Békés Megyei Népújság, 1984. október (39. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-03 / 232. szám

1984. október 3., szerda SPORT SPORT SPORT SPORT Gyorsan, ügyesen játszottak fiataljaink Magyarország—NDK 5—0 (1—0) Labdarúgó ifjúsági válogatottak barátságos mérkőzése, Orosháza, 1200 néző. Y: Győri (Roxin, Kokavecz). MAGYARORSZÁG: Petry — Tomka, Márton, Szalma, Po- tornai — Kiss, Kovács F., Orovecz, Horváth Cs. — Zvara, Bartus. Edző: Bicskey Bertalan. NÉMET DEMOKRATIKUS KÖZTÁRSASÁG: Kömpfe — Gerstenberger, Abel, Woldoch, Röser — Müller, Klotz, Wei- landt — Stenmanne, Heidrich, Vogel. Edző: Walter Fritsch. Csere: Horváth Cs. helyett Kovács L. (29. p.), Heidrich helyett Winkler (65. p.), Bartus helyett Vojtekovszki (68. p.), Weilandt helyett Christians .73. p.), Orovecz helyett Tikk (77. P.), Gerstenberger helyett Protzner (84. p.). Gólszerzők: Bartus 28. p., Kovács L. 46. p., Tomka 63. p., OroveCz 70. p., Zvara 80. p. Szögletarány: 7:4 (4:2) az NDK javára. (Még a legidősebb oroshá­zi futballrajongók is csak nehezen tudtak visszaemlé­kezni a városban rendezett hasonló jelentőségű találko­zóra ... Nagy nehezen sike­rült kideríteni, hogy 1952- ben játszott itt az aranycsa­pat hírverő mérkőzést, mely­ről azóta is fennmaradt a kétmondatos mini történet, miszerint Puskás öcsi a szü­netben majdhogy utasította a játékvezetőt az orosházi hátvéd, Csonka lecserélésé­re... „Való igaz, keményen játszottam, ahogy tanítottak. Nem csoda, hogy nem ízlett öcsinek” — erősítette meg az akkoriakat Csonka Béla bácsi, aki szokott helyéről, az állóhely lelátó öltöző fe­löli részéről szurkolt a mie­inknek.) A két csapat vezetőinek megegyezése értelmében két­szer 45 perces találkozót ját­szottak a csapatok. Emellett mindkét fél Európa-bajnoki selejtezőre való készülődését jelezte az is, hogy a kapitá­nyok ellenfél nézővel, illet­ve az U-válogatott edzőtábo­rával voltak elfoglalva. Ez utóbbi Bicskey Bertalanra értendő. A 2. percben Müller lőtt kecsegtető helyzetből, 8 mé­terről mellé. Bár az első gólt ígérő magyar- támadásra a 21. percig kellett várni — Zvara jó cselek után Oro- veczet hozta helyzetbe, de Kömpfe a helyén volt —, egyre inkább a mieink kezé­be került az irányítás. A 26. percben Orovecz 100 száza­lékos helyzetben még fölé bombázott, de két perccel később vezetést szereztek a magyarok. Molnár középről ügyesen indította Bartust, aki jó cselek után a kapus mel­lett is elhúzva a labdát a bal oldalról laposan, hig­gadtan lőtt a hálóba 12 mé­terről, 1—0. A 35. percben Zvara remek cselekkel tört ki, de mielőtt beadhatta vol­na a labdát gólhelyzetben álló társainak, túlvezette az alapvonalon. Két perccel ké­sőbb szabadrúgás után Mül­ler 20 méteres, futtából kül­dött lövését a bal felső sa­rokból ütötte szögletre Pet­ry. (A magyar kapusnak en­nél komolyabb dolga nem is volt több.) SZÜNET UTÁN még egy perc sem telt el, amikor Tomka a