Békés Megyei Népújság, 1986. október (41. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-06 / 235. szám

1986. október 6., hétfő NÉPÚJSÁG 11 kihagyott gólhelyzetek mérkőzése Békéscsabai Előre Spartacus—Pécsi MSC 0—0 Fabulya és Megyeri harca a labdáért, hátrább Lutz figyeli a fejleményeket ■Fotó: Kovács Erzsébet . (Folytatás az 1. oldalról) események sorát: az egyedül elnyargaló Kurucz már csak Bodnárral állt szemben, de a nagy formában védő pécsi kapus lába között elakadt labdája. (Pedig, ha ezt be­rúgja, akár az ősz hőse is lehetett volna a középpá­lyás-csatár!) Ügy a 75. perc táján az egyik néző találóan fogal­mazott: „Ez a meccs kiha­gyott gólhelyzetek 90 perce lesz!” Valóban ez lehetne az igen sportszerű, jó iramú, de a sok ügyetlen csatármegol­dás miatt meglehetősen kö­zepes színvonalú mérkőzés summázása. Tulajdonképpen egyik fél sem lehet azonban elégedetlen, amit alátámaszt az edzők véleménye is. Csank János: — Mostaná­ban a Pécs volt a legjobb csapat .amellyel játszottunk. Bár több helyzetet dolgoz­tunk (ki, a pécsi ellentáma­dások is gólszagúak voltak, így« reálisnak tartom a dön­tetlent. Garami József: — Mind­két csapatnak több gólszer­zési lehetősége adódott. Az eredményt igazságosnak tar­tom, amellyel az adott kö­rülmények között elégedett is vagyok. Cédulák a szélben Véget ért a találkozó, már csak a büfés pakol, és a gondnok szedi össze a meccs pályakellékeit. A szél szavazócédulákat terel, egy­más mellett hetet is. Osz- szesítjük őket. öt helyen „Pásztor Jóska” az első, egy-egy papíron Adorján, il­letve Leboniczky neve az élen. Szavazata van még Szekeresnek, Vighnek, Ott- lakánnak és Megyesinek. Vajon miért nem dobta be a ládába emberünk a cé­dulákat? Tippjelnk: 1. Ki­kapta a szél a kezéből. 2. Elégedetlen volt a játékkal (vagy a 0—O-al). 3. Arra gondolt, úgyis rátalálunk és továbbadjuk. Ez utóbbit meg is tesszük, s reméljük, hogy ezzel befo­lyásolhatjuk az ÉTI-kazán- ért zajló versengés sorrend­jét. Jó: Leboniczky, Megyesi, Pásztor, Szekeres, ill. Bod­nár, Torna, Róth, Bérczy, Dobány Fábián lstván * * * A mérkőzés szünetében kisor­solt 9216 számú tombola nyere­ménye egy ajándékcsomag, amiért eddig nem jelentkezett senki. A nyertes a héten átve­heti a klub székházában. AZ NB I TOVÁBBI EREDMÉNYEI: FTC—Dunaújváros 2—1 (2—0) Videoton—Ü. Dózsa 0—1 (0—1) DMVSC—Eger 3—1 (1—0) Haladás VSE—Siófok 0—0 Vasas—MTK-VM 1—4 (1—2) Tatabánya—Rába ETO 2—0 (1—0) ZTE—Bp. Honvéd 2—3 (1—1) • A BAJNOKSÁG AU. AS A: 1. Ü. Dózsa 9 5 3 1 12- 3 13 2. Ferencváros 9 4 5 ­11- 5 13 3. MTK-VM 9 5 2 2 17- 7 12 4. Haladás 9 5 2 2 14- 9 12 5. Pécs 9 4 4 1 5- 1 12 6. Bp. Honvéd 9 4 3 2 14-11 11 7. Videoton 9 4 14 11- 8 9 8. Békéscsaba 9 3 3 3 14-12 9 9. Vasas 9 