Békés Megyei Népújság, 1984. május (39. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-15 / 112. szám

0 1984. május 15., kedd NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT A szovjet döntés végleges Moszkva, 1984. májas 14. (TASZSZ) Végleges az a döntés, hogy a szovjet sportolók nem vesznek részt a XXIII. olimpiai játékokon Los An­gelesben — közölte Marat Gramov. A Szovjet Olimpiai Bizottság elnöke hétfőn dél­előtt Moszkvában sajtóérte­kezleten fejtette ki a Szovjetunió álláspontját a kérdésről. * * * A Los Angeles-i olimpiai játékok előestéjén a hivata­los Washington semmiféle garanciát nem nyújtott a sportolók biztonságára, jo­gaik és emberi méltóságuk biztosítására. A világ immár láthatja, hogy ki „oltja el az olimpia tüzét” — írja Andrej Tolkunov, a Pravda New York-i tudósítója. Nyilvánvaló — állapítja meg a szovjet újságíró —, hogy megkezdődött az újabb nagyszabású szovjetellenes hadjárat. Washingtoni hiva­talos körök világosan értés­re adták, hogy nem kíván­nak szovjeteket látni Los Angelesben. Mindenütt aka­dályokat gördítettek a szo­cialista országokból érkező vendégek útjába. Ezzel egy­idejűleg pedig a „Tiltsák ki a szovjeteket” elnevezésű koalícióba tömörülő szovjet­ellenes csoportok „gyakorló akciókat” kezdtek. Ezek — kezdeményezőik véleménye szerint — arra lettek volna hivatottak, hogy megakadá­lyozzák a szocialista orszá­gok sportolóinak szereplé­sét, lélektanilag lehetetlenné tegyék azok helyzetét. Úgy­nevezett „konspirációs” la­kásokat készítettek elő, ahol „menedéket” találtak volna azok a sportemberek, akik úgymond a „szabadságot vá­lasztják”. Az olimpiai láng az Egye­sült Államok légierejének repülőgépén Görögországból érkezett New Yorkba. Ami­kor azonban a lángot ünne­pélyesen átadták az olim­piai játékokat rendező or­szágnak, nem voltak jelen görög hivatalos személyisé­gek, mert sértőnek tartot­ták, hogy a házigazdák ki­árusították az olimpiai sta­fétában való részvétel jogát. Bcs. Előre Sp—Debrecen 3—1 (2—0) (Folytatás az 1. oldalról) Nem sokkal ezután, ismét a bal oldalon alakult ki ve­szélyes helyzet: Szekeres megtáncoltatta Paróczait és Deákvárit, beadása után rö­viden mentettek a debrece­ni védők és Steigerwald 20 méterről, a balösszekötő he­lyéről a Mező előtt felpat­tanó lövéssel vette be a rö­vidsarkot, 2—0. A 43. perc­ben Mörtel hátulról belerú­gott Plástyikba, ezért Nagy B. kiállította. A pihenő előtt újra büntetőt rúghattak a csabaiak. Most azért, mert a Sulija Mezőről kipattant lövésére rárajtolt Szekerest Paróczai ellökte. Fabulya 11- ese után a kapu mögül ke­rült vissza a labda ... Szünet után is tartott a hatalmas harc, a debreceniek nem adták fel, a 66. percben mégis a csabaiak ünnepelhet­tek. Pásztor, Kanyári, Sze­keres volt a labda útja és a kivetődő debreceni kapus mellett beérkező labdát Me­lis a 11-es