Békés Megyei Népújság, 1986. június (41. évfolyam, 128-152. szám)

1986-06-09 / 134. szám

1986. június 9., hétfő NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT Elég lenne a döntetlen a franciák ellen? (Folytatás az 1. oldalról) Párizsban tavasszal Argen­tína ellen. Változik a magyar össze­állítás? — Pénteken kiadós edzést tartottak azok, akik nem játszottak Kanada ellen. A szombat teljes pihenőnap. Vasárnap lesz újra gyakor­lás, s azután tisztábban lá­tok. Valószínű, hogy lesz változás. Itt van mindjárt a kapuskérdés. Szendreivel elégedett vagyok, de Disztl Péter is élvezi a bizalmat. Ha Disztl felkészülésében látom, hogy már túl van a hétfői meccs nyomain, eset­leg visszakerülhet. A Kanada elleni mérkőzés keménységének nyomait Kiprich és Détári viseli. Me- zey szerint Kiprich elég ko­moly rúgást kapott. Détári így nyilatkozott: — A második félidőben alaposan rátartottak a jobb lábfejemre: bedagadt, fáj, sántítok. Egyelőre jegelem, pihentetem. Hétfőn minden­képpen játszani akarok, utá­na a világbajnokság követ­kező szakaszában is. Garaba nem panaszkodik sérülésről, de van gondja neki is: — Otthon 82 kilós test­súllyal játszom a mérkőzé­seket, Mexikóban 79 vagyok — mondta. — Kanada ellen legalább 4 kilót leadtam, ugyanígy társaim is. Győz­tünk, ez a lényeg. Tudjuk, hétfőn. az Európa-bajnok franciák ellen az eddigiek­nél jobb játékra lesz szük­ség, a magyar válogatott 600. mérkőzésének azonban jól kell sikerülnie. Ahogy halad előre a vi­lágbajnokság, egyre élén- kebb a számolgatás a csapa­tok háza táján, így a ma­gyaroknál is. Teljes a bi­zonytalanság, mi lesz hétfő után, játszhat-e tovább a csapat vagy sem, s ha igen, akkor hol és ki ellen. Ha a magyar válogatott legyőzi Franciaországot, ak­kor csoportjában a második helyen végez, és legközelebb Mexikóvárosban az A cso­port második helyezettjével találkozik a 8 közé kerülé­sért. Ha a csapat kikap, ak­kor a magyar válogatott szá­mára befejeződött a mun- dial, két ponttal és nagyon rossz gólkülönbséggel nem lehet továbbjutni. Elég lenne a döntetlen a franciák ellen? Amennyiben döntetlenre végződik a francia—magyar, akkor 3 ponttal esély van arra, hogy a négy legjobb 3. helyezett közé lépjen a ma­gyar válogatott és Pueblá- ban az A csoport első he­lyezettjével, vagy Mexikó­városban a B csoport első helyezettjével küzdjön. A hétfői .döntetlen esetén péntekig feszülten kell vára­kozni, hogy a három pont­tal bent lehet-e maradni a 16 között, a további csopor­tokban ugyanis addig húzó­dik a küzdelem. * * * Nézzük tehát, hogy a má­ra virradóra játszott Dánia —Uruguay találkozó kivéte­lével hogyan alakultak az eredmények szombat hajnal óta, illetve hogyan fest a négy csoport állása. A csoport 1. Argentína 2 1 1 - 4-2 3 2. Bulgária 2 - 2 - 2-2 2 3. Olaszország 2-2-2-22 4. Dél-Korea 2 - 1 - 2-4 1 B csoport MEXIKÓ—PARAGUAY 1-1 (1-0) Mexikóváros, Azték stadi­on, 110 000 néző. V.: Court­ney (angol). Gól: Flores (3. p.), illetve Romero (85. p.). BELGIUM—IRAK 2—1 (2—0) Toluca, 10 