Békés Megyei Népújság, 1981. november (36. évfolyam, 257-280. szám)

1981-11-24 / 275. szám

o 1981. november 24., kedd HZHqiJKTiTtj SPORT SPORT SPORT SPORT Öcs. Előre Sp.—Nyíregyháza 3—3 (3—2) Békéscsaba, 5000 néző. V: Nagy B. 7 (dr. Botka, Szentku- ti). Békéscsaba: Rabcsák 4 — Király vári 5, Kerekes 5, Kő­halmi 6 (Vágási 4, 57. p.), Rácz 7 — Pásztor 7, Steigerwald 6, Maján 6 — Kanyári 3, Kurucz 5 (Tisza 4, a szünetben), Me­lis 6. Edző: Marosvölgyi Károly; Nyíregyháza; Kovács B. 5 — Pólyák 4, Gáspár 5, Kléninger 4, Szekrényes 5 — Szűcs 7, Czeczeli 6, Lechner 5 (Szikszai —, 85. p.) — Kiss M. 6, Fecsku 5, Pető 5 (Borbély —, 78. p.). Edző: Papp László. 2. perc: Rácz vezette fel a labdát a bal oldalon, 18 mé­teres lövése Szekrényesről felperdült a levegőbe. Ma­ján és Kiss M. egyszerre raj­tolt rá a bal oldal ötös sa­rok táján és Maján jobb külsővel élesen a kapu bal oldalába lőtt, 1—0. 29. perc: A hazai térfél közepéről Steigerwald Me- list indította, aki egy csel­lel becsapta Polyákot, majd 14 méterről a kapu közepe táján a léc alá lőtt, 2—0. 36. perc: Czeczeli futott neki a bal oldali 16-os sar­kától még vagy 6 méterre letett labdának, s a beadást váró védők megdöbbenésé­re a kapu bal oldalába lőtt, 2—1. 38. perc: Kerekes gurított le egy szabadrúgást, és a tő­le néhány méterre helyezke­dő Melis mintegy 22 méter­ről védhetetlenül talált a bal felső sarokba, 3—1. 40. perc: Szekrényes— Lechner—Kiss M. akció fu­tott a jobb oldalon, és a kö­zépre játszott labdát — mi­előtt a kifutó Rabcsákkal a 11-es -pontnál ütközött — Kiss M. a hálóba emelte, a labda magasról aláhullva ju­tott túl a gólvonalon, 3—2. 46. perc: Pető, majd Kiss M. lövése visszapattant a védőkről, ezt Rabcsák há­rította, de végül a fekvő kapus melett Szűcs 14 mé­terről a kapu bal oldalába emelte a labdát, 3—3. A futball világában jól ismert mondás, miszerint a játék savát-borsát a gólok adják. Nos, ha ezt nézzük, a találkozó első félideje igen­csak csípős ízűre sikerült. Mi több, a gólok közül kettő olyan látványos bombalövés eredményeként született, hogy megérdemelte volna a „visszajátszást”. Amennyire dicséret illeti ezek szerzőit, annyira hibáztatható a töb­bi esetben egyik vagy má­sik védő, illetve kapus. Et­től függetlenül heves küzde­lem alakult ki, és az első já­tékrészben elég volt a sár- tengerré változott „gyepsző­nyegre” nézni, az megbízha­tó képet adott a mérlegké­szítéshez. A lila-fehérek (a szögletarány 9:4 (3:2) volt javukra) állandóan ellenfe­lük térfelén tartották a lab­dát. Szüntelenül rohamoz­tak, a rendkívül nehéz, mély talajon is megérdemelten vezettek két góllal — kétszer is. A védelmi lazaságokat azonban hasonlóan biztosan használta ki a Vasutas Spartacus is. Sőt a hajrában a végig „rohanó” futballt játszó felek közül inkább a szabolcsiak gyűjtöttek össze több gólhelyzetet. Nyilatkozatok. Marosvölgyi Károly: — Hazai pályán há­rom gólt lőttünk, de ez is csak egy pontra volt elég. Papp László: — Elemi egyéni hibák miatt jelentős előnyt adtunk az ellenfélnek. Szinte percek alatt tálcán kí­náltuk fel a biztos győzelem lehetőségét. Már-már a pad­lón voltunk,, de játékosaim összeszedték magukat, és küzdeni tudásuk eredménye végül egy pont megmenté­sét eredményezte. F. I. További