Békés Megyei Népújság, 1983. május (38. évfolyam, 102-127. szám)

1983-05-11 / 110. szám

1983. május 11-, szerda NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT Május 27—29., Gyomaendröd Megyei természetbarát-találkozó A megyei természetbarát- szakszövetség rendezésében a hónap utolsó hétvégéjén, május 27—29. között, Gyo- maendrődön megyei termé­szetbarát-találkozót rendez­nek. Célja, hogy a szakosz­tályok tagjai találkozhassa­nak, további ismeretséget kössenek, kikapcsolódjanak, megismerjék a városiasodó nagyközséget és környékét. Természetesen szolgálja a természetbarát-mozgalom to­vábbfejlődését is. Részt vehetnek a sportegyesületek szervezett természetjárói, az országjáró- diákkörök fia­taljai és a Magyar Camping és Caravanning Club tagjai. Nevezni a természetbarátT szövetség (Békéscsaba, Kór­ház utca 4.) címére lehet, május 16., hétfőig. A háromnapos esemény gazdag programot is kínál a résztvevőknek. Május 27- én, péntek estig várják a beérkezőket, majd 19 órakor a megnyitóra és a tábortűz­re kerül sor. A következő nap reggelén gyalogtúrára invitálják a természetbará­tokat a Körös-völgyi termé­szetvédelmi területen. Ebéd után ismerkednek a nagy­községgel, majd vetélkedőre kerül sor. Este tábortűz mel­lett műsort rendeznek, majd másnap termékbemutatóval egybekötött kóstolót szervez­nek a rendezők . . . MLSZ-közlemény Az MLSZ fegyelmi bizottsága kedden délután megtárgyalta a szombaton félbeszakadt Szombat- helyi Haladás—Tatabánya NB I- es labdarúgó-mérkőzés körülmé­nyeit és a következő határoza­tot hozta: A két bajnoki pontot a pályán elért 2:0-lal a Tatabánya javára igazolta. A Haladásnak soron következő hazai mérkőzését zárt kapuk mö­gött kell lejátszania. A hátrale­vő három tavaszi, hazai találko­zóján felemelt, minimum 60 fős rendezői és felemelt karhatalmi létszámot, ezen felül még egy szövetségi ellenőrt kell biztosí­tania saját költségén. Az OB II keleti csoportjá­nak legutóbbi fordulójában az Orosházi MTK sakkozói hazai pályán fogadták a Gyöngyösi SE gárdáját. A bajnokság 8. fordulójában szoros mérkőzésen szenve­dett vereséget az OMTK, egy játszma függőben ma­radt. Gyöngyösi SE—OMTK 7,5:5,5 (1). Győztesek: Héjjá, Kiss, Komár, Döntetlenek: Nagy J., Szilágyi, id. Ba- csur. Katona, Samu. Tömegsport Az elmúlt hét végén Bé­késcsabán, a Vásárhelyi Pál Szakközépiskolában rendez­ték meg a pedagógusok kis­pályás labdarúgó-bajnoksá­gának megyei döntőjét, ame­lyen városi, illetve járási „válogatottak” vettek részt. Eredmények: Békéscsaba— Szarvas 3—3, Szeghalmi já­rás—Gyula 6—5, Békéscsa­ba—Szeghalmi járás 5—3, Szarvas—Gyula 2—1, Gyu­la—Békéscsaba 4—3, Szeg­halmi járás—Szarvas 1—12. A végeredmény: 1. Szarvas, 2. Békéscsaba, 3. Gyula, 4. Szeghalmi járás. * * * A győzelem napja tiszteleté­re Gyulán a Körösvidéki víz­ügyesek ismét megrendezték a már hagyományossá váló lö­vészversenyüket. Az idén is nagy érdeklődés volt tapasztal­ható a szocialista brigádok, de nem kevésbé a családok gyer­mekei részéről, akiknek külön versenyt szerveztek. .Végül is 14 szocialista brigád csapata lé­pett lőállásba. Két fegyvernem­ben mérték össze tudásukat a résztvevők. A gyulai lövész tö­megsportnap alapvető célját el­érte, teljesült a VSE-nek az a szándéka, hogy sikerült a szo­cialista brigádok bevonásával kiszélesíteni a lövészetet ked­velők táborát. Eredmények. Nők. Légpuska. 