Békés Megyei Népújság, 1983. március (38. évfolyam, 50-76. szám)

1983-03-08 / 56. szám

1983. március 8., kedd NÉPŰJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT Szalma László arany-, Pálóczy Gyula ezüstérmes A számunkra legkellemesebben a férfi távolugrás eredmé­nye cseng: Szalma László (balról) arany-, a saját teljesít­ményét messze fölülmúló Pálóczi Gyula ezüstérmet nyert a Budapest Sportcsarnokban Fotó: Fábián István Vasárnap is nagy érdeklő­dés mellett, világcsúcsokkal emlékezetes párharcok köze­pette folytatódott, illetve fe­jeződött be a fedettpályás at­létikai Európa-bajnokság. A Budapest Sportcsarnok eddigi legjelentősebb sport- rendezvényén a Szovjetunió atlétái szerepeltek legjobban, 8 arany-, 5 ezüst- és 3 bronz­éremmel, mögöttük az NDK 4 arany-. 5 ezüst- és 2 bronz­érmet nyert. Magyarország mérlege: 1 arany-, 1 ezüst- és két bronzérem, s további értékes helyezések. Bakai Jó­zsef szövetségi kapitány summás véleménye: „Nyolc­van százalékig elégedett va­gyok”. A második nap Európa-bajno- kai és magyar vonatkozású ered­ményei. Férfiak: 200 m: Alekszandr Jevgenyev (Szovjetunió) 20,97, ... 3. Nagy István 21,18, ... 5. Kiss Ferenc 21,57. 400 m: Jevgenyij Lomtyev (Szovjetunió) 46,20. 800 m: Co­lomon Trabado (Spanyolország) 1:46,91. 1500 m: Thomas Wes­singhage (NSZK) 3:39,82, . . . 8. Szabó Tamás 3:44,85. 3000 m: Drágán Zdravkovics (Jugoszlá­via) 7:54,73, . . 7. . Szász László 8:00,20. 60 m gát: Thomas Mun­kelt (NDK) 7,48, ... 5. Bakos György 7,64. Rúd: Vlagyimir Poljakov (Szovjetunió) 560, . . 12. Salbert Ferenc 520, ... 16. Makó Ernő 520, ... 19. Novo­bátzky József 520. Távol: Szal­ma László 795, 2. Pálóczi Gyula 790. Nők: 60 m: Marlies Göhr (NDK) 7,09. 400 m: Jarmila Kratochvilo- vá (Csehszlovákia) 49,69, ... 4. Forgács Judit 53,86. 800 m: Szvetlána Kitova (Szovjetunió) 2:01,28. 1500 m: Brigitte Kraus (NSZK) 4:16,14, ...7. Ágoston Zita 4:27,24. 3000 m: Jelena Szi- patova (Szovjetunió) 9:04,40, . . 5. Jankó Ilona 9:30,28. Ma­gas: Tamara Bikova (Szovjet­unió) 203, ... 4. Béla Emese 190. Súly: Helena Fibingerová (Cseh­szlovákia) 20,61. Rz éllovasok folytatták... ... azaz, ott folytatták, ahol ősszel abba­hagyták, vagyis győzelmekkeL A GYSE és a Szarvas nehezebben, az OMTK köny- nyebben kasszírozta be a két pontot. Gyu­lán Kocsis mindkét gólja élményszámba ment, Orosházán Pelyák látványos csúsz­tatása is nagy tapsot kapott, a szarvasi szurkolók viszont elsősorban a két pontnak örülhettek. A szegedi rangadón a DÉLÉP sikere azt jelenti, hogy leginkább az építőipariak veszélyeztetik a Békés me­gyeiek előkelő pozícióját. GYULAI SE—MINDSZENT 3—2 (3—0) Gyula, 1200 néző. V: Kiss A. Gyula: Szilágyi — Otott, Láza, Cseh, Csorba (Szűcs) — Ottla- kán (Hirka), Kocsis, Mohácsi — Tóth, Cserháti, Jónás. Edző: Hi­mer István. Mindszent: Hege­dűs — Bánfi, Fekete, Lőrincz, Elekes — Tóth, dr. Szelják, Gá­bor — Olasz, Bunda, Kispál. Edző: Kérdő Sándor. 