Békés Megyei Népújság, 1981. szeptember (36. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-15 / 216. szám

1981. szeptember 15., kedd SPORT Bcs. Előre Sp.- Dunaújváros 25-16 (13-5) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 800 néző. V.: Kaponyi, Kiss. Békéscsaba: Bjelik — Nagy I. 1, RÄCZ É. 3, Tobakné 1, Jakab 3, CSULIKNÉ 11, Kisuczki 3. Csere: Rácz Gy. (kapus), Oláh I., Varga É. 1, Hegedűs, Oláh II. 2. Edző: Szabó Károly. D. Kohász: Baranyi — BURAINÉ 9 5, Apáti 1, Nagyné 1, Hajdú, Varga 2, Gerencsérné. Csere: Keszthelyi (kapus) 1, Szarka 2, Mucsi, Simon. Edző: Kajcsa András. Kiállítások: 2 ill. 2 perc. Hétméteresek: 6 6 ill. 6 5. Már az első percben Nagy Irén révén vezetéshez jutott a lila-fehér gárda, s ezután is könnyedén érték el góljai­kat. A 6. percben már 4—2- re, a 26. percben pedig 11—4- ré elhúzott a békéscsabai csapat, a félidőt már 8 gólos előnnyel zárták. A fordulás után 3 perccel már megvolt a 10 gól kü­lönbség a két csapat között, s a 40. percben Csulikné ré­vén (hétméteresből) a 20. gólt is elérte a hazai együt­tes. Ezt követően már azt is megengedhette a vezető ed­ző. Szabó Károly, hogy a fiatalabb, gyakrabban a kis­padon ülő lányok folytassák a küzdelmet, ök is bizonyí­tottak minden dunaújvárosi gólra eggyel válaszoltak. A dunaújvárosiak edzője, Kajcsa András a mérkőzés végén elmondta, számított a vereségre, de ilyen nagy különbségűre nem. A lila­fehér gárda könnyedén, szel­lemesen játszott. Rácz Éva többször is vállalkozott a betörésre, jók voltak az in­dítások, Csulikné is elemé­ben volt. Ha végig a kezdő csapat játszik, akár harmin­con felüli góllal zárhatott volna a hazai csapat. A békéscsabaiak „portása", Bjelik, mérkőzésről mérkő­zésre mind jobban véd. Fotó: Jávor Péter NB ll-es labdarúgó-bajnokság Szarvasi siker Cegléden Szarvas-H. Bem. J. SE 2-2 (2-1) Cegléd, 1700 néző. V: Bártfai. Szarvas: Pocsai — Paulik, Szilágyi, Petneházi, Bánáti — Sándor (Kajtár, 67. p.), Ku- peczki, Filyó, — Tabár, Magyar, Durucskó. Edző: Szalai Miklós. H. Bem J. SE: Győri — Nahoczky, Borsányi, Kele­men, Mater — Csepregi, Orbán, Wunder (Hájer, 54. p.) — Kiss (Sutka, 59. p.), Beják, Krisztin. Edző: Kiss László. A szarvasi csapat már az 5. percben megszerezte a ve­zetést. Kupeczki húzott el a jobb szélen, beadása túlju­tott Győrin, s az egyedül álló Magyar senkitől sem zavar­tatva gurított a kapuba, 1—0. A félidő közepe táján egyenlített a katonacsapat. Krisztin játszott a nagy lendülettel érkező Wunder elé, aki kapásból a jobb al­só sarokba lőtt, 1—1. A fél­idő lefújása előtt újra yeze- tést szerzett a vendégcsapat. Tabár ugrott ki, és a kifutó