Békés Megyei Népújság, 1981. szeptember (36. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-08 / 210. szám

1981. szeptember 8., kedd« SPORT SPORT SPORT SPORT Tehetetlen csatársorok H. Papp J. SE-Szarvas 1-0 [0-0) Labdarúgó NB II. Szarvas, 1200 néző. V: Nagy L. H. Papp J. SE: Gulyás — Trombitás, Földházi, Babosán, Bukovics — Juhász (Kapus 77. p.), Porofi, Andrikó — Fábri, Leskó (Czél 62. p.), Munkácsi. Edző: Vágó György. Szarvas: Po- csai — Kajtár, Szilágyi, Petneházi, Filyó — Sándor (Paulik 55. p.), Kopeczki, Bánáti — Tabár, Magyar, Durucskó. Edző: Szalai Miklós. Területi labdarúgó-bajnokság Kevés gól a 4. fordulóban Kevés, mindössze 12 gól esett a területi bajnokság va­sárnapi, 4. fordulójában. Először vesztett pontot a Baja és a Lajosmizse, először nyert a Jánoshalma. Mindössze egy csapat van már csak, amely még nem szerzett pon­tot: a tiszakécskeiek. A Főiskola Spartacus már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést, de Sán­dor 16 méteres lövése a fel­ső kapufát érintve szállt a kapu mögé. Ezután mintegy félórás unalmas, eseményte­len mezőnyjáték folyt a két 16-os között. A 37. percben Pocsai csak másodszorra tu­dott tisztázni Fábri elől. A 39. percben Magyar 6 mé­teres, gyenge lövését Gulyás szögletre tenyerei te. A 43. percben Kupeczki két csel után alig lőtt a bal kapufa mellé. Fordulás után is a hazai­ak irányították a játékot: az 58. percben Durucskó kö­zeli lövése a berobbanó vé­dőkről pattant szögletre. A 63. percben a szépen elfutó A 9. percben Rózsa 25 méteres lövése igencsak meglepte Szabót, a kapus kitenyerelte, Nász azonban elcselezte a 100 százalékos gólhelyzetet. A következő percben viszont Szatmári Baran elé gurította a labdát szabadrúgásnál, s a 20 mé­teres lövés egyet pattanva, a jobb sarokban kötött ki Kiállítások: 6, ill. 2. perc. Hétméteresek: 4 3, ill. 7 2. Megilletődötten kezdtek a csabaiak, ezt ügyesen ki­használták a fővárosiak, és a 4. percben már 3—1-re el­húztak. A 17. percben sike­rült a lila-fehéreknek ki­egyenlíteni (4—4). A félidő hátralevő része újra az épí­tősöké volt, kétgólos előny­nyel zárták a félidőt. Fordulás után a 46. perc­ben egyenlítettek a hazaiak, sőt, az 55. percben már két góllal vezettek. Ezután ért­hetetlen módon újra kapko­dó lett a játékuk, az „ered­mény” — 12—12. Nagy iz­galmak közepette fejeződött be a mérkőzés. Az utolsó percben a pestiek büntető- * * * RANGOS KÉZILABDATORNA MEZŐHEGYESEN Holnap, szerdán nemzetközi jellegű és igen rangos férfi ké­zilabdatornát rendeznek Mezőhe­gyesen. A megyénkben vendé­geskedő Potisje Ada mellett a Szegedi Volán is pályára lép. A műsor: 15.00 óra: serdülőmérkő­zés; 16.00: Mezőhegyes! SE—Po­tisje Ada II., 17.15: Potisje Ada I.