Békés Megyei Népújság, 1985. augusztus (40. évfolyam, 179-204. szám)

1985-08-21 / 195. szám

1985. augusztus 21-, szerda NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT Labdarúgás innen-onnan Szombaton és vasárnap még a bajnoki pontokért küzdöttek a iabdarúgócsapatok, tegnap délután pedig egyik-másik az MNK keretében lépett pályára n területi labdarúgó-bajnokságban történt KECSKEMÉTI SC—HATÁRŐR DÓZSA 3—2 (0—1) Orosháza, 400 néző. V: Veres. KSC: Erdei — Málik, Nagy, So­mogyi, Fabisz — Hoffmeister, Safranyik, Kovács (Kecskés) — Tóth Cs.. Övári. Czéh. Edző: Pa­taki Tamás. H. Dózsa: Koós — Simon. Vékony. Nagy, Holp — Fehér. Deér (Tőkés), Valkai — Ugró (Macskin), Bakó, Kesz­tyűs. Edző: Patyi Béla. A mérkőzés előtt a Határőr Dózsa csapatában utolsó alka­lommal szereplő, Fehér. Vé­kony. Mogyorósi. Nagy és Tóth Cs. játékosokat virágcsokorral búcsúztatta a vezetőség. 5. perc: a kapura törő Valkait a 16-oson belül lerántották. A büntetőt Vékony a léc alá vág­ta. o—i. 21. perc: újabb 11-es buktatá­sért. de már a Határőr kapujá­nál. somogyi állt a labdának, lövését azonban Koós remek ér­zékkel védte. 53. perc: gyors kecskeméti el­lentámadás végén Tóth Cs. jobb oldali beadását a jókor ér­kező óvári tíz méterről lőtte a hálóba. 1—1. 64. perc: a hazai kapu előtt a tétovázó védőkről a labda óvá­ri elé pattant, aki nyolc méter­ről. a tehetetlen Koós mellett megszerezte csapatának vezető gólját. 2—1. 66. perc: ismét Óvári a fősze­replő. A védők között és a ki­futó kapus mellett biztosan lőtt a hálóba. 3—1. 75. perc: bal oldali beadással Valkai iramodott meg, és szo­rongatott helyzetben talált a hálóba. 3—2. A közepes színvonalú mérkő­zésen az újonc, de lelkes hazai­ak egyenrangú ellenfelei vol­tak a rutinosan és kulturáltab­ban játszó kecskemétieknek, akik a második félidőben, főleg a jobb szélen vezetett, gyors támadásaikkal gyakran hozták zavarba a határőrök védelmét. Végeredményben a vendégek helyzeteik jobb kihasználásával vitték el a két bajnoki pontot. Jó: Óvári. Czéh. ill. Koós. Val­kai. Sin Géza BÉKÉS—MAKÓ 1—1 (1—0) Békés. 600 néző. V: Szabó ír. S. Békés: Makai — Kondjif's. Zsíros. Vágási S.. Deák — Ká- tai. Felegyi. Zsömbörgi (Bob- csek) — Ravasz. Vozár. Pe- lyák (Süli). Edző: Nagy Mihály. Makó: öllei — Daróczi. Hojszák, Adok. Dégi — Kolozsvári. Ná- dasdi (Széli). Kriszbai — Tóth, Balogh. Kovács (Katkó). Edző: Himer István. 6. perc: a partvonal közeléből — mintegy 28 méterről — sza­badrúgást végzett el a bal ol­dalról Ravasz. A vendégek kapu elé ívelést vártak, de a békési csatár lövésre szánta el magát, és bombája a felső sarokban kötött ki. 1—0. 