Békés Megyei Népújság, 1985. október (40. évfolyam, 230-256. szám)

1985-10-03 / 232. szám

1985. október 3,, csütörtök Hét végi labdajáték-eredmények A Gyulai Köröstáj csapata hazai pályán 2—0-ra diadalmaskodott a tarhosiak ellen Fotó: Fazekas László zó). Aknai, Tóth. Török, Kiss, Molnár. Edző: Stuber Géza. Okány: Veres — Sárközi, Bodó (Fekete), Kliment, Csikány, Olasz. Pesti (ökrös), Balogh. Hajas. Deli, Nagy. Edző: Rácz Antal. Az előző héten súlyos vereséget szenvedett hazai csa­pat bizonyítani akart — ez si­került is. G.: Molnár 4. Aknai. Jó: Molnár, a mezőny legjobb­ja, Hucz, Hajdú. Kiss, ill. Sár­közi, Pesti. (SzéplaKi Zoltán) Doboz—Körösladány 2—1 (0—1). Doboz, 150 néző. V.: Nagy Z. Doboz: Dobrotka — Dézsi, Lu­kács, Bodzás. Balogh, Majnár, Himer, Bucsai (Bálint), Buzi, Kvasz. Bíró (Szatmári L.). Ed­ző: Lukoviczki Vilmos. Körös­ladány: Kiss — Nánási, Varró, Bak Gy., Szabados, Kántor, Szántó, Balogh. Mező, Barna L., Barna I. Edző: Antal János. Küzdelmes mérkőzésen 0—1-ről fordított a hazai csapat. G.: Kvasz, Varró (öngól), ill. Barna L. Jó: Dézsi. Bodzás, Majnár. Kvasz. Buzi. ill. Kiss, Varró, Szabados. Kántor. (L. V.) Gyulai Köröstáj—Tarhos 2—0 (0—0). Gyula. 120 néző. V.: Somlyai. Köröstáj: Tóth — Ju­hász, Kamarás. Rácz. Sánta, Harmati. Csuz. Fekete (Kolozsi Z.). Domokos, Csukás. Burda. Edző: Mészáros Péter. Tarhos: Bagi — Balogh. Acs. Kincses. Oláh. Szabó (Török). Priskin. Darvast" (Varga). Tóth I.. Tóth F.. Hcgyesi. Edző: Sáfrány László. Sportszerű mérkőzés, megérdemelt hazai siker. G.: Kolozsi Z. 2. Jó: Sánta. Kama­rás. Rácz, ill. Bagi. Acs. Sarkadkeresztúr—Gerla 4—0 (1—0). Sarkadkeresztúr. 150 né­ző. V.; Kolozsi. Sarkadkeresz­túr: Kora — Jámbor, Nyúzó, Czégény, Tokaji. Péter (Puskás). Deák. Csizmadia, Horváth. No- vák. Bordás (Ilyés). Edző: Fá­bián Tibor. Gerla: Mosoni — Lelóczki. Gábor S.. Kovács. Gyenge. Bagyinka. Kelemen. Baukó. Gábor M.. Tobai. Marik. Edző: Kvasz János. A hazaiak fölénye főleg a második fél­időben domborodott ki. G.: Bor­dás, Horváth 2. Ilyés. Jó: Ilyés. Novák. ill. Kelemen. Marik. (Drozdik József) SarKad—Kamut 5—0 (1—0). Ka­mut. 100 néző. V.: Toldi. A ven­dégek kihasználták, a hazaiak elhibázták helyzeteiket, a gól- különbség a látottak alapján túlzott. G.: Szatmári 3. Papp. Tóth. (Szlancsik János) További eredmények: Vésztő— Kétsoprony 3—1. Gyulavári—H. Szalvai SE 0—5. Ifjúságiak: Bucsa—Dévaványa 0—1. Vésztő—Kétsoprony 3—0. Kamut—Sarkad 1—1, Köröstar- csa—Okány 2—0. Doboz—Körös­ladány 4—0. Gy. Köröstáj—Tar­hos 4—0. Sarkadkeresztúr—Ger­la 1—2. A bajnokság állása: 1. H. Szalvai SE 7 6­1 34- 6 12 2. Sarkad 7 5 1 1 37- 8 11 3. Sarkadkereszt. 