Békés Megyei Népújság, 1982. március (37. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-16 / 63. szám

1982. március 16., kedd SPORT SPORT SPORT LABDARUGÓ NB II: Rangadót nyert a Szarvas Sz. Főiskola Sp.-HMSE 1-0 (1-0) Szarvas, 2500 néző. V: Palik. Szarvas: Gulyás — Filyó, Szilágyi, Petneházi, Bánáti — Kupeczki, Erős (Petykó, 37. p.), Antal — Tabár, Magyar, Somogyi. Edző: Szalai Miklós. HMSE: Ulbert — Szenti, Bazsó, Fehér (Szadeczki, 83. p.), Gellért — Bálint dr.. Varga, Feleki — Csernus, Stark, Tassi. Edző: Bánkúti László. Élen a Videoton Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság vasárnap befejező­dött 24. fordulója után a Videoton került a táblázat élére, miután otthonában 2—1-re legyőzte a Volán SC-t, a rangadón pedig Győrben a Rába ETO 2-0- ra nyert az Ü. Dózsa ellen. Az élen most ez a hely­zet: 1. Videoton 34, 2. Rába ETO 32 (68—35), 3. Ü. Dó­zsa 32 (41—22), 4. FTC 31 pont. * * * AZ NB I IFJÜSÁGI BAJNOKSÁG Állasa Kezdés után a Szarvas ve­hette • át a kezdeményezést, a 3. percben Antal szabadrúgá­sa suhant el a felső léc mel­lett. A 8. percben Magyar jól perdített Tabár elé, aki­késlekedett a lövéssel, és így a kifutó Ulbert mentett. A 15. percben a szarvasiak tá­madó ' kedve góllá érett. Egy veszélyesnek ígérkező táma­dást Bazsó szögletre hárított. Bánáti jól ívelt a kapu elé, és Kupeczki remek csúszta­tott fejessel a bal alsó sarok­ba küldte .a labdát, 1—0. Kezdés után Stark az ötös sarkán nem ért el egy ke­resztbe suhanó labdát. A 16. percben Erős célozta meg a vásárhelyi kaput, de éles lö­vése mellé szállt. A 23. perc­ben a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki: gyors szarvasi támadás végén So­mogyi üres kapuba tartó lab­dája a kapufáról pattant ki Tabár elé, a szélső azonban kapásból magasan az üres kapu fölé lőtt! Ezután a fél­idő végéig esett a színvonal, a kapuk nemigen kerültek veszélybe. Szünet után az első ese­mény Bazsó közeli fejese volt, de Gulyás elvetődve vé­dett. A 65. percben szöglet­rúgás után Mágyar került gólhelyzetbe, de kapu fölé lőtt. A 68. percben Tabár a hálóba lőtt, a játékvezető azonban les címén nem adta meg a gólt. Az utolsó ne-; gyedórában az erős széltől támogatott HMSE nagy erő­feszítést tett az egyenlítésért, de igazi gólhelyzete nem volt, s így az eredmény sem változott. A két együttes már hagyo­mányosnak mondható nagy csatája ezúttal is szép szá­mú közönséget vonzott. Most sem csalódott a nézősereg, mert egy órán át igen jó mérkőzést láthatott. Az ötle­tesen és helyenként jól ját­szó Szarvas megérdemelten nyert. A vásárhelyiek csak a mezőnyben nyújtottak el­fogadhatót, a kapu előtt el­fogyott a tudományuk. Soro­zatos műesésekkel próbáltak legalább döntetlent 'kiharcol­ni, de a jól vezető Palik eze­ket nem honorálta. Jó: Szilágyi, Antal. Tabárf ill. Szenti, Csernus. Csabai Pál További eredmények: Kazinc­barcika—Salgótarján 1—0 (1—0), Szolnoki MÁV-MTE—Miskolci VSC 1—1 (0—0). DUSE—H. Szabó L. SE 1-»1 (0—1). H. Papp J. SE —H. Bem J. SE 2—0 (2—0). H. Asztalos J. SE—D. Kinizsi 2—1 (2—1). Eger SE—Gyöngyös 3—2 (1-1). A KELETI CSOPORT Állasa 1. D. Kinizsi 18 9 7 2 32-17 25 2. Kazincb. 