Békés Megyei Népújság, 1982. szeptember (37. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-22 / 222. szám

a 1982. szeptember 22., szerda ■ÍTT^'JKf-ítj SPORT SPORT SPORT Békéscsaba—Győri Textil 30—22 (13—13) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. V: Bzsipoff, Kiss S. Békéscsaba: Bjelik — Oláh I. 1, RÄCZ 5, Tobakné 1, JAKAB 7 (4), CSULIKNÉ 15 (3), Kisuczki 1. Cse­re: KOVÄCSNE (kapus), Oláh II., Hegedűs. Edző: Szabó Ká­roly. Hétméteresek: 10 8, ill. 4 4. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Az első félidő harmadá­ban 4—2-re elhúzott a kisal­földi csapat, sőt nem sokkal negyedóra elteltével már 3 góllal vezettek, 4—7. Igaz, ezután néhány perc alatt föl­zárkóztak a csabai lányok. 8—li-ra alakult a mérkőzés, a félidő végéig fej fej mel­lett lőtték a gólokat, így alakult ki a döntetlenre ál­ló első 30 perc. Sőt, ezután is csaknem 10 percig folytató­dott mindkét oldalon a tűzi­játék, majd a 17—17 után négy perc alatt előbb Jakab hétméteresből, . Csulikné két akciógóljával, valamint Oláh I. találatával négy gól előny­re tett szert a lila-fehér gár­da. Átmeneti üzemzavar kö­vetkezett, amelybe még ket­tős emberhátrányba is ke­rült a békéscsabai csapat. Ezt a győriek kihasználva. 2,3—22-re felzárkóztak. A fi­nisre nem lehetett panasz, hiszen az 52. perc után 8 perc alatt hét gólt lőttek' a lila-fehérek — előbb Jakab talált be háromszor, majd Csulikné dobott négy gólt — amire a győriek válaszolni sem tudtak. Az első félidő igen heves iramú mérkőzést hozott. A nagy küzdelemben mindkét fél sokat hibázott. A máso­dik félidőben a csabaiak ál­lóképességben felülmúlták ellenfelüket, sőt olykor tet­szetős játékkal nyertek. So­Hét végi labdajáték-eredmények A válogatott bcállós Jakab a hosszú sérülés után mind biztatóbban mozog, amit a győriek elleni 7 gólja is bi­zonyít kát számított az is. hogy Csulikné a második 30 perc­ben Sulyokot kitűnően sem­legesítette, aki így mindösz- sze egy akciógólt tudott lő­ni, az első félidőbeli hattal szemben. Negyedszer Törökország ellen A szerdai, Törökország el­leni mérkőzéssel az alaposan újjászervezett magyar lab­darúgó-válogatott megkezdi őszi programját, amely egy­általán nem zsúfolt, hiszen az október 6-i párizsi, Fran­ciaország elleni 90 perccel véget is ér. Törökország ellen 30 éve játszott először magyar válogatott, mégpedig olim­pián. Kotkában, amikor is 7—i-re győzött. Négy évvel később már vereség került a statisztikába, az isztambuli 1—3. majd 1962-ben a nép- stadionbeli 2—1 zárta a két ország legjobb labdarúgóinak eddigi találkozóit. A török futball nem sok nemzetközi sikert könyvelt el eddig, inkább klubcsapa­taik jeleskedtek a nemzetkö­zi kupaküzdelmekben, okoz­tak egykét, de nem tartós meglepetést. A VB után szerdán elő­ször szereplő magyar vá­logatott kialakításánál sok gondja volt Mészöly Kál­mánnak (formán kívüliség, sérülés stb.), éppen ezért akár kísérleti csapatnak is lehetne