1. Dézsi, 2. Szabukáné, 3. Danczik. Kispuska: 1. Dézsi, 2. Danczik, 3. Nagy K. Férfiak. Légpuska: 1. Egri, 2. Nagy D., 3. Horváth. Kispuska: 1. Egri, 2. Tenkei, 3. Kollárik. Pontver­seny: 1. Vásárhelyi Pál brigád, 2. Münnich F. brigád, 3. „Ga­rázs” brigád. Birkózás Budapesten rendezték meg a Bódis Gyula nemzetközi szabadfogású birkózóver­senyt. Az Európa-bajnoki bronzérmes, Orbán László távollétében az orosházi Koós Lajos magabiztos bir­kózással nyerte a 67 kg- sok súlycsoportját. Márta István a 48 kg-os súlycso­portban harmadik lett. Szombathelyen rendezték meg a szabadfogású birkó­zásban az ifjúsági II. kor­csoport vidékbajnokságát. 48 kg-ban Antal János (OMTK) 2. lett. Nagykőrösön a serdülő birkózók olimpiai remény­ségek versenyén kötöttfogá­sú birkózásban. 49 kg-ban Patyi Béla (OMTK) 4. he­lyezést ért el. Asztalitenisz A megyei asztalitenisz­szakszövetség a közelmúlt­ban rendezte meg a serdülők csapatbajnokságát. A fiúk­nál és a lányoknál is két ■ soportban küzdöttek az el- őségért, a helyezésekért az együttesek. A csoportgyőzte­sek és 2. helyezettek d öntöt - iék el a végső sorrendet, nely a papírforma szerint ílakult. Igen színvonalas mérkő­zéseket vívtak a fiatal asz- laliteniszezők, és külön öröm íz, hogy az első három he- vezetten kívül újabb csa­tiatok jelentek meg, melyek játéktudásban nagyot fej­lődtek. Szép sikert mond­hat magáénak a vésztői és a csanádapácai fiúcsapat, akik szép stílusban verse­nyezve okoztak néhány meg­lepetést. A győztes szarvasi fiúk óriási küzdelemben, 5:4 arányban győzték le a Bcs. Konzervgyár zömmel újonc korcsoportba tartozó gárdáját. ’ A leányoknál az esélyes OMTK biztosan szerezte meg a győzelmet a fejlődő bé­késiek előtt. Eredmények. Fiúk: 1. Szarvas (Roszik, Tóth, Sonkoly), 2. Bcs. Konzerv, 3. Békés. Leányok: 1. Orosházi MTK (Szőri T., Komjáti. Gavallér), 2. Békés, 3. Bcs. Előre Sparta­cus. Hét végi labdajáték-eredmények Felemás mérleg Gyomaendrődi STK— Kalocsai SE 3:0 (10, 3, 8). NB II. Női röplab­damérkőzés. Gyoma­endröd. V: Újvári, Tar. GYESTK: Szarka, Papp, Diós, Nagy, Kovács, Beinsch- róth. Csere: Szmola, Joó. Edző: Szmolnik Lajos. 1. játszma: ka­locsai kezdés után á GYESTK játéka volt eredményesebb, 2:2, 8:4, 9:7, 13:l0-et követően 15:10, 1:0. 2. játszma: a hazaiak mind­össze három pontot engedtek a vendégeknek: 7:0, 11:2, végül 15:3, 2:0. 