Békés Megyei Népújság, 1981. október (36. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-06 / 234. szám

>■ 1981. október 6., kedd NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT NB II-ES LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Háromgólos szarvasi győzelem idegenben Szarvas-Lehel SC 3-0 (1—0) Jászberény, 500 néző. V: Csáki. Szarvas: Pocsai — Pau- lik, Szilágyi, Sándor, Kajtár — Petneházi, Kupeczki, Filyó — Tabár, Magyar, Durucskó. Edző: Szalai Miklós. Lehel SC: László — Gergely, Fényes, Lakatos, Szívós — Postás, Barta, Lukácsi — Kovács, Krasnyánszki (Váci, 46. p.), Bacher. Ed­ző: Temesvári Tibor. A vendég szarvasiak a 29. percben szereztek vezetést. A szemfüles Durucskó az el- alvó védők mellett középre játszott, és az üresen ha­gyott Magyar 5 méterről nem hibázott, 1—0. Ezután jobbára csak mezőnyjáték folyt, a kapuk ritkán kerül­tek veszélybe. Fordulás után az 56. percben a szarvasiak tovább növelték előnyüket. Sándor ügyesen átemelt Fé­nyesen, és a kapujából ki­mozduló László mellett a hálóba gurított, 2—0. Ma­gyar állította be a végered­ményt: a középcsatár — leshelyzetben — Durucskó- tól kapott jó labdát, s a ki­futó László mellett nem hi­bázott, 3—0. Megérdemelt győzelmet arattak a szarvasiak a köze­pes színvonalú találkozón. A taktikai utasításokat betart­va, a gólhelyzeteket is si­került kihasználniuk e dél­utánon. Jó: Magyar, Pocsai, Szilágyi, Kupeczki, ill. a ha­zai csapatból senkit sem le­het kiemelni. Gyulai SE-Gyöngyös 2-2 12—1) Gyöngyös, 2500 néző. V: Nagy M. Gyula: Szilágyi — No- vák, Plástyik, Cseh, Otott — Szakái, Kocsis (Zámbori, 60. p.), Ottlakán — Ravasz, Cserháti, Vágó (Tóth, 13. p.). Edző: Szíics Mihály. Gyöngyös: Kovács — Nagy L. (Rojik, 46. p.), Bársony, Budai, Vágó — Jakab (Csomány, 46. p.), Gombos, Ullmann — Fischli, Ferenc, Nérey. Edző: Péczely Szabolcs. A hazaiak már a második percben megszerezték a ve­zető gólt, egy szabadrúgást követően: Nérey pöckölte a labdát Gombos elé, aki mintegy 25 méterről talált a kapu bal sarkába, 0—1. Az első negyedóra végén egyen­lített a gyulai csapat, Vágó labdáját Cserháti rúgta Ko­vács kapujába, 1—1. Az el­ső félidő lefújása előtt Vá­gót ellökték a 16-oson belül, a büntetőnek Ravasz állt ne­ki, s a kapu jobb oldalába talált, 2—1. ' A fordulás után a gyulai­ak kissé beszorultak, a ha­zaiak csak néhány perccel a találkozó lefújása előtt tud­tak egyenlíteni —' ugyan­csak 11-esből. Csomónyt lökték fel a 16-oson belül, s a büntetőt Ferencz értékesí­tette, 2—2. A gyulaiak nem játszottak megilletődötten, noha olykor a vezetés tudatában sokat tartogatták a labdát. A gyöngyösiek — főleg a má­sodik félidőben — rohamoz­tak, a vendégcsapat kemé­nyen védekezett, amit két sárga és egy piros kártya is bizonyít. Végül is a hazai­ak állandó rohamainak kö­szönhető, hogy az utolsó percekben egyenlíteni tud­tak, s otthon tartották az egy pontot. Jó: 'íovák Otott, Cserháti, Vágó, ill. Vágó, Gombos, Fischli. További eredmények: Saleó­tarján—D. Kinizsi 0—4 (0—1). Eger SE—Hódmezővásárhely 1—0 (0—0), Kazincbarcika—H. Szabó L. SE 1—0 (0—0), H. Asztalos SE —Debreceni USE 2—1 (0-0), Miskolci VSC—H. Bem J. SE 2—i (0—1), Szolnoki MÁV MTE —H. Papp J. SE 1—1 (0­-1). A KELETI CSOPORT ALLASA 1. Debr. Kinizsi 8 6 11 17- 5 13 2. Eger 8 5 2 1 12- 6 12 3. K.