Békés Megyei Népújság, 1982. szeptember (37. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-26 / 226. szám

1982. szeptember 26., vasárnap NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT Békéscsabai Előre Sp.—ZTE 3—1 (1—0) NB 1-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 7000 néző. V: Di- vinyi (Aczél, Szilágyi). Bcs. Előre Sp.: Oláh — Tisza, Kere­kes, Takács, Rácz — Kurucz, Pásztor, Kőhalmi — Királyvá­ri, Kanyári, Adorján. Edző: Zalai László. Zalaegerszegi TE: Balázs — Major, Kercki, Mihalecz, Péter — Simon, Soós, Török, Konrád — Varga, Takács. Edző: Szőcs János. Csere: Mihalecz helyett Fehér a szünetben, Adorján he­lyett Melis az 56. percben, Kanyári helyett Steigerwald a 66. percben, Simon helyett Csepregi a 80. percben. Gólszerző: Kőhalmi (11-esből) az 1. percben. Török a 71. percben. Takács a 76. percben, Melis a 83. percben. Sárga lap: a békéscsabai Takács az 59. percben, Major a 74. percben, Péter a 87. percben. Szögletarány: 8:4 (4:4) a ZTE javára. Már az első percben gól született: a középkezdés után Pásztor ívelt előre, a 16-os- nál nagy tömörülés támadt, Adorjánhoz pattant a labda, s őt Major buktatta. Divinyi a büntetőpontra mutatott, Kőhalmi pedig értékesítette a 11-est, 1—0. Néhány percen át a hazai­ak uralták ezután a me­zőnyt — míg a vendégek magukhoz nem tértek. Az 5. percben a kiugró Korirád elől tisztázott üggyel-bajjal Tisza és Oláh. majd néhány perccel később Péter eresz­tett meg a 16-os bal sarká­ról nagy lövést, amit Oláh csak újheggyel tudott kitol­ni. A 12. percben Tisza indí­tásával Kurucz ugrott ki, a csabai csatár közeli, lapos lö­vését azonban Balázs meg­fogta. Két perccel később Kanyári szöktette Királyvá­rit, aki néhány csel után az elfekvő kapus mellett akart a rövidsarokba lőni, de a labda a bal kapufa tövéről kipattant. Űjabb csabai ak­ció következett: Kanyári ug­rott meg a jobb oldalon, Kő­halmit szöktette, aki berob­banva fejest eresztett a ka­pura, de Balázs ezt is meg­fogta. Néhány perccel ké­sőbb Mihalecz fejéről húzott le egy labdát Oláh. Némileg lanyhult az iram, így érthe­tő, hogy csupán egy távoli Varga-lövést jegyezhettünk fel a 37. percben. A fordulás után zömében a két kapu között pattogott a labda, egyik csapat sem tudott igazán veszélyes tá­madásokat kialakítani. A 64. percben akadt először ér­demleges esemény: 20 méter­re a kúptól Kőhalmi buktat­ta Soóst. A szabadrúgás el­akadt a sorfalban, majd Ma­jor elé pattant, aki éppen hogy fölé fejelt. A csabai Takács Simont rúgta fel a 69. percben, Konrád élesen lőtte be a szabadrúgást jobb­ról, a labda Major fején megcsúszott, de a túloldalon óriási gólhelyzetben levő Si­mon már nem tudott mit kezdeni a labdával. (Egyen­lítési alkalom volt.) A 71. percben váratlan és érdekes góllal egyenlített a vendégcsapat: Török vezet­gette a labdát a félpályától, senki sem zavarta, majd gondolt egyet, s 30 méterről eleresztett egy félerős, kissé csavart lövést. Ügy tűnt, hogy a meglepett Oláh elő­ször fogja, hiszen rajta volt, de a bal alsó sarok felé tartó lövés mégis becsúszott a ha­sa alatt a hálóba, 1—1. Öt perccel később újra a hazaiak szerezték meg a ve' zetést, miután Stcigerwald