jobbszélen vezetett támadást, a szögletzászló kö­zeléből ügyesen ívelt közép­re és a tömörülő védők kö­pött Kovács L. bombázott a léc alá, 2—0. A gól után igyekeztek erősíteni. az NDK fiataljai. Klotz lövése alig szállt fölé, újabb gólt azon­ban mégis ismét a magyarok szereztek. A 63. percben Ko­vács E. szöktetése hosszúnak látszott, Tomka azonban le­futatta az előnyösebb hely­zetben levő védőket, s a ki­induló kapus mellett laposan a bal sarokba talált, 3—0. Hét perc múlva növelte elő­nyét a magyar együttes. Ko­vács E. a balösszekötő he­lyén harcolt ki kedvező po­zíciót, ügyesen nézett fel és átívelése után Orovecz 14 méterről szép gólt lőtt, 4—0. A gól után szépíthettek vol­na a vendégek, Gerstenber- ger elől azonban Potornai az ötösön szögletre tudott tisz­tázni az utolsó pillanatban. A 80. percben Woldoch hibá­jából Vojtekovszki szerezte meg a labdát, és átadásából Zvara a találkozó legszebb gólját szerezte; a kifutó Kömpfe fölött okosan ívelt a léc alá, 5—0. Ez a találkozó is bizonyí­totta, hogy tehetséges fiata­loknak nincs híján labdarú­gásunk. Az elején ugyan még akadozott a gépezet, a ma­gyar fiatalok azonban csak­hamar kamatoztatni tudták azokat az erényeiket, ame­lyekben egyértelműen felül­múlták a vendégeket. így például gyorsabban és pon­tosabban adogattak, védeke­zésük is erőteljesebbnek bi­zonyult. A két előretolt csa­tár, Zvara és Bartus pedig gyakran dolgozott ki helyze­teket és feltűnt, hogy ezeket gondolkodva igyekeztek be­fejezni fiataljaink. Joggal di­csérte Piski Elemér szövet­ségi edző a csapat minden egyes tagját a találkozó vé­gén. A vendégektől minden­képp többet vártunk. Az el­ső félidőben még úgy-ahogy elfogadhatóan játszott az NDK válogatottja, bár ek­kor is vétettek védőik szarvashibákat. A második félidőben még inkább kiütkö­zött védőik lassúsága, elöl pedig Klotznak nem akadtak társai a támadások befejező szakaszában. Nyilatkozatok. Piski Ele­mér: — Fegyelmezetten és harcosan védekeztek játéko­saink. Az különösen figye­lemre méltó, hogy akarat dolgában is felülmúltuk el­lenfelünket. Valamennyi já­tékost dicséret illeti. Dr. Kraus Pee, az NDK labda­rúgó-szövetségének elnökségi tagja, küldöttségvezető: — Bizony alapos hidegzuhany­ként ért bennünket ez a sú­lyos vereség, egyáltalán nem számítottunk rá. A Jabdával és labda nélkül egyaránt gyorsabb magyar fiatalok azonban ennyivel jobbak vol­tak. Győri játékvezető hiba nél­kül vezette a kemény, de példásan sportszerű mérkő­zést. Fábián István Kemény összecsapásokban nem volt hiány — mint az első félidőben készült felvételünk is mutatja Dukla Prága—Videoton 0—0 Prága, 3000 néző. V: He­len (svéd). Dukla Prága; Stromsik — Bazant, Fiala, Kluczky, Rada — Danek, Pelc, Vizek, Kriz — Korej- zik, Vana. Videoton: Koszta — Végh, Disztl L., Csuhay, Horváth —■ Burcsa, Csong­rádi, Vadász — Májer, Szabó, Novath. Cserék: Vana helyett Luhovy (64. p.), illetve