Békés Megyei Népújság, 1982. március (37. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-02 / 51. szám

1982. március 2., kedd NÉPÚJSÁG LABDARÚGÓ NB II Két mérkőzés — egy pont Debreceni USE—Gyula 2- 0 (1—0) Debrecen. 2000 néző. V: Nagy L. DUSE: Mező •— Szabol­csi, Mohácsi, Király, Makszin — Somogyi, Pistár, Lakatos — Kerekes (Balogh, 86. p.), Magyar, Bállá. Edző: Nagykaposi Elemér. GYSE: Hanyecz — Novák, Láza, Csorba, Otott — Fodor, Kocsis (Ottlakán, 74. p.), Csathó — Vágó, Cserháti, Jónás (Tóth II., 56. p.). Edző: Szűcs Mihály. Igencsak göröngyös salak­pályán került sor a változa­tos, küzdelmes s jó iramú mérkőzésre. Az első 25 perc a hazaiak fölényében telt el, ekkor született vezető góljuk is. A 10. percben a sokadik debreceni szöglet következett. Lakatos 4velte jobb oldalról a kapu > elé a labdát, s az ötös sarkán álló Kerekes fej­jel csúsztatta a kapu bal ol­dalába, 1—0. Az első félidő vége felé mindinkább feljött a Gyula, egyre többet táma­dott. ezzel színesebb lett a játék. Persze, keményebb is, hiszen Nagy játékvezető há­rom színes lapot is (sárga) kiosztott. A fordulás után sem so­kat változott a kép. A mér­kőzés lefújása előtt öt perc­cel Somogyi, Kerekes, Bállá akció futott végig a pályán, a debreceniek balszélsője ez­úttal jobbról ívelt a kapu elé, s a berobbanó Magyar közelről a kapu közepébe fe­jelte a labdát, 2—0. A kapu előtti határozott­ság döntötte el a mérkőzést a debreceniek javára, akik megérdemelten szerezték meg a két pontot. A gyulaiak a nyitányon nem tudták ki­használni helyzeteiket, egy alkalommal pedig a kapufa mentette meg a góltól a deb­receniek kapuját. Jó: Mohá­csi, Magyar, Somogyi, Kere­kes, ill. Fodor. Csathó, Cser­háti. Szarvas—Debreceni K. 1—1 (0—0) Szarvas, 800 néző. V: Huták. Szarvas: Pocsai — Paulik, Szilágyi, Petneházi, Bánáti — Petykó (Gulyás, 90. p.), Filyó, Antal (Kupeczki, 85. p.) — Tabár, Magyar, Somogyi. Edző: Szálai Miklós. Debrecen: Varga — Kelemen, Takács, Vajda, Puskás — Tőzsér, Halla, Órenstein (Tóth F„ 84. p.) — Ma- czkó, Magyar, Tóth I. Edző: Nagy György. A 10. percben Bánáti jól futott el a bal oldalon, éles beadásába a védők önfelál- dozóan beléptek. A 15. perc­ben Maczkó a szarvasi ötö­sön nem találta el a labdát, * és a védők felszabadítottak. A 18. percben Magyar 25 méteres lövését Pocsai szög­letre ütötte, majd a berúgást ismét mentette a szarvasi kapus. A 21. percben hazai támadás végén az eddigi legnagyobb gólhelyzet adó­dott Tabár előtt, de ő az ötösön kivárt, és a védők is­volna, de nem ezt tette, és a szöglet után a szarvasi vé­dőkről kipattanó labdát Tóth F. mintegy 20 méterről a léc alá rúgta, 1—1. A gólt egyébként szabálytalanság előzte meg, mert a szöglet­rúgás után Pocsait az