Békés Megyei Népújság, 1987. május (42. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-25 / 121. szám

1987. május 25., hétfő NÉPÚJSÁG SPORI SPORT SPORT Ami kevés: Csak három békéscsabai góldobó DMVSC-Békéscsabai Előre Sp. 31-18 (16-10) * NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Debrecen, 1000 néző. V.: Grand- jean, Karsai. Debrecen: PUSZTÁINK — SZILAGYI 7, Nagy Zs. 2, MEDGYESSYNÉ 3, Rádinné 6 (3), Dömémé 1, SZÁNTÓ 7. Csere: Törökné 3, Bojtor 2 (2), Kádárné, Szarvas. Edző: Komáromi Ákos. Békéscsaba: Thaiszné — Belanka, Kasik, CSULIKNÉ 8 (2), Hankó- né, BOLLA S (1), Szakálné 4. Csere: Krisztóí. Edző: Fellegvárt Zoltán. Kiállítások: 2, ili. 6 perc. Hétméteresek: 6/5, iir. 5/3. Nagy lendülettel kezdtek a békéscsabaiak, s bár Bolla ezúttal is külön testőrt ka­pott Szilágyi személyében, de Szakálné és Csulikné ré­vén kétgóios előnyre tettek szert a vendégek (7. perc: 3 —5). Ekkor változtatott Ko­máromi edző: Szilágyi zava­ró védekezésre állt át. Elbi­zonytalanodott a békéscsa­baiak támadásszövése, nem tudtak akciógólt lőni. A deb­receniek gyors lerohanások révén percek alatt megfor­dították az eredményt (16. perc: 10—6). Ezután a ven­dégek kétszer is emberhát­rányba kerültek, ami árán tovább növelték előnyüket a házigazdák (22. perc: 15—7). A fordulás után végképp to­vább nőtt a különbség, mindössze Nagy Zs. kiállítá­sakor sikerült 20—11-ről 20 —14-re fölzárkózniuk a li­la-fehéreknek. A sérülésso­rozattól sújtott Előre Spar­tacus — Sebenné, Hegedüs- né után Mokosné és Dobó­né is a maródiak listájára került — dicséretes küzde­ni tudása ellenére is csak ennyire volt képes a komp­lett csapattal játszó és jó napot kifogó listavezetővel szemben. x. L. A női kézilabda-bajnokság ál lása: 1. DMVSC 9 1- 268-189 19 2. Vasas 9­1 235-179 18 3. Énítők 8­2 233-173 16 4. FTC 8­2 210-187 16 5. BHG SE 6­4 226-233 12 6. Borsodi B. 5 1 4 191-185 11 7. Bp. Spart. 5­5 243-240 10 8. Budaprint 4 1 5 262-262 9 9. Richards 4­6 201-212 8 10. TFSE 4­6 231-250 8 11. Eger SE 2 2 6 192-234 6 12. Dunaújv. 2 1 7 218-242 5 13. Békéscsaba 1­9 197-239 2 14. Tatabánya­­10 185-267­Buzássy Béla: „Határozott célunk az NB I” Egy győzelem hiányzott a 13-hoz... Az osztályozón is szerepelt lila-fehér együttes. Álló sor, bal­ról: Kozma György technikai vezető, Vascsicsák, Széplaki, Bihari, Buzássy Béla edző, Nemes, Buzássy E„ Ballangó. Elöl: Mező, Szoszki, Oberschall, Börcsök, Zsila, Uhrin. A kép­ről hiányzik Lipcsei, Bándy és Vágvölgyi Mintha összecsengenének ezek a szavak azokkal, ame­lyeket a tanár-edző 1985 őszén, a Deák utcai „víz- műs”-tornacsarnok avatója kapcsán mondott: „Nem nyugszom, amíg nem lesz NB I-es csapatunk!” Íme az osztályozó krónikája: Egy héttel ezelőtt a három NB Il-es csoport 1—2. helye­zettje találkozott. Szolnokon a helyi vegyi művek (déli csoport — bajnok), a Tatabányai Volán (Nyugati cs. — bajnok), a Bp. Harisnyagyár (középcsoport — 2.) és a keleti csoportban ezüst­érmes csabaiak játszottak. — A tavalyi bajnokságban 7. helyen végzett együttesünk kü­lönböző okok miatt alaposan meggyengült. Az őszi forduló 10 mérkőzésén szerzett 6 győzelem és a bronzérmes helyen való