Békés Megyei Népújság, 1984. április (39. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-18 / 91. szám

L o 1984. április 18., szerda JgHiHMTcl r SPORT SPORT SPORT SPORT fl Nemzetközi Repülőszövetség elnöke Békéscsabán Egynapos villámlátogatást tett Békéscsabán James M. K. Black, a Nemzetközi Repülőszövetség (F. A. I.) angol elnö­ke, hogy a helyszínen győződjön meg az augusztusban, a csabai repülőtéren sorra kerülő XII. műrepülő-világbajnok- ság előkészületeiről. Tapasztalatairól kedvezően nyilatkozott. Képünk a Békés megyei MHSZ-vezetők társaságában ké­szült. Balról az első Szepesi József ezredes, az MHSZ repü­lőfőnöke, a Magyar Repülőszövetség főtitkára, a harmadik James M. K. Black, középen Frontó András, az MHSZ Bé­kés megyei titkára, mellette Bori György, a szervezet gaz­dasági igazgatója, jobb szélen pedig dr. Takács János, a re­pülő- és ejtőernyős klub elnöke (Fábián István felv.) Hűtős itfénynyitó Jól kezdték az idényt a Bé­késcsabai Volán SC autósai: az országos szlalomba.! nokság első fordulójában — amelyet a Mis­kolci Autójavító SK rendezett — Dinya Géza a 700 köbcentisek között és az abszolút sorrend­ben is első lett. s ugyanígy Nagy Katalin is a nők között. A nyolcfordulós bajnokság új­donsága. hogy az idén nemcsak széria, hanem „feljavított” szo­cialista gyártmányú gépkocsik­kal is indulni lehet. A ködös, hideg időben nagyon technikás pályát jelöltek ki a rendezők, s mivel két bóját minden kör­ben meg kellett kerülni, nagy jelentősége volt az ügyes kézi­fék-használatnak. Futamonként két és fél kilométert teljesítet­tek a résztvevők, összesen 54-en. köztük 9/Tiői vezető. Eredmények. 700 kem: 1. Di­nya (Bcs. Volán), 2. Kresz, 3. Farkas. 1150 kem: l. Farkas P. (Kecskemét), 2. Domasek (Cse­pel Autó), 3. Regenbach. 1300 kem: 1. Túri, 2. Nagy, 3. Kará­csony. 1600 kem: 1. Farkas J. (Csepel Autó), 2. Farkasné (Cse­pel Autó), 3. Recska. Abszolút sorrend: 1. Dinya, 2. Farkas J., 3. Farkas P. Nők. 700 kem: 1. Nagy Katalin (Bcs. Volán), 2. dr. Majzik (Csepel Autó), 3. Farkas L.-né (Csepel Autó). Ab­szolút sorrend: 1. Nagy, 2. dr. Majzik, 3. Farkasné. Futott Kamut Újszerű, jól sikerült sportrendezvényt szerveztek a kö­zelmúltban a KISZ-esek Kamuton. Felszabadulási futó­versenyt hirdettek, de nem csupán a felnőttek számára, hanem öt csoportban: óvodásoknak, kisdobosoknak, út­törőknek, KISZ-eseknek és felnőtteknek egyaránt. A község utcáin lebonyolított futóversenyen összesen 112- en indultak, s aki teljesítette a távot, emléklapot kapott, a korcsoportonkénti győztesek pedig fiúknál és lányok­nál egyaránt tárgyjutalmat vehettek át. Megjutalmazták a legfiatalabbat, egy óvodás kislányt, és a legidősebb résztvevőt, Szlankó Jánost is. S most következzenek az eredmények: az óvodások közül Megyeri Hermina és Hutvágner Gábor, a kisdo­bosok közül Gyebnár Annamária és Horváth Gábor, az úttörőknél Bondár Krisztina és Komáromi László, a KISZ-esek