ötö­sön belül a Kinizsi-védők szabályosan a kapuba lökték, és a. kipattanó labdából esett a gól. A nyilvánvaló szabálytalanságot Huták já­tékvezető nem vette figye­lembe, a reklamáló Pocsait pedig kiállította. nét mentettek. A 23. perc­jen Bánáti szögletrúgása itán Tabár fejesét Varga :sak nagy üggyel-bajjal udta menteni. A 42. perc­jen Petykó 40 méteres, ívelt övését Varga nehezen men­etté szögletre. Fordulás után Petykó jó övését Varga vetődve védte. \z 52. percben Tabár, egy jerc múlva Magyar már :sak a kapussal állt szem­jen, de a Kinizsi-védők is- nét az utolsó pillanatban nentettek. Ezután némi me-_ :őnyfölényt harcolt ki a ven- légcsapat, de helyzetet ismét i szarvasi csatárok hoztak jssze, amikor a 65. percben Wagyar üres kapuba tartó abdája a sárban elakadt, s rőzsér szögletre hárított, A (8. percben Magyar 18 mé- eres lövését Pocsai a bal 'első sarokból remekül fól­iázta ki. A 80. percben An­al kitűnő labdával indította rabárt, a szélső beadását Ma­gyar négy méterről, estében i hálóba továbbította, 1—0. \ 86. percben Petykó átadá­sát Magyar kapásból a kapu 'ölé lőtte. A 90. percben Po- ;sai egy szögletre tartó táb­lát könnyen felszedhetett A többet támadó és ka­pura is sokkal veszélyesebb szarvasi együttesnek gólok­kal kellett volna megnyernie ezt a mérkőzést. Az irreális talaj természetesen a véde­kezésre készült vendégeknek volt kedvező. A játékvezető sajnálatos hibája döntően befolyásolta az eredmény alakulását. Jó: Bánáti, An­tal, Tabár, ill. Halla. Ma­czkó. Csabai Pál További eredmények: H. Asz­talos J. SE—Miskolci VSC 0—0, Szolnoki MÁV MTE—Salgótar-* ján 0—1 (0—0). Lehel SC—Gyön­gyös 0—0, Eger SE—Kazincbar­cika 0—0. H. Bem J. SE—Hód­mezővásárhely 2—0 (1—0), H. Papp J. SE—H. Szabó L. SE 0—0. A KELETI CSOPORT Állása 1. D. Kinizsi 16 9 6 1 30-14 24 2. Eger 16 8 7 1 20-11 23 3. K.-barcika 16 8 5 3 24-12 21 4. Hmv.-hely 16 7 3 6 25-17 17 5. Szabó L. SE 16 6 5 5 26 23 17 6. Gyula 16 7 3 6 24-21 17 #7. D. Univer. 16 6 4 6 16-16 16 8. Szarvas 16 6 3 7 26-23 15 9. Papp J. SE 16 5 5 6 17-21 15 10. Bem J. SE 16 3 8 5 10-18 14 11. Salgótarján 16 4 6 6 14-19 14 12. Asztalos SE 16 4 6 6 16-22 14 13. Szolnok 16 4 5 7 11-15 13 14. Gyöngyös 16 4 5 7 13-22 13 15. MVSC 16 3 6 7 18-33 12 16. Lehel SC 16 4 3 9 7-16 11 A totó 9. 1, 1, X, X, heti telitalálata: 2, x, 1, 2, 2, 2, 2, 1, 2, 2, A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 9. heti totónyeremények az illeték le­vonása után a következők: 13 találatos szelvény 35 darab, nye­reményük egyenként 93 968 fo­rint. Ezek közül 13 plusz 1 ta­lálatos szelvény 10 darab, a nye­remény és a jutalom együtt 203 597 forint. 12 találatos szel­vény 773 darab, nyereményük egyenként 2836 forjnt. 