Békés Megyei Népújság, 1986. április (41. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-16 / 89. szám

1986, április 16., szerda NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT Szerdai mérkőzés a Fáy utcában Az NB I-es labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában valamennyi mérkőzést 17 órakor kezdenek: Vasas— Békéscsaba, Molnár (Nagy, Phul). MTK-VM—Ferenc­város, Bp. Honvéd—Csepel, Bp. Volán—Haladás, Siófok —Debrecen, Videoton—Ü. Dózsa, Rába ETO—Tatabánya, Zalaegerszeg—Pécs. A békéscsabaiak a Szom­bathely ellen az első félidő­ben olyan játékot produkál­tak, melyet már régen vár­tak tőlük a sportág hívei. Ebben a játékrészben ered­ményes is volt a csapat, nem is maradt el a győze­lem. Such Sándor, a csapat technikai vezetője a Vasas elleni találkozóról: — A szombati két pont megnyug­tató, de nem érezhetjük ma­gunkat páholyban. További pontra, pontokra van szük­ség, hogy az együttes a jövő évadot is a legmagasabb osztályban kezdhesse. A csa­pat összeállításában kénysze­rű változtatás lesz, ugyanis Szabó II. sárga lapjai miatt nem lehet ott a Fáy utcai pályán. A kezdő csapat: Lebo­niczky — Vígh, Vágó, Varga, Ottlakán — Pásztor, Csaná- losi, Fecsku — Steigerwald, Kanyári, Szekeres- Készen­létben: Szabó I., Takács J., Adorján, Antal, Kanál. 1974-75. MfiRLEG: Bp.-n 1-2 Bcs.-n 0—0 1975—*76. 3—1 2—1 1976—77. 3—0 2—3 1977—78. 2—2 2-3 1978—79. 2—1 1—0 1979—80. 5—0 2—2 1980—81. 4—0 2-1 1981—82. 2—0 0—0 1982—83. 3—0 1-2 1983—84. Bcs. az NB ll-ben 1984—85. 3—0 0-1 1985—86. 7 1—1 Az eredmény a pályává­lasztó szemszögéből értendő. Szegeden: bajnoki pontokért az egyéniben Az elmúlt héten Gyulán rendezett harmadik osztá­lyozó verseny után kialakult az idei országos egyéni sa­lakmotoros bajnokság mező­nye, s ma, szerdán délután Szegeden már le is bonyolít­ják az első fordulót. Ké­pünk a gyulai viadalon ké­szült, és egy kis perpatvart ábrázol. Nem váltotta ki az érdekeltek osztatlan elisme­rését. amikor az indítóto­ronyból az egykori ózdi ver­senyző, Szakos István vezető bíró jelezte, hogy a képen nem látható debreceni Ores- kónak nincs, vagy legalább­is nem látható a gumijelzé- se. (Még az első futam előtt valamennyi gumit aznapra „érvényes” festékjelöléssel látják el, amely arra szol­gál, hogy egy versenyen ta­karékosságból csak egy gu­mit használhassanak a ver­senyzők.) A vezető bíró meggyőzésére a középen vi­lágos melegítőben látható Adorján Zoltán is társa se­gítségére sietett. Dorogi Já­nos (középen, sötét melegí­tőben) gyulai szakosztály- vezető viszont Adorjánt igyekezett meggyőzni arról, hogy ez nem az ő dolga ... Egy másik futamban a szegedi Csilliknek három pontjába került, hogy a sza­bályokkal ellentétben lánc­védő nélkül állt rajthoz. Az emiatti óvást is