Békés Megyei Népújság, 1986. május (41. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-14 / 112. szám

o 1986, május 14., szerda SPORT SPORT SPORT Egy félidőig jél ment... Veszprém—Békéscsaba 25-18 (12-10) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Veszprém, 800 néző. Ve­zette: Kemecsei, Koutny (j'qI). Veszprém: Jakab — Ulcz 5 (2), Gyurka 6, HORVÁTH G. 5, Pardi 2, NAGY K 5, Czlf- rik 1. Csere: BARTALOS (kapus), Balti, Vitális, Róka, Iván 1. Edző: Hajnal Csaba. Békéscsaba: Szabó — Balogh 1, Csu- varszki 2, Szentmihályi 1, FERENCZ 2, Bogárdi 4 (2), Bene. Csere: Rácz (kapus), Kiss S-> Tóth J. 3 (3), Gávai 4, Czom- bos 1. Edző: Patáki György. Kiállítások: 2, ill. 4 perc- Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4. Az eredmény alakulása: 15. perc: 6—5, 26. perc: 9—9, 35. perc: 15—13, 53. perc: 20—11... Felföldi Gábor ezen a mér­kőzésen nem játszhatott, ugyanis az eredetileg kiírt időpontban (április 11-én) még nem volt az Előre Spar­tacus igazolt játékosa, s mint említettük, a veszpré­miek kérésére, illetve azok kupabeli szereplése miatt játszották tegnap a találko­zót- Az első félidőben a 26. percig felváltva estek a gó­lok. Ekkor a lila-fehérek fe­gyelmezetten védekeztek, és lelkesen, jól játszottak, ügye­sen semlegesítették a Veszp­rémi Építők kulcsjátékosait. A fordulás után a hazaiak fokozatosan átvették a játék irányítását, s mindinkább fö­lénybe kerültek az ekkor már sok hibával játszó békéscsa­baiakkal szemben. Sokat szá­mított a két csapat kapusai közötti különbség ezen a na­pon. már ami a teljesítmé­nyeket illeti. Végül is a küz­delmes mérkőzésen a keve­sebbet hibázó veszprémiek megérdemelten nyertek. L. V. Röviden • A Békéscsabai Lakótelepi SE két sportágban is indít tan­folyamot. Az úszótanfolyam —, amely utolsó a tavaszi idény­ben, legközelebb csak ősszel lesz — május 19-én kezdődik, gyerekek és felnőttek részére. Jelentkezni a helyszínen, a Sza­bó Pál téri Általános Iskola gondnokánál lehet. Az All Style sportkarate-tanfolyam Békéscsa­bán, a KISZ-vezetőképző iskola tornatermében lesz. Az érdeklő­dők hétfőn és pénteken 18—20 óra között jelentkezhetnek Gre­gor László edzőnél. # Münchenben a nemzetközi maratoni versenyen, melyet több mint lOo ezer néző tekintett meg, a nagy melegben, Zsilák Ilona, a Bcs. Előre Spartacus kiváló­sága 2. helyezést ért el, 2:42,16- os idővel. A férfiaknál hármas magyar, siker született. A győz­tes Kerékgyártó (Ü. Dózsa) egy új BMW gépkocsival térhetett haza. • Hazai környezetben először lép pályára az Előre Spartacus labdarúgócsapata az Interliga keretében. A május 17-i, szom­bati találkozón a bolgár FC Etar lesz az ellenfele. A mérkő­zést a Kórház utcai pályán 17 órakor kezdik. Egyébként e meccs szerepel a totó 20. jálék- heti szelvényén is. # Rossz hír érkezett Mikke- liből: az Előre Spartacusból a finnországi testvérvárosba szer­ződött labdarúgó, Királyvári Ká­roly a térdét fájlalja. Sérülését még egy svédországi előkészüle­ti mérkőzésen szerezte. A Békés Megyei Élelmiszer-kiskereskedelmi Vállalat, 5701 Gyula, Petőfi tér 2. sz., Pf.: 52., 1986. június 18-tól kezdődően 3 év időtartamra a pályázatot elnyerők részére SZERZŐDÉSES ÜZEMELTETÉSRE ÁTADJA A KŐVETKEZŐ ÁRUDÁIT: Békéscsaba: 135. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Szarvasi út 15. sz. 136. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Berényi u. 23. sz. 141. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Mikszáth u. 53. sz. 142. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Síp u. 5. sz. 145. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Mátyás király u. 53. sz. 190. sz. vegyes élelmiszerüzlet, Corvin u. 1. sz. Gyula: 236. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Lenin u. 14. sz. 245. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Kálvin u. 9. sz. Orosháza: 342. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Csizmadia u. 11. sz. 360. sz. munkahelyi élelmiszerüzlet, üveggyár. 361. sz. munkahelyi élelmiszerüzlet, Könd u. 5. sz. Szarvas: 416. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Ady Endre u. 435. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Rákóczi u. Csorvás: 836. sz. élelmiszer-háztart. áruk üzlete, Dobó J. u. 43. sz. A pályázatokat kérjük — legkésőbb — 1986. június hó 6-ig írásban a vállalat címére benyújtani, amihez nyomtatványt biztosítunk. A versenytárgyalás 1986. június 16-án (hétfőn) délelőtt 9 órakor lesz Gyulán, a vállalat címén található földszinti tárgyalóteremben. Bővebb felvilágosítást a hálózatirányítási osztály vezetője ad a vállalat központjában. Battonyán is megalakult a szabadidősport-klub Battonyán is érdeklődéssel figyelték a megyénkben ta­pasztalható szabadidő­sportklub-alakítási törekvé­seket, melynek hatására a nagyközségben is igény me­rült fel hasonló szervezet létrehozására. A KISZ nagyközségi bi­zottsága a tanács sportfel­ügyelőségével közösen szer­vező bizottságot alakított, amelynek tagjai ezután meg­ismerkedtek a szabadidő- sport rendszerének kiépíté­sével, szervezési feladatai­val. Ennek hatására Batto­nyán az ifjúsági és úttörő­házban a napokban a nagy­községek közül elsőnek, megalakult a nagyközségi szabadidősport-klub — 95 sportolóval. A közgyűlés egyhangúan elfogadta a klub alapsza­bályzatát és fegyelmi sza­bályzatát, majd megválasz­totta a héttagú vezetőséget, melynek titkára Kojnok Miklós lett. A klub célja: Battonya nagyközségben a szabadidősport irányítása, szervezése, lebonyolítása. A következő szakágakat mű­ködteti a klub: kispályás labdarúgás, tenisz, asztali- tenisz, sakk, karate, kézilab­da, természetbarát, aerobik. E szakágakon kívül minden olyan lehetőséget ki kell használniuk — mint vallják —, amely a nagyközség la­kosságának szabadidő-eltöl­tését biztosítja, így például: diszkó rendezése, majálisok, kerékpártúrák, kirándulá­sok szervezése ... Egyetér­tettek abban, hogy vala­mennyi klubtag szervezett természetjáró legyen, így él­vezze az ezzel járó előnyö­ket. A közgyűlésen felvetődött az SOS gyermekfalu család­jainak szabadidősportjának irányítása, szervezése, me­lyet a szabadidősport-klub vett védnökség alá. Már a közgyűlésen elhangzottak társadalmimunka-felaján- lások (gyermekek részére- asztalitenisz-asztal építése betonból). A klub vezetése színvonalas, érdekes progra­mok szervezésével, a jelenle­gi