mondani a kezdő 11- et, amelynek gerince a Rába ETO gárdája. A közvélemény érdeklődéssel várja az új ösz- szetételű együttest, és azt mindenképpen elvárja tőle, hogy becsületes 90 percet vívjon, mert ha így lesz, ak­kor a várt eredmény sem maradhat el. A török tervezett csapat a következő: Senol — Ismail, Muzaffer. Mustafa, Bilal, Eren (Arif), Tuna, Engin, Ilyas, Selcuk, Erdal (Ibra­him). A magyar csapat összeál­lítása: Katzirz — Csonka, Kerekes, Garaba, Tóth — Hannich, Póczik, Burcsa — Tulipán, Izsó. Budavári. * * * Magyar utánpótlás-válogatott —Török utánpótlás-válogatott 1—0 (1—0). Tatabánya, 1000 né­ző. Vezette: Nagy M. Gólszerző: Kiprich (32. p.). A most szerveződő fiatal csa­patoknál még az összeszokott­ság hiányát lehetett felfedezni, ez ütközött ki játékukból. Totótippjeink 1. Olajbányász—Siófok 1 2 Kazinb.—D. Kinizsi 1 3. Salgótarján—Keszthely 1 4. Ascoli—Pisa 1 x 5. Cagliari—Inter. 2 x 6. Sampdoria—Roma 2 x 7. Torino—Genoa 1 8. Verona—Juventus 2 9. Atalanta—Bari 1 x 10. Foggia—Bologna x 1 11. Lecce—Catania x 12. Perugia—Como 1 x 13. Varese—Pistoiese x 1 PÓTMÉRKŐZÉSEK 14. Palermo—Cavese 1 15. Fiorentina—Udinese 1 16. Napoli—Catanzaro 1 Gyulai siker a csb-n Az elmúlt évek eredmé­nyeit ismerve teljesen esély­telenül indult el a GYSE serdülő A tízpróbacsapata a Tatabányán megrendezett országos bajnokságon. A 10. szám után azonban megszü­letett a meglepetés, hiszen a Prohászka Tamás, Kovács István és Nagy Béla (tarta­lék: Cseresznyés Péter) ösz- szeállítású csapat 15 ezer 132 ponttal biztosan szerezte meg a győzelmet. Egyéniben Pro­hászka Tamás 5349 ponttal 5., Kovács István 5215 pont­tal 6. helyezést ért el. A győ­zelem értékét növeli az a tény, hogy a részt vevő ver­senyzők közül egyik sem tíz- próbázó! Szeghalmi stop a kondorosiaknak A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában elvesz­tette veretlenségét a kondorosi csapat, mi­után Szeghalmon, a korábban területi bajnokságban játszó gár­da két vállra fektette őket. így a Békésszentandrás vette át a vezetést. A tavaly még ugyan­csak egy osztállyal feljebb ját­szó Agyagipar továbbra is gyen­gélkedik: Battonyán szenvedtek ezúttal vereséget. Medgyesbodzás—Tótkomlós 4—2 (3—0). Medgyesbodzás, 300 néző. Vr^Hajdu. Medgyesbodzás: Frank — Zsadány, Hajas, Ser- főző, Kocsis, — Zielbauer, Og- rincs, Sódar — Szabó S. (Ba- csa), Deák. Oláh O. Edző: Og- rincs Pál. Tótkomlós: Bordás — Szpisják, Bartos, Racskó, Poljak II. — Varga, Poljak I., Csihai — Kvasznovszki, Czirle, Mitykó. Edző: Nagy Ferenc. Ki­tűnő első félidei játékával meg­érdemelten nyert a hazai együt­tes. G: Zielbauer 3. Deák, ill. Kvasznovszki 2. Jó: Zielbauer (a mezőny legjobbja). Deák, Ko­csis. ill. Kvasznovszki. Poljak 1., Bordás. (Csűri Ferenc) Gádoros—Mezőhegyes 3—1 (0—1). Gádoros, 550 néző. V: Lenhardt. Gádoros: Gulyás — Lörincsik, Garai. Kondacs, Mi­hók (Rékasi) — Pisont*. Nagy K.. Orbán — Héjjas T.. Héjjas A. (Ruzsinszki). Szőke. Edző: Lenti József. Mezőhegyes: Bá­nyai — Sopsics, Pepó. Csordás. Molnár — Deák. Popon. Haran­gozó — Horváth (Vigh), Csalá­di. Boros. Edző: Vigh József. Második félidei jó játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. G: Garai 2. Ruzsinszki, ill. Boros. Jó: Garai (a mezőny legjobbja). Nagy K., Kondacs, Rékasi. ill. Pepó, Csordás, Bo­ros. (Brozlik Pál) Határőr Dózsa SE—Csorvás 6—1 (2—0). Orosháza, 250 néző. V: Maróti. Határőr: Gencsi — Nagy Z.. Wagner. Zsombok — Bakai (Varga). Kucsera, Di- nya (Koszó). Czimrák — Pál- hidai, Darányi. Fejes. Edző: Za­lai Antal. Csorvás: Pászka — Zana. Evanics I.. Hürkecz, Iva- nics — Evanics II.. Simon. Tó- gyr — Bencsik. Varga. Salka (kaszai). Edző: Losonczi Zol­tán. Az eredmény alakulásában nagymértékben belejátszott a csorvásiak kapusának gyenge teljesítménye és könnyelmüskö- dő védelme. G: Pálhidai 2, Ko­szó 2. Darányi. Fejes, ill. Eva­nics II. Jó: Gencsi, Pálhidai. Wagner. Czimrák, ill. Hürkecz, Tógyi. Evanics II., Varga. (Sin Géza) Békésszentandrás—Gyulavári 2—0 (1—0). Békésszentandrás, 400 néző. V: Korin. Békésszent­andrás: Hévizi — Fazekas, Pa- I raszt. Bencsik — Nagypál. Bal­ia. Virágh I.. Perger — Lázár (Lakatos), Kiss (Ambrus). Hor­váth. Edző: Farkas Alajos. Gyulavári: Szobek — Szentesi, Petróczki, dr. Szurovecz. Tóth — Szabó. Hegedűs, Véreb — Portörő, Kurucz. Domokos. Ed­ző: Hegedűs Pál. Gyenge napot kifogó csapatok találkozóján, a szerencsésebb együttes nyert. Kiállítva: Petróczki. durva já­tékért. G: Kiss, Horváth (11-es- ből). Jó: Hévizi. Fazekas, Kiss. ill. Szentesi, Kurucz. (Mrena Mihály) Battonya—Bcs. Agyagipar 2—0 (1—0). Battonya, 400 néző. V: Szeles. Battonya: Szilágyi — Boár. Lehoczki. Szitás. Nagy — Juhász. Hajdara, Ugró — Feke­te. Liszkai (Vrányis). Hábán (Barta). Edző: Szűcs Ferenc. Agyagipar: Budai HUrbán) — Kuti. Siti. Németi. Rimovszki — Jegyinák, Szlávik, Zuba — Lipták. Szokolai (Bárány), Tűr­ések. Edző: Szabó László. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó battonyaiak megérdemelték a győzelmet. G: Hábán. Fekete. Jó: Nagy, Lehoczki, Ugró, ill. Kuti. Németi. (Varga József) Medgyesegyháza—Gyomaend- rőd 1—1 (1—0). Gyomaendrőd, 300 néző. V: Kovács. Medgyes­egyháza: Machlik — Oravecz, Kituljak, Néveri. Zana — Dan- kó, Tóth, Misota — Plástyik (Viczián). Schmidt, Vágó. Edző: Tóth Miklós. Gyomaendrőd: Ci- nanó — Kurilla L.. Kurilla K., Nagy. Molnár — Csalah F. (Po- lányi), Ivanovics, Barna — Horváth, Győrfi (Forgács), Kiss. Edző: Lós József. Ritkán lát­ható gyenge mérkőzés. G: Né­veri. ill. Forgács. Kiemelkedő egyéni teljesítményt egyik csa­pat tagja sem nyújtott. (Szaba­dos Ferenc) Szeghalom—Kondoros 3—1 (2—0). Szeghalom, 400 néző. V: Németh M. Szeghalom: Pálinkás — Balázs, Bakos, Vakarcs, Ele­kes — Alberti, Papp, Tar — Zsombok II., Pákozdi (Cserna), Bernáth. Edző: Balázs Pál. Kondoros: Dián — Szász, Cesz- nak, Viszkok, Nagy — Kóródi, Kosa, Zöldi — Filipinyi, Sztvo- recz., Szpisják. Edző: Pljesovsz- ki Mihály. Az eddig' veretlen csapatot elkísérő nagyszámú vendég szurkolók csalódottan vették tudomásul, hogy kedven­ceiknek ezen a délutánon még pontszerzésre sem volt esélyük, és a nagyobb arányú győzelem sem lett volna meglepetés a sportszerű mérkőzésen. G: Ber- nát, Zsombok, Szász (öngól), ill. Sztvorecz. Jó: Bakos, Va­karcs, Elekes, Tar, Zsombok 11., ill. a vendégeknél senki sem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. (Papp Gyula) Mezőkovácsháza—Kétegyliáza 2—0 (0—0). Mezőkovácsháza, 500 néző. V: Simon. Mezőkovács-^ háza: Szilva — Ale, Pócsik, Földi, ökrös — Török A., Bar- tyik. Himer — Török J. (Rein­hardt), Zámbori, Pallagi (Her- jeczki Z.). Edző: Erdős Ferenc. Kétegyháza: Szelezsán — Somo­gyi (Búkor), Tereszán, Block, Rotyis — Grósz (Kundics), Szarvas. Dila — Drágán, Szuro- mi, Málik. Edző: Bakó Lajos. Csak egy félidőn keresztül bír­ta a lelkes vendég csapat a ha­zaiak ostromát. G: Bartyik. Hi­mer (11-esből). Jó: Bartyik. Himer, Herjeczki Z., ill. Tere- • szán, Rotyis, Szarvas. (Matula Miklós) Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Medgyesegyháza 6—2, Battonya —Bcs. Agyagipar 0—1, Mezőko- ^vácsháza—Kétegyháza 2—1. Szeghalom—Kondoros 3—2, Med­gyesbodzás—Tótkomlós 0—5. Bé­késszentandrás—Gyulavári 1—2. Gádoros—Mezőhegyes 3—6. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ÁLLASA B.-szentandrás 2. Kondoros 3. Medgyesegyh. 4. H. Dózsa 5. Mk.-háza 6. Gádoros 7. Medgyesbodz. 8. Csorvás 9. Szeghalom 10. Mezőhegyes 11. Tótkomlós 12. Battonya 13. Kétegyháza 14. Gyomaendrőd 15. Bcs. Agyagip. 16. Gyulavári- 14- 1 17- 15- 14- 11 10- 9- 11-13 13-13 11- 9 9-10 8-11 11-17 6-18 2- 15 3- 17 12 11 10 10 10 8 8 8 7 6 6 5 5 | 2 A megyei II. o. bajnokság eredményei: H. Szalvai SE—Körösladány 6—3 (2—1). Békéscsaba. 150 néző. V.: Bány. Az elért gólokon kí­vül még számtalan helyzet ma­radt kihasználatlanul. G.: De­res 2. Drágán. Sebestyén* Andó, Zsilák. ill. Danó. Szilágyi 2. Jó: Burázs. Vári. Zsilák, ill. Vandra. Kántor, Bernáth. (U. J.) Csanádapáca—Kunágota 1—0 (0—0). Kunágota, 150 néző. V.: Sütő. G.: Szekeres J. Jó: Ku­rilla, Szekeres, ill. Korpa, Bu- dácsik. (M. J.) Elek—Vésztő 2—0 (1—0). Elek, 180 néző. V.: Sándor. G.: Péter, Samu. Jó: az egész eleki csa­pat, ill. Csillag. (H. M.) Mezőberény—Doboz 3—2 (2—0). Mezőberény. 400 néző. V.: Titz. Az MSE 3—0-ra elhúzott, s csak a hajrában lett szorosabb az eredmény. G.: Szász 2. Harma­ti L.. ill. Szatmári 2. Jó: Burai, Harmati L.. ill. Komlósi Z., Szatmári, Dobrotka. (dr. M. Gy.) Nagybánhegyes—Gyulai Kö­röstáj 5—1 (2—0). Kaszaper. 