Békés Megyei Népújság, 1984. május (39. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-23 / 119. szám

1984. május 23„ szerda NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT Ma Veszprémben Kétséges Pásztor játéka Hét fordulóval a befejezés előtt sűrűbbé válik a labda­rúgó NB II tavaszi program­ja, a hátralévő időszak ugyanis három szerdai for­dulót is magában foglal. A ma délutáni mellett május .'iO-án, és június 6-án is lesz­nek szerdán találkozók. Igen nehéz feladat előtt ál­nak a lila-fehérek: a tapasz­talt labdarúgókat felvonul­tató Bakony Vegyész ottho­nában lépnek pályára. Ellen­felük vasárnap a Kőbányai útról vitte el mindkét pontot és 33 pontjával igencsak az élmezőny mögöttiek közé tar­tozik. A csabaiak tegnap dél­előtt utaztak el. Velük tar­tott Pásztor is, de a vasár­napi találkozó első félidejé­ben combhúzódást szenvedett középpályás játéka kétséges, s csak a kezdés előtt dől el hogy játszhat-e. Ezúttal Kádi Károly ügy­vezető elnököt kérdeztük az esélyekről: — Sok minden eldőlhet a 32. fordulóban. Feltétlenül bízom játékosainkban, egy, de inkább két ponttal kell hazatérnünk, hogy előnyün­ket megtarthassuk. Óriási csata várható Ka­zincbarcikán is, ahová a DMVSC látogat és emellett slágermérkőzés lehet a HMSE —STC és Eger—Szekszárd összecsapás is. Visszatérve még a veszprémi 90 percre, a játékvezető, Hartmann lesz. ŐSSZEL: Békéscsaba—Bakony V. 6—1 (4—0). Gólszerzők: Gyur- mánczy 2, Takács, Melis, Ki­rályvári, Sulija (11-esből), ill. Ärky. A TABELLÁN: 2. Bes. E. Sp. 18 7 6 76-37 43 7. Bakony.V. 13 7 11 51-50 33 Következik az 578. mérkőzés A magyar labdarúgó-vá­logatott idei cadizi, szabad­kai és isztambuli hivatalos mérkőzése után szerdán ha­zai pályán is bemutatkozik. Székesfehérvár lesz a szín­helye a 9. Magyarország— Norvégia találkozónak. Ez lesz a magyar csapat 578. hivatalos országok kö­zötti találkozója. Az eddigi 577 mérkőzés mérlege: 305 győzelem, 122 döntet­len, 150 vereség, 1431 adott- és 905 kapott góL Az 577 mérkőzésből eddig nyolcat játszott a magyar vá­logatott Norvégia ellen. A mérleg igen jó: 7 győzelem. 1 vereség, 30 adót- és 5 ka­pott gól. A 30 magyar gólt 17 magyar és két norvég játé­kos szerezte. Kiss László a legeredményesebb. A Vasas csatára a legutóbbi 2 világ- bajnoki selejtező 6 magyar góljából négyet ért el, Bene és Bodnár 3-3, Csordás, Pa­lotás. Schiosszer és Tichy pe­dig 2-2 alkalommal volt ered­ményes. A két ország közötti ta­lálkozók 1912. június 23-án kezdődtek Oslóban, Bodnár (3), Schlosser (2) és Tóth góljaival a magyar csapat 6—0-ra győzött. Ezután 43 évet kellett várni az újabb kilencven percre, ismét Os­lo volt a színhely, s 5—0 volt az eredmény. Norvégia 1957. november 10-én mutatkozott be Budapesten, világbajnoki selejtezőn újabb 5—0 követ­kezett. Előzőleg 1957. június 12-én Oslóban, VB-selejtezőn aratta Norvégia egyetlen ma­gyarok elleni győzelmét, 2—1 arányban. Mindeddig csak Oslo és Budapest volt a színhely. Os­lóban 5 mérkőzésből 4 