Békés Megyei Népújság, 1983. szeptember (38. évfolyam, 206-231. szám)

1983-09-06 / 210. szám

1983. szeptember 6., kedd NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT Parádés első 20 perc Bis. Előre Spartacus— Ganz-MRVAG 7-2 (5-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 2500 néző. V: Inges (Horváth, Varga Gy.). BÉKÉSCSABA: Újhelyi — Király vári, Plástyik, Ottlakán, Fabulya — Steigerwald, Sulija, Takács — Kanyári (79. p., Pásztor), Gyurmánczy, Melis. Edző: Pataki Tamás. GANZ-MÄVAG: Erdélyi — Aranyosi, Kovács T„ Zimonyi, Farkas (58. p., Schaffer) — Keresztesi, Kovács B., Gyimesi — Veiland, Boda, Földes. Edző: Megyeri Győző. Gólszerző: Melis (4. p.), Gyurmánczi (9. p.), Gyurmánczy (17. p.), Melis (21. p.), Melis (41. p.), Keresztesi (46. p.), Me­lis (57. p.), Boda (69. p.), Sulija (80. p.). A gólok története: 4. perc: Király vári — mi­után buktatták — jobbról, a 16-os tájékáról nyesett kö­zépre szabadrúgást, az ötö­sön Erdélyi és Melis egy­szerre mozdult, a kapus láb­bal próbálkozott, de egy üte­met késett, és Melis a jobb sarokba csúsztatta a labdát, 1—0. 9. perc: Királyvári a jobb­összekötő helyén indította Steigerwaldot. A középpá­lyás rövid vágta után közép­re adott, és Gyurmánczy es­tében 6 méterről a jobb sa­rokba továbbított, 2—0. 17 perc: Ottlakán balról érkező beadásából ismét Gyurmánczy volt eredmé­nyes, 7 méterről laposan he­lyezte a labdát a bal sa­rokba, 3—0. 21. perc: 17 -méteres sza­badrúgásból Sulija Melis elé pöccintette a labdát, me­lyet a balszélső félmagasan a kapu jobb oldalába zúdí­tott, 4—0. 41. perc: Gyurmánczy 20 méteres lövését Erdélyi a két kapufa találkozási pont­jára tolta, és a kipattanó labdát Melis á bal saroknál egyből továbbította a háló­ba, 5—0. 46. perc: Kovács B. 20 méteres szabadrúgása Újhe­lyi melléről felpattant, Ke­resztesi résen volt, és a bal kapufa mellől, közelről fejelt a hálóba, 5—1. 57. perc: Király vári jobb oldali szögletét Erdélyi Ka­nyári fejéről még leütötte, Melis viszont 8 méterről ha­bozás nélkül gólba lőtte a labdát, 6—1. 69. perc: Gyimesi jobb ol­dali szögletét Boda 5 méter­ről küldte fejjel, a felső lé­cet érintve, a kapuba, 6—2. 80. perc: Fabulya lendüle­tes elfutása után Sulija ka­pásból, félmagasan a bal- összekötő helyéről, mintegy 10 méterről a találkozó leg­szebb gólját lőtte, 7—2. Vajon a szerdai féltucat csabai gólnak lesz-e folyta­tása? Erre gyorsan választ adtak a hazaiak, hiszen, ha lehet, még „rátettek egy la­páttal” hétközi teljesítmé­nyükre! A helyzet a 4—0-ás első 20 perc után sem válto­zott sokat, és a lendületes csatárjátékot produkáló li­la-fehérek majdhogynem tet­szés szerint lőtték góljaikat. A Kőbányai útiak csak ek­kor tudtak némileg módosí­tani az egyoldalú küzdel­men, amikor ellenfelük már maga is alig akarta hinni behozhatatlan előnyét, bár inkább kissé „fáradt hajrá­juk” a ludas ebben. Az Elő­re Spartacus — úgy tűnik — kezd magára találni a kiesés, majd a