Békés Megyei Népújság, 1984. november (39. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-09 / 263. szám

1984. november 9., péntek — SPORT SPORT SPORT SPORT R KözéP'Mpa Kupáért Bánik Ostrava—Békéscsaba 1—0 (1—0) Ostrava, ezer nezo. V: Delia (olasz), (Bólék, dr. ÍVIikulik — mindkettő csehszlovák). BÁNIK: Vahala — Odehnal, Srámek, Pehácsek, Ondrasik — Sreiner, Nemec, Válek — Srubar, Licska, Fábry. Edző: Jo­sef Kolecsko. ELŐRE SPARTACUS: Baji — Ottlakán, Kerekes, Baranyi, Fabulya — Steigerwald, Plástyik, Sulija, Takács — Kanyári, Szekeres. Edző: Sülé István. Csere: Fábry helyett Sialini és Pehácsek helyett K. Kula, mindkettő a szünetben, Kanyári helyett Királyvári (52. p.), Plástyik helyett Fecsku (57. p.). Gólszerző: Licska (44. p.). Sárga lap: Plástyik (37. p.), Királyvári 89. p.). Szögletarány: 10:3 (7:2) a Bánik javára. „ (Hiába, a szerdai sláger­mérkőzés északi szomszéda­inknál a Bohemiaas—Ajax kupatalálkozó volt, s a szur­kolók megérezték, hogy a tv előtt több izgalom lesz majd, mint a Bánik város „fölötti” stadionjában. Egyik csapat sem állt ki komplet­ten. A hazaiaknál Mikloska, Zajaros és Vojacsek hiány­zott, a liláknál Pásztor, aki a kezdés előtt — húzódása miatt — csak könnyebb ed­zésre vállalkozhatott.) A 13. percben adódott az első esemény: Licska erős, csavart szabadrúgását Baji a bal alsó saroknál csak kiüt­ni tudta, Fábry ismételt — fölé lőtt. A két perccel ké­sőbbi ellenpróbálkozást Ba­ranyi—Kanyári és Steiger­wald vezette, Sulija azonban hosszan szöktetett ... A 19. percben viszont Kerekes ügyes megelőző szerelés után hosszan, pontosan indította Takácsot, aki elnyargalt a bal oldalon, beadását Ka­nyári csaknem gólba fejelte, a labda végül azonban ki­pattant egy bevetődő védő­ről. Válek bombázott fölé kétszer is, aztán Kanyári elől szedte fel vetődve a lab­dát Vahala. A 36. percben Plástyik Válekkel szembeni belépőjéért sárga lapos fi­gyelmeztetésben részesült. A 44. percben megszerezte az egyetlen, győzelmet is je­lentő gólt a Bánik. Bal olda­li akció során Plástyik és Steigerwald mar-mar meg­szerezte a labdát a tömörü­lés során, de az végül mégis elpattant, Licska csapott rá, és mintegy 17 méterről bom­baerős, pontos lövést küldött vállmagasságban a jobb ka­pufa mentén a hálóba, 1—0. (Nem hiába hívták fel a fi­gyelmet külön is az ostra- vaiak gólgyárosára. Plástyik, majd később Fabulya jobbá­ra sikerrel semlegesítette, de elég volt egy villanásnyi idő a 30 éves csatárnak, hogy gólt érjen el.) SZÜNET UTÁN is enyhe hazai fölénnyel folytatódott a játék, mindkét együttes friss erőket vetett be. Előbb a csereként beállt K. Kula talált lest jelző sípszó után a hálóba, majd Sulija bom­bázott távolról fölé. Mozgal­masabb lett a mérkőzés, megint egyre több dolga akadt Bajinak. Előbb Licska elől kifutva mentett, majd Nemec bombájánál fejjel Ta­kács is segített. A 73. perc­ben gyors, korszerű békés­csabai támadás végén Sulija elől húzta