: Klasszikusok délidőben. 14.05: Műsorismertetés. 14.10: A XIX. század költői. Pe­tőfi arcai. 14.30: Népdalok. 14.S5: Édes anyanyelvűnk, (ism.) 15.00: Kincs-e a magyar mű­kincs? 15.30: Kóruspódium. 16.05: Észkerék, (ism.) 17.00: Gazdasági magazin. 17.S0: Zenekari muzsika. 18.17: Hol volt, hol nem volt? 18.28: Műsorismertetés. 18.30: Esti Magazin. 19.15: Rádiónapló. 20.30: Népdalest. 21.25: A szovjet kultúra hónapja. 22.20: Tíz perc külpolitika. 22.30: Halló, itt vagyok! 23.30: Zenetörténeti értéktár. 0.10: Himnusz. 0.15: Éjfél után. PETŐFI RÁDIÓ 4.30: Reggeli zenés műsor. 8.05: Népdalcsokor. 8.50: Délelőtti torna. 9.05: Napközben. 10.00: Válaszolunk hallgatóink­nak. 10.45: Láttuk, hallottuk. 11.25: VUágújság. 12.00: Hirek németül, oroszul és angolul. 12.10: Magyar táncok fúvósokra. 12.26: Kis magyar néprajz. 12.31: Kozák Gábor József népi zenekara játszik. 12.58: Műsorismertetés. 13.05: Slágermúzeum. 14.00: Kettőtől ötig. 15.00: Útközben. 16.05: Hangos képrejtvény. 16.58: Műsorismertetés. 17.05: Marton Éva énekel. 17.30: ötödik sebesség. 18.30: Rivaldafényben: Cliff Ri­chard. 19.05: Ferencz Éva és a Viola­együttes felvételeiből. 19.30: Zsebrádiószínház: Pokoli utazás. 20.05: Sanzonpódium' több tétel­ben. 20.37: Sportvilág. 21.05: Vigyázat, nem én játszom! Vendégszerkesztő a stúdió­ban: Sándor Judit és Hi­das Frigyes. 22.02: Nem csak zene. 23.20: A könnyűzene legszebb melódiái. 0.15: Éjiéi után. BARTÖK RÁDIÓ 6.05: Muzsikáló reggel. 8.05: Műsorismertetés. 8.07: Időszaki kiállítások. 8.10: Harry Grodberg hangver- k senye. 9.39: Az aranykakas. Részletek Rimszkij-Korszakov operá­jából. 10.35: Rockpódium. Ronnie James Dio. IV/1. rész. 11.05: Jean-Pierre Rámpái fuvo- lázik. 11.45: Szimfonikus zene. 13.03: Műsorismertetés. 13.05: Csavcsavadze grúz költő versei. 13.35: Félóra népzene, (ism.) 14.05: Zenekari muzsika. 14.59: Üj lemezeinkből. 15.47: Zene korabeli hangszere­ken. 17.00: Iskolarádió. 17.30: A hét zeneműve, (ism.) 18.00: A Budapest Ragtime Band felvételeiből. 18.30: Zenei fogalom — zenei él­mény. (ism.) 19.03: Műsorismertetés. 19.05: Wagner: A nibelung gyű­rűje. Háromfelvonásos ze­nedráma. 21.43: A szovjet kultúra hónapja. 22.08: Az operaközvetítés folyta­tása. MAGYAR RÁDIÓ, SZEGED 66,29 MHz—94,9 MHz 5.30—8.00: Alföldi Hírmondó. Ze­nés információs műsor. 5.40: Falurádió (a Kossuth rá­dióból) . 6.15: Útközben. 6.30: Lapszemle. 6.45: Reggeli párbeszéd. Szót ké­rek ! (Kossuth.) 7.00: Hírek, tudósítások. (Kos­suth.) • ÚJVIDÉKI TELEVÍZIÓ 16.15: Műsorismertetés szerbhor- vátul. 16.20: Sportkxónika szerbhorvá- tul. 16.45: Híradó magyarul. 17.10: Híradó szerbhorvátul. 17.30: Gyermekműsor. 17.45: Gyermekműsor magyarul. 18.00: Külföldi gyermekműsor magyar nyelvű felirattal. 18.30: Népzenei műsor. 19.00: Szerbhorvát nyelvű hírma­gazin. 19.15: Rajzfilm. 19.30: Híradó magyarul. 20.00: Magyar nyelvű magazin. 21.10: Dokumentumműsor. 21.40: Híradó szerbhorvátul. 