Békés Megyei Népújság, 1985. április (40. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-01 / 76. szám

2£85;_április^;;_hétfö Fekete kézilabdarajt Pécsi MSC—Békéscsaba 23-22 (9—9) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 300 néző. V: Mózer, Szabó L. PMSC: Gerdesics — Kőszegi 2 (1)* KEDVES 8 (4), HANG 3, Walter, Putics 4, Kunos 3. Csere: Tóth A. (kapus), Steer 3. Edző: Koleszár György. Békés­csaba: Tóth Gy. — Balogh J., Szentmihályi 1, Jánovsz- ky 1, Ferenc 4, Gával 2, Bene 2. Csere: Szabó I. (kapus), Bo- gárdi 3 (2), Szilágyi, TÓTH J. 8 (4), Medvegy 1. Edző: Pataki György. Kiállítások: 10 perc + kizárás (Kedves), ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 8/6. Az eredmény alakulása. 5. perc: 1—3, 22. perc: 5—8, 25. perc: 8—8, 36. perc: 13—10, 46. perc: 16—16, 56. perc: 20—20. Jó ritmust fogott ki az első negyedórában a hazai csapat, 2—1 es előnynél — miután Putics hétméterest hibázott — lepattanó labdá­val még Gávai megugrott és már 3—1-re vezettek a lila­fehérek. Az első 20 percben hol egy, hol kétgólos előny után, már háromra is növe­kedett a különbség, amikor egy hibasorozat után a pé­csiek följöttek. A fordulás után még Tóth J. emberhát­rányból gólt ért el, aztán 10—11-től, ha lehet még több hibával játszott a ha­zai csapat. Ettől kezdve ér­vényesült a vendégek rutinja és hiába egyenlített négy perccel a lefújás előtt a bé­késcsabai gárda, már nem tudott előnyre szert tenni, így nagyon fontos két baj­noki pontot hullatott el az NB I nyitó találkozóján. Az első percekben még minden jól ment Békéscsabán, Gávai (a fehér mezes játékos először mutakozott be a lila-fehér színekben) egy megugrás után 3—1-re növelte a hazaiak előnyét. Aztán a pécsiek, miként a Kner Kupán is, egy góllal nyertek a Viharsa­rokban Fotó: Gál Borsodi Bányász—Békéscsaba 29—22 (14—11) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Miskolc, városi sport- csarnok, 500 néző. V: Bergmann, Sziklai. B. Bányász: De­meter — Enginé 1, VINCZÉNÉ 7, Dobainé 2, Feketéné 4. KONDINÉ 10 (5), Nagyné 4. Csere: KOVÁCSNÉ (kapus), Bereczkyné, Égerszeginé, Tóth A. 1. Edző: Pecsenye András. Békéscsaba: Hang — Giczey 1, Bolla, Sebenné 2, Barna K. 1, CSULIKNÉ 12 (6), SZAKÁLNÉ 5. Csere: Karakainé (ka­pus), Radnai, Salamon 1. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 14, ill 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 7/6. Az eredmény alakulása: 11. perc: 5—4, 16. perc: 9—4, 23. perc: 10—10, 41. perc: 17—12, 55. perc: 27—19. Az első negyedórában fej­fej mellett lőtték a gólokat a csapatok. Ezután azonban egy kiállítást követően (Csu- likné) elhúzott az amúgy keményen védekező, illet­ve támadó Borsodi Bá­nyász. Noha az első félidő­ben még fölzárkózott a li­la-fehér gárda, a fordulás után nemcsak a gyenge jobbszárny, hanem a csa­Borsodi Bányász— 27—25 (12—9) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Mjskolc, 300 néző. V.: Bódi, Daruka. Űjkígyós: Árkus — BENE 5, Bacsa, Skaliczki 2, Bánfi 2, Kovács 1, Valkó 5. Csere: Koppányi (kapus), BARNA 7, SZŐKE 3, Lócskai. Harangozó. Edző: Kolarovszki Mihály. Már az első negyedórában 7—2-re elhúzott a hazai csa­pat. A vendégek kulcsjáté­kosai sok hibával játszottak, látszott