csoportjában Fazekas Anna és Lenkes István, a felnőttversenyzők közül pedig Raffay Györgyné és Sza­bó István lett a győztes. A díjkiosztás után a községi művelődési ház előtti parkban emlékoszlopot állítottak, rajta az évszámmal, s a tervek szerint minden évben, amikor megrendezik a községi felszabadulási futóversenyt, újabb évszám kö­vetkezik. Az újkígyősi Aranykalász Mgtsz fehérjefeldolgozó üzeme FELVESZ: nem függetlenített szakmunkát végző ÜZEMVEZETŐT és egy SZAKMUNKÁST (villanyszerelőt, vagy gépkocsivezetőt). Kereseti lehetőség: üzemvezető 8—10 ezer forint, szakmunkás 7—9 ezer forint, teljesítmény szerint. • Jelentkezés személyesen a központi irodában, a mun­kaügyi csoportnál. Üjkígyós, Kossuth u. 24. Súlyemelés A Magyar Súlyemelő-szö­vetség a ceglédi városi sport- csarnokban rendezte meg az 1984. évi középfokú taninté­zetek országos bajnokságát. A megyénket képviselő — a Békéscsabai Előre Spartacus SC szakosztályában sportoló — középiskolások két bajno­ki címmel, egy második és több értékes helyezéssel öregbítették iskolájuk hírne­vét. Knyihár lökésben és összetettben a Bökfi által tartott ifjúsági, Uhrin pedig a 12 éve fennálló serdülő megyei csúcsot adta át a múltnak. Részletes eredmények. Serdü­lők. 52 kg: ... 5. Hégely (Bcs. Kereskedelmi és Vendéglátó Szakmunkásképző) 95 kg (40 + 55), 369 pont, bronzjelvényes szint. 56 kg: ... 4. Domokos (Bcs. 635. sz. Szakmunkáskép­ző) 157,5 (72,5 + 85), 606, ezüst­jelvényes szint. 67,5 kg, bajnok: Uhrin (Bcs. 635. sz. Szakmun­kásképző) 200 (90 + UO), 790, aranyjelvényes szint (edző: Be­regszászi Pál). 5. Rétes (Bcs. 635. sz. Szakmunkásképző) 165 (75 + 90), 524, ezüstjelvényes szint. 71 kg: ... 6. Botyánszki (Kemény Gábor Szk.) 160 (70 + 90), 456, bronzjelvényes szint. 82,5 kg: ...2. Blahut (Bcs. 611. sz. Szakmunkásképző) 227,5 (102,5 + 125), 758, aranyjelvényes szint. Ifjúságiak. 67,5 kg: ...7. Hor­váth (Bcs. 611. sz. Szakmunkás- képző) 182,5 (80 + 102,5), bronz­jelvényes szint. 82,5 kg, bajnok: Knyihár (Kemény Gábor Szk.) 270 (120 + 150), aranyjelvényes szint (edző: Beregszászi Pál). Kézilabda Megyei bajnokság. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsá­giak és serdülők eredményeit közöljük.) OMTK—Gyomaend- rőd 24—12 (37—3, 14—17), Kon­doros-Sarkad 54—18 (25—14, 10 —9), Mezőberény—Szeghalom 46—30 (30—18, 27—17), Mezőhe­gyes II.—Bcs. Előre Sp. II. (25— Í2, 20—7). Üjkígyós II.—Tótkom­lós 32—20 (32—14. 25—11). Nők. (Zárójelben a serdülők eredményeit közöljük.) Doboz— Mezőberény 12—20 (6—14), Sar­kad—Kondoros 13—11 (14—10), Kamut—Békés 15—18 (21—7). Gyomaendrőd—OMTK 14—29 (13 —13), Szarvas II.