Békés Megyei Népújság, 1983. október (38. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-19 / 247. szám

1983. október |9., szerda NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT Megnyitották a budapesti nemzetközi sportfiimfesztivált Kedden este a Budapest Sportcsarnokban tartották a VII. budapesti nemzetközi sportfilmfesztivál ünnepélyes megnyitóját. Az eseményen megjelent külföldi és hazai vendégeket Buda István ál­lamtitkár, az Országos Test- nevelési és Sporthivatal el­nöke köszöntötte. A megnyi­tón négy versenyfilmet — a csehszlovák Atlétikai variá­ciók, a bolgár Téli Universia­de, a nyugatnémet Ping­pong és a lengyel Sífantázia — mutattak be. A programban ezután nem­zetközi női és férfi body building verseny szerepelt, amelyen indult a békéscsa­bai Zimmermann Ferenc és a gyulai Tibori János is. A Fesztivál Kupa elnevezésű viadalon hat ország — Cseh­szlovákia, NDK, NSZK, Szovjetunió, Románia és Magyarország — sportolói mutatták be kötelező és sza­badon választott gyakorla­taikat. A sportfilmfesztivál hétta­gú nemzetközi zsűrije Vitray Tamás vezetésével már reg­geltől a MUOSZ-székházban kezdte meg a 69 versenyfilm megtekintését. Három na­pon át bírálják, értékelik az alkotásokat, s a zsűri szom­baton sajtótájékoztatón is­merteti döntését. Az ered­ményhirdetés ugyanaznap este az Uránia filmszínház­ban lesz, ahol a díjkiosztás után levetítik az 1982-es labdarúgó-világteajnokság hivatalos angol filmjét, a Gólt. A közönség kedd reggeltől a Toldi és Horizont mozik­ban ismerkedhet meg a film- fesztivál hazai és külföldi al­kotásaival. A Toldi moziban ma nyí­lik meg az az október 26-ig tartó kiállítás, amelyen az Ezüstgerely-pályázatok díj­nyertes képzőművészeti al­kotásait mutatják be. Úszó OB-k A napokban a Magyar Üsző Szövetségben tárgyal­ták az 1984. évi bajnokságok idejét, helyszínét. A külön­böző igények alapján a Bé­kés megyei Üsző és Vízilabda Szakszövetség kapta meg az úttörő korosztály országos bajnokságának rendezési jo­gát, amelyet Gyulán rendez­nek augusztus első hétvégé­jén. Két héttel korábban Nyíregyházára látogatnak a gyermekkorosztályúak, s jú­lius első hétvégéjén rende­zik Dunaújvárosban a felnőtt bajnokságot. A fővárosban lesz a serdülők és az ifjú­ságiak OB-je, az előbbi már­cius végén, míg az utóbbi 1984. december közepén. Rangadó busz Debrecenbe E hét végén a labdarúgó NB II-ben rangadóra kerül sor, a tavaly még NB I-es Debreceni MVSC fogadja az ugyancsak tavaly még NB I- es Békéscsabai Előre Sparta­cus gárdáját. Éppen ezért a klub meccsbuszt indít a va­sárnap, október 23-árt 13.30 órakor kezdődő találkozóra. Érdeklődni a klub Kórház utcai székházában lehet, Ma­rik Lászlónál. Asztalitenisz Békéscsabai Előre Sparta­cus—Nagykőrös 9:7. NB Ill­as férfi asztalitenisz-mérkő­zés. Békéscsaba. A csabai pontszerzők: Botyánszki Cs., Sajben 3—3, Somogyi 2, Szombati. Elek—Orosházi MTK 9:7. NB IIL Férfi. Elek. Pont­szerzők : Botyánszki L* Lő- rincz 3—3, Soós 2, Dischel, ill Nagy 4, Schneider 2, Vis- ki. Az elmúlt hét végén ren­dezte meg a MÉSZÖV, a TE- SZÖV és a KISZÖV