pontról már biz­tosan helyezte az üres kapu­ba, 3—0. Három perccel ké­sőbb Benyo balról ívelt be szögletet, Újhelyi hiába hát­rált, már nem érte el a lab­dát, így Deákvári az ellen­kező oldalról ügyesen fejelt a hálóba, 3—1. Benyó, majd Magyar Zs. találta el a felső lécet (!), amire Sulija vála­szolt kapufával. A 89. perc eseménye Till_kiállítása volt, a már előzőleg sárga lapot kapott védő ekkor felvágta Pásztort, ezért piros lapot mutatott fel neki Nagy B. Teljes joggal érdemelte ki az ötcsillagos minősítést a tavaszi „szuperrangadó”. Két­ségtelen, hogy a vendégek többször is hátrányos hely­zetbe kerültek — már azzal is, hogy nélkülözték játék­mesterüket, Tóth Ernőt, va­lamint Szűcs J.-t és Jankovi- csot, ám a 90 perc összképe egyértelműen az Előre Spar­tacus felé billentette a mér­leg nyelvét. A lila-fehér együttes az első 20 percet ki­véve energikusabb, gólra tö- rőbb futballt játszott és győ­zelme teljesen megérdemelt. Ezzel — Pataki Tamás fo­galmazása szerint — jobb lábbal már az NB I-ben érezhetik magukat, de ehhez feltétlenül hozzá kell ten­nünk, hogy a bajnoki hajrá­ban csak hasonló teljesít­ménnyel lehet megőrizni azt az előnyt, amelyet kivívtak, s vele együtt azt az érdeklő­dést, amelyet a csapat tava­szi teljesítményével érde­melt ki! Jó: Király vári, Plás- tyik, Pásztor (a mezőny leg­jobbja), Szekeres, Steiger­wald, Melis, ill. Szigeti, De­ákvári, Szabó, Benyó. Fábián István További eredmények: Nagy­kanizsa—Szolnok 3—0, H Sza­bó L. SE—Hódmezővásárhely 3—1, Bakony Vegyész—Eger 2—2, Kecskemét—Sopron l—1, Debreceni Kinizsi—Özd 1—0, Ba­ja—Szekszárd 2—1, 22. sz. Volán —Salgótarján 1—1. Siófok—Ganz- MÄVAG 1—0, Kazincbarcika— Keszthely 3—2. AZ NB II ÁLLASA: 1. Eger 30 19 6 5 57-30 44 2. Békéscs. 30 17 7 6 71-34 41 3. DMVSC 30 15 9 6 53-34 39 4. Hmv.-hely 30 14 7 9 39-28 35 5. Siófok x 30 13 12 5 49-34 34 6. Szolnok 30 12 8 10 53-39 32 7. N.-kanizsa 30 10 12 8 51-48 32 8 .Bakony V. 30 12 7 11 48-50 31 9. 22. Volán 30 10 10 10 37-42 30 10. Keszthely 30 10 9 11 42-35 29 11. Baja 30 10 8 12 50-50 28 12. D. Kinizsi 30 10 8 12 41-42 28 13. Özd 30 9 9 12 39-50 27 14. Kecskemét 30 9 9 12 41-57 27 15. Salgót. 30 8 10 12 35-37 26 16. Sopron 30 9 8 13 27-44 26 17. Szekszárd 30 8 9 13 33-45 25 18. K.-barcika 30 10 4 16 43-60 24 19. Szabó L. SE 30 7 8 15 33-46 22 20. Ganz-M. 30 4 8 18 30-67 16 x = négy büntetőpont-levonás. Steigerwald (fehér mezben) vasárnap is kiemelkedő teljesít­ményt nyújtott, akárcsak az utóbbi hetekben minden kupa- és bajnoki mérkőzésen Seleszt Ferenc felvétele Békéscsaba-TFSE 19-17 (8-9) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest. V.: dr. Gyön­gyösi, Kékes-Szabó. Békéscsaba: THAISZNÉ — Giczey, Rácz É. 3, Tobakné, HANKÓNÉ 3, CSULIKNÉ 8 (2), Szakálné 1. Csere: Rácz Gy., SALAMON 3, Radnai 1. Edző: Szabó Ká­roly. TFSE: VERÉCZI — Hajdú 2, Azari, KENESSEY 2, Ma­gyar 3, PALIS 6, Kovács 3. Csere: Tóth (kapus), Szabó 1, Bucsik, Hunyadkürti, Antos. Edző: Schlég Oszkár. Kiállítások: 12 (ebből Salamon 6), ill. 10 perc. Hétmétere­sek: 5/3, ill. 4/3. _ M Az eredmény alakulása. 