—Mezőkovács- háza 30—14 (14—9). Búcsú Margócsi Gyulától Pótolhatatlan veszteség érte Szarvas közéletét és sporttársa­dalmát: április 10-én váratlanul, tragikus hirtelenséggel elhunyt Margócsi Gyula középiskolai ta­nár, nyugalmazott főiskolai igazgatói hivatalvezető. Temeté­séről később történik intézke­dés. A DATE Szarvasi Mezőgazda- sági Főiskolai Karának labdarú­gócsapata az egyetemi és főis­kolai bajnokságban szerepelve a legutóbbi bajnoki mérkőzésén a 8—1-es győzelmének nem tudott örülni, mert örökifjú „mened­zserük” a pályán a sportszerű­ség védelmében kialakult vita után rosszul lett és rövidesen meghalt. Margócsi Gyula közis­mert, illusztris alakja volt Szarvas közéletének. A kulturá­lis rendezvények, sportrendez­vények, a könyvesbolt állandó látogatójaként ismerte minden­ki. Negyven évnél többet töl­tött a katedrán az ifjúság kö­zött, és nyelv szakos tanár lété­re, mindig élen járt a középis­kolai, később a főiskolai sport­élet, a labdarúgás szervezésé­ben, vezetésében. Igazi me­nedzser volt, magas szintű in­telligenciával. Akadályt nem is­merő, szívós munkájával sokat tett az iskolai labdarúgóspor­tért. Tagja volt annak a munkakö­zösségnek, amelyik Békés me­gye sportéletét dolgozza fel, szorgalmasan munkálkodott — társaival együtt — Szarvas sportmúltjának feldolgozásában és szolgáltatta a kiadványhoz szükséges adatokat. A most ké­szülő szarvasi kiadvány számára is ő készítette a közelmúlt sportéletéről szóló krónikát. Sajnos, már nem tudta befejez­ni. Elment egy önzetlen társadal­mi munkás. Emlékét kegyelet­tel megőrzik a sportbarátok. M. L. Hét végi labdajáték-eredmények Kimaradt ziccerek D. Kőolaj—Békéscsa­bai Előre Spartacus 24—22 (10—11). NB I B-s férfi kézlabda- mérkőzés. Százhalom­batta, 400 néző. Vezette: Bau­mann, Becsi (igen jól). Békés­csaba: Szabó — Medvegy 1, Szi­lágyi 7/4, Szentmihályi 4, Fe- rencz, Vozár, Bene 3. Csere: Tóth Gy. (kapus), Tóth J. 6, Skultéti 1, Csulik, Kovács. Ed­ző: Pataky György. Kiállítások: 16, ill. 16 perc. Hétméteres: 4/4, ill. 8/4. A hazai csapat kezdett jobban, 2—0-ra elhúzott, de ezután ma­gára talált a lila-fehér gárda és szebbnél szebb támadásokat ve­zetett, előnyre tett szert. A 7. percben 4—3-as Előre-vezetésnél Vozár súlyosan megsérült, egy csúnya szabálytalanság után ki­fordult a könyöke. A tehetséges fiatal játékost kórházba szállí­tották Budapestre. A 18. percben már 10—7 volt a békéscsabaiak javára az eredmény. Az első félidőben jól játszott a csapat, de sajnos sok százszázalékos gólhelyzet kimaradt. Fordulás után jól, góllal kezdtek a csa­baiak, még 14—12-re ők vezet­tek. De ezután a hazaiak fordí­tani tudtak, a lila-fehérek pe­dig nem tudtak újítani. A végig nagy iramú, kemény, küzdelmes mérkőzésen a Békéscsaba igen értékes győzelemtől fosztotta meg saját magát. A találkozón a csabaiak 10 ziccert kihagytak, 4 büntetőt elhibáztak, ennek eredménye lett a kétgólos vere- ség. _ Oh. Honvéd Dózsa SE—Mező- hegyesi SE 24—24 (16—11). NB II. Férfi. Mezőhegyes, 200 néző. V: Pados, Pátkai. H. D. SE: PET- ROVSZKI — Valkó 5, Péter 1, Bese 1, Veszelovszki, HÖDI 8, Reczai 2. Csere: Vér (kapus), BALÁZS 7, Péter 1, Paulcsik. Mezőhegyes: Krecsméri I. — KOLLER 4, Antal, GARZÓ 3, Krecsméri K. 1. IMRE 12. Ko­vács. Csere: Krecsméri T., Feif- rik 4, Várnai, Békési, Gergely. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Meglepetésre az el­sőben a vendégek kitűnően vé­dekeztek és eredményes volt az átlövőjátékuk is, így öt góllal elhúztak. A második játékrész­ben mindent egy lapra tett fel a hazai csapat. Imre és Garzó ve­zérletével, jó védőmunkával le­dolgozták hátrányukat, sőt a mérkőzés hajrájában a győzel­met is megszerezhették volna, de Antal két óriási ziccert el­hibázott. Dunaföldvár—Szarvasi FSSC 28—26 (14—13). NB Il-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 150 néző. V: Ambrus II., Cserháti. Szarvas: Török — TŰRI 5. LESZKÓ 5. FEKETE 7. Bánfi 2, Barta 3, Juhos l. Csere: Gu­lyás. Vida 2, Brlás, Joha 1. Ed­ző: Weszter Vilmos. Az első félidőben jobbára a főiskolások vezettek két-három góllal. Az utolsó három percben 10—13 után érthetetlen rövidzárlat kö­vetkezett be. Négy vendéggóllal 14—13-ra alakult az eredmény! Bánfi korai (18. perc) kizárása miatt az átlövő nélkül maradt főiskolások nem tudták otthon tartani a két pontot. Juhász Gy. Tanárképző Főis­kola-Szirén SE 17—15 (8—3). NB II. Női. Szeged, 50 néző. V: Amrusné, Búza. Szarvas: TÖTHNÉ — MeliS 2, KASIK 4, BORGULYANÉ 8. Cserenyecz, Vári, Szabó 1. Csere: Tibáné, Jansik, Manczur, Lázár, Müller. Edző: Gulyás Mihály. A mérkő­zés elején 0—2-nél Szabó megsé­rült, s ez zavart okozott a szarvasi lányoknál, amelyet a Szeged jól használt ki. Szünet után rendeződtek a sorok és ezt a félidőt sikerült 3 góllal meg­nyerni. de a pontszerzés elma­radt. Szeghalom—Nyíregyházi Ta­nárképző 14—7 (8—2). NB II. Női. (Előre hozott mérkőzés.) Szeghalom, 200 néző. V: Burián, Maresch. Szeghalom: DR. HOR- VÁTHNÉ — VIZERNÉ 5, Var- gáné 4, Madar, Dinya 1, Dögé 2, Losonczi. Csere: Sánta 2, Rasev, Köteles, Gulyás. Edző: Vass Sándor. A mérkőzés előt­ti zápor megzavarta mindkét csapatot, csúszott a pálya és a labda. Sok volt a pontatlan át­adás, eladott labda. Az első gólra a 10. percig kellett várni. A hazaiak jobban alkalmazkod­tak a körülményekhez és Hor- váthné is bravúrosan védett, aminek eredménye a hatgólos előny lett. A második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint az el­ső, a 42. perctien esett az első gól, de egy pillanatig sem volt veszélyben a sárrétiek győzel­me. Debreceni Kinizsi—Szeghalom 21—16 (7—7). Szeghalom, 100 né­ző. V: Vidra I., Vidra II. Szeg­halom: DR. HORVATHNÉ — Vizemé 7, Vargáné 4, Madar 2, Dinya 1, Dögé 2, Losonczi. Ed­ző: Vass Sándor. Az első játék­részben szoros eredmény szü­letett, a remek hazai kapustel­jesítmény következtében. A második félidőben érthetetlen módon kapkodóvá vált a szeg­halmiak játéka, sok volt az el­adott labda és indításaik sem sikerültek. Játékukban a terv­szerűségnek nyoma sem volt. A győzelem lehetőségét a vendégek észrevették, átvették a játék irányítását és ilyen különbségű győzelmük is megérdemelt. Kunhegyes—Üjkígyós 23—19 (13—10). NB