rajtuk az idegesség. A félidő végére fölzárkózott az Űjkígyós, de a szünet után újra a hazaiak kezdtek jobban, majd érezve, hogy pat középső része is gyen­gélkedett, így született a nagy gólkülönbségű hazai győzelem. A vidékbajnokság gólkirálynője, Bolla, ezen a napon ugyancsak gyengélke­dett — egyszer sem talált Demeter, illetve az egykori békéscsabai kapus, Kovács- né hálójába. Tulajdonkép­pen Kovácsné beállítása végleg eldöntötte a találko­zó sorsát. Újkígyós lehet még keresnivalója a kígyósi gárdának, kétszer is felzárkóztak, de az egyenlí­tés elmaradt. Pedig ott volt a lehetőség előttük, legalább *az egyik pont megszerzésére, viszont a három kulcsjáté­kos teljesítménye meghatá­rozta eredményességüket. * * * Bcs. Előre Spartacus—Cjpesft Dózsa 24—19 (12—9). NB-s férfi ifjúsági mérkőzés. Békéscsaba. V.: dr. szekeres, Zsilák. A lila- fehérek lelkesen, helyenként jó játékot nyújtva győzték le a Jó képességű újpesti dózsás fiata­lokat. A csabaiak legjobb do­bói: Szilágyi M. 6, Balogh J„ Szikora 4—4. HB II: három kiállitás Nyíregyházán A labdarúgó NB II vasár­napi, 24. fordulójában a Vo­lán—Vác „szuperrangadón” döntetlen született, váratla­nul izgalmasan alakult vi­szont a Nyíregyháza—Baja összecsapás, ahol Cséke 80. percben lőtt 11-es gólját kö­vetően három bajait kiállí­tott a játékvezető! Eredmények: Sopron— Keszthely 1—1 (0—0), Szek- szárd—B. Vegyész 0—1 (0— 0), STC—Kazincb. 1—0 (0—0), Nyíregyháza—Baja 1—0 (0—0), Szolnok—22. sz. Volán 2—1 (1—1), Bp. Volán —Váci Izzó 1—1 (0—0), DVTK—Dunaújv. 1—2 1—0), Ózd—D. Kinizsi 0—1 (0—0), Tapolca—Nagykanizsa 1—1 (1—1), Siófok—Metripond 4—1 (1—0). A bajnokság állása: 1. Bp. Volán 24 15 5 4 51-27 35 2. Siófok 24 14 4 6 42-25 32 3. Váci Izzó 24 12 7 5 41-23 31 4. Nyíregyh. x 24 13 7 4 35-18 29 5. Szolnok 24 12 5 7 42-27 29 6. Debr. K. 24 11 6 7 41-36 28 7. Salgót 24 10 7 7 31-24 27 8. Sopron 23 10 7 6 33-27 27 9. Dunaújv. 24 9 8 7 29-31 26 10. Kazincb. 24 7 10 7 31-31 24 11. Metripond 23 8 6 9 27-26 22 12. Ózd 24 8 6 10 30-31 22 13. Diósgyőr x 23 9 7 7 43-40 21 14. Baja 24 8 5 11 27-35 21 15. Keszthely 24 8 4 12 31-30 20 16. Nagyk. 24 6 7 11 33-45 19 17. Bakony V. 24 5 6 13 21-38 16 18. Szekszárd 24 4 8 12 21-41 16 19. Bauxitb. 24 3 6 15 23-52 12 20. 22. sz. V. 23 3 5 15 28-53 11 x A Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levon va. MSE—Kétegyháza 2—3 A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság 19. for­dulójában a mezőhegyesiek hazai veresége a meglepőbb eredmény, de emellett to­vábbi három vendég győze­lem született! Eredmények: Mezőhegyes—Kétegyháza 2—3 (1—0), Bszt.-andrás—Határőr D. 0—1 (0—0), Füzesgyarmat—Szal- vai SE 2—0 (1—0), Mezőberény —Csorvás 5—0 (4—0), Sarkad— Szeghalom 1—2 (0—1), Gádoros —Medgyesegyháza 1—3 (0—3), Gyomaendrőd—Medgyesb. 4—1 (1—0), Kondoros—Újkígyós 1—0 (0-0). A bajnokság állása: 1. Határőr D. 2. Mgy.-háza 3. Mezőh. 4. Gyomae. 5. Szeghalom 6. Kétegyh. 7. Mezőberény 8. Gádoros 9. M.-bodzás 10. Csorvás 11. Bszt.-andrás 12. Füzesgy. 