-barcika 8 4 2 2 15- 6 10 4. Papp J. SE 8 4 13 12-13 9 5. Gyula 8 4 13 9-10 9 6. Gyöngyös 8 3 3 2 8-9 9 7. Hmv.-hely 8 4-4 11- 7 8 8. Szolnok 8 3 2 3 8-8 8 9. Szabó L. SE 8 3 2 3 10-12 8 10. Szarvas 8 3 14 14-12 7 11. Salgótarján 8 2 3 3 9-11 7 12. Asztalos SE 8 3 14 9-14 7 13. D. Universitas 8 2 2 4 8-10 6 14. Bem J. SE 8 2 2 4 8-11 6 15. MVSC 8 2 2 4 8-16 6 16. Lehel SC 8 116 3-11 3 J NB I-ES LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Hat-hat gól az Üllői úton és Győrben Az NB I-es labdarúgó­bajnokság 8. fordulóját ala­posan széthúzták, hiszen már pénteken lejátszották a Csepel—Haladás (0—0) mér­kőzést. A találkozók zöme szombatra esett, de maradt három összecsapás vasárnap­ra is. Ezek mini krónikája: FTC—Tatabánya 5—1 (3— 0). A 15 ezer néző előtt Szo- kolai, Nyilasi (11-esből), Sza­badi, Judik, Pogány, ill. Csa­pó talált a hálóba. Az Üllői úti közönség tehát elégedet­ten távozhatott a stadion­ból az osztravai kisiklás után. Nyíregyházi VSSC—Ú. Dó­zsa 2—1 (0—1). A Szabolcs- Szatmár megyei „főváros­ban” ugyancsak 15 ezren voltak kíváncsiak a mérkő­zésre, amelyen Birkás révén a vendégcsapat szerezte meg a vezető gólt, de Kiss és Moldván találatával a nyír­egyháziak a maguk javára fordították az eredményt. Rába ETO—Videoton 5—1 (3—1). A kisalföldi csapat lehengerelte a Videoton gár­dáját. Jóllehet, a Videoton szerezte meg Vadász révén a vezető gólt, amelyre gyors egymásutánban Hajszán, Szabó és Szentes válaszolt, majd a fordulás után Han- nich és Szentes volt ered­ményes. Ezzel a Rába ETO a mezőny legeredményesebb csapata — 8 forduló alatt 25-ször találtak az ellenfél hálójába. AZ NB I ALLASA 1. Bp. Honvéd 8 4 3 1 15-10 11 2. Csepel 8 4 3 1 8- 7 11 3. Rába ETO 8 5­3 25-19 10 4. Haladás 8 4 2 2 15- 9 10 5. O. Dózsa 8 4 2 2 13- 8 10 6. NYVSSC 8 4 2 2 9- 8 10 7. FTC 8 4 1 3 20-15 9 8. Vasas 8 3 3 2 19-15 9 9. PMSC 8 4 1 3 11- 9 9 10. Tatabánya 8 3 3 2 16-17 9 11. Videoton 8 3 2 3 15-14 8 12. Békéscsaba 8 3 2 3 14-14 8 13. Ózd 8 3 1 4 17-14 7 14. ZTE 8 2 3 3 7-11 7 15. DMVSC 8 2 2 4 12-15 6 16. DVTK 8 2 2 4 11-16 6 17. Volán SC 8­4 4 6-14 4 18. SZEOL AK 8­­8 4-22­Karpov újabb győzelme Az olaszországi Meranó- ban folyó sakkvilágbajnoki döntő második játszmája a 41. lépésben először függő­ben maradt — a világossal játszó szovjet világbajnok, Anatolij Karpov borítékolta 42. lépését. A folytatás ugyancsak számára sike­rült, miután Korcsnoj fel­adta a játékot az 57. lépés­nél, így 2:0-ra vezet Karpov. Röviden • Néhány megy«! hct végi labdajáték-eredmény: Kom­ló—Bcs. Előre Spartacus 22 —22. NB I B. Férfi kézilab­da. Szarvas—Békés 28—22. NB II. Férfi kézilabda. Bcs. Előre Sp.