Békés Megyei Népújság, 1981. október (36. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-13 / 240. szám

^ 1981. október 13., kedd w NB II-ES LABDARUGÓ BA JNOKSAG Sziporkázott a GYSE Gyulai SE—Miskolc 6—0 (3—0) Gyula, 2500 néző. V: Tompa. Gyula: Szabó — Novak, Plás- tyik, Láza (Szakái, 50. p.), Otott — Ottlakán, Kocsis, Csathó — Ravasz, Cserháti, Vágó (Tóth, 64. p.). Edző: Sziics Mi­hály: MVSC: Borbély — Krémer, Gyöngyösi, Pincsák, Ger­gely — Bukovenszki, Soltész (Török, 46. p.). Bobkó — Lip- ták, Egri, Kiss T., Edző: Krompaszki Gyula. Gyászszünettel kezdődött a találkozó; a napokban el­hunyt id. Bús Andrásra em­lékeztek, aki a városi lab­darúgó-szövetség aktivistája­ként több évtizeden át tevé­kenykedett a gyulai sportért. A találkozó legmelékezete- sebb mozzanatai. 2. perc: Csathó bal oldali beadása után Cserháti az ötös tájá­ról fejjel védhetetlenül csúsztatta a „hosszú sarok­ba” a labdát, 1—0. 9. perc: Cserháti jobbról ívelt be szögletet és Ottlakán az ötös­ről a léc alá fejelt, 2—0. 44. perc: Kocsis ugratta ki Ra­vaszt, a szélső a jobb olda­lon kicselezte Gergelyt, kö­zépre játszott, ott Vágó Gyöngyösit cselezte ki, majd a jobb felső sarokba fejelte a labdát, 3—0. 50. perc: Láza — még az első félidőben szerzett sérülése miatt — le­jött, Szakái ment be. 60. perc: A szokásoktól eltérő­en. fordított szereposztásban vették be az ellenfél kapuját a hazaiak. Ezúttal ugyanis Kocsist ugratták ki (az ele­mében levő Cserháti), és a középpályás a kifutó Borbély mellett, 14 méterről a bal al­só sarokba „címezte” a lab­dát, 4—0. 70. perc: Pincsák majdnem a saját kapujába talált. 77. perc: 25 méteres Áz első 25 percben egyik csapat sem tudott tartós me­zőnyfölényt kiharcolni, és szabadrúgás során Kocsis talppal Cserháti elé görget­te a labdát, aki aztán a bal alsó sarokba lőtte, 5—0. 80. perc: Szakái beadása Pin- csákról Cserháti elé került, s a középcsatár egyből. 20 méterről a jobb felső sarok­ba talált, 6—0. Nagyszerű mérkőzést ját­szott a két csapat, a nézők teljes örömére. A gyulajak — akiknél Láza János, a ta­valy még a csabai NB I-es csapatban szerepelt védő öl­tötte magára a 6-os számú mezt — időnként sziporkázó- an építették támadásaikat, a Kocsis—Cserháti duó vezér­letével. Felszabadult játékuk­hoz már az első 10 percben megadták az alaphangot (két góljukkal) és hasonló volt a folytatás is. A miskolciak a 6—0 ellenére sem játszottak alárendelt szerepet, bár a hajrára- teljesen elfogyott a „hitük” az eredmény szo­rosságát illetően. Az össze­foglalóhoz az is hozzátarto­zik, hogy Szabó Kapus több bravúros védést is bemuta­tott, főként Kiss T. remek szabadrúgásainál. Jó: Cser­háti (a mezőny legjobbja), Szabó, Ottlakán, Kocsis, Bu­kovenszki, Kiss T. F. I. igazi gólhelyzetet teremteni. A 28. percben Filyó 25 mé­teres szabadrúgása a sorfal­ról felpattant, s Boros kitű­nő