000 néző. V.: Diaz (kolumbiai). Góllövők: Scifo (16. p.), Claesen (21., 11-esből), illetve Radi (57. P-). C csoport 1. Szovjetunió 2 1 1 - 7-1 3 2. Franciaország 2 1 1 - 2-1 3 3. Magyarország 2 1-1 2-6 2 4. Kanada 2 - - 2 0-3­Hátra van: Magyarország—Fran­ciaország, Szovjetunió—Kanada, mindkét találkozót ma este ren­dezik. D csoport SPANYOLORSZÁG— ÉSZAK-ÍRORSZAG 2—1 (2—0) Guadalajara, 26 500 néző. V.: Brummeier (osztrák). Gól: Butragueno (1. p.), Sa- linas (18.), illetve Clarke (47. P.h 1. Brazília 2 2 - - 2-0 4 2. Spanyolország 2 1 - 12-2 2 3. Észak-tronszág 2 - 1 12-3 1 4. Algéria 2-11 1-2 1 E csoport NSZK—SKÓCIA 2—1 (1—1) Queretaro, 27 000 néző. V.: Igna (román). Góllövők: Völler (22. p.), Allofs (50. p.), illetve Strachan (18. p.). F csoport ANGLIA—MAROKKO 0—0 Monterrey, 10 000 néző. V. r Gonzalez (paraguayi). LENGYELORSZÁG— PORTUGÁLIA 1—0 (0—0) Monterrey, 20 000 néző. V.: Bennaceur (tunéziai). Gól: Smolarek (68. p.). Az állás 1. Lengyelország 2 1 1 - 1-0 3 2. Portugália 2 1 - 11-12 3. Marokkó 2 - 2 - 0-0 2 4. Anglia 2 - 1 10-11 A JÁTÉKVEZETŐ: SILVA VALENTE A DÉLÉP BÉKÉS MEGYEI LEÄNYVÄLLALATA € eladásra kínál betonkeveréket közületeknek, magámszemélyeknek Gyulán és Békéscsabán, az alábbi árakon: Gyula, Henyel úti telepen: B 100-as 1380 Ft/köbméter B 140-es 1430 Ft/köbméter B 200-as 1490 Ft/köbméter Békéscsaba, Vörös Október sori telepen: B 100-as 1400 Ft/köbméter 5. Cremonese*—Catania 6. Empoli—Cagliari B 140-es 1450 Ft/köbméter 7. Monza—Ascoli 8. Samben.—Palermo B 200-as 1500 Ft/köbméter 9. Triestina—Cesena 10. Lanerossi—Pescara 50 köbméternél nagyobb mennyiség esetén szombat, vasárnap is kiszolgálunk. Számunkra a to­vábbjutás szem­pontjából döntő fontosságú, Fran­ciaország elleni összecsapást a nemzetközi po­^ W rondon kevéssé ■■ ismert, dallamos n nevű Carlos A. da SILVA VA­LENTE, portugál FlFA-játékvezetö dirigálja. Carlos Valente — mint isme­retes — előzőleg nem volt tagja a mundial 36 fős bírói kereté­nek. Miután az eredetileg jelölt skót Brian R. McGinlay-t töröl­ték, a FIFA játékvezetöbizottsá- ga a portugál sípmestert hívta meg Mexikóba. 1973-ban vizsgázott, 1981 óta ve­zeti országa I. ligabeli mérkőzé­seit, és 1984-ben tagja lett a FI- FA-keretnek. A magyar csapa­toknak még nem vezetett mér­kőzést. Kedvenc időtöltése: a ze­nehallgatás. Anyanyelvén kívül spanyolul, alapfokon angolul és franciául beszél. Civilben egy nagyipari vállalat műszaki osz­tályvezetője. (somos) Socrates, „bombát” robbantott Sok vihart kavart már meg­nyilvánulásaival, nyilatkozatai­val Socrates, a brazil labdarúgó válogatott világhírű játékosa. Az Algéria elleni mérkőzés előtt például „Szenetetet és ne ter­rort” feliratú hajpántot viselt, ami érthetően nagy feltűnést keltett. Terrorellenes, és mégis „bombát robbantot”. Aztán Socrates egy nyilatko­zata is óriási visszhangra talált, amely a Sao Paolóban megjele­nő Folha című lapban látott napvilágot. A lap hivatkozik Marcio Bernacdesre, az O’ Globo riporterére, aki Socratest idézi, miszerint több