gyenge rajt okozta kábultságáből. Jó: Sulija, Gyurmánczy, Melis (a me­zőny legjobbja). Királyvári, ill. Kovács T, F. I. A 6. forduló további eredmé­nyei: Kazincbarcika—Bakony Vegyész 2—3 (2—1), Sopron— Szolnoki MÁV MTE 2—0 (2—0), Baja—H. Szabó L. SE 2—1 (2—0), Salgótarjáni TC—Ózd 1—0 (0—0), Nagykanizsa—Debreceni MVSC 1—1 (0—1), 22. sz. Volán—Hód­gép Metripond 1—1 (0—0), D. Kinizsi—Siófok 0—2 (0—1), Szek- szárd—Keszthely 2—1 (0—0), Kecskemét—Eger 1­-2 (0­-1). Az NB II állása 1. Eger SE 7 5 2 16- 7 12 2. Hódgép 7 4 3­13- 2 11 3. Nagykanizsa 7 3 3 1 20-15 9 4. DMVSC 7 2 5­12- 7 9 5. 22. sz. Volán 7 4 1 2 14-15 9 6. Bakony V. 7 4­3 12-16 8 7. Békéscsaba 7 2 3 2 19-12 7 8. Salgótarján 7 3 1 3 11- 8 7 9. Szabó L. SE 7 2 3 2 10- 7 7 10. ózdi Kohász 7 1 5 1 7- 7 7 11. Szolnok 7 2 3 2 9-10 7 12. Sopron 7 3 1 3 7- 9 7 13. Szekszárd 7 2 3 2 6- 8 7 14. Kecskemét 7 3­4 10-18 6 15. Siófok 7 4 1 2 19-11 5 16. Baja 7 2 1 4 9-14 5 17. Keszthely 7 1 2 4 7-10 4 18. K.-barclka 7 1 2 4 9-14 4 19. Ganz-MÁVAG 7­3 4 8-19 3 20. D. Kinizsi 7 1­6 7-16 2 A Siófok összeredményéből büntetőpont levonva! 4 MELIS BÉLA MONOLÓGJA „Hogy mikor rúgtam utol­jára négy gólt egy meccsen? Még az ifiben, hat évvel ez­előtt. Ez a mostani eredmé­nyes játék nemcsak szá­momra, hanem a csapatnak is igazán jól jött. Elég sok kritikát kaptam tavaly és ta­valyelőtt, adós voltam sok­szor a megfelelő teljesít­ménnyel, s bár tavalyelőtt 9, tavaly 7 gólt rúgtam, tu­dom, ez mindenképp kevés. Amikor a rajt előtt haza­jöttünk Finnországból, önbi­zalmam majdhogy a nullán állt, még a csapatba való bekerülésemben sem igen le­hettem biztos. Aztán a ka­nizsaiak, majd szerdán a Bakony Vegyész elleni 1—1 gól ráébresztett: létezhetet- len, hogy mindent elfelejtet­tem ! Most vasárnap azzal az edzői utasítással mentünk ki. hogy minél hamarabb pró­báljuk döntésre vinni a dol­got, ha az elején gólt rú­gunk, könnyebb dolgunk lesz. Így is történt. Akár­csak szerdán, 17 perc után most is 3—0-ra vezettünk. A sáros, csúszós pálya is ne­künk, csatároknak kedve­zett. Aminek én leginkább örülök, hogy tulajdonképpen öt helyzetem volt, s ebből négy gólt rúgtam. Nyilván nem jön be minden így a folytatásban, de szeretnék a következő szériánkban is eredményes lenni, sajnos, az első hat meccsből a .terve­zett 9 helyett csak 7 pontot tudtunk szerezni, de úgy tű­nik, az NB II nincs híján keresztbeveréseknek, bárki képes bárkit legyőzni, és a favoritok is hullatják a pon­tokat. Ügyhogy semmi sincs veszve, csak hajtanunk kell. Bár most balszélső vagyok, változtathatom a helyemet, sokszor behúzódok középre, mellesleg legjobban itt sze­retek játszani.” Csak a hajrára csökkent a különbség T. Bányász—Bcs. Előre Sp. 30-27 (17-12) H Megkezdte sűrített őszi bajnoki soroza­tát a Békéscsabai Előre Spartacus NB I-es női kézilabdacsapa­ta. Elsőként tegnap kora es­te Tatabányán léptek pályá­ra a lila-fehérek. Lapzártá­ig csak annyit sikerült meg­tudnunk, hogy