el a labdát Vaha­la. Két perc múlva a két ostravai csere passzolgatott, de végül Válek lőtt fölé gól­helyzetben. A 83. percben K. Kula bombaerős, lapos lövé­sét fogta Baji, utána Sreiner labdája a felső lécet érintve került a kapu mögé. A 89. percben Válek lerántotta Burányit, Delija akár bünte­tőt is adhatott volna, de to­vábbot intett. Királyvári vi­szont reklamálásért sárga la­pot kapott. Mi tagadás, kissé féltettük az Előre Spartacust a nagy tekintélyű csehszlovák bá­nyász csapattól. A lila-fehé­rek taktikája is ennek meg­felelően alakult: elsősorban a biztonságos védekezés volt a cél. Ennek az elvárásnak lényegében eleget tudtak tenni a békéscsabaiak, hiszen a minimális különbségű ve­reség miatt igazán nem kell szégyenkezniük. Látható volt azonban a 90 perc so­rán az is: a Bánik a helyi rangadóra, a Vitkovice el­len, az Előre Spartacus in­kább a Vasasra tartalékolja erejét. Nyilatkozatok. Josef Ko­lecsko: — Technikás labda­rúgókat ismertem meg a bé­késcsabaiaknál, akik közt legjobban Steigerwald tet­szett. Azt hiszem, ha 1—0 után bármelyik csapat gólt ér el, érdekesebben alakul a játék. Sülé István: — Célun­kat elértük, úgy érzem, ha lassan is, tovább javul a csa­pat formája. Senkire sem le­het panasz, s remélem, a Va­sas elleni meccs után is ezt mondhatom. Fábián István A KK másik mérkőzésén: ISZKRA—ATALANTA 2—0 (0—0) A KK állása: 1. I. Bugojno 2. B. Ostrava 3. Békéscsaba 1. Atalanta 211-3-13 211-1-03 2-111-21 2-110-21 A legközelebbi forduló novem­ber 28-án lesz a következő pá­rosításban: Békéscsaba—Atalan­ta, Iskra—Bánik. ♦ Csütörtökön a megismételt Vi­deoton—Paris SG labdarúgó UEFA Kupa találkozón 1—0 (0 —())-ra győzött a házigazda szé­kesfehérvári csapat, így 5—2-es összesített gólkülönbséggel ju- tolt a legjobb Ifi közé. Röviden Mozgássérültek országos sakkbajnoksága Békéscsabán, a KlSZ-tábor- ban rendezik meg a mozgás- sérült sportolók I. osztályos sakkbajnokságát. A svájci rendszerben lebonyolításra kerülő versenyt november 10-én, szombaton kezdik és a jövő hét vasárnapjáig, vagyis november 18-ig tart. Természetesen a versenyzők már ma, pénteken megér­keznek, hiszen az ünnepélyes megnyitóra és a sorsolásra holnap délelőtt 10 órakor kerül sor. Első alkalommal már szombaton asztalhoz ül­nek. 16 órától, s a további napokon (mindennap) 9 órá­tól kezdik meg a küzdelme­ket. Az előzetes jelzések sze­rint, az ország minden tá­járól, mintegy 30 versenyző adta le nevezését, s köztük találhatjuk a Békés megye színeit képviselő Szabados Istvánt (Békéscsaba) is. Ófr A leli versenyekre való fel­készülés biztosítására e hét vé­gén, vasárnap, 8.30 órától a Me- zőberényl 1. sz. Általános Isko­lában ifjúsági fiú cs leány, egyéni-páros és vegyes páros asztalitenisz-versenyt rendez­nek. Hasonlóképpen a felnőttek is összemérik tudásukat. Ne­vezni a helyszínen lehet, reggel 8.00 órától. $ A Játsszon velünk! ..sakk- verseny” technikai okok miatt mai lapunkból