ma­gyar és 1 norvég győzelem született, 17—4-es gólkülönb­séggel. Budapesten 3 mérkő­zés, 3 győzelem, 13—1-es gól- különbség a mérleg. ODK-sok megyei találkozója A KISZ megyei bizottsá­ga a művelődési és sportszer- vekkel közösen, péntektől vasárnapig Pósteleken* ren­dezi meg az országjáró diá­kok megyei találkozóját. A XVII. alkalommal sorra ke­rülő sportrendezvény pénte­ken este 21 órakor éjszakai pontgyűjtőversennyel kezdő­dik, szombaton lesz a tájé­kozódási futóverseny (9-kor rajtolnak a csapatok), míg vasárnap kora reggel a ter­mészetjáró és honvédelmi ve­télkedő ébreszti a résztvevő­ket. Emellett kulturális és egyéb sportprogramokkal is igyekeznek elősegíteni, hogy az öttagú iskolai csapatok kellemesen és hasznosan is töltsék a hétvégét. Százhuszonhárom jelentkezője és 90 célbaérkezöje volt az olimpiai ötpróba legutóbbi állomásának, a szombaton meg­rendezett futópróbának. Szanazug térségében a fiúk 28, a lányok 14 kilométert teljesítettek futva-kocogva. Képünkön a harmadik csoport rajtjánál készült. Legközelebb június 23- án lehet próbázni, akkor Békésszentandráson vízitúra lesz Fotó: Fazekas László Hét végi labdajáték-eredmények atlétika Feljövőben a MÁV Mezőberényi SE—Kis­kunfélegyháza 80:77 (42:35). NB II-es fér­fi kosárlabda-mérkő­zés. Kiskunfélegyhá­za. V.: Zékány, Farkas. MezŐ- berény: Szilágyi (5), Hidasi (13). Gulyás (6), Frey (12), Iványi (17). Csere: Szugyiczki (20), Bartóki (5)v Tánczos (2), Bere­gi. Edző: Szugyiczki János. Nagy lendülettel kezdett mind­két csapat. A fegyelmezetten játszó és bátran dobó vendégek végig vezettek az első félidő­ben. A második játékrészben 51:43-as állásnál egymás után pontozódtak ki a herényi játé­kosok. A mérkőzés hajrája óriá­si küzdelmet hozott. Az MSE csapatában ekkor már csak hárman: Gulyás, Beregi és Bar­tóki, voltak a pályán. Bravúros teljesítménnyel azonban meg tudták előnyüket őrizni. DUSE—Békési ÁFÉSZ 89:65 (45:32). NB II. Férfi. Debrecen. V.: Zsiros, Bergmann. Békés: RÉVÉSZ (28). Hegedűs (12), Do­mokos (11). Ladányi (8), Zoltán (6). Csere: Kovács, Eperjesi, Balogh, Biró, Szilágyi. Edző: Békési Mihály. A helyzeteiket jobban értékesítő hazaiak biz­tosan győztek. Karcagi SE—Békéscsabai MÁV 85 .*78 (55:34). NB II. Férfi. Bé­késcsaba, 100 néző. V.: Dombó­vári. Erdélyi. MÁV: Csordás (12). Mészáros (5), Tar (6). VO- ZÁR (Í3), FEHÉR (16). Csere: LUKACS (18), Antali (5), Kiss T. (5). Ancsin. Várkonyi. Edző: dr. Papy Lajos. A második já­tékrészben jelentősen följavult és óriási lelkesedéssel küzdő csabaiák felzárkóztak, de az eredmény megfordítására már nem volt elegendő idejük, s így nagy lehetőséget szalasztottak el. Békéscsabai MÁV—Miskolci Postás 88:52 (51:28>. NB II. Fér­fi. Békéscsaba. 