Békés Megyei Népújság, 1984. június (39. évfolyam, 127-152. szám)

1984-06-06 / 131. szám

1984. június 6., szerda JEHilOl-fiTd SPORT SPORT SPORT Ma: OSK-döntőt játszanak a békéscsabai fiatalok Nagyszerű siker kapujához érkezett a Békéscsabai Előre Spartacus legfiatalabb lab­darúgócsapata. Az Országos Serdülő Kupában eljutottak a döntőig, s ma kiderül, a nagyszerű fegyvertényt je­lentő, már biztos ezüstérem változik-e esetleg még csil­logóbbra? A döntőt többszöri idő­pont-módosítás után 14 órai kezdettel • Budapesten, az Építők népligeti pályáján rendezik meg, s a csabaiak ellenfele a Haladás VSE gárdája lesz. A lila-fehérek jó hangu­latban készültek a kupa­döntőre és várhatóan a kö­vetkező csapattal kezdenek: Gregovszki — Bagyinka, Bánfi, Marik Z. — Galovicz, Hovorka, Deák — Németh, Marik L„ Belvon, Kanál. A kispadon vár beugrásra: Oláh, Szabó, Miklya, Kövesi. Amennyiben % kétszer 40 perces játékidő nem hoz döntést, 11-es rúgások kö­vetkeznek. (Gy. M.) TEGNAP JÁTSZOTTÁK: NB II-es labdarúgómérkőzé­sen: Siófok—Sopron 3—1 (2—0) Siófok, 1500 néző. V.: Eőry. Gólövők: Szabó (2), Hódi, illetve Bogáti. Magyar sikerek Salzburgban Jubileumi OB következik a modellezőknél B Hj Hétfőn, a késő éj- ■ szakai órákban ér- h keztek haza a ma- ■ gyár modellezők a salzburgi nemzetközi ver­senyről. Az ausztriai viadal­ról Szegedi Sándor, a gyulai körrepülők vezetője elmon­dotta, hogy hét ország, 11 versenyzője mutatkozott be modelljével. A magyarok ebben a ka* tegóriában kiemelkedően szerepeltek, hiszen Múlt Jó­zsef 281 km-es teljesítmény­nyel magabiztosán nyerte meg a viadalt és — ilyen is ritkán fordult még elő eb­ben a sportágban — a 2. helyen ketten végeztek. Sze­gedi Sándor és Molnár Jó­zsef. egyaránt 279 km-es tel­jesítménnyel. Amint el­mondták, erősen megközelí­tették a 280 kilométeres csa­patátlagot, ami világviszony­latban is kiemelkedő, s azt jelenti, hogy a legutóbbi nagy világverseny óta ismét fejlődtek néhány kilométert a gyulai körrepülők. Szeren­csére ezt a fejlődést nem tapasztalták a riválisoknál. Ezen a versenyen legalábbis a többiek nem remekeltek. Így tehát a svájci és az NSZK-beli versenyzők köve­tik a mágyarokat, de ők is csak tisztes távolból. Nemcsak a körrepülők, a többi modellezők is jól helytálltak. A páros túraka­tegóriában végre először áll­hatták a dobogó legmagasabb fokára a Balogh—Dóránd nyíregyházi páros, amely ugyan már néhányszor el­csípett 2—8. helyezést, de aranyérmet még nem nyer­tek. A műrepülő kategóriá­ban volt a legtöbb induló, amely mellesleg a nyugati .országok sportolóinak erős száma. így elismerésre méltó Tokaji Tamás 4. helye. Rajta kívül még egy 5. és egy 9. hely