idényzárás után a tavaszi „is­métlést” terveztük csak, mert ez volt a reális. De aztán a folytatásban olyan páratlan győzelemsorozat következett, hogy legyőzőre sem találtunk. A Debreceni Sí és Mezőkövesd elleni, idegenbeli, valamint a későbbi bajnok MVSC elleni itt­honi. 3:l-es győzelem teljesen feldobta a csapatot. Május ele­jén egy ötnapos edzőtábort tar­tottunk, napi kétszeri edzéssel — így vártuk a tatabányaiak elleni játékot, amely 0:1-ről re­mek 3:l-es győzelemmel zárult. Aztán 0:3 a volt NB I»es most tehát tulajdonképpen csak visz- szajutott Szolnoki Vegyiművek ellen — de hogy! A második játszmában 14-ről kaptunk ki, a harmadikban pedig 13:10-re ve­zettünk. Végül 0:2-ről 3:2-re ver­tük a Bp. Harisnyagyárat, és ez­zel a mostani hét végi második fordul óba kerültünk a szolnoki­akkal együtt, ahová a másik ágról a szegedi és a Rákos menti csapat került. Sajnos a szolno­kiak elleni eredményt vittük magunkkal. Következett tehát a mindent eldöntő, szegediek elleni drá­mai csata — amely úgy lett 0:3 a lila-fehérek szemszögéből, hogy az első játék 12:12 után dőlt el. a folytatásban viszont jobb volt az ellenfél, de a bé­késcsabaiaknak a külső körül­ményekkel is ipeg kellett küz­deniük, s ez együtt sok volt... A gárda erkölcsi erejét azonban a tegnapi Rákos mentiek elleni zárómérkőzés is mutatja: a már tét nélküli játékot 51 perc alatt nyerték 3:0-ra. Az előre Spartacus együtt ma­rad, mi több; erősítéseket is ter­vez, s az idén aratott 13 bajno­ki, illetve osztályozón aratott győzelem folytatására készül! Hogy egy esztendő múltán az á bizonyos egy se hiányozzék. F. I. Rendkívül unalmas mérkőzésen: Bebreceni MVSC-Bcs. Előre Spartacus fl-0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Debrecen, 5 ezer néző. V.: Drigán (Pádár, Puhl). DEBRECEN: Horváth — Kiss, Nagy, Duró — Plókai A., Bücs, Ta­kács, Szűcs, Szabó J. (Plókai M. 75. p.), Sándor (Szabó L., 81. p.) — Mörtel. Edző: dr. Puskás Lajos. BÉKÉSCSABA: Gulyás — Szenti, Megyesi, Ottlakán — Adorján (Belvon, 76. p.), Csató, Pásztor, Csanálosi, Kanál — Steigerwald (Ku- rucz, 46. p.), Szekeres. Edző: Csank János. " Sárga lap: Takács (61. p.), Csanálosi (85. p.). . Szögletarány: 6:3 (3:2) a Debrecen javára. Alig kezdődött meg a mér­kőzés, amikor Pásztor a föld­re került Bücs jóvoltából, aki csúnyán belerúgott a bé­késcsabaiak középpályásába. Jóformán semmi sem tör­tént a 23. percig, amikor egy Mörtel-labdáról Szabó lekésett. A túloldalon Stei­gerwald lőtt egészen közel­ről mellé. A legveszélyesebb akciót a 32. percben re­gisztrálhattuk, amikor Mör­tel ugrott ki, Gulyást is el­fektette, már átemelt volna a békéscsabai kapuson, de az még beleütött a labdába, így Megyesi tisztázott. Alig valamivel később Csató ke­rült helyzetbe, de Horváth megfogta a labdát. A fordu­lás után sem javult a játék, csupán a sárga lapok fel­mutatása érdemelt említést. A 61. percben például Ta­kács jutott erre a sorsra. Szabó J. került helyzetbe, de az üres kapu fölé lőtt. Mint a felállásból is lát­ható, elsősorban a középpá­2. perc: szabadrúgáshoz jutott a Budafok 25 méterre a kaputól. Takács P. állt a labda mögé, és csavart lö­vése a jobb alsó sarokban kötött ki, 1—0. 