értetlenül fogadták a szurkolók, pedig a vezető bíró nem tett mást, csak a szabályok fölött igye­kezett őrködni. Ügy látszik, nemcsak a labdarúgó-játék­vezetők dolga nehéz... Mellesleg ezen a bizonyos képen látható 12. futamban Tihanyi győzött (13-as). Fotó: Szőke Margit SZEMÉLYGÉPKOCSI ABRONCSOKAT ajánlunk a biztoságos közlekedéshez. TEKINTSE MEG MÁRKABOLTUNK TAVASZI KÍNÁLATÁT BÉKÉSCSABÁN A KORZÓN! (Tanácsköztársaság u. 21—23.) További ajánlatunkból: — motorkerékpár-, kerékpár-gumiabroncsok — tehergépkocsi-abroncsok, egyes típusokhoz — gépkocsiülés-huzatok — ékszíjak, különböző gumilemezek — locsoló-, hegesztő-, permetezőtömlők — gumimatracok, strandpapucsok. Gumiáruk MÁRKABOLTJA, Békéscsabán, új helyen, a Korzón Telefon: 27-407. LU Univerzál Tömegsport A gyomaendrődi tömeg­sport koordinációs bizottság az elmúlt évihez hasonlóan április 10-én felszabadulási futónapot rendezett. A kel­lemes, nyárias időben több mint háromszázan futották végig a kijelölt távot. Külön öröm volt, hogy Dévaványá- ról és Hunyáról is sokan ér­keztek a futónapra. A felszabadulási váltóver­senyt, a vándorkupákat az 1. sz. iskola leány- és a 2. sz. iskola fiú- és a gimná­zium leány- és fiúcsapatai nyerték el. Díjazták a csa­ládos, a legidősebb és a leg­fiatalabb résztvevőket is. Nagy sikert aratott a rajt­számok alapján rendezett tombolahúzás is. Totótippjeink 1. Saarbrücken—Bochum 1 x 2. Hamburg—Mannheim 1 3. Blau-Weiss 90—FC Homb. X 4. Wattenscheid—Stuttg. K. 1 x 5. Aschaffenburg—Aachen 2 X 6. TB Berlin—Bielefeld 2 x 7. Atalanta—Torino x 1 8. Bari—Avellino 1 S. Fiorentina—Udinese 1 10. Juventus—Milan 1 x 11. Napoli—Sampdoria 1 12. Verona—Pisa x 1 13. Inter—Como 1 PÖTMÉRKÖZÉSEK 14. Kassel—F. Köln x 15. Karlsruhe—Oberhausen 1 IG. Darmstadt—Solingen 1 Hét végi labdajáték-eredmények Törökszentmiklós— Gyulai SE 71:53 (32:28). NB II-es női kosár­labda-mérkőzés. Tö- rukszentmiklós. V.: Nazun, Halmi. Gyula: ’Malétné (6), Takács (6), BARANYÖNÉ (25), ökrös (8), Hidvéginé (6). Csere: Lay (2), Kovács, Mészá­ros, Szőke, Kemény. Edző: Hid- végi Jánosné. A második félidő végére elfáradt a tartalékos gyulai csapat. Békéscsabai MÄV—Kazincbar­cika 80:64 (40:30). NB II. Férfi. Békéscsaba. V.: Vitéz, Hutai. Békéscsaba: VOZAR (20), FE­HÉR (18), Matyuska (6), Tar (12) , Mészáros (7), Csere: SE­BÖK (17), Ancsin, Andó, Abra- hám, Bozó. Edző: dr. Papy La­jos. Végig vezetve, biztosan győzött a csabai csapat. Nagykálló—Bcs. MÁV 84:80 (33:44). NB II. Férfi. N'agykálló. V.: Kertész, Fodor. MÁV: VO­ZAR (29), Fehér (11), SEBÖK (15), Tar (8), Abrahám (7). Cse­re: ANCSIN (8), Bozó (2). Ed­ző: dr. Papp Lajos. A második játékrész közepéig a tartalékos csabaiak vezettek, de a hajrára a kulcsjátékosok elfáradtak, így a szerencsésebb csapat