korábbi világbaj­nokságot pénz és nem a játék döntött el. A nyilatkozat után óriási vita kezdődött a brazil sajtóban, és nem mindennapi részletek ke­rültek napvilágra. A még min­dig vitatott Brazília—Spanyolor­szág mérkőzés meg nem adott góljával kapcsolatban a brazil lap felteszi a kérdést: ugyan mi­ért vacsorázott a mérkőzés előt­ti napon az ausztrál Bambridge játékvezető Guadalajarában, a Hotel Americana éttermében Di Giorgióval, a Brazil Labdarúgó Szövetség ismert vezetőjével. A lap szerint az ausztrál bíró 50 ezer dollárral lett gazdagabb ... A továbbiakban meg nem ne­vezhető forrásokra hivatkozva közli, hogy az 1985. évi Brazília —Svédország döntő előtt ugyan­ez a Di Giorgio a francia Mau- ricio Guigue-nél „biztosította” be előre a sikert. * Mexi-koktél ROMLIK A PESO Ügy tűnik, a világbajnok­ság nem tesz jót a pesónak. A mexikói pénz árfolyama — ki tudja miért? — a mun­dial kezdete óta tartósan zuhan. Míg május végén még 577 pesóért lehetett egy dol­lárt vásárolni, addig pénte­ken már 766 az 1-hez volt az átváltási arány. NÉZŐK ÉS BELÉPŐK A világbajnoki csoport­küzdelmek első fordulóját — 12 mérkőzést — összesen 479 148-an látták a helyszí­nen. Ez a nézőszám 8 ezer­rel haladja meg a spanyol- országi vb hasonló adatát. A rendezők így sem elégedet­tek, hiszen 150 ezer jegy a „nyakukon” maradt. 1. Arezzo—Genoa 2. Bologna—Perugia 3. Brescia—Campobasso 4. Catanzaro—Lazio 1 4 1 2 0: 2 2 4 2 1: 11. Helsingborg—Hacken 0 12. Karlskrona—Gais 0 13. Karlstad—Landskrona 2:: PÖTMÉRKÖZÉSEK: 14. Atvidaberg—Mjällby 0 15. Myresjö—AIK Kalmar 3 16. Västra F.—Mankaryd 3 :2 2 :2 l 1 x :3 2 0 X :0 1 2 x :1 1 :0 1 1 x :2 2 :2 2 2 x :2 2 4 2 0 1 Labdarúgó NB II DKSE 52 (NB I), Eger 51, SZE0L-DÉLÉP 49 pont A Dunaújváros győzelmé­vel már bekerült az I. osz­tályba, a másik feljutó he­lyért az Eger és a Szeol- Délép még versenyben van. Az alsóházban tisztázódott, hogy a Kazincbarcika és a Debreceni Kinizsi után a Sopron is búcsúzni kénysze­rül. A negyedik kieső még tisztázatlan. Eredmények: Diósgyőr—Eger 2—0 (0—0) H. Szabó L. SE—Vác 2—1 (0—0) Ganz-M.—Kazincb. 4—1 (2—1) Komló—Szekszárd 3—3 (2—1) Metripond—Szeol-D. 3—1 (2—1) Salgótarján—Nagyk. 4—0 (4—0) Baja—Veszprém 5—1 (1—0) Szolnok—D. Kinizsi 2—1 (1—0) Keszthely—Nyíregyh. 0—0 Dunaújváros—Sopron 2—0 (1—0) AZ NB II. ÁLLÁSA: 1. Dunaújv. 37 21 10 6 65-33 52 2. Eger 37 18 15 4 64-33 51 3. Szeol-D. 37 20 9 8 70-39 49 4. Diósgyőr 37 17 11 9 63-44 45 5. Nyíregyh. 37 13 13 11 43-38 39 6. Keszthely 37 13 12 12 43-42 38 7. Sárgát. 37 13 11 13 45-40 37 8. Metripond 37 12 12 13 53-52 36 9. Baja 37 13 10 14 54-67 36 10. Szekszárd 37 11 14 12 38-56 36 11. Vác 37 12 11 14 48-51 35 12. Szolnok 37 14 7 16 42-50 35 13. Komló 37 14 7 16 60-70 35 14. H. Sz.L.SE 37 14 6 17 46-48 34 15. Ganz-M. 37 11 12 14 56-62 34 16. Nagyk. 37 11 12 14 44-52 34 17. Veszprém 37 11 11 15 46-54 33 18. Sopron 37 9 12 16 40-51 30 19. D. Kinizsi 37 8 12 17 42 54 28 20. K.