9. perc: 2—7. 49. perc 14 14. 52. perc: 16—14. Mélypontról indultak a li­la-fehér lányok: az első 17 percben mindössze két bün­tetőből lőtt gólra telt ere­jükből — csak ezután követ­kezett az első akciógól. A 21. percben is 9—4-re még a vendéglátók vezettek, innen kezdték meg a felzárkózást a békéscsabaiak. A 38. perc­ben egyenlítettek először (12—12), s 14—14-ig még fel­váltva estek a gólok. Először az 50. percben vették át a vezetést a vendégek. Végül is a nagyobb rutin döntött abban, hogy a békéscsabaiak elhozták a két pontot az Al­kotás utcából, ugyanis a má­sodik félidőben felgyorsultak, s rendre veszélyesebb akció­kat vezettek a testnevelési főiskolások ellen. Totó Hetvennégy darab telitalálat A totó 19. heti telitalálata: 2» 1» 2, x, 2, 2, x, x, 1, 1. x, X, lj 1« ♦ * * • A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a totó 19. heti nyereményei a követ­kezők: 13 plusz 1 találatos szel­vény 74 darab, nyereményük egyenként 43 084 forint. 13 ta­lálatos szelvény 107 darab, nye­reményük egyenként 23 734 fo­rint. 12 találatos szelvény 4106 darab, nyereményük egyenként 697 forint. 11 találatos szelvény 39 276 darab, nyereményük egyenként 73 forint. 10 találatos szelvény 209 820 darab, nyere­ményük egyenként 26 forint. Orosházi házi rangadó: X A szarvasiak BKV elleni rangadója mellett, a másik szombaton lejátszott találkozó, a GYSE— Sz. Dózsa mérkőzés iránt nyilvánult meg leg­inkább érdeklődés a' területi bajnokság hét­végi fordulójában. Ez utóbbi azért is került reflektorfénybe, mert hét közben a gyulai vá­rosi Tanács V. B. sportosztályán keresztül vizs­gálatot kezdeményezett az egyesületnél, a csapat Délép elleni 7—0-ás veresége okainak tisztázására. Annál is inkább, mert a vb nemrégiben 200 ezer forintos támogatást biztosított a szak- - osztálynak. Ogy tudjuk, a vb kezdeményezése és az ezt követő rendkivüli szakosztályi ülés hasznos tanulságokkal szolgált min­den érdekeltnek. Mellesleg a fordulóban három döntetlen született, közte az orosházi rangadón is. A Délép SC idegenben nyert, s tartja elő­nyét. A nagyszénásiak, úgy tűnik, távol tudják tartani magu­kat a kiesők zónájából, a határőrök sorsa viszont egyre re­ménytelenebbnek látszik. SZARVASI FSSC— BKV ELŐRE 3—1 (1—1) Szarvas, 800 néző. V: Czenczik. Szarvas: Hanyecz — Paulik, Szi­lágyi, Boda, Kovács — Czimrák, Durucskó, Fedorjak — Újvári, Kupeczki, Thúry. Edző: Koltai Lajos. BKV Előre: Jantsek — Vári, Újvári, Fekete, Tóth — Nagy, Gergely, Gubán — Arató, Keller, Kapcsos. Edző: Anda László. 16. perc: Kupeczki szögletét Thúry csúsztatta a bal alsó sa­rokba, 1—0. 