60 néző. V.: Mó­ré. MÁV: CSORDÁS (21), VO- ZÁR (18). FEHÉR (18). Tar (12). Mészáros (1). Csere: Antali (9), Ancsin (7). Lukács (2). Kiss T., Abrahám. Edző: dr. Papy La­jos. A szezon eddigi legjobb teljesítményét nyújtva, látvá­nyos. jó játékkal biztosan győ­zött a békéscsabai csapat. Kiskunfélegyháza—Mezőberényi SE 55:54 (24:26). NB II. Női. Kiskunfélegyháza. V.: Dékány, Farkas. MSE: Braun R. (4), Baksai (1). Hoffmann (4). Ger- lai (12). Iványiné (23). Csere: Hegedüsné (6). Köfalvi (4). Bra­un Zs., Dütsch. Edző: Iványi László. Az első félidőben fel­váltva vezettek a csapatok. Braun R. viszont már a 19. percben kipontozódott. A má­sodik játékrészben, a befejezés eLőtti percig a berényiek vezet­tek (51:54), de ezután az MSE két elemi hibájából a hazaiak dobtak két kosarat és győztek. Békéscsabai ÁFÉSZ—Török­szentmiklósi SE 53:43 (12:27). NB II. Női. Békéscsaba. V.: Dombóvári. Erdélyi. Békéscsa­ba: Marosi (2). Pásztori, GYEB- ROVSZKY (17), KAJARI (17). Vida (1). Csere: Kajáriné (2), Brezsnyik (4), LENGYELNE (10). Valyuch, Kovács. Edző: dr. Tánczos Szabó László. A pon­tatlanul dobó és gyengén vé­dekező csabaiak ellen 6:2-ről 8:22-re (!) fordítottak a vendé­gek (15. perc), s így a félidőt jelentős előnnyel zárták. A ha­zaiak a második játékrészre feljavult védekezéssel, gyors já­tékkal fordítottak (39. perc: 39:36). s végül biztosan nyertek. Békéscsabai ÁFÉSZ—Hódme­zővásárhelyi VSE 96:23 (44:10). NB II. Női. Hódmezővásárhely. V.: Perjési. Erdélyi. Békéscsa­ba: Marosi (12). Gyebrovszki (15). Kovács (6), Kajári (26), Vida (4). Csere: Brezsnyik (19). Lengyelné (10), Dukát (2). Bor- di (2). Edző: dr. Tánczos Szabó László. Erőteljesen, gyorsan ját­szottak a csabaiak, s a helyze­tek jobb kihasználásával 100 pont fölött is dobhattak volna. Sikeres pontvadászat E Szeghalom—Püspök­ladány 26—21 (12—13). NB II-es női kézilab­da-mérkőzés. Szegha­lom, 200 néző. V.: Ladányi. Petruzs (jól). Szegha­lom: DR. HORVÁTHNÉ — VI- ZERNÉ 11, VARGANÉ 9, Dinya, Madar 2, Dögé 4, Losonczi. Cse­re: Sánta, Gulyás. Edző: Vass Sándor. Az első játékrész 16. percéig fej fej mellett haladt a két csapat (8—8). Ezután a ha­zaiak három 7 méterest hibáz­tak, így a vendégek húztak el, s előnnyel zárták a félidőt. A második félidőben a jobb erő- és idegállapotban levő szeg­halmiak ellen csak a 44. percig tudtak ellenállni a vendégek. Mezőhegyes—DUTÉP 31—27 (17—13). NB II. Férfi. Mezőhe­gyes, 300 néző. V.: Nagy, Szűcs. Mezőhegyes: * Krcsméri T. — Gergely 1, KOLLER 6, KOVÁCS 5, Antal 2, imre 6. Várnai 2. Csere: FEIFRIK 9. Garzó. Mély­kúti, Varga, KÍrcsméri I. Edző: Sebők Antal. A 8. percig (5—5) együtt haladt a két csapat. Ez­után fölénybe kerültek a hazai­ak, és négygólos előnnyel zár­ták a félidőt. A második játék­rész vendégrohamokkaL kezdő­dött, de Krcsméri ezúttal is bi­zonyította nagyszerű formáját. A kapus büntetőt védett, s ez felhozta a hazaiakat, és a já­tékrész közepére, amely első­sorban Feifriknek köszönhető. 