—Szegedi Volán. A torna teljes bevételét a mozgássérültek javára ajánlotta fel a rendező Mezőhegyesi Sport­egyesület. Bánáti lapos lövését védte Gulyás. A 71. percben Pörö­gi szögletét Andrikó hibázta el a kapu torkában. A 82. percben egy ártatlannak lát­szó, bal oldali honvéd­támadás után senki nem tudott szerelni a szarvasi kapu előtt, végül a tisztán álló Munkácsi az üres kapu­ba lőtt, 1—0. Az alacsony színvonalú mérkőzésen nagy hibaszá­zalékkal játszott mindkét csapat. A szarvasiak soro­zatos helyzetkihagyása ez­úttal is megbosszúlta magát. A látottak alapján a vendé­gek sem érdemelték meg a két pontot. Jó: Pocsai, Ku­peczki, ill. Gulyás. Csabai Pál (Szabó és a sorfal egyaránt hibázott), 1—0. Kevesen gondolták, hogy végül ez az egyetlen, gól dönt. A 25. percben Ra­vasz elől Bartos 17 méterre kifutva mentett, később Nász négyméteres, erős fe­jesét Szabó szögletre tolta (ez viszont óriási védés volt). A 41. percben Kocsis höz jutottak, de nem tudták értékesíteni. A mérkőzésen nagyon hul­lámzó teljesítményt nyújtott úgy helyezte a labdát Ra­vasz elé, hogy a szélsőnek csak egy mozdulatot kellett volna tennie az egyenlítés­hez ... Nem sikerült, így maradt az 1—0. A második játékrészben egyre-másra alakultak ki meleg pillanatok a szolnoki kapu előtt, de a GYßE csa­tárai képtelenek voltak fel­tenni a pontot az i-re. A 76. percben az elemében le­vő Kocsis indította Ottla- kánt, aki beadott, Cserháti a bal alsó sarokra fejelte a labdát, de Bartos óriási bra­vúrral védett. A másik olda­lon Ágh, majd Nász és Lász­ló hibázott. A 86. percben Kocsis unta meg a csatárok ügyetlenkedéseit, óriási lö­vést küldött 20 méterről, ballal kapura, a felső léc­ről azonban visszapattant a labda és Bartos most már mentett. A két jó formában levő csapat kellemessé tette a szurkolók vasárnap dél­utánját. A GYSE lényege­sen jobban játszott, mint egy hete a Lehel SC ellen, de ennyi gólhelyzetet elrontani, egyszerűen luxus ... Jó: Bartos, Csontos, Sza­bó, Porhanda, Baran. ill. Lukoviczki, Csathó, Kocsis. F. I. További eredmények: H. Asz­talos J. SE—H. Szabó L. SE 0—1 (0—1), Lehel SC—Debreceni Kinizsi 1—0 (0—0), Kazincbarci­ka—Gyöngyös 2—0 (1—0), Debre­ceni Universitas—Hódmezővásár­hely 2—1 (1—0), Salgótarján—H. Bem J. SE 3—1 (0—0), Eger— MVSC 4—0 (2—0). A Keleti csoport állása: 1. Szolnok 4 3 1­6-1 7 2. D. Kinizsi 4 3­1 8-3 6 3. Gyula 4 3­1 5-2 6 4. K.-barcika 4 2 1 1 7-3 5 5. Eger 4 2 1 1 7-5 5 6. Szabó L. SE 4 2 1 1 8-8 5 7. Hm.