21.55: A keddi műsorok ismerte­tése. BELGRAD, I. MŰSOR 14.30: Elmulasztották, nézzék meg! 16.00: Jó napot, sport! 16.45: Magyar nyelvű tv-napló. 17.10: Krónika. 17.30: Adás gyerekeknek. 17.45: ,,Vuk-kuckó,” Adás “gyere­keknek. 18.00: Művelődési adás. 18.30: Rajzfilm. 18.40: Vetélkedő. 19.00: Tv-kalendárium. 19.10: Rajzfilm. 19.27: Ma este. 19.30: Tv-napló. 20.00: Dráma. 20.15: Dokumentumsorozat. 21.45: Tv-napló. 22.10: Rock-odeon. 23.10: Hírek. II. MŰSOR 18.45: Zágrábi körkép. 19.15: Műsorkiegészítés. 19.27: Ma este. 19.30: Tv-napló. 20.00: Külpolitikai adás. 20.30: Kis koncert. 20.45: Tegnap, ma. holnap. 21.05': Simeron. Amerikai játék­film. 22.35: Tudományos grafittók. Hárman megugrottak A labdarúgó NB II meglepetése, hogy a Veszprém a főváros­ban legyőzte a Bp. Volánt. Egyébként hat mérkőzés fcárult dön­tetlennel a második vonalban. Az NB III Körös csoportjában a Szarvas könnyedén nyert a lista végén kullogó martfűiekkel szemben, s az Orosházi MTK idegenből szerzett értékes két pon­tot. A megyei rangadó gólözönt hozott — gyulai sikerrel. A me­gyei labdarúgó-bajnokságban ezen a héten a nagyszénásiak és a mezőhegyesiek voltak a fő gólhányók: az előbbi 6, áz utóbbi 5 «óllal terhelte ellenfele hálóját. NB II AZ NB II EREDMÉNYEI: Bp. Volán—Veszprém l—3 (l—2) Metripond—Özd 0—0 Csepel—Szekszárd ü—ű Szolnok—HI. kér. TTVE 2—2 (2—2) Duna új v.—Kaznicb. 1—l (0—0) Salgót.—Nyíregyháza 4—1 (1—1) N.-kanizsa—Kecskemét 2—1 (1—1) Kger—Ganz-MÁVAG 1—0 (0—0) Ajka—Szeged 1—1 (0—0) Diósgyőr—Komló 0—0. az NB ii Állasa: 1. Szolnok 15 8 4 3 26-17 20 2. Veszprém 15 9 2 4 20-11 20 3. Ózd 15 6 7 2 22-14 19 4. Diósgyőr 15 8 2 5 19-17 18 5. Dunaújv. 15 7 3 5 23-16 17 6. Szeged 15 6 4 5 20-13 16 7. Komló 15 6 4 5 22-19 16 8. Csepel 15 7 2 6 22-20 16 9. Kecskemét 15 7 2 6 22-21 16 10. Bp. Volán 15 7 2 6 23-23 16 11. Eger 15 4 7 4 22-21 15 12. Nyíregyh. 15 6 3 6 21-23 15 13. Ajka 15 3 8 4 14-14 14 14. N.-kanizsa 15 6 2 7 15-23 14 15. Salgótarján 15 4 5 6 19-20 13 16. Metripond 15 5 3 7 22-25 13 17. III. kér. 15 2 9 4 15-21 13 18. Szekszárd 15 4 3 8 12-25 11 19. Kazinbarc. 15 2 6 7 9-14 10 20. Ganz-M. 15 3 2 10 14-25 8 HB III SZARVAS—MARTFŰ 5—0 (1—0) Szarvas, 800 néző. V.: Nagy Z. Szarvas: Hanyecz — Holp. He­gyi, Plástyik, Alberti, Somogyi, Dem jen. Aranyos. Petykó. Már­ton. Pálhidai (Maján). Edző: dr. Petróczi Gábor. Martfű: Németh — Fürtös. Pető, Horváth. Háben- susz. Szőke (Benedek), Szántai (Palcsó). Kesjár, Major, Földi, Sipos. Edző: Árvái István. ___ 2 2. perc: Mártont buktatták a 16-oson belül, a megítélt bünte­tőt Márton biztosan értékesítet­te. í—o. 47. perc: Pálhidai beadása után Somogyi tisztára játszotta magát, és a hálóba lőtt. 2—0. 69. perc: Petykó beadását So­mogyi estében a kapu közepébe gurította. 3—o. 71. perc: Somogyi az alapvo­nalról adta be a labdát, ame­lyet Márton a bal alsó sarokba fejelt, 4—0. 