nyert. DUSE—Békési Afész Fontex 83:80 (42:36). NB II. Férfi. Békés. V.: Csuta, Darida. Békés: Do­mokos (22), Lipcsei (19), Révész (13) , Hegedűs (11), Eperjesi (10). Csere: Ladányi (3), Balázs (2), Veres, Takács, Szilágyi. Edző: Békési Mihály. A hazaiak nagy hib'aszázalékkal játszottak, ami­nek csak vereség lehetett az eredménye. Salgótarjáni TC—Békési Afész Fontex 107:70 (53:32). NB II. Férfi. Salgótarján. V.: Bagi, G. Müller. Békés: Révész (23), Lipcse (9), Hegedűs (8), Eper­jesi iß), Domokos (2). Csere: Takács (6), Veres (5), Szilágyi (4), Ladányi (1). Balázs (7). Ed­ző: Békési Mihály. Az egysége­sebb hazai csap'at megérdemel- ii’n nyert. BHG SE—Üjkígyós 26—19 (12—8). NB I B-s, férfikézilabda­mérkőzés. Budapest, 300 néző. V.: Amb­rus. Hucker. Üjkígyós: Kop­pányi, — Valkó, Kovács, BACSA 7, Bánfi 3, VASAS 1, Bene 2. Csere: Árkus (kapus), SAKLICZKI 5, Harangozó 5, Locskai, Barna. Edző: Kola­rovszki Mihály. Az első húsz percig fej-fej mellett haladt a két csapat a szikrázóan kemény mérkőzésen. Ezután a hazaiak előnyre tettek szert. Fordulás után lendülete­sen játszott, keményen védeke­zett mindkét csapat, ez utóbbit kiállításokkal jutalmazták a já­tékvezetők. Az emberelőnyös helyzeteket a BHG-sok jobban kihasználták. így tartani tudták állandó, ötgólos előnyüket. Az utolsó öt percben a kígyósiak szorosabbá tehették volna a mérkőzést, de két ziccert és egy hétméterest hibáztak. Az összkép alapján az egyénileg is jól képzett BHG megérdemelten nyert. A vendég újkígyósiak nem játszottak alárendelt szere­pet a színvonalas, iramos mér­kőzésen, de megint a helyzet- kihasználás. . . Vasárnap hazai környezetben az eddigi veretlen, volt NB I-es Ózdi Kohász csapata látogat el Üjkígyósra, ahol minden bizony­nyal igen izgalmas. kemény összecsapásra van kilátás. CAOLA (Zalaegerszeg)—Szeg­halom 23—22 (14—11). NB I B, női. Zalaegerszeg, 400 (!) néző. V.: Hornyik, Vaskó (tudatosan). Szeghalom: SZABÖ — VIZERNÉ 4, MENDRÉNÉ 10, VARGANÉ 7, Madar, Sánta, Kormány 1. Cse­re: Mikola, Tóth. Edző: Vass Sándor. A két újonc mérkőzésén a hazai pálya és egyéb előnyöket élvező Caolások kerültek ki győztesen. A sárrétiek az előző fordulóhoz képest többet nyúj­tottak. átgondolt volt támadás­vezetésük, védekezésük pedig fegyelmezett. A döntetlen reáli­sabb eredmény lett volna a já­ték képe alapján. Kondoros—Dutép 15—15 (7—9). NB II. Férfi. Kondoros, 150 né­ző. V.: Ónodi, Zrinszki. Kondo­ros: PAULIK — Molnár, Melis 5. Gyemengyi 3, Szrnka M. 3, Tóth í. Csere: Paraj (ka­pus), Sznyida, Rafaj 2, Zvara, Megyeri. Edző: Fellegvári Zol­tán. A végig zuhogó esőben leját­szott mérkőzésen a hazai csa­pat nem tudott alkalmazkodni a körülményekhez. A kondorosiak a mérkőzés folyamán négy hét­méterest és számtalan helyzetet