Ma- jer helyett Palkovics (56. p.), és Burcsa helyett Vaszil (88. P-). Amint az várható volt, a Dukla mindjárt igyekezett átvenni az irányítást, enyhe fölénybe is került, de a ka­pura veszélytelenek voltak a prágaiak. Húsz perc után kiegyenlítettebb lett a játék, a fehérváriak a mozgékony Majer jóvoltából több tá­madást vezettek, de igazi gólhelyzetük nem volt. A félidő hajrájában ismét a prágaiak irányítottak, egy­szer a hálóba is találtak, de a játékvezető jól látta, hogy les volt. Óriási lendülettel kezdte a második félidőt a cseh­szlovák csapat, nagy nyomás nehezedett a Videotonra, egymás után több szögletet is hárítani kellett. Csak ne­gyedóra elteltével jutott le­vegőhöz a Videoton, Novath 25 m-es szabadrúgását Stromsik ujjheggyel ütötte szögletre. A 63. percben a szabálytalankodó Burcsa sárga lapot kapott. Nem sokkal utána veszélyes cseh­szlovák akció végén Koszta a 16-osig kifutva hárított. Később Fiala megsérült, de néhány perc ápolás után visszatért. Bazant utánrúgá- sért kapott sárga lapos fi­gyelmeztetést, az egyébként rendkívül izgalmas és egy­két keményebb összekocca­nást hozó mérkőzésen. Az utolsó percek is nagy izgal­mak közepette zajlottak le. Kitűnő taktikával, fegyel­mezetten játszott a Video­ton, s a Székesfehérvárott szerzett egygólos győzelme (1—0) elegendő volt a to­vábbjutáshoz. Így a csapat várhatja a második forduló pénteki sorsolását. Hét végi labdajáték-eredmények Megyénk két NB li­es női röplabdacsapa­ta ebben a bajnoki idényben a déli cso­portból a keleti cso­portba lett átsorolva. A Gyo- macndrödi Spartacus és a Bcs. Előre Spartacus mellett a kö­vetkező együttesek szerepelnek ebben a csoportban: Miskolci VSC, Debreceni USE, Debreceni Sí, Nyíregyházi VSSC, Nyír­egyházi TK, Salgótarján, Me­zőkövesd, Nyírbátor, Sátoral­jaújhely, Tisza vasvári. A távol­ságok jelentősen megnöveked­tek, és a két csapat számára ismeretlenek az ellenfelek is. A Bcs. Előre Spartacus edző­táborral (a krakkói csapattal közösen — előkészületi mérkő­zésekkel) készült a bajnokság­ra. Az elmúlt évi csapatból hi­ányzik Mordel, Szikes, Nagy. ök középiskolai tanulmányaik befejezése után eltávoztak Bé­késcsabáról. Hrabovszki a visszavonulás gondolatával fog­lalkozik. Jelenleg sérült Ober­schall és Petrovszki. Buzássy E. Szegeden folytatja tanulmányait, így az edzésmunkába alig tud bekapcsolódni. De a mérkőzése­ken a csapat rendelkezésére áll. A békéscsabaiak az első bajnoki mérkőzésükön, idegen­ben, a tavalyi bajnok Miskolci VSC otthonában léptek pályára. Miskolci VSC—Bcs. Előre Spartacus 3—0 (8, ll, 10). NB II. Női. Miskolc. V: Mészáros. Előre: Simon, Kiss. Csete, Bu­zássy, Nemes, Lipcsei. Csere: Zsombok, Uhrin. Edző: Bu­zássy Béla. A vendéglátó csa­pat ütőerőben jelentősen felül­múlta ellenfelét, s megérde­melten nyert. Miskolci VSC—Bcs. Előre Sp. 3:2 (10, 8, —5, —11, 7.). NB ll. Női ifjúsági mérkőzés. A döntő játszmában a hazai