Békés Megyei Népújság, 1987. március (42. évfolyam, 51-75. szám)

1987-03-02 / 51. szám

1987. március 2., hétfS NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT Hiába mutatott mást a játék... MTK-VM-Békéscsabai Előre Spartacus 3-0 (0-0) (Folytatás az t. oldalról) helyi bérlet tulajdonosának csinált szerencsét, egyelőre azonban nem jelentkezett a tavasz egyik legszerencsé­sebb szurkolója. A legendás középcsatárt a sorsolás után rövid első félidei értékelésre kértük. Készséggel mondta: „Nagyon jól játszik a Békés­csaba. Szellemesen kombi­nálnak, csapatjátékuk fölé nő a hazaiakénak. Különö­sen a két középpályás sor közti különbség szembetűnő. Elképesztő viszont, hogy mi­lyen keveset vállalkoznak lövésre a mai játékosok. A meccs maga nemigen üti meg a kívánatos élvonalbeli színvonalat. Hogy mit mon­danék most a két öltözőben? A csabaiaknak, hogy most már be kell rúgni végre a helyzeteik közül egyet leg­alább, mert baj lesz. A má­sik öltözőben arra hívnám fel a figyelmet: ne azzal gyorsítsák a játékot, hogy hátulról előre lövöldözik a labdát Hiresék, hanem a kö­zéppályán kellene a szó iga­zi értelmében játszani.” Az aranycsapat játékosa — erre a második félidő bi­zonyság — kiválóan látta a dolgokat. .. Bő negyed órán keresztül kevés esemény történt a folytatásban, aztán viszont egy perc alatt teljesen rom­ba dőlt az Előre Spartacus számára a remény. Az 55. percben egy rosszul elvégzett békéscsabai partdobás után Varga estében is futtatni tudta Talapát, aki elfutott a jobb oldalon, és hosszú ke­resztlabdájára a túloldalról egvedül érkező Szeibert elő­re nyúlva a bal alsó sarok­ba tudta lőni a labdát, 1—0. Az újrakezdés után Fabulya rossz hazaadási kísérleténél Varga közbeugrott, és máris 2—0. A 84. percben Ottlakán és Szekeres gyors, ügyes ado­gatása után Szekeres lapos lövését fogta gólhelyzetben Gáspár, A 87. percben Szen­ti szerencsétlenül sikerült becsúszása után Kajdy nyar­galt el a bal oldalon és meg­szerezte az MTK-VM harma­dik gólját is 3—0. Az utolsó pillanatokban Szekeres sárga lapos figyelmeztetést kapott reklamálásért az egyébként jól bíráskodó Körös játékve­zetőtől. Akik látták a találkozót, hazafelé ballagva valószínű sokan megfogalmazták: el se hinné az ember, hogy az eredmény és a játék képe olykor mennyire nem ido­mul egymáshoz. Ez a talál­kozó — bármilyen furcsán is hangzik — sokáig ígért bom- bameglepctést, s nemcsak azért, mert a békéscsabaiak, mondjuk, hősiesen védekez­tek. Egyszerűen jobban ját­szottak, csak hát... ! Más a játék és más az eredmé­nyesség. Mindenképpen di­cséri viszont a hazaiakat, hogy pillanatok alatt képe­sek voltak a jelentős lélek­tani hátrányt két pontra át­varázsolni. mert hittek ben­ne, hogy sikerülhet. Méghoz­zá egy meglehetősen szürke csapattal, s ha van Verebes­féle titok, akkor az valami ilyesmiből áll. A finn ven­dégmunkás, még válogatott­ságra is aspiráló Tóth József lakonikusan jegyezte meg a meccs végén: „3—0 és kész! Más nincs!” Bognár betör a békéscsabaiak