-vásárhely 4 2­2 7-5 4 8. Salgótarján 4 1 2 1 5-4 4 9. Bem J. SE 4 2­2 5-6 4 10. Papp J. SE 4 2­2 7-9 4 11. D. Univ. 4 1 1 2 4-7 3 12. Gyöngyös 4 1 1 2 2-5 3 13. MVSC 4 1 1 2 4-9 3 14. Szarvas 4 1­3 5-7 2 15. Lehel SC 4 1­3 2-4 2 16. Asztalos SE 4­1 3 4-8 1 mindkét csapat. Mindkét együttes jó teljesítményt nyújtott védekezésben, de a támadásvezetésekbe sok hiba csúszott. A csabaiak kulcs- játékosai „gyengélkedtek”, s emellett még öt 7 méterest is hibáztak. Végül is a küzdel­mes, iramos találkozón igaz­ságos pontosztozkodás tör­tént. A NŐI NB I ÁLLÁSA 1. Vasas 13 13 ­- 276-205 26 2. Bp. Sp. 13 9 1 2 269-249 19 3. Békéscs. 13 7 2 4 225-196 16 4. Bakony V. 13 8 ­5 235-222 16 5. Építők SC 13 7 1 5 231-222 15 6. Dunaújv. 13 6 1 6 244-263 13 7* Tatabánya 13 4 2 7 245-255 10 8. BHG 13 5 ­8 216-234 10 9. Debrecen 13 3 3 7 200-220 9 10. Győri T. 14 4 1 8 218-248 9 11. FTC 13 4 ­9 258-267 8 12. Borsodi B. 13 2 1 10 223-259 5 OROSHÁZI MTK— SZEGHALOM 2—1 (1—1) Orosháza. 1100 néző. V: Sütő. OMTK: Nagy — Hegedűs, Rábai, Raífai, Füsti — Szegi (Ugró).Kö- kény, Nagy — Jámborcsik, Papp, Deák. Edző: Szűcs Ferenc. Szeg­halom: Pálinkás — Reinhardt, Bakos, Bordás, Balázs — Varga (Papp), Tar, Alberti — Zsombok II., Bernátjh, Zsombok I. (Ko­zák). Edző: Búza Barna. 13. perc: Hegedűs tört be a szeghalmiak 16-osára, amikor a büntetőterületen belül buktatták, ll-es: Nagy a jobb sarokba lőtt, r— o. 30. perc: Szöglet után Zsombok I, fejelt kapura. Nagy kapus a levegőben úszva megfogta ugyan a labdát, de már csak a vonalon túl, 1—1. 66. perc: Albertit utánrúgásért kiállította a játékvezető. 80. perc: Bal oldali beívelés után a berobbanó Jámborcsik kapásból a jobb sarokba lőtt, >-l. A kezdés előtt rövid ünnepség keretében búcsúztatták az aktív játékvezetéstől Sütő Józsefet. A megyei LSZ nevében Geréb Ist­ván köszöntötte Sütő játékveze­tőt, aki több mint 600 mérkőzé­sen fújta a sípot, 25 évig szol­gálta a sportágat. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen, verejtékes győzelmet arattak a hazaiak. A szeghalmiak példás fegyelmezett­séggel küzdöttek. Jó: Hegedűs, Füsti, Raffai, ill. Pálinkás, Zsom­bok I., Bakos. (Varga Zoltán) Medgyesbodzás—Gerendás 3—1 (2—0). Gerendás, 200 néző. V: Guti. Medgyesbodzás: Lajos — Oláh, Kocsis, Zielbauer, Urda — Bali, Ogrincs, Radics (Varga) — Deák, Sódar, Serfőző. Edző: Tú­ri József. Gerendás: Sütő — Hür- kecz, Gaál, Kovács, Tóth I. — Toncsenka, Tóth II., Tapasztó — Kruzslicz (Krizsán), Kun (Me- zőfi), Nagy K. Edző: Zahorán György. Kitűnő játékvezetés mellett, megérdemelt vendéggyő­zelem. G: Sódar 2, Ogrincs. ill. Nagy (11-esből). Jó: valameny- nyi medgyesbodzási játékos, ill. Tapasztó. (Kocziszky András) Gyulavári—Mezőberény 1—1 (0 —0). Gyulavári, 450 néző. V: Ko­vács I. Gyulavári: Szobek — Szentesi, Karácsony, Buzi (Gal- bács), Berndt — Szabó A., Szűcs, Petróvszki (Veres) — Szatmári, Dobra, Bondár. Edző: Himer Jó­zsef. Mezőberény: Braun (Ko­vács) — Szabó, Harmati J., Rácz Harmati L. — Burai, Kolozsi, Gazsó — Fábián, Lakatos, Cina- nó. Edző: Jakab József. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzé­sen a vendégek a mérkőzés utol­só percében lőtt góllal megérde­melten vitték el az egyik pon­tot. G: Petróvszki (11-esből), ill. Lakatos. Jó: Szentesi, Szabó A., ill. Cservenák, Kolozsi. (Kotro- czó Dezső) Honvéd Szalvai SE—Sarkadi Ki­nizsi 0—0. Békéscsaba, 150 néző. V: őrző. Szalvai: Budai — Ba­logh, Varjú, Nagy, Burázs — Zábrák, Kosa, Volentér — Kert- megi, Bakos (Szőke), Gödör (Ravasz). Edző: Sebestyén Já­nos. Sarkad: Rang — Rácz, Tóth, Szilágyi (Ungor), Váradi —For­rás, Sánta, Kiss — Zsilák, Nyú­zó, Csépán. Edző: Vasvári Péter. Kitűnő játékvezetés, igazságos döntetlen. Jó: Budai, Burázs, Zábrák, ill. Tóth, Rang, Zsilák. (Sztoján János) Békés—Battonya 3—0 (1—0). Bé­kés, 900 néző. V: Medovarszki. Békés: Makai — Csicsely, Papp, Balogh, Vágási — Zseák, Fele- gyi, Lipták (Ónodi) — Vozár (dr. Szurovecz), Kátai, Bobcsek. Ed­ző: Nyári Sándor. Battonya: Sár­közi — Morár, Lehoczki, Pri- bojszki, Nagy — Juhász, Tóth (Kőszegi), Szabó, Czabai — Ser­főző (Hábán), Liszkai. Edző: Major László. A vendégek, ka­pujuk előterét és a középpályát megszállva, keményen és idege­sen játszottak, így szép játék nem alakulhatott ki. Kiállítva: Czabai, utánrúgásért. G: Vozár, Kátai, Ónodi. Jó: Papp, Balogh, Vágási, ill. Sárközi, Pribojszki, Nagy. (Nagy Mihály) Medgyesegyháza—Gyoma 1—0 (1—0). Medgyesegyháza, 250 né­ző. V: Gróza. Medgyesegyháza: Machlik — Oravecz, Misota, Ki­FÜZESGYARMAT— BAJA 0—0 Füzesgyarmat, 800 néző. V: Ku- batovics. Füzesgyarmat: Kölesé­ri — Varga, Lőrincz, Komorócz- ki I., Rózsa — Guruczi, Gulyás, Hegyesi — ökrös, Ramos (Nagy), Komoróczki II. Edző: Ondrik István. Baja: Majzlinger — Gla- vitity, Szabó, Papp, Prikidáno- vics — Takács, Harsányi, Eva- nics — Radics, Sárközi (Kovács), Keresztes. Edző: Rónai Sándor. Színvonalas mérkőzést látha­tott a közönség, kihagyott gól­helyzetekkel. A pontosztozkodás a látottak alapján reális. Kitűnő játékvezetés. Jó: Varsányi, Ta­kács, Evanics, ill. Lőrincz, Ró­zsa, Komoróczki I. (Szabó László) BCS. AGYAGIPAR — LAJOSMIZSE 1—1 (0—0) Békéscsaba, 500 néző. V: Kor­mányos. Agyagipar: Uhrin — Kiss, Kucsera, Bognár, Alberti — Kovács, Szász, Balogh J. — Turcsek, Lipták, Balogh A. Ed­ző: Szabó László. Lajosmizse: Kripkó — Hodermarszki, Abel, Rózsa, Csima — Márki, Mányo- ki, Kállai •— Somogyi, Vajda, Soós (Kocsis). Edző: Seres La­jos. 78. perc: Turcsek pontos beíve­lését a jó ütemben érkező Ba­logh A. 14 méterről küldte a há­lóba, 1—0,. 