4 13 12-13 9 10. Debrecen 9 3 2 4 12-15 8 11. Tatabánya 9 3 15 11-11 7 12. Rába ETO 9 2 3 4 10-12 7 13. Eger 9 2 3 4 7-17 7 14. Siófok 9 14 4 8-14 6 15. ZTE 9 2 16 9-15 5 16. Dunaújváros 9 12 6 4-18 4 II pontra rászolgáltak volna Kaposvár—Szarvasi Vasas 1-0 (1-0) NB H-es labdarúgó-mérkőzés. Kaposvár, 5500 néző. V. Aczél. Ka­posvár: Sándorfi — Kurdi, Deákvári, Konrád, Kraft — Puckner, Ba­logh, Bóez (Meksz, 70. p.) — Murai (Riczu, 46. p.), Bíró, Magyar. Edző: Csordás István. Szarvas: Hanyecz — Holp, Hegyi, Mohácsi, Lipták — Detnjén, Somogyi, Vígh L. (Filyó, 83. p.) — Kanyári, Márton (Petykó, 74. p.), Durucskó. Edző: Szűcs Mihály. Góllövő: Kraft (13. p.). Sárga lap: Holp (66. p.), Meksz (72. p.), Hegyi 87. p.). Szögletarány: 9:5 (5:4) a Kaposvár javára. A 3. percben Demjén lö­vése alig kerülte el a jobb sarkot. Bgy perccel később ugyan ő egy csellel tisztára játszotta magát, de lövését a' jobb kapufa mentette. A 13. percben mindezek után váratlanul jött a kaposvári­ak mérkőzést eldöntő gólja. Murai ívelt be szabadrúgást bal oldalról, a 16-ossal egy- magasságból, az elöl tartóz­kodó Kraft emelkedett a leg­magasabbra, és fejéről éle­sen vágódott a labda a jobb felső sarokba, 1—0. Ismét a szarvasiak percei következtek, elkeseredetten rohamoztak az egyenlítő gó­lért, de a 16-osnál rendre el­akadtak akcióik. A 38. perc­ben Durucskó veszélyes lö­vése szállt mellé. Majd négy perccel később Mohácsi 30 méteres nagy erejű szabad­rúgását Sándorfi bravúrral ütötte szögletre a jobb felső sarokból. Szünet után sem változott a játék képe, ha csak any- nyiban nem, hogy a szarvasi­ak még nagyobb iramra kapcsoltak, s a kaposváriak egyre inkább visszaestek. Abban sem történt változás, hogy a szarvasi próbálkozá­sok a kapu előterébe válto­zatlanul elakadtak. Az 50. percben a fellazuló vendég- védelem mellett Bócz te­remtett helyzetet, majd a 63. percben az ő fejesét Ha­nyecz a kapufa segítségével hárította. Egyre inkább kap­kodott a Rákóczi, s levegő­ben lógott az egyenlítés. A Fortuna nem szegődött a Vasas mellé. A 82. percben, amikor Durucskó nagyszerű­en elment a bal oldalon, be­adását Somogyi egyből ka­pura vágta, Sándorfinak azonban sikerült a labdát kapufára tolnia, ahonnan az szögletre pattant. Az újoncok találkozóján a szarvasiak mindenben iga­zolták a róluk előzetesen terjengő jó híreket. Kultu­ráltan, frissen, nagyon sokat mozogva jászottak, és időn­ként bizony leiskolázták a nagyon fáradtan mozgó és idei leggyengébb játékát nyújtó Rákóczit. A hazaiak örülhettek az ajándék győze­lemnek, a játék összképe alapján a szarvasiak leg­alább az egyik pontra rá­szolgáltak volna. Jó: Sán­dorfi, Kraft, Balogh, ill. Demjén, Durucskó, Holp. Jutási Róbert AZ NB II TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Metripond—Diósgyőr 0-1 (0-1) Keszthely—Bp. Volán 0-3 (0-0) Nyíregyháza—Baja 2-0 (0-0) Csepel—Szekszárd 3-1 (1-1) Komló—Szolnok 3-2 (1-0) Veszprém—Szeol-Délép 1-0 (1-0) Vác—Ganz-Mávag 2-1 (1-0) Budafok—Salgótarján 2-2 (0-0) Űzd—Nagykanizsa 2-1 (1-1) A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Bp. Volán 11 7 1 3 26-15 15 2. Salgótarján 11 7 1 3 18-13 15 3. Veszprém 11 7 1 3 15-12 15 4. Csepel 11 5 4 2 18- 8 14 5. Vác 11 6 2 3 17-13 14 6. Kaposvár 11 6 2 3 11- 8 14 7. Ganz-M. 11 6 1 4 20-15 13 8. Szeol-D. 11 5 2 4 22-13 12 9. Metripond 11 4 3 4 18-13 11 10. Szarvas 11 5 1 5 16-14 11 11. Szolnok 11 5 1, 5 16-15 11 12. Komló 11 5 1 5 16-19 11 13. Ózd U 5 1 5 15-18 11 14. Nyíregyh. 11 4 2 5 14-16 10 15. Baja 11 4 1 6 12-17 9 16. Diósgyőr 11 2 5 4 12-18 9 17. Olajb. 11 2 3 6. 14-23 7 18. Keszthely 11 1 4 6 9-17 6 19. Szekszárd 11 3­8 18-27 6 20. Budafok 11 2 2 7 10-23 6 Bogárdi—Felföldi isméi 9-9 Békéscsabai Előre Spartacus—Tisza Volán 26-23 (12-9) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 400 néző. V.: Gözsy, Völgyi. Békéscsaba: Tóth Gy. — Balogh J. 3, BO­GAKI) I 9 (3), Czombos, Ferencz, FELFÖLDI 9, Bene 1. Cse­re: Tyetyák (kapus), Gávai 3, Csuvarszki 1, Fekete. Edző: Pataki György. Tisza Volán: Árvái — Vincze, Tenke 1, Ba­logh S., ,Tóth G. 1, Bede 2, ZSÓDI 8 (3). Csere: FSrkas J. (ka­pus), Farkas I. 10 (7), Borbás 1, Sándor. Edző: Lesti István. Kiállítások: 16 perc + kizárás (Csuvarszki, Fekete), ill. 14 perc + kizárás (Balogh S.). Hétméteresek: 3/3, ill. 10 10. Az eredmény alakulása: 19. perc: 7—7, 27. perc: 10—7, 42. perc: 16—16, 51. perc: 21—18. SPORT Röviden • A női labdarúgó-bajnokság legutóbbi két fordulójában: Gyulai SE—Szegedi Paprika 1— 1 (0—1), GYSE—Egri Lendület 3 -1 (0-1). • Vasárnap Nyíregyházán rendezték meg a salakmotoros csapatbajnokság döntőjét. Az 1500 néző előtt lezajlott utolsó, évadot is záró bajnoki verse­nyen a papírforma érvényesült. Bajnok: Debreceni Volán 37, 2. Nyíregyházi Volán Dózsa 23, 3. Borsodi Építők Volán 22, 4. Szegedi Volán 15 ponttal. Fgjpontnyira van Kaszpa- rov a sakkvilágbajnoki címtől, a ma esti 23. játszma előtt. Még egy forduló van hátra, és az állás: Kaszparov—Karpov 11,5:10,5. • Torinóban a venezuelai Bernardo Pinango megvédte hi­vatásos ökölvívó-világbajnoki címét a harmatsúlyban a ná­polyi taxivezető, Ciro de Leva ellen. 9 Az olasz labdarúgó-bajnok­ság vasárnapi, 4. fordulójában Nápolyban 3—1-es vereséget szenvedett a Torinó, a Rába ETO következő UEFA Kupa el­lenfele. 