a bányász­együttes 30—27 (17—12)-re Elsöprő NDK fölény Egy héten keresztül Duis- burgban randevúztak a vi­lág legjobb férfi és női eve­zősei. A VB — mint az az idei regatták után várható volt — az NDK sportolói­nak átütő sikerét hozta. A kék mezesek a nőknél négy, a férfiaknál három számban végeztek az első helyen, s további hat ezüst-, illetve bronzérmet szereztek. Felemás volt a magyar evezősök szereplése. Miként azt a szakvezetés előzetesen várta, az Ambrus Mariann— Cserey Ildikó egypárevezős egység döntőbe jutott, s ott a negyedik helyet szerezte meg. ök csak az idén ültek egy hajóba, s ezt tudva, az 1984-es olimpián akár a do­bogóra is felkapaszkodhat­nak. A másik női hajó, a négypárevezős tizedik lett, s a férfiak közül a négypár­evezős és a kormányos né­gyes is csak a kisdöntőben evezhetett, 12., illetve 11. he­lyen végeztek. Ma és holnap Debrecen sportirányító szerveinek ven­dégei lesznek a Békés me­gyei Testnevelési és Sport- hivatal apparátusának és rendezvényirodájának veze­tő munkatársai, valamint a járási-városi testnevelési és sportfelügyelők. A kétnapos nyert, és így 26 pontjával felment a második helyre. A találkozón a hajrára már je­lentős előnyt szereztek a hazaiak, de végül ezt az előnyt három gólra csökken­tette az Előre Spartacus, amelynek legeredménye­sebbje a 15 gólt szerző Csu- likné volt. tapasztalatcsere-látogatás so­rán kicserélik a Hajdú-Bihar megyeiekkel szakmai ta­pasztalataikat, megismer­kednek a Debreceni MVSC tevékenységével, s két sport­felügyelő beszámol saját te­rületének munkájáról. Békés megyei sportvezetők tapasztalatcseréje Debrecenben „Előkelő” helyen a megyei csapatok Rendkívül tömör a területi bajnokság Kö­rös csoportjának mezőnye. Az eddigi négy forduló után biztosnak látszó megállapítás: ha lehet, a korábbi éveknél is kiegyensú­lyozottabb tudású a 16 csapat, óriási harc várható tehát a feljutásért és a kiesés el­kerüléséért egyaránt. Az is „reális” tipp — hogy egyik edzőnket idézzük —, mely szerint a Békés megyei csapatok főszerepet játszanak majd. Bizonyította ezt a mostani vasárnap is, amikor a békésiek és oroshá­ziak erejéből ismét idegenben tellett sikerre! Mit is le­het ehhez hozzátenni: csak így tovább! BÉKÉSI SE—SZVSE 3—1 (1—0) Szeged, 200 néző. V: Farkas. Békés: Makai — Szabó, Zsíros, Vágási I., Alberti (Kátai) — Fe- legyi. Süli, Zsömbörgi — Fehér (Vozár), Vágási S., Bobcsek. Ed­ző: Szűcs Mihály. SZVSE: Ko- zsár — Hajdú, Földeák, Szilá­gyi, Deák (Ardai) — Krenács, Simái, Nagy L. — Kovács, Sza- mosszegi (Szalontai), Széli. Ed­ző: dr. Szamosvölgyi Zoltán. 19. perc: gyors békési kontra­támadás végén Zsömbörgi 14 méterről, a jobbösszekötő he­lyéről zúdította a labdát a jobb sarokba, 1—0. 47. perc: egy kapu előtti ka­varodást követően Bobcsek for­golódott a vasutas védők gyű­rűjében, és végül a bal sarok­ba talált, 2—0. 80. perc: Vágási S. 14 méter­ről a léc alá vágta a labdát, 3—0. 