13. Kondoros 14. Újkígyós 15. Sarkad 16. H. Szalvai 18 14 1 3 40-16 29 19 11 4 4 44-19 26 19 11 3 5 37-20 25 19 10 5 4 35-23 25 19 9 4 6 35-29 22 18 9 3 6 29-24 21 19 7 6 6 26-23 20 18 8 3 7 31-28 19 19 6 6 7 32-42 18 18 6 4 8 27-36 16 19 6 3 10 29-37 15 18 6 2 10 22-32 14 18 5 3 10 20-35 13 18 3 6 9 25-36 12 18 5 2 11 27-39 12 19 2 5 12 18-38 9 ) Elnökségi ülés a liláknál Ülést tartott a Békéscsa­bai Előre Spartacus elnöksé­ge. Egyebek közt megerősí­tették az eddigi szakosztály- vezetőket pozíciójukban, tá­jékoztató hangzott el az NB I-es labdarűgócsapat téli fel­készüléséről. A testület el­fogadta az egyesület idei költségvetését, amely 23 millió forint (tavaly 20,3 mil­lió forintból gazdálkodott a klub). VIDI-JEGYEK ELŐVÉTELBEN A legközelebbi bajnoki mérkőzést a szokásoshoz ké­pest előbbi időpontban ren­dezi a Békéscsabai Előre Spartacus labdarúgócsapata. A Videoton elleni játék áp­rilis 5-én pénteken 16.30-kor kezdődik a Kórház utcában és jegyeket elővételben már­is lehet kapni az egyesületi székházban. Győzelem nélkül... A területi labdarúgó-bajnokság Körös csoportjában a hétvégi fordulót egyik Bé­kés megyei csapat sem tudta győzelem­mel zárni. Ettől függetlenül a gyulaiak mérlege tavasszal még kitűnőnek mond­ható, hiszen veretlenek, miként a kiesési zónából, jelek szerint, sikeresen menekülő négy ellenfelük közül csak egyszer, éppen a GYSE-től kaptak ki. A DÉLÉP SC a miskeiek biztos legyőzésével mindenképp az Agyagipart biztosan legyőző KSC malmára hajtotta a vizet. Ha egy héttel ezelőtt azt mondtuk, négy csapat megugrott, most ez fokozottan ér­vényes, hiszen a KTE és a Békés közötti különbség négy pontra nőtt. szénásiaké is: MAKÓI SVS—BÉKÉSI SE 2-1 (2-1) Makó, 1000 néző. V.: Farkas. Makó: öllei — Kolozsvári, Ku­tas!, Adok, Dégi — Nádasdi (Rácz), Hojszák, Bálint dr. — Tóth, Kovács, Magyar (Krisz- bai). Edző: Himer István. BSE: Győrfi — Szabó, Zsiros, Vágási I. (Balogh), Alberti — Nagy (Felegyi), Deák, Pelyák — Vo- zár, Vágási S., Süli. Edző: Szűcs Mihály. 26. perc: Bálint dr. átadásával Kovács kiugrott, lövését Győr­fi csak kiütni tudta, s Magyar öt méterről nem hibázott, 1—0. 30. perc: Nagy bal oldali szög­letét röviden mentették a ma­kói védők és Alberti tíz méter­ről a jobb sarokba talált, 1—1. 35. perc: Kutasi passzát Ná­dasdi fejjel megcsúsztatta, Bá­lint dr. pedig hét méterről a bal alsó sarokba fejelte, 2—1. Jó iramú, színvonalas mérkő­zésen több helyzetük volt a ha­zaiaknak. A 85. percben azon­ban mégis megmenthették volna a békésiek az egyik pontot: Kriszbai rövid hazaadására Vo- zár rajtolt, de száz százalékos helyzetben a kapusba lőtte a labdát. Jó: öllei, Kutasi, Adok, Tóth, ill. Győrfi (a mezőny leg­jobbja), Zsiros, Vágási S. KSC—BCS. AGYAGIPAR 4—0 (2—0) Kecskemét, 2500 néző. V.: Ke­resztúri. KSC: Erdei — Safra- nyik, Gugyerás, Hegyi, Na^y J. — Mata, Kiss, Nagy L. (Bene) — Domokos, Dióssy (Óvári), Mátyás. Edző: Pataki Tamás. Békéscsaba: Petrás — Gajdács, Németi, Nagy, Jegyinák — Ko­vács,Drágán, Turcsek — Da- nicska (Molcsányi), Bányik (Lőrinczi), Bertalan. Edző: Ko­vács György. 10. perc: szabadrúgáshoz ju­tottak á hazaiak. Hegyi 25 mé­teres bombáját Petrás még véd­te úgy, hogy Kiss elé ütötte a labdát, aki viszont egyből a hálóba továbbított, 1—0. 33. perc: Domokos labdájával Hegyi húzott el, de buktatták. Mátyás 17 méterről mesterien csavart a bal felső sarokba, 2—0. 