9 A mundial utáni csalódott­ságát, és némi sérülést felejtve, kiheverve ismét játékra kész Michel Piatini. a franciák ki­váló labdarúgója. Henri Michel, a gallkakasos válogatott szövet­ségi kapitánya örömmel fogadta a karmester jelentkezését, és természetesen beválogatta az október 11-i, Szovjetunió elleni EB-selejtezőre készülődő kere­tébe. Nyolcszáz újságíró készül Lausanne-ba A nemzetközi sportélet kie­melkedő eseményének ígérkezik a Nemzetközi Olimpiai Bizott­ság soron következő — október 12—18-i — ülése, amelynek Lau­sanne ad otthont. Ezúttal vá­lasztják meg az 1992-es nyári és téli olimpiai játékok színhelyét, minden eddiginél több — szám szerint 13 — pályázó közül. Az „ötkarikás eseménynek” kü­lönleges figyelmet szentel a nemzetközi sportsajtó, ezt bizo­nyítja, hogy a NOB 800 tudósí­tó akkreditációját fogadta el, 30 televíziós és 35 rádiós állomás közvetít egyenesben az ülés színhelyéről, a Beaulieu Palotá­ból. Nem a várt Falu, Ihász játékvezető páros érkezett a mérkőzésre, hanem a Gö­zsy, Völgyi duó. Mindkét csapat szakvezetője csodál- kózott ezen, de végül is elé­gedettek lehettek a játékve­zetők tevékenységével. Az első perctől kezdve vezettek a békéscsabaiak, legfeljebb egyenlíteni tudtak a szege­diek. 7—7-ig fej fej mellett estek a gólok, amikor Fel­földi és Bogárdi megrázta magát, és hajszálpontos talá­lataikkal elhúztak a vendé­gektől. A fordulás után Az első félidő java részé­ben szorosan alakult az eredmény. A jelenleg leg­jobb formában levő magyar átlövő, György Anna külön őrzőt kapott Melis személyé­ben, aki többé-kevésbé jól oldottá meg feladatát. Ugyan­akikor a békéscsabai átlö­vők, illetve szélsők keveset vállalkoztak kapura lövésre. újabb akciógólokat lőttek a lila-fehérek, míg a Tisza Volán csapata zsinórban négy hétméterest kapott. Fo­kozatosan ledolgozták hát­rányukat, de 16—16 után is­mét a két hazai átlövő „for­dította föl” a szegedi védel­met, s akárcsak két nappal korábban Győrberi, most a vasárnapi találkozón is tű­zijátékot rendezve, 9-9 gól­lal terhelték ellenfelük ka­puját. A házigazdák min­denképp megérdemelten ju­tottak a két bajnoki pont­hoz. A fordulás után tulajdon­képpen öt perc alatt eldőlt a mérkőzés, amikor a fővá­rosi csapat 16—12-ről 21—12- re elhúzott. Innentől úgy tűnt, a vendégek beletörőd­tek a vereségbe, noha még egyikét szép megoldást be­mutattak, de már változtat­ni nem tudtak az eredmé­nyen. Vasas—Békéscsabai Előre Sp. 27-20 (12-9) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 200 néző. V.: Hegy esi, Járai (gyengén). Vasas: Rácz — Horváth 3, BARNA I. 5, Esztergál 1, Hajdú 3, GYÖRGY 7 (1), PÁNCZÉL 6 (3). Csere: Megyes (kapus). Antos 1, Bényei 1 (1), Mezei. Edző: Hikáde István. Békéscsaba: Thaiszné — Laczó, Kasik 2, Csu- likné 3, Hankóné 1, Melis, Barna ,K. Csere: Hang (kapus), BOLL A 11 (7), Dobóné 3, Sebenné, Tóth M. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 6 ill. 4 perc. Hétméteresek: 7 5, ill. 7 7. Az eredmény alakulása: 13. perc: 7—4, 22. perc: 10—9, 41. perc: 21—12. OMTK: még mindig edző nélkül Az Orosházi MTK — harmadik hete edző nélkül — megyei rangadót nyert, miután 2—1-re legyőzték a Gyulai SE-t. A másik két megyei csapatnak nem termett babér, egy-egy gól­lal a mezőkovácsháziak és a békésiek is alul maradtak ide­genben. Az eddig pontveszteség nélkül álló KSC, igaz ide­genben, de a sereghajtóval szemben csak döntetlent ért el. OROSHÁZI MTK— GYULAI SE 2—1 (2—1) Orosháza, 600 néző. V.: Mik­lós. Orosháza: Bugyik — Csilek, Hegedűs F., Tisza, Nagy — Ta­pasztó, Kucsera, Fabisz, Szalka (Magyar) — Csontos', Kvasz- novszki. Gyula: Szilágyi — Tóth, Bálint, Otott, Bakos — Med- gyesi (Szénási), Elekes (Megye­bíró), Cserháti — Gortka, Hirka, Jónás. Edző: Qsathó Miklós. 5. perc: Szalka a-bal szélről beadott, Kvasznovszki egyből kapura lőtt, a kapufáról vissza­pattanó labdára Csilek előre ve­tődve érkezett, és a hálóba fe­jelt, 1—0. 17. perc: egy bedobást követő­en a hazaiak 16-osán belül Cser­háti fejjel tovább tolta a labdát, az érkező Gortka elé, aki a bal sarokba lőtt, 1—1. 23. perc: ismét Szalka jeleske­dett a bal szélen, beadását Ti­sza ügyesen csúsztatta Csontos elé, aki a bal alsó sarokba lőtt, 2—1. A mérkőzés előtt találgatások özöne hullámzott a közönség so­raiban : lesz-e és mikor edzője az OMTK-nak? Ügy tűnik, a kérdés legkevésbé a legjobban érintetteket, azaz a csapatot hagyta hidegen, hiszen ezen a délutánon ismét ízelítőt adtak a régi orosházi foci hangulatából. A második félidőben két kapu­fa és számtalan helyzet jelezte az OMTK-sok fölényét, az ered­mény azonban már nem válto­zott. Végre taps is hallatszott a szigorú lelátó felől. A látottak alapján megérdemelten nyertek a kék-fehérek. Jó: Bugyik, Csi­lek, Hegedűs F., Tisza, Fabisz, Csontos, ill. Otott, Cserháti, Hir- ka* Varga Zoltán KTE—BÉKÉSI SE 2—1 (1—0) Kecskemét, 1000 néző. V.: Ve­res. KTE: Varga — Egyed, Ér­sek, Csínra, Rózsa — Szabó (Gazdag), Lendvai (Boronkai), Seres — Horváth, Berki, Mesz­lényi. Edző: Bende József. Bé­kés: GyőFfi — Alberti, Gyimesi, Süli, Balogh — Kondacs, Fehér, Maján — Lipták (Ravasz), Kri- zsán, Lenkefi (Bobcsek). Edző: Nagy Mihály. 40. perc: egy előre vágott lab­dát Meszlényi Seres elé gurított, aki 18 méterről lőtt a hálóba, 1—0. 71. perc: Seres szögletét Hor­váth fejelte a hálóba, 2—0. 85. perc: a kiugró Maján ösz- szeütk^zött a kapussal, a játék­vezető 11-est ítélt, amit Ravasz értékesített, 2—1. Az első félidőben a KTE, a másodikban a Békés támadott többet. Az utolsó percekben igen kemény játék folyt. Jó: Egyed, Seres, ill. Alberti, Győrfi, Fe­hér. CSONGRÁD— MEZŐKOVÁCSHÁZA 3—2 (1—0) Csongrád, 800 néző. V.: Nagy. Csongrád: Lovas — Viktor, Bán- fi, Muskó, Gábor — Orosházi (Adám), Kálmán, Maszlag —Ta- ri (Kiss), Pajkó, Apró. Edző: Kurucz István. Mezőkovácsháza: Szilva — Szabó, Bányik, Török, dr. Pertich — Kovács, Mracskó, Zámbori (Balázs) — Juhász, Vá­gó, Schmidt. Edző: Sári Ferenc. 