8. perc: a Jónás elleni sza­bálytalanságért megítélt szabad­rúgást Kocsis ívelte bal oldal­ról a kapu elé, és Cserháti ma­gasra ugorva csúsztatta a kapu­ba a labdát, 1—0. 23. perc: Elekes szabálytalan­kodott, ismét Jónással szemben. A szabadrúgást Kocsis nyeste „rövid oldalról” a kapu jobb oldalába, 2—0. A szünetet jelző sípszó előtt ismét Kocsis volt eredményes: 20 méteres lövése a kapu bal oldalában kötött ki, 3—0. 52. perc: Bunda lövése Ottla- kánról kipattant, s Kispál köny- nyedén helyezett a hazaiak ka­pujába, 3—1. 55. perc: mindszenti szöglet­rúgás után az elalvó védők kö­zött Gábor fejelt a hálóba, 3—2. Az első 45 percben a várako­zásnak megfelelően, szép gólok­kal, jelentős előnyt szerzett a GYSE, a védekezésre berendez­kedett mindszentiekkel szemben. Szünet után az első félidőben szinte munka nélküli hazai vé­delem meglepődve vette tudo­másul a vendéggólokat. A ha­zai középpályás sor a cserék nyomán felgyorsult, de igazán veszélyes akciót már nem sike­rült kialakítaniuk. A szoros eredmény nem tükrözi a csa­patok tudásszintje közötti kü­lönbséget Jó: Cseh, Kocsis, Lá­za, ül. Gábor, dr. Szelják. SZARVASI FSSC— LAJOSMIZSE 2—1 (1—1) Szarvas, 500 néző. V: Bubori. Szarvas: Gulyás — Balogh, Lan- csa, Petneházi, szilágyi — Fe- dorják, Berki, Antal — Török (Kondacs). Kupeczki, Plástyik. Edző: Pataky Tamás. Lajosmi- zse: Kripkó — Hódermarszki, He- lig, Rózsa, Csima — Kátai (Sós), Domokos, Vajda — Márki, Ko­csis, Mányoki. Edző: Bende Jó­zsef. 10. perc: a Török buktatása miatti szabadrúgás után Antal lövését Kripkó Fedorják elé ütötte, aki 15 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 1—0. 40. perc: Petneházi rossz át­adása után Kocsis kapta a lab­dát, és a kifutó Gulyás fölött a hálóba ívelt, 1—1. 86. perc: mintaszerű akció so­rán Berki—Antal—Kupeczki volt a labda útja, és a szarvasi kö­zépcsatár közelről a hálóba lőtt, 2—1. Alacsony színvonalú, sok hi­bával tarkított mérkőzést lát­hatott a közönség. A vendégek gyorsabb, s szemre tetszetősebb játékot mutattak. Szarvas nehéz helyzetében elért győzelme bra­vúrnak tekinthető. Jó: Balogh, Antal, Fedorják, ill. Hóder­marszki, Vajda. Csabai Pál OROSHÁZI MTK— FÜZESGYARMAT 2—0 (1—0) Orosháza, 800 néző. V: Czen- czik. OMTK: Bugyik — Hurguly, Raffai, Rábai, Hegedűs — Nagy, Szegi, Kökény — Simon (Ta­pasztó), Pelyák, Deák (Bacsa). Edző: Rábay László Füzesgyar­mat: Köleséri — Guruczi, Kiss, Kovács II., Csák I. — Varga I., Hegyesi, Rózsa (Varga II.), Ra- mos — Csák II., Kovács I. Ed­ző: Soós Sándor. 37. perc: Kökény cselezett a jobbszélen, belőtte a labdát, és Szegi egy igazítás után 15 mé­terről lőtt a bal sarokba, 1—0. 