a bé­késcsabai városi sportfel- ügyelőséggef karöltve a lab­dajátékok Szuper Kupáját, ami annyit jelent, hogy a három ágazat megyei győz­tesei mérték össze tudásukat. Ezúttal férfi és női kézilab­dában, valamint kispályás labdarúgásban vetélkedtek a csapatok. Felvételünkön a nagyszénási Október 6. Tsz —Gyomaendrődi Fa- és Épí­tőipari Szövetkezet labdarú­gó-mérkőzésen készült, ahol a nagyszénásiak győztek 3—1-re. Egyébként' itt igen szorosan alakult a verseny, hiszen a körbeverések után a Békéscsaba és Vidéke ÁFÉSZ nyerte el a trófeát. A férfi kézilabdázóknál a Szarvasi Vas-Fémipari Szö­vetkezet, míg a nőknél a Szarvas és Vidéke ÁFÉSZ végzett az élen. A három sportág után a pontversenyt a MÉSZÖV nyerte, s ezzel ők védik egy évig a Vándor- kupát. Persze, valamennyi csapat oklevelet és egy-egy sportághoz illő labdát kapott, valamint minden győztes egy külön kupát. Fotó: Veress Erzsi Hét végi labdajáték-eredmények Rangadó NyíregYházán Nyíregyházi Tanár­képző-Szarvasi FSSC 75:54 (40:30). NB li­es női kosárlabda­mérkőzés. Nyíregyttá- Simó, Bukta. Szarvas: A (12), Daridáné (2), Frankó K. (13), Lelkes (6), Les- tyán (15). Csere: Dénes (4), Pusztai (2), Fazekas, Sárközi, Tóth. Edző: Szirony Pál, Les- tyán Eszter. Az NB II őszi for­dulójának rangadója volt a ta­lálkozó, hiszen a tavaly NB I-ben szereplő nyíregyházi csa­pat a tavalyi 3. helyezett, de azóta szintén megerősödött szarvasiakat fogadta. A vendég­látók kezdő, ötöse két éve ját­szik ugyanabban az összeállí­tásban, ennek ellenére 10:2-es vezetéssel a szarvasiak kezdtek jobban, és ha ekkor néhány helyzetet még kihasználnak, az ellenfél nehezen, vagy egyálta­lán nem talált volna magára. De nem így történt, a 10. perc­ben kiegyenlítettek, s elhúztak a hazaiak. (14 perc 28:14, 15. perc 30:20.) A második félidő­ben 48:34-ről 48:42-re felzárkóz­tak a szarvasiak, de hiába ját­szattak lelkesen, dobásaik nem sikerültek, s végül 21 pontos vereséget szenvedtek. A bajnok­ság azonban még nem dőlt el. A nyíregyháziak 9 ponttal ki­kaptak a DUSE-tól, így a dön­tés — amennyiben egyik csapat sem kap ki többet — a tavaszi szarvasi visszavágóra marad. Az NB I-es ZTE-ből ismét Szarvasra igazolt Frankó Katalin újra erőssége a Fő­iskolai Spartacus kosarasai­nak Szarvasi FSSC—Hódmezővásár­helyi VSE 68:19 (32:8). NB II. Női. Szarvas. V.: Varga, Patay. Szarvas: Frankó K. (14), Frankó A. (12), Fazekas (6), Sárközi (2), Lestyán (6). Csere: Lelkes (13), Tóth (6), Dénes (2), Pusz­tai (1), Daridáné (6). Edző: Szi­rony Pál, Lestyán Eszter. A tartalékos vendégek nem jelen­tettek komoly akadályt a szarvasiaknak. Mezőberényi SE—Szolnoki Ven­déglátóipari Főiskola 117:48 (58:20). NB II. Női. Mezőberény. V.: Molnár. Csuta. MSE: Bra­un (16), Cserné (20), Gerlai (22), Hegedüsné (11), Iványiné (12). Csere: Urbancsek (14). Csipke (8), Kőfalvi (6), Baksai (7). Hoffmann (4). Edző: Ivá- nyi László. Jól kezdtek a ha­zaiak, a 6. percben már 10 ponttal vezettek. Ezután a meg­nyugtató előny birtokában bát­ran vállalkoztak dobásokra, és közelről, távolról egyaránt ered­ményesek voltak, így