hibáztak el. A döntetlen valós. Csepel Autó—Oh. Honvéd Dó­zsa 18—13 (9—7). NB II. Férfi. Csepel, 50 néző. V.: Kálmán, Moró. H. Dózsa: Juhász —Var­sandán, Bárány 7, Szilágyi 1, Gazsó 2, Tábori 1, Avar 2. Cse­re: Skultéti, Szöllősi. Rendkívül kedvezőtlen időjá­rási viszonyok mellett — sűrű hóesésben — az első félidőben egyenrangú ellenfelek küzdelmét láthatta a közönség. Fordulás után, mire a honvédcsapat já­tékba lendült, már késő volt. A krónikához tartozik, hogy az igen kemény csepeliek olykor sportszerűtlen eszközöket alkal­maztak. . . Miskolci Spartacus—Szarvasi Szirén 23—9 (11—3). NB II. Női. Miskolc, 100 néző. V.: Dinya, Réfi. Szirén: Tibáné — Borgu­lya 3 (2), Laurinyecz i, Csere- nyecz, Lázár 3. Gyovai 1, Jan- sik. Csere: Hegedűs. Kovács, Perger 1. Edző: Gulyás Mihály. Kellemetlenül érintette a csa­patot, hogy Kasuba, a csapat kapusa nem utazottt a mérkő­zésre. Szabó betegség miatt nem állt a gárda rendelkezésé­re, Laurinyecz pedig sérülten vállalta a játékot. Az OMTK- sok sportszerűen hozzájárultak Hegedűs átigazolásához. Tibáné három év után állt az elárvult kapuba. A súlyos vereség elle­nére a szarvasi lányok becsü­lettel helytálltak, de e találko­zón nem voltak egv súlycso­portban a házigazdákkal. Ezért is volt érthetetlen a játékveze­tők támogatása, amire a mis­kolciaknak semmi szükségük nem volt. Bcs. Előre Spartacus—Láng Vasas 18—17 (10—5). NB-s ifjú­sági leánymérkőzés. Budapest. V.: Ihász, Schlosszer. Ld.: Hoch- rajter R. 7, Felföldi 5. Bcs. Előre Spartacus—Építők SC 31-19 (14-11). Ifjúsági le­ánymérkőzés. Békéscsaba. V.: Szűcs, Varga. Ld.: Máté 9, Petri 7. Belanka 5. Gyomaendrőd—Nyír­egyházi VSSC 3:0 (14, 3, 14). Gyomaendrőd. V.: Hajdú. Gyoma­endrőd: Kovács, DI­ÓS. Hegedűs, Szendrei, TA- KACSNÉ, Kajla. Csere: Hor­nok, Asztalos. Edző: Szmolnik Lajos. A hazaiak jó játékkal rukkoltak ki, nyertek. Az első és a harmadik szett szoros volt, a másodikban viszont nagy fö­lényben játszottak a vendégek. NYVSSC—Gyomaendrőd 3:1 (—10, 9, 11, 7). Női ifjúsági mérkőzés. Gyomaendrőd. A ha­zaiak csak az első szettben nyújtottak jó teljesítményt. Debreceni Sí—Bcs. Előre Spar­tacus 3:1 (11, 12, —15, 9). NB II. Női. V.: Strasszer. Előre: Buzássy E., Kiss, Oberschall, Nemes, Szoszki, Zsomboki. Edző: Buzássy Béla. Nagy ira­mú mérkőzésen — amely 87 percig tartott — a DSI igazolta előkelő helyezését. A lila-fehé­rek mindent elkövettek a győ­zelem megszerzése érdekében, de a szívósan és nagyon jól játszó vendégcsapat akarata a döntő időszakokban jobban ér­vényesült. A második játszmát tetemes előny (10:1) után sem tudták megnyerni a békéscsa­baiak, s ez perdöntő volt. A vereség ellenére is jó benyo­mást keltettek a hazaiak a nagy győzni akarásért, önfelál­dozó mezőnyjátékért. Vala­mennyi