kapus mellett a hálóba gu­rított, 2—1. A 77. percben egyenlítettek a hazaiak: Be­ják labdájával Krisztin 14 méterről hatalmas gólt „ra­gasztott’ Pocsai kapujába, 2—2. Kétszer is váratlan gólt szereztek a szarvasiak, ami meglepte a ceglédi csapatot. Csak nagy küzdelem után tudtak egyenlíteni, annak ellenére, hogy zömében szarvasi térfélen folyt a já­ték. Végül is a pontosztozko­dás igazságosnak bizonyult. Jó: Pocsai, Bánáti, Tabár, ill. Kelemen, Krisztin. tő nem sípolt, s az ellentá­madásból Horváth csaknem gólt ért el. A 46. percben — újabb kihagyott egri gól­helyzet után — megszületett a mérkőzés egyetlen gólja: szabadrúgást végezhettek el a vendégek, a 30 méterre letett labdának Zsidai fu­tott neki, lövését Szabó nem tudta megfogni, és végül a labda a hálóba vánszorgott a kapu közepénél, 1—0. (Nagy kapushiba!) Szünet után is jobban kezdtek a vendégek. Kole- szár megmozdulásai jelentet­tek gólveszélyt, majd Pécsi alakításaiból alakultak ki meleg pillanatok a hazaiak kapuja előtt. Ahogy múlt az idő, egyre élesebb lett a küzdelem, mindkét oldalon két-két sárga lapos figyel­meztetés talált gazdára. A hajrában néhányszor még pontrúgásokkal tudtak ve­szélyesek lenni a gyulaiak — gól azonban nem esett. Az egriek megérdemelten győztek. A GYSE vereségé­nek több oka is van. a leg­döntőbb : gyenge csatárjáté- kuk. Jó: Baár, Zsidai. Pé­csi,- ill. Zámbori, Cserháti. F. I. További eredmények: H. Papp J- SE—D. Universitas 1—0 (0—0), H. Szabó L. SE—Lehel SC 0—0, Debreceni Kinizsi—Szolnoki MÄV MTE 2—0 (1—0), Miskolci VSC— Kazincbarcika 1—1 (1—i), Gyön- gyös-STC l-i (í-i), Hódmező- yasárhely—H. Asztalos J. SE 0—1 Egér-Gyulai SE 1--Q (1—0) Gyula, 3000 néző. V: Aczél. Eger: Baár — Birincsik, Zsi­dai, Patvaros (Zágonyi, 65. p.) Smutzer — Móricz, Feny­ves, Fitala — Horváth, Koleszár, Pécsi. Edző: Szentmarjay Tibor. Gyula: Szabó — Lukoviczki, Plástyik, Cseh, Otott — Zámbori, Kocsis, Csathó (Cserhát, 18. p.) — Ravasz, Mol­nár, Lipták (Tóth II., 39. p.) Edző: Szűcs Mihály. Az első 20 perc alapján frissebben játszottak a ven­dégek, emellett ügyesen szét­tördelték a játékot, a GYSE nem tudott kibontakozni. A 35. percben aztán Cserháti két csel után 25 méterről lőtt, de Baár és a felső léc mentett. Ezután Ravasz egy percen belül kétszer jó helyzetbe került, de nem tu­dott a kapuba találni. A 41. percben Tóth II-,t ellökték a 16-oson belül, a játékveze­Munkában az egri védelem. Jó napot fogtak ki vasárnap, hi­szen a GYSE csatárai nem tudták bevenni Baár kapuját Fotó: Jávor Péter A Keleti csoport állása: 1. D. Kinizsi 2. Eger 3. Szolnok 4. K.-barcika 5. Gyula 6. Szabó L. SE 7. Papp J. SE 8. Salgótarján 9. Bem J. SE 10. Hm.