tovább nőtt a két csapat közötti kü­lönbség. Nyíregyházi MGF—Békési ÁFÉSZ 78:57 (39:32). NB II. Női. Nyíregyháza. V.: Hutai, Kovács. Békés: Fehér (10), Zimáné (17). Jámbor (18), Veszprémi. Vári (7). Csere: Tóth (5), Somlyai. Nagy, Nógrádi, Szabó. Edző: Zima András. A második félidő gyengébb teljesítménye alapján tudott az MGF csapata jelen­tősebb előnyre szert tenni — na­gyon gyenge játékvezetés mel­lett. Szolnoki MÁV MTE—Békés­csabai ÁFÉSZ 97:40 (56:24). NB II. Női. Szolnok. V.: Darida. Erdélyi. Békéscsaba: Lengyel­né (2), Marosi (15), Kajáriné (6), Dalnoki (4), Valyuch (10). Csere: Péli (2), Kovács (1), Pásztori, Mácsanszki. Mb. edző: Mészáros László. A jobb erők­ből álló, pontosabban dobó ha­zai csapat biztosan nyert a tar­talékos, a helyzeteket sorozato­san kihagyó csabaiak ellen. Mezőberényi SE—Miskolci Pos­tás 80:70 (40:37). NB II. Férfi. Mezőberény. V.: Molnár, Csuta. MSE: Szilágyi (6), Frey (34). Tánczos (10), Hidasi (6), Gu­lyás (8). Csere: Szugyiczki (10). Iványi (6), Mezei, Bartóki, Kiss. Edző:-Szugyiczki János. Jól in­dult a találkozó, 8:3-ra, majd 18:9-re vezetett az MSE, de a félidő hajrájában felzárkóztak a vendégek. A második játékrész első percei is a hazaiaké volt (48:41). Ezután azonban megtor­pantak, ezt kihasználták a pos­tások, és átvették a vezetést (54:58). A hajrában a letámadás­ra áttérő MSE újítani tudott, s ezzel megnyerte a találkozót. Nagykőrösi Pedagógus—Bcs MÁV 66:57 (34:26). NB II. Férfi. Nagykőrös. V.: Farkas, öze. Békéscsaba: Mészáros (15), Tar (7), Antali (13), Vozár (3), Csor­dás (13). Csere: Kis T. (6), Gye­pes, Antovszki, Knyihár. Edző: dr. Papy Lajos. A tartalékos békéscsabai csapat helyenként, de különösen az első félidőben nyújtott jó teljesítményt. Né­hány kulcsjátékosuk azonban a második félidőre elfáradt, bün­tetők egész sora maradt ki­használatlanul, és fgy az őszi szezonban már másodszor volt kénytelen szoros, megnyerhető mérkőzésen vesztesként elhagy­ni a pályát. A javuló játék azonban biztató. Nyíregyházi MGF—Békési ÁFÉSZ 96:65 (45:33). NB II. Fér­fi. Nyíregyháza. V.: Kovács, Hutai. Békés: Domokos (24), Ladányi (13), Hegedűs (10), Ré­vész (6), Kovács. Csere: Szilá­gyi (6), Eperjesi (2), Zoltán (2). Balogh (2), Takács. Edző: Bé­kési Mihály. A békésiek kezd­tek jobban, s az eslő félidő 10. percében még 7 ponttal vezet­tek. Ekkor a két játékvezető. Kovács A. bíróval az élen, olyan játékvezetést produkált, ami iskolapéldája, hogyan kell egy találkozót a hazai csapat javára fordítani és az ellenfelet szétzilálni. Békési Mihály edző a találkozóval kapcsolatban meg­jegyezte: — Érdemes lenne, ha a szövetség illetékesei néha el­lenőriznék a játékvezetők tény­kedését, és akkor talán nem mindig az a csapat hagyná el győztesen a játékteret, amelyik a játékvezetőknek szimpatiku- sabb. „Éles” mérkőzés Mezőhegyesen Szeghalom—Bp. Húsos 27—25 (16—13). NB li­es női kézilabda-mér­kőzés. Szeghalom, 100 néző. V.: Könczöl. S/.arka. Szeghalom: dr. Horváth- ne — VIZERNÉ 11, MENDRENÉ 8. Madar 1, VARGANÉ 5, Dinya, Losonczi. Csere: Dögé, Mezővá­ri 2, Sánta. Edző: Vas Sándor. A kiesés rémétől fenyegetett fő­városi csapat nagy lelkesedéssel kezdett, a sokszoros válogatott Lelkesné vezérletével. Mindent megpróbáltak a két pont meg­szerzéséért, de a szeghalmiak remek kontratámadásokkal már a 18. percben 11—5-re vezettek. A második játékrészben a fő­városiak szorossá tették a mér­kőzést, s az 55. percben egy gólra megközelítették a hazaia­kat, 25—24. Ezután ismét sárré­ti percek következtek, végül is nagyon kemény, de sportszerű mérkőzésen sikerült a két pon­tot Szeghalmon tartani. Kunhegyes—Kondoros 36—32 (19—17). NB II. Férfi. Kunhe­gyes. 150 néző. V.: Bergmann. Sziklai (kisebb hibákkal). Kon­doros: Paraj — MELIS 10. Szrnka Gy. 4. Gyemengyi 3. LENGYEL 3, TÖTH 3, KRIVIK 7. Csere: Paulik (kapus), Vo­zár 2, Molnár, Szappanos. Edző: Kasnyik Pál. Paulik István. Nagy lelkesedéssel játszott a Kondoros, de ez sem volt ele­gendő a győzelemhez, az osz- tályozós helyről menekülő Kun­hegyes otthonában. Mezőhegyes—Szarvasi FSSC 28—27 (13—12). NB II. Férfi. Me­zőhegyes, 350 néző. V.: Pados. Pátkai Mezőhegyes: KRCSMÉRI I. — GERGELY 8. SEBOK 9. VASAS 5. Garzó 3. Várnai 2, Kovács 1. Csere: Krcsméri T. (kapus). Antal, Maya. Varga P. Edző: Sebők Antal. Szarvas: Kugyela — BARTA 6, BANFI 8, Kovács 5, Gregor 1, Vida 3, Turi 4. Csere: Murvai (kapus), Leszkó, Briás, Juhos T. Edző: Klenk József, Mikolik Gábor. A szarvasiak két bajnoki pontért mentek Mezőhegyesre, a hazai­ak viszont szintén győzelemmel akartak búcsúzni utolsó hazai mérkőzésükön, lelkes szurkoló- táboruktól. A vendégek kezdtek jobban, s az 5. percben már 4—1-re vezettek, a háromgólos előnyt a félidő közepéig sike­rült tartaniuk, majd a játék­rész végére előnyt szereztek a hazaiak. Fordulás ’után 18 per­cen keresztül rendkívül heves, szikrázó csatában, felváltva es­tek a gólok — ebben az idő­szakban mindkét együttes ke­ményen védekezett. A játékve­ni a mérkőzést, és a durva sza­bálytalanságokat mindkét olda­lon kétperces kiállításokkal,,ju­talmazták”. A 48. percben, 21— 2l-es állásnál a szarvasiak nem fordítottak gondot Gergely őr­zésére, aki két perc alatt há­rom gólt dobott. A találkozó hajrája is bővelkedett izgalmak­ban. Az 59. percben Barta gól­jára Garzó, a 60. percben Ger­gely góljára Sebők válaszolt. Így a nagy iramú, változatos, küzdelmes mérkőzésen végül is megérdemelt hazai győzelem született. A Mezőhegyes ezzel a győzelemmel — függetlenül az utolsó fordulótól — a 6. helynél lejjebb már nem végezhet. Az újonc csapat ezzel teljesítette év eleji célkitűzését, a bentmara- dást az NB II-ben. Újkígyós—Salgótarján 26—23 (14—14). NB II. Férfi. Újkígyós. 400 néző. V.: dr. Gyöngyösi, Ké­kes-Szabó. Újkígyós: Arkus — Lócskai 2, BACSA 13, Skaliczki 2, Medovarszki 2, Harangozó 2. BALOGH J. 2. Csere: Szász (ka­pus), Kolarovszki 3, Tóth, Oláh, Mezei. Edző: Kolarovszki Mi­hály. Jó játékkal kezdett a ven­dég Salgótarján, és a 8. perc­ben már 6—l-re vezetett. Ezt követően, nagyobb figyelmet fordítva a védekezésre, az új- kígyósiak a félidő végéig fel­zárkóztak. A fordulás után fel­váltva estek a gólok, majd a 