7 4 2 1 25-11 10 4. Dévaványa 7 4 1 2 10-10 9 5. Vésztő 7 4­3 13- 8 8 6. Kamut 7 4­3 11-14 8 7. Tarhos 7 4­3 12-13 8 8. Kétsoprony 6 3 1 2 18- 9 7 9. Körösladány 6 3 1 2 13- 9 7 10. Doboz 7 3 1 3 16-13 7 11. Gy. Köröstáj 7 3 1 3 11- 9 7 12. Gyulavári 7 2­5 7-18 4 13. Bucsa 7 1 2 4 14-26 4 14. Köröstarcsa 7 2­5 9-29 4 15. Gerla x 7 1 1 5 3-12 2 16. Okány 7­1 6 4-37 1 Ifjúságiak: 1. Dévaványa 7 7­­34- 6 14 2. Sarkad 7 6 1­30- 4 13 3. Gy. Köröstáj 7 4 2 1 14-11 10 4. Bucsa 6 4 1 1 21- 7 9 5. Vésztő 6 3 2 1 19- 7 8 6. Doboz 6 3­3 16- 9 6 7. Sarkadkereszt. 7 3­4 10-11 6 8. Köröstarcsa 6 3­3 8-29 6 9. Tarhos 7 2 1 4 4-22 5 10. Gyulavári 6 1 2 3 11-12 4 11. Kamut 6 •­4 2 7-13 4 12. Kétsoprony 6 1 1 4 7-11 3 13. Gerla x 7 2­5 9-22 3 14. Körösladány 5 1­4 7-14 2 15. Okány 7 1­6 3-22 2 x = egy büntetőpont-levonás. Palánk alatt. Az NB Il-es kosarasok is megkezdték az új baj­nokságot. Felvételünk a Bcs. Áfész—Szegedi TK mérkőzésen készült, amelyen a sötét mezes házigazdák próbálják meg­akadályozni a szegediek egyik kosárra dobását Orosházi csoport Tótkomlós—Kunágota 1—0 (1—0). Tótkomlós, 300 néző. V.: Ádoríai. Tótkomlós; Kaiser — Poljak, Mitykó I., Domanovsz- ki. Szepesi, Szpisjak, Arató. Mitykó II.. Pécsik (Szpisjak J.), Acs. Szokolai (Serfőző). Edző: Zalai Antal. Kunágota: Csikai — Kovács. Bíró. Szabó, Szilágyi. Skorka. Farkas (Kővári), Seré­nyi. Pécsik. Mákos. Sóstai. Ed­ző: Szilágyi János. A sok ki­dolgozott gólhelyzet ellenére a hazai csatároknak csak egyszer sikerült bevenni a vendégek ka­puját. G. : * Szokolai. Jó: Kaiser. Mitykó I.. Arató. ill. Biró. Sza­bó. (Hovorka György) Kardos-örménykút—Medgyes- bodzás 1—1 (0—1). Kardos, 150 néző. V.: Uhljár. Kardos-ör­ménykút: Brusznyiczki — Ja­necskó. Jurák. Závogyán. Szabó, Skorka. Szpisjak. Varga. dr. Szabó, Galáth (Marosvölgyi). Borgulya. Edző: Bertók Mihály. Medgyesbodzás: Lajos — Szi­getvári. Vári. Harmati. Széli, Sódar (Forgó). Kerepeczki. Ser­főző, Zsadány. ónodi. Koha- nyecz (Papp). Edző: Oláh István. A közepes színvonalú mérkőzé­sen a befejezés előtt öt perccel 11-esből lőtt góllal mentették meg az egyik pontot a hazaiak. Reális eredmény. G.: Varga, ill. Serfőző. Jó: Skorka. Jurák. Szabó. Janecskó. ill. Vári, Ser­főző. Kerepeczki. (Gráfik Já­nos) További eredmények; Puszta- földvár—Lökösháza 0—4. Újkí­gyós—Csanádapáca 5—0, Békés- sámson—Dombegyház 0—1. Elek —Telekgerendás 1—2. Rákóczi Vasas—Bcs. MÁV 3—0. Ifjúságiak: Pusztaföldvár—Lö­kösháza 3—1, Újkígyós—Csanád­apáca 4—0. Békéssámson—Domb­egyház 2—2. Tótkomlós—Kunágo­ta 3—0. Elek—Telekgerendás 5—0, Kardos-örménykút—Med- gyesbodzás 1—3, Rákóczi Vasas —Bcs. MÁV 2—0. * * * A megyei serdülő labdarúgó­bajnokság 1—3. fordulóiban a kö­vetkező eredmények születtek: Nyugati csoport: 1. forduló: Kétegyháza—Gádoros 3—0. Csor- vás—Nagyszénás 5—0. OMTK— Tótkomlós 3—3, Medgyesegyhá- za—Gyula 2—5. Mezőhegyes— OMTK II. 8—2, Battonya—Kasza­per 4—0. Mezőkovácsháza—Bcs. Előre Sp. III. 0—3. 