18 10 5 3 27-12 25 3. Eger 18 9 7 2 24-15 25 4. Szabó L. SE 18 7 6 5 30-24 20 5. Hmv.-hely 18 8 3 7 27-18 19 6. Gyula 18 7 5 6 25-22 19 7. D. Univ. 18 6 6 6 18-18 18 8. Szarvas 18 7 3 8 27-26 17 9. Papp J. SE 18 6 5 7 19-23 17 10. Asztalos SE 18 5 7 6 19-24 17 11. Salgótarján IS 5 6 7 16-21 16 12. Gyöngyös 18 5 5 8 16-25 15 13. MVSC 18 4 7 7 22-34 15 14. Szolnok 18 4 6 8 12-17 14 15. Bem J. SE 18 3 8 7 16-22 14 16. Lehel SC 18 4 4 10 7-19 12 Lehel SC—Gyula 0—0 Jászberény, 1200 néző. V: Szentkuti. Lehel SC: László — Korsós, Fénves, Lukácsi. Krasnyánszki — Szabó (Lakatos, 53. p.), Kovács, Barta (Sulyok, 66. p.) — Dzurják, Szívós, Feny­vesi. Edző: Temesvári Tibor. Gyula: Hanyecz — Mohácsi. Láza Lipták, Lukoviczki — Fodor, Csorba, Kocsis (Cserháti, 66. p.) — Vágó, Ottlakán, Jónás (Tóth II., 59. p.). Edző: Szűcs Mihály. Közepes iramban, enyhe hazai fölénnyel kezdődött a találkozó. Ez meg is felelt volna a gyulaiak taktikájá­nak : többször nyílott alka­lom gyors ellenakciók veze­tésére. A 30. percben ma­radt Jd a mérkőzés legna­gyobb vendéghelyzete, ami­kor Lipták, Vágó, Jónás volt a labda útja, de a szélső nyolc méterről a kapussal szemben hibázott. A Kocsis irányította gyulai támadások továbbra is menetrendszerű­en gördültek László kapu­jára. de ezúttal sem volt, aki az NB I-es rutinnal rendel­kező csatárok közül a sereg­hajtó otthonában feltegye az i-re a pontot. Az utolsó tíz percben változott a kép, fel­jöttek a jászberényiek. így végeredményben a döntetlen valósnak mondható. Jó: Or­sós, Lukácsi, ill. Láza, Fo­dor, Lipták. Hutás-motoros idénynyitó 1. ZTE 20 16 2 2 49-17 34 2. Bp. Honv. 20 15 3 2 56-22 33 3. DM VSC 20 11 5 4 29-20 27 4. Ü. Dózsa 20 8 7 5 30-24 23 5. Vasas 21 9 5 7 26-22 23 6. Haladás 21 9 4 8 34-29 22 7. B.-csaba 20 9 3 8 36-32 21 8. FTC 20 9 2-9 50-44 20 9. Tatabánya 20 9 2 9 34-32 20 10. SZEOL AK 20 9 2 9.20-22 20 11. Rába ETO 21 7 5 9 27-30 19 12. Csepel 20 7 5 8 29-33 19 13. NYVSSC 20 7 4 9 25-31 18 14. PMSC 20 8 1 11 32-31 17 15. DVTK 20 5 7 8 30-35 17 16. Videoton 21 5 4 12 25-40 14 17. Ózd 20 4 2 14 22-51 10 18. Volán SC 20 1 5 11 18-57 7 Kézilabda Bcs. Előre Spartacus—Győ­ri Textil 25—25 (15—13). Női kézilabda vidékbajnokság. Debrecen, 1000 néző. V: Bó- dy. Lovas. Előre: Bjelik — Oláh I. 3, Nagy 15 (10), To- bakné 1, Juhász—Nagy 2, Rácz É„ Kisuczki 2. Csere: Kovácsné (kapus), Varga, Oláh II. 2. Hegedűs, Giczey. Kitűnően kezdtek a lila­fehér lányok, s már az 5. percben 5—0-ra, a 16.