54. perc: szögletrúgáshoz ju­tottak a vendégek. A hazai vé­dők az előre húzódott Hojszák- ra és Adókra figyeltek, de nem ívelés, hanem belőtt labda ér­kezett. és Kolozsvári a sarokba csúsztatta a labdát, 1—1. Közepes színvonalú. küzdel­mes mérkőzést vívott a két csa­pat. A lelkes és mozgékony ven­dégek nem hagyták szóhoz jut­ni a hazai csatárokat. Kemé­nyen és önfeláldozóan vetették magukat a küzdelembe. noha Kriszbai és Kolozsvári sárga la­pos figyelmeztetést kapott. Eredményes védekezésüket vi­szont nagyon segítette a hazai középpályások gyenge teljesít­ménye. A játék képe alapján — melynek üde színfoltja volt Szabó II. S. játékvezetése — az eredmény igazságos. Jó: Makai, Zsíros. Felegyi, ill. Adok, Ko­lozsvári, Balogh. Nagy Mihály SZARVASI VASAS— SOLTVADKERT 6—0 (4—0) Szarvas, 600 néző. V: Bodor. Szarvas: Oláh — Paulik, Plás- tyik, Boda, Alberti — Filyó, So­mogyi, Demjén — Vígh, Váci, Durucskó. Edző: Szűcs Mihály. Soltvadkert: Kertics — Winde- cker, Eiler (Szarka), Cseh, Zsikla — Lehr, Szabó (Jábi), Kazenbach — Pauk, Tóth. Sö­rös. Edző: Dobszai Sándor. 12. perc: szarvasi szabadrúgás után Somogyi az ötös sarkáról a hosszú sarokba lőtt. 1—0. 14. perc: Durucskó szöglet­rúgása után Demjén szép fejes­sel küldte a labdát a hálóba, 2—0. 30. perc: Váczi remek cselso­rozat után növelte a hazaiak előnyét, 3—0. 34. perc: Paulik szabadrúgása után Boda mintaszerű fejessel szerezte az újabb szarvasi gólt, 4—0. 64. perc: a kitörő Paulikot buktatták a soltvadkerti védők, a megítélt 11-est Boda biztosan értékesítette, 5—0. 68. perc: szép szarvasi táma­dás után Somogyi állította be a végeredményt. 6—0. A szurkolók legnagyobb örö­mére a szarvasi fiúk végre régi, sajátos támadó stílusban játszot­tak. S hogy ez jobban megfe­lel a játékosok egyéniségének, azt már két mérkőzés is bizo­nyítja. A gólokban gazdag ta­lálkozó végén méltán kapott nagy tapsot a szarvasi csapat. A vendégek lelkes, helyenként kemény játéka sem tudta meg­akadályozni az elsöprő hazai győzelmet. Jó: Boda Plástyik, Vígh. Váczi. ill. Pauk, Sörös. Csabai Pál GYULAI SE—SZEGEDI DÓZSA 1—0 (1—0) Gyula. 700 néző. V: őrző. Gyula: Pribolyszki — Tóth. Rith. Lipták. Szakái — Kovács, Hirka. Szűcs — Gorka (Gál), Rácz. Jónás (Szénási). Edző: Szimcsák István. Sz. Dózsa: Ke­lemen — Hurguly. Pócsik, Hor­váth. Holler — Gerecz. Keme- nes, Kálmán — Somogyi, öze, Mező. Edző: dr. Hajós Imre. 13. perc: Kovács a félvonalról ívelte előre a labdát, ami a 16- oson belül elszállt Póczik feje felett, és a játékos kézzel bele­kapott. A jogos 11-est Rácz ér­tékesítette. 1—0. 42. perc: őrző játékvezető gyorsan érvényesíteni akarta az új szabályt, és Pribolyszki kigu- rítását lefújta. Korrigálnia kel­lett azonban, mivel a labda el­hagyta a 16-os vonalát. 