29. perc: Takács P. bal ol­dali beadása után Beringer 14 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba, 2—0. 35. perc: Karaffa egy ár­talmatlannak tűnő beadást kézzel lehúzott a 16-oson be­lül. A 11-est Földházi bizto­san értékesítette, 3—0. 60. perc: szabadrúgáshoz jutott a Budafok, Földházi állt a labda mögé, s a sor­fal mögött a labdát meste­rien becsavarta a bal alsó sarokba, 4—0. 75. perc: Durucskó az el­bámészkodó hazai védők mellett 14 méterről lőtt a hálőba, 4—1. 77. perc: egy jobb oldali beadás megpattant egy szarvasi védőn, éppen Krisz­tin elé, aki egyből a kapuba lőtt, 5—1. A legöregebb budafoki szurkoló sem emlékszik ar­ra, hogy mikor rúgott csa­pata egy félidő alatt három gólt. Ráadásul úgy, hogy Pogány és Krisztin révén további nagy helyzeteket el­puskáztak. A gólok ellenére sem volt egyenletes a hazai együttes játéka. A félidő előtti percekben csak a szarvasi védők ügyetlensé­géből szereztek gólokat a hazaiak. A második 45 perc­ben is csak a negyedik ta­lálat után játszott igazán jól a Budafok, s ekkor tet­szetős támadásokat szőttek csatáraik. A vendégeket di­cséret illeti, hogy 4—0 után sem adták fel a küzdelmet. Jó: Tóth, Földházi, Berin­ger, Krisztin, Takács P., ill. Plástyik, Márton. lyára koncentrált mindkét csapat, így jószerivel a 90 perc folyamán csak a két 16-os között pattogott a lab­da. A kapusoknak elvétve akadt dolguk, ami annak is köszönhető, hogy a két csa­pat együttesen három csa­tárt állított ki. Rendkívül unalmas, hibák tömkelegé­vel tarkított mérkőzésen az alacsony színvonal dominált. Semmi pozitívumot nem tud fölhozni a két csapat ment­ségére a krónikás. Nyilatkozatok. Dr. Puskás Lajos: — Jó mérkőzésen a csapat bizonyította taktikai érettségét. Meggyőződésem, hogy nem a szerencsével áll­tunk hadilábon, már több mérkőzésen is, hanem egész egyszerűen képtelenek va­gyunk kihasználni a kidol­gozott helyzeteket. Csank János: — Kétségkívül sze­rencsénk is volt, de nagy lelkesedéssel át tudtuk vé­szelni gyengébb periódusa­inkat. AZ NB II TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Metripond—Salgótarján 3-0 (1-0) Nagykanizsa—Ganz-M. 1-1 (0-0) Ózd—Szeged 2-3 (1-2) Vác—Szolnok 1-0 (0-0) Veszprém—Szekszárd 1-2 (0-0) Kaposvár—Baja 2-1 (0-0) Komló—Bp. Volán 2-1 • (1-0) Csepel—Diósgyőr 1-0 (1-0)- Nyíregyháza—Keszthely 1-0 (0-0) AZ NB II ALLASA: 1. Kaposvár 31 16 10 5 36-27 42 2. Bp. V.Qlán 31 18 5 8 56-37 41 3. Vác 31 16 7 8 42-30 39 4. Csepel 31 14 10 7 41-26 38 5. Nyíregyh. 31 14 9 8 48-40 37 6. Komló 31 15 4 12 48-41 34 7. Veszprém 31 12 9 10 35-34 33 8. Szeged 31 12 7 12 49-42 31 9. Metripond 31 11 8 12 41-30 30 10. Szolnok 31 11 8 12 32-32 30 11. Ganz-M. 31 10 10 11 35-36 30 12. Salgótarján 31 9 12 10 27-33 30 13. Szekszárd 31 11 7 13 45-50 29 14. Keszthely 31 8 11 12 28-32 27 15. Diósgyőr 31 6 15 10 33-44 27 16. Baja • 31 11 5 15 31-42 27 17. Ózd 31 9 7 15 38-41 25 18. N.