-barcika 37 8 7 22 42-68 23 Temesvári Andrea a Roland Garros bajnoka Vasárnap délben játszották Párizs­ban a francia nem­zetközi teniszbaj­nokság női páros döntőjét. A harmadik helyen kiemelt Te­mesvári Andrea és az ame­rikai Martina Navratilova 6:1, 6:2 arányban győzött a hatodik kiemelt, Graf, Saba- tini (nyugatnémet, argentin) kettős ellen. Az alig több mint egy óráig tartó mérkő­zésen végig nyomasztó fö­lényben volt az amerikai— magyar pár. Ezzel Temesvári Andrea révén negyedszer született magyar győzelem a nem hi­vatalos salakpályás világbaj­nokságon. 1947-ben Anbóth József a férfi, 1958-ban Kör- möczi Zsuzsa a női egyest nyerte meg, 1981-ben pedig Taróczy Balázs a svájci Günt- hardt oldalán férfi párosban diadalmaskodott. Az „ismeretlen” Liz Karol nyert öt nemzet vaspapu- csosai álltak rajt­hoz vasárnap dél­előtt Gyulán, 2500 néző előtt. A junior nyílt Európa-bajnokság döntőjébe igyekvő Gyepes két győze­lemmel kezdett, de a harma­dik startját a hazaiak ver­senyzője elrontotta, s így az újabb három pont lehetősége és a végső győzelem elszállt. Az utolsó forduló előtt a lengyel Lis Karol egy pont­veszteséggel állt a mezőny élén. A négy utolsó futam­ban fokozódtak az izgalmak. A 17.-ben a startnál élre ál­ló Gyepesbe Galowi „simán” belemotorozott, de* a fiatal versenyző állta a szabályta­lan támadást és a lengyel bukott. A megismételt futa­mot Gyepes biztosan nyerte. A vezető Lis a 19. futamban honfitársától kapott ki. így Rusznak a 20. futam meg­nyerésével lehetősége lett volna az első helyért újra starthoz állnia Lis ellen. Ez nem sikerült, így a két ha­zai csak egymással küzdhe- tett a különfutamban. Ezt Gyepes a nap legjobb idejé­vel nyerte. Eredmények: 1. Lis Karol (lengyel) 13, 2. Gyepes (Bcs. Volán) 12, 3. Rusz (Bcs. Volán) 12, 4. Nielsen (dán) ll, 5. Grze- gorz (lengyel) 9, 6. Jakobsen (dán) 9 ponttal. J-i Szezonzárás, tét nélkül Míg az NB II-ben és a megyei bajnokság­ban régen látott éles küzdelem jellemezte, illetve zárja a- bajnoki évadot, a területi bajnokság Körös csoportjában a vasárnapi forduló már szinte tét nélkül zajlott le. A bajnok szarvasiak készülnek ats osztályozó vasárnapi nyitányára, amikor is az Ózdi Kohászt fogadják. Másik ellenfelük a Debreceni USE lesz Xz NB II-be jutásért. SZARVASI VASAS- KECSKEMÉTI SC 2—2 (1—1) Szarvas, 1000 néző. V.: Szilá­gyi s. Szarvas: Hanyecz — Pau- lik, Boda, Filyó, Alberti — Pety- kó, Somogyi, Demjén — Vigh (Lipták), Váczi, Durucskó. Ed­ző: Szűcs Mihály. KSC: Erdei — Mátrai, Hoffmeister, Övári (Csorba), Safranyik —■ Haier, Szabó. Nagy — Czéh, Meszes, Tóth Cs. Edző: Pataki Tamás. 4. perc: szögletrúgás után Me­szes váratlanul vezetést szerzett a vendégeknek, 0—1. 21. perc: Durucskó szép csel­sorozat után az alapvonalról visszagurított, és Somogyi két méterről a kapuba továbbította a labdát, 1—1. 48. perc: Durucskó viharzott el a bal oldalon, lövése Erdeiről Váczi elé pattant, aki a hálóba lőtt. 2—1. 