65. perc: Rábai a jobb szélről beadott, s Pelyák látványosan csúsztatta a labdát a jobb felső sarokba, 2—0. Jól szervezett védelemmel állt fel a Füzesgyarmat erre az ösz- szecsapásra Taktikájuk az első félidő 30. percéig eredményesnek bizonyult — masszív védekezés­ből váratlan, rajtaütésszerű tá­madásokat vezettek, melynek eredménye három ordító ven­déghelyzet lett. Kökény gólja után viszont nőtt az orosháziak mezőnyfölénye. A mérkőzés eredménye — a szezon eleji já­ték mellett — igazságos. Jó: Bugyik, Kökény, Nagy, ill. Var­ga I., Ramos, Kovács I. Varga Zoltán H. SZABÓ L. SE— NAGYSZÉNÁSI TSZKA 5—0 (2—0) Mezőtúr, 1000 néző. V: Veres. G: Wittmann 2, Csanálosi, Szi­lágyi, Dzurják. További eredmények: DÉLÉP SC—Sz. Vasutas 3—1 (1—0), KTE —Dömsöd 0—0. A területi labdarúgó-bajnokság állása: 1. GYSE 15 9 5 1 33-22 23 2. OMTK 15 10 3 2 23-17 23 3. Szarvas 15 9 4 2 38-16 22 4. DÉLÉP 15 7 7 1 25-13 21 5. Szabó SE 15 8 4 3 33-11 20 6. Békés 15 7 6 2 23-10 20 7. KTE 15 7 6 2 29-21 20 8. Dömsöd 15 3 7 5 15-23 13 9. Kun B. SE 14 4 4 6 27-27 12 10. Sz Dózsa 15 3 5 7 28-25 11 11. SZVSE 15 3 5 7 9-22 11 12. Nagyszénás 15 4 2 9 18-33 10 13. Lajosmizse 15 2 3 10 15-26 7 14. Füzesgy. 15 1 4 10 12-38 6 15. Mindszent 15 1 3 11 17-41 5 XXVI. Népuiság Kupa: 1. HÓDIKÖT SE (férfiak) Bcs. Előre Sp. (nők) Vasárnap, Békéscsabán, a 2, sz. általános iskolában S. Farkas, Nyári, Lázár, Vesz- ter, Dudás és Szikora játék­vezetők bíráskodása mellett befejeződött a XXVI. Bé­kés megyei Népújság terem­kézilabda torna küzdelem­sorozata. A záróforduló eredményei: Férfiak. NB-s csoport. HÓDIKÖT— Kondoros 45—29 (23—12). Nagy iramban kezdett a HÓ­DIKÖT, gyors akciókkal a 25. percben már 10 gól volt a vásárhelyiek előnye, a kondorosiak kevés gondot fordítottak a védekezésre. A második félidőben sem csök­kent az iram, váltakozva es­tek a gólok. Végül is a hód­mezővásárhelyiek nagyot ja­vítottak gólkülönbségükön, s ez csoportelsőségüket is je­lentette. Ld.: Pétervári, Ar- dai 9-9, Mészáros, Korsós 7-7, ill. Melis 11, Szrnka Gy. 8. I. osztály. Bcs. Volán— Szeghalom 26—19 (12—7). Alacsony színvonalú mér­kőzés, sok szabálytalanság­gal. A 42. perctől a Volán emberelőnyben játszott, mert Jugoszláviába utazott az Jugoszláviába, a Belgrád melletti Pancsevóra, öt mér­kőzésből álló túrára utazott hétfőn a kora reggeli órák­ban társas gépkocsival a Bé­késcsabai Előre Spartacus NB I-es női kézilabdacsapa­ta. A lila-fehérek kétszer mérkőznek a vendéglátó I. ligás Pancsevói Dinamó együttesével, a többszörös jugoszláv bajnokkal, a Rad- nicski Beográddal (tavaly ők játszották a Vasassal a a szeghalmi Bakajszat ki­zárták a játékból, s a sárré­tieknek nem volt cserejáté­kosuk (!). Ld.: Turbucz 7, Leszkó 5, ill. Tóth 12, Gi­dai 5. Nők. I. osztály. Bcs. Előre Spar­tacus—Szeghalom 28—23 (14—14). A két veretlen együttes találkozója küzdel­mes mérkőzést hozott. Az első játékrészben felváltva estek a gólok. A mérkőzés utolsó negyedórájára a szeg­halmiak elfáradtak, a lila­fehérek támadásait csak szabálytalanságokkal tudták hárítani. A csabai lányok kategóriagyőzelme megérde­melt. Ld.: Bolla 17, ill. Mendréné 16. A teremtorna utolsó mér­kőzésén a vidéki játékveze­tők a békéscsabai