jutott a magyaroknak. Nem marad sok .idő a pi­henésre. A hét végén 9 és 12 között rendezik meg a mo­dellezők országos bajnoksá­gát. Ez a magyar modellező­sport 75. évfordulója jegyé­ben zajlik. A körrepülők Dunakesziben, a hajómodel­lezők Gödöllőn, a szabadon repülő modellezők pedig Bu­daörsön vetélkednek. Gyulá­ról 17-en utaznak az orszá­gos bajnokságra, ami azt je­lenti, most már nemcsak a világhírű trió képviseli a gyulai MHSZ modellező klu­bot, megpróbálnak betörni az élvonalba más kategóri­ákban is. A hét végén meglátjuk, si­kerül-e? B. O. Irány Pancsevo Ma, szerdán a déli órák­ban ötnapos túrára utazik a Békéscsabai Előre Spartacus NB I-es női kézilabdacsapa­ta. A jugoszláviai útra az ugyancsak legmagasabb osz­tályban szereplő Dinamo Pancsevo gárdája hívta meg a lila-fehéreket, akik a baj­nokság befejezte után ed­zésben maradtak. A június 10-ig tartó túra során előre­láthatólag egy nemzetközi tornán lépnek pályára. A ma útra kelő csapat vezetője Eperjessy Béla, a klub el­nökségi tagja. A csapattal tart Karczag József, a szak­osztály női szakágának ve­zetője, Bárány Béla intéző, Szabó Károly vezető edző, Zsíros György gyúró. A já­tékosok: Thaiszné, Rácz Gy., Hang (kapusok), Radnai, Gi- czey, Rácz É., Bolla, To- bakné, Salamon, Csulikné, Szakálné, Tóth M. (mezőny- játékosok). Hét végi labdajáték-eredmények Ezüstérmes Lila-fehérek rangadója a Szarvai FSSC az NB ll-ben Szarvasi FSSC—Egri Tanárképző 67:66 (23:29). NB Il-es női kosárlabda-mérkőzés. Eger. V.: Kulhavi, Babják. Szarvas: Frankó A. (4), Sárközi (1), Dénes (9), Daridó- né (4), Pál fi. Csere: Frankó K. (25). Lestyán (17). Tóth (7), Lel­kes. Tíz másodperccel a befeje­zés előtt büntetőből egyenlítet­tek az egriek. A hosszabbítás első percében az egriek három duplát dobtak (6 pont), nyugod­tan kezdtek játszani, a szarva­siak viszont egész pályás letá­madással próbálkoztak, amely eredményesnek bizonyult, és egyben a győzelmet is jelentet­te. Szarvasi FSSC—Eger SE 54:47 (24:21). NB II. Eger. V.: Pá­zsitka, Timári. Az előző napi nehéz győzelem hatása meglát­szott a szarvasiak játékán, szo­ros mérkőzésen nyertek. Ezzel a találkozóval a szarvasiak be­fejezték a szezont, s ezüstérme­sek lettek. Békési ÁFÉSZ—Mezőberényi SE 50:49 (29:24). NB II. Női. Bé­kés. V.: Kertész, Pataj. Békés: Tóth (5). FEHÉR (24), Zimáné (14), Vári (6), Veszprémi. Csere: Jámbor, Somlyai, Nagy. Hoff­mann (1), Nógrádi. Edző: Zima András. Mezőberény: Gerlai (8), Iványiné (21). Urbancsek, Bák- sai (2), Hoffmann (2). Csere: Kőfalvi, Braun (10), Kemény (6). Vozár. Edző: Iványi László. Megszakadt egy sorozat. Az el­múlt évek során lejátszott Bé­kés—Mezőberény mérkőzésen