11 talála­tos szelvény 8596 darab, nyere­ményük egyenként 255 forint. A 10 találatos szelvények száma 55 248 darab, nyereményük egyenként 60 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. Elutasították a magyar csapat óvását Hétfőn délelőtt Dortmundban a X. férfi kézilabda-világbajnok­ság versenybírósága megtárgyal­ta a magyar csapat óvását, me­lyet a vasárnapi Magyarország —Jugoszlávia mérkőzés utolsó, vitatott jugoszláv góljával kap­csolatban adtak be. A magyar beadványt elutasí­tották arra hivatkozva, hogy az időmérő és az IHF, a Nemzetkö­zi Kézilabda-szövetség hivatalos kiküldöttje az utólagos megkér­dezés során is egybehangzóan állította: a jugoszláv együttes egyenlítő gólja a játékidőn belül esett. Így az eredmény a pályán el­ért 20:20 maradt. TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG: Des. flgyagipar—Nagyszénás 1—0 A Baja és a Lajosmizse idegenben, a H. Kun B. SE hazai pályán győzött a listavezetők közül, s ez utóbbi éppen a DÉLÉP SC-t fektette két vállra. A Békés megyei csapatok? A Szeghalom súlyos vereséget szenvedett, az OMTK pedig értékes pontot hullajtott el saját otthoná­ban. A megyei rangadón, az Agyagipar fiatal csapata az 50. percben szerzett góllal legyőzte a nagyszénásiakat. A Füzesgyarmat—KTE mérkőzés a pálya használhatat­lansága miatt elmaradt. SPORT Zsilinszki Tünde és Hajdú László az Omerika Kupára utazik Holnap öttagú magyar tor­nászküldöttség utazik az Egyesült Államokba: Urvári Sándor, a Nemzetközi Tor* naszövetsége tagja, Guczoghy György kétszeres Európa- bajnok és edzője, Kisteleki Antal, valamint ketten Bé­késcsabáról; a tavalyi mes­terfokú talajbajnok Zsilinsz* ki Tünde és mestere, Hajdú László. A két magyar válogatott New Yorkban az Amerika Kupa elnevezésű, 10. ország részvételével sorra kerülő egyéni versenyen áll rajthoz, március 6—7-én. Ez a ver­seny speciálisan egyéni via­dal, lebonyolítása is sajátsá­gos: az első napon az össze­tett, a második napon a sze­renként! szabadon válasz­tott gyakorlatokat mutatják be a résztvevők, de úgy, hogy az illető ország férfi* és női versenyzőjének ered­ménye egynek számít. Két- két szeren mutatnak be gya­korlatot, és a verseny kiesé­ses rendszerű, s mód van arra, hogy például a máso­dik „körben” újra ugyanazt a tornaszert válasszák az in­dulók. Az Amerika Kupa után egy héttel később újabb magyar tornászdelegáció utazik a tengerentúlra, hat­hat, később kiemelésre kerü­lő férfi- és női tornász. Már­cius 13—14-én ugyanis At­lantic Cityben Egyesült Ál­lamok—Magyarország férfi és női válogatott találkozót bonyolítanak le. Visszaérkezés március 17- én. MNK DVTK-Bcs. Előre Sp. találkozó a negyeddöntőben Az MLSZ-ben hétfőn el­készítették a labdarúgó Ma­gyar Népköztársasági Kupa negyeddöntőjének