érzékkel szögletre tolta a labdát. A 32. percben Tabár beadása után Kajtán kapás­lövése szállt mellé. Egy perc­cel később Tabár buktatása miatt Csontos kapott sárga lapos figyelmeztetést. A 40. percben az előretörő Filyót feltartották a szolnoki védők. A 20 méteres szabadrúgást a sértett nagy erővel rúgta a bal felső sarokba, 1—0. Két perccel később Kajtár, a Télidő utolsó percében Ma­gyar szerezhetett volna újabb gólt a fellazuló szolnoki vé­delem mellett, de mindket­ten hibáztak. Szünet után a szolnokiak irányították a játékot és az 53. percben egyenlítettek: Baran bal oldalról jól ívelt az ötös táján kiugró Por­handa elé, aki a bal sarok­ba lőtt, 1—1. A 68. percben Tátrai ítéletét Szabó kifogá­solta, amiért a kiállítás sor­sára jutott. A szarvasiak az emberelőnyt jól használták ki, ugyanis egy perccel ké­sőbb vezetést szereztek: Demjén szöktette Tabárt, aki a kiinduló kapus mellett biz­tosan lőtt a hálóba, 2—1. Nem egészen 10 perc múlva Kajtán futott fel a jobb ol­dalon, beadását Magyar kö­zelről vágta a hálóba, 3—1. A kiegyenlített első fél­idő után a Szolnok felerősí­tett, de csak egy gólra futot­ta erejéből. Döntő volt Ma­gyar fegyelmezetlensége, amely után egyértelmű lett a szarvasiak fölénye és a győ­zelem megszerzése. Jó: Po- csai, Paulik, Bánáti, Filyó, ill. Porhanda, Rózsavölgyi. Csabai Pál További eredmények: H. Papp J. SE—Eger SE 0—0, Lehel SC— DUSE 1—0 (0—0), Kazincbarcika —Hódmezővásárhely 2—1 (1—1), H. Asztalos J. SE—H. Bem J. SE 1—0 (0—0), H. Szabó L. SE—Sal­gótarján 3—1 (1—0), Debrecen— Gyöngyös 1—0 (1—0). A 1. Keleti csoport D. Kinizsi állása 9 7 1 1 18- 5 15 2. Eger 9 5 3 1 12- 6 13 3. K.-barcika 9 5 2 2 17- 7 12 4. Gyula 9 5 1 3 15-10 11 5. Szabó L. SE 9 4 2 3 13-13 10 6. Papp J. SE 9 4 2 3 12-13 10 7. Szarvas 9 4 1 4 17-13 9 8. Gyöngyös 9 3 3 3 8-10 9 9. Asztalos SE 9 4 1 4 10-14 9 10. Hm.-vásárhely 9 4­5 12- 9 8 11. Szolnok 9 3 2 4 9-11 8 12. Salgótarján 9 2 3 4 10-14 7 13. Debr. Univ. 9 2 2 5 8-11 6 14. Bem J. SE 9 2 2 5 8-12 6 15. MVSC 9 2 2 5 8-22 6 16. Lehel SC 9 2 1 6 4-11 5 Ez volt a negyedik. Kocsis a vetődő Borbély mellett lő a bal alsó sarokba Fotó: Jávor Péter Szarvas—Szolnok 3—1 (1—0) Szarvas, 2000 néző. V: Tátrai. Szarvas: Pocsai — Paulik (Demjén, 65. p.). Szilágyi, Petneházi, Bánáti — Kajtár, Ku- peczki, Filyó — Tabár, Magyar, Durucskó. Edző: Szalai Miklós. Szolnok: Boros — Szántai, Csontos, Szabó, Tóth — Porhanda, László, Baran — Szatmári (Nász, 73. p.), Rózsa­völgyi, Szekeres (Barna, 68. p.). Edző: Géléi József. Vasas—Bcs. Előre Sp. 19—18 (10—7) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1200 néző. V: At- kári, Várhegyi. Vasas: RÄCZ M. — GÓDORNÉ 5, Barna, BRINZAI 6 5, Angyal 1, Sterbinszky 3, Gombai 4. Cs: Veré- czi (kapus), LISKÁNÉ, Ádám, Gerstenmayer, Kuruczné. Ed­ző: Csik János. Békéscsaba: Bjelik — Oláh I., Varga 3 2, To- bakné 1, Rácz É. 2, Csulikné 4 3, Kisuczki 3. Cs: Rácz Gy. (kapus), Jakab 5 4, Nagy, Hegedűs. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6 5, ill. 14 9. A mérkőzést megelőzően a lila-fehér csapat virágcsokor­ral köszöntötte, a már biztos bajnok piros-fehér gárdát. Rögtön az első perc hazai góllal kezdődött. Sőt, a 8. percben már 3—1-re vezettek a békéscsabaiak, annak elle­nére, hogy Csulikné két bün­tetőt is hibázott. Mindkét ka­pu előtt sok helyzet adódott, de ezután a Vasas némi fö­lénybe került, s a 20. percre ki is egyenlített (6—6). Majd a hazaiak sok eladott labdá­ját elcsípve növelték előnyü­ket a félidőig. A fordulás után még job­ban elhúzott a vendéggárda (13—8). Ügy tűnt, a lila-fe­hér csapat csak az utolsó per­cekben hitte el, hogy van mit keresnie, s végül egy gólra megközelítette a Va­sast. Sőt, az utolsó másod­percekben Csulikné lehetett volna eredményes, de közbe­fújtak a játékvezetők ... A hazai csapat nagyon is tiszteletben tartotta ellenfelét a kezdetben, amit nemcsak az időnkénti gyámoltalan já­ték bizonyít, hanem a rend­re kihagyott hétméteresek és számtalan eladott labda. Jól­lehet, a csabaiak közül sokan csak épp a napokban épültek föl sérülésükből, mi több, Nagy Irén is levetette a gip­szet a kezéről, s jászott is. Feltűnő volt a játékvezetők határozatlansága, illetve a vendégcsapatnál egynémely játékos túlzott „magabiztos­sága”. Az edzők így látták a rangadót. Csik János: „Két­három gólos győzelemben bíztam, de megfordult a fe­jemben a vereség is. így na­gyon örülök a két pontnak. Jó csapat a Békéscsaba.” Sza­bó Károly: „Hiába mondtam a lányoknak, hogy már túl­teljesítettek minden várako­zást, játsszanak nyugodtan. De azt hiszem, nincs szé­gyenkezni való így sem.” A bajnokság záró forduló­ját szerdán játsszák. A bé­késcsabaiak a Népstadion szomszédságában levő ' Kör­csarnokban lépnek pályára, délután fél 4-kor. Ellenfelük a Ferencváros. Az NB I állása 1. Vasas 21 21­­481-338 42 2. Bp. Spart. 21 15 2 4 457-395 32 3. Bakony V. 21 13 1 7 395-357 27 4. Békéscs. 21 12 2 7 409-364 26 5. Bp. Ép. 21 12 1 8 395-371 25 6. Dunaújv. 21 9 2 10 391-431 20 7. FTC 21 8 3 10 416-418 19 8. Győri T. 21 9 1 11 394-407 19 9. Tatabánya 21 7 2 12 390-401 16 10. Debrecen 21 4 3 14 434-495 11 11. BHG SE 21 5­16 347-419 10 12. Borsodi B. 21 2 1 18 350-463 5 TERÜLETI LABDARÜGÓ-BAJNOKSAG Nagyszénási bravúr Baján Kétségtelen, hogy a területi bajnokság Körös csoport­jának eddigi legnagyobb meglepetését a nagyszénási gár­da szolgáltatta, hiszen Baján a két éve veretlen, listave­zető Bács-Kiskun megyei csapatot győzte le. így a 9. for­dulóban Dinya góljával 1—0-ra nyert a szénási gárda. A DÉLÉP nehezen tartotta otthon a két pontot, a sereg­hajtó tiszakécskeiekkel szemben. A Békés megyeiek kö­zül a Szeghalom nyert még biztosan (2—0), az OMTK, az Agyagipar és a Füzesgyarmat idegenben kapott ki. NAGYSZÉNÁS—BAJA 1—0 (1—0) Baja, 1500 néző. V: Kérdő. Nagyszénás: Pajkó — Bálint, Brakszatórisz, Békési, Lestyán — Balia, B. Tóth, Adamovszki — Zahorecz (Berta), Dinya, Porko­láb. Edző: Burázs György. Baja: Majzlinger — Klavatics, Szabó, Popp (Bognár), Prikidánovics — Takács, Harsányi, Evanics — Ra­dies, Kovács (Sárközi), Keresz­tes. Edző: Rónai Sándor. 