89. perc: ..szövegelés” miatt megítélt szabadrúgás után Saf­ranyik egyenlített, 2—2. A találkozónak különösebb tét­je már nem volt, ennek ellenére változatos és jó iramú volt. Egységesebb, jobb csapatjátéká­val a Szarvas győzelmet érde­melt volna. Jó: Durucskó, Fi­lyó, Paulik. ül. Czéh, Meszes. Csabai Pál HATÁRŐR DÓZSA SE— SZEGEDI DÓZSA 3—0 (0—0) Orosháza, 300 néző. V.: Dobos. H. Dózsa SE: Koós — Sárkány, Losonczki. Gránicz, Kardos — Grezsa, Márki, Tőkés — Kesz­tyűs (Kolozsi), Övári, Fodor (Valkai). Edző: Patyi Béla. Sz. Dózsa: Farkas — Hurguly, Hol­ler, Mező, Kampier — Bite (Hor­váth), Somogyi (Bánfi). öze — Gerecz, Tulkán, Kálmán. Edző: Pénzes József. 75. perc: szögletrúgás után Tő­kés nagyszerű labdáját Kesz­tyűs vágta közelről a hálóba. 1 —0. 79. perc: övári gurított közép­re, a jól helyezkedő Kolozsi a védőket és a kapust is kicse­lezve helyezett a kapuba, 2—0. 87. perc: a lesre játszó szege­di védők között Óvári ugrott ki, és a kifutó kapust ő is kicse­lezte, és nehéz szögből lőtt a há­lóba, 3—0. Tucatjával hagyták ki a jobb­nál jobb helyzeteket a hazaiak, igaz, Farkas kapus is remekelt. A második félidőben mintha el­fáradt volna a Szegedi Dózsa, a határőrök pedig a vezetés meg­szerzése után magabiztos játék­kal, szépen búcsúztak a területi bajnokságtól. Kiállítva: Maző, durvaságért. Jó: Tőkés. Kesz­tyűs, Övári, ill. Farkas, Somo­gyi. Jó játékvezetés. Sin Géza MAKÓ—GYULAI SE 5—4 (3—2) Gyula, 800 néző. V.: Francis- kovics. Makó: Hlmer — Kovács, Kolozsvári, Adok, Dégí (Felföl­di) — Móricz, Daróczi, Tóth — Katkó, Segesvári (Balogh), Kriszbai. Edző: Gyömbér Péter. Gyula: Pribojszki — Tóth, Otott, Mohácsi, Szakái — Szűcs. Ko­vács, Jónás — Gortka. Hirka (Simák), Szénás). Edző: Szim- csák István. 4. perc: Gortka középen indí­totta Kovácsot, aki egy fordu­lat után a kapu jobb alsó sar­kába lőtt, 0—1. 7. perc: Kriszbai a hazai tér­fél középvonalában 25 méterről lőtt félmagasan a kapu jobb ol­dalába, 1—1. 20. perc: Kriszbai bal oldalt egyedül indult meg, kicselezte a védőket, majd éles szögből he­lyezett a hálóba, 2—1. 22. perc: Kriszbai most a jobb oldalon tűnt fel, lövése a felső kapufáról Segesvári elé pattant, aki öt méterről nem hibázott, 3—1. 31. perc: Szűcs a kaputól 16 méterre kapta a labdát, ballal lőtt. s védője lábán megpattanó labda az ellenkező sarokba vá­gódott. 3—2. 70. perc: Tóth jobb oldalon fu­tott fel sokadszorra, átívelt a védők fölött, s a labdát Szűcs magasra felugorva fejjel bólin­totta be. 3—3. 74. perc: egy távoli beívelés a hazaiak 11-es pontján találta Kriszbait, aki a kifutó Pribojsz­ki fölött nyugodtan emelt a ka­puba, 4—3. 82. perc: Kolozsvári 20 méter­ről lőtt óriási gólt, 5—3. 83. perc: Kovács a makói ka­pu előtt kapott labdát, és fél­fordulattal a bal alsó sarokba lőtt, 5—4. A sok gól nem a jó játék eredménye. Sem a színvonal, sem az iram nem volt lenyű­göző. Látszott, mindkét csapat nemcsak a mérkőzés, de a baj­nokság végét is nagyon várta már. Jó: Felföldi. Móricz, Krisz­bai. ill. Jónás, Kovács. Jene! Kálmán BÉKÉS—MISKE 2—2 (2—2) Békés, 500 néző. V.: Keresz­túri. Békés: Makai — Felegyi, Vágási S., Kondacs, süli — Fe­hér, Maján, Alberti — Ravasz (Vágási I.), Vozár (Kátai), Bob- csek. Edző: Nagy Mihály. Mis­ke: Halász — Jagicza, Haier­bacher, Hubert, Csincsák — Il­lés, Pesti, Pécsi (Vén) — Káko- nyi, Domokos (Fischer), Pet- recz. Edző: Linka József. 