sorsolá­sát. Március 10-én a követ­kező párosításban játszanak a még állva maradt csapa­tok: Ú. Dózsa—Volán SC (17.30 óra), Videoton—MO* TIM TE (14.30), Diósgyőri VTK—Bcs. Előre Spartacus (14.30) és MTK-VM—Komló. (14.00). * i * FOGADÄS a megyei TANÁCSNÁL. Tegnap dr. Becsei József, a megyei ta­nács elnökhelyettese fogad­ta Zalai Lászlót, a békés­csabai NB I-es labdarúgó­csapat vezető edzőjét, vala­mint- Kerekes- Attilát és Ku- rucz Ádámot. Elbeszélgettek a csapat felkészüléséről, a tavaszi szezon várható esé­lyeiről. A beszélgetésen je­len volt Araczki János, a megyei tanács elnökhelyette­se. Sasala János, a békéscsa­bai Városi Tanács elnöke és Fodor Géza, a megyei lab­darúgó-szövetség elnöke. * * * PÁSZTOR: RÉSZLEGES ÍNSZALAGSZAKADAS. Mint ismeretes, szombaton, a Bp. Honvéd elleni bajnoki mérkőzésen megsérült Pász­tor József. A békéscsabai kö­zéppályás bokáját gipszbe tették, s a rögzítő kötést két hétig kell^viselnie. Az orvo­si megállapítás szerint rész­leges ínszalagszakadást szen­vedett, ami azt jelenti, hogy hosszabb ideig nem számít­hatnak rá. BCS. AGYAGIPAR—NAGYSZÉ­NÁS 1—0 (0—0) Békéscsaba, 250 néző. V. őrző I. Agyagipar: Uhrin — Pittner. Németi, Kovács, Nagy — Bog­nár, Lukács — Turcsek, Szoko- lai (Bárány). Szlávik (Bottá), Balogh A. Edző: Szabó László. Nagyszénás: Frák — Zábrák Brakszatórisz,' Békési, Ver- bőczi — Pabar, Rozsár (Les- tyán). Nagy — Deák (Bálint), B. Tóth, Szűcs. Edző: Burázs György. 50. perc: Gyors jobb oldali csa­bai támadás végén Kovács be­ívelt» labdáját a jókor érkező Lukács közelről a léc alá vágta. 1—0. Az Agyagipari ..csikócsapata” fegyelmezett játékkal gvőzte le a rutinos játékosokból álló szé- násiakat. A megyei rangadón iramos. sportszerű mérkőzésen, megérdemelt hazai győzelem szü­letett. A vendégek játéka ezút­tal csalódást okozott. Jó: Pitt­ner, Németi Nagy. Lukács. Ba­logh A., ill. Frák. Brakszatórisz. Békési, B. Tóth. Uhrin János OROSHÁZI MTK— MINDSZENT 0—0 Orosháza. 500 néző. V: Varga. OMTK: Bugyik — Hegedűs, Raf- fai. Rábai. Gulvás — Jámbor- csik. Kökény, Nagy (Szalka) — Tapasztó (Füsti). Papp Deák. Edző: Rábai László. Mindszent: Tusjak — Pelyva. Bartucz. Lő- rincz — Tóth! Bánfi. dr. Szel- jak. Papp (Nádasdi) — Csönge­tő, Nagy. Farkas. Edző: Jelenfi István. A lábszárig érő ..iszapfürdő­ben” kevés mozzanat emlékez­tetett a labdarúgásra. Jó: Rá­bai. Gulyás. Jámborcsik Tapasz­tó. ill. Tusiak. Farkas. Varga Zoltán JÁNOSHALMA—SZEGHALOM 4—1 (3-1) Jánoshalma, 500 néző. V: Jung. Jánoshalma: Bozics — Faddi. Bátyi. Liliom. Urbán — Kolozs­vári, Giesinger (Tóth) — Juhász. Szölősi' (Vasvári), Csovcsics. Szabó. Edző: Rabcsák Tivadar. Szeghalom: Pálinkás — Balázs Szász, Reinhardt. Bakos (Tóth) — Zsombok II., Kun, Bernáth — Alberti. Zsombok I., Tar. Ed­ző: Búza Barna. 