—Szegedi Építők 3:0. NB II. Női röplabda. • Még csak két hete, hogy megkezdődött, s máris itt az újabb forduló az asztalite­niszezők Szuper Ligájában. A magyar válogatott a len­gyelek elleni sikeres rajt, a szegedi 4:3-as eredmény után, szerdán Miskolcon Ju­goszlávia csapatával mérkő­zik. • A tenisz országos baj­nokságon a férfi egyesben Machán végzett az élen. A női páros győztese a Rózsa­völgyi—Túri duó, míg a ve­gyes párosban Kiss Sándor— Bartos Csilla diadalmasko­dott. • A rallye Európa-bajnok- ság soron következő futamát Svájcban rendezték meg, amelyen nyolc ország 126 versenyző párosa indult. Ki­tűnően szerepelt a magyar Ferjáncz—Tandari páros, akik a 3. helyen érkeztek be, s ezzel az összetettben a 4. helyen állnak. • A szilvásváradi fogat­hajtó-bajnokság 3. fordulóját Bálint Mihály nyerte. Az összetett egyéni, vagyis az 1981. évi országos hajtóbaj­nok — harmadszor — ennek ellenére Muity Ferenc (Kis­kunfélegyházi TFSK) lett, Bálintot és Fülöpöt megelőz­ve. • A tájfutók idei országos bajnokságára 47 klub csak­nem két és fél száz ver­senyzőt nevezett. A női baj­nok Kovács Magda (Tipog­ráfia) a férfi pedig Dose Ágoston (DVTK) lett. A területi labdarúgó-bajnokság állása 1. Baja 8 7 1 . 23- 5 15 2. Lajosmizse 8 6 2­17- 6 14 3. DÉLÉP SC 8 6 1 1 24- 9 13 4. H. Kun B. SE 8 6 1 1 21- 9 13 5. KTE 8 4 2 2 17-10 10 6. OMTK 8 4 1 3 15-11 9 7. H. Porcelán 8 3 2 3 10-17 8 8. Mindszent 8 3 1 4 8-12 7 9. Szentes 8 3 1 4 12-18 7 10. Bcs. Agyagipar 8 2 2 4 14-19 6 11. Szeghalom 8 2 1 5 13-17 5 12. Nagyszénás 8 1 3 4 7-11 5 13. Füzesgyarmat 8 1 3 4 12-21 5 14. Jánoshalma 8 2 1 5 11-21 5 15. Sz. Kender 8 2 _ 6 11-21 4 16. Tiszakécske 8­2 6 4-12 2 Totó A totó 40. heti telitalálata: 2, 1, 1, x, 1, x, x, x, 2, 1, x, 2, x, x. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 40. heti totónyeremények az illeték levonása után a kö­vetkezők: 13 találatos szelvény 42 darab, nyereményük egyen­ként 45 644 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos szelvény 18 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 81 145 forint. 12 találatos szelvény 902 da­rab, nyereményük egyen­ként 1417 forint. 11 találatos szelvény 9334 darab, nyere­ményük egyenként 137 fo­rint. A 10 találatos szelvé­nyek száma 54 898 darab, nyereményük egyenként 35 forint. A közölt adatok tájékozta­tó jellegűek. TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Megtört a jég Füzesgyarmaton A területi labdarúgó-bajnokság 8. fordulójára jellem­ző volt, hogy a Békés megyei csapatok vagy nagyon sok gólt rúgtak, vagy nagyon sokat kaptak. Mindenekelőtt a legörvendetesebb, hogy a füzesgyarmatiak megszerezték első győzelmüket, de az Agyagipar sem szégyenkezhet az 5—0-lal, akárcsak az orosháziak a 4—1-es győzelmükkel. A békéscsabai csapat ezzel rögtön négy helyet