87. perc: Somogyi háromméte­res lesről indulva emelt a kifu­tó Uhrin fölött a kapu jobb ol­dalába, 1—L A 7. percben Balogh A., a né­zőtérről szabályosnak látszó gól­tuljak, Dankó — Kovács, Tóth, Mocsári — Bányik, Plástyik (Varga), Marsi (Potocska). Edző: Lós József. Gyoma: Béres — Sike, Sági CCsalah), Kurilla. Po- lányi — Janovics (Tirúár), Gon- da, Forgács — Nagy, Prókai (Ti- már II.), Vári. Edző: Erdei Fe­renc. Közepes iramú játékkal, sorozatban hagyták ki helyzetei­ket a medgyesi csatárok. Misota 11-est hibázott. G: Kituljak. Jó: Misota, Dankó, Tóth. ill. Sági, Janovics, Forgács. (Hojcska Mi­hály) Mezőkovácsháza—Kondoros 5—1 (3—1). Mezőkovácsháza, 1000 né­ző. V: Maróti. Mezőkovácsháza: Pelyva (Marovka) — Szabó T., Pócsik, Zábrák, Földi — ökrös S.. Bacsa, Mákos — Pajkó (ök­rös J.), Herjeczki, Bállá. Edző: Pasek Mihály. Kondoros: Búzás — Behán (Kugyelka), Filipinyi, Kicska, Ladnyik — Csesznak, Omljak, Viszkok — Zöldi (Szu- jó), Szász, Szpisjak. Edző: Ple- sovszki Mihály. A szép számú közönség előtt biztos győzelmet aratott a lelkes hazai csapat. A vendégek szórványos ellentáma­dásokkal próbálkoztak, kevés si­kerrel. G: ökrös S. 2, Herjeczki 2, Mákos, ill. Szász. Jó: az egész hazai csapat, ill. Szász, Omljak, Filipinyi. (Matula Miklós) Határőr Dózsa SE—Tótkomlós 2—1 (0—0). Orosháza, 300 néző. V: Molnár M. Határőr Dózsa: Tardi — Csák, Erős, Alberti, Nagy — Pajkos. Czimrák, Haj­dara (Kovács) — Horváth, Tö­rök, Garabuczi (Gurzó). Mb. ed­ző: Janecska József. Tótkomlós í Bordás — Czirle, Nemes, Dávid, Fodor — Varga (Szpisják), Ara­tó, Csilek (Mitykó) — Kvasz- novszki, Krecsméri, Poljak. Ed­ző: Nagy Ferenc. Egyenlő erők küzdelméből a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat került ki győztesen. G: Czimrák, Csák, ill. Kvasznovszki. Jó: Csák, Alberti, Nagy, Czimrák, ill. Kvasznovsz­ki, Arató, Bordás, Poljak. (Izsóid Miklós) Mezőhegyes—Gádoros 4—2 (0— 1). Mezőhegyes, 400 néző. V: Var­ga F. Mezőhegyes: Herczegfalvi — Pepó, Szatmári, Molnár, Ba­kai — Nyári (Köteles), Acs, Csor­dás J. — Koszó, Csordás S., Pál- hidai (Borók). Edző: Cziráki Jó­zsef. Gádoros: Nagy J. — Rávai, Garai, Liszkai, Nagy, Pisont A. — Hegedűs, Pisont P., Ruzsinsz- ki — Nagy K., Podmaniczki, Sző­ke. Edző: Lenti József. A végig iramos és időnként színvonalas mérkőzésen mindkét csapat nagy becsvággyal küzdött. A helyiek az utolsó 20 percben jobb erőn­létüknek köszönhetően megérde­melten fordították maguk javára az eredményt. G: Pepó (11-es­ből). Ács. Bakai, Csordás J., ill. ját nem adta meg a játékvezető, aki