3. játszma: a játék­rész első fele változatos volt, 3:2, 4:5, 5:5 után a hazaiak fo­kozatosan elhúztak, 8:7, 12:8, végül 15:8, 3:0. A GYESTK mérsékelt teljesít­ménye is elég volt a biztos győ­zelemhez. NB-s női ifjúsági mérkőzés. Kalocsai SE—Gyomaendrődi STK 3:1 (-8, 6, 6, 6). Dunaújvárosi Építők—Bcs. Elő­re Spartacus 3:1 (-12, 12, 9, 8). NB II. Női. Dunaújváros. V: Part. Előre: Buzássy E., Simon, Hrabovszki, Mordel, Zoltánná, Nagy A. Csere: szikes, Fésűs, Buzássy M., Nemes. Edző: Bu­zássy Béla. 1. játszma: 0:6, 3:6, 3:7, 7:7, 10:7, 11:10, 11:14, 12:14, 12:15, 0:1. 2. játszma: 5:0, 5:4, 10:11, 15:11, 15:12, játszma: 0:4, 8:4, 15:9, 2:1. 4. játsz­5:1, 5:2, 8:2, 8:8, Előre Spartacus az első két játszmában jó teljesít­ményt nyújtott, és 2:0-ra is ve­zethetett volna. Később az Épí­tők fokozatosan felülkerekedett, s végül megérdemelten győzött. NB-s női ifjúsági mérkőzés: Előre Spartacus—Dunaújvárosi Építők 3:1 (8, -1, 10, 11). Biztos győzelem, amely újra reményt adhat a dobogó valamely foká­nak megszerzéséhez. * * * 8:4, 8:5, 10:5, 15:12, 1:1. 3. 8:7, 9:7, 9:9, ma: 4:0, 4:1, 15:8, 3:1. Az Gyomaendröd nyerte a megyei leány úttörő olimpia döntőjét. Januártól három körzetben foly­tak a csoportmérkőzések, a győztesek egy fordulós, körmér­kőzéses rendszerben döntötték el " a végső sorrendet, amely a kö­vetkező: 1. Gyomaendröd, 2. Telekgerendás, 3. Bcs. 1.' sz. Alt. Isk. * * * A békéscsabai városi röplab­daszövetség idén is megrendezte a Vásárhelyi Pál KISZ Kupát, leánycsapatok részére. A Vásárhelyi Pál Kupa vég­eredménye: 1. Rózsa Ferenc Gimnázium, 2. Iskolaszövetke­zet, 3. Kereskedelmi és Vendég­látóipari Szakmunkásképző, 4. Vásárhelyi Pál Szakközépiskola DSK, 5. Szlovák Gimnázium. Gyenge játékvezetés B Pécsi MSC—Békéscsa­ba 15—13 (3—1, 5—5, 4—3, 3—4). OB II/B ví­zilabda-mérkőzés. Pécs, 100 néző. V: Pázmanyi, Dankó. Békéscsaba: Szeberényi T. — Nagy-Mihály 1, Balázs 1, Szilágyi, CZIROK 5, SZELES 4, Szécsi 2. Csere: Bla- hut, Szlávik. Edző: Szécsi Ta­más. Hallatlan izgalmas mérkő­zésen küzdött meg a két csa­pat. A békéscsabaiak akár nyer­hettek volna, ha a védelem nem áll gyenge lábakon. Annál is inkább, hiszen a csatárok ez­úttal jeleskedtek, idegenben is 13 gólra voltak képesek. Igaz, megsínylette a mérkőzést, hogy gyenge játékvézetés mellett zaj­lott le, amire példa: Szeles hat­szor került olyan helyzetbe, hogy beforgatta ellenfelét — lö­véshez már nem jutott, mivel szabálytalanul akadályozták — s a játékvezetők egyszer sem ad­tak büntetőt, jobb esetben leg­feljebb kiállították a pécsi vé­dőt. összességében ötször állí­tottak ki pécsi játékost, ugyan­akkor tizenkétszer került partra békéscsabai. Szó van arról, hogy e hét vé­gén, vasárnap, május 15-én, Bé­késcsabán vendégszerepei a he­lyi vízilabdagárda ellen egy osztrák tartományi válogatott pólócsapat, amely a SZEOL AK vendégszeretetét élvezi. Újabb csabai győzelem Bcs. Előre Spartacus— Komló 22—20 (12—8). NB I/B-s férfi kézi­labda-mérkőzés. Kom­ló, szabadtéri pálya, 4irt) ruv.u. V: Daruka, Bódy. Bé­késcsaba: TÖTH GY. — SZILA­GYI S. 5, Szentmihályi 2, Tóth .1. 