létszámot 200—250 fölé szeretné „felduzzasztani”. Militär György Hét végi labdajáték-eredmények Szeghalom SC—Szé­kesfehérvári Köfém 27—18 (15—7). N6 I B-s női kézilabda- mérkőzés. Szeghalom, 250 néző. V: Szűcs, Nagy II. (korrekten). Szeghalom: Szabó — Vizemé 3, Mikola, MENDRÉ- N£ 12, MADAR 4, VARGANÉ 4, Kormány 1. Csere: Andróczki­né, Sánta 3, Tóth A. Edző:Vass Sándor. Kiállítások: 2 perc a Köfémnél. Hétméteresek: 8/8, ill. 6/4. A még nyeretlen hazai csapat nagy akarással játszott, amely szellemes játékkal is párosult. A fegyelmezetten játszó sárrétiek ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek a sportszerű mér­kőzésen. Solymár—Újkígyós 21—14 (9— 4). NB I B-s férfi kézilabda- mérkőzés. Solymár, 200 néző. V: Csatlós, Tavarnai. Újkígyós: KOPPÁNYI — Valkó 3, Bánfi 2, Bacsa 2, Vasas 1, BARNA 5, Bene. Csere: Arkus (kapus), Ha­rangozó, Lócskai, Kovács. Edző: Kolarovszki Mihály. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 10. perc 3—0, 20. perc: 7—2, 40. perc: i5—9. 50. perc: 16—12. Ke­ményen szikrázó mérkőzésen a hazaiak nehezen tudtak gólt lőni. jobbára indítással próbál­koztak. Ha a vendégeknek jobb a lövőszázalékuk, akkor már az első félidő is szorosabb lett volna. A kígyósiak ezen a mér­kőzésen taktikusan, okosan ját­szottak, és elsősorban határozott védekezésükkel lepték meg ott­honukban a legmagasabb osz­tályba jutásra esélyes sólymári gárdát. Honvéd Dózsa SE—Lajosmizse 23—16 (11—7). NB n. Férfi. La- iosmizse, 100 néző. V: Fekete, Kiss. H. Dózsa: JUHASZ — VARSANDÄN 8, Gazsó, SZILA­GYI 2. SZŐKE 5, Tábori 3. Skul- téti. Csere: Zuba (kapus), Le- hoczki. Szőlős! 2. Tóth. Edző: Mikus István. Kitűnően felké­szült erre a mérkőzésre a hon­véd-csapat, melynek eredménye­ként fegyelmezett, taktikus já­tékkal minden csapatrészében jobbnak bizonyult ellenfelénél, végül is biztosan nvert. Juhász kapus parádésan védett. Karcagi SE—Szarvasi Szirén 23 —14 (10—6). NB II. Női. Karcag. 150 néző. V: Bednár, Kanvok (iól). Szarvas: Tibáné — BOR­GULYA 5. Hegedűs 1, Csere- nvecz. Szabó 4 (3), LAZÁR 4, Jansik. Csere: Laurinyecz, Ko­vács, Perger. Edző: Gulyás Mi- hélv. Kiállítások: 4. ill. 7 nerc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3. Meg­lepően jól kezdtek a vendégek, és a i5. percben 6—4-re vezet­tek. Ezután érthetetlen módon megtorpantak, 15 percig nem dobtak gólt, így a hazaiak for­dítottak. A második félidőben a szarvasiak felzárkóztak, ekkor úgy nézett ki, hogy szoros lesz a mérkőzés. A végén azonban megismétlődött az első félidő, és a 46. prctől ismét nem tudták a legjobb helyzeteiket sem értéke­síteni. így végül is a jobb erők­ből álló hazai együttes biztosan nyert. Bcs. Előre Spartacus—Kőbányai Sörgyár 16—10 (8—8). OSK le­ánymérkőzés. Budapest. V: Bán­kút!. Hanula. Második félidei jö játékukkal nyertek a lila-fehér fiatalok. Ld.: Petri, Hochrajter R. 7—7. Bcs. Előre Spartacus—Csepeli Papír 33—5 (14—4). OSK fiú­mérkőzés. Budapest. .V: Zsigri Zsuzsanna, Zsigri I. A két együt­tes nem volt egy súlycsoport­ban. Érdekesség: apa és lánya vezette a találkozót, kitűnően. Ld.: Volent 8, Gyebrovszki. Szi­lágyi 6—6. A megyei kézilabda-bajnok­ságban történt. I. o. Férfiak. (Zárójelben