kimaradt. # A Mezőhegyesl SE NB Il-es férfi kézilabdacsapata a Poli- tecnika Temesvár meghívására, ma, pénteken reggel négv nap­ra a szomszédos ország városá­ba utazott, ahol két mérkőzést vívnak a vendéglátókkal. Kosárlabda ÓIK, OSK A Magyar Kosárlabda Szö­vetség az 1984. évi ÓIK és OSK területi döntő megren­dezésével bízta meg a Békés megyei kosárlabda szövetsé­get. Mindkét rendezvény no­vember 10—11-én kerül le­bonyolításra. Az OIK-dön- tők Békésen a 3. sz. Általá­nos Iskola, míg az OSK dön­tője Szarvason, a mezőgaz­dasági főiskola tornatermé­ben lesz. Az ÓIK résztvevői. Leá­nyok : Mezőberényi SE, SZE- OL AK, Kecskeméti SC, Köz­ponti Sportiskola. Fiúk: Bé­kési ÁFÉSZ, SZEOL AK, Ba­jai TK, Debreceni Sportisko­la. Az OSK résztvevői. Leá­nyok: Szarvasi Vajda Péter Gimnázium, Szolnoki MÁV- MTE, SZEÖL AK, MTK-VM. Fiúk: Békési ÁFÉSZ, Kecs­keméti SC, SZEOL AK, Bp. MAFC. Az országos versenybizott­ság a Szarvasi FSSC ifjúsági leánycsapatát, mint megyei 2. helyezettet, beosztotta a Kisújszállási csoportba. Eb­ben a csoportban szerepel még a Szolnoki MÁV-MTE, a BEAC és Nógrád _ megye bajnoka. A u- >:i< »vulisiak élmezőnye a véghajrák előtt. Területi baj­nokság, Körös csoport: 12 gólos: Vágási S. (Békés). 11 gólos: Szabó (DÉLÉP SC). 8 gólos: Kvasznovszki (OMTK), J3ze (Sz. Dózsa). 7 gólos: Marik (KTE). 6 gólos: Kovács (Makó), Ká- kony (Miske). Megyei I. osztály. 12 gólos: Oláh (Medgyesbodzás). 10 gólos: Burkus (Újkígyós). 9 gólos: Podmaniczki (Gádoros), Bányai (Kétegyháza), Lipováczi (Ha­tárőr Dózsa SE). 7 gólos: Csák II. (Füzesgyarmat), Schmidt (Medgyesegyháza). 6 gólos: Hamza (Békésszentandrás), Cseh (Medgyesegyháza), Szász (Mezőberény). Labdajáték-eredmények Franké K.: 26 pont I Békési ÁFÉS2—Salgó­tarjáni KSE 69:59 (30: 32). NB Il-es női ko­sárlabda-mérkőzés. Salgótarján. V: Petró, Tolnai. Békés: Fehér (24), Ve­res (10), Zimáné (17), Jámbor (14), Veszprémi (4). Csere: Po- csai, Eperjesi, Szabó, Barna, Be- reczkiné. Edző: Zima András. Az első félidő 8. percében már 12 ponttal vezetett az ÁFÉSZ, majd pillanatnyi rövidzárlat kö­vetkezett, minek eredménye két­pontos hazai vezetés lett. A má­sodik félidőben feljavultak a békésiek, és lelkes játékkal, ér­tékes idegenbeli győzelmet arat­tak. Szolnoki MÁV MTE—Mezőbe­rényi SE 56:51 (35:24). NB II. Női. Szolnok. V: Dobronyi, -Né­zőn. MSE: Braun R. (17), Bak- sai (5), Gerlai (6), Hegedüsné (7), Iványiné (19). Csere: Hoff­mann, % Csengeriné, Csipke, Dütsch, Braun Zs. Edző: Iványi László. Az első félidő közepes játéka után, a második játék­részben feljavult a herényi lá­nyok teljesítménye. Annak oka, hogy a győzelem mégis elma­radt: több biztos helyzet és 13 büntetődobás maradt kihaszná­latlanul. Békéscsabai ÁFÉSZ—Eger SE 41:35 (21:17). NB II. Női. Békés­csaba. V: Turnár, Darida. Lengyelné (8) rutinos játékával, Brezsnyik (13) és Kajámé har­ciasságával, Galló (7) és Hámo­ri (7) jó védőjátékával, vala­mint ökrös (6) jól