2. forduló: Bcs. Előre Sp. III. —Battonya 6—0. Kaszaper—Mező­hegyes 0—3. OMTK II.—Medgyes- egyháza 2—3. Gyula—OMTK 5—0. Tótkomlós—Csorvás 1—0, Nagyszénás—Kétegyháza 4—11, Gádoros—Mezőkovácsháza 5—‘2. 3. forduló: Kétegyháza—Tót­komlós 2—0. Csorvás—Gyula 0— 7. OMTK II.—OMTK 1—9. Med- gyesegyháza—Kaszaper 3—0. Me­zőhegyes—Bcs. Előre Sp. III. 1— 4. Battonya—Mezőkovácsháza 8 —0. Gádoros—Nagyszénás 10—0. Keleti csoport. 1. forduló: Bcs. Előre Sp. II.—Agyagipar 0—3. Kondoros—Dévaványa 1—4. Bé­kés—Vésztő 6—0. Gyula II.— Gyomaendrőd 0—7. Sarkad—Bé- késszentandrás 7—0. Szeghalom— Füzesgyarmat 2—0. Szarvas—Me- zőberény 1—1. 2. forduló: Mezőberény—Szeg­halom 1—2. Füzesgyarmat—Sar­kad 0—4. Békésszentandrás— Gyula II. 9—2. Gyomaendrőd— Békés 0—0. Vésztő—Kondoros 5—1. Dévaványa—Bcs. Előre Sp. II. 4—1. Agyagipar—Szarvas 0—2. 3. forduló: Bcs. Előre Sp. II. —Vésztő 5—5, Kondoros—Gyoma- Mndrőd 3—2, Békés—Békésszent­andrás 9—0, Sarkad—Mezőberény 1—3, Gyula II.—Füzesgyarmat 4—3. Szeghalom—Szarvas 2—4, Agyagipar—Dévaványa 1—4. Fésűs vezérletével Bcs. Előre Spartacus— Ibrány 3:0 (4, 6, 9). NB II-es női röplab­da-mérkőzés. Ibrány. V.: Tar. Előre: Bu- zássy E., Nemes, Vágvölgyi. Oberschall, FÉSŰS, Buzássy M. Csere: Zsombok, Szoszki, Uh­rin, Széplaki, Laczó, Mező. Edző: Buzássy Béla. 1. játszma: 6:0, 6:1, 10:1, 10:3, 14:3, 14:4. 15:4 — 1:0 (15 perc). 2. játszma: 0:1, 4:1, 4:3, 13:3, 13:4, 14:4, 14:6. 15:6 — 2:0 (8 perc). 3. játszma: 2:0, 2:1. 3:1. 3:2. 4:2, 4:8, 5:8. 5:9, 15:9 — 3:0 (16 perc). Az újonc Ibrány lelkesen és — kü­lönösen a harmadik játszmában — jól játszott. A megszokott kisméretű terem lehetőségeit is igyekeztek kihasználni. Az Elő­re Spartacus sikeresen küzdötte le a zavaró körülményeket, és taktikai fölénye révén magabiz­tosan győzött. NB II-es női ifjúsági mérkő­zés: Bcs. Előre Spartacus—Ib­rány 3:2 (10, —11, —8. 9. 14). Küzdelmes mérkőzésen a csa­baiak a döntő játszmában nagy csatában nyertek. Nyíregyházi TK—Gyomaendrő- di STK 3:2 (13, —4, —7. 7. 15). NB II. Női. Gyomaendrőd. V.: Zsillé. A végső helyezés szem­pontjából fontos mérkőzésen a hazaiak nagy csatában vesztet­tek. Gyomaendrődi STK—Nyíregy­háza 3:0. NB II-es női ifjúsági mérkőzés. 