75. perc: Demjén jobbról ívelt a kapu elé és Márton ezúttal is szép fejessel állította be a vég­eredményt, 5—0. Az első félidőben még egyen­rangú ellenfél volt a Martfű. Fordulás után aztán beindult a szarvasi gólgyártás- amelyre a vendégek csak egy kapufával tudtak válaszolni. Jó: Plástyik, Holp. Petykó. Márton, ill. Há- bensusz. (Csabai Pál) SZENTES— MEZÖKOVACSHÁZA 0—0 Szentes, 300 néző. V.: Fran- ciskovics. Az .első félidő ki­egyenlített küzdelmet hozott ala­csony színvonalon, míg a fordu­lás után a hazaiak nagyobb iramra kapcsoltak, ám három gólhelyzetet elhibáztak. A dön­tetlen a vendégekre nézve hízel­gő. Jó: Janiga. Kecskés, ill. Fa­zekas, Schmidt. GYULAI SE—BÉKÉS 4—1 (2—0) Gyula. 1000 néző. V.: Veress. Gyula: Oláh — Kukely. Kovács. Mohácsi. Bakos. Megyebíró. Ré- pási (Grezsa), Tapasztó, Simák. Cserháti (Lakatos). Jónás. Edző: Sülé István. Békés: Dávid — Nagy, Tisza. Kondacs, Szakái, Felegyi, Süli (Lenkefi). Fedor- iák (Krizsán), Fehér, Vozár, Lo- novics. Edző: Szűcs Mihály. 12. perc: egy szabadrúgást Jó­nás sarkallt Mohácsi elé. aki la­posan. nagy erővel lőtt a kapu jobb sarka felé. A nagy erejű lövésbe Dávid csak beleütni tu­dott, 1—0. 22. perc: Jónás közelről bó­lintott a hálóba, 2—0. 57. perc: Fehér jobb kapufán csattanó lövése a hálóba perdült. 2—1. 75. perc: Simák estében éles szögből lőtte laposan Dávid ka­pujába a labdát, 3—1. 80. perc: Jónás távoli szabad­rúgása a menteni igyekvő Dá­vidról fölpattanva került a háló­ba. 4—1. Az első félidőben a gyulaiak mutattak jobb jájyékot, a máso­dikban egy időre érthetetlenül szétesett a hazaiak csapatjátéka, ekkor a békésiek gólt is sze­reztek. s veszélyes támadásokat vezettek. Sajnálatos sérülés történt a 3. percben. Süli Kon- daccsal ütközött, s Sülit kórház­ba kellett szállítani. A mérkőzés végén azonban együtt térhetett haza a csapattal. Jó: Kovács. Mohácsi. Tapasztó, Jónás. ill. Kondacs, Felegyi. Fehér. (Jenei Kálmán) OMTK—SOLTVADKERT 3—2 (0—1) Soltvadkert, 600 néző. V.: Bú­bon. OMTK: Bugyik — Fabisz iKupeczki). Hegedűs F.. Pólyák. Csilek — Kiss. Márki. Homonnai — Somogyi (Tapasztó), Papp. Magyar. Edző: Szendrei Béla. 8. perc: a kilépő Szűcsöt a 16- •son belül buktatták, ll-es. Ei- ler lövését Bugyik kiütötte, de éppen a berobbanó Sörös elé, aki a hálóba talált. 0—1. 51. perc: Homonnai a bal sar­kot pókhálózta le. 1—1. 63. perc: Eilertől Magyar lopta el a labdát, és nem hibázott, 2—1. 68. perc: Katzenbach beadá­sát Szűcs fejelte a kapuba. 2—2. 80. perc: Csilek Lehr. *majd Kerpits mellett is elhúzva lőtt a hálóba. 3—2. 90. perc: szöglet után a fel­ugró Lehrt lerántották,* ll-es. (Ugyanebben a percben Pappot reklamálás miatt kiállították.) A büntetőt Bugyik hárította. A sok hibával játszó soltvad- kertiek ellen megérdemelt oros­házi siker született. Jó: Bugyik, Csilek ,Kiss, Homonnai. ill. Ma­rosi, Zsikla, Sörös. További eredmények: Baja— Miske 2—1 (1—1), Kecskeméti TE —H. Kun B. SE 5—0 (4—0). Ka­locsa—Szegedi Dózsa 0—0. Csong- rád—H. Szabó L. SE 0—0. az NB ni Állása KÖRÖS CSOPORT: 1. Szarvas 11 9 2­27-8 20 2. Baja 11 8 3­34-9 19 3. Sz. Dózsa 11 7 4­28-8 18 4. OMTK 11 8­3 25-16 16 5. Miske 11 6 2 3 22-12 14 6. KTE 11 6 1 4 24-11 13 7. Csongrád 11 5 3 3 14-11 13 8. Szabó L. SE 11 4 3 4 17-18 11 9. Kalocsa 11 4 1 6 11-16 9 10. Kun B. SE 11 2 5 4 13-20 9 11. Gyula 11 4 1 6 21-29 9 12. Mk.