ugrott előre a tabellán, az orosháziak pedig őrzik helyüket az első hat között. A bajaiak egy ponttal ve­zetik a listát, miután a Lajosmizse erejéből csak dön­tetlenre futotta. BCS. AGYAGIPAR— SZ. KENDER 5—0 (1—0) Békéscsaba, 300 néző. V:Fran- ciskovics. Agyagipar: Uhrin — Kiss, Bognár, Kucsera, Alberti (Bárány, 65. p.) — Kovács, Tűr­ések, Szlávík, Balogh J. (Kalcsó, 68. p.), Lipták, Balogh A. Edző: Szabó László. Sz. Kender: Po- zsár (Ordögh, 65. p.) — Mészá­ros, Komáromi, Dudás, Juhász — Kürti, Véber, öze — Király (Geracz, 70. p.), Havasi, Buty- ka. Edző: Nyári Tibor. 14. perc: Kucsera szögletét Turcsek lejjel továbbította Ko­vács elé, aki 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1—0. 56. perc: Balogh A. beívelését Lipták vágta a háló jobb olda­lába, 2—0. 62. perc: Lipták nagy erejű lö­vése a kapusról kipattant, s a szemfüles Turcsek közelről a hálóba talált, 3—0. 67. perc: Kucsera a kitörő Ha­vasival szemben szabálytalanko­dott a 16-oson belül, a megítélt büntetőt a sértett a jobb oldali kapufára rúgta. 71. perc: Szlávik több remek csel után Turcsek elé adott, aki ezúttal sem hibázott, 4—0. 76. perc: Turcsek rövid vágta után a kimozduló kapus fölött emelt a hálóba, 5—0. Az Agyagipar főleg a máso­dik félidőben játszott nagy fö­lényben. Turcsek vezérletével és mesterhármasával megszerezték az első hazai győzelmet. Jó: Turcsek (a mezőny legjobbja). Kovács, Balogh A., Szlávik, ill. öze. Kürti. (Uhrin János) KUN B. SE— NAGYSZÉNÁS 3—1 (2—1) Nagyszénás, 600 néző. V: Ko­vács. Kun B. SE: Gulyás — Hú­szai, Horváth, Mohovics, Tóth — Somogyi, Fusch (Pribéli, 88. p.), Szenti — Csernus, Agócs, Su­lyok (Kertész, 86. p.). Edző: Ku- rucz István. Nagyszénás: Pajkó — Bálint (Csapó, 46. p.)f Brak- szatórisz. Békési, Lestyán — Bállá, Zahorecz, Nagy L. — Ber­ta (B. Tóth. 46. p.), Porkoláb. Szűcs. Edző: Burázs György. 25. perc: Agócs bal oldalról a kapu elé ívelt, és Sulyok fejjel a hosszú sarokba csúsztatta csa­pata vezető gólját, 1—0. 33, perc: Sulyok a bal-oldalon védőjét becsapva a kapu előte­rébe került, és a kifutó kapus mellett a hálóba helyezte a lab­dát, 2—0. 44. perc: A 16-oson belül B. Tóthot szabálytalanul szerelték, 11-es! A büntetőnek a sértett állt neki, és nagy nyugalommal helyezett a kapuba, 2—1. 85. perc: A bal oldalról a vé­dők feje felett átívelt labdát Csernus maga elé vette, és nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt, 3—1. Az igen gyengén és enervál- tan játszó hazai csapat nem bírt a minden részben jobb Kun B. SE együttesével. Jó: Sulyok, Csernus, Mohovics, ill. Hajkó, Brakszatórisz, Békési (Szabó Árpád) OROSHÁZA— JÁNOSHALMA 4—1 (2—0) Orosháza, 700 néző. V: Veress. Orosháza: Tóth — Fabisz, Deák, Gulyás, Kökény — Raffai, Nagy (Rábai, 85. p.), Jámborcsik (He­gedűs, 80. p.) — Papp, Szegi. Tapasztó. Edző: Szűcs Ferenc. Jánoshalma: Szabó M. — Bátyai. Urbán. Kolozsvári, Hegyi (Lili­om, 55. p.) — Csofcsics, Adám (Nagy. 52. p.), Szuhanek — Szöllősi. Vasvári, Faddi. Edző: Rapcsák Tivadar. 