12 évesen az NB ll-ben Szegedi TK—Békés­csabai Áfész 80:34 (33:22). NB II-es női kosárlabda-mérkő­zés. Békéscsaba. V.: Darida. Ladányi. Békéscsaba: Benkovics (2), Galló (10). Ko­vács. Pásztori, Valyuch (l). Cse­re: Brezsnyik (9). Kecskeméti. Kozma, Till (5), Vida (7). Edző: Till László. A csapat formáját meghatározó játékosok edzés- hiánya rányomta bélyegét az eredmény kimenetelére. A sze­gediek technikailag képzetteb­bek és gyorsabbak voltak, tet­szetős játékukkal megérdemel­ten nyertek. Mezőbeirényi SE—Kisújszállási MÁV 77:35 (36:17). NB II. Női. Kisújszállás. V.: Balogh. Fodor. MSE: Braun R. (12). Baksai (2). Hoffmann I. (10). Csenge- riné (8). Iványiné (24). Csere: Braun Zs. (10). Kondé (9). Hoff­mann II. (2), Pipis. Edző: Ivá- nyi László. Lendületes játékkal biztosan nyertek a herényiek. Az elmúlt idényhez képest a játékosállományban változás történt. a főiskolai felvételt nyert Urbancsek és Csipke el­távozott. Helyettük ezen a mér­kőzésen a 14 éves Hoffmann Márta és a 12 (!) éves Pipis Laura kapott játéklehetőséget. Szolnoki MÁV MTE—Békési Áfész Fontex 69:40 (38:17). NB II. Női. Békés. V.: Gerda. Ná- zon. Békés: Veres (8). Zimáné (10). Jámbor (2). szekeresné (5), Pocsaji. Csere: Hoffmann (5). Eperjesi (4). Ványai (6). Vári. Edző: Zimá András. Az őszi. idény nyitómérkőzésén az erő­sen tartalékos hazaiak ellen biztos vendéggyőzelem született. Békési Áfész Fontex—Szolnoki KVFSE 74:65 (34:29). NB II. Fér­fi V.: Gerda. Lázon. Fontex: Hegedűs (23). LIPCSEI (21). Schimpl (11). Balázs (7). Eper­jesi (6). Csere: Szilágyi (4). La­dányi (2). Takács, Apáti, La- borczy. Edző: Békési Mihály. A vártnál nehezebben győzött az — Lipcsei kivételével — idény eleji formát mutató hazai csa­pat. Szeghalom az élen H Szeghalom—Debreceni Kinizsi 20—17 (7—8). NB II-es női kézilab­da-mérkőzés. Debre­cen, 100 néző. V.: Farkas. Pálíi (korrekten). Szeg­halom: SZABÓ — Mikola 1. Vi­zemé 2. MENDRÉNÉ i0 (2), Ma­dár 2, Vargáné 2. Losonczi 2. Csere: Sánta l. Farkas, Nagy. Kormány. Edző: Vass Sándor. A mérkőzésnek nagy tétje volt. mert az első és a második he­lyezett mérkőzött egymással, így érthető volt az ideges han­gulat. sok volt az eladott labda, pontatlan kapura lövés az első félidőben. Ezen a találkozón ke­veset kockáztatott mindkét csa­pat. A játékvezetők hivatásuk magaslatán álltak, mindkét ol­dalon azonnal megtorolták a szabálytalanságokat és maximá­lisan betartották a sportág sza­bályait. A második félidőben a jobb erőnléttel rendelkező ven­dégek egygólos hátrányukat öt­gólos előnyre változtatták. A vendéglátók ezután mindent megtettek a felzárkózásért, de a sárrétiek már nem adtak esélyt a Kinizsinek. A szeghal­miak így átvették a vezetést az osztályban. Kábái SK—Szarvasi Szirén 22 —16 (8—6). NB II. Női. Kaba. 150 néző. V,: Kiss. Ollmann. Szarvas: KASUBA A — Perger 1. Laurinyecz, Cserenyecz 1, SZABÓ 8 (1), Lázár 4. Jansik. Csere: Kasuba T., Cseri, Gyo- vai, Kajtor 2, Kasuba Sz. Edző: Gulyás Mihály. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3 1. A kiesési rangadó jól kezdődött a vendégek számára. 2—0-ra elhúztak, de emellett két biztos helyzetet elügyetlenked­tek. Ezután 6—6-ig fej fej mel­lett haladt a két csapat, az utolsó percek viszont a hazaiak­nak sikerültek jobban. Fordulás után megváltozott a játék képe. a vendégek kapkodtak, s min­den kipattanó labdát a hazaiak szereztek meg, így érthető, hogy az 52. percben már 20—12 volt az eredmény, ezután a szarvasiak egymás után négy gólt lőttek, de ez csak a szépí­téshez volt elegendő. Mindkét csapatnak csak matematikai esélye van az NB II-ben való maradásra. Budapesti EMGSK—Szarvasi Szirén 21—17 (13—9). Női MNK- mérkőzés. Szarvas, 100 néző. V.: Marton, Szgpedi (jól). Szarvas: Kasuba A. — Perger 1, Laurinyecz 2, Cserenyecz 2, SZABÓ 8 (1), Lázár 2, Jansik. Csere: Cseri, Gyovai i, Kajtor I, Schmidt. Edző: Gulyás Mi­hály. Hétméteresek: 6/3, ill. 3 1. A rutinosabb NB I/B-s főváro­siaknak teljesen egyenrangú el­lenfelei voltak a szarvasi lá­nyok. A vendégek megérdemel­ten jutottak tovább. Kondoros—Kunhegyes 36—32 (18—17). NB II. Férfi. Kondoros. 200 néző. V.: Dzsipof, Kiss. Kondoros: PAULIK — Molnár 4. Lengyel 1, Melis 5, Gyemen- gyi 5. SZRNKA GY. 8, KRIVIK II. Csere: Paraj, Sznyida 2, Tóth, Zuberecz. Edző: Fellegvá- ri Zoltán. A vendégek kezdtek jobban, s a i5. percben már 10—5-re vezettek, de a félidő végére a feljavuló hazaiak át­vették a vezetést. A második játékrészben lendületesebben és gólratörőbben játszott a kondo­rost csapat, így megérdemelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. * * * A tavaszi-őszi rendszerű férfi, női kézilabda-bajnokság Békés megyében október 20-án befeje­ződik. a nőknél még öt. 'a fér­fiaknál négy forduló van hátra. A megyei bajnoki címek sorsa — az eddigi szereplés és az erő­viszonyok ismeretében — alap­jában véve eldöntődnek tekint­hető. A felnőtt női csoportban a mezőnyt pontveszteség nélkül (!) a Mezőberény. a férfiaknál egyetlen vereséggel a Bcs. Elő­re Spartacus II. csapata vezeti. A dobogó többi helyére még több csapat pályázik. Mivel az NB-s szakosztályok a magasabb osztályban csak egy csapatot szerepeltethetnek. így a feljebb jutásért rendezett osztá- lyozón a nőknél legnagyobb eséllyel a mezőberényiek, a fér­fiaknál az Oh. Honvéd Dózsa együttese pályázik. Ismerve az osztályozok légkörét, színvona­lát, az együtteseknek — ha ered­ményesen akarnak szerepelni — már most meg kell kezdeni a felkészülést. A megyei bajnokság eredmé­nyei. Férfiak (Zárójelben az if­júságiak és a serdülők eredmé­nyei.) Szeghalom—Oh. Honvéd Dózsa 23—36, Gyomaendrőd—Bé­kés 20—25 (19—23, 10—17), Újkí­gyós—Mezőhegyes (38—15, 46— 7), Bcs. Előre Spartacus—Tót­komlós 42—30 (33—9. 