16. perc: Szabó átadását B. Tóth elcsípte, ügyesen szöktette DLnyát, aki a védőket becsapva, kissé balra kisodródva, futtából, 18 méterről óriási lövést eresz­tett meg a hosszú sarokba, 1—0. Az első 25 percben óriási ba­jai nyomás nehezedett a Vendé­gek kapujára, amelyet több ki­hagyott biztos gólhelyzet jellem­zett. A mérkőzés további részé­ben a bajai rohamokat kontra­támadásokkal ellensúlyozták a szenásiak. Ezt bizonyítja egy újabb szénási gól, amelyet a já­tékvezető nem adott meg. A ki­tűnő csapatmunka eredménye­ként megszületett a forduló leg­nagyobb meglepetése: a hazai pályán több mint két éve veret­len Bajai SK legyőzésével. Jó: Pajkó (a mezőny legjobbja), va­lamint az egész nagyszénási csa­pat, ill. Kovács, Prikidánovics. Sárga lap: Bállá. Porkoláb, ill. Klavatics. (Szabó Árpád) SZ. KENDER—OMTK 2—1 (1—0) Szeged, 300 néző. V: Horváth. Sz. Kender: Pozsár — Stumpf, Magyar, Komáromi, Dudás — Bi­te. Őze, Kürti — Király, Habasi (Muskó), Butyka. Edző: Nyári Tibor. Orosháza: Nagy F. — Gu­lyás, Raffai (Dénes), Deák, Kö­kény — Nagy J., Fabisz. Papp — Szegi (Jámborcsik), Rábai, Tapasztó. Edző: Szűcs Ferenc. 24. perc: Tizennyolc méteres szabadrúgásból Öze szerzett ve­zetést, 1—0. 60. perc: Butyka húzott kapu­ra, de a 16-oson belül felvágták. A ll-est Magyar értékesítette, 2—0. 78. perc: Formás támadás vé­gén Nagy J. szépített, 2—1. Jó: Stumpf, Magyar, Bite, Kür­ti, ill. Fabisz, Jámborcsik, Ta­pasztó. SZEGHALOM— MINDSZENT 2—0 (1—0) Szeghalom, 400 néző. V: Czen- czik. Szeghalom: Gulyás — Rein­hardt, Szász (Papp), Bordás, Ba­lázs — Varga, Bakos, Alberti — Zsombok II., Bernáth, Tar. Ed­ző: Búza Barna. Mindszent: Tus- ják — Pelyva (Hevesi), Bartucz, Nagy, Bánfi — Boda, Lőrincz, dr. Szeljak — Papp (Jugel), Csön­gető, Tóth. Edző: Jelenfi István. 40. perc: Tar jó átadást kapott Vargától, s bal oldali, pontos be­adását Bernáth a bal alsó sarok­ba pörgette, 1—0. 83. perc: Bernáth a felezővo­nalról elfutott, a 16-oson belül egy testcsellel tisztára játszotta magát, s 8 méterről a kapu kö­zepébe lőtt, 2—0. A mind jobban magukra talá­ló hazaiak magabiztosan győz­tek. Jó: Bordás (a mezőny leg­jobbja), Alberti. Bernáth, ill. a vendégcsapatból senki sem emel­hető ki. (Papp Gyula) H. KUN B. SE— BCS. AGYAGIPAR 5—0 (2—0) Kiskunfélegyháza, 800 néző: V: Kubatovics. H. Kun B. SE: Gu­lyás — Húszai, Horváth, Moho- vics, Tóth — Maszlag, Sulyok (Molnár), Szenthy — Csernus (Kertész), Agócs. Pribéli. Edző: Kurucz István. Bcs. Agyagipar: Uhrin — Kiss, Szász, Szlávik (Kárnyáczki), Kovács — Bognár, Turcsek, Bárány (Pintér) — Lip- ták. Balogh J., Balogh A. Edző: Szabó László. 