8 góllal elhúztak. A Dutép a nagyobb vereség elkerüléséért mindent megtett, de csak fel­zárkózni tudott. Végeredmény­ben megérdemelten nyertek a hazaiak a nagy hőségben leját­szott. sportszerű mérkőzésen. Szarvasi Szirén SE—Jánoshal­ma 22—19 (13—7). NB II. Női. Szarvas, 200 néző. V.: Fekete, Kiss (határozottan). Szarvas: Tóthné — MELIS 3. Kasik 1. Kovács, BORGULYANÉ 13. Sza­bó 1, VÁRI 3. Csere: Tibáné, Cserenyecz 1, Filyó, Jansik, Lá­zár. Edző: Gulyás Mihály. A szarvasi lányok javuló játékkal nyertek. Szarvasi FSSC—Salgótarjáni TC 33—27 (13—10). NB II. Férfi. Szarvas, i00 néző. V.: Nádasdi, Pesti (kitűnően). Szarvas: Gu­lyás — Túri 4. Leszkó 1. FEKE­TE 9, Juhos T. 3, BANFI 6. BARTHA 7. Csere: Török (ka­pus), Vida 1, Jova 2. Balogh. Edző: Weszter Vlimos. Az ősz­ről előrehozott mérkőzésen a fő­iskolások végig vezetve, bizto­san nyertek a második félidőre teljesen visszaesett vendégek el­len. Kunhegyes—Szarvasi FSSC 33 —31 (15—12). NB II. Férfi. Kun­hegyes, 100 néző. V.: Herz. Kiss I. (jól). Szarvas: Gulyás — TÚ­RI 10. Leszkó 7, Fekete 4, Ju­hos T. 1, Bánfi 3, BARTHA 6. Csere: Török (kapus). Vida. Jova, Balogh. Edző: Wester Vilmos. A szarvasi fiúk a má­sodik félidő közepe táján nagy hajrába kezdtek, s az eddig ve­zető hazaiakkal szemben 24-26- ra fordítottak, de a végén há­rom eladott labda miatt mégis vesztesként vonultak le. Újkígyós—Honvéd Dózsa SE 29 —23 (16—10). NB II. Férfi. Oros­háza, 150 néző. V.: Kómár. Ócsai. Újkígyós: KOPPÁNYI — Lócskai 3. BACSA 4, SKALICZ- KI 11. Bánfi 4. MEZEI 3, Ha­rangozó L. 2. Csere: Árkus (ka­pus). Bene 1. Darvasi 1, Ma­gyar. Edző: Kolarovszki Mi­hály. H. Dózsa: Petrovszki — Reczai 5. Hódi 4. Veszelovszki I, Bese l, BALÁZS 4, Valkó 5. Csere: Vér (kapus). Kovács, Pé­ter 1. PAULCSIK 2, Dér. Edző: Mikus István. Már a mérkőzés elején magához ragadta a ve­zetést a jól védekező és ,,kont­rázó” vendégcsapat, és fokoza­tosan elhúzott a gyenge napot kifogó hazaiaktól. A Honvéd együttes idegesen, kapkodva játszott, ami elsősorban az. el­adott labdákból, gyenge véde­kezésből és a kihagyott hely­zetekből adódott. Ezzel szem­ben a kígyósiak rutinosan, oko­san játszottak — helyzeteiket Skaliczkival az élen kihasznál­ták. kapusuk pedig remek na­pot fogott ki. Megyei bajnokság, I. osztály. Férfiak (Zárójelben az ifjúsá­giak és a serdülők eredményeit közöljük.) Bcs. Előre Spartacus II. —Tótkomlós 21—22 (37—11. 14 —13). Mezőhegyes II.—OMTK (15—19, 21—21). Sarkad—Bcs. Volán 29—28 (19—25, 26—7). Me- zőberény—Békés 22—21 (27—14. 21—15). Újkígyós il.—Kondoros 37—37 (31—25. 22—11). Nők. (Zárójelben a serdülők eredményeit közöljük.) OMTK— Mezőkovácsháza 34—13 (17—8). Békés—Békésszentandrás i7—13 (16—3). Kondoros—Mezőberény 14—28 (8—34). Kamut—Doboz 28 —15 (30—16). Gyomaendrőd— Bcs. Előre Spartacus II. 23—21 (11—15). Szarvasi Szirén II.— Sarkad 34—15 (7—14). II. osztály. Gyula—Tarhos 41—10. Bcs. Előre Spartacus—Váci Forte 32—21 (14—14). NB-s női ifjúsági mérkőzés. Békéscsaba. V.: Gogh, Horváth. Ld.: Rajki 9. Megyeri 7, Petri 4. Bcs. Előre Spartacus—Váci Iz­zó 27—22 (14—10). NB-s férfi if­júsági mérkőzés. Békéscsaba. V.: Kovács, Valkovszki. Ld.: Gazsó, Kékes Cs. 8—8, Balogh 5. Rangadó Dévaványán A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnok­ságban vasárnap a ta­vaszi 