bírókkal mérkőztek. A találkozót a „vidékiek” nyerték meg 30— 17 (15—7)-re. A „vidéki” já­tékvezetők erő- és magassági fölényben voltak, emellett jobban lőttek kapura. Ld.: Kovács 10, Nyári 7, ill. Ka­csán 5, dr. Szekeres 4. (A tabellákat szerdai szá­munkban közöljük.) NB l-es női csapat BEK-döntőt), és még két II. ligás élvonalbeli csapattal találkoznak. Az utazó játékosok: Bjelik, Vozár, Csulikné, Tobakné, Rácz É., Kisuczky, Mokosné Barna Katalin, Juhász-Nagy, Sebenné, Giczey, Bolla, Salamon, Tóth. Nem tartott a csapattal Hankó- né Jakab Gabriella, ő a válo­gatottal az NDK-ban szerepel, Oláh Mária pedig térdműtét előtt áll. Rácz Gyöngyi ugyan már elkezdte az edzéseket, de még nem harcképes. A lila-fehérek a tervek sze­rint pénteken érkeznek haza Jugoszláviából. Meglepetés-szállítók: Csorvás, Bcs. flgyagipar Mintha csdk igazodtak volna a „nagyok­hoz”, a vasárnap rajtoló megyei I. osztá­lyú bajnokság résztvevői is alapos megle­petéssel szolgáltak a tavaszi nyitányon. Fő­ként áll ez a csorvási gárdára, rímely ottho­nában legyőzte a SZEOL-ból ismert, Jerney doktorral megerősödött listavezető mező­kovácsháziakat, valamint a Bcs. Agyagipar eddig jobbá­ra csak kudarcokat szállító, ám most küzdeni tudásból Kondoroson jelesre vizsgázott gárdájára — hogy csak a legváratlanabb eredményeket említsük. És ki számí­tott volna emellett a mezöhegyesiek és a medgyesegy- háziak idegenbeli győzelmére? Szerdán az MNK-ban Tíz NB I-es labdarúgócsa­patnak nincs pihenője a hé­ten, kedden-szerdán ugyanis az MNK-ban játszanak a nyolcba jutásért. A programot a keddi Ta­tabánya—Haladás mérkőzés vezeti be, majd szerdán az alábbi a párosítás: MOTIM TE—Pécsi MSC, Dunaújváros—Vasas, Békés­csaba—Rába ETO, 22. sz. Volán—Ferencváros, Nagy- kanizsai Olajbányász—Ü. Dózsa, SZEOL AK—Bp. Honvéd, Kazincbarcika— Csepel. Valamennyi mérkőzés 14 órakor kezdődik. A negyed­döntő sorsolását a csütörtö­ki Telesport műsorban készí­tik el. (MTI) * * * Vasárnap egy találkozót játszottak a labdarúgó NB I-ben: Vasas—Diósgyőr 1—0 (0-0). * * * A labdarúgó NB II 21. fordulójának eredményei: Nagykanizsa—Dorog 0—1 (0—0), Nagybátony—Salgó­tarján 1—0 (0—0), Debreceni K.—Szekszárd 2—0 (0—0), Siófok—Kecskemét 1—0 (1—0), Hódmezővásárhely— Kazincbarcika 1—0 (1—0), Ganz-MÁVAG—22. sz. Vo­lán 1—1 (0—1), Volán SC— Eger 3—2 (2—1), Bauxitbá­nyász—Sopron 0—0, Ózd— SZEOL AK 0—0, Baja— Keszthely 2—0 (0—0). Toló A totó 10. heti telitalálata: x, 1, 2, x, 1, x, x, 1, 1, x, x, 2, x, I. A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság tájékoztatása szerint a 10. heti totónyeremények az ille­ték levonása után a következők. 