27—3). Szarvas—Mezőberény elmaradt, mert a Mezőberény nem jelent meg (22—17). Újkígyós—Bcs. Vo­lán 43—16 (26—17, 26—4). 7. forduló: Mezőberény—Újkí­gyós 28—49 (21—27, 17—24). Bcs. Előre Sp.—Gyomaendrőd 39—27 (26—17, 17—25), Szeghalom—Bcs. Volán 35—19 (14—41. 21—12). OMTK—Kondoros (42—6. 15—21). Oh. Honvéd Dózsa—Békés 34— 22, Tótkomlós—Mezőhegyes (9— 41, 13—11). Nők. (Zárójelben a serdülők eredményei.) Gyomaendrőd— Doboz, az eredmény nem érke­zett meg. Gyula—Kétsoprony 4—4 (2-20)-, Békés—Békésszent­andrás 16—13 (11—4). Mezőbe­rény—OMTK 30—16 (23—16). Szarvas—Sarkad 19—14 (14—4), Kamut—Mezőkovácsháza 24—17 (27-10). Q dévaványai ifik nem vesztettek pontot A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnok­ságban történt. Békési csoport. Bucsa—Dévaványa 7—2 (5—0). Bucsa. 100 néző. V.; Do­bos. Bucsa: Nagy J. — Kocka (Kulich). Balázs. Molnár. Kiss, Faluházi, Medve (Palkó), Ko­vács Gy., Nagy. Nagy Z., Fábi­án. Edző: Tóth Ferenc. Déva­ványa: Parola — Budai (Tóth). Molnár T., Ambrus, Molnár G.. Adamik. Puskás (Hajas), Papp, Szarka. Kovács, Mesterházi. Ed­ző: Mesterházi Jenő. A hazaiak idei legjobb teljesítményükkel, jó helyzetkihasználással megér­demelten nyertek. G.: Balázs, Kiss, Medve. Kovács. Gy. Nagy, Nagy Z.. Fábián, ill. Molnár T. 2. Jó: az egész hazai csapat, ill. Molnár T. (Ambrus Gyula) Köröstarcsa—0Kány 5—0 (2—0). Köröstarcsa, 80 néző. V.: Bo­ríts. Köröstarcsa: Beinschróth — Hucz, Hajdú, Nagy B., Hor­váth (Petneházi), Nagy I. (Gar­BEK, KEK, UEFA Tatabányai Bányász—Ra­pid Wien (osztrák) 1—1 (0—0). G.: Schmidt (50. p), ül. Weinhofer (62. p). A nagy előny birtokában az osztrákok higgadtan, nyu­godtan adogattak, verték vissza a hazaiak meg-meg- újuló rohamait, a Tatabá­nya ezúttal is erőtlenül tá­madott, pontatlan volt össz- játékuk, és noha teremtet­tek gólhelyzeteket, azokat rendre elhibázták. összesítve a Rapid 3 pont­tal, 6—1-es gólkülönbséggel jutott a KEK-ben a legjobb 16 közé. Bohemians Prága—Rába ETO 4—1 (2—1, 3—1. 