időzített ko­saraival, megérdemelten nyertek otthonukban a csabaiak. Edző: Till László. Salgótarjáni KSE—Békési ÁFÉSZ 94:67 (39:24). NB II. Fér­fi. Salgótarján. V: Tolnai, Pet­ró.' Békés: Balázs (11). Hegedűs (11), Eperjesi (10), Lipcsei (9), Zoltán (6). Csere: Kovács (13), Korcsok (6), Balogh (1), Takács, Makra. Edző: Békési Mihály. A vereség ellenére jól helytálltak a békésiek. Tiszavasvári—GyomaentírŐdi Spartacus 3:1 (11, 6, —3, 4). NB fi. Női. Tiszavasvári. V: Jakab. GYESTK: Hegedűs, Asztalos, Szendrei, Kovács, Nyemcsok, Hornok. Csere: Szurovecz, Kaj­la. Edző: Szmolnik Lajos. Gyen­ge nyitásfogadás miatt vesztett a gyomaendrődi csapat. Sajnos, továbbra is sok félsz van a fia­tal gárdában. Battoiiya és Tótkomlós: 1-1 gól \ megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Gyulai csoportjában a 13., az Orosházi cso­portban a 12. fordu­ló mérkőzéséit játszották. Gyulai csoport Bucsa—Kétsoprony 1—1 (1—0). Bucsa, 70 néző. V: Hajdú. Bu­csa: Tóni — Koczka, Balázs, Lengyel, Palkó, Tóth, Bányai, (Koczka J.), Nagy Z., Cincár, Nagy J. (Kiss), Fábián. Edző: Tóth Ferenc. Kétsoprony: Pet- rovszki — Dananaj (Krizsán),. Laurinyecz, Bartyik, Tóth F., Szigeti J., Petrovszki M., Ka­nalas, Szász, Szigeti B. Edző: Laurinyecz János. Küzdelmes mérkőzésen, igazságos eredmény született. G: Lengyel, ill. Szász. Jó: Balázs, Lengyel, Tóth, Fá­bián, ill. Petrovszki, Laurinyecz, Bartyik, Tóth. Szigeti J. (Amb­rus Gyula) Mezőgyán—Elek 1—0 (0—0). Me­zőgyán, 50 néző. V: Araczkí. Mezőgyán: Bagdi — Varga, Sza­bó L., Mészáros, Deák, Szabó Z., Simon, Sánta, Mihálka. Buz- gány (Kálló), Tóth (Jónás). Ed­ző: Szabó László. Elek: Botás D. — Lantos (Samu), Kohut, Papp, Bálint, Szabó, Boros, Pé­ter, Széllei, Laczkó, Botás Gy. Edző: Szabó Bálint. A lelkesen játszó hazai csapat meglepte az enerváltan játszó listavezetőt, és megérdemelten nyert. G: Mihál­ka. Jó: az egész hazai, csapat, ill. Kohut. Bálint, Széllei. Egri Tanép—Bcs. MÁV 99:49 (44:24). NB II. Férfi. Békéscsa­ba. V: Darida. Turnár. MÁV: Mészáros (3), Vozár (4), LU­KÁCS (24), Ancsin J. (2), Sebők (12). Csere: Ábrahám (4), Tar, Antovszki. Edző: dr. Papy La­jos. A bajnokaspiráns — az el- múlt szezonban még NB I-es — egri csapat, biztosan győzte le a tartalékos hazaiakat. Nagvkőrösi Kinizsi—Mezőberé­nyi SE 80:57 (40:22). NB II. Fér­fi. Nagykőrös. V: szabó, Boros. MSE: Szilágyi (11), Szugyiczki (4) . Hidasi (14). Bartóki (12). Iványi (9). Csere: Boczonádi (5), Faragó (2). Székely. Herczeg, Kálazi. Edző: Szugyiczki János. A három volt válogatott játé­kossal — Salgó, Újhelyi, Ábra- hám — felálló hazaiak ellen nem volt esélye az MSE-nek. Egri Tanép—Mezőberényi SE 109:80 (56:38). NB II. Férfi. Me­zőberény. V: Novák, Zékány. MSE: Szilágyi (19), Szugyiczki (10), Hidasi (24), Bartóki (8), Iványi (17). Csere: Boczonádi (2), Tánczos, Kálazi, Székely, Faragó. Edző: Szugyiczki János. A listavezető egriek, főleg a le­pattanó labdák megszerzésében