65. perc: a közelben sűrűn csapkodó villámok miatt őrző játékvezető nagyon helyesen, megszakította a mérkőzést, mely tíz perc szünet után folytató­dott. 87. perc: Gál szabálytalanko­dása miatt a kiállítás sorsára jutott. A három sárga lap és egy ki­állítás ellenére sem volt durva a mérkőzés. A megfiatalított ha­zai csapat, különösen az első félidőben több formás, szép ak­ciót vezetett. A kényszerszünet után a vendégek kerültek me­zőnyfölénybe. de egyenlítésre nem futotta erejükből. Jó: Hir­ka, Tóth. Szűcs. ill. Kelemen. Kemenes. Jenei Kálmán KECSKEMÉTI TE—OROSHÁZI MTK 2—0 (2—0) Kecskemét, 1000 néző. V: Pör- di. KTE: Varga — Putnoki, He­gyi. Virágh, Rózsa (Répási) — Földi (Lakatos), Parti, Seres — Horváth, Mari, Walter. Edző: Sz. Tóth Antal. OMTK: Bugyik — Hegedűs, Tisza, Csilek, Pisont — Rábai, Kiss, Kucsera — Papp, Kerepeczki, Szalka. Edző: Szita László. 20. perc: egy formás hazai tá­madás után Walter fejelt a háló­ba, 1—0. 41. perc: a tétova orosházi vé­dők közül Virágh kiugrott, és a kapu bal oldalába talált, 2—0. Míg az első félidőben két gól esett, a fordulás után hiába tá­madott a KTE, az orosházi vé­delem ekkor már jól működött. Jó: Hegyi, Seres, Mari, ill. Ti­sza, Kiss. További eredmények: SZVSE —Szentes 4—0 (2—0), Lajosmizse —Miske 4—1 (1—0), Tápé—H. Kun B. SE 2—0 (1—0). A területi bajnokság állása: 1. Szarvas 2 2­­8-1 4 2. KTE 2 2­­4-0 4 3. Békés 2 1 1­5-1 3 4. SZVSE 2 1 1­4-0 3 5. Lajosmizse 2 1 1­4-1 3 6. Makó 2 1 1­2-1 3 7. KSC 2 1­1 4-4 2 8.—10. OMTK 2 1­1 2-2 2 Sz. Dózsa 2 1­1 2-2 2 Tápé 2 1­1 2-2 2 11. Gyula 2 1­1 1-1 2 12. H. Kun B. SE 2­1 1 0-2 1 13. Szentes 2­1 1 0-4 1 14. H. Dózsa 2­­2 3-5­15. Miske 2 •­2 1-8­16. Soltvadkert 2­­2 0-8­II megyei I. osztályú bajnokságban történt KONDOROS—FÜZESGYARMAT 4—2 (2—2). Kondoros, 100 néző. V.: Szilágyi. Kondoros: Dián— Nagy, Jakab, Gardián, Ladnyik II.. Kóródi, Reinhardt (Kurucz II.), Kolozsi (Ladnyik I.), Fili- pinyi, Kurucz I., Szeljak. Edző: Pljesovszki Mihály. Füzesgyar­mat: Köleséri — Lázár, Lőrincz, Rácz (Bere), Csák, Kristóf, Var­ga, Komoróczki (Kiss II.), Hu­szár, Kiss I., Takács. Edző: Leányvári László. Jó játékveze­tés mellett mindkét csapat tá­madószellemben játszott, ezért élvezetes volt a mérkőzés, me­lyet a hazai csapat csak az utolsó tíz percben tudott a ma­ga javára fordítani. G.: Filipi- nyi 2, Ladnyik I. 2, ill. Takács 2. Jó: Dián. Gardián. Kóródi. Filipinyi, Ladnyik I., ill. Lő­rincz, Kristóf, Lázár, Huszár. Takács. (Sztvorecz János) NAGYSZÉNÁS—BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR 2—1 (1—0). Békés­csaba, 200 néző. V.: Bállá. Nagyszénás: Bordás — Öze (Iga), Békési, Füredi, Zábrák. Kocsányi (Winetter). Tóth. Németh, Szabovik. Sebestyén, Török. Edző: Szűcs Ferenc. Agyagipar; Herczegfalvi — Ja- gyugy. Németi, Rózsa, Jegyi- nák. Bognár, Sinkovicz, Tur- csek. Fekete, Hegedűs (Lono- vics), Bacsa. Edző: Kovács György. Az Agyagipar nagy fö­lényben játszott, de helyzeteit sorra elhibázta, s végül is a szénásiak egy szerencsés góllal nyertek. A n. percben Bacsa 0—0-nál 11-est hibázott. Kitűnő játékvezetés. G.: Török 2, ill. Turcsek. Jó: Békési. Zábrák. Török, Szabovik, ill. Németi, Jegyinák. Sinkovicz, Turcsek. (Ulirin János) MEZŐHEGYES—KÉTEGYHAZA 3—2 (2—1). Kétegyháza, 350 né­ző. V.: Sándor. Mezőhegyes: Juhász — Molnár, Bakai, Pepó, Harangozó, Krcsméri, Csete (Ridl). Kovács, Pálhidai, Da- nicska (Koszó). Kolozsi. Edző: Dúl Árpád. Kétegyháza: Rotár — Málik (Pálnik), Tereszán, Somogyi, Grósz, dr. Szurovecz, Ónodi, Szabó, Verindán (Csáki), Bányai, Trepák. Edző: Erdős Ferenc. Küzdelmes, időnként kemény mérkőzésen, a játék képe alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. G.: Krcsméri, Kolozsi, Somogyi (öngól), ill. Trepák, Ónodi ill­ésből). Jó: Krcsméri, Pepó, Pál­hidai. ill. Jereszán, Somogyi, Trepák. (Behcze László) BÉKÉSSZENTANDRÁS—ME- ZÖKOVACSHÁZA 1—0 (1—0). Békésszentandrás, 350 néző. V.: Dér. Békésszentandrás: Sza­kács — Karasz, Gonda, Ham­za, Koppányi, Liszkai, Virágh I., Tasi, Horváth, Hegedűs, Bó- di. Edző: Koltai J-ajos. Mező- kovácsháza: Szilva — Szabó, Balázs, Mucsi, Török, Herjecz- ki, Zámbori, Mracskó, Kiss (Dulka), Mikula (Engelhardt), Pallai. Edző: Sári Ferenc. Köze­pes színvonalú mérkőzés, mind­két csapat csatárai gyenge tel­jesítményt nyújtottak. A vég­eredményt büntetők döntötték el. Míg a hazaiak 11-esét Ham­za értékesítette, a második já­tékrészben a vendégek javára megítélt büntetőt Zámbori ki­hagyta. Jó: Hamza. Tasi, Sza­kács, ill. Pallagi, Mracskó. Tö­rök. (Mrena Mihály) CSORVAS—MEZÖBERÉNY 1—1 (0—0). Csorvás, 300 néző. V.: Végvári. Csorvás: Fekete — Kaszai I., Evanics I., Heller, Kaszai II., Krizsán (Varga). Bencsik. Tógyi, Pászka (Zana). Popol, Salka. Edző: Ogrincs Pál. Mezőberény: Braun — Har­mati J., Ramos, Gazsó, Harma­ti L., Szász, Ilyés, Csejtei, La­katos, Péter, Rácz. Edző: Hal- mosi József. Nagy küzdelem­ben alakult ki a reális döntet­len. Kiállítva: Péter, durvasá­gért. G.: Varga, ill. Szász. Jó: Bencsik, Varga. Evanics I., Tó­gyi, ill. Harmati L., Ramos. Szász, ilyés. (Lestyán Mihály) liácz (fehér mezben) 11-es góljával tartotta otthon mindkét pontot a Gyulai SE a Szegedi Dózsával szemben Fotó: Béla Ottó SZEGHALOM—KASZAPER- NAGYBANHEGYES 2—2 (0—0). Szeghalom, 200 néző. V.: Tren- csényi. Szeghalom: Bere — Ba­lázs, Bakos, Cserna, Zsombok I.. Elekes, Csordás. Bencze (Varga), Zsombok II., Bress (Petruzsán), Bernáth. Edzö:Li- tauszki Pál. Zalka Tsz: Csabi- na — Pivoda, Deák. Kormá­nyos, Oláh, Balia I., Szegi. Bal­ia II., Mezei (Viszkok), Papp. Péli. Edző: Tóth Miklós. Köze­pes iramú, sportszerű mérkőzé­sen, a vendégek kétszeri hazai vezetés után sem adták fel. Az utolsó percekben — igaz. ll-es- ből — egyenlítettek. Az ered­mény reális. G.: Zsombok II. 2, ill. Péli, Papp (ll-esböl). Jó: Balázs, Cserna, Zsombok I.. Elekes, ill. Oláh, Viszkok. Papp. (Papp Gyula) GÁDOROS—MEDGYESEGY- HAZA 4—1 (2—1). Gádoros, 500 néző. V.: Maróti. Gádoros: Pe­res — Mihók, Garai, Prozlik, Lőrincsik, Páli, Pisont (Réka- si), Ruzsinszki. Jámborcsik. Podmaniczki, Szőke. Edző:Koz- mer Imre. Medgyesegyháza: Ecker — Serfőző, Kituljak. Kiss. Cseh, Papp, Kovács, Misota. Mocsári, Schmidt. Vágó. Edző: Losonczi Zoltán. Végig óriási fölényben