lü-osára. A kitűnően bemu­tatkozó Csató ezúttal lépéshátrányban Tartalékos csapat Neubrandenburgban Hétfőn Neubran- denburgba, a 18. nemzetközi nőnapi tornára utazik a ma­gyar női kézilabda-váloga­tott. A szakvezetés gondban volt a csapatkijelölésnél, mert nyolc játékosra nem számíthat. Ácsbog, Orbán, Elekes és Lőrinczyné klub­csapatával, a Bp. Spartacus- sal szombaton IHF Kupa- mérkőzést játszik Maast- richtben, így ők felmentést kaptak. György és Csajbók- né sérült, míg a Leverku- senben vendégszereplő Gá- dorné csak később kapcsoló­dik be a közös felkészülés­be. Csapó átigazolását to­vábbra sem rendezte a két érdekelt egyesület, a győri Richards és a Debreceni MVSC, valószínű, hogy a vb-n is szerepelt fiatal já­tékosra hosszabb kényszer- pihenő vár. Az utazó játékosok: Kapu­sok: Rácz (Vasas), Tóth I. (DMVSC), Szabó H. (Ri­chards). Mezőnyjátékosok: Szilágyi, Nagy Zs., Rádinné (DMVSC), Hajdú T., Barna, Pánczél (Vasas), Major, Kiss É. (Építők), Kovács É. (BHG), Nyári Zs. (Veszp­rém), Szabó E. (TF5SE), Bol- la (Békéscsaba). VEREBES MOST HALLJA ELŐSZŰR! A kupacsapataink vezetői régóta mondogatják: ha a nemzetközi porondra lépés előtt megerősíthetnék ma­gukat, sokkal jobban szere­pelnének. Verebes József még Rába ETO-edzőként hangoztatta ezt többször, és ma is vallja. Hasonló véle­ményen van az MLSZ mos­tani vezetősége is, bár ilyen jellegű kedvezményes átiga­zolási szabály egyelőre nincs. Sokan mégis tudni vélik: ha az MTK-VM dobogós lesz, akkor egyik kiszemeltje Sze­keres, akinek a fentiek fi­gyelembe vételével, esetleg hiába van több évre érvé­nyes szerződése Békéscsabán. Most a legilletékesebbet, Verebes Józsefet kérdeztük: Tud-e arról, hogy le akar­ják igazolni a kétszeres vá­logatott szélsőt? — Erről most hallok elő­ször! — Es, egyébként szívesen látná klubcsapatában? — Naná! Nyilatkozatok. Verebes Jó­zsef: — A nehéz talajon tu­lajdonképpen be kellett da­rálnunk a labdát ellenfelünk hálójába. Az első félidőben a mieink sokat és indokolatla­nul húzódtak vissza saját térfelünkre. Ekkor a Békés­csaba nagyon jó benyomást keltett. Csank János: — Az ered­mény nem mutatta meg, amit a játék képe igazolt. Jól ját­szottunk, de két perc rövid­zárlatot hagytunk, és a 2—0 után lendületbe jövő MTK-t már nehéz lett volna utolér­ni. Ami miatt bizakodom, hogy játékunk folyamatos volt, és gondolom, más csa­patok ellen ez majd kamato­zik is. Jók: Talapa, Szalay, Var­ga, Szeibert, ill. Leboniczky, Szenti, Csató. Fábián István TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Rába ETO—Vasas 2—2 (l—1), ZTE—FTC 0—0, Siófok—Tatabánya 2—2 (0—1), Bp. Honvéd—Haladás 1—0 (0—0), Videoton—Dunaújváros 1—1 (0-1). DiMVSC—Pécs 2—1 (1—1) ú. Dózsa—Eger 5—o (2—0). az nb i Állasa: 1. MTK-VM 16 11 2 3 31-12 24 2. Ü. Dózsa l(i 9 4 3 28- 9 22 3. Pécs Ki 8 4 4 15- 7 20 4. Tatabánya Ki 8 3 5 25-14 19 5. Haladás 16 8 3 5 19-14 19 6. FTC “16 6 7 3 14- 9 19 7. Bp. Honvéd 16 7 4 5 23-23 18 8. DMVSC 16 6 4 6 22-24 16 9. Videoton 16 6 3 7 17-15 15 10. Vasas 16 6 3 7 22-23 15 11. Békéscsaba 16 4 6 6 16-22 14 12. Rába ETO 16 3 6 7 22-26 12 13. ZTE 16 3 6 7 14-20 12 14. Siófok 16 3 6 7 15-23 12 15. Eger 16 4 4 8 13-34 12 16. Dunaújv. 