játékos dicséretet érde­mel. Debreceni Sí—Bcs. Előre Spar­tacus 3:0. NB II-es női ifjúsági mérkőzés. Békéscsaba. A deb­receniek az úttörőcsapatukat szerepeltették! A megyei II. o. lab­darúgó-bajnokságban az orosházi csoport­ban az első forduló- ____. ban elmaradt találko­zókat hét közben rendezték meg. Ennek két eredménye: B cs. MÁV SE—Békéssámson 0—0. Békéscsaba, 100 néző. V.: Benyovszki. A MÁV nagy fölé­nyéből csak kapufára tellett. Elek—Üjkígyós 2—0 (1—0). Elek, 160 néző. V.: Pintér. Biz­tos hazai győzelem. G.: Péter, Laczkó. Ifjúságiak: Elek—Üjkígyós 0— 2, Bcs. MÁV—Békéssámson 10—0. A 6. fordulóban: Kardos-örménykút—Telekge­rendás 4—0 (1—0). Kardos, 100 néző. V.: Oláh. G.: Gábor, Ga- láth, Borgulya, Janecskó. Csanádapáca—Békéssámson 1— 0 (0—0). Békéssámson, 100 né­ző. V.: Séllei. G.: Kurilla. További eredmények: Rákó­czi Vasas—Kunágota 4—0, Tót­komlós—Dombegyház 0—0, Üjkí­gyós—Lökösháza 4—1, Puszta- földvár—Csabacsüd 0—0, Ma­gyarbánhegyes—Medgyesbo- dzás 3—0, Elek—Bcs. MÁV 3—0. Ifjúságiak: Kardos-örménykút —Telekgerendás 9—0, Békéssám­son—Csanádapáca 1—1, Rákóczi Vasas—Kunágota 7—0, Tótkom­lós—Dombegyház 3—0, Üjkígyós —Lökösháza 1—1, Pusztaföldvár —Csabacsüd 3—0, Magyarbánhe- gyes—Medgyesbodzás 0—6, Elek —Bcs. MÁV 0—4. Békési csoport Kamut—Okány 12—0 (3—0). Kamut, 50 néző. V.: Forgács. G.: Pittner 3, Benkő, Balogh, Csákó, Fekete 2-2, Aleksza. Kétsoprony—Bucsa 6—1 (2—0). Bucsa, 40 néző. V.: Üjhelyi. G.: Szász 3, Taub (ll-esből), Pet- rovszki A., Laurinyecz E., ill. Gy. Nagy J. Doboz—Sarkadkeresztúr 2—2 (2—1). Sarkadkeresztúr, 120 né­ző. G.: Kvasz, Majnár, ill. Hor­váth L., Czégény. Körösladány—Köröstarcsa 1—0 (o—o). Köröstarcsa, 50 néző. V.: Nagy. G.: Varga. Sarkad—Vésztő 3—0 (1—0). Vésztő, 100 néző. V.: Csatlós. G.: Gurzó, Szatmári, Mihálka. További eredmények: Gyula­vári—Dévaványa 3—2, Gy. Kö­röstáj—H. Szalvai SE 0—5, Ger- la—Tarhos 2—0. Ifjúságiak: Köröstarcsa—Kö­rösladány 2—2, Kamut—Okány 5—0, Vésztő—Sarkad 1—4, Bucsa —Kétsoprony 3—1, Sarkadke­resztúr—Doboz 1—2, Gyulavári— Dévaványa 3—1, Gerla—Tarhos 1—0. Bcs. Előre Spartacus—Debre­ceni Kinizsi 3—0 (3—0). Serdülő­mérkőzés. Debrecen, 50 néző. Biztos csabai győzelem. G.: Lipták M. 2, Rácz. Bcs. Előre Spartacus—D. Kini­zsi 3—2 (2—2). Ifjúsági mérkő­zés, Debrecen, 50 néző. A 35. perctől tíz főre csökkent bé­késcsabaiak (Hankó Z.-t kiállí­tották) hatalmas lelkesedéssel játszva nyertek. G.: Bagyinka 2, Marik Z. (Hovorka) Az MNK-ért Az előző évi MNK döntőjét még le sem játszották, de az idei selejtező labdarúgó-mérkő­zések első fordulóját ma (ápri­lis 16.) játsszák az együttesek, a következő párosításban (va­lamennyi találkozó 16 órakor kezdődik): 1. csoport: Tarhos—Békés, Fábry. Doboz—Mezőberény, Ma­kai. Gerla—Bcs. Agyagipar. Ta­kács. Bcs. MÁV—Csorvás, Ma­joros. Köröstarcsa—Kamut, Ben- ke. Elek—Medgyesbodzás (jv.: Békéscsabáról). Üjkígyós—H. Szalvai, Búzás. 