-vásárhely U. Gyöngyös 12. MVSC 13. Szarvas 14. Lehel SC 15. Asztalos SE 16. D. Universitas 5 4-1 10-3 8 53118-57 5 3 116-37 52218-46 5 3 - 2 5-3 6 52218-86 5 3 - 2 8-9 6 5 13 16-55 5 2 1 2 7-8 5 52-37-64 51223-64 5 1 2 2 5-10 4 51137-93 51132-43 51135-83 51134-83 Totó A totó 37. heti telitalálata: 2, 1, x, 2, 2, 2, x, x, 2, x, 1, x, x, x. 13 találatos szelvény 1 darab amely egyben 13 plusz 1 találatos is. A nyeremény és a jutalom együttesen 2 361 996 forint. 12 ta­lálatos szelvény 59 darab, nyere­ményük egyenként 20 017 forint. 11 találatos szelvény 867 darab, nyereményük egyenként 1362 fo­rint. A 10 találatos szelvények száma 7621 darab, nyereményük egyenként 232 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. Kondicionáló torna A békéscsabai városi TSF is­mét kondicionáló tornát indít a hölgyek részére. Az első foglal­kozások szeptember 16, illetve 17-én lesznek 18.30 órai kezdet­tel a békéscsabai szlovák gim­názium tornatermében, ahol Abonyiné Cseke Éva testnevelő­tanárnőnél lehet jelentkezni. TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Szeghalmi győzelem a sárréti rangadón Igen súlyos vereséget szenvedett a Bcs. Agyagipar Szegeden, de az Orosháza is pont nélkül tért haza Lajos- mizséről. A nagyszénásiaknak nehéz feladatnak tűnt a tiszakécskei védelmet áttörni, a megyei rangadó pedig 1—1-es félidő után 4—1-es szeghalmi sikerrel zárult. A Baja is 7 góllal terhelte a hódmezővásárhelyiek hálóját. Továbbra is a Bács-Kiskun megyeiek vezetik a listát, s az igen erősnek tűnő DÉLEP feljött a 3. helyre — jel­lemezhetjük a területi bajnokság vasárnapi fordulóját. DÉLÉP SC—BCS. AGYAGIPAR 8—1 (5—0) Szeged, 500 néző. V: Far­kas J. DELÉP: Leskó — Kenderesi, Hódi, Zsömbörgi, Kollár — Laczó, Hojszák, Wenner, Holler (Rácz) — Tö­rök (Tumó), Csurka. Edző: Linka József. Agyagipar: Uhrin — Kiss, Szász, Bog­nár, Alberti (Zuba) — Ko­vács. Kucsera, Turcsek — Lipták, Balogh J. (Szlávik), Balogh A. Edző: Szabó László. Az első félidőben az el­lenállhatatlanul, időnként sziporkázóan, szellemesen játszó hazaiak padlóra küld­ték ellenfelüket. G: Csurka 2, Laczó 2, Hojszák 2 (mind­kettőt 11-esből), Török, Zsömbörgi, ill. Szlávik. NAGYSZÉNÁS— TISZAKÉCSKE 0—0. Nagyszénás, 600 néző. V: Bajnóczi. Nagyszénás: Paj- kó — Bálint, Békési. Les- tyán, Brakszatórisz — Nagy L., Szűcs, Bállá — Zahorecz, B. Tóth (Porkoláb), Novák. Edző: Burázs György. Ti- szakécske: Szélesi — Laczkó, Bállá, Kecskés, Sánta (Föl­di) — Varga, Oskolás, Tóth — Baracskai (Szélpál). Bús, Marik. Edző: Bánhidi Jó­zsef. Mindkét félidőben a hazai csapat irányította a játékot, helyzetek