8/4. Csulik 1, MEDVEGY 5, Bene Z. 1. Csere: PETROVSZ- KI (kapus), Csuvarszki, Szilágyi A., Bene A., Kovács. Edző: Pa­taki' György. Az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokság * egyik fon­tos mérkőzését játszották hét végén a lila-fehérek, az elmúlt évi bajnokság 3. helyezettje el­len, Komlón léptek pályára. A csapatok érezték, hogy a győz­tes továbbra is versenyben ma­rad a bajnoki tabella élcsoport­jában. Mindkét együttes idege­sen kezdett, de a megnyugta­tást jelentő első gólokat a csa­baiak dobták. Már négy góllal is vezettek a lila-fehérek, ami­kor a hazaiaknak sikerült szé­píteniük, de a félidő hajrája új­ra a vendégeké volt, négygó­los előnnyel zárták a játékot. Fordulás után a folytatás is si­keres volt, már 6-7 gólos előny­re is szert tettek a békéscsabai­ak. Ezután a játékvezetők ítéle­teikkel a csabaiakat súlytották, és felesleges beszéd miatt hár­mas emberhátrányba is kerül­tek. De ezeket szerencsére a hazaiak idegességük miatt nem tudták kihasználni, sőt vert po­zícióból a csabaiak értek el gólt. Izgalmas volt a mérkőzés hajrája is. A befejezés előtt öt perccel egy gólra megközelítet­ték a komlóiak a békéscsabaia­kat, de végül is a vendégek jó játékkal, fegyelmezett védeke­zéssel, győztesen hagyták el a játékteret, és igen értékes két pontot hoztak el Komlóról. Az NB I/B férfi kézilabda­bajnokság állása: 1. Szondi SE 7 4 1 2 176-140 9 2. Bcs. Előre Sp. 6 4 1 1 154-131 9 3. Dunaújváros 6 4 1 1 160-139 9 4. TFSE 7 4­3 198-176 8 5. Solymár 5 4­1 125-99 8 6. D. Kőolaj 6 4­2 139-141 8 7. HODIKÖT 6 4­2 136-150 8 8. Komló 6 3 1 2 134-119 7 9. Csömör 6 3 1 2 145-146 7 10. Fót 6 2 1 3 142-147 5 11. N.-kanizsa 8 2 1 5 177-198 5 12. Tiszavasvár 6 1­5 127-150 2 13. MÁV Előre 7­2 5 124-163 2 14. Hajduszob. 6­1 5 131-169 1 Szeghalom—Budaörs 23—21 (9—10). NB II. Női. Szeghalom, 200 néző. V: dr. Gyöngyösi, Kés­hegyi. Szeghalom: dr. Horváth- né — Vizemé 1, Mendréné 10, Danak 1, VARGÁNÉ 6, Madar, Botyánszki 2. Csere: Losonczi, Mezővári 3, Dinya. Edző: Vas Sándor. Az első játékrészben egy góllal mindig a vendégek vezettek, kivéve azt a két per­cet, amikor a szeghalmiak 6-5- rer Végig felváltva estek a gó­lok a fordulásig, a budaörsiek bizonyultak akkor pontosabb­nak. A második félidő kezdetén gyors két hazai találat után már egy pillanatra sem adta ki a kezdeményezést a hazai gárda, sőt 17—14-re is elhúztak. Az eredményes, sok gólt elérő Mendréné nem járt vissza véde­kezni, ezért háromszor is ered­ményes volt a Budaörs — 18— 18-ra feljöttek. A finis a házi­gazdáknak sikerült jobban, így végül is megérdemelten nyertek az NB II újonca ellen. Mezőhegyesi SE—Salgótarjáni TC 37—34 (22—17). NB II. Férfi. Mezőhegyes, 400 néző. V: Hercz, Kiss. MSE: Kovács L. — GER­GELY 7, FEIFRIK 15, Sebők 4, Kovács 3, Imre 6, Maya 1. Cse­re: Szűcs (kapus), Házi, Várnai 1, Antal. Edző: Sebők Antal. Mindkét csapat nélkülözte két- két kulcsemberét, sérülés, illet­ve a hazaiaknál eltiltás miatt, hiányuk elsősorban a csapatok védekezésében mutatkozott meg. Valóságos lövőversenyt rendez­tek, amiből