27. perc: partdobás után a tisztán álló Arató elé került a labda, aki közelről egyenlített, I—I. 46. perc: jobboldali szarvasi támadás után Kupeczki közelről a hálóba kotorta a labdát, 2—1. 58. perc: Thúry jól ívelt sza­badrúgását Boda remekül ki­emelkedve fejjel helyezte a ka­pu közepébe, 3—1. A szarvasiak kedvét az 5. percben egy meg nem adott, majd a 10.-ben egy kihagyott büntető sem szegte. A vendé­geknek — különösen a második félidőben — nem volt ellensze­rük az egyre veszélyesebb ha­zai támadásokkal szemben, a na­gyobb arányú vereség elkerülése közben három sárga lapot gyűj­töttek be (Vári, Tóth, Kapcsos) a vendégek. Dicséretes, hogy ta­vasszal a szarvasi fiúk a felju­tásra esélyes öt csapatot sport­szerű, jó mérkőzéseken győzték le! Jó: Paulik, Boda, Kovács, Czimrák, Thúry, ill. Jantsek, Vári, Gergely. Csabai Pál HATÁRŐR DÓZSA SE— OROSHÁZI MTK 1—1 (1—0) Orosháza, 1000 néző. V: Szá­lai. Határőr: Szakács — Szilá­gyi (Tahőczki), Kiss J., Török, Zsombok — Hurguly, Fehér (Agócs), Nagy B. — Laczó, Ré­pás!, Lipováczki. Edző: Nagy Ferenc. OMTK: Bugyik — Hege­dűs J„ Hegedűs F., Füsti, Deák — Nagy J., Tapasztó (Fabisz), Kucsera — Kvasznovszki, Csilek, Szalka (Pelyák). Edző: Rábay László. 2L perc: a felezővonalnál La­czó Répásihoz játszott, aki a ka­pu felé indult, a rá támadó Ku­csera elcsúszott, már csak a ka­pujából kifutó Bugyikkal állt szemben, akit elfektetett, és az üres kapuba lőtt, 1—0. 55. perc: Hegedűs J. elől Zsom­bok akart hazaadni 20 méterről, de a labda a 16-osnál a vízben elakadt. A jobb pozícióban levő OMTK-s játékost a labdáért való harcban a 16-os vonalán meg­lökte a hazaiak védője, s a já­tékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Hegedűs F. a kapus feje fölött a hálóba lőtte, 1—1. A hagyományokhoz híven presztízsmérkőzést vívott a ha­zai rangadón a két csapat, nagy küzdelem folyt a játéktéren, mindkét gárda sok helyzetet el­ügyetlenkedett. A szép számú közönség érdekes, az utolsó per­cig izgalmas, változatos mérkő­zést láthatott. Igazságos ered­mény született. Kiállítva: Ta­hoczkl (87. p.), utánrúgásért. Jó: Szakács, Hurguly, Llpováczi, ill. Bugyik, Hegedűs F., Nagy J. Sin Géza békési se— KECSKEMÉTI TE 2—1 (2—0) Békés, 1000 néző. V: Zsembe- ri. Békés: Győrfi — Vágási I., Zsömbörgi, Felegyi, Deák — Papp (Kátai), Alberti, Lipták — Ravasz, Vozár (Vágási S.), Süli. Edző: Szűcs Mihály. Kecskemét: Péter — Bendzsula, Virágh, Se­res, Fürtös — Lakatos, Halász (Pintér), Gara, Petényi — Mesz- lényi, Feró. Edző: Czimmer­mann Gyula. 15. perc: Süli beadását Vozár a bal kapufa élére lőtte, a lab­da a kapu előtt keresztbe vá­gódott, melyet a berobbanó Sü­li a hálóba lőtt, 1—0. 42. perc: Süli egyéni játék után kapura tört, a rá támadó védők elől balra húzta a labdát, és remek bombája „lepókhálóz- ta” a jobb felső sarkot, 2—0. 