13 plusz 1 találatos szelvény 23 darab, nyereményük egyen­ként 75 881 Ft, 13 találatos 177 db, nyereményük egyenként 21 284 Ft, 12 találatos 3145 db, nyereményük egyenként 799 Ft, 11 találatos 27 911 db, nyeremé­nyük egyenként 90 Ft, 10 talá­latos 148 078 db, nyereményük egyenként 30 Ft. Gádoros—Békésszentandrás 1—0 (0—0). Gádoros, 250 néző. V.: Mészáros. Gádoros: Peres — Lő- rincsik, Garai, Kondacs, Mihók (Rékasi) — Kaluzsa (Podma- niczki), Nagy K., Orbán — Hé­jas, Ruzsinszki, Szőke. Edző: Lenti József. Békésszentandrás: Csik — Paraszt, Fazekas, Ben- csik, Lakatos — Koppányi (Hamza Z.), Hamza I., Virágh — Horváth, Kiss, Szin (Nagy- pál). Edző: Farkas Alajos. Küz­delmes mérkőzésen, idény eleji formában játszottak a csapatok. A hazaiak több hely­zetet dolgoztak ki, de csak egyet sikerült értékesíteniük. G.: Ruzsinszki. Jó: Nagy K., Orbán, Podmaniczki, ill. Csik (a mezőny legjobbja), Hamza I. (Kondacs András) Kétegyháza—Határőr Dózsa SE 2—2 (1—0). Kétegyháza, 300 né­ző. V.: Varga F. Kétegyháza: Szelezsán — Málik, Hrubás, Szu- romi, Búkor — Tereszán, Ónodi, Grósz — Papp, Block (Somogyi), Bányai. Edző: Bakó Lajos. H. Dózsa SE: Gencsi — Szabó I., Kucsera, Zsombok, Csilek — Szabó II., Darányi, Pintér (Kiss) — Radó (Sugár), Pálhi- dai, Koszó. Edző: Zalai Antal. Helyenként jó iramú mérkőzé­sen, kitűnő játékvezetés mellett, igazságos döntetlen született. G.: Ónodi 2, ill. Koszó, Pálhi- dai. Jó: Hrubás, Block, Tere­szán, Bányai (a mezőny leg­jobbja), ill. Szabó I., Szabó II. (Bencze László) Medgyesbodzás—Gyulavári 1—1 ((0—0). Medgyesbodzás, 150 né­ző. V.: Tari S. Medgyesbodzás: Tasnádi — Bacsa, Hajas, Serfő­ző, Kocsis — Sódar, Szabó (Himler), Zielbauer — Deák, Papp, Oláh O. Edző: Ogrincs Pál. Gyulavári: Szobek — Tóth, Petrovszki, dr. Szurovecz, Gö­rög — Kurucz, Opra, Czoldán — Bállá, Szentesi, Rostás (Domo­kos). Edző: Hegedűs Károly. A hazaiak csak a 89. percben tud­tak egyenlíteni, ll-esből. G.: Zielbauer (ll-esből), ill. Domo­kos. Jó: Hajas, Serfőző, Sódar, ill. Szobek, dr. Szurovecz, Pet­rovszki. (Csűri Ferenc) Mezőhegyes—Tótkomlós 3—1 (1—1). Tótkomlós, 650 néző. V.: Uhrin. Mezőhegyes: Bányik — Morár, Szatmári, Kovács, Mol­nár — Ács, Csordás I., Popon — Pepó, Csordás II., Harmati. Edző: Dúl Árpád. Tótkomlós: Bordás — Kovács, Mitykó I., Dávid, Poljak — Szpisják, Ló- czi (Mitykó II.), Bartos — Ara­tó, Kvasznovszki, Racskó (Ke­resztes). Edző: Nagy Ferenc. A helyzeteit jobban kihasználó vendégegyüttes megérdemelten nyert. G.: Pepó 2, Popon, ill. Kvasznovszki. Jó: Bányik, Mol­nár, Popon, ill. Kovács, Poljak, Dávid. (Hovorka György) Battonya—Gyomaendrőd 2—1 (1—0). Battonya, 300 néző. V: Lenhart. Battonya: Lung — Vrányis, Lehoczki, Szitás, Haj­dara — Boár, Juhász, Serfőző — Molnár (Ugró), Szabó, Tóth. Edző: Szűcs Ferenc. Gyomaend­rőd: Czinanó — Barna, Gonda, Polonyi, Tokaji — Forgács, Győrfi, Polányi (Gera) — Rácz, Bán (Molnár), Kovács. Edző: Lós József. A közepes iramú, alacsony színvonalú mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó ha­zaiak megérdemelten nyertek. G.: Serfőző, Tóth, ill. Forgács. Jó: Vrányis, Serfőző, Tóth, ill. Rácz, Gonda, Kovács. (Varga József) Bcs. Agyagipar—Kondoros 3—2 (1—1). Kondoros, 200 néző. V.: Szeles