5. perc: Szabadrúgás után a beívelt labdát Reinhardt a háló­ba fejelte, o—1. 20. perc: A játékvezető a csú­szós talajon nagyot esett, s csak Kondoros—Medgyesegyháza 1—0 (0—0). Kardos. 200 néző. V: Fáb- ry. Kondoros: Búzás — Szász, Czesznak. Viszkok. Ladnyik — Kovács, Kóródi, Zöldi — Fili- pinyi, Sztvorecz, Szpisják (Kies- ka). Edző: Pljesovszki Mihály. Medgyesegyháza: Machlik — Ora- vecz, Kituljak, Potocska (Zana), Kiss — Mocsári. Tóth. Liker — Marsi, Misota, Varga. Edző: Lós József. Sáros, mély talajú pá­lyán lejátszott mérkőzés, jó já­ték nem alakulhatott ki. Az ösz- szecsapásnak a küzdelem volt a fő jellemzője. G: Kicska. Jó: az egész kondorosi csapat, ill. Machlik, Kituljak, Kiss, Liker. (Sztvorecz János) Békés—H. Szalvai SE 1—0 (1—0). Békés, 500 néző. V: Dér. Békés: Makai — Szabó, Papp,. Balogh. Vágási — Zseák. Fele- gyi. Ónodi — Vozár. Kátai, Ke- repeczki (Gonda). Edző: Jenei Sándor. H. Szalvai: Budai — Burázs, Vári, Bartyik, Szabados — Bállá. Viczián, Kosa — Kert- megi. Bakos (Andó), Simon. Edző: Sebestyén János. Labda­rúgás helyett mélyszántás folyt a pályán, így tervszerű akciók­ról. pontos átadásokról szó sem lehetett. A hazai csapat jóval több helyzetet teremtett, de ezek rendre ki is maradtak. G: Vo­zár. Jó: Szabó. Vágási, Zseák, Ónodi, ill. Budai, Vári, Viczián, Kertmegi. (Nagy Mihály) Gyulavári—Sarkad 2—1 (1—1). Gyula. 30D néző. V: Kovács. Gyulavári: Szobck — Szentesi, Karácsony, Kurucz, Berndt — Szat)ó, Szűcs, Dobra — Szilágyi (Petróczki), Veres (Szatmári). Bondár. Edző: Himer József. Sarkad: Triffa — Rácz, Tóth, Bakos, Kiss — Sándor. Juhász, Zsilák — Papp, Sánta. Boka II. Edző: Vasvári Péter. Küzdelmes mérkőzésen, biztosan győzött a hazai csávát. G: Kurucz, Sznt­öt perc múlva folytatódott a já­ték. 25. perc: Juhász beadását Sza­bó csúsztatta a kapuba. 1—1. 35. perc: Szabó beadását Sző- lősi előbb a kivetődő kapusba lőtte, de a felperdülő labdát Csovcsics a léc alá fejelte, 2—1. 42. perc: Faddi labdája át­szállt a védők fölött, a befutó Juhász a hálóba lőtt 3—1. 62. perc: Tóth beadását Csov­csics Juhász elé fejelte, aki egy­ből a hosszú sarokba lőtt. 4—1. A sáros, csúszós talajon mind­két csapat nagyon igyekezett, nagy iramú, élvezetes játék ala­kult ki. A házigazdák jobban mari, ill. Zsilák. Jó: Szentesi, Kurucz, Berndt. Dobra, Kará­csony, ill. Tóth, Sándor, Zsilák. (Kotroczó Dezső) Mezőhegyes—Mezőberény 1—0. (1—0). Mezőhegyes, 400 néző V: Ancsin. Mezőhegyes: Bányai — Molnár, Pepó, Szatmári, Haran­gozó — Nyári, Bakai, Ács (Po­pon), Kovács — Boros (Koszó), Csordás S. Edző: Cziráki József. Mezőberény: Szikora — Han- csák. Harmati J., Szabó, Rácz — Kolozsi, Mészáros, Wagner (Hrabovszki) — Gazsó, Burai, Harmati L. Edző: Jakab János. Az eredmény a herényiek szá­mára hízelgő, hiszen egy bün­tetőt és sok gólhelyzetet hagy­tak ki a hazaiak. G: Pepó (11-esből). Jó: a Mezőhegyes közvetlen védelme, ill. Gazsó, Burai, Harmati J., Harmati L. (Liker Lajos) • Gerendás—Battonya 1—1 (0—0). Gerendás, 100 néző. V: Mészá­ros. Gerendás: Sütő — Ancsin, Kovács, Tóth II., Tóth I. — Pusztai, Kruzslicz (Faragó), Ta­pasztó (Mezőfi) — Kun, Krizsán, Nagy. Edző: Zahorán György. Battonya: Siti — Morár, Boár, Vrányis, Nagy — Szabó,* Juhász, Tóth (Korpa) — Lukácsi, Iglódi (Fekete), Kőszegi. Edző: Major László. Szabadrúgásból estek a gólok. G: Tóth I., ill. Szabó. Jó: Tóth I., Tóth II., Kovács, ill. Szabó, Morár, Lukácsi. (Ko- cziszky András) Határőr Dózsa—Gyomaendrőd STK 3—1 (2—1). Orosháza, 250 néző. V: Búzás. Határőr Dózsa: Tardi — Tóth, Alberti, Hajdara, Nagy — Széman (Pajkos). Di- nya. Csák — Gurzó (Bányai), Török, Czimrák. Edző: Zalai An­tal. Gyomaendrőd: Béres — Kurilla L.. Sike, Szokolai, Ku- rilla K. (Nagy) — Csilek F., Gonda, Pelyva — Forgács, Po- lányi (Csilek L.). Sass. Edző: bírták erővel és lelkesebbek is voltak. Jó: Csovcsics. Szabó. Ju­hász, ill. Bernáth. Alberti. További eredmények: H. Kun B. SE—DÉLÉP SC 2—0, Szentes— Lajosmizse 0—1, Szegedi Kender —Baja 1—4, H. Porcelán—Tisza- kécske 0—1. A Füzesgyarmat—Kecskeméti TE mérkőzés elmaradt. Ifjúságiak: Bcs. Agvagipar— Nagyszénás 5—0 H. Kun B. SE —DÉLÉP SC 0—0, Szentes—La­josmizse 5—0. Jánoshalma—Szeg­halom 2—1, Sz. Kender—Baja 0—3. OMTK—Mindszent 5—2, H. Porcelán—Tiszakécske 1—2. A Füzesgyarmat—KTE találkozó el­maradt. A területi labdarúgó-bajnok­ság állása: 1. Baja 16 14 1 1 42-8 29 2. H. K. B. SE 16 11 3 2 36-11 25 3. Lajosmizse 16 10 4 2 26-15 24 4. DÉLÉP SC 16 10 2 4 37-17 22 5. KTE 15 7 4 4 25-17 18 6. OMTK 16 5 5 6 21-23 15 7. Bcs. Agyag. 16 5 5 6 21-28 15 8. H. Porcelán 16 5 5 6 22-30 15 9. Nagyszénás 16 5 4 7 18-21 14 10. Füzesgy. 15 5 4 6 26-32 14 11. Jánoshalma 16 5 4 7 22-28 14 12. Mindszent 16 5 4 7 11-22 14 13. Tiszakécske 16 3 4 9 14-19 10 14. Szeghalom 16 3 2 11 20-33 8 15. Sz. itender 16 3 2 11 21-39 8 16. Sz.Vízmű x 16 4 1 11 20-39 8 x = csonka ifjúsági csapat ki­állása miatt egy pont levonás. Erdei Ferenc. Hatalmas iram és küzdelem jellemezte a sportszerű mérkőzést: G: Dinya, Gurzó, Tör^k, ill. Gonda (11-esből). Jó: mindkét csapat játékosai dicsé­retet érdemelnek. (Izsóid Mik­lós) Mezőkovácsh.