játszott a hazai csa­pat, s biztos győzelmet aratott a medgyesiek ellen. G.: Jám­borcsik, Pisont, Ruzsinszki, Podmaniczki, ill. Schmidt. Jó: az egész hazai csapat, ill. Schmidt, Cseh. (Prozlik Pál) További eredmény: Gyoma­endrőd—Battonya 3—i Ifjúságiak: Bcs. Agyagipar— Nagyszénás 13—0, Kondoros— Füzesgyarmat 1—1, Szeghalom— Kaszaper-Nagybánhegyes 1—3. Kétegyháza—Mezőhegyes 4—4. Csorvás—Mezőberény 1—6, Bé­késszentandrás—Mezőkovács- háza 1—1, Gádoros—Medgyes­egyháza 3—2, Gyomaendrőd— Battonya 3—3. a megyei i. o. Állása: 1. Mezőhegyes 2 2­­8-2 4 2. GYESTK 2 2­­6-1 4 3. B.-szenta. 2 2­­5-1 4 4. Kondoros 2 1 1­6-4 3 5. Csorvás 2 1 1­4-2 3 Mezőberény 2 1 1­4-2 3 7. Nagyszénás 2 1 1­4-3 3 8. Mk.-háza 2 1­1 3-1 2 9. Gádoros 2 1­1 5-4 2 10. Kaszap.-Nbh. 2­1 1 2-5 1 11. Szeghalom 2­1 1 2-7 1 12. Bcs. Agyagip. 1­­1 1-2­13. M.-egyháza 1­­1 1-4 ' ­14. Kétegyháza 2­­2 2-6­Battonya 2­­2 2-6­16. F.-gyarmat 2­­2 3-8 " n Magyar Népköztársaság Kupáért BÉKÉSCSABA—VARSÁNYGYÜRE 4—0 (1—0). Varsánygyüre, 2000 néző. V: Bognár. Békéscsaba: Lebo­niczky — Vígh, Ottlakán, Varga, Fabulya (Steigerwald) — — Királyvári, Fecsku, Csanálosi — Üjvári, Kvasznovszki, Szekeres (Vágó). Edző: Sülé István. Varsánygyüre: Gulyás — Kelemen, Gáspár, Sebestyén, Szűcs II. — Szűcs I. (Varga), Koncz, Juhász — Kiss, Mándi, Balogh. Edző: Gáspár László. Az első játékrészben még bírták erővel a megyei II. osztályban szereplő varsány- gyüreiek, egyenrangú part­nerei voltak az NB I-es el­lenfelüknek. Sőt, néhányszor csak Leboniczky bravúrjai mentették meg a vendégeket a góltól. Végül is az első fél­időt a Békéscsaba 1—0-ás vezetéssel zárta, Kvasz- novszki góljával. Szünet után elfáradtak a hazaiak, és végül a nagyobb játékerőt képviselő Békés­csaba biztosan nyert. G: Kvasznovszki, Vígh, Király­vári (11-esből); Fecsku. Jó: Leboniczky, Vígh, Fecsku, ill. Gulyás, Gáspár. Máté Csaba Az MNK legjobb 64 együttese közé jutásért a további NB I-es csapatok eredményei: Pécsi MSC—Hévíz 1—0 (0—0). Hévíz. G: Túri. Zalaegerszegi TE—Marcali 4—0 (1—0). Marcali. G: Páli 3, Ko­vács S. Bp. Volán—Somsály 2—0 (1—0). Somsály. G: Hatvanger, Seres. Csepel—Pilisvörösvár 6—0 (1—0). Pilisvörösvár. G: Szebe- gyinszky 2. Kovács F. 2, Buda­vári. Ivanics. MTK-VM—Tessedik TSZSE 4—2 (2—0). Bugyi. G: Hámori (öngól). Turner, Bognár, Fülöp, ill. Proksa. Beke. Rába ETO—Pecöl 10—0 (4—0). Pecöl. G: Hannich 4 (hármat 11-esből), Hajszán 2, Melis 2, Szentes, Szíjártó. Haladás—Hédervár 8—0 (3—0). Hédervár. G: Görög 2. Nagy J. 2 (egyet 11-esből). Gyurmánczy 2. Gere, Dómján. Videoton—Tamási Medosz 4—0 (2—0). Tamási. G: Szabó, No- vath. Majer. Csucsánszky. Debreceni MVSC—Hollóháza 2—1 (1—0). Hollóháza. G: Be­nyó. Mörtell. ill. Veréb. Peremarton—Siófok 3—1 (1—1). Peremarton. G: Jónás 2, Cseh, ill. Jankovics. Mádi Ércbányász—Ü. Dózsa 2—0 (2—0). Mád. G: Laczkó, Fe­kete. Tatabánya—Mány 1—0 (1—0). Mány. G: Plotár. Vasas—Tiszalöki