-háza 11 2 4 5 15-20 8 13.. Szentes 11 2 2 7 7-19 6 14. Soltvadkert 11 2 1 8 16-26 5 15. Békés 11 1 2 8 3-23 4 16. Martfű 11­2 9 6-33 2 TISZA CSOPORT: TÖRÖKSZENTMIKLÓS— SZEGHALOM 3—1 (1—0) Törökszentmiklós, 600 néző. V.: Németh. Szeghalom: Dohány — Zsombok A.. Csorba (Zsombok J.). Tar. Csák, Kovács, Németh. Hirka, Lukács, Macskin, Bress. Edző: Farkasinszki Attila. 40. perc: Ramos I.-et a 16-oson belül felvágták, ll-es. Molnár magabiztosan értékesítette a büntetőt, 1—0. 55. perc: egy ártatlannak lát­szó helyzetben Szebenyi hibá­zott, és Bress egyenlített. 1—1. 70. perc: ismét Ramos I. ke­rült a földre a büntetőterületen belül, ezt a ll-est is Molnár lőt­te a hálóba, 2—1. 78. perc: Ramos I. szögletrúgá­sából Sebők fejelt a hálóba, 3—1. Az első félidőben jobbára a hazaiak támadtak, a vendégcsa­pat teljesen beszorult a kapuja elé. Szünet után sem sokat vál­tozott a játék képe. sőt a Törökszentmiklós még nagyobb különbséggel is győzhetett vol­na. A 85. percben Bress bünte­tőt hibázott. Jó: Bress. Megyei I. o. BCS. AGYAGIPAR—SARKAD 2-1 (1-1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Pató. Agyagipar: Bikádi — Galovicz, Vígh. Nagy L., Kiss A.. Bottá, Jakab (Bella), Turcsek, Lipták (Szekeres), Balogh G.. Lőrinczi. Edző: Hercze.gfalvi Gábor. Sar­kad: Pribojszki — Tóth II. S., Otott. Kapros, Sándor (Tóth K.), Szűcs. Török, Kesztyűs, Mihál- ka. Szatmári (Tóth I. S.), Gur- zó. Edző: Szatmári Sándor. 11. perc: jobb oldali szabadrú­gás után az elalvó védők között Sándor a kapu bal oldalába fe­jelt. 0—1. 40. perc: hazai szabadrúgást követően Lőrinczi tíz méterről a hálóba helyezett, 1—1. 87. perc: bal oldali szöglet után Bella öt méterről a léc alá bom­bázott. 2—1. Kitűnő játékvezetés mellett az Agyagipar második félidei lelkes játékával megérdemelt győzel­met aratott a sportszerűen és helyenként jól játszó Sarkad el­len. Jó: az egész hazai együttes, ill. Otoit, Gurzó. (Uhrin János) MEZŐHEGYES—GÁDOROS 5—1 (2—0) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Tóth. Mezőhegyes: Fülöp — Molnár (Csordás), Pepó. Krecsméri. Ha­rangozó. Kovács J.. Kovács S., Szpisják. Samu. Boros. Gyenge (Hanga). Edző: Kozák István. Gádoros: Kiss — Héjjas A.. Ga- rai, Lőrincsik, Gabnai, Pisont P., Csontos (Gumulka), Ru- zsinszki. Szőke, Héjjas T.. Pi­sont I. Edző: Lenti József. 14. perc: Samu váratlan lövé­se a jobb sarokban kötött ki, 1—0. % 27. perc: Samu éles kereszt­lövése a kapufa éléről a hálóba pattant. 2—0. 48. perc: a kapu előterébe be­lőtt labdát a vendégek kapusa Molnár elé tenyerelte, aki nem hibázott. 3—0. 