az egyenlítő gól körülménye­it is figyelembe véve, akaratla­nul főszereplője lett a találkozó­nak indiszponált ténykedésével. A hazaiak rászolgáltak volna a győzelemre, de jó benyomást keltett a vendégegyüttes is. Jó: Kiss, Szász, Kucsera, Balogh A., ill. Ábel, Rózsa, Csima. (Uhrin János) H. PORCELÁN- NAGYSZÉNÁS 1—0 (0—0) Hódmezővásárhely. H. Porce­lán: Fgető — Bartyik, Kovács, Hortobágyi, Király — Tóth, Csa- la (Juhász), Gábor, Bunda — Baranyi (Karácsonyi), Nagy H. Edző: Kérdő Sándor. Nagyszé­nás: Pajkó — Bálint, Braksza- tórisz, Békési, Lestyán — Bállá, Zahorecz, Nagy L. — Dinya (Szűcs), B. Tóth, Csapó (Porko­láb). Edző: Burázs György. 60. perc: Gábor elfutott a bal­szélen, középre gurított, s a jó­kor érkező Tótli a hálóba lőtt, 1—(\ Egyenlő erők küzdelmében, jó iramú, színvonalas mérkőzésen tehetetlen csatársora miatt vesz­tett a nagyszénás! csapat. Jó: Gábor, Bunda, Király, ill. Paj­kó, Brakszatórisz, Békési. (Sza­bó Árpád) További eredmények: Kun Bé­la SE—KTE 1—1 (1—0), Mindszent —Tiszakécske 1—0 (0—0), János­halma—Szentesi vízmű 2—o (2— 0), Szegedi Kender—DElEp 0—1 (0-0). Ifjúságiak: KTE—Kun Béla SE 1—1, Tiszakécske—Mindszent 4—1, H. Porcelán—Nagyszénás o—o, Füzesgyarmat—Baja Ó—7, OMTK —Szeghalom 2—1, Bcs. Agyagipar —Lajosmizse 0—0, Jánoshalma— Szentesi Vízmű 1—0. Á területi bajnokság állása: 1. Baja 4 3 1-7-17 2. Lajosmizse 431-8-37 3. KTE 4 2 2 - 10-4 6 4. DÉLÉP SC 4 3- 1 7-4 6 OMTK 4 3- 1 7-4 6 6. H. Kun Béla SE 4 2 119-65 7. Mindszent* 4 2 114-45 8. H. Porcelán 4 2 113-55 9. Bcs. Agyagipar 4 1 216-64 10. Füzesgyarmat 4 ­315-63 11. Jánoshalma 4 1 124-63 12. Nagyszénás 4 ­222-42 13. Szegedi K. 4 1- 3 3-8 2 14. Szentes 4 1- 3 3-9 2 15. Szeghalom 4 ­136-91 16. Tiszakécske 4 ­- 4 2-7 ­Nagy K. 2. Jó:, Pepó, Molnár, Acs, ill. Nagy J„ Podmaniczki, Nagy K. (Liker Lajos) Ifjúságiak: Gyulavári—Mezőbe­rény 2—0, Békés—Battonya 4—0, Gerend^—Medgyesbodzás 2—2, Mezőkovácsháza—Kondoros 4—1, Mezőhegyes—Gádoros 4—3, Med- gyese^yháza—Gyoma 5—2. A megyei bajnokság állása: 1. Békés 55 - ­20-1 10 2. H. Dózsa SE 5 4 1­12- 4 9 3. Mk.-háza 5 3 2 ­12- 6 8 4. Gádoros 5 3 1 1 15- 7 7 5. Medgyesbodzás 5 3 11 8-4 7 6. Gyulavári 5 2 2 1 8-5 6 7. Mezőhegyes 5 3 - 2 10- 8 6 8. M.-egyháza 5 3-2 8-9 6 9. Tótkomlós 5 13 1 7-7 5 10. Sarkad 5 12 2 4- 9 4 11. Gerendás 5-32 7-7 3 12. Battonya 5 113 6-10 3 13. Gyoma 5 113 3-16 3 14. Mezőberény 5-23 6-12 2 15. H. Szalvai SE 5-14 1-7 1 16. Kondoros 5 - - 5 4-16 ­Vermes Dlbán és Gulyás Klára döntőben Várakozásteli napok és csúcs­pontra hágott előkészületek után hétfőn megkezdődött a spliti Európa-bajnokságon az úszóver­seny. A. első délelőtt három magyar