az ifjúságiak és ser­dülők eredményei.) Mezőberény —Bcs. Volán — (24—22, —), OMTK—Újkígyós — (12—27, 21— 23), OMTK—H. Szalvai SE 40— 16, Bcs. Előre Spartacus—Gyo- maendrőd 31—23 (17—17, 20—31), Szarvasi FSSC—Mezőberény 29— 15 (23—25, 31—4), Mezőhegyes­Békés 27—20 (30—15, 20—15), Kon­doros—Bcs. Volán 33—25 (24—22, Nők. (Zárójelben a serdülők eredményei.) Bcs. Előre Sparta­cus—Kétsoprony 28—15 (26—7), Gyomaendrőd—Mezőkovácsháza 12—18 (17—12), OMTK—Mezőbe­rény 12—21 (18—0), Kamut—Do­boz 19—13 (26—5), Békés—Békés- szentandrás 14—18 (11—12). II. osztály. Nők. Sarkad—Tar- hos 17—10, Csorvás—Gyula 14— 10. / Nagykállói SE—Mező- berényi SE 95:91 (52: 45). NB II-es férfi ko­sárlabda-mérkőzés. Nagykálló. V: Simó, Vitéz. MSE: Hoffmann S. (2), Frey T. (35), Tánczos (16), Szu- gyiczki (13), Iványi (13). Csere: Bartóki (8), Hoffmann T. (2), Balogh (1), Frey A. (1), Kiss. Edző: Szugyiczki János. 87:85-re még a herényiek vezettek, de a mérkőzés hajrájára négy kezdő­játékos és Bartóki is kipontozó­dott. A fiatal cserejátékosoknak nem volt esélyük az előny meg­tartására. a rutinosabb hazaiak­kal szemben. Gyulai SE—Törökszentmiklós 73—44 (34:23). NB II. Női. Gyula. 50 néző. V: Ladányi. Domokos. Gyula: Kajáriné (17). ökrös (14). Malétné (13). Baranyóné (OL Hidvéginé (5). Csere: Ta­kács (5). Gógné (6), Pászti (4). Edző: Hídvégi Jánosné. A ha­zaiak határtalan lelkesedéssel iátszottak. aminek meg is lett az rrodménve. Gyomaendrődi STK— Bcs. Előre Spartacus 3:0 (11, 8, 7). NB li­es női röDlabdamér- kőzés. Békéscsaba. V : Zách. Nagy. GYESTK: He­gedűs. Kajla, Szendrei, Bán. Kovács. Diós. Csere: Vaszkó. Hornok. Paop. Kovács n. Ed­ző: Szmolnik Lajos. Előre: Oberschall, Nemes. Csete. Hra- bovszki. Buzássy E. Csere: Zsombok. Szoszki, Uhrin. Vág- völgyi. Németiné, Széplaki. Ed­ző: Buzássy Béla. Ünnepélyes események előz­ték meg a találkozót. A Bcs. Előre Spartacus szakosztályá­nak vezetői köszöntötték és megajándékozták négy érettsé­giző sportolójukat: Kiss Anna­máriát. Nemes Katalint. Ober- scball Krisztinát és Szoszki Er­zsébetet. Az ünnepélyesség folytatódott, amikor közvetle­nül a mérkőzés kezdetét jelző sípszó előtt a csanat vezetői és játékosai búcsúztatták két csu­paszív játékosukat: Zoltán Jó- zsefné Csete Gizellát és Vargá- né Hrabovszki Juditot. A két kiválóság közel két évtizedet töltött a röplabdapályán. Min­dig lehetett rájuk számítani, ki­tűnően. önzetlenül, lelkesen és lelkiismeretesen sportoltak. 1. játszma: 0:2. 4:2. 4:7, 8:7. 8:9. 9:9. 9:10. 11:10. 11:11. 15:11 — 1:0 (26. perc). 2. játszma: 0:5. 3:5. 3:7. 9:7(1). 9:8. 15:8 — 2:0 (16. perc). 3. játszma: 0:1. 1:1 1:2. 4:2. 4:4. 14:4, 14:7, 15:7 — — 3:0 (24. perc). A mérkőzés színvonala messze elmaradt a várakozástól. Ebben a tényben elsősorban a hazai csapat tag­jai a ludasak, ötlet és ambíció nélkül, fáradtan és sok hibával játszottak. Teljesítményük nem volt méltó a nap hangulatához. Mindez semmit nem von le a gvomaendrődi csanat teljesít­ményéből. A vendégek kezdeti bizonytalankodása után. foko­zatosan vették át a játék irá­nyítását, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A gyo- maendrődiek ezen a találkozón