—Tótkomlós 2—2 (2—1). Mezökovácsháza, 300 né­ző. V: Prókai. Mezökovácsháza: Marovka — Kerekes, Pócsik, Földi, ökrös — Ale, Plástyik, Mákos — Pajkó, Bartyik, Her- jeczki L. (Bállá). Edző: Pasek Mihály. Tótkomlós: Bordás — Szpisják, Fodor, Czirle, Doma- novszki — Varga, Arató, Bartos — Zsinger (Csikai), Kvasznovsz- ki, Poljak. Edző: Nagy Ferenc. Mély talajú pályán, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. Kiállítva: Pajkó (20. p.) utánrú- gásért. G: Mákos, Herjeczki (11-esből), ill. Arató, Bartos. Jó: Pócsik, Ale, Plástyik, ill. Bor­dás, Vartos, Kvasznovszki. (Ma- tula Miklós) Gádoros—Medgyesbodzás 2—0 (1—0). Gádoros, 350 néző. V: Né­meth. Gádoros: Peres — Lárin- csik, Garai, Kondacs, Hegedűs — Pisont A. (Pisont P.), Nagy, Orbán — Héjas (Gelegonya), Podmaniczki, Szőke. Edző: Lenti József. Medgyesbodzás: Lajos — Kocsis, Zielbauer, Bali, Serfőző — Gabnai, Oláh (Sánta), Og- rincs — Szabó (Kohanyecz), Varga. Sódar. Edző: Túri Mi­hály. A nehéz talajhoz kitünően alkalmazicodó és jobb erőben levő hazaiak megérdemelten győztek. G: Héjas 2. Jó: Pisont A.. Nagy K., Kondacs, Szőke, ill. Lajos, Zielbauer. (Törőcsik András) Ifjúságiak: Mezőhegyes—Mező­berény 2—3, Mezökovácsháza— Tótkomlós 4—0, Gerendás—Bat­tonya 1—0, Gyulavári—Sarkad 1—1, Kondoros—Medgyesegyháza 5—0, Gádoros—Medgyesbodzás 3—0. j A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Békés 16 12 2 2 35-6 26 2. Mezőh. 16 11 2 3 42-16 24 3. Gádoros 17 9 3 5 38-22 21 4. M.-bodzás 17 8 5 4 24-14 21 5. H.-őr Dózsa 17 9 3 5 28-20 21 6. M.-egyh. x 16 9 2 5 27-18 19 7. Gyulavári 17 8 2 7 24-23 18 8. Battonya 17 7 4 6 25-27 18 9. GYESTK 17 7 2 8 20-31 16 10. Tótkomlós 16 4 6 6 16-21 14 11. Sarkad 16 5 3 8 17-33 13 12. Mezőberény 17 3 6 8 18-26 12 13. Mk.-háza 17 4 4 9 20-35 12 14. Kondoros 17 4 4 9 21-39 12 15. Gerendás 16 3 5 8 15-21 11 16. H. Szalvai 17 2 3 12 16-34 7 x = csonka ifjúsági csajiat ki­állása miatt egy pont levonva. Lukács lövése a lcc alá tart — ezzel a góllal nyert a Bcs. Agyagipar a Nagyszénás ellen. (Világosabb mezben a ha­zaiak láthatók) Fotó: Szekeres András MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Meglepetés nélküli forduló A megyei labdarúgó-bajnokságban az éllovasok hazai pályán mindössze egy góllal tudtak nyerni, igaz ez két pontot jelentett. Persze, mindez részben betudható an­nak — s másutt is —, hogy olykor labdarúgás helyett mélyszántás folyt a pályákon.. Talán ennek is köszön­hető, hogy kevés gól esett a fordulóban, kivéve Oros­házát, ahol a Határőr háromszor talált a Gyomendrőd kapujába, illetve Mezőkovácsházát, ahol mindkét csapat kétszer volt eredményes. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedl G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Séleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Ki­adja a Békés megyei Lapkiadó vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hirlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy bónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzttnk meg és nem küldünk vissza.