elsősorban Feifrik jóvoltából rendre a hazaiak ke­rültek ki győztesen. Így már a félidőben végeredményszerű eredmény született. Szünet után átrendezte védekezését a ven­dégcsapat. Mindkét hazai lövőt követő emberfogással őrizték. A játékrész közepén 28—28-nál úgy látszott, vendéggyőzelm szüle­tik, de Kovács L. két kitűnő védése felhozta a hazaiakat, és szélről, valamint beállós pozíció­ból zsinórban öt gólt értek el, s ezzel eldöntötték a két pont sorsát. Ujkígyósi TSZSK—Kondorosi TSZSK 33—31 (18—17). NB II. Férfi. Újkígyós, 350 néző. V: Dzsipoff, Kiss. Újkígyós: Árkus — Lócskai 4, BACSA 6, KO­MAROMI 7, Harangozó 1, SKA- LICZKI 8, KOLAROVSZKI 7. Csere: Szász (kapus), Medo- varszki, Maróti, Tobak, Balogh. Edző: Kolarovszki Mihály. Kondoros: PAULIK — Krivik 3, Rafaj 3, MELIS 7, Szrnka M. 3, SZRNKA GY. 8, Szappanos. Csere: Gulyás (kapus), Len­gyel 4, Tóth 2, Gyemengyi 1, Kasik 1. Edző: Veszter Vil­mos. Jó kezdéssel meglepte otthonában a kígyósiakat a kon­dorosi csapat, a találkozó 13. percében már 6 gólos előnyre tettek szert, mely elsősorban a hazaiak rossz védőmunkájának, és az elhibázott ziccereknek eredménye volt. Ezután nagyot javultak a kígyósiak a védeke­zésben, és támadásaikat is si­került eredményesen befejezni, fordítottak az eredményen. A már biztos, 4-5 gólos vezetés birtokában a hazaiak megnyert- nek tekintették a mérkőzést, kiengedtek. A találkozón igen sok gól született, annak ellené­re, hogy Paulik remek formá­ban védett, és sok gólnak lát­szó labdát hárított. Az NB II középcsoport állása: 1. Cegléd 5 4 - 1 127-105 8 2. Újkígyós 5 4 - 1 142-128 8 3. DUTÉP 5 4 - 1 119-105 8 4. Kunhegyes 5 3 1 1 127-120 7 5. Taurus 5 3 2 - 132-127 6 6. STC 5 2 - 3 135-133 4 7. Mezőhegyes 5 2 - 3 143-145 4 8. Ganz Villany 5 2 - 3 119-123 4 9. Sz. Olajb. 5 2-3 119-131 4 10. Szarvas 5 113 103-119 3 11. Kondoros 5 1 - 4 133-135 2 12. Szentes 5 1-4 113-140 2 NB-s férfi ifjúsági bajnoki mérkőzés: Bcs. Előre Spartacus —Ü. Dózsa 22—13 (H—9). Újpest. A békéscsabaiak legeredménye­sebb dobói: Gazsó 9, Vozár 8. Megyei bajnokság. Nők (záró­jelben a serdülőcsapatok ered­ményeit közöljük). Gyomaend­röd—Mezőkovácsháza 19—7 (8— 3), OMTK—Kamut 15—17 (27—17), Békés—Kétsoprony 24—11 (3— 27), Sarkad—Bcs. Előre II. 15— 21 (6—19), Mezőberény—Doboz 13—13 (24—2), Kondoros—Szarvas 9—31 (1—20), Bcs. Előre Sp. II.— Doboz 27—8 (26—10), Kamut— Mezőkovácsháza 23—7 (14—8), OMTK—Békésszentandrás 18— 18 (18—5), Békés—Gyomaendröd 15—11 (11—13), Sarkad—Kondoros elmaradt. Férfiak. I. osztály (zárójelben az ifjúsági és serdülő eredmé­nyeket közöljük). Ecsegfalva— Sarkad 24—21 (14—14, elmaradt), Mezőberény—Újkígyós II. 33— 41 (22—13, 26—11), Bcs. Volán— Gádoros 63—13 (27—12, 12—17), Szeghalom—Gyula 25—25 (18—20, 24—10), Gyomaendröd—Békés 16—15 (13—40, 20—15), Oh. Dó­zsa SE—OMTK 20—18 (18—22, 10—17). II. osztály. Kondoros- Mezőhegyes II. 27—33. 