kiugratta Takácsot, aki kis­sé balra kisodródva, bal láb­bal erős lövést küldött, mint" egy 10 méterről a kapura, s a labda Balázs füle mellett vágódott a hálóba, 2—1. A 83. percben Péter és Konrád közös erővel buktat­ta Pásztort az alapvonal kö­zelében, bal oldalt. A sértett ívelt be, a labda a védőkről Királyvári elé pattant. a szélső megkerülte a lesre játszó védőket, jobbról egye­dül érkezett a kapu elé, már ö is célozhatott volna, de önzetlenül középre játszott Melishez, akinek már nem volt nehéz estében a hazaiak harmadik gólját belőni, 3—X. Nem lenne szerencsés az eredmény láttán azt a kö­vetkeztetést levonni, hogy „si­mán” nyert a hazai gárda. Igaz, kitűnően kezdtek, egy darabig jól is folytatták, de aztán egyre inkább kiegyen­lített lett a játék. Sőt. a szü­net után a ZTE kerekedett felül, s ha potyagóllal egyen­lített is — az 1—1-en nem lehetett csodálkozni. Sokan arra számítottak, ez marad is. Az Előre Spartacus azon­ban kitűnően hajrázott, és két pompás góllal végül ér­tékes győzelmet harcolt ki. Ez különösen azért értékes, mert ellenfele is kitett ma­gáért. Nyilatkozatok. Zalai László: A Dózsa ellen jobban ját­szottunk, mégsem nyertünk, éppen ezért nagyon értékes­nek tartom az eddigi leg- I jobb őszi teljesítményt nyúj- tó ellenfelünkkel szemben I megszerzett két pontunkat. Hozzáteszem, egy kis sze- I rencsénk is volt. Szőcs János: Szinte megis­métlődött a Debrecen elleni I bajnokink, akkor is hamar gólt kaptunk. Ezúttal vi­szont azt a hibát is elkövet- I tűk. hogy 1—1 után tartani I akartuk a döntetlent. Nagy kár. mert mi is nyerhettünk volna. Az nb I állása: 1. Csepel 5 4 1 - 11-5 9 | 2. Rába ETO 5„4 - 1 13-2 8 3. FTC 5311 14-7 7 í 4. Békéscsaba 5221 9-76 Ü. Dózsa 5221 9-76 6. Bp. Honvéd 53-2 8-66 7. DMVSC 5 2 2 1 7-5 6 1 8. Videoton 52-3 10-8 4 ] 9. Vasas 52-3 12-11 4 10. Tatabánya 5122 6-84 I 11 ZTE 52-3 5-84 12. DVTK 5122 5-94 13. PMSC 5113 6-93 | 14. Nyíregyháza 5113 2-73 ! 15. Haladás 5113 3-11 3 | 16. MTK-VM 5113 3-13 3 További eredmények: Nyíregyh.—MTK-VM 0—1 (0—0), PMSC—Tatabánya 2—0 (0—0), Bp. Honv.—U. Dózsa 1—3 (0—1), DMVSC—DVTK 3—0 (1—0), Rába ETO—Haladás 2—0 (0—0), FTC—Vasas 5—3 (3—0). Az NB 1-es Ifjúsági bajnoksá­gért: Békéscsaba—Zalaegerszeg 2—1 (0—1). Békéscsaba, 2000 néző V: Köböl. Békéscsaba: Baji — Nagy, Gál, Kis, Fabulya — Ké- ki, Bódi, Rácz (Szekeres) — Sa­mu (Papp), Szarvas, Bress (Ru­hák). Edző: Sülé István. ZTE: Horváth — Balogh. Tóth, Pe- cisics. Molnár — Rózsa, Ballai (Bodó), Topor — Kis-Juhász (Kovács. Tikk), Bócz, Kocsis. Edző: Szabó Rezső: G: Kéki. Szarvas, ill. Kis-Juhász. Jók: Kéki. Fabulya, Gál. A ZTE-ből senkit sem lehet kiemelni. (Gyurkó) Már az első percben buktatták Adorjánt, amiért a 11-es járt. Ebből szerezte meg Kőhalmi révén a hazai csapat a vezetést ’ Fotó: Lónyai László Sí Birkózás | A közelmúltban Túrkevén léptek szőnyegre az Orosházi MTK.úttörő korosztályú bir­kózói, a Szolnok megyei szö­vetség által'* megrendezett szabadfogású versenyen. A nyolc csapat közül az előkelő 2. helyet .szerezték meg a csapatversenyben, míg ^ az egyéni Összecsapások során hétszer állhatott föl orosházi birkózó a dobogó legmaga­sabb fokára. Az OMTK-s sportolók ered­ményei. A korcsoport: 32 kg: 2. Ruff, 3. Dunai. 