55. perc: Felegyi becsúszva szerelte Ferót a 16-oson, melyet Zsemberi játékvezető szabályta­lannak minősített, és nem kis meglepetésre 11-est ítélt. A bün­tetőt Gara biztosan lőtte a háló­ba, 2—1. Ellentétes félidőket láthattak a nézők. Az első 45 percben a ha­zaiak fölényben játszottak, de csak Süli alakításai végződtek gólokkal. Fordulás után (külö­nösen a szépítő gól után) a ta­lajhoz jobban alkalmazkodó vendégek többet birtokolták a labdát, de igazi gólhelyzeteket ők sem tudtak teremteni. így a BSE győzelme megérdemelt. Jó: Győrfi, Vágási I., Felegyi, Alberti, Süli, ill. Péter, Virágh, Gara, Feró. Nagy Mihály GYULA—SZEGEDI DÓZSA 5—3 (3—2) Gyula, 500 néző. V: szabó F. GYSE: Szobek — Csathó, Otott, Csorba, Mohácsi — Szilágyi J. (Kiss M.), Hirka, Cserháti — Lipták, Schmidt (Bogyó), Jónás. Edző: Sülé István. Sz. Dózsa: Megyei I. osztály BEKESSZENTANDRÁS—ME­ZŐHEGYES 1—0 (1—0). Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés. Békésszentandrás, 350 néző. V.: Dér. Békésszentandrás: Csik I. — Paraszt, Fazekas, Csik II., Nagypál, Virágh I., Hamza, Ta­si, Kiss, Foltán (Szín), Virágh II. Edző: Farkas Alajos Me­zőhegyes: Fülöp — Dénes, Szat­mári, Molnár, Harangozó, Ba­kai, Kovács, Popon, Kolozsi (Gál), Köteles, Koszó. Edző: Nyári Mihály, iramos mérkőzé­sen az első félidőben a hazai­ak, a másodikban a vendégek játszottak jobban. G.: Hamza. Jó: Paraszt, Hamza, Tasi, ill. Molnár, Szatmári, Bakai. (Mre- na Mihály) BCS. AGYAGIPAR— CSORVÁS 2—0 (2—0). Békéscsaba, 200 né­ző. V.: Tóth II. J. Agyagipar: llerczegfalvi — Bertalan, Nagy 11., Németi, Nagy I., Balogh (Rácz), Jegyinák, Kovács, Szarvas, Turcsek, Drágán. Ed­ző : Kovács György. Csorvás: Fekete — Kaszai II. (Ivanics), Kaszai I., Kovács, Evanics I., Bencsik, Evanics II., Tógyi, Popol, Uhrin, Salka. Edző: Lo- sonczi Zoltán. A már bajnoknak tekinthető hazai együttes min­den megerőltetés nélkül nyert a sportszerűen küzdő csorvásiak ellen G.: Szarvas, Turcsek. Jó: Németi, Nagy i„ Kovács, Szarvas, ill. Kaszai I., Evanics 1., Evanics H. (Uhrin János) MEDGYESEGYHÁZA—MEZÖ- BERÉNY 1—1 (0—0). Medgyes­egyháza, 550 néző. V.: Molnár. Medgyesegyháza: Machllk — Kiss, Kovács, Papp, Gellény, Kituljak, Cseh, Bálint, Plás- tyik, Misota, Krizsán. Ed­ző: Tóth Miklós. Mezőberény: Stuber — Bánfalvi, Harmati J„ Ramos, Szász, Gazsó, Rácz, Bu­rai S„ Jakab, Botyánszkl, Har­mati L. (Burai L.). Edző: Li- tauszki Pál. Kitűnő játékveze­tés mellett mindkét csapat tá­madó szellemben játszott. A döntetlen igazságos. G.: Cseh, ill. Burai L. Jó: Kovács, Papp, Bálint, ill. Stuber, Bánfalvi, Harmati J. (Hojcska Mihály) SARKAD—GÁDOROS 2—2 (1—1). Sarkad, 300 néző. V.: Bo­gyó. Sarkad: Márta — Tóth I., Balogh, Tóth II , Tóth III., Tö­rök, Zsilák, kovács (Boros), Szarvas, Papp (Szatmári), Kesz­tyűs. Edző: Erdős Ferenc. Gá­doros: Béres — Lőrincsik, Ga- rai, Mihók, Bíró (Csóván), Rá- vai, Héjas, Ruzsinszki, Tóth (Iváncsik), Podmaniczki, Szőke. Edző: Kozmer Imre. A Kini­zsi-csatárok sok gólhelyzetet el­hibáztak, s ez megbosszulta magát. A vendégek a hajrában lesgyanús helyzetből egyenlítet­tek. G.: Márta (öngól), Tóth n„ ill. Lőrincsik (öngól), Pod­maniczki. (Burás István) FÜZESGYARMAT—KÉTEGY- HÁZA 2—0 (1—0). Kétegyháza, 150 néző. V.: Molnár. Füzes­gyarmat : Kölesért — Lázár, Csák I., Komoróczki, Csák II. (Nagy), Rácz, Varga, Kiss, Gu- ruczi, Takács, Kiss II. (Kiss M.). Edző: Zolnai Pál. Kétegy­háza: Szelezsán — Málik, Mol­nár, Szuromi, Grósz, Sipos, An­tal, Ónodi, Tereszán, Block (Kundicz), Bócsik (Dila). Edző: Kaján Aladár. A közepes szín­vonalú találkozón jó játékve­zetés mellett a helyzetek soro­zatát elügyetlenkedő hazaiak el­len a vendégek fegyelmezett játékkal megérdemelten nyer­tek. G.: Rácz, Kiss I. Jó: Kö­leséri, Csák I, Komoróczki, Ta­kács, ill. Grósz. (Bencze László) medgyesbodzás—Kondo­ros 1—0 (1—0). Medgyesbod­zás, 150 néző. V.: Uhrin. Med­Merley — Guba, Pécsik, Keme- nes. Bite (Gerecz) — Kampier, Csömör, Léber (Miklós) — Me­ző, Öze, Császár. Edző: Linka József. 11. perc: Schmidt nagy erővel a felső kapufát találta el, a ki­pattanó labdát azonban Lipták gólba küldte, 1—o. 16. perc: Csömör 30 méteres bombalövéssel egyenlített, 1—L 17. perc: Lipták remek egyéni akció végén talált a hálóba, éles szögből, 2—1. 29. perc: a jól játszó Liptákot csak 11-es árán tudták szerelni a szegediek. A büntetőt Otott értékesítette, 3—1. 40. perc: a tétovázó gyulai hátvédek között Császár estében szépített, 3—2. 55. perc: Lipták ügyes cselek után balról ívelt középre,és Jó­nás szép gólt fejelt, 4—2. 60. perc: Cserháti átadásából Jónás látványos emeléssel sze­rezte meg a hazaiak ötödik gól­ját, 5—2. 73. perc: öze talált a hálóba, miután szobek csak kiütni tud­ta a szegediek szabadrúgását, 5—3. Fordulatokban gazdag, igen Jó iramú mérkőzést játszott a két, nyílt sisakkal „fellépő” gárda. Jó: Szobek, a mezőny legjobbja. Csathó, Lipták, Jónás, ill. Kampier, Mező. NAGYSZÉNÁS— LAJOSMIZSE 2—2 (1—1) Nagyszénás, 700 néző. V: Var­ga A. Nagyszénás: Pribojszki — Burázs, Szabovik, Verbőczi, Plesovszki — Varga (Nagy L.), Bállá (Brlázs), Vamyu — Se­bestyén, Máté, Simon. Edző: Lenti József. Lajosmizse: Krip- kó — Tóth, Csima, Mányoki, Ábel — Hódermarszki, Diószegi, Kocsis — Márki (Kovács), So­mogyi, Kállai (Vajda). Edző: Bende József. 4. perc: Vamyu labdájával Máté futott el, indította a jó pozícióban levő Sebestyént, aki az ötösről félmagas lövéssel megszerezte a vezetést, 1—0. 40. perc: Somogyi iFamodott meg, a támadást követően Ko­csis elé tálalt, aki a kimozduló Pribojszki mellett megszerezte az egyenlítő gólt, 1—1. 52. perc: Simon húzott el a szélen, Mányoki szerelni akar­ta, a labda Sebestyén elé pat­tant, aki újból vezetéshez jut­tatta a hazaiakat, 2—1. 