45. perctől szép kontratámadások­kal és fegyelmezett védekezés­sel a kígyósiak egyértelműen a maguk javára döntötték el a mérkőzést, az egyébként jó ké­pességű salgótarjáni csapattal szemben, mellyel az NB II kö­zépcsoportjában mindig kiéle­zett. sportszerű mérkőzést ját­szottak. Ezzel a győzelmével hazai környezetben ismét 100 százalékos lett az újkígyósi csa­pat. A Székesfehérvári MÄV Előre —Békéscsaba NB i/B-s férfi ké­zilabda-mérkőzésről nem érke­zett tudósítás! Az elmúlt fordulóban: Szarvasi FSSC—Újkígyósi TSZSK 26—24 (12—12). NB II. Férfi. Szarvas. Bcs. Előre Spartacus—HODI- KÖT 22—19 (11—8). NB-s férfi ifjúsági mérkőzés. Békéscsaba. V.: Horváth. A csabaiak leg­jobb dobói: Vozár 7, Baráth. Serfőző 5—5. Megyei bajnokság. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsági és serdülőcsapatok eredményei.) Gyulai SE—Mezőberényi SE 16— 17 (27—15, 26—14). Szeghalmi SE —Bcs. Volán 22—28 (8—37, 14— 15). Újkígyós—Gyomaendrőd 30— 19 (20—10, 20—21). Békés—Oh. Honvéd Dózsa 13—25 (16—24, 16— 19) . Nők. (Zárójelben a serdü­lők eredményei.) Mezőberény— Kondoros 17—8 (20—3). Kétsop- rony—Doboz 15—15 (21—7). Ka­mut—Szarvasi FSSC 11—25 (17— 20) . Orosházi MTK—Mezőko­vácsháza 19—16 (19—11). Sarkad —Gyomaendrőd 15—11 (21—1). Bcs. Előre Spartacus—Kondoros 41—11 (24—3). Kétsoprony—Me­zőberény 13—13 (14—10). Kamut —Sarkad 17—13 (16—18). OMTK— Békés 6—17 (13—8). Szarvasi FSSC—Békésszentandrás 33—10 (32—0). Doboz—Gyomaendrőd 11 —7 (a gyomaendrődi serdülő­csapat nem jelent meg!). II. osztály. Férfiak. Tótkomlós Mezőhegyes 26—25. Kondoros— Dévaványa 35—29. A megyei I. osztályú női baj­nokságban a Szarvasi FSSC már bajnok, míg a férfiaknál az utolsó fordulóban, az Oh. Hon­véd Dózsa SE—Bcs. Volán talál­kozón dől el az elsőség kérdé­se. és az, hogy melyik együttes képviseli Békés megyét az idei NB Il-es osztályozón. II sarkadkeresztúriak levonultak a pályáról A megyei II. o. lab­darúgó-bajnokság Bé­kési csoportjában a 10., az Orosházi cso­portban a 9. forduló mérkőzéséit játszották. BÉKÉSI CSOPORT Vésztő—Elek 1—0 (1—0). Elek. 150 néző. V: Bus. Vésztő: Pisz- ter — Papp, Lázár II., Nagy. Háti, Dani, Herter, Marton. Bűz- gány. Lázár I., Fazekas. Edző: Csüllög István. Elek: Csathó — Puskás, Samu, Komori, Szabó. Purecs, Vári (Papp), Bálint, Molnár, Laczkó (Péter). Val- kovszki. Edző: Szabó Bálint. A vésztőiek jól védekeztek, okosan futballoztak, és megérdemelten vitték el a két pontot. Kitűnő játékvezetői hármas. G: Buz­gány. Jó: az egész vésztői csa­pat. ill. Komori, Szabó. (Hotya Mihály) Kamut—Körösladány 3—0 (2—0). Kamut, 150 néző. V: Áldorfai. Kamut: Szikora — Kovács I.. Szabó, Csipke, Benyovszki, Uh- rin. Lakatos, Bora, Nagy (Bon- dár), Jónás (Kovács II.). Kovács III. Edző: Chrappán János. Kö­rösladány: Kiss — Bak I., Mező. Bak II., Franyó, Szántó, Balogh, Hornok, Kántor, Varó, Tóth. Edző: Marsi István. Jól sikerült a húszéves aktív játék­ból visszavonuló Jónás Sándor búcsújátéka. A kamutiak min­den csapatrészükben jobbak vol­tak. G: Lakatos (11-esből). Nagy, Bondár. Jó: Lakatos. Franyó, Varó. A körösladányi