sokaságát dolgoz­va ki, de tehetetlen csatárai képtelenek voltak bevenni a vendégek kapuját. A Tisza- kécske a második félidőben egyetlen nagy helyzetét szin­tén kihagyta. Az eredmény a vendégek számára hízelgő. Jó: Brakszatórisz, Békési, Lestyán, ill. Varga. Tóth, Kecskés. (Szabó Árpád) SZEGHALOM— FÜZESGYARMAT 4—1 (1-1) Szeghalom, 900 néző. V: Roxin. Szeghalom: Pálin­kás — Balázs, Bakos, Bor­dás, Tar — Varga, Kurr (Kozák), Papp — Zsombok II., Bernáth, Zsombok I. Ed­ző: Búza Barna. Füzesgyar­mat: Kozári — Varga, Lő- rincz, Rózsa, Komoróczki I. — Guruczi (Gulyás), Hegye- si, Ramos (Kiss) — Bátori, Ökrös, Komoróczki II. Edző: Ondrik István. 14. p.: Bernáth a balössze­kötő helyén elfutott, belőtt labdáját Zsombok II. a háló­ba vágta, 1—0. 40. p.: Hegyesi átadásával a tisztán álló Bátori a bal alsó sarokba lőtt 14 méter­ről. 1—1. 54. p.: Kun a jobb oldalon elhúzott, éles lövését Kozá­ri kiejtette, s Zsombok I. biztosan talált a hálóba, 2—1. 62. p.: Papp a jobb olda­lon nagyszerű átadással in­dította Zsombok Il-t, aki a jobb alsó sarokba rúgta a labdát, 3—1. 73. p.: Egy bal oldali sza­badrúgást 18 méterről Var­ga végzett el, s az élesen be­lőtt szabadrúgást Bernáth fejjel a bal alsó sarokba csúsztatta, 4—1. A sárréti rangadón kitű­nő játékvezetés mellett sportszerű, közepes iramú mérkőzést vívott a két csa­pat. Jó: az egész szeghalmi csa­pat. A vendégcsapatból sen­ki sem emelhető ki. (Papp Gyula) LAJOSMIZSE—OMTK 2—1 (0-0) Lajosmizse, 700 néző. V: Kovács. Lajosmizse: Kripkó — Hodermarszki, Ábel, Ró­zsa, Csima — Kállai, So­mogyi, Márki (Kocsis) — Soós, Vajda, Mányoki. Ed­ző: Seres Lajos. OMTK: Nagy F. — Deák, Nagy J., Füsti, Kökény — Raffai, Fabisz, Papp — Radnai, Jámborcsik, Szegi. Edző: Szűcs Ferenc. 43. p.: Mányoki átadását Vajda egyből a hálóba lőt­te. 1—0. 68. p.: Kállai hátulról hoz­ta fel a labdát, majd Gaj­dét ugratta ki, aki a kifu­tó kapus mellett a hálóba gurított, 2—0. 77. p.: Az Ábel kezezése miatt megítélt 11-esből Nagy J. szépített, 2—1. Végig izgalmas, kemény küzdelem volt. A Lajosmizse szerencsésebb volt, és ki­használta a* helyzeteit. Jó: Kripkó, Csima, Rózsa, ill. Nagy J., Deák. További eredmények: Baja— H. Porcelán 7—1. Mindszent— KTE 1—0, Szentes—Szegedi Ken­der 3—1, Kun Béla SE—János­halma 4—1. A területi labdarúgó-bajnok­ság állása: 1. Baja 5 4 1­14-2 9 2. Lajosmizse 5 4 1­10-4 9 3. DÉLÉP SC 5 4-1 15-5 8 4. H. Kun B. SE 5 3 11 13-7 7 5. Mindszent 5 3 11 5-4 7 6. KTE 5 2 2 1 10-5 6 7. OMTK 5 3-2 8-6 6 8. H. Porcelán 5 2 12 4-12 5 9. Szentes 5 2-3 6-10 4 10. Bcs. Agyagipar 5 12 2 7-14 4 11. Szeghalom 5 113 10-10 3 12. Nagyszénás 5-32 2-4 3 