400 ■néző. V.: Csipái. G.: Mezei 2, Kostyálik 2. Balogh. Hl. Mészá­ros (11-esből). Jó: Mezei. Kos­tyálik. Sipos. Tóth. ill. Mészá­ros. Képiró. (Z. M.) Sarkad—Újkígyós 3—1 (1-—1). Sarkad, 200 néző. V.: Molnár. Második félidei jó játékkal rá­szolgált a Kinizsi a győzelem­re. G.: Kesztyűs, Boka, Kiss, ill. Kollár (11-esből). Jó: Tari, Kesztyűs, Török, Bakos. ill. Ecker. Harangozó, Kasuba, Pal­lér. (B. I.) További eredmények: Magyar- bánhegyes—Bucsa 4—2, Kardos— Kétsoprony 1—1. Ifjúságiak: Mezőberény—Do­boz 4—0. Sarkad—Újkígyós 8—2, Magyarbánhegyes—Bucsa 3—0, Kardos—Kétsoprony 2—1. El£k— Vésztő 0—1. Nagybánhegyes— Gyulai Köröstáj 9—0. Kunágota —Csanádapáca 1—1. Rangadó gyomaendrődi sikerrel Gyomaendrőd STK— Bcs. Előre Spartacus 3:1 (10, 12, —5, 14). NB II. Női. Békéscsa­ba, 50 néző. V.: Fa­ragó. Gyomaendrőd: DIÖS, Szarka, NAGY G., Kovács, Szmola, Papp. Edző: Szmolnik Jajos. Békéscsaba: Mordel. Hra- bovszki. Nagy, Simon, Litausz- ki. Zoltánné. Csere: Fésűs. Ed­ző: Buzássy Béla. 1. játszma: 4:1. 10:2 (!), 12:10, 15:10. Megle­pően jói kezdtek a vendégek, és hamar nagy előnyre tettek szert. Ez elsősorban a hazaiak rossz nyitásfogadásának volt kö­szönhető. 1:0. 2. játszma: 0:4. 6:6. 10:7, 15:12. Ebben a játszmá­ban a lila-fehér lányok gyors pontokkal kezdtek, de a jó for­mában levő vendégek egyenlí­tettek. majd pontos, kemény le­ütéseik révén növelték elő­nyüket, 2:0. 3. játszma: 2:0, 2:9 (!). 4:12, 5:15. Alaposan ösz- szeszedte magát a csabai gárda. Sáncmunkában és leütésben na­gyot javultak, 2:1. 4. játszma: 1:4, 6:6, 12:6, 14:8. 14:14, 16:14. A szett elején lendületben ma­radtak a vendéglátók, s elhúz­tak, több pontos előnyre tettek szert, de ez fokozatosan kicsú­szott kezükből. Majd a vendé­gek fordítottak. A csabaiak 6 pontos hátrányból indulva óriá­si hajrába kezdtek, sikerült ki­egyenlíteniük. de többre már nem tellett, 3:1. Az idénynyitó mérkőzésen a két csapat nagy küzdelmet ví­vott egymással. A GYESTK ka­pott hamarabb lábra, és 2:0-ás előnyre tett szert. Ezután a csabaiak feljavultak, szépítettek. A 4. játszmában mutatott játé­kukkal még kétségessé tudták tenni a vendégek győzelmét, de végül is a jobb napot kifogó gyomaendrődiek megérdemelten nyerték a megyei rangadót. H. Mezőfi SE—Bcs. Volán 3:0 (8, 10, 4). NB II. Férfi. Békés­csaba, 50 néző. V.: Kalász. Vo­lán: Pásztor, SZABÖ, Zengadi, Fiáth, TÖTH, Saitz. Csere: Drá­vái. Edző: Fiáth Miklós. 1. játszma: 3:0, 4:4, 8:4. 8:8, 15:8. Csak a játszma közepéig voltak egyenrangú ellenfelei a voláno- sok a vendégeknek, 1:0. 2. játsz­ma: 2:5. 7:5, 7:7, 12:9, 15:10. Eb­ben a játszmában a hazaiak adogatásaik révén jutottak né­hány pontos előnyhöz, de a há­lónál remekül játszó honvéd- csapat fokozatosan feljött, egyenlített, majd biztosan nyert, 2:0. 3. játszma: 5:0, 8:1. 12:3, 15:4. A Mezőfi SE a lélektani előnyben, könnyedén játszva ér­te el pontjait a szétesően játszó és elkedvetlenedett hazaiakkal szemben, 3:0. Villámpartit játszott a két csa­pat, amely 45 percig tartott, és teljesen megérdemelt vendégsi­ker született. Utőerőben. véde­kezésben egyaránt felülmúlták a vendégek a Volán együttesét, akik ezen a találkozón — igaz, erősen tartalékos felállásban — mélyen formájuk alatt játszot­tak. (gyurkó) Szoros találkozók Miskolci EAFC—Mező- herényi SC 54:52 (23:18). NB II. Női. Mezőberény. V.: Da- rida. Csuta. Mezőbe­rény: Braun (20), Cserné (8). Gerlai (6), Hegedüsné (5). Galló (5) . Csere: Urbancsek (4), Ig- nácz (2), Csipke (2). Hoffmann. Baksai. Edző: Iványi László. Az újjászervezett hazai csapat — Gerlai és Baksa visszaigazolt. Urbancsek és Csipke először sze­repelt az NB II-ben — mérsékelt dobóteljesítménye miatt vesz­tett a küzdelmes mérkőzésen. Miskolci EAFC—Mezőberényi SC 118:64 (63:35). NB II. Férfi. Mezőberény. V.: Darida. Mező­berény: Szilágyi (23), Szugyicz- ki (7). Haj kő (8), Frey (12), Bartóki (4). Csere: Boczonádi (4), Hidasi (4), Tánczos (2), Kiss, Nagy. Edző: Tánczos Im­re. Minden tekintetben felül­múlta a hazaiakat a bajnokság egyik esélyese. Vaskúti Bácska SE—Békési ÁFÉSZ 69:68 (24:39). NB II. Fér­fi. Békés. V.: Öze. Farkas. Bé­kés: Lipcsei (20), Ladányi (15), Balázs (12), Domokos (10), Fa­zekas (4). Csere: Kovács (4), Révész (3). Adamik. Knyihár, Balázs Z. Edző: Békési Mihály. Kitűnő első félidei játék után, kritikán aluli második félidei teljesítményükkel, biztos győzel­met engedtek ki a kezükből a békésiek. Szarvasi FSSC—Bcs. MÁV 72:50 (34:30). NB II. Férfi. Szarvas. V.: Káplár, Patay. Szarvas: Szalontai Gy. (7), Győri D. (6). Farkas (4), Sza­bó (11). Földvári (25). Csere: Kórodi (12). Bakos (5), Szalon­tai Z. (2), Dancsó, Tranker. Ed­ző: Szirony Pál, Szalontai György. Békéscsaba: Várkonyi (6) , Mészáros (5), Tar (11). Csaszni (5). Novodomszki (8). Csere: Mészáros (5), Nagy M. (4). Szabó (2), Nagy S., Csa- bay (9). Edző: dr. Papy Lajos. Az első félidőben egyenlő el­lenfelekként küldött a két csa­pat, a hazai csapat a második félidőben tudott csak nagyobb előnyt szerezni a bátran küzdő újonc ellen. A Békés—Baja női mérkőzés­ről nem érkezett tudósítás. Vegyes mérleg V^e Kondorosi TSZSK— Cegléd 26—26 (15—15). NB II. Férfi. Kondo­ros, 300 néző, V.: Halmai, Kovács. Kon- Paulik — Varsandán 4. Szrnka Gy. 4, Gyemengyi 1, Melis 5. Lengyel 5, Krivik 5. Csere: Paraj (kapus), Kasik, Skultéti 2, Tóth, Szappanos. Ed­ző: Veszter Vilmos. Az indisz- ponáltan, elképzelés nélkül ját­szó és az egyéni játékos erőlte­tő hazai csapat csak az utolsó percben, szerencsésen lőtt gól­lal mentette meg az egyik pon­tot a jól játszó vendége^ ellen. Nyíregyházi Volán—Szeghalom 17—12 (4—5). NB II. Női. Nyír­egyháza, 200 néző. V.: B. Ko­vács, Márton. Szeghálom: DR. HORVÁTHNÉ — Vizemé, MENDRÉNÉ 9, KOLAROVSZKI- NÉ 2, Danka 1, Botyánszki, Me­zővári. Csere: Losonczi. Edző: Vas Sándor. Az első játékrész 22. percében még 4—4 volt az eredmény, ami bizonyítja, hogy egyenrangú ellenfelek fegyelme­zett játékát láthatták a nézők. A félidő végére az egygólos ven­dégvezetés teljesen jogos Volt. A II. félidő 9. percétől fokoza­tosan elhúzott a Nyíregyháza, s ezzel a vendégvédelem teljesen megbomlott. Végül is kemény küzdelemben — játékvezetői se­gédlettel, és a hazai szurkolók sportszerűtlen viselkedése köze­pette — a szeghalmi lányok