55. perc: Kovács jobb oldali szögletét Molnár óriási erővel lőtte a bal alsó sarokba, 4—0. 66. perc: Boros visszajátszott labdáját Samu a kapust érintve juttatta a hálóba, 5—0. 90. perc: Ruzsinszki 25 méter­ről lőtt, a labda Fülöp kezét érintve a bal felső sarokban kö­tött ki, 5—1. Sportszerű találkozón a min­den csapatrészében jobb hazaiak ellen a gádorosiaknak csak fel­lángolásai voltak. Jó: Molnár. Samu. Krecsméri, ili. Pisónt I. (Dr. Kató János) HATÁRŐR DÓZSA— BATTONYA 2—0 (2—0) Orosháza. 300 néző. V.: Rózsa. Határőr: Kiss — Árvái. Gebri, Nagy L.. Elekes, Rubóczki, Gort- ka (Nagy J.), Karsai, Juhász (Müller). Csorba, Szénási. Edző: Zalai Antal. Battonya: Lung — Boár. Hajdara, Pócsik. Simon II., Petró (Mákos). Horváth. Ju­hász, Molnár, Agócs, Fekete. Edző: Szilágyi János. 8. perc: Árvái jobb oldalról át- lőbb labdáját Boár nem érte el, így Szénási lövése a kapufát érintve került a hálóba, l—0. 1 ff. perc: Árvái bedobását Gort- ka hátrahúzva helyezte a bal felső sarokba, Lung ..segítségé­vel”, 2—0. A jó képességű Battonya ellen hamar vezetést szerzett a határ­őrcsapat, a folytatást azonban Lung kapus kitűnő formája és a szerencse akadályozta meg. Kiállítva: Gebri. ill. Juhász, ka­kaskodásért. Jó: Szénási. Gort- ka. Árvái. Karsai, ill. Lung. Hajdara, Simon II. (Sin Géza) VÉSZTŐ—MEDGYESEGYHAZA 2—0 (1—0) Vésztő. 350 néző. V.: Molnár. Vésztő: Agárdi — Vakarcs. Lein- hart. Háti. Magony. Acs. Nagy, Papp (ötvös). Krajcsó. Rith, Petrusán (Lázár). Edző: Himer József. Medgyesegyháza: Marof- ka — Hegyi, Cseh, Vágási, Nyemcsok (Szabó), Varga. Los, fíovács. Kiss. Engelhardt I.. En­gelhardt II. Edző: Tóth Miklós. 18. perc: Nagy az alapvonalig jutott, beadásából Petrusán elő­revetődve fejjel megszerezte a vezetést. 1—0. 53. perc: Papp előreívelését Krajcsó csúsztatta a bal alsó sa­rokba. 2—0. Változatos, jó iramú mérkőzé­sen a helyzetek alapján reá­lis eredmény született. Jó: Leinhart. Magony, Krajcsó. Rith. ill. Varga. Engelhardt II. (Buz- gány József) NAGYSZÉNÁS—CSORVÄS 6—0 (5—0) Nagyszénás. 450 néző. V.: Hra- bovszki. Nagyszénás: Bordás — Hankó J.. Nagy A., Zábrák Z., Füredi, Jámborcsik, Tóth Z., Ugró. Hankó Z. (Kovács). Kvasz- novszky. Pelyák. Edző: Moós Já­nos. Csorvás: Kiss — Varga, Evanics. Hürkecz (Helle). Zana (Daró) Lónai. Tóth. Pászka, S'alka. Popol. Béres. Edző: Ple- sovszki Mihály. 9. perc: szöglet után Pelyák felugorva fejelt a kapus mellett, í —o. 13. perc: Jámborcsik élesen belőtt és Pelyák 6 méterről a ka­puba helyezett. 2—0. 15. perc: Tóth Z.-ről Kvasz- novszkyhoz került a labda, a csatár három csel után a kapu közepébe helyezett. 3—0. 24. perc: Jámborcsik beadását Kvasznovszky a jobb felső sa­rokba vágta. 4—0. 37. perc: Füredi bal oldali sza­badrúgását Pelyák tíz méterről a kapu bal oldalába fejelte, 5—0. 65. perc: Tóth Z. hatalmas partdobását Kvasznovszky meg­csúsztatta. és Pelyák háttal a (Folytatás a 8. oldalon) i gyulaiak negyedik gólja. GYSE-Békés 4—1 Fotó: Kovács Erzsébet.