13. Füzesgyarmat 5-32 6-10 3 14. Jánoshalma 5 113 5-10 3 15. Szegedi K. 5 1-4 4-11 2 16. Tiszakécske 5-14 2-7 1 MEGYEI LABDARÜGÓ-BAJNOKSÁG Mindössze 16 gól A kondorosi csapat a 6. fordulóban megszerezte első pontját, a békésiek pedig első pontveszteségüket „köny­velhetik” el. Kevés gól esett a fordulóban, szám szerint mindössze 16. Idegenbeli győzelmet csupán a Határőr Dózsa SE ért el a megyei labdarúgó-bajnokságban. Mezőhegyes—Medgyesegyháza 1 —0 (0—0). Mezőhegyes, 450 néző. V : Dér. Mezőhegyes: Herczegfal- vi — Borók, Pepó, Molnár, Csor­dás J. — Nyári, Acs (Pálhidai), Köteles — Koszó, Csordás S.f Bakai (Boros). Edző: Cziráki Jó­zsef. Medgyesegyháza: Machlik — Oravecz, Kovács, Kituljak, Dankó — Mocsári (Bányik), Tóth, Potocska — Plástyik (Mar­si), Misota, Vágó. Edző: Lós Jó­zsef. Meddő mezőhegyesi fölény­ben csak a 86. percben lőtt gól­lal tudta otthon tartani a két pontot a vendéglátó csapat. G: Koszó. Jó: a Mezőhegyesből sen­ki nem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ill. Kovács, Miso­ta. (Liker Lajos) Kondoros—Gerendás 1—1 (0—0). Kondoros, 400 néző. V: Dobos. Kondoros: Dián — Szpisják I., Opauszki II., Filipinyi, Viszkok — Szpisják II., Konyecsni, Omil- jak (Kugyelka) — Machlik (Opauszki I.), Szász, Kicska. Ed­ző: Pljesovszki Mihály. Geren­dás: Sütő — Hürkecz, Gaál, Ko­vács, Tóth I. — Tapasztó (Pusz­tai), Toncsenka, Tóth II. — Nagy, Kun, Kruzslicz (Krizsán). Edző: Zahorán György. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Az elsőben a hazaiak, a második­ban a vendégek nyújtottak jobb teljesítményt. A vendéglátók kö­zelebb álltak a győzelemhez — Dián ll-est hibázott. G: Kicska, ill. Hürkecz. Jó: Viszkok, Ko­nyecsni, ill. Sütő, Tapasztó, Tóth I. (Sztvorecz János) Határőr Dózsa SE—Mezőberényi Spartacus 2—1 (2—1). Mezőbe­rény, 350 néző. V: Trencséni. Ha­tárőr Dózsa: Tardi — Csák, Erős, Alberti — Szitás (Nagy), Paj­kos, Gurzó (Kovács) — Czimrák, Török, Hajdara, Garabuczi. Ed­ző: Janecska József. Mezőbe- rény: Czirbuly (Kovács) —Bán­falvi (Tóth), Harmati J., Rácz, Harmati L. — Kolozsi, Fábián L., Burai — Lakatos, Fábián T., Szabó. Edző: Jakab János. Ke­mény játékkal, szoros mérkőzé­sen nyert a vendégcsapat. G:, Török, Hajdara, ill. Lakatos. Jó: Erős, Hajdara, Török, ill. Laka­tos, Fábián L. (Fazekas Lajos) Sarkad—Gyoma 3—1 (3—0). Sar­kad, 250 néző. V: Tari. Sarkad: Rang — Rácz, Nyúzó, Forrás, Szilágyi (Ungor) — Sándor, Tóth 11., Cséfán — Kiss, Zsilák, Bara- csi (Váradi). Edző: Vasvári Pé­ter. Gyoma: Béres — Sike, Sági, Kurilla, Vári — Győrfi, Gonda, Mrena (Tímár) — Ivanovics, Nagy (Csulik), Polányi. Edző: Erdei Ferenc. Küzdelmes mérkő­zésen