75. perc: a csereként beállt Bene a kapu előtt egy fordulás után talált a hálóba, 3—0. 80. perc: egy szép hazai ak­ciót követően Kiss kapott jó labdát, lerázta őrzőjét és hig­gadtan a hálóba gurított, 4—0. Közepes iram jellemezte a ta­lálkozót, a házigazdák magabiz­tosabban játszottak. A vendé­gek csak a mezőnyben adogat­tak jól, a kapu előtt nem ta­lálták föl magukat, nem úgy, mint a kecskeméti csapat, amely megérdemelten nyert, még ilyen arányban is. Jó: Gugye­rás, Nagy J., Kiss, ill. Berta­lan. SZARVAS—LAJOSMIZSE 0—0 Szarvas, 600 néző. V.: Kérdő. Szarvas: Oláh — Paulik (Sár­kány), Boda, Filyó, Tóth — Petykó (Czimrák), Demjén, Du- rucskó — Vígh, Somogyi, Thu- ry. Edző: Száger György. La- josmizse: Kripkó — Mányoki, Abel, Csima, Nagyhegyes! — Márkli, Lendvai, Hódermarszki (Janó) — Sajó, Kocsis, Diósze­gi (Kállai). Edző: Bende József. Ami a játékosok gólképtelensé­gét illeti, Szarvason a helyzet változatlan. Az újabb — most már egyre jobban megszokott — pontvesztés ezúttal is „meg­érdemelt”. Jó: Boda, Filyó, ill. Csima. Csabai Pál NAGYSZÉNÁS—SZ. DÓZSA 0—0 Nagyszénás, 800 néző. V.: Szalay S. Nagyszénás: Pribojsz- ki — Iga, Szabovik, Békési, Le- szenyiczki — Laczó, Zábrák (Németh), Winetter (Czető) — Szűcs, Sebestyén, Kupeczki. Ed­ző: Lenti József. Sz. Dózsa: Merley — Polyvás, Pócsik, Hor­váth, Holler — öze, Tulkán. Kálmán — Gerecz, Mező, So­mogyi (Léber). Edző: Linka Jó­zsef. Élvezetes, nagy iramú mérkő­zést vívtak a csapatok, nyílt tá­madójáték jellenfézte a hazaia­kat. A vendégek a gyors szél­sőikre építve kontratámadások­kal kísérleteztek, de ezeket a hazai védelem határozottan megszűrte. Már az .első félidő­ben több biztos helyzet adódott a házigazdák — Kupeczki és Sebestyén — előtt, majd Záb­rák szabadrúgása kecsegtetett jó eredménnyel, de Merley ki­tűnő napot fogott ki. A fordu­lás után is Merley volt a fő­szereplő, s noha keményedett a játék, változatlanul heves maradt az iram. Később Németh óriási kapufája borzolta a szur­kolók idegeit, s a mérkőzés vé­gére is maradt izgalom, de a szénás! csatárok nem bírtak a nagyon jó napot kifogó Mer- leyvel. A játékvezető jól kéz­ben tartotta a mérkőzést, és a nagyszénásiak rászolgáltak vol­na a győzelemre. Jó: Szabovik, Leszenyiczki, Kupeczki, Németh, ill. Merley, a mezőny legjobbja, Holler, Tulkán. Kálmán. Szabó Árpád OROSHÁZI MTK—GYULAI SE 0—0 Orosháza, 1000 néző. V.: Ko­szó. OMTK: Bugyik — Fabisz, Hegedűs, Rábai, Csilek — Krecs- méri, Kucsera, Papp — Tapasz­tó (Forgács), Kvasznovszki, Szálka (Pisont). Edző: Kérdő Sándor. Gyula: Szilágyi — Otott, Csorba, Mohácsi, Bakos — Szűcs. Cserháti, Gál — Pál- hidai (Lipták), Rácz, Jónás (Hirka). Edző: Marosvölgyi Ká­roly. A tavaszi idényben tovább tart az OMTK-sok „góliszonya”. A nézők fergeteges buzdítása mellett, mezőnyfölényük ellené­re a gyulaiaknak volt több „iga­zi” gólhelyzetük. Az 59. perc­ben egy ártatlannak tűnő ven­dégtámadás végén Koszó já­tékvezető a H-es pontra he­lyeztette a labdát, Rácz a bün­tetőből a bal kapufára lőtte a labdát, s az onnan a játékté­ren túlra pattant. Az orosházi­ak e délutánon, is adósak ma­adtak azzal a teljesítménnyel, amelyet egyre türelmetlenebbül várnak a labdarúgóktól az oros­házi drukkerek. Jó: Bugyik, Fabisz, Hegedűs, ill. Szilágyi, Csorba, Gál, Hirka. Varga Zoltán További eredmények: Martfű —SZVSE 1—2. H. Kun B. SE­KTE 1—2, DÉLÉP—Miske 2—0. A KÖRÖS CSOPORT ÄLLÄSA: 1. KSC 19 10 7 2 34-16 27 2- DÉLÉP 19 11 4 4 43-17 26 3. Miske 19 10 6 3 33-18 26 4. KTE 19 11 3 5 43-32 25 5. Békés 19 8 5 6 34-21 21 6. Sz. Dózsa 19 7 6 6 28-28 20 7. Gyula 19 5 10 4 27-29 20 8. Lajosmizse 19 6 T 6 25-25 19 9. Makó 19 5 9 5 31-29 19 10. Szarvas 19 4 10 5 17-14 18 11. OMTK 19 5 7 7 17-17 17 12. Kun B. SE 19 6 5 8 17-27 17 13* Nagyszénás 19 6 4 9 20-32 16 14. Martfű 19 5 6 8 20-33 16 15. SZVSE 19 4 5 10 17-38 13 16. Bcs. Agyag. 19 1 2 16 8-42 4 Koós dobogás Ideges légkör, négy csepeli aranyérem jellemezte az or­szágos felnőtt szabadfogású birkózóbajnokság Csepelen rendezett döntőit. Érdekes­ség, hogy a hazai birkózó­bajnokságok történetének ez­redik elsősége a diósgyőri Szalontai Zoltáné lett. Az Orosházi MTK sportolói kö­zül legsikeresebben a' 62 kg- os Koós Lajos szerepelt (ké­pünkön), aki a csepeli Orbán és Németh S. mögött a do­bogó harmadik fokára állha­tott fel. Bijoni kosarasok Szarvason A IS ezer hallgatót számláló dijonl egyetem női kosárlabdá­zói vendégszerepeinek keddtől Szarvason. A ml viszonyaink közt NB Il-es színvonalú fran­cia csapat viszonozza a szarva­siak tavaly áprilisi látogatását. A 12 tagú dijonl sportküldött­ség április 6-ig lesz a Kőrös- parti város klubjának vendége, miközben 3-án Szolnokon a MAV-MTE, 4-én pedig Mezőbe- rényben is pályára lépnek. A házigazdákkal először április 2-án, délután 16 órakor játsza­nak, majd pénteken „megismét­lik” a mérkőzést. Egy mondat — egy hir A A dobogó legmagasabb fokára állhatott Gyá- ni János (Honvéd Szalvai SE) az ICO Kupa nem­zetközi cselgáncsversenyen, Budapesten. • Két bajnoki elmet szereztek a Békés megyeiek az or­szágos mezei futóbajnokságon: a Gyulai SE ser­dülő A leány és a Békéscsabai Előre Spartacus hasonló korú fiú csapata lett első. Japántól rong válogatott, Így pont nélkül fejezte be a B- ll:2-es vereséget szenvedett a magyar jégko- világbajnokságot — s kiesett a C-csoportba. 9 Szanyi Andor is a négyszázasok klubjának tagja lett, a zalaegerszegi Pannónia Kupa nemzetközi súlyemelő viadalon, miután a 100 kg-ok között ezzel a, 180+220 kg-s országos csúccsal első lett. 9 Remek formában játszik a gőteborgl VB-n magyar női asztalitenisz válogatott, tegnap Svéd­országot győzte le 3:2-re. • Mezei György ked­den hirdet csapatot a Ciprus elleni labdarúgó VB-selejtczőre, főként a „külföldi” játékosai álla­potától függően. R totó 12. heti eredményei í. Bielefeld—Hamburg 4—1 1 2. Dortmund—VfB Stuttgart 4—1 1 3. Braunschweig—Mönchengl. 0—4 2 4. Blau-Weiss 90—Nürnberg 0—2 2 5. Bürstadt—Solingen 3—0 1 6. St. Pauli—Hannover 1—1 X 7. Sampdoria—Verona 1—1 X 8. Torino—Juventus 0—2 2 9. Udinese—Internazionale 2—1 1 10. Cagliari—Pisa 1—0 1 11. Cesena—Genoa 3—1 1 12. Parma—Bologna 1—0 1 13. Sambenedettese—Tries tina 1—1 X PÓTMÉRKÖZÉSEK: 14. Taranto—Monza 1—0 1 15. Catania—Lecce 0—0 X 16. Varese—Padova 1—0 1 BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpásl Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: Hl. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.