82. perc: bal oldalon alakult ki a szegediek akciója, végül a beadásból Széli hat lépésről csúsztatta a labdát Makai háló­jába, 3—1. Zsíros a békési védelem biz­tos pontjának bizonyult Sze­geden Az első játékrészben egyen­rangú ellenfelek küzdelme zaj­lott. Fordulás után az átgon­doltabban futballozó és kínál­kozó lehetőségeit jobban ki­használó békésiek megérdemel­ten fordították végleg a maguk javára az eredményt. Jó: Zsí­ros, Zsömbörgi, Vágási S., ill. Földeák, Simái. Thékes István SZARVASI FSSC— KISKUNHALAS 3—0 (0—0) Szarvas, 800 néző. V: Veress. Szarvas: Hanyecz — Holp (Mol­nár), Szilágyi, Petneházi, Ko­vács — Répási, Demjén, Fedor- jak — Újvári, Kupeczki, Túri (Czimrák). Edző: Koltai Lajos. Kiskunhalas: Pintér — Balogh, Cs. Kovács, Ilyés (Körösi), Már­ta — Csincsák, Sz. Kovács, Fuksz — Karsai, Izsák (Szőke), Juhász. Edző: Rádai Zoltán. 55. perc: Demjén nagy erejű, éles lövése Pintér kezéről a gól­vonalon túlra pattant, 1—0. 65. perc: Újvárit buktatták a 16-oson belül a halasi védők, 11-est A megítélt büntetőt Dem­jén biztosan értékesítette, 2—0. 71. perc: gyors szarvasi tá­madás végén Répási nehéz szög­ből talált a hálóba, 3—0. Az első félórában a szarvas többet támadott, helyzetei is voltak, a befejezésekbe azonban mindig hiba csúszott. Szünet után már több volt a széleken vezetett támadás, ebben az idő­szakban a hazaiak a győzelem különbségét akár jobban is nö­velhették volna: Jó: Demjén, Kovács, Fedorjak, ill. Balogh. Cs. Kovács. Csabai Pál NAGYSZÉNÁS- GYULAI SE 2—1 (0—0) Nagyszénás, 700 néző. V: Mik­lós P. Nagyszénás: Karkus — Iga, Varnyu, Verbőczi, Plje- sovszki — Nagy, Tóth, Lukács (Bállá) — Szatmári, Máté, Le- szenyiczki. Edző: Lenti József. Gyula: Szilágyi F. — Mohácsi, Csathó, Otott — Szakái, Smidt, Szabó A. — Lipták, Hirka (Gál), Cserháti, Nagy (Szilágyi). Ed­ző: Sülé István. 50. perc: Smidt vezette a GYSE akcióját, s beadásából Szabó A. középről. 10 méterről a tehetetlen Karkus mellett megszerezte a vendégek vezető gólját, 0—1. 30. perc: Nagy J., a gyulaiak fiatal balszélsője egy Pljesovsz- kival történt összecsapás után bokatörésgyanús sérülést szen­vedeti*. 51. perc: Szatmári egyéni ak­ciója meghozta az egyenlítő gólt, a jobbszélső a bal sarok­ba lőtt, 1—1. 86. perc: Tóth, Nagy. Máté volt a labda útja, s végül Máté kapásból lőtt góllal biztosította a hazaiak második pontját is, 2—1. Jó játékvezetés mellett, ellen­tétes félidők jellemezték a mér­kőzést. A lelkes szénásiak szü­net után kerültek fölénybe, s arattak megérdemelt győzelmet. Jó: Iga, Tóth, Máté, Leszenyicz- ki, ill. a GYSE-ből senki nem játszott átlagon felül. Szabó Árpád HATÁRŐR DÓZSA SE— H KUN B. SE 1—1 (1—0) Orosháza, 400 néző. V: Ko­vács K. Határőr: Gencsi — Hur- guly, Szabó I., Zsombok I.. Kondacs — Kiss, Bakai — Ko­szó, Pálhidai (Zsombok II.), Laczó, Szabó II. (Béres). Edző: Zalai Antal. Kun B. SE: Gódor — Bense, Vigh, Kárász, Kurucz — Pásztor, Takács. Márton — Tóth, Lipták (Ézsiás), Török (Sárközi). Edző: Kurucz István. 