16 1 5 10 11-32 7 az utanpotlas-bajnok- sagért. MTK-VM—Békéscsabai Előre Spartacus 2-1 (0-0). Hungária korul, edzőpálya. V.: Vankó: Előre Sp.: Baji — Kiss, Pápa, Pelyák (Németh A.), Takács —. (Bánfi) — Steigerwald, Pisont — Tamás, Belvon. Kelemen. Edző: Marosvölgyi Károly. G.: Mayor. Balogh, ill. Kelemen il-esből. Totóeredmények A Totó 9. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei : 1. Rába ETO—Vasas x 2. ZTE—FTC x 3. FC Homburg—VfB Stuttg. 1 4. Mönchengl.—Kaisersl. 2 5. B.—Weiss 90—Uerdin. törölve 6. Bremen—Hamburg 1 7. Brescia—Roma x 8. Empoli—Torino 1 9. Intern.—Milan 2 10. Cagliari—Messina x 11. Campobasso—Parma x 12. Taranto—Cremonese l 13. Triestina—4aecce x Pótmérkőzések: 14. Lazio—Pescara 1 15. Catania—Pisa x 16. Bari—Arezzo 1 Harminc perc alatt négy gól — kevés az üdvösséghez Borsodi Bányász-Bcs. Előre Spartacus 23-15 (10-11) Kner Kupa női kézilabda-mérkőzés. Miskolc, 200 néző. V.: Bakos, Farkas, Borsodi Bányász: KOVÁCS M.-né — Engine 2, Vinczéné 4, BOCSINÉ 7 (2), Angyal 3, Feketéné 3, Kerék jártóné 1 (1). Csere: Demeter (kapus), Nagyné 1, Hoffmann 1, Kovács L.-né j, Nagy J. Edző: Csík János. Békéscsaba: Thaiszné — Dobóné 3, Kasik, Hege- düsné, Hankóné 2, Bolla 6 (4), Mokosné 3. Csere: Tóth A. (kapus), Sebenné 1, Krisztóf, Szakálné. Edző: Fellegvári Zoltán. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3 3, ill. 5/4. Az eredmény alakulása:16. perc: 4—6, 27. perc: 9—8, 44. perc: 17—11... Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán az első fél­időben, sőt mi több, zömé­ben a vendégcsapat vitte a prímet, többször vezetett, mint ellenfele. Szünet után következett a nem várt for­dulat: a borsodiaknak ekkor szinte minden sikerült (zsi­nórban hét gólt értek el), míg a vendégek játéka tel­jesen szétesett. Az egész má­sodik félidei teljesítményre jellemző: a 46. percben szü­letett a lila-fehérek első gólja, az is hétméteresből, s az első akciógólra az 53. percig kellett várni. A má­sodik 30 perc alatt esett négy gól bizony kevés az üdvös­séghez. Akad bőven javítani­való, a március 7-i, szombati visszavágóra, amelyet Bé­késcsabán, a 2. Sz. Általános Iskolában játszanak, 10.30 órakor. T. L. A NÉPÚJSÁG KUPÁÉRT Vasárnap az utolsó előtti forduló mérkőzéseit játszot­ták a XXX. Békés Megyei Népújság Kupán, Békéscsa­bán, a 2. Sz. Általános Is­kolában. Eredmények. Férfiak. NB- s csoport: Szarvasi Főiskola Medosz—Üjkígyósi TSZSK 22—22 (14—12). A sok hibá­val játszó Újkígyós nehezen szerzett pontot, a sportszerű, küzdelmes mérkőzésen. Ld.: Laurik 7, Rafaj 4, ill. Barna 8, Kovács 4. Megyei csoport: Békés— Gyomaendrőd 34—22 (14— 10). Nagy volt a tudáskü­lönbség a két csapat között. Ld.: Szatmári, Nyeste, Ba- kucz 7—7, ill. Csalah 8, Fü- löp 7. Mezőhegyes—OMTK 35— 24 (18—9). Az eredmény ön­magáért beszél. Ld.: komá­romi 14, Gergely 12, ill. Szöllősi, Máté 6—6. Ifjúságiak: Szarvasi Főis­kola Medosz—Békés 23—22 (12—6). A békésiek jól haj­ráztak, de kicsit későn. Ld.: Pusztai, Szigeti 7—7, ill. Leie 8, Szerencsi 7. Újkígyós—Bcs. Volán 39— 17 (19—6). Az egységesebb, nagyobb tudású csapat biz­tosan nyert. Ld.: Csányi 12, Judik 7, ill. Gáspár 6. OMTK—Mezőhegyes 23—20 (9—7). Szoros csata, megér­demelt orosházi siker. Ld.: Dávid 8, Sülé 7, ill. Borbély 5. Serdülők: Bcs. Előre Sp. I. —Gyomaendrőd 20—13 (8—6). A jobb erőben lévő -csapat nyert. Ld.: Bencsik, Kollár 7—7, ill. Kelemen 10. Mezőhegyes—Bcs. Volán 29—4 (14—0). Nagy volt a tudáskülönbség a két csapat között. Ld.: Takács 6, Lo­vász 5. Mezőhegyes—Bcs. Előre Sp. II. 34—8 (14—3). Egyol­dalú mérkőzés. Ld.: Lovász 9, Baracsi, Juhász 6—6. Nők. Megyei csoport: Do­boz—Békés 21—20 (7—9). Változatos mérkőzésen, az utolsó percek döntöttek. Ld.: Tóth 10, Bottó 6, ill. Gyeb- nár 10. A játékvezetők: Farkas, Szekeres, Kocsis, Giczey, Varga J., Gyeraj, Hajdú, Harangozó, Komoróczky Edit, Balázs Edit. A dobozi Bottó egy gólja. A félidőben még a békésiek ve­zettek, végül 21—20-ra a doboziak győztek a Népújság Kupa­torna egyik megyei női mérkőzésén Fotó: Gál Edit Gyulán nyert a Békés A területi labdarúgóbajnokság Körös csoportjában is megkezdődött a tavaszi pontvadászat — mindjárt egy meglepe­téssel: a kiesőhelyen tanyázó békésiek megismételték az őszi eredményt, le­győzték a gyulaiakat. Az OMTK maga­biztos győzelmet aratott, míg a Mező- kovácsháza hazai pályán pontot vesztett az ugyancsak kiesőhelyen álló Makóval szemben. A két éllovas mér­kőzésén a Kecskeméti SC diadalmaskodott, méghozzá idegenben győzte le a nagy riválist, a Bp. Építők együt­tesét. MEZÖKOVACSHAZA—MAKÓ 1—1 (I—0) Mezőkovácsháza, 400 néző. V.: Franciskovics. Mezőkovács­háza: Szilva — Szabó, Kovács. Török, Balázs — dr. Pertich, Mracskó, Zámbori (Juhász). Pallagi — Schmidt, Vágó (Bal­ia). Edző: Sári Ferenc. Makó: üllei —' Pipicz, Kolozsvári. An- da. Restás — Léber (Felföldi), Fütyü, Tóth J., Móricz — Kriszbai (Tóth I.), Bischof. Edző: Nagy László. 18. perc: Pallagi. Schmidt, Pertich háromszögezés után az utóbbi volt eredményes. 1—0. 82. perc: szögletből Tóth J. fejelt a hálóba, 1—1. Hideg, szeles, havas esős idő­ben indult a tavaszi forduló, hazai támadásokkal és sok ki­hagyott helyzettel. A vendégek nem titkolt döntetlen reményé­ben jöttek, ami sikerült is ne- | kik. Jó: Kovács, Schmidt. Vá­gó, ill. öllei, Móricz. Bischof. Matula Miklós OROSHÁZI MTK— H. KÖTELES SE 3—0 (2—0) Orosháza. 400 néző. V.: Zseni­ben. OMTK: Bugyik — Hege­dűs J., Hegedűs F., Csilek. Nagy A. — Kiss, Kucsera. Szalka (Magyar) — Tapasztó (Kvasznovszki). Kupeczki, Papp. Edző: Szendrei Béla. H. Köte-' les SE: Adám — Székely. Kro­ner, Keszeg, Varga — Gréger (Sánta), Deák, Meszes (Ko­vács), Jaszik — Nikolaidisz. Kó- czián. Edző: Rákos János. 17. perc: Tapasztó szép be­adását Papp a jobb alsó sa­rokba bólintotta. 1—0. 