csapat job­ban összpontosított. Mezőkövesd—Gyomaendrődi STK 3:0 (14, 4, 11.) NB II. Női. Mezőkövesd. V: Fodor. GYESTK: Szurovecz, Asztalos, Kovács I., Takácsné, Kajla, Nemcsok. Csere: Szendrei, Hor­nok, Hegedűs. Edző: Szmolnik Lajos. A tavalyi juniorcsapat játszik az új évadban, csak az első és a harmadik szettben tudtak felnőni a fiatalok a fel­adathoz. NB II. Női ifjúsági mérkőzés. Mezőkövesd—GYESTK 3—2. S Szarvasi Szirén—Sze­gedi Tanárképző 1«—13 (10—6). NB li­es női kézilabda-mér­kőzés. Szarvas, 200 néző. V': Fülep, Varga (jól). Szarvas: Tóthné — VÁRI 2, Ka- sik, CSEREN YECZ, BORGU- LYÁNÉ 8, SZABÓ 5. Dögé. Cse­re: Kovácsné, Csatári, Jansik, Lázár, Melis. Edző: Gulyás Mi­hály. Szokatlan előjáték után kezdődött a mérkőzés, csaknem egy óra késéssel. A szarvasi in- ' téző gépkocsiját elvitte a fele­sége, s benne volt a személy- gépkocsiban a csapat minősítési könyve. Ki kell emelni a ta­nárképzősök edzőjének. Szabó Józsefnek, és a játékvezetőknek sportszerűségét, akik a gyakor­latban érvényesítették a sza­bályt: „Mindent meg kell ten­ni a mérkőzés lejátszása érde­kében!” A Szirén végig vezet­ve, biztosan nyert a szívós és kemény tanárképzős lányok el­len. Debreceni Kinizsi—Szeghalmi SC 20—17 (5—7). NB II. Női. Debrecen. 50 néző. V: Forgó, Gödény (gyengén). Szeghalom: dr. Horváthné — Vizemé 2, Gu- lyés, Mendréné . 7, Madar 2, Lo- sonczi, Vargáné 5. Csere: Sán­ta í, Dinya. Edző: Vass Sándor. Az első játékrészben nagyobb előnyre is szert tehetek volna a szeghalmiak. Fordulás után valósággal vergődtek a sárréti­ek. Teljesítményük meg sem közelítette az őszi idényben nyújtottakat. újkígyós—Kunhegyes 30—25 (21—9). NB II. Férfi. Újkígyós, 200 néző. V: Dobos, Lovas (jól). Újkígyós: Árkus — Lócskai 5, Bacsa 6, Skaliczki 5, Medo- varszki 1, Valkó 3, Bánfi 10. Csere: Koppányi (kapus), Ha­rangozó, Szőke, Darvasi, Mezei. Edző: Kolarovszki Mihály. A kigyósiak az első félidőben szinte lelépték a listavezetőt. A vendéglátók jól védekeztek, és a gyors kontratámadásokkal már az első 30 percben egyér­telművé tették a mérkőzést. A második játékrészben feljavul­tak a vendégek, de az is igaz, hogy • a kigyósiak kissé köny- nyelműsködtek, minek ered­ménye, hogy öt gólra feljöttek a kunhegyesiek. Mezőhegyes—Oh. Honvéd Dó­zsa 31—21 (16—8). NB II. Férfi. Orosháza, 50 néző. V: Komár. Öcsai. Mezőhegyes: Krcsméri T. — Feifrik 7, Imre 8, Garzó 7, Antal, Gergely 1, Koller 4. Cse­re: Sebők, Várnai 1, Krcsméri K. 3, Krcsméri I. Edző: Sebők Antal. H. Dózsa: Konczos — Czirok, Mikus, Dér 1, Vesze- lovszki 5, Balázs, Szabó. Csere: Turbucz, Péter 3, Paulcsik 4, Kucska 3. Petrovszki. Edző: Mi­kus István. A technikai fölény­ben játszó, rutinosabb játéko­sokból álló Mezőhegyessel szemben a honvéd együttes fá­radt csapat benyomását keltette. A vendégek az egész mérkőzés alatt pillanatnyi kétséget sem hagytak a mérkőzés végső ki­menetelét illetően. összességé­ben a minden csapatrészében jobb Mezőhegyes ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. Az orosháziak hazai vereségükkel nehéz helyzetbe kerültek. Dunaföldvár—Szarvas 34—30. NB II. Férfi. Megyei bajnokság. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsá­giak és serdülők eredményei.) Bcs. Volán—Tótkomlós 33—24 (19—21, 8—28). Újkígyós—Gyoma- endrőd 43—24 (32—16, 19—20). OMTK—Sarkad 39—24 (22—4, 12—0). Szeghalom—Békés 19—19 (13—34, 8—22). Mezőhegyes II.— Mezőberény — (18—21, 31—22). Szeghalom—Bcs. Előre Sp. II. 25—23 (19—30, 13-30). Tótkom1 ÓS —Békés 15—16 (13—15, 12—16). Bcs. Volán—Mezőberény 27—25 (19—27, 13—30). Sarkad—Mezőhe­gyes 11. — (16—M. 5—25>. Nők. (Zárójelben a serdülők eredmé­nyei.) Békés—OMTK 22-15 (10—12). Mezőkovácsháza—Doboz 14—17 (9—19). Békésszentandrás —Sarkad 17—13 (6—20). Mezöbe- rény—Kamut 27—15 (16—9). Nyíregyházi MGFSC— Bcs. ÁFÉSZ 53:43 (31:18). NB il-es női kosárlabda-mérkő­zés. Nyíregyháza. V: Kora n. Balogh. ÁFÉSZ: Brezs- nyik (21), Valyuch (10), Hámori (8), Pásztori (2), Galló (2). Cse­re: Mácsanszki, Kovács. Edző: Till László. Megilletődötten kezdtek a csabaiak, ezt kihasz­nálták a vendéglátók, s# nagy­arányú vezetésre tettek szert. A vendégek csak . 15 perc eltelte után találtak magukra. A máso­dik félidőben óriási küzdelem­ben, öt perccel a mérkőzés be­fejezése előtt, négy pontra meg­közelítették ellenfelüket. sőt minden bizonnyal fordítaniuk is sikerült volna, ha a büntető- dobásokat eredményesen végzik el. A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójá­ban történt. Gyulai csoport. Mezőkovácsháza—Dévaványa 4 —0 (1—0). Mezőkovácsháza, 250 néző. V: Higyed. Mezőkovács­háza: Szilva — Szabó T„ Pó- csik, Mákos, Mucsi, szabó L. (Herjeczki), Bányik (Nagy), Ba- gyinszki, Zámbori, Pallagi, Paj- kó. Edző: Sári Ferenc. Dévavá- nya: Sipos — Czakó, Ernyes (Tóth), Budai, Brakszatórisz, Kovács, Papp, Gyányi, Adamik, Székács, Molnár (Kiss). Edző: Mesterházi Jenő. Egy félidőn keresztül jól védekeztek a ven­dégek, de a második játékrész­re elfáradtak. G: Nagy 3, Pal­lagi. Jó: Pócsik, Mucsi, a me­zőny legjobbja, Nagy, Zámbori, ill. Sipos, Budai, Brakszatórisz. (Matula Miklós). Gyulai Köröstáj—Kétsoprony 2—l (2—0). Gyula, 150 néző. V: Nagy. Köröstáj: Kiss (Kolozsi) — Szatmári, Kamarás, Kovács, Harmati, Sánta, Kolozsi Z., Burda, Domokos, Tokaji, Mé­száros. Edző: Mészáros Péter. Kétsoprony: Petrovszki — An­csin, Laurinyecz, Bartyik, Tóth, Leszkó, Krizsán (Hrabovszki), Szigeti, Szász, Petrovszki, Szigeti B. Edző: Laurinyecz Já­nos. A tartalékos hazai csapat értékes győzelmet aratott a lis­tavezető ellen. G: Mészáros ill­ésből), Domokos (ll-esből), ill. Petrovszki. Jó: az egész hazai csapat, ill. Bartyik, Szigeti. Bcs. Törekvés—Bucsa 8—2 (4 —0). Békéscsaba, 200 néző. V: Bus. Törekvés: Papp — Han- csák, Dobó, Urda, Kovács G. (Kovács L.), Láza, Wéber, Ke­rekes Gy., Taub, Rakonczás, Karadi (Varga). Edző: Toszecz- ki Mihály. Bucsa: Gyáni — Nagy I., Balázs, Molnár, Tóth, Kocsis, Czinczár, Gy. Nagy III., Kovács, Nagy II., Fábián. Ed­ző: Tóth Ferenc. Nagy kedvvel, ötletes, szellemes játékkal, a csabaiak lelépték ellenfelüket. G: Rakonczás 2, Taub 2, Wé­ber, Dobó (ll-esből), Kerekes Gy. (ll-esből), Varga, ill. Fá­bián, Nagy II. Jó: Dobó Urda, Kerekes Gy., Taub, Rakonczás, ill. Kocsis, Czinczár, Fábián. (Gyurkó Mihály) Kamut—Körösladány 2—2 (2— 2). Kamut, 100 néző. V: Végvá­ri. Kamut: Hégely (Szikora) — Kovács I. (Uhrin), Szabó, Be- nyovszki, Benkő, Bátori, Kolo­zsi, Bora, Kovács II., Balogh, Bondár. Edző: Zsibrita József. Körösladány: Kiss — Nánási I., Szabados, Nagy, Szántó, Tasi, Szabó, Kántor, Nánási II., Hor­nok, Barna. Edző: Antal János. Jó iramú mérkőzés. A hazaiak egy 11-est és sok gólhelyzetet elhibáztak. Kiállítva: Szabó, durvaságért. G: Bátori, Balogh, ill. Kántor, Szabó. Jó: a hazai­ak közül senki sem nyújtott ki­emelkedő teljesítményt. A ven­dégcsapat minden tagja dicsé­retet érdemel. (Szlancsik János) Doboz—Vésztő 3—1 (0—0). Vésztő, 100 néző. V: Takács. A második félidőben nyújtott jobb játékával nyert a vendégcsapat. G: Balogh, Komlósy, Buzi, ill. Pardi. Jó: Biró, Szabó, Kvasz, ill. Kaszai, a mezőny legjobb­ja, Pardi, Varga, Fazekas. (Ma- gony József) Mezőgyán—Okány-Zsadány 0—0. Mezőgyán, 100 néző. V: Arató. Közepes színvonalú mérkőzés. Igazságos pontosztozkodás. Jó: Rácz, Deák, Szabó. ill. Czudor, Fodor, Biró. (Tárnok Ferenc) Gyulavári—Köröstarcsa 4—1 (1 —1). Gyulavári, 160 néző. V: Kertész. Közepes iramú mérkő­zésen, megérdemelt hazai siker. G: Dobra, Megyeri, Veres, Kó­nya, ill. Hajdú. Jó: Vidó, Berndt. Veres, ill. Abel, Szabó, Nagy B. (Túri Sándor) Elek—Sarkadkeresztúr 2—0 (2— 0). Elek, 250 néző. V: Mészáros. A durva vendégcsapat ellen a jól játszó hazaiak megérdemel­ten győztek — gyenge játékve­zetés mellett. G: Séllei. Szabó. Jó: Samu, Kohut, Boros, Séllei. A vendégcsapatból senkit sem lehet kiemelni. (Hotya Mihály) További eredmény: Tarhos— Gerla 3—0. Ifjúságiak: Kamut—Körösla­dány 0—4, Elek—Sarkadkeresz­túr 1—1, Gyulai Köröstáj—Két­soprony 2—1, Mezőgyán—Okány 1— 0, Vésztő—Doboz 1—1, Gyu­lavári—Köröstarcsa 2—1, Mező­kovácsháza—Dévaványa 2—0, Tarhos—Gerla 0—4. Orosházi csoport. Tótkomlós—Csabacsüd 2—0 (1 —0). Tótkomlós, 300 néző. V: Herczeg. Tótkomlós: Kaiser — Zsingor, szőke. Karasz (Acs), Domanovszki, Fodor, Szpisják, Bartos, Serfőző, Szokolai, Pol- jak. Edző: Mataisz András. Csa­bacsüd: Kasuba — Kicska, Bra- csok, Antal, Hajdú, Krnács (Ré­tes), Varga, Dankó, Kiss, Lip- ták, Jelen. Edző: Somogyi Já­nos. A közepes színvonalú mér­kőzésen a hazai csapat nagy hibaszázalékkal játszott. G: Fo­dor, Bartos. Jó: Domanovszki, Fodor, Serfőző, ill. Bracsok, Varga. (Hovorka György) Battonya—Dombiratos 14—0 (5 —0). Battonya, 250 néző. V: Oláh. Battonya: Varga — Ser­főző, Kácsor, Vrányis, Juhász, Hotorán, Papp, Hajdara, Tóth, Ludaity (Horváth), Talpai. Ed­ző: Major László. Dombiratos: Nagy — Fehér, Németh, Lippai, Zatykó, László, Tomanicska, Lukács, Tóth. Edző: Csohány István. A kilenc labdarúgóval kiálló vendégek nem voltak egy súlycsoportban a hazaiakkal. G: Hajdara 3, Tóth 3, Talpai 3, Lu­daity 3, Serfőző, Juhász. Jó: az egész hazai csapat, ill. Nagy, László. (Borka Sándor) Magyarbánhegyes—Csanádapá- ca 2—1 (1—0). Magyarbánhegyes, 300 néző. V: Szpisják. Magyar­bánhegyes: Jakab — Jankó, Fü- löp, Matuz, Farkas, Kintner, Szőke, Szász, Kormányos, Szla- nyinka (Balogh), Szikszai. Ed­ző: Csabai András. Csanádapá- ca: Nagy — Gál, Varga, Kesjár, Bozsó, Bozsó G., Radics, Stefa- nidesz, Kurilla, Becsei, Szeker- cés. Edző: Vandlik János. A jól játszó hazaiak sok helyze­tet elügyetlenkedtek. Kiállítva: Bozsó. G: Szlanyinka, Kormá­nyos (ll-esből), ill. Kurilla. Jó: az egész hazai csapat, ill. Nagy, Kurilla, Kesjár. (F. M.) Telekgerendás—Dombegyház 1 —1 (1—1). Telekgerendás, 150 néző. V: Áldorfai. Jó játékve­zetés mellett, korszerű mérkő­zésen, igazságos eredmény szü­letett. G: Balázs, ill. Dajcs. Jó: Bohus I., Balázs, Nyemcsok, ill. Bali, Kovács. Dajcs. (Uhrin Mi­hály) Oh. Rákóczi Vasas—Puszta- földvár 1—1 (1—0). Pusztaföld­vár, 80 néző. V: Pintér. Ira- mos, színvonalas mérkőzésen, igazságos eredmény. G: Albert, ill. Jankó. (Dévai Géza) Kardos-örménykút—Lökösháza 3—1 (2—1). Kardos, 150 néző. V: ifj. Fazekas. A jól játszó hazai­ak 0—1-ről fordítottak. G: dr. Szabó, Jurák, Varga I., ill. Si­mon. Jó: Brusznyiczki, Jurák, Skorka, Varga M., ill. Simon. (Gráfik János) További eredmények: Kever­ni es—Kaszaper-Nagybánhegye- si Zalka Tsz 1—7, Kunágota— Békéssámson 2—0. Ifjúságiak: Magyarbánhegyes —Csanádapáca 4—3, Kevermes— Kaszaper-Nagybánhegyes 0—2, Kurfágota—Békéssámson 10—0, Pusztaföldvár—Rákóczi Vasas 0 —7, Tótkomlós—Gsabacsüd 1—0, Kardos-örménykút—Lökösháza 2 —1, Telekgerendás—Dombegyház 2— 3. A Battonya—Dombiratos mérkőzés 6—0-ás állásnál félbe­szakadt. Az Orosházi csoport állása: ír K.-Nb.-hegyes 7 7­­26- 1 14 2. Tótkomlós 7 7­­25- 6 14 3. Battonya 6 5­1 33- 7 10 4. Kunágdta 7 5­2 18- 9 10 5. Rákóczi V. 7 4 1 2 18- 5 9 6. Kardos-örm. 6 4­2 14- 9 8 7. P.-földvár 7 3 2 2 13-12 8 8. M.-bánhegyes 7 3 2 2 14-12 8 9. T.-gerendás 7 2 1 4 6-10 5 10. DombegyhSr 6 1 3 2 4-12 5 11. Csabacsüd 7 2­5 9-14 4 12. Lökösháza 7 1 2 4 8-17 4 13. Kevermes 7­3 4 6-17 3 14. B.-sámson 7 1 1 5 3-22 S 15. Cs.-apáca 6 1­5 3- 9 2 16. Dombiratos 7­1 6 4-41 1- - Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet- BEKES MEGYEI tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Árpást Zoltán. Tele­INDEX: 25054 Kéziratokat, képeket nem őrzflnk meg és 1 Ik 1 *1 ^ J 7 ^\tj fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesltő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy * ™ ^ 1 ■ 1 hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 nem küldünk vissza.