II. Férfi. Kunhe­gyes. V: Hajár, Németh. Üjkí­gyós: Árkus — Lócskai 4, Ba- csa 3, Skaliczki 2, Bánfi 2, Be­ne 4, Darvas. Csere: Szász (ka­pus), Harangozó 4, Mezei, Me- dovarszki, Szőke. Edző: Kola­rovszki Mihály. Idegesen, kap­kodva kezdtek a kígyósiak, ami­nek eredménye: a 11. percben már 7—2-re vezetett a Kunhe­gyes. Ezt a hátrányt tíz perc alatt kiegyenlítették a kígyósi­ak (10—10), de az első félidő hajrája a vendéglátóknak sike­rült jobban. Fordulás után to­vább növelte előnyét a hazai csapat, a mérkőzés utolsó har­madában viszont felzárkóztak a vendég újkígyósiak. Ezen az összecsapáson a kígyósiak úgy védekezésben, mint támadásban gyenge teljesítményt nyújtottak, csak fellángolásaik voltak. Békéscsaba—EMG Salhalom 26 -16 (11—5). NB-s női ifjúsági kézilabda-mérkőzés. V.: dr. Sze­keres, Zsilák. Ld.: Raj ki 9, Be- lanka, Tóth M. 4—4. Két szettig... Bcs. Előre Spartacus Kalocsai SE 3:i (7, 2, —7, 10). NB II. Női röplabdamérkőzés. Békéscsaba. V.: Zsil­lé. Előre: Lipcsey, BUZASSY E., SIMON, Hrabovszki, Fésűs, Csete. Csere: Nemes, Szikes, Oberschall, Buzássy M., Mordel, Kiss. Edző: Buzássy Béla. 1. játszma: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 9:3, 9:4, 14:4, 14:7, 15:7 — 1:0, 15 perc. 2. játszma: 3:0, 3:1, 14:i, 14:2, 15:2 — 2:0, H perc. 3. játsz­ma: 0:2, 2:2, 2:6, 3:6, 3:8, 7:8, 7:15 — 2:1, 10 perc. 4. játszma: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:8, 10:8, 10:9, 14:9, 14:10. 15:10 — 3:1, 16 perc. Az elsőkét játszmában ragyogóan játszott a csabai gárda. Ebben az időszak­ban a kalocsaiak minden igye­kezete kevésnek bizonyult a fö­lényes csabai győzelem meg­akadályozásában, de később ki­egyenlítetté vált a játék. NB Il-es női ifjúsági mérkő­zés. Bcs. Előre Spartacus—Ka­locsa 3:0 (6, 10, 7). A BHG SE—Gyomaendrődi STK női mérkőzésről nem ér­kezett tudósítás! MSE sikerek Békéscsabai ÁFÉSZ— Nyíregyházi MGFSC .->9:52 (25:24). NB II. Női kosárlabda-mér­kőzés. Nyíregyháza. V.: I'n/sitka, Petró. Békéscsa­ba: Marosi (8), KAJARINE (14). Gyebrovszki (4), Brezsnyik (2), KAJARI (16). Csere: LENGYEL- NÉ (13), Vida (2), Valyuch, Má- csanszki, Kovács. Edző: dr. Tánczos-Szabó László. Szoros első félidő után nagy küzdelem­ben igen értékes pontokat szer­zett az ÁFÉSZ. Nyíregyházi TK—Békéscsabai ÁFÉSZ 104:48 (53:25). NB II. Női. Nyíregyháza. V.: Simó. Hutai. Békéscsaba: Marosi (10), Gyebrovszki (3), Kovács, Má- csanszki (3), KAJARI (14). Cse­re: Brezsnyik (2), Valyuch (16). Pásztori, Vida, Bordi. Edző: dr. Tánczos-Szabó László. Megille- tődötten kezdtek a csabai lá­nyok a bajnoki elölt otthonában. (12. perc: 45:6!) Ezután azonban bátran és helyenként jóit játsz­va tisztesnek számító eredményt értek el, a mezőny legjobb csa­pata ellen. Szarvasi FSSC—Salgótarjáni TC 66:59 (35:24). NB II. Női. Szarvas. V.: Zsíros, Farkas. Szarvas: Frankó K. (7), Frankó A. (4), Hámori (4), Dénes (8), Lestyán (6). Csere: Sárközi (4). Daridáné (12), Lelkes (9), Tóth (8), Valent (4). Edző: Szirony Pál, Lestyán Eszter. A pontsze­gény ' találkozón a szarvasiak nem a megszokott dobóformát nyújtották, főleg az utolsó per­cek gyengébb teljesítményeként lett szoros az eredmény. Mezőberényi SE—Szolnoki MÁV MTE 68:50 (39:26). NB II. Női. Mezőberény. V.: Csuta, Da- rida. MSE: Braun R. (6), Bak- sai (4), Hoffmann (5), Gerlai (13), Iványiné (23). Csere: Cser- né (8), Urbancsek (7), Dütsch (2), Kőfalvi, Braun Zs. Edző: Iványi László. A hazaiak az utóbbi hetek legjobb teljesítmé­nyével magabiztos győzelmet arattak (8. perc: 20:9, 37. perc: 67:42), s megelőzték a mérkőzés előtt egy ponttal vezető MTE-t a bajnoki tabellán. Mezőberényi SE—Békési ÁFÉSZ 76:59 (29:34). NB II. Női. Mezőberény. V.: Fodor, Ba­logh. MSE: Braun R. (8), Bak- sai (2), Hoffmann (4), Gerlai (10), Iványiné (20). Csere: Ur­bancsek (21), Cserné (9), Szilá­gyiné (2), Kőfalvi, Braun Zs. Edző: iványi László. Békés: Fe­hér (12), Zimáné (16), Jámbor (9) , Veszprémi, Vári (7). Csere: Tóth (8), Somlyai (5), Szabó (2), Nagy, Kárp. Edző: Zima András. Az első félidőben a tak- tikusabban játszó békésiek vé­gig vezettek. A második játék­részben mindkét csapatból töb­ben kipontozódtak, a faultok­ban gazdag mérkőzésen (29:29): Ez a tény a hazaiakat kevésbé viselte meg, mert a mérkőzés hajrájában lendületes játékkal elhúztak, nyertek. Mezőberényi SE—Debreceni Sí 70:56 (40:33). NB II. Férfi. Deb­recen. V.: Cserfalvi, Tánczos. MSE: Szilágyi (2), Hidasi (20), Gulyás (10), Frey (24), Iványi (10) . Csere: Szugyiczki (4), Me­zei, Bartóki, Kálazi. Edző: Szu­gyiczki János. A 15. percig fel­váltva vezettek a csapatok, de a játékrész hajrájában a heré­nyiek pontosabban dobtak, s így előnnyel fordultak. A má­sodik játékrész elején tovább nőtt az MSE előnye (50:37), és ezután végig irányítva a talál­kozót, biztos győzelmet arattak idegenben. Mezőberényi SE—Békési ÁFÉSZ 72:71 (37:28). NB II. Fér­fi. Mezőberény. V.: Fodor, Ba­logh. MSE: Szilágyi (4), Frey (19), Gulyás (4), Hidasi (28), Iványi (12). Csere: Szugyiczki (5), Beregi, Tánczos, Bartóki, Kálazi. Edző: Szugyiczki János. Békés: Révész (16), Balogh (2), Ladányi (9), Hegedűs (19), Zol­tán. Csere: Lipcsei (21), Eperje­si (4), Takács, Kovács, Domo­kos. Edző: Békési Mihály. A 12. percig fej-fej mellett haladt a két csapat, de ezután a hazaiak megugrottak (31:23). A mérkő­zés végéig vezetett az MSE, de a jól küzdő békésiek nyílttá tették a találkozót, sőt, 4 má­sodperccel a lefújás előtt egyen­lítési alkalmuk is volt, de leg­eredményesebb játékosuk. Lip­csei két büntetőből csak az egyiket értékesítette. Salgótarjáni TC—Szarvasi FSSC 81:66 (43:29). NB II. Férfi. Szarvas. V.: Zsiros, Farkas. Szarvas: Farkas, Kuli (6), Sza- lontai Z. (19), Tranker (24), Győri (9). Csere: Medvegy (2). Szalontai Gy., Csasztvan B. (6), Fazekas, Tóth. Edző: Szirony Pál, Szalontai György. Sokáig sikerült tartani az ellenfél ma­gas játékosait, így szoros volt az