-kanizsa 31 7 11 13 33-51 25 19. Budafok 31 9 6 16 38-53 24 20. Szarvas 31 8 5 18 34-49 21 Finis a Körös csoportban A hét végéi* a 28« forduló is lezajlott a területi labdarúgó­bajnokság Körös csoportjában, vagyis finiséhez érkezett az 1986—87. évi bajnokság. Az már rég eldőlt, hogy a Kecskeméti SC harcolta ki a bajnoki címet, ám a további dobogós helyekért még nagy harc lesz a hátralévő két fordulóban. Először nézzük a megyei csa­patokat. A kiesés ellen küzdő békésiek kiengedték kezükből a győzelmet, vagyis a H. Kun B. SE a 82. percben Csincsák gól­jával elvitte előlük a „létfontos­ságú” két pontot. A tudósító TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ú. Dózsa—Siófok 0-1 (0-0) Dunaújváros—MTK-VM 2-3 (1-0) Eger—Vasas 1-3 (0-3) Pécs—FTC 2-2 (0-0) Haladás—ZTE 3-1 (2-0) Tatabánya—Honvéd 3-3 (1-2) Rába ETO—Videoton 3-2 (2-1) A labdarúgó NB I állása: 1. MTK-VM 28 17 7 4 49-21 41 2. Ü. Dózsa 28 15 7 6 44-21 37 3. Tatabánya 27 14 5 8 38-25 33 4. Bp. Honv. 28 13 5 10 40-39 31 5. FTC 28 9 12 7 29-24 30 6. PMSC 28 11 7 10 26-20 29 7. Haladás 28 11 7 10 32-32 29 8. Békéscsaba 27 9 11 7 31-31 29 9. Vasas 28 11 6 11 37-38 28 10. Siófok 28 9 9 10 34-36 27 11. Debrecen 28 8 11 9 31-35 27 12. Rába ETO 28 8 10 10 44-41 26 13. ZTE 28 7 11 10 29-34 25 14. Videoton 28 7 8 13 25-31 22 15. Dunaújv. 28 4 8 16 26-54 16 16. Eger 28 4 8 16 22-55 16 A Tatabánya—Békéscsaba talál- zót szerdán játsszák le. AZ UTANPÓTLAS-BAJNöKSA- GÉRT Debreceni MVSC—Bcs. Előre Spartacus 4-*-2 (3—1). Debrecen, 400 néző. V.: Tajthy. Békéscsa­ba: Baji (Tüskés) — Hankó J., Popol, Hovorka, Kövesi — De­ák, Hankó Z., Lonovics, Gallo- vich — Bagyinka, Nagy A. Edző: Marosvölgyi Károly. Ha­mar vezetéshez jutottak a ven­dégek. de a következő percek­ben az erőteljesebben támadó hazaiak már fordítani is tud­tak. A második félidőben még 3—2-re alakult az eredmény, de csak ennyire tudott fölzárkózni a vendégcsapat, G.: Benyó 2, Cseke, Héjas (11-esből), ill. Ba­gyinka. Hovorka. Jó: Zsupos, Horváth M., Héjas, Rozsnyói, Benyó, ill. Hovorka, Bagyinka. szerint az orosháziak derekasan küzdöttek az ezüstérmes helyen álló miskeiek otthonában, de itt egy sajnálatos öngól teljesen megváltoztatta a játék képét, végül a hazaiak otthon tartották mindkét pontot. Az újonc me­zőkovácsháziak mindenképp di- csérhetők, hiszen a fővárosi honvédcsapat otthonából rabol­tak pontot, s így ők stabilan a középmezőnyben állnak. A gyu­laiak Szentesen véreztek el. Az e hét végi krónikához tartozik, hogy a H. Kun B. SE—Békés találkozón két kiállítás is szüle­tett: először Sülit, majd a má­sodik félidő közepén Baloghot küldte le Magyar játékvezető a pályáról. A megyén kívüli csapatok kö­zül a KSC csupán egy góllal tu­dott győzni a Makó otthoná­ban — de hát náluk már talán ez sem számít. A másik kecs­keméti csapat otthonában a Soltvadkert döntetlent harcolt ki, gólgazdag mérkőzésen, 3-3- as eredmény született. Az SZVSE —Csongrád találkozó viszont nem hozott egy gólt sem. A Lajosmizse—Bp. Építők mérkőzés eredménye lapzártáig nem érkezett meg, így termé­szetesen a tabellában sem sze­repel. H. KUN B. SE—BÉKÉS 3—2 (1—2) Békés, 600 néző. V.: Magyar. H. Kun B. SE: Halász — Rese- tár, Kukely, Sahin, Dégi — Mol­nár, Csáki (Lipták), Talmácsi.— Csányi, Kemenes (Fazekas), Csincsák. Edző: Farkas László. Békés: Dávid — Balogh, Zsíros, Lenkefi, Süli — Fedorjak, Kon- dacs. Maján — Fehér, Vozár, Petykó. Edző: Szita László. 