megérdemelt hazai győze­lem született. G: Cséfán 2, Zsi­lák, ill. Vári. Jó:, Nyúzó, Tóth 11.. Cséfán, Kiss, ill. Béres, Vári, Győrfi, Polányi. (Burás István) Medgyesbodzás—Gyulavári 1—0 (1—0). Medgyesbodzás, 300 néző. V: Makra. Medgyesbodzás: La­jos — Oláh J., Zielbauer, Kocsis, Urda — Serfőző, Bali, Radics — Deák, Ogrincs, Sódar. Edző: Tú­ri József. Gyulavári: Szobek — Szentesi, Karácsony, Galbács, Berndt — Árgyelán, Medgyesi, Petrovszki — Dóra, Szűcs, Szilá­gyi. Edző: Himer József. Köze­pes színvonalú mérkőzésen sze­rencsés hazai győzelem született. G: Galbács (öngól). Jó: Ziel­bauer, Ogrincs Oláh J., ill. Szo­bek, Szentesi, Karácsony. (Csűri Ferenc) Battonya—Honvéd Szalvai SE 3—1 (2—1). Battonya, 400 néző. V: Jagos. Battonya: Sárközi — Morár, Lehoczki, Bartha, Nagy — Tóth (Kőszegi), Juhász, Csa­bai — Pribojszki, Szabó, Serfő­ző (Iglódi). Edző: Major László. Honvéd Szalvai SE: Budai —Ba­logh, Varjú, Nagy, Burázs — Kosa, Zábrák, Volentér — Kert- megi, Bakos (Ajtai), Bartyik. Edző: Sebestyén János. Ala­csony színvonalú, küzdelmes mérkőzés. G: Szabó 2 (egyet 11- esből), Czabai, ill. Bakos. Jó: Szabó, Nagy. Lehoczki, ill. Záb­rák, Kosa, Volentér. (Varga Jó­zsef) Gádoros—Mezőkovácsháza 1—0 (1—0). Gádoros, 500 néző. V: Bo­gyó. Gádoros: Nagy I. — Rábai, Garai, Ruzsinszki, Liszkai — Pisont A. (Pisont P.), Nagy K., Orbán — Héjjas (Lőrincsik), Pod- maniczki. Szőke. Edző: Lenti Jó­zsef. Mezőkovácsháza: Pelyva — Szabó T., Póczik, Földi, ökrös S. — Bacsa, Herjeczki Z. (Sipos), Balia — Herjeczki L., Pajkó (ökrös), Mákos. Edző: Pasek Mihály. A kitünően szervezett kovácsházi védelmet csak egy szabadrúgásgól erejéig sikerült feltörni a hazai csatároknak. G; Nagy K. Jó: Garai, Ruzsinszki, Nagy K., ill. Póczik, Földi, Her­jeczki L. (Törőcsik János) További eredmény: Tótkomlós —Békés 0—0. Ifjúságiak: Kondoros—Gerendás 3—3. Mezőhegyes—Medgyesegyhá­za 2—0, Medgyesbodzás—Gyula­vári 2—2, Sarkad—Gyoma 11—1, Gádoros—Mezőkovácsháza 2—4, Mezőberény—Szarvas II. 1—1, Battonya—Gyula II. 1—0. A megyei bajnokság állása: 1. Békés 6 5 1 . 20- 1 11 2. H. Dózsa SE 6 5 1­14- 5 11 3. Gádoros 6 4 1 1 16- 7 9 4. Medgyesbodzás 6 4 1 1 9- 4 9 5. Mk.-háza 6 3 2 1 12- 7 8 6. Mezőhegyes 6 4­2 12- 8 8 7. Gyulavári 6 2 2 2 8- 6 e 8. Tótkomlós 6 1 4 1 7- 7 6 9. M.-egyháza 6 3­3 8-10 6 10. Sarkad 6 2 2 2 7-10 6 11. Battonya 6 2 1 3 9-11 5 12. Gerendás 6­4 2 8-11 4 13. Gyoma 6 1 1 4 4-19 3 14. Mezőberény 6­2 4 7-14 2 15. H. Szalvai SE 6­1 5 2-10 1 16. Kondoros 6­1 5 5-17 1 BÉKÉS MEGYEI BH2HSÜ3 Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Ki­adja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.