78. perc: Somogyit ugyan sze­relték, de újból a lajosmizsei csatár elé pattant a labda, s most már tisztára játszva magát, félmagas lövéssel egyenlített, 2—2. Helyenként színvonalas mérkő­zést vívtak a csapatok. Míg az első félidőben a vendégeknek, addig a fordulás után a hazai­aknak volt több helyzetük. A pontosztozkodás igazságosnak mondható. Jó: Verbőczi, Nagy, Sebestyén, Máté, ill. Kripkó, Ábel, Kocsis, Somogyi. Szabó Árpád További eredmények: SZVSE— Szentesi Vízmű 2—0, Tisza Cipő —H. Kun B. SE 1—1, Kiskunha­las—Délép 1—2. A Körös csoport állása: 1. Délép 26 17 3 6 41-19 37 2. Gyula 26 13 9 4 49-40 35 3. BKV Előre 26 13 8 5 54-21 34 4. Békés 26 13 8 5 37-25 34 5. OMTK 26 11 10 5 30-19 32 6. Lajosmizse 26 10 11 5 34-31 31 7. Szarvas 26 11 8 7 46-27 30 8. Sz. Dózsa 26 9 10 7 39-30 28 9. KTE 26 9 8 9 43-49 26 10. Kun B. SE 26 7 9 10 29-32 23 11. SZVSE 26 6 9 11 32-33 21 12. Nagyszénás 26 7 6 13 26-46 20 13. Martfű 26 4 11 11 28-41 19 14. Kiskunh. 26 5 7 14 29-51 17 15. Szentes 26 5 6 15 15-35 16 16. Dózsa SE 26 4 5 17 28-55 13 gyesbodzás: Tasnádi — Sziget­vári, Zielbauer, Oláh O., Ha­jas, Sódar, Ogrincs, Szekeres (Nagy), Deák, Ónodi, Papp (Oláh J.). Edző: Ogrincs Pál. Kondoros: Nagy I. — Nagy II., Reinhardt, Szász, Kovács, Ko- rodi, Kugyelka, Kurucz I., Fi- lipinyi, Sztvorecz, Kurucz II., Ladnyik. Edző: Pljesovszki Mi­hály. A három kulcsemberüket nélkülöző hazaiak fegyelmezet­ten és lelkesen játszottak, na­gyobb különbséggel Is nyerhet­tek volna. G.: Zielbauer, ll-es- ből. Jó: Oláh O., Hajas, Ziel­bauer, Ogrincs, ill. Sztvorecz, Filiplnyi, Kugyelka. (Darvas Ta­más) SZEGHALOM—MEZÖKOVÁCS- HÁZA 1—0 (1—0). Szeghalom, 300 néző. V.: Tajti. Szeghalom: Sárközi — Balázs, Rózsa, Ko­vács, Zsombok I., Kozák (Csor­dás), Bakos (Elekes), Varga, Szabados, Bress, Bernáth Ed­ző: Soós Sándor. Mezőkovács- háza: Szilva — Néveri, Szabó T., Pócsik, Mákos, Bállá, Koval- cslk (Szakái), Szabó L., Agócs, Herjeczki (Bányik), Zámbó. Edző: Arnóczkl József. A 41. percben Szabados góljával nyert a nagy mezőnyfölényben játszó hazai csapat. Jó: Zsombok I., Kovács, Balázs, ill. Szilva, Sza­bó T., Pócsik. (Papp Gyula) BATTONYA—TÖTKOMLOS 2—1 (1—1). Battonya, 300 néző. V.: Guti. Battonya: Rácz — Serfő­ző (Kovács), Szabó, Lehoczki, Vrányis, Juhász, Hajdara (Si­mon), Hábán, Kácsor, Timár, Wenner. Edző: Major László. Tótkomlós: Bordás — Kovács, Raffai, Gulyás, Zsingor, Szpis- jak, Krecsméri (Domanovszki), Bartos, Burai (Lóczi), Arató, Szegi. Edző: Mataisz András. Nagy iramú, küzdelmes mérkő­zésen a hazaiak nehezen nyer­tek a lelkesen és jól játszó vendégek ellen. G.: Lehoczki, Hábán, ill. Szegi. Jó: Szabó, Hábán, Wenner, ill. Kovács, Gulyás, Raffai. (Borka Sándor) BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Béffés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.