eredmények: FTC—Videoton 3—0 (l—0) SZEOL AK—volán SC 2—0 (1—0) Ózd—Haladás VSE 0—0 Tatabánya—ZTE 3—1 (2—0) DMVSC—Rába ETO 3—2 (2—1) O. Dózsa—PMSC 2—2 (1—1) Csepel—nDVTK 2—2 (2—1) BP. Honvéd—Vasas 3—1 (1—1) AZ NB I ÁLLASA L Tatabánya 15 7 6 2 31-23 20 2. Bp. Honvéd 14 8 3 3 25-15 19 3. O. Dózsa 14 6 6 2 24-14 18 4. Vasas 14 6 5 3 28-22 17 5. Videoton 14 7 3 4 21-18 17 6. Rába ETO 14 7 2 5 40-30 16 7. Haladás 15 6 4 5 21-19 16 8. FTC 14 7 1 6 32-23 15 9. Nyíregyháza 14 5 5 4 16-18 15 10. PMSC 14 6 2 6 24-21 14 U. Csepel 14 4 6 4 14-16 14 12. Ózd 14 4 4 6 22-25 12 13. DMVSC 14 4 4 6 22-25 12 14. Békéscsaba 14 3 6 5 19-24 12 15. ZTE 14 4 4 6 13-22 12 16. Volán SC 14 2 7 5 17-22 11 17. DVTK 14 2 6 6 18-30 10 18. SZEOL AK 14 2­12 9-33 4 NB I ifjúsági ba ETO—Bcs. bajnokság: Rá- Előre Sp. 1—0 (1—0). Győr. V: Vankó. Előre: Baji — Nagy, Siti, Kovács, Lu­kács — Zahorán, Antóni, Fabu- lya — Fehér, Újvári, Deres (Ro- tyis). Edző: Szita László. G: Kiss G. Jó: Lukács, Fabulya, Antóni. Pillér Sándor — szaktanácsadó A lila-fehér klub vezetése Pillér Sándor szakosztályve­zetőt megbízta szaktanács- adói feladatok- ellátásával a szakmai vezetés megerősíté­se érdekében. Melis első gólja. A 11-es számmal játszó fehér mezes csatár később még egyszer bevette Kovács B. kapuját Fotó; Lónyai László Ökölvívó serdülő és úttörő OB A területi selejtezők után a közelmúltban rendezték meg a serdülő és az úttörő korcsoportban az országos bajnokságot. Erre a korábbi versenyek alapján hét bé­kési, illetve két gyulai ök­löző nyert jogot. A Békés megyei versenyzők kitűnően szerepeltek a bajnokságon. A serdülő korosztályú 40 kilós békési Kovács Mihály és az ugyancsak békési 42,5 kilós Pocsaji Sándor egy­aránt aranyérmesként fejez­te be a versenyt. A 60 kg- osok kategóriájában két bronzérmet szereztek a bé­késiek. Reszelő és Antóni révén, ugyanakkor a gyulai Haskó a 75 kg-ban ért el 3. helyezést. Az úttörő korcsoportúak közül a gyulai 67 kg-os Gyarmat Attila aranyérmes, a békési Karácson az 55 kg- osok között bronzérmes lett. Totó. A totó 47. heti telitalálata: x, x, 2, x, 2, 1, 1, x, x, 1, 1, 1, 1, 1. A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 47. heti totónyeremények az illeték le­vonása után a következők: 13 találatos szelvény 48 darab, nye­reményük egyenként 101 413 fo­rint; ebből 13 plusz 1 találatos szelvény 31 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 272 699 fo­rint. 12 találatos szelvény 1102 darab, nyereményük egyenként 2945 forint. 11 találatos szelvény 11967 darab, nyereményük egyenként 271 forint. A 10 talá- latos szelvények száma 79 936 da­rab, ezekre egyenként 61 forin­tot fizetnek. LABDARUGÓ JJB II Egy gól a megyei rangadón Gyulai SE-Szarvasi FSSC1-0 (0-0) Szarvas, 2000 néző. V: Nagy M. Gyula: Szabó — Novák, Szakái, Plástyik, Cseh — Ottlakán (Lipták, 69. p), Tóth, Ko­csis — Ravasz (Cserháti, 69. p.) Csathó, Molnár. Edző: Sziics Mihály. Szarvas: Pocsai — Kajtár, Szilágyi, Petnehá- zi, Bánáti (Paulik, 59. p.) — Sándor, Kupéczki, Filyó — Ta- bár, Magyar, Durucskó (Lónai, 75. p.). Edző: Szalai Miklós. Kezdés után szarvasi ro­hamok következtek. Az 5. percben Kajtár 17 méterről leadott nagy lövését Szabó szögletre hárította. A 7. perc­ben Kupeczki