20. perc: Pribéli szabadrúgása után a felugró Agócs 8 méterről a hálóba fejelt, 1—0. 31. perc: Agócs két védővel a nyakán mintegy 11 méterről a kapuba továbbította a labdát, 2—0. , ^ 48. perc: Szenthy szabadrúgá­sa után Agócs kiugrott a védők közül, s megszerezte harmadik gólját, 3—0. .. 63. perc: Uhrin a fejelni készü­lő Agócs elől még elütötte a labdát, de éppen Horváth elé, aki élesen a léc alá lőtt, 4—0. 68. perc: Pribéli egy cselsoro­zat után otthagyta a védőket, s a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 5—0. , A nagy akarással játszó hazai csapat végig mezőnyfölényben volt, s a helyzeteit gólokra is váltotta. A csabaiaknak is akadt* helyzetük, de a kapu előtt min­dig hibáztak. Jó: Szenthy (a mezőny leg- ■írvVsi^i Húszai. Agócs, Pribéli, JÁNOSHALMA— FÜZESGYARMAT 3—0 (1—0) Jánoshalma, 300 néző. V: dr. Jármai. Jánoshalma: Szabó M. — Hegyi, Bátyai, Lliíiom, Nagy — Kolozsvári, Csovcsics, Urbán — Szuhanek (Szőlősi), Szabó G. (Nagy O.), Vasvári. Edző: Rap- csák Tivadar. Füzesgyarmat: Kö­leséri — Bátori, Lőrincz, Varga, Rózsa — Komoróczki I., Gulyás, Hegyesi — ökrös, Ramos, Ko­moróczki II. (Klemencsik). Ed­ző: Ondrik István. 27. perc: Szuhanek beadását Vasvári fejelte a hosszú sarok­ba, 1—0. 67. perc: Vasvári futott el a bal oldalon, beadását Szőlősi lőt­te a hálóba, 2—0. 81. perc: Vasvári szögletét Szo­lősi mellel a hálóba sodorta, 3—0. A végig többet támadó János­halma helyzeteinek csak töredé­két tudta kihasználni. Kiállítva: Urbán, utánrúgásért. Jó: Csov­csics, Vasvári, Hegyi. ill. Lő­rincz, ökrös. További eredmények: DÉLÉP se—Tiszakécske 2—1, Lajosmizse —KTE 1—0, Szentesi Vízmű—H. Porcelán 2—3. A területi labdarúgó-bajnokság állása 1. Lajosmizse 2. H. Kun B. 3. Baja 4. DÉLÉP SC 5. KTE 6. H. Porcelán 7. OMTK 8. Szeghalom 9. Nagyszénás 10. Mindszent 9 7 2 - 18- 6 16 SE 9 7 1 1 26- 9 15 9 7 1 1 23- 6 15 9711 26-10 15 9423 17-11 10 9423 13-19 10 9414 16-13 9 9 3' 1 5 15-17 7 9234 8-11 7 9315 8-14 7 9315 14-21 7 9315 14-21 7 93-6 13-22 6 9225 14-24 6 9135 12-24 5 9-27 5-14 2 11. Szentes Jánoshalma 13. Sz. Kender 14. Bcs. Agyagipar 15. Füzesgyarmat 16. Tiszakécske MEGYEI LABDARÜGÓ-BAJNOKSAG Sok döntetlen a 10. fordulóban A megyei labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Békés és a Battonya idegenben nyert, továbbá a Mező- kovácsháza saját otthonában fektette két vállra a gyula­váriakat. A többi öt találkozó pontosztozkodással ért vé­get. így érthető, hogy a táblázaton alig volt mozgás. Mezöberény—Sarkad 0—0. Me­zöberény, 200 néző. V: Asztalos. Mezöberény: Kovács — Hancsák, Harmati J., Harmati L., Rácz — Mészáros (Kolozsi), Gazsó, Bu­rai — Lakatos, Fábián T., Czir nanó (Bánfalvi). Edző: Jakab