22. perc: Csincsák futott el a jobb szélen és tértölelő beadá­sát a túlsó oldalon érkező Mol­nár a hálóba fejelte, 1—0. 23. perc: Sülit egy összecsa­pás során durvaságért a játék­vezető kiállította. 28. perc: szöglethez jutott a hazai gárda és a beívelt labdát Lenkefi felhőfejessel juttatta a jobb sarokba, 1—1. 30. perc: a fellelkesedett hazai­ak mesterien kigurigázták a vendégek védelmét és Fehér a hálóba helyezte a pettyest, 1—2. 75. perc: Kukely szándékosan belerúgott a felfutó Baloghba, ezért a kiállítás sorsára jutott. 78. perc: a leálló hazai védők között a beállós Sahin egyedül húzott kapura, s a kifutó kapus fölött a hálóba helyezett, 2—2. 82. perc: Csincsák a partvo­nal mellett cselezgetett mintegy 35 méterre a kaputól, beadásra szánta el magát, de a labda le­csúszott a lábáról, és az ötösön álló Dávid fölött a bal felső sarokban kötött ki, 3—2. Óriási csatát hozott a két gár­da mérkőzése, hiszen a hazaiak­nak csak a győzelem lett volna elfogadható eredmény. Így min­dent egy lapra tettek fel, de gyorsan 10 főre olvadtak, így ez a harcmodor óriási erőfeszítést kívánt tőlük, s a végén a lel­kes és jó erőkből álló honvéd- csapat megfordította a mérkőzés állását. Jó: Csincsák, a mezőny legjobbja, Halász, Sahin, ill. Maján, Lenkefi, Vozár. Nagy Mihály Gombócból is sok... Budafok-Szarvasi Vasas 5-1 (3-0) Budafok, 1000 néző. V.: Karáth (Lója, Aczél). Budafok: Lipták — Ferencz, Tóth, Földházi, Varga — Balogh, Beringer, Pogány — Gyön­gyösi (Henrik 46. p.), Krisztin, Takács P. (Fekete 54. p.). Edző: Me­gyeri György. Szarvas: Pocsai — Mohácsi, Hegyi, Alberti, Plástyik — Aranyos (Demjén 65. p.), Kanyári, Vígh L. — Karaffa, Márton, Vígh Z. (Durucskó 65 p.). Edző: Kerekes Imre. Gólszerző: Takács P. (2. p.), Beringer (29. p.), Földházi (11-esből, 35. p.), Földházi (60. p.), Durucskó (75. p.), Krisztin (77. p.). Sárga lap: Karaffa (8. p.), Kanyári (22. p.), Alberti (76. p.). Szögletarány: 9:2 (4:0) a Szarvas javára. SZENTESI VÍZMŰ—GYULA 2-1 (1-1) Szentes, .100 néző. V.: Kazin- czi. 24. perc: Mák lőtt kapura, a kipattanó labdát Juhász a jobb alsó sarokba gurította, 1—0. 25. perc: egy jobb oldali sza­badrúgást Cserháti lőtt a háló­ba, 1—1. 57. perc: Kéri lépett ki a vé­dők közül egy jobb oldali legu- rítással, és közelről nem hibá­zott, 2—1. Vizes, mély talajon, nagy iramban kezdődött a játék, s mindkét csapaton látszott, hogy a bentmaradásért küzdenek. Az irreális játéktér ellenére három gólt láthattak a szurkolók. MEZÖKOVACSHAZA— H. KÖTELES SE 2—2 (1—0) Budapest, 200 nézefc V.: Kara. Mezőkovácsháza: • Szilva — Sza­bó, Kovács, Török, Bányik — Balázs, Mracskó, Zámbori — Pallagi, Schmidt, Vágó (Köte­les). Edző: Sári Ferenc. Köteles. SE: Adám — Székely, Kerényi, Varga, Sánta — Nikolaidisz, Mol­nár L, Sémicz (Gréger), Kóczi- án — Kroner, Molnár I. Edző: Rákos János. 22. perc: egy szögletből legu­rított labdát Szabó élesen ka­pura lőtt, amely egy védő lábát érintve a hálóban kötött ki, 1—0. 46. perc: egy jobb oldali be­adást a kovácsházi védők elvé­tettek és Kóczián senkitől sem zavartatva ne hibázott, 1—1. 