15. perc: Pappot a büntetőte­rületen belül buktatták, a 11-est Nagy értékesítette, 1—0. 29. perc: Szegi betört az el­lenfél 16-osán belülre, a felpat­tanó labdát mellel maga elé tet­te. majd ballal szép gólt lőtt, 2—0. 62. perc: Papp labdájával Jám­borcsik lefordult, és nem hibá­zott, 3—0. 70. perc: A fellazult hazai vé­delem mellett Szuhanek megug­rott. keresztbe ívelt Vasvárihoz, aki a kifutó Tóth fePett a 16- osról ívelt a kapuba, 3—1. 84. perc: Nagy labdáját Papp rúgta a hálóba, 4—1. Jó iramú, szemre is tetszetős mérkőzésen végre eredményes játékot mutatott a hazai csapat. Jó: Fabisz. Gulyás, Szegi, Papp. ill. Szuhanek, Vasvári. (Varga Zoltán) FÜZESGYARMAT— SZ. VfZMÜ 5—2 (0—0) Füzesgyarmat, 400 néző. V: Horváth. Füzesgyarmat: Kozári — Varga, Lőrincz, Kiss, Komo­róczki — Gulyás (Lőrincsik, 80. & .), Hegyesi, Ramos — Bátori, krös, Komoróczki II. Edző: Ondrik István. Sz. Vízmű: Gila — Dóra, Kurucz, Juhász, Koncz — Kecskés, Szentpéteri, Tajti (Kolozsai, 67. p.) — Bencze, Vigh (Hevesi, 67. p.), Vörös. Edző: Bállá Lajos. 53. perc: Lőrincz Hegyesit in­dította, aki Komoróczki Il.-höz továbbította, a bal szélen elfu­tott, s a 16-os sarkáról gólt lőtt, í—o. 65. perc: Hegyesi hozta hely­zetbe ökröst, aki nem hibázott, 2—0. 74. perc: Kiss indult a felező vonalról, kicselezte a támadó­kat, s a 16-os sarkáról nagy erő­vel a kapufát találta el. A ki­pattanó labdát Bátori a hálóba vágta, 3—0. 82. perc: Hegyesi a felezővo­nalról indult, a vendégek lest reklamáltak, s a kifutó kapua mellett a középpályás a kapuba gurított, 4—0. 85. perc: Szentpéteri a 16-os tájékán kicselezte védőjét, és a hálóba rúgta a labdát, 4—1. 86. perc: A csereként beállt Lőrincsik ügyesen tisztára cse­lezte magát, ökrös elé gurított, aki bombagólt lőtt, 5—1. 88. perc: A hazai védők hi­báztak, s Koncz 5 méterről a há­lóba lőtte a labdát, 5—2. Az első félidőben a hazaiak sorra hagyták ki helyzeteiket, de a vendégeknek is volt lehető­ségük. A második félidőre a hét gól és a hazaiak kitűnő játéka kárpótolta a 400 szurkolót. Jó: az egész hazai csapat, ill. Szent­péteri. Tardi, Kurucz. (Szabó László) KTE—SZEGHALOM 4—1 (1—0) Kecskemét, 700 néző. V: Jung. KTE: Kerpits — Terjéki, Virágh, Magyar (Horváth), Bende — Putnoki, Petényi, Seres — Fer- ró. Porhanda (Komáromi), Tóth. Edző: Veréb István. Szeghalom: Pálinkás — Reinhardt, Tar, Ba­lázs, Varga — Bordás, Zsombok II., Szász (Kun) — Bernáth (Zsombok I.), Alberti, Bakos. Edző: Búza Barna. 38. perc: Bende cselezett a ka­pu előtt, majd váratlanul lövés­re szánta el magát, ami a há­lóban kötött ki, 1—0. 49. perc: Ferrót buktatták a 16-oson belül, a 11-est Virágh nagy erővel a jobb felső sarok­ba bombázta, 2—0. 59. perc: Seres átadásával Fer- ró lefutotta a védőket, és a ka­pust is kicselezve gurított a há­lóba, 3—0. 