-ban 11—6-ra vehettek. Ezt köve­tően érthetetlenül alább ha­gyott a lendület, a védeke­zésbe több hiba csúszott, s ezt a győriek ki is használ­ták. Sikerült felzárkózniuk. Fordulás után a textilesek kezdtek jobban, s a 40. percben egyenlítettek (16— 1-6). A 46. percben 19—19-nél a csabaiak emberhátrányból kétgólos előnyt szereztek, de ezt nem tudták megtartani. A mérkőzés befejezéséig fel­váltva estek a gólok, de a győzelem egyik csapatnak sem sikerült. A. végig jó ira­mú, küzdelmes mérkőzésen a Csulikné és Jakab nélkül felálló csabaiak közelebb áll­tak a győzelemhez •i 1:7 Kőbányán Kőbányai Porcelán—Bcs. MÁV 7:1 (2438:2350). NB I-es női tekemérkőzés. Budapest. Dobások: Gerencsér 418, Vadné 420, Czéró 416. Hol- czerné 411, Feketéné 409, Ku- ruezné 364, ill. Pállfiné 403, Váczi 398, Molnárné 396, Heidt 394, Galu 386, Jan- tyik 373. Az egyidényes te­kebajnokság második for­dulóján újabb vereséget szenvedett a Bcs. MÁV csa­pata a Kőbányai Porcelán­tól, ezúttal a fővárosban (az első fordulóban 6:2-re nyer­tek a kőbányaiak Békéscsa­bán). Miskolcon, Szegeden Vasárnap Miskolcon a slalo- m07.ók területi bajnokságának első fordulójával, kezdetét vette az autós versenyidény. Érdekes­sége, hogy a 700 köbcentisek kö­zött rajtoló Pilán János kategó­ria- és abszolút győzelme mind­össze egyetlen bolya feldöntésén múlott, mert ezzel a —5 másod­perccel 4. helyre szorult vissza. A Békés megyei Volán SC eredményei: 1150 kem: '1. dr. Hutter — Skoda. 1300 kem: ... 4. Bertók. 5. Szekeres, 6. Mucsi — valamennyien Lada. 700 kem: . , . 4. Pilán ... 9. Kardos — mindkettő Trabant. Abszolút sorrendben: ... 5. dr. Hutter . . . 7. Pilán. A második fordulót Szolnokon, a harmadikat- (au­gusztus 29-én Békéscsabán ren­dezik, majd októberben Kecske­méten lesz az országos döntő. A salakmotorosok vasárnap Szegeden kezdenek, 10 órakor a Debreceni Volán ellen csapatbaj­noki találkozót vívnak. Mától a Tisza-parti szakosztállyal közö­sen edzőtáborban vesznek részt a gyulaiak. Név szerint: Farkas F., Rusz és Mikó, valamint az, utánpótlás képviselői közül: Szász, Árgyelán, ifj. Gyepes és Bert. Hiányzik a névsorból a tavalyi II. osztályú bajnokság ezüstérmese, akit a téli edzőtá­borban tanúsított magatartása miatt július 31-ig eltiltott a sportegyesület a versenyzéstől. Farkas Ferenc írásbeli dorgálás­ban és pénzbüntetésben része­sült — tájékoztatott Ilovszki László, a Bcs. Volán SC elnöke. Újság, hogy Szegeden Mészáros — miután egyesülete nem adta ki Szolnokra, leállt és nem ver­senyez, Fogas Imre pedig abba­hagyta. Az ifjúsági bajnokságért: Kőbányai Porcelán—Bcs. MÁV 3:1 (760:730). A Békés­csaba dobói: Lagzi 390, Kozma 340. Totó A totó 11. heti telitalálata: x, x, x, 2, x, 1, .1, x, 2, 2, x, x, 1, 2. A Sportfogadási é£ Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 11. heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 2 darab. Nyereményük egyenként 1 685 135 forint. 