12. perc: Apró kicselezte a me- zőkovácsházi védelmet, a kapust is, kisodródva kapura lőtt. A lö­vést kézzel hárították a vendé­gek — ll-es, amit Orosházi ér­tékesített, 1—0. Gl. perc: Maszlag bal oldalról átívelt a védők feje felett, ami­vel Pajkó a 16-oson kiugrott, és a kifutó kapus felett a hálóba emelt, 2—0. 63. perc: a csongrádi 16-oson belül Juhászt buktatták, a meg­ítélt büntetőt Bányik biztosan lőtte a hálóba, 2—1. 70. perc: a hazai védelemről lepattant egy labda, amit 30 mé­terről Kovács a jobb alsó sarok­ba lőtt, 2—2. 79. perc: Maszlag szögletére Pajkó emelkedett a legmaga­sabbra, s nem hibázott, 3—2. összességében a közepes szín­vonalú mérkőzésen a gyengél­kedő hazaiak jobb helyzetki­használással nyertek, a többször tetszetősen kombináló .mezőko­vácsháziak ellen. Jó: Pajkó (a mezőny legjobbja), Gábor, Masz­lag, ill. Vágó, dr. Pertich. Hét közben játszották: Bp. Építők SC—H. Köteles SE 2—2 (1—2). A 8. forduló további eredmé­nyei: H. Köteles SE—Makó 2—1 (1—1), Soltvadkert—H. Kun B. SE 1—0 (1—0), Miske—Bp. Épí­tők 1—0 (1—0), SZVSE—KSC 0—0, Szentes—Lajosmizse 2—0 (2-0). A KÖRÖS CSOPORT ÁLLÁSA: 1. KSC 8 7 1­20- 2 15 2. Miske 8 6 2 ­13- 3 14 3. Bp. Építők 8 4 3 1 18- 7 11 4. Soltvadk. 8 3 4 1 13- 8 10 5. Csongrád 8 4 13 11-11 9 6. H. K. B. SE 8 3 2 3 11- 7 8 7. Gyula 8 2 4 2 13-11 8 8. OMTK 8 3 2 3 6- 7 8 9. M.-kovácsh. 8 3 2 3 9-14 8 10. Szentes 8 2 3 3 12-11 7 11. KTE 8 2 3 3 9-10 7 12. H. Köt. SE 8 3 14 11-13 7 13. Békés 8 2 2 4 10-13 6 14. Makó 8 2 15 8-19 5 15. Lajosmizse 8 116 10-28 3 16. SZVSE 8-26 4-14 2 A MEGYEI I. OSZTÁLYBAN TÖRTÉNT: Gyomae.—Csorvás 5—0 (1—0) Kond.—Határőr D. SE 0—3 (0—0) Kaszaper-Nagybánhegyes —Békésszentandrás 0—0 Szegh.—Bcs. Agyagip. 1—0 (0—0) Mezőber.—Üjkígyós 2—0 (1—0) Medgyese.—Sarkad 2—0 (2—0) Battonya—Mezőh. 2—1 (2—1) Füzesgy.—Nagysz. 2—2 (0—2) Totóeredmények 1. FC Homburg—Kaisersl. 1-1 x 2. Leverk.—Werder B. 4-1 1 3. B. Uerdingen—Hamburg 1-0 1 4. Blau-W. 90—Frankfurt 2-2 X 5. Kassel—Oberhausen 0-2 2 6. St. Pauli—Ulm 0-0 x 7. Bielefeld—Hannover 1-2 2 8. Fiorentina—Udinese 0-1 2 9. Juventus—Milan 0-0 x 10. Napoli—Torino 3-1 1 11. Verona—Sampdoria 1-1 x 12. Catania—Lecce 1-1 x 13. Triestina—Lanerossi 1-0 1 PÓTMÉRKÖZÉSEK: 14. Intern.—Róma 4-1 1 15. Bari—Pisa 1-0 1 16. Genoa—Arezzo 0-0 x BÉKÉS MEGYEI 11.14 ilUKTlltj Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 560L Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.