61. perc: Ferró gólhelyzetben önzetlenül Seres elé tálalt, aki a bal sarokba talált, 4—0. 81. perc: Szöglet ytán a leálló védők közül Kun lőtt a hálóba, 4-1. Nagy iramú, kemény, de mind­végig sportszerű mérkőzésen a második félidőben a KTE gyors csatárai olykor megoldhatatlan feladat elé állították a vendége­ket. Jók: Virágh, Ferró, Bende, Seres. ill. Balázs, Bordás. További eredmények: H. Por­celán— DÉLEP 2—2. Tiszakécske —Lajosmizse 1—1. Mindszent— Baja 1—2. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSAG II gerendásiak első győzelme Legnagyobb meglepetésnek a gyulaváriak otthoni sú­lyos — 0—4 — veresége (tíz éve nem volt hasonló) szá­mít a megyei labdarúgó-bajnokság kilencedik forduló­jában. A mezőhegyesiek mellett ugyancsak idegenbeli pontok rablásával dicsekedhet a mezöberényi gárda, amely ezzel megszerezte második győzelmét. A geren­dásiak viszont először hagyták el győztesen a pályát — otthonukban diadalmaskodtak 4—0-ra a Mezőkovácshá- za ellen. A tabellán a medgyesegyháziak ugrottak a leg­nagyobbat, 2—0-ás győzelmükkel a 4. helyre törtek előre. Gádoros—Határőr Dózsa SE 1 —1 (1—0). Orosháza, 300 néző. V: Németh. Gádoros: Nagy — Rá­bai, Garai, Hegedűs, Liszkai — Pisont, Ruzsinszki, Orbán — Lő­rincsik (Héjas I., Héjas II.). Podmaniczki, Szőke. Edző: Lenti József. Határőr Dózsa: Tardi — Csák, Erős, Szitás, Alberti — Pajkos, Török (Gurzó), Czimrák — Horváth, Berezvai (Hajdara), Garabuczi. Edző: Janecska Jó­zsef. Közepes színvonalú játék, sok kihagyott gólhelyzet. G: Ru­zsinszki, ill. Gurzó. Jó: Rábai, Ruzsinszki, Orbán, ill. a hazai csapatból senkit sem lehet ki­emelni. (Izsóid Miklós) Gerendás—Mezőkovácsháza 4—0 (1—0). Gerendás, 200 néző. V: Gróza. Gerendás: Sütő — Hür- kecz, Tóth I., Gaál, Kovács — Toncsenka, Kruzslicz, Nagy K. — Kun. Krizsán, Tóth II. Edző: Zahorán György. Mezőkovácshá­za: Marovka — Szabó, Pócsik* Zábrák, ökrös J. — Bacsa, Paj­kó, Mákos — Herjeczki, ökrös S.. Bállá. Edző: Pasek Mihály. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, megérdemelt hazai győze­lem. G: Nagy K. 3, Kun. (Ko- cziszky András) Sarkad—Tótkomlós 3—3 (2—1). Sarkad, 200 néző. V: Laczkó. Sarkad: Rang — Nyúzó, Tóth, Rácz, Váradi — Forrás, Juhász, Zsilák — Sándor, Kesztyűs (Kiss), Baracsi (Cséfán). Edző: Vasvári Péter. Tótkomlós: Bor­dás — Nemes, Csilek, Fodor, Dá­vid — Varga, Zsinga (Krecsmé- ri), Arató — Kvasznovszki, Ber­kes, Czirle. Edző: Nagy Ferenc. Egyenlő ellenfelek találkoztak. Kiállítva: Váradi. G: Zsilák, Sán­dor, Juhász, ill. Arató 2, Krecs- méri. Jó: Nyúzó, Juhász, Sán­dor, ill. Arató, Csilek, Czirle. (Burázs István) Békés—Kondoros 6—0 (2—0). Békés, 600 néző. V: Simon. Bé­kés: Makai — Csicsely, Papj?, Balogh, Vágási — Gonda, Fele- gyi, Lipták (Besztercei) — Zse- ák, Ónodi, Bobcsek. Edző: Je­néi Sándor. Kondoros: Dián — Ladnyik, Opauszki II.. Filipinyi, Kicska — Szász, Kóródi, Viszkok — Zöldi, Szpisják, Konyecsnyi. Edző: Pljesovszki Mihály. Köze­pes színvonalú mérkőzésen, könnyedén nyert a Kátait és Vo- zárt nélkülöző hazai gárda. G: Ónodi 3 (mesterhármas), Zseák, Szabó, Balogh. Jó: Ónodi (a me­zőny legjobbja), Papp, Balogh, Zseák, ill. Ladnyik, Filipinyi, Szpisják. (Nagy Mihály) Mezöberény—Gyoma-Endrőd STK 2—1 (0—0). Gyoma. 