bal sarokba tartó labdáját mentette a gyulai kapuvédő. A 25. perc­ben Ottlakánt buktatták a 16-os sarkánál, a szabadrú­gást Szakái kapu fölé rúgta. A 28. percben Magyar az ötösön Sándor elé erAelt, lö­vésébe Szabó beleütött, a labda szögletre került. Ez­után a félidő végéig kiegyen­lített játék folyt, gólhelyzet egyik kapu előtt sem adó­dott. Fordulás után, az 56. perc­ben Kajtár ívelt Magyar elé, a középcsatár rosszul helye­zett lövését Szabó védte. A 62. percben Magyar közeli lövését szögletre hárította. A 72. percben Magyar egy mé­terre a kaputól nem ért el egy beívelt labdát. Mindkét csapat kettős cserét hajtott végre, amely a gyulaiaknak sikerült jobban, fokozatosan feljöttek a vendégek, s a 74. percben Csathó 22 méteres lövése alig kerülte el a szarvasi kaput. A 78. perc­ben Cserháti gólba tartó lab­dáját Szilágyi vágta ki. A 81. percben Cserháti Kocsis elé tálalt, de „Kicsi” kapáslövé­se kapu fölé szállt. A 82. Szabó, a gyulaiak kapusa csapata egyik legjobbja volt percben dőlt el a mérkőzés sorsa, a hazaiak térfelén adó- . gattak a gyulai játékosok, amikor Cserháti mintegy 18 méterről bal lábas, jól elta­lált lövéssel bevette Pocsai kapuját, 1—0. Az előzőleg megsérült Kajtár hagyta el ezután a pályát. A játék képe alapján a vendégek „találták” ezt a két pontot. A szarvasi csatá­rok 6—8 nagy helyzetet nem tudtak értékesíteni, és ez törvényszerűen megbosszulta magát. Szarvas cseréi nem sikerültek, Gyifla viszont Jól használta ki ezt a lehetősé­get is. Jó: Szabó, Plástyik, ill. Szilágyi, Petneházi. Csabai Pál További eredmények: DUSE— MVSC 1—0 (0—0), H. Bem J. SE —Eger 0—0, Hódmezővásárhely— H. Szabó L. SE 4—0 (2—0), Szol­noki MÁV MTE—Kazincbarcika 0—0, Asztalos J. SE—Gyöngyös 0—0, Lehel SC—Salgótarján I—0 (1—0), H. Papp J. SE—D. Kini­zsi 1—1 (0—0). A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. D. Kinizsi 2. Eger 3. K.-barcika 4. Hmv.-hely 5. Gyula 6. Szabó L. SE 7. Szarvas 8. D. Unlv. 9. Papp J. SE 10. Szolnok 11. Asztalos SE 12. Bem J. SE 13. STC 14. Gyöngyös 15. MVSC 16. Lehel SC 15 9 5 1 29-13 23 15 * 6 1 20-11 22 15 8 4 3 24-12 20 15 7 3 5 25-15 17 15 7 3 5 24-19 17 15 6 4 5 26-23 16 15 6 2 7 25-22 14 15 5 4 6 14-16 14 15 5 4 6 17-21 14 15 4 5 6 15-14 13 15 4 5 6 16-22 13 15 2 8 5 14-18 12 15 3 6 6 13-19 12 15 4 4 7 13-22 12 15 3 5 7 18-33 U 15 4 2 9 7-16 10 Békés—Határőr Dózsa 1-rO (0—0). Elmaradt megyei labda­rúgó-mérkőzés. Békés, 300 néző. V: Bogyó. Békés: Makai — Csi- csely, Papp, Balogh, Vágási — Zseák, Felegyi, Ónodi — Sebes­tyén (Vozár), Kátai, Bobcsek. Edző.: Jene! Sándor. H. Dózsa: Márta — Csák, Alberti, Pajkos, Hajdara — Kovács L., Kovács J., Szémann — Gurzó (Nagy Z.), Török, Czimrák. Mb. edző: Ja- necska József. Rangadó jellegű, sérüléssel, kiállítással tarkított, szikrázőan kemény mérkőzésen szerzett értékes két pontot a lel­kes hazai csapat. Jó játékveze­tés. Kiállítva: Bobcsek. G: Vo­zár. (Nagy Mihály) TERÜLETI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG II Nagyszénás idegenben győzött A megyei csapatok közül kétségtelen, hogy a nagyszé- násiak bravúrja a legértékesebb, hiszen idegenben fek­tették két vállra a Szegedi Kender együttesét. Az Agyag­ipar és a Füzesgyarmat hazai pályán tartotta otthon mindkét