mindig a herényiek nyertek, ez­úttal azonban a békési esapat a nagyszerű formában játszó Fe­hér Edit vezérletével — aki a hazai csapat pontjainak 50 szá­zalékát dobta — értékes, meg­érdemelt győzelmet -aratott az ÁFÉSZ. Békési ÁFÉSZ—Mezőberényi SE 81:66 (37:36). NB II. Férfi. Békés. V.: Kertész, Pataj. Bé­kés: DOMOKOS (16), Révész (12). LIPSEI (23), Ladányi (6). Hege­dűs (8). Csere: Kovács (8). EPERJESI (8), Balogh. Biró. Domokos II. Edző: Békési Mi­hály. Mezőberény: IVÁNYI (16), FREY (18), Hidasi (14). Szilá­gyi (6). Szugyiczki (10). Csere: Bartóki (2), Tánczos, Kiss, Be­regi. Mezei. Edző: Szugyiczki János. Nagy iramú, személyi hi­bákban gazdag mérkőzés. Békéscsabai ÁFÉSZ—Szolnoki KVFSE 107:18 (47:8). NB II. Női. Békéscsaba. V.: öze, dr. Papy. Békéscsaba: Marosi (26), Gyebrovszki (10), Lengyelné (12). Brezsnyik (10). Kajári (30). Csere: Kovács (6), Pászto­ri (2), Dukát (7), Vida (4). Ed­ző : dr. Tánczos Szabó László. Gyenge ellenféllel szemben nagy pontarányú győzelmet aratva fe­jezte be az 1983/84-es bajnoki évet az ÁFÉSZ. AZ NB II KELETI CSOPORTJÁNAK ALLASA: NŐK 1. Nyíregyházi TK 2. Szarvas 3. Bajai TK 4. DUSE 5. Mezőberényi SE 6. Sz. MÄV MTE 7. Egri TK 8. Törökszentmiklós 9. Salgótarjáni TC 10. Eger SE 11. Bcs. ÁFÉSZ 12. Békési ÁFÉSZ 13. Kiskunfélegyh. 14. Nyíregyh. MGFSC 15. Hódmezővásárhely 16. Szolnoki Vendég!. 30 29 1 59 30 27 3 57 30 25 5 55 28 23 5 51 30 19 11 49 29 18 11 47 29 14 15 43 28 14 14 42 29 12 17 41 29 11 18 40 30 10 20 40 28 10 18 38 28 10 10 38 29 8 21 37 29 2 27 31 30 1 29 31 FÉRFIAK 1. Nyíregyházi TK 2. DUSE 3. Miskolci EAFC 4. Salgótarjáni TC 5. Vaskút 6. Mezőberényi SE 7. Nyíregyh. MGFSC 8. Szegedi Postás 9. Békési ÁFÉSZ 10. Karcag 11. Kiskunfélegyháza 12. Nagykőrös 13. Miskolci Postás 14. Békéscsabai MÁV 15. Debreceni Sí 16. Szarvasi FSSC 29 27 2 56 30 26 4 56 30 26 4 56 29 24 5 53 30 22 8 52 30 16 14 46 29 15 14 44 29 14 15 43 28 14 14 42 30 11 19 41 29 11 18 40 29 9 20 38 30 7 23 37 30 5 25 35 30 5 25 35 30 4 26 34 >• Békéscsabai Előre Spartacus—Újpesti Dó­zsa 23—18 (11—10). NB i/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Békéscsa­ba. 300 néző. V.: Hucker, Amb­rus (jól). Békéscsaba: SZABÓ — Medvegy 6, Kovács, Ferencz, CSULIK 4, Szentmihályi 2, Be­ne 1. Csere: Tóth Gy. (kapus). Szilágyi 6, Tóth J. 4, Vozár;* Barna. Edző: Pataky György. Kiállítások: 18 perc + kizárás (Kovács), ill. 18 perc + kizá­rás (Kakas, Taga). Nagy vára­kozás előzte meg a tavalyi NB I-es és a bajnokesélyes békés­csabai lila-fehér csapat találko­zóját. Feszült légkörben és nagy taktikai csatával kezdődött az iramos találkozó. Az első játék­részben egyik csapatnak sem si­került