együttesből senki nem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. (Szlancsik János) Gyulai Köröstáj—Bucsa 3—1 (2—0). Bucsa, 150 néző. V: Pó­lyák. Köröstáj: Kiss — Rácz. Kovács, Fekete, Sánta, Kolozsi, Harmati, Képiró, Csukás. Domo­kos, Mészáros (dr. Tokai). Edző: Mészáros Péter. Bucsa: Lép (Koczka) — Molnár. Balázs, Cs. Nagy A., Tóth, Faluházi. Koczka L.. Perecz, Kovács F.. Nagy (Bányai), Nagy Z. Edző: Kecse József. Egyenlő erők küzdelméből szerencsés gólokkal alakult ki a végeredmény. 2-0- ás vendégvezetésnél a hazaiak kapusának kificamodott a válla, .helyére a mezőnyből Koczka állt a kapuba. G: Mészáros 2, Csu­kás, ill. Faluházi. Jó: Mészáros (a mezőny legjobbja). Csukás. Kovács, ill. Balázs, Faluházi, Perecz. (Ambrus Gyula) Dévaványa—Sarkadkeresztúr 2—0 (0—0). FÉLBESZAKADT! Dévaványa. 150 néző. V: Nagy II. Dévaványa: Parola — Budai, Szarka. Ernyes. Valánszki. Si­pos II.. Kovács J., Nádasdi, Fű­zi, Váradi, Kovács A. Edző: Mesterházi Jenő. Sarkadkeresz­túr: Jánk — Kora. Novák, Ba­kos (Rácz). Nagy. Puskás, Ba­kué/.. Péter. Takács. Papp. Ed­ző: Kovács Sándor. A kiegyen­lített első félidő után a vendé­gek elvesztették a fejüket. A 85. percben, 2—0-ás dévaványa! vezetésnél a sarkadkeresztúri csapat levonult a pályáról! Ki­állítva: Kora, Nagy, Puskás. A kiállítások mellett négy sárga lapot is kaptak a sarkadke­resztúri csapat labdarúgói. G: Parola (11-esből), Kovács J. Jó: Váradi. Valánszki. Szarka. Bu­dai. (Ágoston Sándor) Mezőgyán—Okány 4—1 (3—0). Mezőgyán, 150 néző. V: Sütő. Mezőgyán: Deák — Szappanos, Albert, Csige. Szabó Z., Sárközi, Kakas (Farkas), Bálint (Varga). Mihálka, Szabó L., Rácz. Edző: Házi István. Okány: Bába (Ve­res) — Márta, Dürge, Csikány. Szilágyi, Király J., Pesti. Ki­rály E., Hajas (Papp), Pénzes. Szilágyi. Edző: Márta Lajos. Az első félidőben eldőlt a két pont sorsa. A második játékrészben a hazaiak kiengedtek. G: Mihálka 2. Szabó L.. Szappanos, ill. Márta (11-esből). Jó: az egész hazai csapat, ill. Márta, Csi­kány. (Tárnok Ferenc) , Gyulavári—Kétsoprony 3—1 (1—0). Gyulavári, 110 néző. V: Dohányos. Megérdemelt hazai győzelem. G: Szabó, Kukla. Dobra, ill. Roska. Jó: az egész hazai csapat, ill. Petroczki. (Tú­ri Sándor) További eredmények: Gyo­maendrőd—Gerla 4—0. Doboz— Tarhos 0—0. Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Gerla 2—0. Dévaványa—Sarkad- kere„sztúr 7—0, Bucsa—Gyulai Köröstáj 3—0, Gyulavári—Két­soprony 7—2, Doboz—Taros 1—0. Kamut—Körösladány l—l, Me­zőgyán—Okány 0—0. Elek— Vésztő 5—0. OROSHÁZI CSOPORT H. Szalvai SE—Csanádapáca 5—1 (4—1). Békéscsaba, 50 néző. V: Muska. Szalvai: Marovka — Nagy II., Kovács, Nagy A., Bot­tá, Zsilák (Mayer), Erős, Bá­rány, Sebestyén. Beszterczei (Mészáros), Deres. Edző: Sebes­tyén János. Csanádapáca: Nagy — Szekeres, Varga, Kurilla K., Márton, Rozs I., Kurilla J., Bá­nyik, Botyánszki (Rozs J.), Ro- bár, Stefanidesz, Zelenyánszki. Edző: Vandlik János. A listave­zető Szalvai csak az első já­tékrészben nyújtott elfogadható teljesítményt. G: Deres 2 (egyet 11-esből), Sebestyén 2, Beszterczei, ill. Bányik ((11-es­ből). Jó: Sebestyén, Zsilák, Erős. Beszterczei, ill. Kurilla K.. Ku­rilla J., Bányik. (Uhrin János) Kaszaper—Nagybánliegyesi Zal­ka Tsz—Csabacsüd 1—1 (1—0). Kaszaper, 200 néző. V: id. Faze­kas. Zalka Tsz: Csabina — Pá- vel, Jámbor (Péli), Kormányos, Mucsi, Oláh, Pivoda (Balogh). Juhász, Mezei, László, Balázs. Edző: Sári Ferenc. Csabacsüd: Gyekiczki — Kiss, Rafaly, Dan- kó, Varga, Antal, Krnák, Bra- csok, Liska, Katona, Hajdú. Ed­ző: Branák Lajos. A tartaléko­sán kiálló hazaiaknak csak eny- nyire futotta erejükből a lelke­sen és jól játszó vendégekkel szemben. G: Péli. ill. Rafaly. Jó: Juhász, Oláh, Kormányos, ill. az egész vendégcsapat. (Z. M.) Dombegyház—Kardos 5—2 (3—0). Dombegyház, 100 néző. V: Nagy. Dombegyház: Tóth — Szűcs, Molnár, Fóris, Kőszegi. Gulyás, Varga, Fábián (Domon­kos). Boda, Talpat (Hagya). Báli. Edző: Gerendeli János. Kardos: Marosvölgyi — Varga I., Kohut II.. Galánt, Janecsku. Szpirjok, Kohut I., Varga II. (Magyar), Borgulya, Skorka, Ju­rák. Edző: Gábor Mihály. Jó mérkőzés, megérdemelt hazai győzelem. G: Talpai 4, Bali, ill. Varga II., Borgulya. Jó: Talpai. Varga, Molnár. A vendégcsapat- zól senkit sem lehet kiemelni. (—i —s) Kunágota—Pusztaföldvár 1—0 (0—0). Pusztaföldvár, 60 néző. V: Araczki. Kunágota: Budá­csik — Kovács, Gyura, Szilágyi. Szabó, Nagy, Tóth. Suhanyeczki. Pócsik, Berta, Gábor. Edző: Szilágyi János. Pusztaföldvár: DáH — Sárközi, Takács, Né­meth, Borza, Tóth B., Jankó, Nagy, Krenács, Tóth L., Göböly. Edző: Zsurka József. Mindkét félidőben gyors, változatos mér­kőzést vívott a két csapat. a vendégek szerencsés góllal nyer­tek. Gyenge játékvezetés. G: Gábor. (Dévai Géza) További eredmények: Oh. Rá­kóczi Vasas—Telekgerendás 3—0. Békéssámson—Lökösháza 5—3. Gerendás—Kevermes 1—0, Újkí­gyós—Magyarbánhegyes 6—1. Ifjúságiak: Pusztaföldvár— Kunágota 1—6, Dombegyház— Kardos 7—0, Csabacsüd—Nagy- bánhegyes 4—5, Oh. Rákóczi Va­sas—Telekgerendás 4—1. Békés­sámson—Lökösháza 3—2. Geren­dás—Kevermes 2—2, Újkígyós— Magyarbánhegyes 5—1. Csabai győzelem Bcs. Előre Spartacus— Ganz Villany 3:0 (10, 10, 10). NB II. Női röp­labda-mérkőzés. Bé­késcsaba. V: Zalánkai. Előre: Buzássy E.. Simon, Szi­kes, Hrabovszki, Fésűs, Csete. Csere: Nemes, Kiss, Oberschall, Petrovszki. Edző: Buzássy Béla. 1. játszma: 0:1, 3:1, 3:7, 8:7, 8:10, 15:10. 2. játszma: 11:0 (!). 11:10 (!). 15:10. 3. játszma: 0:3, 7:3, 7:5. 9:5, 9:10, 15:10. Mindkét csapaá hullámzó tel­jesítményt nyújtott. A hazaiak korszerűbben játszottak, és me­zőnyjátékban is felülmúlták el­lenfelüket, megérdemelten nyer­tek. NB-s női ifjúsági mérkőzés. Ganz Villany—Bcs. Előre Spar­tacus 3:2 (14, 13, —11, —15, 9). Jó iramú mérkőzésen, megérde­melt vendégsiker született. Dön­tő volt, hogy az első játszmát 7 :0-ás vezetés után elvesztette az Előre Spartacus. Bp. Harisnyagyár—Gyomaend­rődi STK 3:1. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 1X1. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadő: dr. Arpási Zoltán. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hirlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.