1. perc: a középkezdést köve­tően az előrevágott labdát Vá­gási S. vette le, egy cselt akart csinálni, aitii nem sikerült, így mellette Petrecz kapura húzott, és vezetést szerzett, 0—1. 4. perc: a hazai csatárok ro­hama az elméiázó vendégek vé­delme mellett Bobcsek révén volt eredményes. 1—1. 22. perc: Fehér húzott kapu­ra. lövése a védőkről Bobcsek elé pattant, aki hét méterről a hálóba lőtt, 2—1. 43. perc: szépen adogattak a vendégek a hazai csapat védel­me között, és végül a jól ér­kező Kákonyi 18 méterről a hálóba lőtt, 2—2. Amolyan szezonzáró jellegű mérkőzést hozott a két csapat találkozása, végig a vendégek voltak aktívabbak, szemre tet­szetősebben játszottak, így meg­érdemelten jutottak az egy baj­noki ponthoz. Jó: Vágási S., Mpján, Bobcsek, ill. Haierba­cher, Kákonyi, Domokos. Nagy Mihály TÁPÉ—OMTK 0—0 Tápé, 200 néző. V.: Dömény. Tápé: Simády — Miklós G„ Ur- bán. Hegedűs I., Nedvecskó — Miklós S. (Riba), Magyar, Kéri —i Zakar, Bazsó, Markó (Szőke). Edző: Mészáros Sándor. OMTK: Bugyik — Hegedűs J., Hegedűs F., Csilek, Kupeczki — Kucsera, Csontos, Árvái — Kvasznovszki. Papp, Pisont. Edző: Szita László. Végig kiegyenlített küzdelmet hozott a mérkőzés, igaz, a ha­zai támadók előtt adódott több gólszerzési lehetőség, de ezek rendre kimaradtak az orosházi kapu előtt, összességében a tét nélküli mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. Jó: Urbán, Hegedűs I., Neszlecskó, ill. Bugyik, Hegedűs F., Árvái. További eredmények: Lajos­mizse—Szentes 2—0 (2—0), SZVSE—H. Kun B. SE 3—3 (1—2), KTE—Soltvadkert 0—5 (0-3). A KÖRÖS CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Szarvas 30 23 S 2 68-18 51 2. KSC 30 18 8 4 56-25 44 3. OMTK 30 15 9 6 45-18 39 4. Gyula 30 15 5 10 46-39 35 5. Békés 30 11 10 9 53-46 32 6. KTE 30 10 9 11 46-45 29 7. Miske 30 9 11 10 38-37 29 8. Szentes 30 11 6 13 32-54 28 9. Lajosmizse 30 10 7 13 47-57 27 10. Makó 30 10 7 13 40-52 27 11. SZVSE 30 10 6 14 36-51 26 12. Kun B. SE 30 8 9 13 49-51 25 13. Soltvadkert 30 10 5 15 53-56 25 14. Sz. Dózsa 30 8 8 14 35-47 24 15. Tápé 30 7 6 17 26-46 20 16. H. Dózsa 30 8 3 19 35-62 19 MEGYEI I. OSZTÁLY BAJNOK: A MEZÖKOVACSHAZA A megyei I. osztályú bajnok­ságot a Mezőkovácsháza együt­tese nyerte a Mezőhegyes, a Nagyszénás és a Gyomaendrőd előtt. Az osztálytól Gádoros és a Kétegyháza együttese vett bú­csút, kiesett. A bajnokság záró fordulójának eredményei: Békésszentandrás—Füzesgy. 2—2 (0—2) Csorvás—Battonya 2—2 (2—1) Kondoros—Nagyszénás 0—2 (0—2) Bcs. Agyagipar— Medgyesegyháza 1—1 (0—0) Gádoros—Mezőberény 3—6 (0—1) Gyomaendrod—Kaszaper- Nagybánhegyes 2—0 (1—0) Szeghalom—Mezőhegyes 2—2 (0-1) Kétegyháza—Mezőkovácsháza 0—1 (0—1) •J. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hfrlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.