minden tekintetben felülmúlták a Bcs. Előre Spartacus együtte­sét. GYESTK—Bcs. Előre Sparta­cus 3:1 (7, 15, —14, 6). NB II-es női ifjúsági mérkőzés. Békés­csaba. A túlnyomórészt 6. osz­tályos tanulókból álló Előre Spartacus meglepően jó ellen­állást tanúsított. A játékvezető a vendégegyüttest komolytalan játékért figyelmeztetésben ré­szesítette. (Szabó, Gyulai SE—Szegedi Paprika 2—0 (1—0). NB I-es női labdarú­gó-mérkőzés. Gyula, 200 néző. V.: Uhrin Pepó). Gyula: Zemen- csik — Szlup, Hajdúné, Kajári (Halasiné), Galbácsné — Ho- lecska, Illich (Rusz), Hipszki — Szabó T., Lusztig, Kondacs. Edző: Erdős Ferenc. Szeged: Zsemberi — Ólmosi, Faragó, Si- mitáné (Molnár), Valastyán (Kiss Z.) — Molnárné, Kovács- né, Horváthné, Péhl (Elekes) — Fodor, Kovács Sz. Edző: Ne­mes István. 27. perc: Holecska szabadrú­gása után Zsemberi nem tudta megfogni a labdát, azt Lusztig megszerezte, de a szegedi ka­pus lerántotta a csatárt, 11-es. A büntetőből a sértett a jobb sarokba lőtt, 1—0. 47. perc: Galbácsné labdáját Hipszki Lusztighoz továbbította, aki középen kitört, s a késle­kedő, rosszul kimozduló Ko- vácsné mellett a 16-osról a bal sarokba lőtt, 2—0. Pontosabb ossz játékkal, aktí­vabban kezdtek a vendégek, amit kapufájuk is jelzett. A GYSE a játékrész második fe­lére feljavult, a gólon kívül még Illichnek és Lusztignak is volt egy-egy helyzete. Fordulás után állandósult a hazaiak fö­lénye, így a GYSE győzelme biztossá vált. A hazai csapat­ban ezúttal nem akadt gyenge pont, mindenki átlagon felüli teljesítményt nyújtott. A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokságban történt. Békési csoport. Bucsa—Gerla 3—1 (1—1). Bu­csa, 80 néző. V.: Kertész. Bu­csa: Nagy J. — Kulik, Falu­házi J., Bányai I., Nagy J. II., Faluházi Z., Lengyel, Takács, Kiss P., Gy. Nagy J., Palkó. Edző: Faluházi József. Gerla: Mosoni — Sóvári, Gyebnár (Gábor M.), Gyenge, Gábor S., Leloczki I., Leloczki II., Tobai, Kelemen (Halász), Sztanek, Marik Gy. Edző: Juhász Ká­roly. A hazaiak a második já­tékrészben jobb helyzetkihasz­nálásukkal nyertek. G.: Nagy J., Gy. Nagy J., Palkó, ill. Ma­rik. Jó: Nagy J., Kulik, Takács, ill. Mosoni, Gyebnár, Leloczki I., Marik Gy. (Ambrus Gyula) Doboz—Kétsoprony 7—0 (5—0). Doboz, 250 néző. V.: Enyedi. Doboz: Dobrotka — Balogh, Lukács (Varga), Komlósi, Kvasz, Bucsai, Majnár, Himer, Bíró (Zsigmond), Nagy, Buzi. Edző: Lukoviczki Vilmos. Két­soprony: Petrovszki J. — An- csin, Laurinyecz M., Bartyik, Leszkó, Szigeti, Petrovszki A., Petrovszki M., Taub, Szász (Krizsán) Szpisják. Edző: Lau­rinyecz Mihály. A hazaiak az idény legjobb játékával ruk­koltak ki, korszerű • játékkal, jó helyzetkihasználással meg­érdemelten nyertek a sportsze­rű vendégek ellen. G.: Majnár 3, Himer 2, Bucsai, Bíró. Jó: az egész hazai csapat, ill. Pet­rovszki J., Laurinyecz. További eredmények: Körös­ladány—Sarkad 0—0, Köröstar- csa—Dévaványa 2—5, Kamut— H. Szalvai SE 1—3, a Sarkad- keresztúr—Okány mérkőzés el­maradt, Vésztő—Tarhos 1—2. Ifjúságiak: Körösladány—Sar­kad 1—7, Köröstarcsa—Dévavá­nya 0—5, Bucsa—Gerla 1—0, Sarkadkeresztúr—Okány 5—1, Doboz—Kétsoprony 6—0, Vésztő —Tarhos 2—2. Orosházi Csoport. Csabacsüd—Bcs. MÁV 