János. Sarkad: Zólyomi — Nyú­zó, Sándor, Forrás, Rácz — Zsi- lák, Sánta, Cséfán — Juhász (Ungor), Kiss, Kesztyűs. Edző: Vasvári Péter. Közepes színvo­nalú játék. Az adódó helyzete­ket egyik csapat sem tudta ki­használni. Jó: Harmati J., ill. Sándor. Zsilák. (Fazekas Lajos) Kondoros—H. Szalvai SE 0—0. Kondoros, 200 néző. V: Szeles. Kondoros: Dián — Filipinyi (Kó­rod!), Opauszki. Konyecsnyi, Szász — Szpisják I., Kicska (Kugyelka), Ladnyik — Zöldi. Viszkok, Szpisják II. Edző: Plje- sovszki Mihály. Szalvai: Budai — Búzás, Varnyu, Bartyik, Nagy — Zábrák. Szpisják, Volentér — Kertmegi, Márkus (Bakos), Ko­sa (Andó). Edző: Sebestyén Já­nos. Igazságos döntetlen. Jó: Szpisják II.< Szpisják I.. ill. Varnyu. Zábrák, Budai. (Sztvo- recz János) Békés—Gádoros 2—1 (0—1). Gádoros. 500 néző. V: Kiss. Bé­kés: Makai — Csicsely. Papp, Vágási, Balogh — Felegyi, Gon- da, Lipták (Besztercei) — Zse- ák. Ónodi. Bobcsek. Edző: Jenei Sándor. Gádoros: Nagy L. — Révai. Garai, Hegedűs. Liszkai — Pisont P.. Ruzsinszki. Orbán Pisont A. (Héjas). Podma­niczkf. Lőrincsik. Edző: Lenti József. Garai kiállításával a já­tékvezető döntően befolyásolta a mérkőzés végeredményét. G: Balogh, Besztercei, ill. Podma- niczki. Jó: Makai. Felegyi, Gonda. ill. Garai. Orbán, Pisont A. (Törőcsik János) Medgyesegyháza—Gerendás 1—1 (1—0). Gerendás, 200 néző. V: Búzás. Medgyesegyháza: Mach- lik — Oravecz. Kovács. Po- tocska. Plástyik — Mocsári, Tóth. Kituljak — Marsi. Misota. Vágó. Edző: Lós József. Geren­dás: Bessenyei — Hürkecz, Gaál, Tóth I.. Kovács — Kruzs- licz (Tapasztó), Toncsenka, Tóth II. — Nagy, Kun (Pusz­tai), Krizsán. Edző: Zahorán György. Jó játékvezetés, igazsá­gos pontosztozkodás. G: Mocsá­ri, ill. Gaál (11-esből). Jó: Po- tocska, Misota, Kituljak, ill. Gaál, Tapasztó. (Kocziszky And­rás) Battonya—Tótkomlós 1—0 (1—0). Tótkomlós, 500 néző. V: Makra. Battonya: Sárközi — Morár, Le- hoczki, Nagy, Juhász — Czabai, Tóth (Iglódi), Pribojszki — Sza­bó, Bartha, Szikszai (Serfőző). Edző: Major László. Tótkomlós: Bordás — Nemes (Szpisják), Csi- lek. Fodor, Dávid — Czirle, Zsingor (Poljak), Arató — Kvasznovszki, Bartos, Krecsmé- ri. Edző: Nagy Ferenc. Az ener- váltan játszó hazaiak ellen a lelkesen küzdő battonyai együt­tes szerencsésen nyert. Kiállít­va: Pribojszki, durvaságért, Ju­hász, a játékvezető megsértésé­ért, ill. Fodor durvaságért. G: Szabó. Jó: az egész vendégcsa­pat, ill. Czirle, Csilek. (Hovorka György) Mezőkovácsháza—Gyulavári 4—2 (2—1). Mezőkovácsháza, 200 né­ző. V: Dér. Mezőkovácsháza: Pelyva — Ale, Pócsik, ökrös J.. Földi — Bacsa, ökrös S. (Szabó T.), Mákos — Pajkó (Zábrák), Herjeczki L., Bállá. Edző: Pa- sek Mihály. Gyulavári: Szobek — Szentesi, Karácsony, Dobra, Antal (Árgyelán) — Berndt, Sza­bó, Galbács — Veres, Szilágyi (Bondár), Szűcs. Edző: Himer József. A hazaiak javuló játék­kal megérdemelten