múlták felül a hazaiakat, a nagy iramú mérkőzésen. Szarvasi FSSC—Egri TK 65:43 (23:21). NB II. Női. Szarvas. V: Perjési, Erdei. Szarvas: FRAN­KO K. (26), VALENT (14), Mol­nár (10), Lestyán (5), Sárközi (5) , Sárközi (5). Csere: Lelkes (2). Kurdik (2), Pálfi (2). Edző: Szirony Pál, Lestyán Eszter. A tartalékosán felálló szarvasiak a második félidő első hat perce I alatt 22 pontot értek el, s ez lett a találkozó különbsége is. Mezőberényi Petőfi S. Gimná- ' zium—Gyulai Erkel F. Gimnázi­um 89:40 (46:19). Leány közép­í iskolás mérkőzés. Mezőberény. Ld.: Nagy (26). Vozár (20), i Dütsch (18). ill. Lay (14). Idegenbeli győzelem Bcs. Előre Spartacus —Nyíregyházi Tanár­képző 3:1 (4, 8, —12, U). NB Il-es nőiröp- ibdamérkőzés. Nyír- « i. V: Radicsai, Kerék. Előre: Simon, Csete, Buzássy E., Fésűs, Nemes, Lipcsei. Csere: Uhrin, Zsombok. Edző: Buzássy Béla. Kitünően játszva, 26 perc alatt 2:0-ra vezetett az Előre Spartacus. A harmadik játszmá­ban 11:7-es vezetés után erőt­lenebbé váltak a támadások, és a mezőnyben erősen feljavult hazai csapat megérdemelten nyert. A drámai fordulatokban bővelkedő negyedik játszma so­káig emlékezetes marad. ll:4-es nyíregyházi vezetésnél Fésűst Uhrin váltotta fel a nyitóhelyen. Az eredmény 11:7-re változott. Ezután újra a Tanárképző ját­szott jobban, és l4:7-nél játsz­malabdához jutott. A csabaiak nem adták föl, és I4:10-re fel­jöttek. Újabb játszmalabda há­rítása után Buzássy került a nyitóhelyre. Jó nyitásaival egy­re hatásosabb támadásokkal si­került’ az egyenlítés, és Nemes leütése már a végső győzelmet jelentette. Gyulai Köröstáj—Dévaványa 2 —0 (0—0). Dévaványa, 150 néző. V: Virágh. Köröstáj: Kiss — Kovács, Kamarás, Rácz, Har­mati, Sántha, Kolozsi T., Kolo- zsi Z., Domokos, Fekete, Csu­kás. Edző: Mészáros Péter. Dé­vaványa: Sipos — Budai, Szé­kács, Bakó, Hajas, Tóth, Salán- ki (Adamik), Papp, Szarka. Mol­nár, Gyányi. Mb. Edző: Seres István. A játék képe és a lá­tottak alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Indiszpo­nált játékvezetés. G: Domokos, Kolozsi Z. Jó: Csukás, Kolozsi T., Sánta, ill. Székács, Szarka. Budai, Papp. (Ágoston Sándor) Mezőkovácsháza—Vésztő 6—0 (3—0). Mezőkovácsháza, 150 né­ző. V: Makay. Mezőkovácsháza: Szilva — Szabó T., Pócsik, Só- dar, Mucsi, Zámbori, Szabó L. (Balázs), Bányik (Nagy), Her- jeczki Z., Engelhardt, Pallagi. Edző: Sári Ferenc. Vésztő: Bagó (Piszter) — Kelemen, Kovács B., Kovács T., Lázár A., Fazekas, Ötvös, Máté, Magony, Lázár S., Gál (Rábai). Edző: Nagy Gábor. A vésztőiek csak mezőnyben játszottak elfogadhatóan. A ha­zaiak ilyen különbségű győzel­me is megérdemelt. G: Engel­hardt 3, Nagy 2 (egyet 11-esből), Pallagi. Jó: Szabó T., Pócsik, Sódar, Engelhardt, ill. Magony. Lázár, Gál. (Matula Miklós) Körösladány—Bcs. Törekvés 2—2 (2—1). Körösladány. 