2. csoport: Sarkadi K.—GYSE, Bogyó. Gyulavári—Kétegyháza (jv.: Békéscsabáról). Lökösháza —Battonya (jv.: Gyuláról). Dombegyház—Medgyesegyhá- za (jv.: Gyuláról). Kunágota— Mezőkovácsháza, Kalcsó. Gy. Köröstáj—Mezőhegyes, Varsá­nyi. 3. csoport: Rákóczi Vasas­Gádoros (jv.: Orosházáról). Ma- gyarbánhegyes—Kaszaper-Nagy- bánhegyesi Zalka Tsz (jv.: Bé­késcsabáról). Békéssámson—Ha­tárőr Dózsa. Maginyecz, Kardos­örménykút—Békésszentandrás, Koch. Pusztaföldvár—OMTK, Pe- pó. Tótkomlós—Nagyszénás, Szarvas L. 4. csoport: Vésztő—Szeghalom (jv.: Békéscsabáról). Dévaványa —Gyomaendrőd (jv.: Orosházá­ról). Körösladány—Szarvas, Makra. Telekgerendás—Kétsop­rony, Dér. Sarkadkeresztúr— Okány, Németh M. Csabacsüd— Kondoros, Oravecz. A megyei selejtezőkön egy mérkőzésen dől el a továbbju­tás sorsa. Ha a renües játék­időben döntetlen eredmény szü­letik, akkor az alacsonyabb osz­tályú csapat a továbbjutó. Azo­nos osztályú együttesek eseté­ben döntetlen esetén a vendég együttes jut tovább. Vasas—Békéscsaba 21—17 (9—12) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 400 néző. V.: Kemecsei, Koutny (jól). Vasas: RÁCZ M. — Pánczél, GYÖRGY 9 (4), Esztergál 2, HAJDÚ T. 4, Barna I. 1, Liská- né 1. Csere: Gombai 2, Krámerné 2. Edző: Hikáde István. Békéscsaba: HANG — Bátoriné, Giczey, CSULIKNÉ 6 (5), Hankóné 2, Kasik 1, Dobóné 3. Csere: Thaiszné (kapus), Tóth M. 1, Bolla 4. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4 4, ill. 7,5. Az eredmény alakulása: 8. perc: 4—1, 19. perc: 5—8, 38. perc 12—13, 47. perc: 13—16, 54. perc: 18—16... Remek első félidőt láthat­tak a szurkolók, akik szép számban jöttek ki a várt ta­lálkozóra, annak reményé­ben, hogy a sok sérültet nél­külöző Vasast végre megfog­ják a lila-fehérek. Ügy is in­dult a mérkőzés, annak elle­nére, hogy az első 30 perc java részében külön őrzőt kapott Csulikné, a túloldalt pedig György. A fordulás után azonban csak a feltá­madó fővárosi csapatot cso­dálhatták a szurkolók, igaz, ekkor már bejött Gombai és Krámerné is. A két kapus ki­tűnő teljesítménye révén nem volt gólokban gazdag a találkozó, s nem rajtuk múlt, hogy melyik csapat győz e napon. A hazaiak az első félidőben 12, a folyta­tásban csak öt gólt lőttek, s ez ugye, kevés az üdvösség­hez? Vagy föltehetjük úgy is a kérdést: a békéscsabaiak netán megijedtek a nagy le­hetőségtől? BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Árpást Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes : Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601, Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapQzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.