szerezték meg a két pontot. G: ökrös S., ökrös J., Pajkó, Herjeczki L., ill. Szűcs, Veres. Jó: Ale, Má­kos, Pajkó, ill. Karácsony, Ve­res, Galbács. (Matula Miklós) Mezőhegyes—Határőr Dózsa 3—3 (2—2). Mezőhegyes, 500 néző. V: Uhrin. Mezőhegyes: Herczegfal- vi — Borók. Papó, Molnár, Ko­vács F. — Bakai, Ács, Csordás J. — Pálhidai, Csordás S.. Ha­rangozó. Edző: Cziráki József. Határőr Dózsa: Tardy — Csák. Nagy, Alberti, Kovács — Paj­kos. Czimrák. Török — Hor­váth (Erős), Hajdara, Garabu­czi (Gurzó). Mb. edző: Jánecs- ka József. Végig izgalmas, vál­tozatos, kemény mérkőzés. Mind­két csapat valamennyi játékosa dicséretet érdemel. G: Harango­zó. Csordás S., Pálhidai, ill. Al­berti 2 (mindkettő ll-esből). Pajkos. (Liker Lajos) Medgyesbodzás—Gyoma-Endrőd STK l—l (1—0). Medgyesbodzás. 200 néző. V: Mészáros. Med­gyesbodzás: Lajos — Oláh J., Kocsis, Zielbauer, Urda — Ser­főző, Bali. Radics (Mihu) — De­ák, Ogrincs, Sódar. Edző: Túri Mihály. GYESTK: Béres — Sza- kálos, Kurilla, Csalah, Vári — Forgács, Gonda. Paher — Iva- novics, Polányi, Sass. Edző: Er­dei Ferenc. Alacsony színvona­lú mérkőzésen a harcosan küz­dő vendégek megérdemelten vit­ték el az egyik bajnoki pontot. G: Zielbauer, ill. Ivanovics. Jó: Zielbauer. Serfőző. Urda, ill. Bé­res. Ivanovics, Csalah. (Csűri Ferenc) A MEGYEI LABDARÜGÓ-BAJNOKSAG Állása 1. Békés 10 8 2­29- 2 18 2. Mezőhegyes 10 7 1 2 28-11 15 3. H. Dózsa SE 10 5 3 2 18-12 13 4. Medgyesegyh. 10 6 1 3 17-12 13 5. Medgyesbodz. 10 5 3 2 12- 7 13 6. Tótkomlós 10 4 4 2 11-10 12 7. Gádoros 10 4 3 3 18-11 11 8. Battonya 10 5 1 4 13-13 11 9. Gyulavári 10 4 2 4 13-15 10 10. Mk.-háza 10 4 2 4 16-20 10 11. Sarkad 10 3 3 4 9-16 9 12. Mezöberény 10 2 4 4 11-15 8 13. Gerendás 10 1 4 5 19-14 6 14. Kondoros 10 1 2 7 8-25 4 15. GYESTK 10 1 2 7 6-24 4 16. H. Szalvai SE 10­3 7 4-15 3 Totó A totó 41. heti telitalálata: 1, 1, x, 1, 1, x, x, 1, 1, 2, 1, 2, 1, 1. A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 41. heti totónyeremények az illeték le­vonása után a következők: 13 ta- lálatos szelvény 20 darab, nyere­ményük egyenként 96 553 forint; ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény 11 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 155 070 fo­rint; 12 találatos szelvény 575 darab, nyereményük egyenként 2239 forint; 11 találatos szelvény 6954 darab, nyereményük egyen­ként 185 forint; a 10 találatos szelvények száma 45 419 darab, nyereményük egyenként 43 fo­rint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet- BEKES MEGYEI tes: séleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Ki­INDEX: 25054 Kéziratokat, képeket 1j Z| ^4 • J \t j Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy ín! i í ■ ■ ■ hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600, Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 nem érzünk meg és nem küldünk vissza.