50. perc: szép hazai összjáték végén Varga ért el újabb gólt, 1—2. 58. perc: Zámborit a 16-oson belül gólhelyzetben buktatták, 11-es! A büntetőből Szabó egyen­lített, 2—2. Az első félidőben a hazaiak kezdeményeztek többet, a ko­vácsháziak kontra akciókból vi­szont veszélyesek voltak, előnyt is szereztek. Fordulás után a vendégvédelem figyelmetlensége­it a hazaiak kihasználták, négy perc alatt 2—1-re elhúztak. Ez­után változott a játék képe, a mezőkovácsháziak átvették a játék irányítását, kiegyenlítet­tek, és végig fölényben játszot­tak, de újabb gólt nem sikerült elérniük. Jó: Bányik, Zámbori, Pallagi, ill. Nikolaidisz, Molnár T., Kóczián. Matula Miklós MISKE—OMTK 2—1 (1-rl) Miske, 1500 néző. V.: Veress. Miske: Tasnádi — Jagicza. Hu­ber, Miskolczi, Tamás (Haierba- cher) — Pongó, Domokos, Tóth — Pesti, Pecznyik (Petrecz), Pé­csi. Edző: Linka József. Oros­háza: Bugyik — Hegedűs J., He­gedűs F., Nagy (Kvasznovszki), Csílek — Kiss, Kupeczki (Tisza), Kucsera — Tapasztó, Papp, Ma­gyar. Edző: Szendrei Béla. 10. perc: egy szöglet után Tasnádi röviden öklözte ki a labdát, amely éppen Papp elé került, az orosházi csatár nem habozott, a felső sarokba fejelt, 0—1. 21. perc: Dommokos balról be­lőtt labdája Nagy fejéről a sa­ját kapujába vágódott. öngól, 1—1. 71. perc: Tóth beadását Pécsi magasan felugorva a jobb sa­rokba fejelte, 2—1. Két határtalanul lelkes csapat küzdelmét hozta a 90 perc. Mindkét kapu előtt sok helyzet adódott, de a miskeiek szerve­zettebben játszva, megérdemel­ten győztek. Jó: Jagicza, Hu­bert, Haierbacher, ill. Hegedűs F.. Papp. További eredmények: Szegedi VSE—Csongrád 0—0, Makó—KSC 0—1, KTE—Soltvadkert 3—3, a Lajosmizse—Bp. Építők eredmé­nye labzártáig nem érkezett meg. A KÖRÖS CSOPORT ALLASA: 1. KSC 28 23 4 1 62-13 50 2. Miske 28 15 7 6 42-27 37 3. Bp. Építők 27 14 6 7 41-24 34 4. Kun B. SE 28 14 6 8 41-29* 34 5. OMTK 28 13 6 9 33-24 32 6. KTE 28 11 8 9 44-32 30 7. Soltvadk. 28 11 8 9 39-27 30 8. Mk.-háza 28 8 11 9 38-43 27 9. Szentes 28 9 7 12 35-33 25 10. Csongrád 28 7 11 10 26-34 25 11. Gyula 28 7 10 11 39-40 24 12. H. Köteles 28 9 6 13 31-40 24 13. SZVSE 28 7 8 13 23-34 22 14. Békés 28 7 7 14 34-47 21 15. Lajosmizse 27 6 6 15 28-58 18 16. Makó 28 3 7 18 25-66 13 A MEGYEI I. OSZTÁLYBAN TÖRTÉNT: Kondoros—Csorvás 3-1 M.-egyháza—Mezőberény l-l Mezőhegyes—Bcs. Agyagipar 4 1 Kaszaper-Nbh.—Gyomae. 1-3 Battonya—Szeghalom. 1-1 Füzesgyarmat—Üjkígyós 3-i Nagyszénás—Sarkad 2-0 H. Dózsa SE—B.-szenta. 3-1 Totóeredmények 1. Dunaújv.—MTK-VM 2-3 2 2. Tatabánya—Bp. Honv. 3-3 x 3. Bochum—Uerdingen 2-1 1 4. Nürnberg—1. FC Köln 1-1 x 5. Mönchengl.—Schalke 04 3-1 1 6. F. Köln—St. Pauli 2-2 X 7. St. Kickers—Aachen 3-2 1 8. Salmrohr—Aschaffenb. 1-1 x 9. Ulm—Braunschweig 4-2 1 10. Saarbrücken—Darmst. 0-5 2 11. fLecce—Cesena 1-0 1 12. Messina—Pescara 0-0 x 13. Modena—Cremonese 1-1 x Pótmérkőzés: 14. Triestina—Pisa 0-0 x BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz.. 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 1U. Munkácsy u. 4. sz., 560L Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesftő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem--őrzünk meg és nem küldünk vissza.