11. forduló mér­kőzéseit játszották: BÉKÉSI CSOPORT Dévaványa—Vésztő 3—2 (ü—1). Dévaványa, 250 néző. V: Kocsis. Dévaványa: Farmosi Gy. — Székács, Ernyes, áakó, Braksza- tórisz, Adamik, Szarka, Valánsz- ki (Kovács A.), Papp, Halasi (Gyányi), Kovács J. Edző: Mes­terházi Jenő. Vésztő: Piszter — Papp, Krajcsó, Kelemen, Lázár II., Lázár I., Háti, Kaszai (Var­ga), Szabó II-, Magony, Szabó I. Edző: Csüllög István. A vendé­gek már a 4. percben megsze­rezték a vezetést, s az első ne­gyedóra végén büntetőt hibáz­tak. A második félidőben ferge­teges rohamokkal biztosították a hazaiak győzelmüket. G: Szarka (mesterhármas), ill. Szabó I., Háti. Jó: Szarka (a mezőny leg­jobbja), Farmosi, Adamik, Brak- szatórisz, Valánszki, Bakó, ill. Lázár II., Lázár I., Szabó I. (Ágoston Sándor) Tarhos—Okány 5—1 (1—0). Tarhos, 100 néző. V: Kertész. Tarhos: Baji M. — Dologh, Pé­ter, Baji I., Kozma, Priskin. Szabó, Puskás (Sánta), Danes. Tóth. Polgár (Kincses). Edző: Korcsok Mihály. Okány: Veres — Kincses (Bodó), Márta, Kis­gyurka. Bába, Pesti, Vajas, szi­lágyi, Balogh (Lovas). Szántó. Csikány. Edző: Márta Lajos. Ideális labdarúgóidőben, kitűnő játékvezetés mellett. közepes színvonalú mérkőzésen, a hazai­ak helyzeteik alapján még na­gyobb különbséggel is nyerhet­tek volna. G: Péter 2, Tóth, Pol­gár. Baji M.. ül. Vajas. Jó: Ba­ji M.. Péter, Baji I., ill. Márta. Vajas, Veres. (Tóth Ferenc) Gerla—Kamut 2—1 (2—0). Ka­mut. 100 néző. V: Takács. Ger­la: Mosoni — Tabal, Sztanek. Buzási, Gyenge, Kelemen, Le­hoczki I.. Lehoczki II.. Kiss, Ma­rik I., Marik II. Edző: Brusz- nyiczki Mihály. Kamut: Hégely — Kovács I. (Nagy), Benkö. Szabó. Kovács II.. Bcnyovszki. Uhrin. Bora (Szőke). Lakatos. Szerencsi. Kovács III. Edző: Czrappán János. A hazaiak több 100 százalékos helyzetet és egy tl-est elhibáztak. A vendégek szerencsével nyertek. Jó játék- vezetés. G: Kiss. Marik ii.. ill. Lakatos. Jó: Sztanek. Lehoczki I. . Kiss, Marik II.. ill. Benyovsz- kl. Szabó. (Szlancsik János) Gyomaendrőd—Doboz 2—0 (I—0). Gyomaendrőd, 200 néző. V: Do­bos. Gyomaendrőd: Béres — Gera (Tokai). Vári. Pelyva. Molnár, Hornok P.. Rácz, Dó­sai, Bukva. Dinya, Gonda. Edző: Majoros Gyula. Doboz: Dobrot- ka — Balogh. Lukács. Bodzás. Koczkás. Majnár (Zsibrita), Ko­vács. Nagy. Biró K.. Szabó. Sztojka. Edző: Lukoviczki Vil­mos. A győzelmével bajnoksá­got nyert hazai csapat, kínke­servesen tartotta otthon a két pontot. G: Gonda 2 (egyet 11- esből). Jó: Bukva. Rácz. Molnár. Béres, ill. Nagy, Bodzás. Ko­vács. (Szabados Ferenc) További eredmények: Gyula­vári—Bucsa 10—0, Gyulai Körös­táj—Sarkadkeresztúr 1—0, Elek— Körösladány 4—0, Mezőgyán— Kétsoprony 1—4. Ifjúságiak: Gyomaendrőd—Do­boz 4—0, Mezőgyán—Kétsoprony 0—0, Gyulavári—Bucsa 0—3. Dé­vaványa—Vésztő 4—0, Elek—Kö­rösladány l—l, Kamut—Gerla 0—1, Tarhos—Okány 2—0. OROSHÁZI CSOPORT Csanádapáca—Lökósháza 5—1 (2—1). Csanádapáca, 150 néző. V: Szokodi. Csanádapáca: Nagy — Márton, Varga. Szekeres, Gaál (Gyallai), Rozs I., Radios, Ku- rilla. Becsei, Rozs