180 kosár Félegyházán Mezőberényi SE—Kis­kunfélegyháza 59:55 (26:37). NB Il-es női kosárlabda-mérkőzés, Kiskunfélegyháza. V: Perjés!, Erdélyi. MSE: Braun (14) , Baksai (3), Gerlai (8), He- gedilsné (11), Iványiné (23). Cse­re: Hoffmann, Galló, Ignácz, Köfalvi. Edző: Iványi László. Az első félidőben végig a hazaiak vezettek, a jól küzdő, de pon­tatlanul dobó, herényiek ellen. A második félidő elején sikerült átvenni a vezetést az MSE-nek, és ezután fegyelmezett csapat­játékkal végig kezükben tartot­ták az irányítást, nyertek. Kiskunfélegyháza—Mezőberé­nyi SE 123:57 (72:29). NB II. Fér­fi. Kiskunfélegyháza. V: Perjési, Erdélyi. MSE: Szilágyi (16), Ká- lazi L. (2), Szűcs (12), Tánczos (12), Iványi (10). Csere: Hoff­mann (5), Szőcs, Mayer, Kálazi A. Edző: Tánczos Imre. A hat stabil játékosát nélkülöző MSE nem tudta elkerülni a súlyos vereséget a táblázaton mögöt­tük álló, lendületesen játszó ha­zaiak ellen. Eger SE—Bcs. ÁFÉSZ 55:51 (46:46, 24:20). NB II. Női. Bé­késcsaba. V: Csuta, Darida. Bé­késcsaba: Kajári (18), Kajáriné (15) , Gyebrovszky (8), Valyuch (2), Dénes (3). Csere: Marosi (5), Dukát, Kovács, Pásztori, A szeghalmi kézilabdás lányok (fehér mezben) főleg máso­dik félidei teljesitményiikkel győztek a Budaörs ellen Szécsényi. Edző: dr. Tánczos-. Szabó László. Az első félidőben a csabaiak a helyzetek egész so­rát hagyták ki, később viszont már nem ment a játék, a hosz- szabbításban a rutinosabb egri­ek nyerni tudtak. Az élen a helyzet változatlan Gyulai Köröstáj—Kun- ágota 3—0 (2—0). Me­gyei II. o. labdarúgó­mérkőzés. Gyula, 120 néző. V: Sárközi. Kö­röstáj: Mészáros J. — Szatmári, Kovács, Fekete, Rácz, Harmati, Kolozsi, Csukás, Mészáros P. (Pallag), Sánta, Képíró. Edző: Mészáros Péter. Kunágota: Drá­gán — Jessencz, Biró, Bartucz, Gyura, Szabó, Sziráczki, Tóth, Multyán, Berta, Gábor. Edző: Szilágyi János. Biztos hazai győzelem. G: Képiró, Sánta, Gyura (öngól). Jó: Mészáros J. (a mezőny legjobbja), Rácz, Harmati, Képiró, ill. Tóth, Biró, Berta. (Pallag Ferenc) Körösladány—Nagybánhegyes 2—1 (0—0). Körösladány, 100 néző. V: Bús. Körösladány: Kiss — Kántor I., Szilágyi, Ba­logh, Szántó, Horváth, Franyó, Hornok, Tóth, Kántor II., Danó. Edző: Marsi István. Nagybánhe­gyes : Ácsai — Lukácsi, Tóth, Pável, Mucsi, Balázs, Juhász, Engelhardt, Sipos, Mezei, Ba­logh (Péli). Edző: Sári Ferenc. Változatos, küzdelmes mérkőzé­sen a szerencsésebb csapat győ­zött. 0—0-ás állásnál a vendégek Balogh révén 11-est hibáztak. G: Franyó, Tóth (öngól), ill. Si­pos. Jó: Kiss (a mezőny leg­jobbja), Szilágyi, Horváth, Fra­nyó, ill. Mucsi, Juhász. (Ponta Sándor) H. Szalvai SE—Magyarbánhe- gyes 2—0 (0—0). Békéscsaba, 150 néző. V: Makra. Szalvai: Papp — Nagy S., Vári, Nagy L., Bot­tá, Sebestyén, Zsilák, Andó (Kocsi), Zsombori, Lipták, De­res. Edző: Sebestyén János. Magyarbánhegyes: Kovács (Sir- kó) — Matuz, Bartha, Oláh, Vo­zár, Kormányos, Hitér, Sirkó (Fülöp), Sáfrány, László, Szik- szai. Edző: Liker András. A 75. percben 2—0-ás hazai vezetésnél egy ártatlan támadás végén a nagy lendülettel