3—2 (0—0). Békéscsaba, 100 néző. V.: Áldorfai. Csabacsüd: Szabó P. — Kiszely, Varga J., Bracsok, Katona, Varga Z., Sindel, Pil- lár, Szenkó. Cirbik, Novák. Edző: Somogyi János. MÁV: Budai — Kondacs, Besztercei, Szabados, Bárány, Andó, Sztankó, Araczki, Szudár, Veszprémi, Lipták. Edző: Se­bestyén János. A tartalékos hazai csapat jó játékvezetés mellett, kiállítás és öngól után vesztette el a mérkőzést. Kiál­lítva: Kondacs, reklamálásért. G.: Cirbik 2, Bárány (öngóll, ill. Szudár, Veszprémi. Jó: Varga J., Pillár, Cirbik, ill. Budai, Besztercei, Veszprémi. (S. J.) Telekgerendás—Medgyesbodzás 2—1 (1—0). Telekgerendás, 150 néző. V.: Benyovszki. Telek- gerendás: Gajdács — Balázs L. (Orvos), Bella, Filipinyi, Ba­lázs P., Uhrin, Lukács, Kovács, Krizsán, Szigeti, Koszta. Edző: Hegedűs József. Medgyesbod­zás: Lajos — Dankó (Deák), Széli, Harmati, Szigetvári, Só- dar, Kerepeczki, Serfőző (Zsa- dányi), Kohanyecz, Ónodi, Bencsik. Edző: Oláh Imre. Megérdemelt és biztos hazai győzelem született a listavezető ellen. Jó játékvezetés. G.: Kri­zsán, Koszta, ill. Bencsik. Jó: az egész hazai csapat, ill. Széli, Bencsik. (Uhrin Mihály) További eredmények: Rákóczi Vasas—Békéssámson 6—1, Újkí­gyós-Tótkomlós 3—0, Puszta- földvár—Kunágota 2—3, Ma­gyarbánhegyes—Dombegyház 2—1, Elek—Lőkösháza 1—0. A Kardos-örménykút—Csanád- apáca mérkőzés elmaradt, mert a vendégegyüttes nem jelent meg. Ifjúságiak: Rákóczi Vasas— Békéssámson 1—0, Újkígyós- Tótkomlós 4—1, Pusztaföldvár— Kunágota 6—1, Magyarbánhé- gyes—Dombegyház 0—1, Elek— Lőkösháza 1—0, Bcs. MÁV— Csabacsüd 4—0, Telekgerendás —Medgyesbodzás 0—2. Bcs. Előre Spartacus—Mezőtúr 2—0 (2—0). Országos NB-s ifjú­sági mérkőzés. Békéscsaba. V.: Búzás. Előre: Tüskés (Steiger­wald) — Such, Bánfi, Németh, Marik Z., Belvon, Hankó Z. (Képíró), Deák (Kövesi), Ba- gyinka, Miklya, Kanál. Edző: Klembucz János. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai­ak megérdemelten nyertek. G.: Bagyinka, Miklya. Jó: Bánfi, Marik Z. Serdülőmérkőzés: Bcs. Spar­tacus—Mezőtúr 6—0. (Hovorka) A megyei I- osztály bajiv^ks^S állása: 4 1. M.-hegyes 26 15 4 7 2. Mk.-háza 26 15 3 8 3. N.-szénás 26 11 10 5 4. Gyomae. 26 11 10 5 5. B.-szenta. 26 10 8 8 6. M.-berény 26 9 10 7 7. Szeghalom 26 11 6 9 8. M.-egyh. 26 10 8 8 9. Füzesgy. 26 11 4 11 10. K.-per-Nb. 26 8 8 10 11. Csorvás 26 8 8 10 12. Agyagipar 26 9 4 13 13. Gádoros 26 8 4 14 14. Battonya 26 7 6 13 15. Kondoros 26 8 4 14 IC. Kétegyh. 26 5 7 14 54-33 34 44-32 33 37-23 32 31- 17 32 32- 28 28 37-34 28 47-45 28 41-43 28 37-39 26 32-36 24 29-38 24 35-34 22 34-44 20 31- 44 20 32- 46 20 24-41 17 Totótippjeink 1. Ascoli—Empoli 1 x 2. Cagliari—Bologna 1 x 3. Catanzaro—Campobasso 1 4. Cesena—Brescia x 1 5. Cremonese—Monza 1 6. Genoa—Catania 1 7. Palermo—Arezzo 1 8. Perugia—Lan erossi x 2 9. Pescara—Lazio ,x 1 10. Tries tina—Samben. 1 X 11. Békéscsaba—Etar 1 12. Debrecen—Trakija 1 13. Szliven—Siófok 1 X PÖTMÉRKÖZÉSEK 14. Beroe—Tatabánya 1 15. Hammarby—Brage X 16. Häcken—Kalmar X BÉKÉS MEGYEI I1TJ Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 _____I K éziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. A karatésok már gyakorolnak