22. porc: egy bal oldali be­adás után a kipattanó labdára Kupeczki ráfordult, és 15 mé­terről nagy gólt lőtt a léc alá. 2—0. 55. perc: ismét Kupeczki ka­pott főszerepet. egy átadással a félpályáról megindult. és szép szóló után szerezte a ha­zaiak harmadik gólját. 3—0. Szezon eleji forma ide. sze­zon eleji forma oda, az OMTK játékán nem látszott, hogy ép­pen hogy csak közelít a ta­vasz. Minden csapatrészében, minden megoldásában jobb be­nyomást keltettek a kék-fehé­rek a nagy megilletődöttséggel játszó vendégeknél. Meg kell említeni, hogy Zsemberi is ki­fogástalanul, magas szinten ve­zette a mérkőzést. Jó: az OMTK teljes csapata, ill. Ádám, Keszeg, Deák. Varga Zoltán BÉKÉSI SE—GYULAI SE 2—1 (1—0) Gyula. 500 néző. V.: Topán­ka. Békés: Győrfi — Süli, Zsí­ros, Felegyi, Vágási — Kon­dacs Maján, Zsömbörgi — Fe­hér, Vozár, Mihály. Edző: Szi­ta László. Gyula: Szilágyi — Tóth. Otott. Elekes, Bakos — Gál, Hirka (Szabó), Kovács — Tapasztó (Bíró). Cserháti. Jó­nás. Edző: Csató Miklós. 28. perc: efí.V távoli lövés Szi­lágyiról kipattant, s a jól ér­kező Vozár biztosan értékesí­tette váratlan helyzetét. 1—0. 60. perc: Cserháti távoli sza­badrúgása élesen, laposan vá­gódott a békési kapu jobb alsó sarkába 1—1. 70. perc: Fehér a jobb olda­lon ugrott ki, a partjelző hosz- szan fenntartott zászlaját a mérkőzés vezetője figyelmen kívül hagyta, a csatárt a vé­dők a 16-oson belül szabályta­lanul állították meg! A ll-est Zsömbörgi értékesítette, 2—1. Az időjáráshoz viszonyítva ideáli«; talajon ismételte meg a két megyei csapat az őszi békési eredményt. A játék küzdelmes, és igazán nem idény eleji képet mutatott. Jó: Zsíros, Zsömbörgi, Maján. ill. Otott, Elekes, Gál. Jenei Kálmán További eredmények: Bp. Építők—KSC 0—1 (0—0), Szege­di VSE—H. Kun B. SE 0—1 (0—1). Miske—KTE 0—0, Csong- rád—Szentes 0—0. Soltvadkert— Lajosmizse 2—2 (1—1). A KÖRÖS CSOPORT ALLÄSA: 1. KSC 2. Miske 3. Bp. Építők 4. Soltvadk. 5. KTE 6. OMTK 7. Kun B. SE 8. Csongrád 9. Mk.-háza 10. Gyula 11. Szentes 12. Köteles SE 13. SZVSE 14. Békés 15. Makó 16. Lajosmizse A MEGYEI I. TÖRTÉNT: 16 12 4 . 35- 8 28 16 9 6 1 24-13 24 16 10 3 3 33-14 23 16 8 5 3 28-19 21 16 6 6 4 23-16 18 16 7 4 5 18-13 18 16 6 4 6 20-20 16 16 6 4 6 17-21 16 16 5 5 6 27-29 15 16 4 6 6 26-24 14 16 3 7 6 19-20 13 16 4 4 8 17-26 12 16 3 5 8 11-18 11 16 4 3 9 17-28 11 16 2 4 10 16-36 8 16 2 4 10 18-44 8 OSZTÁLYBAN Gyomae.—Füzesgy. 1—0 (0—0) Szegh.— Nagyszénás 3—0 (1—0) Sarkad—B.-szenta. 0—1 (0—0) Medg.vese.—Battonya 2—0 (1—0) Mezöbcr.—Kondoros 1—1 (0—1) Újkígyós—Mezőhegyes 2—4 (1—1) Kaszaper—Nagybánhegyes— Bcs. Agyagipar 2—0 (1—0) Csorvás—H. Dózsa SE 0—0 Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja, Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyei- BEKÉS MEGYEI tes: seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és Ik 1 ^ ^ * K7_ vVl r„„. 9C.1QÍ iwtos.ti a lUaevar Posta. Előfizethető a hfrlankézhesftő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 560<fi„Vezérigazgatrt: Háromszék! Pál. nem küldünk vissza.