13 plusz 1 találatos szel­vény nincs. 12 találatos szelvény 45 darab, nyereményük egyen­ként 49 930 forint. 11 találatos szelvény 606 darab. nyeremé­nyük egyenként 3708 fprint. A 10 találatos szelvények” száma 5621 • darab, nyereményük egyen­ként 600 forint. TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Döntetlenek fordulója A területi bajnokság vasárnapi mérkőzései közül hat végződött x-re, csupán a Baja és a H. Porcelán (az előb­bi Orosházán) szerzett két pontot. Gól is alig akadt — Jánoshalmán, Füzesgyarmaton és Szentesen egyik csa­pat sem talált ellenfele hálójába. így érthető, hogy a táblázaton alig volt mozgás, csupán az OMTK és a H. Porcelán cserélt helyet egymással. Akárcsak a megyei bajnokságban, itt is némelyik mérkőzésen elég paprikás volt a hangulat. Az- egyik megyei rangadón, a Bcs. Agyagipar—Szeghalom találkozón hárman jutottak a ki­állítás sorsára, a másikon még sajnálatosabb eset történt. Füzesgyarmaton a hazaiak egyik labdarúgója lábtörést szenvedett. Amit ezzel kapcsolatban külön is érdemes szóvá tenni, az orvos sürgős hívására is, csak két órával később érkezett mentő a helyszínre. BAJA—OROSHÁZI MTK 2—1 (0—1). Orosháza, 1500 néző. V.: Bör- csök. Baja: Majzlinger — Gla- vatit.y. Szabó. Popp — Pesti, Prikidánovics, Takács — Bognár (Sárközi), Evanics, Radics (Csin- csák). Keresztes. Edző: Rónai Sándor. OMTK: Bugyik — He­gedűs. Raffai. Rábai. Gulyás — Jámborcsik, Nagy (Füsti). Kö­kény — Tapasztó, Papp (Szegi), Deák. Edző: Rábai László. A 15. percben Jámborcsik ügyes cselekkel elhúzott a jobb­szélen, középre lőtt. a labdát Papp egyből a kapuba vágta, l—o. Az 51, percben egyenlítettek a vendégek. A bizonytalankodó hazai védelem röviden szabadí­tott fel. Takács lecsapott a lab­dára, és 20 méterről ballal nagy gólt lőtt a iöbb felső sarokba, l—l. A 73. percben Gulyás felesle­gesen cselezett a 16-os környé­kén. Keresztes megszerezte a labdát. elhúzott, és a közben kimozduló Bugyik mellett az üres kapuba löt. 2—l. Hírnevéhez méltóan szerepelt Orosházán a Bajai SK. A ha­zaiak vezető gólja felrázta őket. fokozatosan átvették a játék irányítását. és nem egy alka­lommal csak Bugyik parádés védései akadályozták meg őket a góllövésben. A hazaiaknak is akadtak helyzeteik. meggyőző fölényt azonban nem tudtak ki­harcolni: Jó: Majzlinger. Takács. Evanics, Keresztes, ill. Bugyik. Hegedűs, Rábai. Jámborcsik. Varga Zoltán SZEGHALOM—BCS. AGYAG­IPAR 1—1 (1—0). Békéscsaba. 