II.. Szeker- ezés. Edző: Vandlik János. Lö- kösháza: Balázs — Ilusvét, Nagy. Szántó, Isztin. Haluska, Varga J. , Szűcs, Varga F. (Túrái), Si­mon (Horváth). Czoldán. Edző: Szabó István. A megfiatalított hazai csapat, iramos mérkőzé­sen, megérdemelten nyert. Jó játékvezetés. G: Szekerczés 3, Kurilla (11-esből), Becsei (11-es- ből), ill. Varga F. Jó: az egész hazai csapat, ill. Szűcs. Varga F. (Kurilla László) Kaszaper—Nagybánhegy esi Zalka Tsz—Magyarbánhegyes, 0—0. Kaszaper, 500 néző. V: Benyovszki P. Zalka: Csabina — Lukácsi, Kostyálik. Kun. Kő­szegi, Mucsi (Oláh), Juhász, Ba­lázs. Pivoda, Péli. Mezei (Jám­bor). Edző: Sári Ferenc. Ma­gyarbánhegyes: Jakab — Szász, Málik, Matuz, Kormányos, Báli, Szlanyinka. Kintner, Bozsár. Szőke, Szikszai. Edző: Csabai András._ Alacsony színvonalú mérkőzésen, igazságos pontosz­tozkodás született. Kiállítva: Szikszai, utánrúgásért. Jó: Csa­bina. Kun, Juhász, ill. Bali. Bo­zsár, Kormányos. (Z. M.) Csabacsüd—Kardos l—0 (0—0). Csabacsüd, 200 néző. V: Hári. Csabacsüd: Fabó — Varga I.. Liska, Bracsok, Antal, Katona (Szakái), Hajdú M. (Bálint), Dankő, Rafaj. Varga J., Kiss Kardos: Marosvölgyi, Sutyinszki, Kohut (Szklenár L.), Jurák, Za- vogyán, Skorka, Janecskó, Var­ga M., dr. Szabó, Szpisjak, Bor­gulya. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen, megérdemelten sze­rezte meg idei első győzelmét a hazai csapat. G: Bálint. Jó: Lis­ka. Bracsok. Varga I., Bálint, ill. Skorka. Szpisjak, Borgulya. (N. S*. A.) További eredmények: Rákóczi Vasas—Pusztaföldvár 5—0, Bé- késsámson—Gerendás 2—2, Újkí­gyós—Dombegyház 6—0. Telek- gerendás—Kunágota 0—3. A H. Szalvai—Kevermes elmaradt, mert a vendégegyüttes nem je­lent meg. Ifjúságiak: Rákóczi Vasas­Pusztaföldvár 8—0. Békéssám- son—Gerendás 0—0, Újkígyós— Dombegyház 0—0, Csabacsüd— Kardos 2—0. Telekgerendás— Kunágota 0—5, Csanádapáca— Lökösháza 5—0, Kaszaper—Nagy- bánhegyesi Zalka Tsz—Magyar­bánhegyes 9—0. O Az értékelést a ser­dülő „A” kategóriás (15—16 éves) lá­nyokkal folytatjuk. Erre a korosztályra ismét jellemző a fejlődésben való megtor­panás. A minőségi sporthoz való rossz hozzáállás, a mennyiségileg és minőségi­leg kevés edzésmunka és talán a helytelen kiválasz­tás eredményezi ezt a tényt Rövid távon Zöld Edit, kö­zép- és hosszú távon Rosza Mária eredményeit dicsér­hetjük. 100 m. 13.1: zöld Edit (Bcs.). 13.2: Szabó Judit (Bcs.). 13.3: Tóth Gyöngyi (Bcs). Honfi Ma­riann (GYSE), Jancsó Edit (OMTK). 200 m. 27.8: Zöld Edit (Bcs.). 4(H) m. 62.0: Endrődi Má­ria (Szeghalom). 63.75: Lauri­nyecz Mária (Bcs.). 64.41: Hra- bovszki Éva (Bcs.). 65.3: Németh Ildikó (Bcs.). 800 m. 2:25.37: Hrabovszki Éva (Bcs.). 1500 m. 5:11.36: Rosza Mária (Bcs.). 3000 m. 11:53.7: Rosza Mária (Bcs.). 10 km kismaratoni. 39.49: Rosza Mária (Bcs.). 41.40: Hra­bovszki Éva (Bcs.). 46.59: Lau- rinyecz Mária (Bcs.). 47.36: Szűcs Márta (Békés). 5 km gya­loglás. 30.10: Laurinyecz Mária (Bcs.). 10 km gyaloglás. 1:02.37: Laurinyecz Mária (Bcs.). 