200 néző. V: Zvolenszki. Körösla­dány: Kiss — Nánási L.. Mar­kó, Nagy, Hornok, Szántó. Kántor, Danó, Szabados, Szabó (Nánási S.), Barna. Edző: An­tal János. Törekvés Unyatinszki — Kvasz (Baumholczer), Láza, Dobó, Schneider, Kuti, Ra- konczás, Wéber, Taub, Rétlaki, Hancsák. Edző: Toszeczki Mi­hály. A vendégek vezető gól­ja után még egy kapufát is lőt­tek, de ezután fordított a hazai együttes. Szünet után a Törek­vés rákapcsolt. kiegyenlített. Igazságos eredmény született. G: Szabados. Szabó. ill. Taub, Dobó. Jó: Markó. Nagy, Danó. Szabados, ill. Schneider. Dobó. Láza, Hancsák. (Ponta Sándor) Tarhos—Okány-Zsadány 4—0 (2—0). Okány, 50 néző. V: Ker­tész. Tarhos: Baji M. — Baji L, Kozma, Kincses, Oláh, Ba­logh, Puskás, Péter. Tóth F. (Hegyesi). Molnár (Zseák). Tóth P. Edző: Sáfrány László. Okány-Zsadány: Czudor — Szűcs. Bodó, Kisgyurka. Kincses (Garzó), Deli (Király), Nyéki, Muntyán, Tarsoly, Dürge, Pesti. Edző: Sinka Sándor. Tervszerű csapatjátékukkal megérdemel­ten nyertek a vendégek, a ha­zaiaknak csak helyzeteik voltak. G: Tóth P.. Kozma. Molnár, Tóth F. Jó: az egész vendég­csapat. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. (Balogh László) Sarkad keresztúr—Köröstarcsa 4—0 (2—0). Sarkadkeresztúr, 60 néző. V: Boríts. A vendégcsapat nagyszerűen védő kapusának köszönhette, hogy csak 4—0-as vereséget szenvedett. G: Bor­bély, Bende, Csizmadia, Puskás J. Jó: Csizmadia, Péter S.. Pus­kás J.. Takács, ill. Varga. (Drozdik József) Nyíregyházi TK—Bcs. Előre Spartacus 3:0 (11, 12, 8). NB II­;• es női ifjúsági mérkőzés. További eredmények: Gerla— Kamut 3—1, Doboz—Gyulavári 2—1. Ifjúságiak: Gerla—Kamut 1—2, Bucsa—Kétsoprony 6—2, Mező­kovácsháza—Vésztő 2—1, Sarkad­keresztúr—Köröstarcsa 4—1, Do­boz—Gyulavári 0—l, Dévaványa —Gyulai Köröstáj l—0, Okány— Tarhos 1—2, Mezőgyán—Elek 0—1. OROSHÁZI CSOPORT Kaszaper-nagybánhegyesi Zal­ka Tsz—Telekgerendás 3—0 (0—0). Kaszaper, 300 néző. V: Janis. Zalka: Réti — Rolán, Kostyálik, Oláh, Bugyi, Kősze­gi. Pivoda (Lehoczki), Papp, Jámbor, Péli, Balázs. Edző: Tóth Miklós. Telekgerendás: Orvos — Hegedűs, Uhrin. Fili- pinyi, Lestyán, Gajdács, Kri­zsán, Bohus, Nyemcsok, Szigeti, Koszta. Edző: Hegedűs József. Közepes színvonalú mérkőzésen, a lelkesen játszó vendégek el­len, az időnként jól játszó ha­zaiak megérdemelten nyertek. G: Péli 2. Papp. (Z. M.) Magyarbánhegyes—Kardos-Ör- ménykút 4—2 (1—u). Magyarbán­hegyes, 200 néző. V: Aldorfai. Magyarbánhegyes: Jakab — Jankó, Fülöp, Farkas, Mezei, Kintner, Pusztai, Szőke, Kor­mányos (László), Bozsár, Szla- nyinka. Edző: Csabai András. Kardos-örménykút: Szabó J. — Galáth, dr. Maczák, Gyurák, Skorka, Marosvölgyi, Menárik, Varga I., dr. Szabó, Szpisják, Borgulya. Edző: Sutyinszki Ist­ván. Kitűnő játékvezetés, biztos hazai győzelem. G: Bozsár, Szlanyinka, Farkas, Pusztai, ill. Fülöp (öngól), Varga. (F. M.) Dombegyház—Csabacsüd 1—ü (0—0). Csabacsüd, 70 néző. V: Herczegh. Dombegyház: Méne­si — Dajcs, Báli (Simon), Pilán J., Frank, Hornok, Ssücs, Pilán Gy. (Molnár), Kovács, Kőszegi, Bálint. Csabacsüd: Hajdú — Katona, Bracsok, Antal, Hajdú M., Krnák (Pillár), Varga, Dan- kó, Tóth. Lipták (Liska), Jelen. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, gyenge játékvezetés mel­lett, a • szerecsésebb csapat nyert. G: Bali. (Radics Károly)» Kunágota—Pusztaföldvár 4—0 (3—0). Kunágota, 100 néző. V: id. FaTT'T’as. Kunágota: Vaczkó — Pócsik (Nagy), Biró, Szilágyi, Kovács, Korpa, Szabó, Tóth. Berta, (Mellák), Pribojszki, Gá­bor. Edző: Szilágyi János. Pusz­taföldvár: Holecska — Tóth B., Takács, Vokanics, Baricsa, Kre- nács, Jankó, Németh, Nagy I.. Nagy II., Tóth M. Edző: Zsur- ka József. Az eredmény hízelgő a vendégekre nézve. Igen gyen­ge játékvezetés. G: Pribojszki. Gábor, Berta, Bíró (11-esből). Jó: Pribojszki, Szilágyi. Szabó, ill. Holecska, Baricas, Nagy I. (Matuzik József) További eredmények: Csanád- apáca—Lökösháza 2—1, Rákóczi Vasas—Dombiratos elmaradt. Békéssámson—Battonya 2—7, Ke- vermes—Tótkomlós 1—7. Ifjúságiak: Csabacsüd—Domb­egyház 2—1, Kaszaper-nagybán­hegyesi Zalka Tsz—Telekgeren­dás 6—0, Magyarbánhegyes— Kardos-örménykút 2—1, Kun­ágota—Pusztaföldvár 5—1, Csa- nádapáca—Lökösháza 7—0, Rá-^ kóczi Vasas—Dombiratos elma­radt, Békéssámson—Battonya 0—15, Keverrnes—Tótkomlós 1—0. A Gyulai csoportban hétközi fordulóra is sor került, egy mérkőzésről kaptunk tudósítást. Bcs. Törekvés—Mezőgyán 5—0 (2—0). Békéscsaba, 100 néző. V: Kárpáti. Törekvés: Unyatinszki — Jancsó, Dobó, Schneider, Ku­ti, Hancsák, Wéber (Ballangó), Rakonczás, Taub, Jankulár (Ko­vács L.), Rétlaki. Edző: To­szeczki Mihály. Mezőgyán: Vi­rágh — Varga, Szabó L., Rácz, Deák, Szabó Z., Simon, Sánta, Buzgány (Kálló), Mihálka, Tóth. Edző: Szabó László. Az időn­ként ügyesen adogató vendégek­nek csak a 16-os előteréig fu­totta erejükből. G: Taub 3. Jan­kulár, Rétlaki. Jó: Dobó. Schneider, Hancsák, Jankulár, Taub, ill. Szabó L., Simon Mi­hálka. (Uhrin János) NB-s ifjúsági és serdülőmér­kőzések. Bcs. Előre Spartacus—Hódme­zővásárhely 2—2 (1—0). Ifjúsági­ak. Békéscsaba, 50 néző. V: Molnár. Békéscsaba: Gre­govszki — Bagyinka, Hovorka (Bacsa), Marik Z.. Krizsán, De­ák, Nagy (Galövicz). Boldizsár, Lenkefi, Zsigmond, Kanál. Ed­ző: Klembucz János. Nagy iram, heves küzdelem jellemez­te a találkozót. A vásárhelyiek egyenlítő gólja egy perccel . a befejezés előtt esett — lesgya­nús helyzetben. A 78. percben Hovorka Szálaival ütközött. és súlyosan megsérült. G: Kanál. Zsigmond, ill. Szalai, Vajda. Bcs. Előre Spartacus—Hódme­zővásárhely 4—0 (1—0). Serdü­lők. Békéscsaba, 50 néző. V: Makra. Békéscsaba: Oláh — Such S., Bánfi, Gál, Papp. Köve- si. Karsai, Punyi (Szabó), Mik- lya. Belvon. Képiró. Edző: Szombati György. A hazaiak ,.papírforma'’-győzelmet arat­tak. G: Miklya 2, Belvon. Bánfi. (Gyurkó Mihály) BÉKÉS MEGYEI ETEMvm Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Árpást Zoltán. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hirlapkézbesltő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk viasza.