I. Agyagipar: Uhrin — Molcsányi, Németi, Siti, Ri- movszki — Kuti (Győri), Jegyi- nák, Bárány — Turcsek, Gálik, Bertalan. Edző: Kovács György. Kondoros: Dián — Szász, Nagy, Ladnyik, Viszkok — Cesznok, Kóródi, Zöldi — Filipinyi (Ko­sa), Sztvorecz, Szpisják (Hor­váth). Edző: Pljesovszki Mihály. Érdekesen alakult az eredmény, a hazaiak már a 2. percben ve­zettek, majd 1—2 után a 80. percben egyenlítettek. Az Agyagipar a 90. (!) percben lőtte a győztes gólját a gyen­gélkedő kondorosiak ellen. G.: Jegyinák (ll-esből), Bárány, Ku­ti, ill. Szász, Sztvorecz. Jó: az Agyagipar minden tagja, ill. Szász. (Sztvorecz János) Csorvás—Mezőkovácsháza 1—0 (0—0). Mezőkovácsháza, 300 né­ző. V.: Maróti. Csorvás: Besse­nyei — Ivanics, Simon, Tárnyik (Kovács), Bencsik — Evanics I., Tógyi, Varga — Popol, Kaszai (Hürkecz), Evanics II. Edző: Losonczi Zoltán. Mezőkovácshá­za: Szilva — Földi, Pócsik, ök­rös, Bállá — Bartyik, Himer, Török — Béres (Ács), Zámbori, dr. Jernei (Reinhardt). Edző: Erdős Ferenc. Alacsony színvo­nalú, csapkodó játék jellemezte a mérkőzést. G.: Bencsik. Jó: Bessenyei, Simon, Bencsik, Po­pol. A hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. (Matula Miklós) Medgyesegyháza—Szeghalom 1—0 (1—0). Szeghalom, 300 néző. V.: Trencsényi. Medgyesegyhá­za: Machlik — Plástyik, Schmidt, Néveri, Kiss — Bálint, Misota, Horváth — Tóth, Mocsári, Vá­gó (Gellény). Edző: Tóth Mik­lós. Szeghalom: Pálinkás — Ba­lázs, Bakos, Vakarcs, Kovács — Tóth (Hegyesi), Elekes, Alberti — Zsombok II. (Pákozdi), Ber- náth, Tar. Edző: Búza Barna. A többet támadó hazai csapat nem tudta feltörni a magabiz­tosan játszó vendégvédelmet. A medgyesegyháziak egy kontra- támadásból szerezték győztes góljukat. Kitűnő játékvezetés. G.: Mocsári. Jó: Machlik, Miso­ta, Mocsári, ill. Bakos, Kovács, Elekes. (Papp Gyula) Ifjúságiak: Szeghalom—Med­gyesegyháza 6—1, Kondoros— Bcs. Agyagipar 1—3, Tótkomlós- Mezőhegyes 0—7, Medgyesbodzás —Gyulavári 2—4, Mezőkovácshá­za—Csorvás 6—2, Battonya—Gyo­maendrőd 3—1, Gádoros—Békés­szentandrás 1—3. A MEGYEI I. O. LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG Állasa: 1. Mk.-háza 16 10 4 2 23- 9 24 2. H. Dózsa SE 16 9 5 2 32-14 23 3. Kondoros 16 10 3 3 31-14 23 4. Csorvás 16 8 4 4 21-21 20 5. Medgyese. 16 6 6 4 30-15 18 6. Gádoros 16 7 4 5 25-16 18 7. Medgyesb. 16 7 4 5 24-21 18 8. B.-szenta. 16 6 5 5 20-16 17 9. Tótkomlós 16 5 7 4 21-20 17 10. Mezőhegyes 16 7 2 7 23-17 16 11. Kétegyháza 16 6 4 6 26-29 16 12. Szeghalom 16 3 4 9 18-26 10 13. Bcs. Agyag. 16 4 2 10 14-28 10 14. Battonya 16 3 3 10 15-31 9 15. Gyomaend. 16 2 5 9 19-37 9 16. Gyulavári 16 1 6 9 12-40 8 BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seieszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, (őszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5061. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesitö postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.