Medosz 6-^-1 (3—0). Tiszalök. G: Nyúl 2, Izsó 2, Borostyán, Teodoru, ill. Fitos. Ferencváros—Csengőd 4—0 (2—0). Csengőd. A Bp. Honvéd már korábban biztosította továbbjutását a Dömsöd elleni 8—3-as győzelmé­vel. METRIPOND—BÉKÉSI SE 3—1 (1—0). Békés, 500 néző. V.: Var­ga. Metripond: Tóth — Szenti. Miklós, Fehér, Kovács J. — Olasz, Adorján (Leindler), Lip­ták — Kovács G., Zakar, Cser- nus (Talmácsi). Edző: Kutasi László. Békés: Makai — Vágási I., Zsíros, Kondacs, Deák — Kátai (Zsömbörgi), Vágási S.. Felegyi — Ravasz, Vozár, Süli (Bobcsek). Edző: Nagy Mihály. A rendkívül indiszponált hazai csapat megérdemelt vereséget szenvedett a rutinos hódmező­vásárhelyiektől. G.: Lipták, Za­kar, Kovács J., ill. Vágási S. (11-esből). Jó: Tóth, Miklós, Lipták, a mezőny legjobbja, Za­kar. ill. Kondacs. Zsömbörgi. (Nagy Mihály) SZEGEDI DÓZSA—MEDGYES­EGYHÁZA 4—2 (2—1). Medgyes­egyháza, 300 néző. V.: Tajticz. Sz. Dózsa: Kelemen — Vermes, Horváth. Holler, Hurguly — Kálmán (Bánfi), öze, Gerecz — Mező. Tulkán, Pócsik: Edző:dr. Hajós Imre. Medgyesegyháza: Ecker — Gellény, Kovács, Mi­sota, Néveri — Papp. Cseh, Ki­tuljak — Mocsári, Schmidt, Vá­gó. Edző: Losonczi Zoltán. Vál­tozatos, jó iramú játékkal nyert a Dózsa. G.: Horváth, Mező, Tulkán, Bánfi, ill. Schmidt 2. Jó: Kelemen, Öze, Tulkán, ill. Schmidt. Néveri, Papp. (Hojcs- ka Mihály) SZEOL-DÉLÉP—MEZŐHEGYES 2—0 (1—0). Mezőhegyes, 500 né­ző. V.: Varga. Szeol-Délép: Csehó — Balázs, Fábián, Poly- vás,Kántor — Takó (Móricz). Deák, Szabó Gy. — Márton (Szabó), Gruborovics. Kun. Edző: Ondrik István. Mezőhe­gyes: Juhász — Molnár, Bakai, Harangozó, Pepó — Krecsméri, Kovács, Danicska — Kolozsi, Prédli (Koszó), Pálhidai. Edző: Dúl Árpád. Az egyénileg kép­zettebb vendégek a vártnál gyengébb csapatjátékot produ­kálva keserves győzelmet arat­tak a végig lelkesen játszó és adódó helyzeteit kihagyó ha­zaiakkal szemben. G-: Szabó I. 2. Jó: Fábián, Gruborovics, ill. Molnár. Harangozó. Pepó. (Dr. Kató János) SZARVAS—KISKUNDOROZS­MA 4—i (1—l). Kiskundorozs- ma. 300 néző. V.: Horváth Gy. A minden csapatrészében jobb Szarvas kemény, de sportszerű mérkőzésen, helyzeteit kihasz­nálva megérdemelten győzött. G.: Demjén, Paulik, Végh, Bo­da. ill. Vass. n totó 33. heti telitalálata 1. Bayern München—VfB Stuttgart 4—1 1 2. Leverkusen—Saarbrücken 2—0 1 3. Kaiserslautern—1. FC Köln 1—0 1 4. Frankfurt—Nürnberg 1—1 X 5. Bochum—Düsseldorf 5—3 1 6. Mönchengladbach—Shalke 04 4—0 1 7. TB. Berlin—Darmstadt 0—0 X 8. Bielefeld—Aschaffenburg 1—0 1 9. FC Homburg—Freiburg 2—0 1 10. Braunschweig—Hertha BSC 4—1 1 11. Stuttgarter Kickers—Aachen 3—1 1 12. Bayreuth—Karlsruhe 1—3 2 13. Kassel—Duisburg 1—0 1 4-1 Herfölge—Vejle 2—2 X Ezüstérem a DEKO Kupán A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a totó 33 hetére 7 millió 74 ezer 794 db szelvény érkezett. 13 + 1 találat 486 db = 5343 Ft. 13 = 1156 = 2513 Ft. 12= 28 372 = 97 Ft. 11 .