38 kg: 1. Patyi Gábor, 2. Borok. 41 kg: 2. Csanda. 45 kg: 1. Ta­kács László. 49 kg: 1. Török József, 3. Birkás. 53 kg: 1. Verasztó Tamás. +58 kg: 2. Bajor. B korcsoport: 35 kg: 1. Vetró Zsolt. 41 kg: 2. Nagy G., 3. Gabnai. 45 kg: 3. Sza­bó. 49 kg: 3. Kiss Z. 53 kg: 2. Tábi. 58 kg: 1. Gábor László. 68 kg: 1. Kónya Ti­bor. Ma Békés megye mai kiemel­kedő sporteseményei. KÉZILABDA. NB II. Szeg­halmi SE—Derecske, női, 10.00. RÖPLABDA. NB II. Gyomaendrőd STK—Duna­újvárosi Építők, női, 10.00. MODELLEZÉS. III. Vár Ku­pa. körrepülő modellező ver­seny, Gyula, Mártírok útja, 8.30. LABDARÚGÁS. Terüle­ti bajnokság. Nagyszénás— H. Kun B. SE, 16.00. Füzes­gyarmat—Békés, 16.00. Müller Kati „vezényli” a be­melegítést A kiskunhalasi Tabajdi Jó­zsef nyerte a maratonit A cím ellen alighanem tiltakoznának a Magyar Rádió elmúlt vasárnap Gyulán rendezett futó-kocogónapjának azon részvevői, akik mondjuk nagyon komoly erőpró­bát jelentő kismaratoni futóversenyen indultak. Amiért 1 mégis a kocogónap-titulussal illettük a rendezvényt, an­nak magyarázata, hogy alapjában véve a nagy töme­gek mozgás iránti igényének felkeltését szolgálta ez a vasárnap. A helyi sportszerveken kívül ennek érdekében adta a sikerhez a maga módján segítségét a megyei ta­nács művelődésügyi osztálya, a megyei TSH, a KISZ megyei bizottsága, az Expressz Utazási Iroda és a szak» szervezet, a Gyulai Háziipari Szövetkezet — s minden bizonnyal korántsem teljes a sor, nem is beszélve a sok aktivistáról, akik a lebonyolításnál segítkeztek. Képeink egy-egy pillanatot tesznek hozzá a sportnap krónikájához. Az érdekesebb versenyeredmények. 20 km kismaratoni futás. (60 induló.) Férfiak. Igazolt versenyzők. 1. Tabaj­di (Kiskunhalasi AC) 1:08, 54,5 óra, 2. Péli (Postás SE) 1:10,08,7, 3. Kiss (Kiskunhalas) 1:11,50,9, 4. Korcsok (Bcs. Előre Sp.) 1:13,06,9, 5. Nagy (Gyulai SE) 1:15,14,0, 6. Ta­kács (Bcs. Előre Sp.) 1:15,16,0. Nők. 1. Oláh (BEAC) I 1:23,21,6, 2. Illyés (Bcs. Előre Sp.) 1:33,34,8, 3. Hrabovsz- ki (Bcs. Előre Sp.) 1:42,20,7. Amatőrök (atlétikában nem igazoltak). 1. Novák (KPM) 1:28,01,0, 2. Ágoston (Gyulai MEZŐGÉP) 1:35,36,0, 3. Seres (Gyulai Szakm.) 1:36,06,0, 4. Eke (Gyulai 2. sz. Isk.) 1:40,47,0, 5. Szabó (Gyulai 2. sz. Isk.) 1:40,55,0, 6. Juhász (Gyulai 3. sz. Isk.) 1:41,58,8. Amatőr nők: 1. Kosa (12 esztendős) (Gyulai 3. sz. Isk.) 1:43,37,7, 2. Honfi (Gyulai Erkel Gimn.) 2:14,13,1, 3. Sztán (Gyulai Erkel Gimn.) 2:14,18,0. Kerékpáros váltó- verseny (4x5 km). 1. Gyulai Román Gimn., 2. Gyulai 3. sz. Ált. Isk. A, 3. Méhkerék, 4. Békési Gimn., 5. Békési Szakm., 6. Békési Mg. Szakm. és 3. sz. Ált. Isk., 7. Lökös- háza, 8. Geszt, 9. Békési 2. sz. Isk., 10. Sarkadi Gimn. Általános iskolások csónakváltója: 1. Gyulai 1. sz., 2. Gyulai 2. sz. A, 3. Gyulai 2. sz. Ált. Isk. B. A győztes román iskolások kerékpáros váltójának befutója Vass István Zoltán mikrofonja előtt Egy kis „nehezékkel BÉLA OTTÖ felvételei BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Ki­adja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX :n25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.