100 m gát. 15.9: Zöld Edit (Bcs.). 16.2: Hursán Edit (Bcs.). 16.9: Bódi Gyöngyi (Bcs.). 17.0: Hagymás: Judit (OMTK). 300 m gát. 47.37: Laurinyecz Mária (Bcs.). 51.37: Bódi Gyöngyi (Bcs.). 51.43: Sza­bó Judit (Bcs.), Szabó Tldikó (Bcs.). Az ugró-, dobó- és az ösz- szetett számok átlagai néhol valami javulást mutatnak, de lényeges előrelépés nincs. A teljesítmények növelése csak a speciális erősítő mun­ka hatására képzelhető el. Magas. 161; Hursán Edit (Bcs.). 158: Fésűs Erzsébet (Bcs.). 155: Laurinyecz Mária (Bcs.). 154: Simon Katalin (Bcs.). Távol. 537: Honfi Mariann (GYSE). 530: Zöld Edit (Bcs.). 527: Kokövai Mariann (OMTK). 512: Papp Andrea (GYSE). Súlylökés. 10,31: Jankus Julianna (Bcs.). 9,60: Kosár Csilla (Bcs.). 9,36: Urbancsok Zsuzsa (Szarvas). 9,35: Fésűs Erzsébet (Bcs.). Disz­koszvetés. 34,54: Kosár Csilla (Bcs.). 32,24: Unyi Violetta (Bcs.) 32,00: Jankus Julianna (Békés). 30,74: Bertalan Agnes (Bcs.). Gerelyhajítás. 32,00: Ber­talan Agnes (Bcs.). 30,92: Csi- csely Mária (Bcs.). 29,88: Fésűs Erzsébet (Bcs.). 29,64: Cselovsz- ki Erzsébet (GYSE). Hétpróba. 4516: Laurinyecz Mária (Bcs.). 4449: Zöld Edit (Bcs.). 4096: Hur­sán Edit (Bcs.). 4028: Szakáll Zsuzsa (Bcs). 4023: Papp And­rea (GYSE). A fiatalabb serdülő ,,B” korosztály már reménykel­tőbb teljesítményekkel di­csekedhet. Szinte minden szakágban van aranyjelvé­nyes, sőt többen országos bajnoki címet is szereztek. Céltudatos, fegyelmezett ed­zésmunkával, a sportág mé­lyebb megszerettetésével, re­méljük, később sem halvá­nyul ej tehetségük. A négypróba három vál­tozatában Erdős Katalin, Novák Ágnes és Stefanovics Mónika vezet. Leány serdülő „B”. Négypró­ba. „A” változat. 3075: Erdős Katalin (Gyulai SE). 2932: Me- dovarszki Éva (Bcs. Előre Sp.). 2811: Mile Mariann (Bcs. E.j. 2803: Szikszai Agnes (GYSE). Négpróba. „B” változat. 2837: Novák' Agnes (Orosházi MTK). 2805: Szilágyi Eszter (OMTK). 2695: Mile Mariann (Bcs. E.). 2484: Leszkó Edit (Bcs. E.) Négypróba. „C” változat. 2834: Stefanovics Mónika (GYSE). 2168: Yjszkok Ilona (OMTK). 2152: illés Dorottya (Bcs. E.). 2006: Vincze Erika (GYSE). Hat- próba. 3872: Medovarszki Éva (Bcs. E.) 3279: Mile Mariann (Bcs. E.). 3239: Veres Hajnalka (Bcs. E.). 3227: Zelenjánszki Anikó (Bcs. E.). (Folytatjuk) Kovács István Totótippjeink 1. VfB Stuttgart—Hamburg i 2. Bochum—Düsseldorf l x 3. Frankfurt—Kaiserslautern 1 x 4. Braunschweig—Bremen x 2 5. Solingen—Aachen 1 6. Hannover—Freiburg x 7. Ulm—Fortuna Köln x 1 8. Osnabrück—Wattenscheid x 9. Darmstadt—Duisburg x 2 10. Cagliari—Campobasso 1 x 11. Catanzaro—Samben. 2 x 12. Padova—Lecce 1 13. Pescara—Triestina i PÖTMÉRKÖZÉSEK 14. Hertha BSC—Karlsruhe 2 15. Palermo—Cesena x 16. Pistoiese—Monza x BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz„ 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 1X1. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Árpást Zoltán. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem örzünk meg és nem küldünk vissza.