pontot, míg az OMTK „egyet meghagyott” a Kecskemétnek. A szeghalmiak Szentesen, az addigi se­reghajtótól szenvedtek nagyarányú vereséget. BCS. AGYAGIPAR— MINDSZENT 2—1 (2—0) Békéscsaba, 150 néző. V: Far­kas. Agyagipar: Uhrin — Pitt- ner, Bognár, Kucsera, Zuba — Kovács, Szlávik, Bárány — Tűr­ések, Szokolay, Balogh A. Edző: Szabó László. Mindszent: Tusjak — Bánfi, Bartucz, Lőrincz, Tóth — Boda, Szeljak dr., Nagy — Sebestyén (Szűcs), Pelyva (Csön­gető), Farkas. Edző: Jelenfi Ist­ván. 5. perc: A kitörő Balogh Atti­lát a 16-oson belül buktatták a védők. A megítélt büntetőt a sér­tett értékesítette, 1—0. 20. perc: Balogh A. iramodott meg, majd több remek csel után az alapvonal közeléből visszagu­rított, és a jó ütemben érkező Turcsek közelről nem hibázott, í—0. 53. perc: Sebestyént Bognár el­sodorta a lövés pillanatában, az ötös sarkán. A büntetőt Bartucz rúgta kapura, a labda Uhrin ke­zét érintve jutott a hálóba, 2—1. Izgalmakban bővelkedő, jó ira­mú mérkőzés. Az első 45 perc­ben az Agyagipar, a második já­tékrészben a vendég Mlndszent támadott többet. Jő: Balogh A. (a mezőny legjobbja), Pittner, Kucsera, Turcsek, Kovács, ill. Bartucz, Tóth, Nagy, Csöngető. (Uhrin János) FÜZESGYARMAT— TISZAKÉCSKE 2—1 (0—0) Füzesgyarmat, 400 néző. V: Ko­szó. Füzesgyarmat: Kozári (Kö­leséri) — Varga, Lőrincz, Kiss, Rózsa — Ökrös (Báthori), He­gyes!, Ramos — Friderikusz, Ko- moróczki II., Gulyás. Edző:Ond- rlk István. Tiszakécske: Szélesi — Garaczi, Bállá, Sánta, Kecs­kés (Nagy) — Varga, Tóth, Bús — Oskolás, Józsa, Mari (Baracs­kai). Edző: Bánhidi József. 55. perc: Tóth szabadrúgásból kapu elé Ívelte a labdát, melyet — nagy védelmi hiba után — Mari 10 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt, 0—1. 58. perc: Friderikusz buktatá­sáért megítélt büntetőt Hegyes! a kapufára lőtte. 70. perc: Varga elfutott a jobb szélen, beadását Kiss közelről a hálóba lőtte, 1—1. 80. perc: Gulyás bal oldali szögletét ökrös nagyszerű fe­jessel a kapu bal oldalába küld­te, 2—1. A sáros, csúszós talajon leját­szott nagy iramú, színvonalas mérkőzésen a hazai csapat sok helyzetet hagyott kihasználatla­nul. Ennek ellenére biztos győ­zelmet aratott, s igen fontos baj­noki pontokat szerzett. A Tisza- kéeske együttese jó benyomást keltett. Jó játékvezetés. Jó: az az egész hazai csapat, ill. Széle­si, Sánta, Józsa. (Szabó László) OMTK—KTE 1—1 (1—0) Orosháza, 500 néző. V: Kovács. Orosháza: Nagy — Fabisz, Rá­bai, Raffai, Gulyás — Kökény, Nagy, Hegedűs (Szalka) — Ta­pasztó, Jámborcsik, Deák. Edző: Szűcs Ferenc. KTE: Karkics — Nagy J„ Virágh, Bende, Érsek (Horváth) — Putnoki (Magyar), Seres, Petényi — Lehota, Feró, Nagyhegyesi. Edző: Veréb Ist­ván. 26. perc: Az előretörő Hege­dűst a 16-os vonalánál elsodor­ták, a labda tovább gurult, s a szemfüles Tapasztó mintaszerűen keresztbe iveit, Deák pedig lát­ványos fejessel a hosszú sarok­ba küldte a labdát, 1—0. 