sportoló lépett rajtkőre, s közülük ketten, az olimpiai dobogós Vermes Albán, valamint a tehetséges Gulyás Klára be­jutott a döntőbe. A harmadik résztvevő, Hegedűs Gábor, ki­esett. * ** A hétfői öt fináléban két ma­gyar is szerepelt. Vermes Albán a tavalyi olimpiai bajnoki ezüst­érme után most negyedik lett, Gulyás Klára pedig a múlt évi ifjúsági Európa-bajnoki győzel­me után ezúttal a felnőttek kö­zött a hetedik helyet szerezte meg. TOtó A totó 36. heti telitalálata: 2, 1, 1, 2, x, 2, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 1, 1. A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 36. heti totó fogadási héten öt darab 13 találatos szelvény volt. Nyere­ményük 336 558 forint. Ebből 13 plusz 1-es négy darab, nyeremé­nyük 476 790 forint. 12 találatot 180 fogadó ért el, nyereményük 6233 forint, 11 találata 2380 foga­dónak volt, nyereményük 471 fo­rint, 10 találatot 17 238 fogadó ért el, nyereménnyük 98 forint. A nyeremények az illeték le­vonása után értendők, az ada­tok tájékoztató jellegűek. Sz. MÁV MTE—Gyula 1-0 (1-0) Labdarúgó NB II. Szolnok, 4500 néző. V: Hartmann. Sz. MÁV MTE: Bartos — Szántai, Csontos, Szabó, Tóth — Por­handa, Szatmári, Baran — Rózsavölgyi (Buchár 90. p.), László, Nász (Ágh 68. p.). Edző: Géléi József. Gyula: Sza­bó — Lukoviczki, Csathó, Cseh, Otott — Molnár (Cserháti 75. p.), Kocsis, Zámbori — Ravasz, Friderikusz, Tóth II. (Ottlakán 68. p.). Edző: Sziics Mihály. Bp. Építők—Bcs. Előre Sp. 12-12 (6-4) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 500 néző. V: Nagy II., Ocsai. Építők SC: BONYHÁDI — Bartháné 1, Nagy II. 1, Verbainé, Bajor 1, György 3, Lengyel 6 (2). Csere: Eng- ler (kapus), Baráthné, Tenkéné, Helenbai, Koczák. Edző: Hi- kádc István. Békéscsaba: Bjelik — Oláh I., Rácz É. 2, To- bakné 2, Jakab, Csulikné 1 (1), Varga É. 2 (1). Csere: Rácz Gy. (kapus), Kisuczki 2, Oláh II., Nagy I. 2. Edző: Szabó Ka­roly. Megyei labdarúgó-bajnokság Mezőkovácsházán és Mezőhegyesen 6—6 gól A megyei labdarúgó-bajnokságban a békésiek továbbra is 100 százalékosak, miután hazai pályán győztek a battonyaiak ellen. A H. Szalvai SE most szerezte az első pontját a sarka- diakkal szemben. Mezőkovácsházán és Mezőhegyesen esett a legtöbb gól, szám szerint hat-hat. BÉKÉS MEGYEI ü ] HL r üa Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Ki- adja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telelőn: 11-051. Felelős kiadó: dr. Árpás! Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előlizethető a hírlapkézbesítö postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzűnk meg és nem küldünk vissza. Csnlikné ..munkáhan” Lónvai László felvétele