nem tudtak újítani, s így a nyíregyháziak biztosan nyerték a mérkőzést. Bcs. Előre Spartacus—Salgó­tarjáni TC 19—18 (10—9). NB II. Férfi. Salgótarján, 100 néző. V.: Hajas, Németh. Békéscsaba: Tóth — Medvegy 1, Szilágyi 5, Csulik, Felföldi 3, Szentmihályi 3, Bene 1. Csere: Petrovszki (kapus), Csuvarszki. Gregor 2, Komáromi 1. Tóth J. 3. Edző: Pataki György. Rendkívül ke­mény mérkőzést vívott a két csapat egymással, amit bizo­nyít: Szilágyi arccsonttörést szenvedett, de Felföldi könyöke is gipszbe került a találkozót követően. A vendégek sok zic­cert kihagytak, de ennek elle­nére megérdemelten nyerten. Újkígyós—Szarvas 30—27 (14— 14). Újkígyós, 700 néző. V.: Li- daszlai. Pados. Újkígyós: Arkus — BENE 7, Bacsa 5, Skaliczki 8, Tobak 2. Kolarovszki 4. Ha­rangozó 1. Csere: Szász. Oláh. Tfóedovarszki, Valkó. Edző: Ko­larovszki Mihály. Szarvas: Ku- gyela — Zsíros 3. MARÓTHY 7, Fekete 2, Bánfi 5. Vida 5. M<t- gony 1. Csere: Raffai 4. Mur­vai. Laurik, Czigléczki. Túri. Edző: Koltai Lajos. A szép szá­mú közönség előtt otthonában lepte meg a lelkes szarvasi csa­pat az újkígyósiakat. akik sok hibával játszottak ezen a talál­kozón. Végül is az utolsó 10 percben dőlt el. hogy melyik gárda hagyja el győztesként a játékteret. A sok sérülés mi­att tartalékos főiskolás csapat nem állt messze az idegenből megszerzett, számukra értékes győzelemtől. Ehhez persze hoz­zájárult a hazaiak gyengébb teljesítménye is. Megyei bajnokság. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsági és a serdülőcsapatok eredmé­nyeit közöljük.) Gyomaendrőd— Gádoros 37—30 (33—20. 42—12). Mezőberénv—Békés 23—30 (28— 25). Újkígyós—Gyulai SE 32— 14 (26—5. 28—9). Oh. Határőr Dóz^a SE—Bcs. Volán 33—19. Szeghalom—Mezőhegyes 25—35 Í21—22. 34—25). Orosházi MTK— Bcs. Előre Soartacus 32—26 (20— 27. 18—131. Bcs. Volán—Újkígyós 28—31 (19—21. 19—8). Nők. Gerla—Gyomaendrőd 13 18 (22—2). OMTK—Szarvasi FSSC 16—17 (8—3). Gyomaendrőd—Bé­kés 15—9 (9—4). Kondoros—Ger­la 23—13 (3—14). Gerla—Bcs. Előre Spartacus 11—30 (12—25). A Békési SE—Kondoros találko­zó elmaradt. II. osztály. Férfiak. Ecsegfal- va—Sarkad 45—23 (29—19). Kon­doros—Battonya 44—21 (28—11). Nők. Dévaványa—Sarkad 14— 28. Szeghalom—Kétsoprony 11— 23. Lökösháza—Kamut 18—20, Mezőberény—Bcs. Előre Spar­tacus 13—14 (6—25), Mezőkovács­háza—Doboz 5—15, Bcs. Előre Spartacus—Szeghalom 48—12, Ka­mut—Békésszentandrás 10—16 (24—4), Sarkad—Mezőberény 11— 18. A Kétsoprony—Lökösháza ta­lálkozón a lökösháziak nem je­lentek meg. A területi labdarúgó-bajnokság megyei rangadóján az OMTK-sok számtalan helyzetet elpuskáztak a nagyszénási kapu előtt (S. F.) BÉKÉS MEGYEI igNiiwwa A/. MSZMP Bckés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: Ili. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 12-196, 13-035, főszerkesztő: 11-021. Ki­adja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hirlapkézbesltő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.