250 néző. V.: Ka­rácsony. Szeghalom: Pálinkás — Reinhardt. Szász. Bakos, Tar — Himer, Kun (Zsombok II,.). Alberti * — Kovács. Bernáth. Zsombok I. Edző: Búza Barna. Agyagipar: Uhrin — Pittner. Bognár. Németi. Szlávik — Ko­vács. Lukács. Bárány — Turcsek. Szokolai (Deres). Balogh A. Ed­ző: Szabó László. 39. perc: a tétovázó hazai vé­dők és a kifutó kapus felett Kun a léc alá fejelt. 1—0. A 70. percben Kovács gólba tartó labdáját Alberti kézzele ál­lította meg a 16-oson belül. (A játékvezető sípja néma maradt.) Tíz perccel később Kovács 18 méteres szabadrúgását Pálinkás a gólvonalon túlról kotorta ki. A 83. percben egyenlítettek a csabaiak. Kovács fejese a jobb­felső sarokba kötött ki, 1—1. Szikrázó, helyenként durvasá­gokkal — s ebben a vendégek jártak élen — kiállításokkal tar­kított mérkőzés. Sajnos, ehhez nagyban hozzájárult az indisz- ponáltan ténykedő játékvezető, is. Egy nyilvánvaló' ll-est és egy szabályos gólt nem adott meg az Agyagipar javára. Kiál­lítva:- Kovács utánrúgásért. Ba­kos, Balogh A. kakaskodásért. Jó: Szász. Tar, Zsombok I.. ill. Kovács (a mezőny legjobbja), Éognár, Németi, Bárány. Uhrin János füzesgyarmat—nagyszé­nás 0—0. Füzesgyarmat, 600 néző: V.: Jung. Füzesgyarmat: Kozári — Varga I.. Kiss. Lőrincz. Rózsa — Hogyesi, Komáromi' I.. (Lauren­csik), Kamos — Friderikusz (Ba­ton), Komoróczki II., Gulyás. Edző: Ondrik István. Nagyszénás: Frák — Lestyán. Békési, Brakszatórisz. Verbőczi — Nagy, Szűcs. Bálint — Pe- lyák. B. Tóth. Pabar. Edző: Bu- rázs György. A nagy tét sem indokolja, hogy már a 2. percben súlyos sérülés történt: Békési durva be- lemenése után Friderikusz láb­törést szenvedett. A küzdelmes mérkőzésen a hazaiak nem tud­ták érvényesíteni fölényüket, sorra kihagyták a helyzeteket. Jó: Kozári, ill. Verbőczi. Szabó László További eredmények: János­halma—DÉLÉP 0—0. Lajosmizse— KSZVSE 1—1. H. Porcelán— Mindszent 3—2, Szentesi Vízmű— H. Kun B. SE 0—0, Tiszakécske —KTE 1—1. Ifjúságiak: Laiosmizse— KSZVSE 2—1. H. Porcelán— Mindszent 2—2. Szentesi- Vízmű— H. Kun B. SE 0—3. Füzesgyar.- mat-—Nagyszénás 1—3; János­halma—DÉLÉP 1—1. Tiszakécs­ke—KTE í—l, OMTK—Baja 2—^ A területi labdarúgó-bajnok­ság állása: í. Baja 18 16 1 1 47- 9 33 2. H. Kun B. SE is 12 4 2 37-11 28 3. Lajosmizse 18 11 5 2 29-16 27 4. DÉLÉP 18 11 3 4 40-17 25 5. KTE 17 7 6 4 27-19 20 6. H. -‘Porcelán 18 6 6 6 26-33 18 7. OMTK 18 6 5 7 23-25 17 8. Mindszent 18 6 4 8 17-26 16 9. Agyagipar 18 5 6 7 22-32 16 10. Nagyszénás 18 5 5 8 18-22 15 11. Jánoshalma 18 5 5 8 22-30 15 12. Füzesgyarm. 