3—1). G.: Hruska (2, egyet 11-es- ből), Marcik. Micinec, illet­ve Hajszán. Megilletődötten kezdett a Rába ETO, az első húsz perc alapján úgy tűnt, a házigaz­dák fölényesen győznek. Az idő múlásával összerázódott a győri együttes, s végig egyenrangú ellenfélnek bi­zonyult. Már-már biztosnak tűnt a továbbjutás, amikor egy védelmi hiba után meg­ítélt 11-es felcsillantotta a prágaiak reményét. A hosz- szabbításban az ETO-nak szinte esélye sem volt a gól­szerzésre. Az UEFA Kupában a leg­jobb 32 közé 5—4-es összesí­téssel a Bohemians Prága jutott. FF Malmö—Videoton 3—2 (0—1). G.: Eminovski, Er­landsson, Larsson, illetve Csuhay, Szabó (11-esből). Magyar szempontból na­gyon jól kezdődött a talál­kozó, hiszen az első félidő­ben a Videoton előnyhöz jutott, a második félidőben a malmöiek egymás után ve­zették veszélyes támadásai­kat. s fordítani tudtak. A fehérvári csapat azonban is­mét összeszedte magát, s ku­pahagyományaihoz méltóan az utolsó pillanatban is tu­dott újítani. A két mérkőzés alapján 3—3 az eredmény, de az ide­genben rúgott gólokkal a Videoton jutott a 32 közé. Bp. Honvéd—Shamrock Rovers 3—1 (0—0). Dublinban a Bp. Honvéd biztosan győzött a Sham­rock Rovers ellen, és két győzelemmel, 5—1-es gólkü­lönbséggel került a legjobb 16 közé a BEK-ben. Tsz-foci A hét végén a Szeghalmi Fe­hér Lajos Tsz volt a házigazdá­ja a mezőgazdasági termelőszö­vetkezetek nagypályás labdarú­gó megyei bajnoksága döntőjé­nek. Kitűnő’ körülményeket biz­tosítottak a szeghalmiak, s jól vizsgáztak, mint szervezők, il­letve rendezők. Nem volt túlságosan nagy meglepetés az a tény. hogy az a négy legjobb csapat került a fináléba, amely már a korábbi években is meghatározója volt e megyei versenyeknek. S ak­kor térjünk is rá az eredmé­nyekre : Szarvasi Dózsa Tsz—Mezőko­vácsházi Üj Alkotmány Tsz 1—1 (0—0). A hosszabbításban is ez az eredmény maradt. így il-es rúgásokkal 7—6-ra a szarvasiak bizonyultak jobbnak. Szegha­lom. 250 néző. V.: Bogyó. Szarvas: Csellár — Gajdos. Mi­hály, Keller, Tóth, Tolev, Za­lán, Lakatos, Pusztai, Bánáti, Orovecz. Mezőkovácsháza: Olasz — Fülöp, Nagy, Sódar, Bacsa, Pócsik, Deák, Mákos, Herjeczki, Sipos, Bozsó. G.: Pusztai, ill. Herjeczki. A 3. helyért: Szeghalmi Fehér Lajos Tsz—N'agyszénási Október 0 Tsz (a hosszabbításban) 3—2. Egyébként mindkét találkozón sportszerű játék folyt, élvezetes irammal és kitűnő játékvezetés­sel.- - Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet- BEKES MEGYEI tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Kéziratokat, képeket I i fW I megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­ld 1 1 ^ • 1 K7-V»J fon: 26-395. Terieszti a Magvar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési dli: egy hónapra 43 Ft, egy évre $16 Ft. Kner Nyomda lapQzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 nem örzünk meg és nem küldünk vissza.