68. perc: Ismételt szöglet után nagy kavarodás támadt a hazai kapu előtt, s eközben az előre húzódott Nagy J. a lábak között lőtte a labdát a hálóba, 1—1. Az első félidőben a legszebb napjaira emlékeztető játékkal lepte meg a közönséget az OMTK. Fölényükre jellemző, hogy a kecskemétiek alig-alig jöttek át a felezővonalon. A szünet után a vendégek két jó cseréjük ré­vén színes, lendületes játékba kezdtek, amelynek eredménye­ként méltán rabolták el az egyik pontot. Mindenki Számára érthetetlen a hazaiak teljes visz- szaesése. Jó: Rábai, Raffai, Ta­pasztó, ill. Nagy J., Virágh, Se-' rés. (Varga Zoltán) NAGYSZÉNÁS—KSZVSE 4—3 (3—1) Szeged, 200 néző. V: Nagy L. Nagyszénás: Frák —, Szatmári, Brakszatórisz, Bállá, Adamcsik — Bálint, Tóth, Szűcs — Csapó, Zábrák, Porkoláb. Edző: Burázs György. KSZVSE: Simái — Ha­lasi, Havasi, Komáromi, Tóth (Juhász) — Mészáros, Kürti, öze, Magyar — Szűcs (Gerecz), Buty- ka. Edző: Nyári Tibor. A szikrázőan kemény mérkő­zésen a döntetlen jobban meg­felelt volna a játék képének. G* Tóth 2, Szűcs, Szatmári, ill. Ha­vasi 2, öze. A 75. percben Hava­si büntetőjét Frák hárította. J6: Frák, Tóth, Szűcs, ill. Mészáros, Öze. SZENTESI VlZMÜ— SZEGHALOM 4—1 (1—0) Szentes, 200 néző. V: Dobos. Szentes: Pintér — Dóra, Kurucz, Koncz, Vörös — Juhász, Holo- zsai, Kecskés — Kalamusz (He­vesi), Vigh, Tamás. Edző: Bállá Lajos. Szeghalom: Gulyás —Ba­lázs, Reinhardt, Tar, Szász — Bordás, Zsombok II., Bakos — Bernáth, Alberti, Zsombok I. Edző: Búza Barna. A Vízmű javuló játékkal meg­érdemelten győzött, noha számos lehetőséget szalasztottak el a já­tékosai. G: Tamás, Kalamusz, Hevesi 2, ill. Tar. Jó: Kolozsaí, Vigh, Koncz, ill. Tar, Zsombok I. További eredmények: DÉLÉP— Lajosmízse 1—1, Jánoshalma— Baja 0—2, H. Kun B. SE—H. Por­celán 0—0. A területi labdarúgó-bajnokság állása 1. Baja 15 13 1 1 38- 7 27 2. H. Kun B. SE 14 10 2 2 33-10 22 3. DÉLÉP 15 10 2 3 37-15 22 4. Lajosmízse 15 9 4 2 25-15 22 5. KTE 15 7 4 4 25-17 18 6. H. Porcelán 15 5 5 5 22-29 15 7. OMTK 15 5 4 6 21-23 14 8. Nagyszénás 15 5 4 6 18-20 14 9. F.-gyarmat 15 5 4 6 26-32 14 10. Bcs. Agyag. .15 4 5 6 20-28*13 11. Mindszent 15 5 3 7 11-22 13 12. Jánoshalma 15 4 4 7 18-27 12 13. Tiszakécske 15 2 4 9 13-19 8 14. Sz. Kender 15 3 2 10 20-35 8 15. Szentes x 15 4 1 10 20-38 8 16. Szeghalom 14 3 1 10 18-28 7 x >= csonka ifjúsági csapat sze­repeltetése miatt egy büntető­pont levonva. A H. Kun B. SE—Szeghalom mérkőzést november 29-én játsz- szák le. Röviden 0 Megkezdődött a tornász VB Moszkvában. Tegnap, hétfőn reg­gel 9 órakor menetréndszerű pon­tossággal beindult a 21. tornász- világbajnokság gépezete, meg­kezdődött a vasárnap este záruló, a terv szerint 54 órányi ver­senyidő alatt lebonyolódó ese­mény. • Nagy magyar sikerrel feje­ződött be az NDK 11. nemzetközi asztalitenisz-bajnoksága. A ma­gyar sportolók öt elsőséget sze­reztek, emellett három ezüst- és egy bronzérmet gyűjtöttek. A versenyen egyébként hat nemzet 112 sportolója állt asztalhoz. # Paul Breitner, a Bayern München és az NSZK válogatott­jának csapatkapitánya egyik nyi­latkozatában kijelentette, hogy játékos pályafutását az 1982-es Európa-bajnokság után kívánja befejezni. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: SCleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz„ 5601. Tel.: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Ki­adja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz„ 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy ’évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 í Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.