17 5 5 7 27-36 15 13. Tiszakécske 18 3 5 10 15-21 11 14. Szeghalom 18 3 4 11 22-35 10 15. Sz. Kender 18 3 4 11 23-41 10 16. Szentesi V. x 18 4 2 12 20-42 9 x = csonka ifjúsági csapat kiál­lítása miatt egy pont levonva. A Bcs. Agyagipar—Szeghalom mérkőzésen is paprikás volt a hangulat. Több durva belemenést láthatott a gyér számú közönség. Persze a játékvezető sem maradt tétlen, három já­tékosnak mutatott föl piros kártyát Fotó: Jávor Péter MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Mindössze 17 gól a 8 mérkőzésen A bajnokság vasárnapi fordulójában csak a béké­siek tudták többször bevenni ellenfelük kapuját (4—0), a többi pályán egy-két gólos győzelem született, kivéve a Gerendás—Mezőberény találkozót, ahol egyik csapat sem volt eredményes. Ami viszont érdekes, a Gyoma- endröd, a Gádoros és a Medgyesbodzás idegenben győ­zött. Békésen és Orosházán paprikás volt a hangulat, két-két játékos jutott a kiállítás sorsára. Békés—Sarkad 4—0 (1—0). Bé­kés, 400 néző. V: Szabó S. Bé­kés: Makai — Szabó, Papp, Fe- legyi, Vágási — Zseák, Ónodi, Lipták (Bobcsek) — Vozár (Gon- da), Kátai, Kerepeczki. Edző: Je­néi Sándor. Sarkad: Trifa — Tóth II., Sándor. Sánta, §ajti — Zsilák. Kiss, Bakos — Papp, Boka (Soós). Juhász. Edző: Vas­vári Péter. A veszélyes zónában levő vendégek csikócsapata ,.fog­gal-körömmel” harcolt, de köz­ben idegileg felbomlott. Kiállít­va: Sándor, Sajti. G: Felegyi 2, Kerepeczki (11-esből), Vozár. Jó: Felegyi (a mezőny legjobbja), Vágási, Szabó, Bobcsek, ill. Tri­fa. Tóth II. (Nagy Mihály) Gyomaendrőd STK—H. Szalvai SE 2—0 (0—0). Békéscsaba. 100 néző. V: Mák. Gyomaendrőd: Béres — Kurilla. Sike. Gonda, Szakálos — Sass. Polonyi, Csa- lah F. — Kurilla K. (Nagy), Pelyva. Forgács. Edző: Erdei Fe­renc. Szalvai: Budai — Viczián, Vári, Bartyik. Kamarás — Bállá (Nagy), Szabados, Kosa — Kert- megi. Bakos, Simon. Edző: Se­bestyén János. Kitűnő, játékve­zetés mellett, megérdemelt ven­déggyőzelem született. G: Gon­da. Nagy. Jó: Béres. Gonda, Szakálos. ill. Budai, Vári. Bállá. (Sztoján János) Gerendás—Mezőberény 0—0. Gerendás, 120 néző. V: Szarvas L. Gerendás: Sütő. — Ancsin (Hürkecz), Tóth II.. Kovács, Tóth I. — Tapasztó.. Pusztai, Kruzslicz (Mezőfi) — Nagy. Kun, Krizsán. Edző: Znhorán György. Mezőberény: Szikszai — Han­csák, Harmati J., Rácz, Harmati L. — Czinanó, Kolozsi, Fábián — Gazsó, Lakatos* Mészáros. Edző: Jakab János. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a Mezőberény közelebb állt a győzelemhez. Jó: Pusztai, Kovács, ill. Hancsák, Harmati J., Gazsó. (Kocziszky András) Gádoros—Medgyesegyháza 2—1 (1—1). Magyarbánhegyes, 150 né­ző. V: Mészáros. Gádoros: Ve­res — Lőrincsik, . Garai, Hege­dűs, Orbán — Kondacs, Héjas, Pisont — Nagy, Podmaniczki, Szőke. Edző: Lenti József. Med­gyesegyháza: Machlik — Ora- vecz, Potocska, Kituljak, Kiss — Tóth, Zana, Plástyik — Vágó, Misota, Marsi. Edző: Lós József. Egyenlő erők küzdelmében, ka­pushibából nyert a Gádoros. G: Héjas, Szőke, ill. Misota. Jó: Veres, Lőrincsik, Garai, ill. Kiss, Oravecz, Kitűljak. (Hojcska Mi­hály) Mezöh.