36. perc: Zsombok I. ügyesen indította Laczót, aki három vé­dőt is elfektetett, majd a kifu­tó Gódor mellett lőtt a hálóba, 1—0. 62. perc: Vigh tört kapura, majd két védő szorításában el­esett a 16-oson belül. A játék­vezető 11-est ítélt, amit Márton biztosan értékesített, 1—1. A 90 percre rányomta bélye­gét a játékvezető gyakori, in­dokolatlan közbeavatkozása, ami miatt nem alakult ki folyama­tos küzdelem. A hazaiak győ­zelme jó ideig biztosnak látszott, de tehetetlen csatársoruk hibái’ és a szerencsésnek mondható 11-es révén végül a két honvéd- csapat megosztozott a ponto­kon. Jó: Laczó, Zsombok I., Bakai, ill. Lipták, Márton, Vigh. Sin Géza OROSHÁZI MTK— LAJOSMIZSE 4—2 (2—1) ~ Lajosmizse, 700 néző. Az OMTK összeállítása ez volt: Bugyik — Hegedűs J., Hegedűs F., Rábai, Csilek — Nagy J., Kucsera, Pi- sont — Peják, Kvasznovszki (Tapasztó), Bacsa (Szalka). Ed­ző : Rábay László. 5. perc: Kucsera beadásából Kvasznovszki szerzett vezetést az orosháziak számára, 1—0. 40. perc: hazai szabadrúgás után Vajda lépett ki a védők közül és egyenlített, 1—1. 50. perc: Hegedűs F. szabad­rúgásánál Kripkó előtt fel­pattant a labda, és a hálóban kötött ki, 2—1. 73. perc: Kucsera 30 méterről célozta meg a kaput, Kripkó most sem tudott hárítani, 3—1. 80. perc: Gyulai egyéni akció­ból szépített, 3—2. 85. perc: kitámadtak a lajos- mizseiek, egy pontatlan átadást azonban a félpályán Tapasztó elcsípett, elfutott, és bebiztosí­totta az OMTK győzelmét, 4—2. Az orosháziak kevesebbet tá­madtak ugyan, de rendre ügye­sen használták ki a hazaiak megingásait. Jó: Tapasztó, Kvasznovszki, Hegedűs, Kucse­ra, ill. Mányoki. Szabó Zoltán További eredmények: BKV ELŐRE—SZEGEDI DÓ­ZSA 1—0 (0—0). Knopp utca, 200 néző. V: szalai. G: Kapcsos. TISZA CIPÓ—KTE 3—0 (0—0). Martfű, 500 néző. V: Makra. G: Varga, Hegedűs, Nyitrai. DÉLÉP SC—SZENTESI VÍZMŰ 1—0 (1—0). Szentes, 100 néző. V: Hajdú. G: Hegedűs. Már csak Budapesten az NSZK válogatottja a Rába ET0 az egyedüli veretlen a labdarú­gó NB I-ben. A 4. forduló ered­ményei: Bp. Honvéd—Rába ETO l—l (0—0), Diósgyőr—Volán SC 0—3 (0—1), Nyíregyháza—MTK- VM 0—1 (0—0), Tatabánya—FTC 4—3 (1—1), O. Dózsa—ZTE 4—0 (3—0), Csepel—Vasas 1—3 (1—2), Videoton—Haladás VSE .1—0 (1—0), Pécs—Szeged 5—2 (3—0). az élcsoport Állasa: 1. O. Dózsa 2. Bp. Honvéd 3. Csepel 4. Vasas 5. Tatabánya 6. Rába ETO 43-1 12-8 6 4211 7-4 5 4211 9-7 5 4211 5-3 5 4211 8-7 5 4 1 3 - 7-6 5 Tegnap délután különrepülő- géppel Budapestre érkezett az NSZK ,,A” és 21 éven aluli lab­darúgó-válogatottja. A nyugat­német labdarúgók a megérkezés után szálláshelyükre, a Fórum Szállóba hajtottak. Itt Jupp Derwall szövetségi kapitány a következő esélylatolgatást adta a szérdai összecsapás előtt. — Mint bizonyára Budapesten is tudják, három kulcsjátéko­sunk — Stielike, Dremmler és Rummenigge — után a Barcelo­nában játszó Schuster is kidőlt a sorból, s így tartalékosnak nevezhető válogatottunk — mondta a szakvezető. Derwall a következő összeállí­tásban küldi pályára csapatát szerdán 20 órakor a Népstadion­ban: Schumacher — B. Förster, Strack, K.