jelentős előnyt kiharcol­nia. A második játékrészben a hazaiak a 40. percben először a találkozó során négy góllal el­húztak. A vendégek ekkor újí­tani próbáltak, de támadásaik a jól védekező hazai falon és a jó teljesítményt nyújtó Szabó kapuson rendre elhaltak. A mérkőzés vége felé az újpesti csapat idegileg elfáradt, és sok szabálytalansággal próbálta a békéscsabaiak kombinatív játé­kát széttörni. Először a váloga­tott kerettagnak, Kakasnak (szándékos utánrúgásért) kellett elhagyni a játékteret, majd a befejezés előtt 8 másodperccel Taga kapott piros lapot, ő a labdával fejbelőtte Csulikot. Összességében a lelkesen, ke­ményen és taktikusan játszó ha­zai csapat élvezetes, jő mérkő­zésen győzte le a fővárosi csa­patot. A lelkes közönség vas­tapssal jutalmazta a békéscsa­baiak teljesítményét. A FÉRFI NB I'B ALLASA: 1. Ü. Dózsa 11 8 1 2 294-267 17 2. Békéscsaba U 8­3 276-248 16 3. Szondi SE 13 7 2 4 315-288 16 4. Komló 10 8­2 221-197 16 5. Cegléd 12 7­5 300-281 14 6. Csepel 10 6­4 223-202 12 7. Solymár 10 4 2 4 239-220 10 8. D. Kőolaj 11 4 2 5 253-264 9 9. Bp. Spart. 12 4 1 7 303-307 9 10. TFSE 12 3 2 7 272-307 S 11. Főt 10 3 1 6 227-235 7 12. N.-kanizsa 10 3 1 6 235-264 7 13. Tapolca 10 3­7 259-274 6 14. Csömör 10 1 2 7 219-269 4 Mezőhegyes—Alföldi Olajbá­nyász 34—29 (18—U). NB II. Fér­fi. Mezőhegyes, 300 néző. V.: Kovács, Valkovszki. Mezőhe­gyes: Krcsméri i. — Gergely 3, KOLLER 7, Antal, KOVÁCS 6. Imre 7. Várnai 3. Csere: Krcsmé­ri T. (kapus), Feifrik 8, Garzó. Mélykúti, Krcsméri K. Edző: Se­bők Antal. Az első félidő 14. percében már 11—7-re vezettek a szolnokiak, ezt követően ka­pust cseréltek a hazaiak, s a védekezésre is nagyobb gondot fordítottak. így három perc alatt ledolgozták hátrányukat, s a fél­idő végére 4 gólos előnyre té­tek szert. Szünet után már csak az volt a kérdéses, hogy milyen különbséggel nyer a hazai csa­pat. TAURUS—Újkígyós 23—22 (Il­ii). NB II. Férfi. Budapest, 100 néző. V.: Dzsipoff. Kiss, Újkí­gyós: Koppányi — Lócskai 3. Bacsa 1, SKALICZKI 9. BENE 4, Bánfi 2, Harangozó 1. Csere: Arkus (kapus), MEZEI 2, Medo- varszki. Edző: Kolarovszki Mi­hály. A bajnokesélyes fővárosi csapat ellen az újkígyósiak az 55. percig több góllal is vezet­tek. Volt olyan időszak, amikor négy gól is volt a vendégek elő­nye. Ezt követően viszont véde­kezésük és a támadásvezetésük is gyenge volt, így értékes győ­zelemtől estek el. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a vendéglátók hétméteresből sze­rezték meg a vezetést, viszont az újkígyósiak szabaddobásból lőtt gólját a játékvezetők nem adták meg! Oh. Honvéd Dózsa—Tíszaföld- vár 28—23 (12—10). NB II. Férfi. Orosháza, 100 néző. V.: Mayer, Ruszina. H. Dózsa: Petrovszki — Horváth 2, Hódi 6, Valkó 2. Veszelovszki 1, Mikus 2, Reczai 5. Csere: Vér (kapus), Balázs 4. Paulcsik, Turbucz 1, Dér. Edző: Mikus István. A vendégek a második félidő 7. percében még egyenlíteni tudtak, de ezután a hazaiak helyzeteiket jobban ki­használva, egyre biztosabban húztak el. Szeghalom—Budaörs 20—16 (8—10). NB II. Női. Szeghalom 200 néző. V: Robotka, Szarka (jól). Szeghalom: TAKACSNÉ — Vizemé 3, VARGÁNK 13.' Madar 1, Dinya, Dögé 2, Lo- sonczi 1. Csere: Gulyás, Sán­ta, Mendréné. Edző: Vass Sán­dor. Csak a második félidő 34. percétől talált magára a ha­zai gárda. Ekkor játékukat ki­tűnő védekezés, nagyszerű ka­pusteljesítmény, és sikeres tá­madásbefejezések jellemezték. Játékukkal szinte felőrölték ellenfelüket, akik csak a 44. percig tudtak ellenállni. ösz- szegezve: nagyszerű fezdel­met, színvonalas játékot ^ lát­hattak a nézők, melyen a jobb erőnléttel rendelkező, fiatal hazai csapat megérdemelt győ­zelmet aratott, a jó képességű játékosokból álló Budaörs gár­dája ellen. Az NB II keleti csoport állása: Nők 1. Debr. Közút 8 6 1 1 167-145 13 2. Nyír. TK 11 5 2 4 196-195 12 3. Budaörs 8 5­3 129-112 10 4. Szeghalom 9 4 2 3 161-151 10 5. Miskolc 8 4 2 2 164-155 10 6. Debrec. K. 8 3 2 3 158-152 8 7. Lőr. Fonó 9 3 2 4 135-144 8 8. Mátészalka 9 2 3 4 177-173 7 9. VM Közért 8 3 1 4 125-133 7 10. Siroki Vasas 8 2 2 4 140-155 6 ll. Derecske 8 2 2 4 125-147 6 12. P.-Iadány 8 2 1 5 176-195 5 Bcs. Előre Spartacus—KÖFÉM 28—21 (15—7). NB-s női ifjúsági mérkőzés. Békéscsaba. V: Ke­repeczki, Szrnka. Ld: Bolla 16. Giczey 6. naczán (Boros), Bálint. Séllei. Péter, Trepák. Doboz: Dobrot­ka — Balogh, Dézsi, Komlósi, Kovács, Bodzás, Majnár, Zsib- rita. Biró, Nagy, Szojka. Jő játékvezetés mellett, megér­demelt hazai győzelem szüle­tett, a sportszerűen játszó do­boziak ellen. G: Péter. Jó: Ko- hut, a mezőny legjobbja, de valamennyi hazai játékos di­cséretet érdemel teljesítményé­ért, ill. Dobrotka, Komlósi, Majnár. Balogh. (Hotya Mi­hály) Kamut—Okány 5—0 (1—0). Ka­mut, 100 néző. V: Araczki. Ka­mut: Szikora — Kovács T., Sza­bó (Benyovszki), Kovács I., Szerencsi, Uhrin, Tóth, Bora, Benkő, Kovács L., Apáti. Ed­ző: Czrappán János. Okány: Veres — Kincses, Pesti, Kis- gyurka. Bála, Boda, Vajas, De­li, Balogh (Veres II.), Szántó (Maga), Csikány. Edző: Márta Lajos. Alacsony színvonalú mérkőzésen, a hazaiak az utol­só 20 percben biztosították be győzelmüket. G: Bora 2 (egyet 11-esből), Kovács L. 2, Szeren­csi. Jó: Benyovszki, Bora, Ben­kő, Kovács L. A vendégcsa­patból senki sem játszott ki­emelkedően. További eredmények: Mező­gyán—Bucsa 3—1, Kétsoprony— Sarkadkeresztúr 2—1, Gyula­vári-Vésztő 6—0, Gyulai Kö­röstáj—Körösladány 1—0. Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Tarhos 17—1, Mezőgyán—Bucsa 4—1, Gyulavári—Vésztő 5—1, Dé- vaványa—Gerla 2—0, Elek—Do­boz 1—2, Kamut—Okány 4—2, Gyulai Köröstáj—Körösladány 1—2. OROSHÁZI CSOPORT Megyei bajnokság. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsá­gi és serdülőeredményeket kö­zöljük.) Kondoros—OMTK 33— 25 (19—26, 6—34). Bcs. Előre Sp. II.—Bcs. Volán 29—30 (19—24, 19—12). Szeghalom—Sarkad 26— 20 (31—12, 37—7). Mezőhegyes II.—Gyomaendrőd----- (16—8, 2 2— 22). Újkígyós II.—Békés 23— 14 (32—15, 21—12). Nők. (Zá­rójelben a serdülők eredmé­nyei.) Kondoros—Békésszent- andrás 15—13 (7—6). Szarvasi Szirén—Mezőberény 18—25 (11— 25). Békés—Mezőkovácsháza 35—6 (14—8). Kamut—Sarkad 28—13 (24—13). OMTK—Mezőbe­rény 12—18 (15—12). Sarkad— Bcs. Előre Sp. II. 16—21 (14—16). Gyomaendrőd—Békésszent- andrás 10—9 (12—8). II. osztály. Nők. Tarhos—Kétsoprony 7—33. Csorvás—Gyula 22—27. Hiányos az eredménylista A megyei II. osztá­lyú labdarúgó-baj­nokság hét végi for­dulóinak eredmé­nyei. BÉKÉSI CSOPORT Dévaványa—Gerla 4—2 (3—0). Dévaványa, 400 néző. V: Ben- ke. Dévaványa: Parola — Bu­dai (Lánczi), Ernyes, Bakó. Dékány, Papp, Valánszki, Brak- szatórisz (Adamik), Szarka. Gyányi. Kovács J. Edző: Mes­terházi Lajos. Gerla: Mosonyi — Alberti, Sztanek, Buzási (Ha­lász), Gyenge, Kelemen (Kiss). Lelóczki I.. Lelóczki II., To- bai, Marik M., Marik Gy. Ed­ző: Brusznyiczki Mihály. A ha­zai csapat megérdemelt győ­zelmet aratott a második fél­időre feltámadó vendégek el­len. G: Parola 2 (mindkettőt 11-esből), Szarka. Volánszki, ill. Marik M., Marik Gy. Jó Va­lánszki, Szarka, Adamik, Lán­czi, ill. Marik M., Lelóczki I.. Marik Gy. (Ágoston Sándor) Magyarbánhegyes—Lökösháza 4—2 (2—0). Magyarbánhegyes, 250 néző. V: Majoros. Magyar­bánhegyes: Jakab — Jankó (Szlanyinka), Malik, Farkas, Matuz, Kormányos, Szőke, Szász, Hitér, Bozsár, Kintner (Kiss). Lökösháza: Balázs — Husvét, Hídvégi. Szántó, Ke­resztes, Isztin, Túrái, Varga, Haluska, Simon (Nagy), Szűcs. Az első félidőben biztosnak lát­szó hazai győzelmet a második játékrészre feljavuló vendégek nehézzé tették. G: Bozsár 2, Szőke, Kiss, ill. Túrái, szűcs. Jó: Jakab, a mezőny legjobb­ja, Szőke, Bozsár, Kiss, ill. Isztin, Haluska, Szűcs. (F. M.) Kardos—Telekgerendás 3—ü (2—0). Telekgerendás, 100 néző. V: Szokodi. Kardos: Brusz­niczki — Sutyinszki, Galáth. Závogyán, Jurák, Skorka, Ja- necskó, dr. Szabó, Varga M., Szpisják. Szklenár (Borgulya). Telekgerendás: Nagy — Les­tyán. Kubelák, Filipinyi (Ba­lázs), Orvos, Bohus. Szigeti, Kosa, Nyemcsok, Gajdács. Koszta. A jól játszó