érkező Lipták összeütközött a kivetődő Ko­vács kapussal. A bánhegyesi já­tékos lábszárcsonttörést szen­vedett, a mentők kórházba szál­lították. A hátralevő időben fel­jöttek a vendégek, közel álltak az egyenlítéshez. Kiállítva: Lip­ták. G: Andó, Deres, Jó: Vári, Bottá, Zsilák, ill. Kovács (a mezőny legjobbja), Kormányos, Sirkó. (Uhrin János) Mezőberényi SE—Kétsoprony 7—0 (5—0). Kétsoprony, 200 né­ző. V: Uhrin Gy. MSE: Stuber — Farkas, Fábián L., Wagner, Bánfalvi, Kolozsi, Burai, Ga­zsó, Fábián T. (Huszár), Csej- tei, Harmati L. Edző: Litauszki Pál. Kétsoprony: Czepó — Lau- rinyecz I., Dananaj P., Petrovsz- ki Gy., Tóth, Kovács (Rohaska), Petrovszki M., Szász T., Bálint, Szabadkai, Szabó Gy. Végig nagy fölényben játszott a ba- nokjelölt. G: Csejtei, Fábián T., Gazsó, Harmati L., Kolozsi, Wagner, Stuber (11-esből). Jó: az egész herényi csapat, ill. Petrovszki M., Dananaj P. Doboz—Vésztő 3—1 (1—1). Do­boz, 300 néző. V: Molnár. Do­boz: Dobrotka — Balogh, Szarvas, Komlósi, Bucsái, Bod- zás, Dézsi, Lovas, Szatmári, Bondár (Molnár), Sztojka. Ed­ző: Klembucz János. Vésztő: Agárdi — Nagy I., Máté, Lázár II., Papp S., Fazekas, Komáro­mi, Háti, ötvös, Szombati, Lá­zár I. Edző: Kiss Józseft Meg­érdemelt hazai győzelem. G: Szarvas (11-esből), Dézsi, Sztoj­ka, ill. Szombati. (Szabó István) Sarkad—Kardos 2—0 (0—0). Kardos, 300 néző. V: Németh M. Sarkad: Balogh I — Tótlrl., Ba­kos, Tóth II., Balogh II., Csatá­ri, Papp (Sajti), Csizmadia, Tö­rök, Kiss, Kesztyűs. Edző: Vas­vári Péter. Kardos: Marosvöl­gyi — Sutyinszki, Kohut II., Zá- vogyán (Jurák Gy.), Varga J., Jurák L., Galáth, Szebegyinszki, Szpisják, Varga M., Szklenár. Edző: Bertók Mihály. A kriti­kán aluli játékvezetés miatt az egyébként jól játszó hazaiak­nak nem volt esélyük a győze­lemre, annál is inkább, mivel két ll-est ítélt ellenük a játék­vezető. G: Török 2 (egyet 11- esből). Jó: Török, Kesztyűs, Csizmadia, ill, Marosvölgyi, Varga M., Varga J., Jurák L. (Gráfik János) További eredmények: Újkí­gyós—Csanádapáca 3—1, Bucsa —Elek 0—1. Ifjúságiak: Kétsoprony—Mező­berény 1—5, Kardos—Sarkad 1— 5, Doboz—Vésztő 4—1, Újkígyós —Csanádapáca 1—1, Bucsa—Elek 2—0, Körösladány—Nagybánhe­gyes 2—2, Gyulai Köröstáj— Kunágota 4—3. A megyei II. o labdarúgó­bajnokság állása: 1. Mezőb. 25 23 2­91-13 48 2. Sarkad 25 18 4 3 72-28 40 3. H. Szalvai 25 17 6 2 67-23 40 4. N.-bánh. 25 13 5 7 56-39 31 5. Doboz 25 12 6 7 57-36 30 6. Újkígyós 25 11 5 9 53-39 27 7. Kardos 25 11 5 9 45-38 27 8. Csanádap. 25 10 7 8 39-44 27 9. M.-bánh. 25 8 6 11 43-46 22 10. Vésztő 25 8 5 12 40-52 21 11. Köröstáj 25 8 3 14 31-52 19 12. Kunágota 25 7 3 15 31-56 17 13. Elek 25 6 4 15 41-59 16 14. Körösiad. 25 5 3 17 32-80 13 15. Bucsa 25 3 6 16 34-73 12 16. Kétsopr. 25 3 4 18 33-87 10 BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5061. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézhesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem örzUnk meg és nem küldünk vissza.