—Kondoros 2—0 (1—0). Mezőhegyes, 400 néző. V: ifj: Hodroga. Mezőhegyes: Bányai — Molnár. Pepó, Szatmári, Haran­gozó — Acs (Pálhidi), Nyári, Ko­vács — Boros, Bakai (Popon). Koszó. Edző: Cziráki József. Kondoros: Dián — Szász,. Czesz- nak, Viszkok, Ladnyik — Ko­vács, Opauszki, Zöldi — Filipi- nyi, Sztvorecz, Szpisják (Kies- ka). Edző: Pljesovszki Mihály. Orkánszerü szélviharban, kap­kodó játék jellemezte a találko­zót. A gólhelyzet kihasználásá­ban jobb hazaiak győzelme meg­érdemelt. G: Nyári. Boros. Jó: Szatmári, Harangozó, Nyári, ill. Czesznak, Zöldi, Sztvorecz. (Li­ker Lajos) Medgyesbodzás—Mk.-háza 2—1 (1—1). Mezökovácsháza, 200 né­ző. V: Búzás. Medgyesbodzás: Lajos — Oláh J., Oláh I., Ko­csis, Serfőző — Báli. Oláh O., Szabó (Zsadány) — Ogrincs (Varga), Zielbauer, Sódar. Edző: Túri Mihály. Mezökovácsháza: Széplaki — Ale, Kerekes. Földi, ökrös — Szabó. Plástyik, Agócs (Herjeczki) — Mákos. Bartyik, Zámbori. Edző: Pasek Mihály. Végig iramos, küzdelmes mér­kőzést vívott a két csapat. A cserék a vendégcsapatnak sike­rültek jobban. G: Zielbauer, Zsadány, ill. Szabó. Jó: Oláh O., Zielbauer, Sódar. ill. ökrös, Plástyik, Bartyik. (Matula Mik­lós) Határőr Dózsa SE—Battonya 2—0 (0—0). Orosháza, 200 néző. V: Prókai. Határőr: Tardi — Tóth, Alberti, Hajdara, Nagy — Pajkos, Dinya (Bányai), Csák — Gurzó (Kucsera). Török, Czim- rák. Edző: Zalai Antal. Batto­nya: Sülé — Morár, Juhász, Boár, Kőszegi — Vrányis, Lu­kácsi, Korpa (Kácsor, Tóth) — Nagy, Szabó, Fekete. Edző; Mar jor László. A Határőr Dózsa 9 emberrel is megérdemelten győ­zött. A két kiállítás a sorozatos bírói tévedések következménye. Kiállítva: Török durvaságért, Alberti feleselés miatt. G: Di­nya, Hajdara (11-esből). Jó: a hazai csapat minden tagja. A Battonyából senki sem emelhető ki. (Izsóid Miklós) Gyulavári—Tótkoml. 1^-0 (1—0). Gyulavári, 250 néző. V: Ancsin. Gyulavári: Szóbél — Szentesi, Karácsony, Kurucz, Kiss — Pet- róczki, Dobra, Szűcs — Guti (Szabó), Kukla, Szilágyi (Veres). Edző: Himer József. Tótkomlós: Bordás — Szpisják, Czirle, Polr jak. Fodor — Karasz, Bartos, Zsingor — Varga, Arató, Kvasz- novszki. Edző: Nagy Ferenc. Helyzeteik alapján a hazaiak már az első félidő elején eldönt­hették volna a két pont sorsát. Végül is örülhettek a sovány győzelemnek. G: Kukla. Jó: Szentesi, Karácsony. Kurucz, ill. Bordás, Czirle, Arató. (Kotroczó Dezső) BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Ki­adja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 1. sz., 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Árpásí Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.