vendégcsa­pat megérdemelten győzött. G: Varga M. 2.. dr. Szabó. Jó: Ga­láth. Jurák. dr. Szabó. Varga M.. ill. Nyemcsok. (Uhrin Mi­hály) H. Szalvai SE—Dombegyház 4—1 (3—0). Békéscsaba, 50 né­ző. V: Hanyecz. Szalvai: Bu­dai — Besztercei (Megyeri). Kovács. Nagy A.. Posnyák, An- dó, Mayer, Deres, Nagy K., Po- povics, Bárány (Tóth). Edző: Sebestyén János. Dombegyház: Ménesi — Kovács, Báli. Pilán, Frank. Boda, Szűcs (Zvara), Kőszegi, Hornok, Talpai, Dohor. Edző: Tóth Gábor. A H. Szal­vai az első félidőben kitűnő já­tékot produkált. Szünet után a lelkesen és sportszerűen küzdő vendégeknek csak a szépítésre tellett erejükből. Kitűnő já­tékvezetés. G: Deres 2 (egyet 11-esből), Nagy K., Andó, ül. Talpai. Jó: Nagy A., a mezőny legjobbja. Kovács, Deres, Po- povics, ill. Kovács, Talpai, Kő­szegi. (Uhrin János) Gyomaendrőd—Tarhos l—l (0—0). Gyomaendrőd, 150 né­ző. V : Takács. Gyomaendrőd : Béres — Gere, Vári, Pelyva (Kovács), Molnár (Pataki), Hor­nok, Bukva, Rácz, Dinya, Gon- da. Forgács. Edző: Majoros Gyula. Tarhos: Baji (Kiszel) — Szabó, Kozma, Dologh, Baji M.. Gézárt, Sánta, Tóth, Polgár. Tóth F., Kincses. Edző: Kocsor Károly. A hazai csapat sok gólhelyzetet dolgozott ki, de a befejezések nem sikerültek. Igazságos döntetlen. G: Homok, ill. Tóth F. Jó: Hornok. Vári, Rácz, ill. az egész vendégcsa­pat. (Tóth Ferenc) Elek—Doboz 1—0 (1—0). Elek. 170 néző. V: Pólyák. Elek: Csathó — Samu, Kohut. Papp. Komori (Szabó). Botás, Fa­Csabacsüd—Gerendás 5—0 (4—0). Csabacsüd, 100 néző. V: Séllei. Szünetig remek játékot produ­kált a hazai gárda: A második játékrészben unalmas játék folyt. A vendégcsapat aláren­delt szerepet játszott. G: Dan- kó 2, Bálint, Kiss, Varga J. Jó: Bracsok, Dankó, Varga J. A vendégcsapatból senki sem nyújtott kiemelkedőt. (N. Sz. A.) újkígyós—Pusztaföldvár 8—0 (2—0). Újkígyós, 200 néző. V: Sárközi. A pusztaföldvári csa­pat a második félidőben telje­sen elfáradt, s a hazaiak tet­szés szerint érték el góljaikat. Ifjúságiak: Újkígyós—Puszta­földvár 10—0, Telekgerendás- Kardos 2—0, Csanádapáca—Ke- vermes 5—1, Magyarbánhe­gyes—Lökösháza o—l. r L Mezőgazdasági nagyüzemek, figyelem! ( Amennyiben az 1984. Ill—IV. negyedévére megrendelt ) karbamid műtrágyájukat június havi szállításra fogadják, l 90 Ft/t árkedvezményt adunk Az árut polietilén zsákban szállítjuk! Kérjük, hogy igényeikkel rövid időn belül keressék fel műtrágyaosztályunkat ~ AGROKER Vállalat, Békéscsaba i BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. pr.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Arpásl Zoltán. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési djj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.