-H. Förster, Briegel — Groh, Rolff, Müller — Littbars- ki, Völler, Meier. A „kétfrontos” magyar—nyu­gatnémet összecsapás első felvo­nására az U válogatottak mér­kőzésére ma 16.30-kor Gyöngyö­sön kerül sor. A nyugatnéme­tek a repülőtérről egyenesen Gyöngyösre utaztak, előbb azon­ban Berti Vogts, a fiatalok szö­vetségi kapitánya megadta csa­pata összeállítását: Grüner —. Loose, Schäfer, Reinhardt, Falkenmayer — Quaisser, Schön, Brunner — Rei­chert, Mathy, Brummer. Temesvári Miklós a következő tizenegy labdarúgót küldi pályá­ra : Gulyás — Turbók, Disztl L., Balogh, Rezi — Détári, Koch, Csik — Lippai, Kiprich, Boros­tyán. A mérkőzést a csehszlovák Marko vezeti. Röviden • Temetés. Botyánszki Máriá­nak, a békéscsabai ipari és víz­gazdálkodási szakközépiskola volt tanárának, a Szeghalmi SE kézilabdázójának temetése szep­tember 7-én, szerdán délután 15 órakor Békéscsabán, a Berényi úti temetőben lesz. • Tegnap megnyitották a Test- nevelési Főiskolán az 1983/84-es tanévet. A nappali tagozat tanár szakán a tanulmányait megkez­dő 98 hallgató és a többi évfo­lyam képviselői előtt Zalka András rektor tartott ünnepi be­szédet. Ezután rubin-, vas-, gyé­mánt- és aranydiplomákat ad­tak át a főiskola egykor vég­zett testnevelőinek. • Újabb sikert értek el sport­lövészeink a bukaresti Európa- bajnokságon. Futóvad-lövésben a Péni, Doleschall, Bodnár össze­tételű magyar csapat 1739 talá­lattal a Szovjetunió mögött ezüstérmet nyert, és ugyancsak ezüstérmes a Keczeli, Solti, Án­gyán Összeállítású junior gárda is ebben a számban. • A magyar férfi- és női csa­pat egyaránt a 6. helyen vég­zett a Zalaegerszegen lebonyolí­tott X. tájfutó-világbajnokságon. Az aranyérmet Svédország női, illetve Norvégia férfiváltója nyerte. • Teljes magyar sikerrel zárult az Ausztriában lebonyolított Arany Sisak elnevezésű salak­motoros verseny, amelyen hat ország képviseltette magát. Győztes a debreceni Adorján lett, klubtársa Hajdú és a nyír­egyházi Petrikovics előtt. ®Az úszással folytatódott hét­főn délután a Margitszigeten az országos felnőtt egyéni öttusa­bajnokság. Ahogyan az várható volt, a 300 m-es távon az egy­kori úszók játszották a fősze­repet. A két szám után élen álló Császári tovább növelte elő­nyét riválisaival szemben. Ered­mények: úszás: 1. Molnár (Bp. Honvéd) 3:22,0 perc — 1256 pont, 2. Süveg (Ü. Dózsa) 3:23,0 — 1248, 3. Császári (Bp. Honvéd) 3:24,3 — 1240. A bajnokság ál­lása három szám után: 1. Csá­szári 3346, 2. Pajor (Csepel) 3292, 3. Fábián (Bp. Honvéd) 3268, 4. Buzgó (Bp. Honvéd) 3254, 5. Mizsér (Ü. Dózsa) 3148, 6. Bár­di (Ü. Dózsa) 3050. Totó A totó 36. heti telitalálata: x, 1, 1, 2, 1, 1, 1, 1, x, 1, 1, 1, 1» 1. x. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Arpásl Zoltán. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.