eredmény. De a tarjániak rendre újítani tudtak. A vég­hajrában még egyszer feltámad­tak a szarvasiak, de a megle­petés elmaradt. MEAFC—Szarvasi FSSC 89:66 (47:30). NB II. Férfi. Szarvas. V.: Darida, Szalontai. Szarvas: Kuli (12), Szalontai Z. (15). Tranker (10), Győri (11), Far­kas (6). Csere: Csasztvan B., Medvegy (10), Fazekas (2). Tóth, Csasztvan G. Edző: Szi­rony Pál, Szalontai György. Az első félidő végén négy perc alatt 5-ről 17 pontra növelték előnyüket a miskolci egyete­misták. A hazaiak nem adták fel, még egyszer 8 pontra csök­kentették a hátrányt, de a vég­játékban az ellenfélnek minden sikerült, így alakult ki a nagy különbségű eredmény a két csa­pat között. GYESTK vereség Búcsún A megyei II. osztá­lyú labdarúgó-baj­nokságban a 6. for­dulóban a következő eredmények születtek. békési csoport Sarkadkeresztúr—Tarhos 3—1 (1—0). Sarkadkeresztúr, 150 né­ző. V.: Dobos. Sarkadkeresztú- ron a sereghajtó ellen elszen­vedte első vereségét a tarhosi csapat. G.: Bordás S. 3 (mes­terhármas), ill. Péter. (T. F.) Kétsoprony—Kamut 4—0 (3—0). Kétsoprony, 150 néző. V.: Pó­lyák. A hazaiak 20 perc alatt eldöntötték a mérkőzés sorsát. G.: Szász 2, Szigeti. Kerekes. (K. J.) Bucsa—Gyomaendrőd 3-0 (3—0). Bucsa, 300 néző. V.: Kop- csák. ’ A fegyelmezetten, lelke­sen játszó bucsaiak megérde­melten nyertek. A gyomaendrő- diek 11-es hibáztak. G.: Kovács 2, Bányai. (A. Gy.) További eredmények: Gyula­vári—Elek mérkőzés 4—1-es ál­lásnál félbeszakadt, mert az eleki labdarúgók levonultak a játéktérről! Gyulai Köröstáj— Dévaványa l—0, Gerla—Mező- gyán 2—0, Körösladány—Doboz 0—2, Vésztő—Okány 1—0. Ifjúságiak: Gyulavári—Elek 0— 1, Gyulai Köröstáj—Dévavá­nya 1—2, Gerla—Mezőgyán 2—3, Körösladány—Doboz 5—0, Vész­tő—Okány 2—1, Bucsa—Gyoma­endrőd 2—1, Kétsoprony—Kamut 0—0. OROSHÁZI CSOPORT Kaszaper-Nagybánhegyesi Zal­ka Tsz—Csabacsüd 3—1 (2—0). Csabacsüd, 150 néző. V.: Be- nyovszki. Megérdemelt vendég- győzelem. (SZ. A.) H. Szalvai SE—Csanádapáca 1— 0 (1—0). Csanádapáca, 300 né­ző. V.: Pintér. Nehezen nyert a listavezető. G.: Deres. (R. K.) Magyarbánhegyes—Üjkígyós 3—2 (2—1). Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Hanyecz. G.: Bo- zsár 2, Málik, ill. Burkus, Sza­mos. (F. M.) Kunágota—Pusztaföldvár 3—0 (2—0). Kunágota, 250 néző. V.: ifj. Fazekas. G.: Mellák. Pri­bolyszki (U-esből), Csipái. (M. J.) Kardos—Dombegyház 0—0. Kardos, 150 néző. V.: Veres. (Gy. J.) További eredmények: Lökös­háza—Békéssámson 5—2, Telek- gerendás—Rákóczi Vasas 1—2, Kevermes—Gerendás 1—1, Ifjúságiak: Kunágota—Puszta­földvár 11—0, Kevermes—Geren­dás 1—1, Kardos—Dombegyház 0—3, Csanádapáca—Bcs. Előre Spartacus II. 0—6, Csabacsüd— Nagybánhegyes 0—3, Magyar­bánhegyes—Üjkígyós 1—1, Lö- kösháza—Békéssámson 3—0, Te­lekgerendás—Rákóczi Vasas 1—4. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Árpás! Zoltán. Tele- fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzfflnk meg és nem küldünk vissza.