100 né­ző. V: Jekta. Mezöberény: Ko­vács — Hancsák, Harmati J., Rácz, Harmati L. — Kolozsi (Bánfalvi), Mészáros (Fábián), Gazsó — Burai, Lakatos. Cina- nó. Edző: Jakab János. GYESTK: Béres — Szakálos, Kurilla, Vári, Ivanovics — Gon­da, Poiányi, Csalah F. — Nagy (Csalah L.), Győrfi. Forgács. Edző: Erdei Ferenc. Szinte csak a hozzátartozók előtt lejátszott mérkőzésen a berényiek a má­sodik félidő első öt percében eldöntötték a mérkőzést. G: La­katos 2, ill. Győrfi. Jó: Laka­tos, Hancsák. Harmati L.. ill. Szakálos, Ivanovics. (Szabados Ferenc) Medgyesegyháza—Battonya 2—0 (1—0). Medgyesegyháza, 200 né­ző. V: Szűr-Szabó. Medgyesegy­háza: Machlik — Oravecz, Ko­vács, Potocska, Smidt — Mo­csári (Kituljak), Tóth, Misota — Liker, Bányik (Németh), Vá­gó. Edző: Lós József. Battonya: Sárközi. Morár, Lehoczki. Nagy, Juhász — Bartha, Iglódi. Pri- bojszki — Szabó, Serfőző, Tóth. Edző: Major László. Közepes iramú mérkőzésen tartotta ott­hon a k^t pontot a Medgyes. G: Misota 2. Jó: Machlik. Tóth, Misota, ill. Juhász, Pribojszki, Szabó. (Hojcska Mihály) Medgyesbodzás—Honvéd Szal- vai SE 1—1 (1—0). Békéscsaba, 150 néző. V: Varga F. Medgyes­bodzás: Lajos — Oláh. Kocsis. Urda, Zielbauer — Serfőző, Ra­dies, Ogrincs — Deák. Báli, Só- dar. Edző: Túri Mihály. H. Szalvai: Budai — Burázs, Var­jú, Bartyik, Nagy — Zábrák, Viczián, Volentér — Kertmegi. Andó (Gödör), Kosa (Szudán. Edző: Sebestyén János. Igazsá­gos döntetlen. G: Ogrincs, ill. Volentér. Jó: Urda, Zielbauer, Ogrincs, ill. Viczián (a mezőny legjobbja), Volentér, Bartyik. (Sztoján János) Mezőhegyes—Gyulavári 4—0 (2—0). Gyulavári, 280 néző. V: Tajti. Mezőhegyes: Herczegfal- vi — Borók, Molnár, Pepó, Ko­vács — Csordás II., Nyári, Ács — Koszó, Csordás I., Pálhidai. Edző: Cziráki József. Gyulavári: Szobek — Szentesi. Galbács, Ka­rácsony, Bernd — Tóth, Antal, Veres (Kurucz) — Szűcs, Dobra, Szilágyi (Argyelán). Edző: Hi­mer József. A ,,kis rangadónak” indult mérkőzésen nagy megle­petés született, mert a vendé­gek gyors, erőtől duzzadó já­tékkal már az első félórában valósággal lelépték a minden elképzelés nélkül játszó hazaia­kat. G: Koszó, Csordás, Pálhi­dai, Galbács (öngól). Jó: a ven­dégcsapat minden tagja, ill. Szo­bek. (Kotroczó Dezső) BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés menyei Bizottsága és a Békés megyei Tanacs lapja. Főszerkesztő: Enyedt G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 12-196, 12-035, (őszerkesztő: 11-021. Ki­adja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadd: dr. Árpást Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési dfj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.