= 193 156 = 36 Ft. A 10 ta­lálatos szelvények száma 710 ezer 494 db, mivel ezek nyere­ménye nem éri el a 10 forintot, ezért erre nyereményt nem fi­zetnek. a nyereményalapot a 11 találatos szelvények között osztották fel. Lapunk legutóbbi számá­ban, ha röviden is, de be­számoltunk arról, hogy a Békéscsabai Előre Sparta­cus női kézilabdacsapata Debrecenben, a DEKO Ku­pán győzött az NDK-beli SC Magdeburg ellen, s ezzel négy pontot gyűjtöttek. A négy pont az ezüstéremhez volt elegendő. Az utolsó mérkőzésen a már torna­győztes DMVSC meglepetés­re vereséget szenvedett a szovjet Egle Vilniustól. így a végső sorrend: 1. DMVSC 4, 2. Békéscsaba 4, 3. Egle Vilnius 3, 4. SC Magdeburg 1. Egyébként az NDK-beliek ezúttal is nél­külözték — akárcsak tavaly a Körös Kupán — váloga- tottaikat. A különdíjakat a késő es­ti eredményhirdetéskor ad­ták át. A legtechnikásabb játékos Szilágyi (DMVSC), gólkirálynő Tóth R. (DMVSC) 32 góllal, a legjobb kapus Hang Györgyi (Békéscsaba), a legsportszerűbb csapat a DMVSC­* * * Szerdán, ma Lengyelor­szágba, a gdanski szövetke­zeti tornára utazik a Bé­késcsabai Előre Spartacus NB I-es női kézilabdacsa­pata. A delegáció vezetője Annus Vince ügyvezető el­nök. Szabó Károly vezető edző a következő játékoso­kat jelölte a tornára; Hang, Karakainé (kapusok), Báto­riné, Bolla, Csulikné, Gi- czey. Kasik, Laczó, Melis, Radnai, Sebenné, Tóth M., Zsömbörginé (mezőnyjáté­kosok). Egyelőre csak egy ellenfél ismert: Csehszlová­kiát a Körös Kupa védő Start Bratislava képviseli. * * * Dunaújváros—Újkígyós 25—24 (14—13). NB I B-s férfi kézi­labda-mérkőzés. Újkígyós. 400 néző. V.: Bergmann. Sziklai. Újkígyós: Koppányi — Bene 3. BACSA 2, SKALICZKI 6, Bán­fi 3, Vida 1, Harangozó 2. Cse­re: Juhász (kapus). Szőke, BARNA 6, Mezei, Valkó 1. Edző: Kolarovszki Mihály. Kiállítások: 4. ill. 8 perc + kizárás (Bánfi). Hétméteresek: 3 3, ill. 6 6. Az eredmény ala­kulása: 5. perc: 1—3, 10. perc: 4—5, 16. prec: 6—8, 26. perc: 11—13, 36. perc: 17—15, 50. perc: 19—19, 56. perc: 21—23. Nem sikerült az újkígyósiak- nak visszavágni a tavaszi két­gólos vereségért az NB I B legjobb képességű csapatának, a dunaújvárosiaknak. A hazai­ak minden tekintetben harco­san és jól játszottak, a látottak alapján győzelmet érdemeltek volna. A krónikához tartozik, hogy a mérkőzés utolsó öt per­cében kétszer is hetest lőhetett a vendég Dunaújváros, továb­bá a kígyósi csapatban kizárás történt, A mérkőzésen csupán az első félidő végén, illetve a találkozó hajrájában vezettek a vendégek, akik győzelmükkel fél lábbal már NB I-eseknek tekinthetik magukat. Pedig a Békés megyei csapat irányítot­ta végig a játékot, s az ilyen minimális vereség kellemetlen, balszerencsésnek mondható. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Árpás! Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar rosta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.