Békés Megyei Népújság, 1980. október (35. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-28 / 253. szám

1980, október 28., kedd NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT Labdarúgó NB II Nagyszerű 90 perc Gyulán Karcag—Szarvasi FSSC 2—1 (1—0) Labdarúgó NB II. Karcag, 1000 néző. V: Koroknai. Kar­cag: Kocsis — Debreceni, Sándor IL, Halász, Varga I. — Hernádi, Szabó II., Antal — Tassi, Varga I., Herbály. Edző: Dóka János. Szarvas: Széplaki — Paulik, Kajtár (Porkoláb, 61. p.), Erős, Bánáti — Sztvorecz, Plástyik, Fehérvári (Bá­lint, 71. p.) — Tabár, Ravasz, Durucskó. Edző: Papp László. A 3. percben Antal ívelt a szarvasi k'apu előterébe, ahol a védők és Széplaki egymásra vártak, és Tassi 8 méterről a jobb sarokba fe­jelt, 1—0. (Óriási védelmi hiba!) A gól után támadás­ba lendült a vendégcsapat. A szarvasiak formás akció­kat vezettek, s ezt a hazaiak taktikai szabálytalanságok­kal igyekeztek megállítani. A 15. percben Durucskót vágták fel 25 méterre a ka­putól. Erős hatalmas lövé­sét Kocsis a felső lécre tol­ta, s a labda onnan az alap­vonalon túlra került. Há­rom perccel később Fehér­vári mesteri labdával szök­tette Ravaszt, aki faképnél hagyta a hazai védelmet, de a kapus mellett a hosszú sarok mellé gurított. Nagy nyomás nehezedett ebben az időszakban a hazai kapura. A 37. percben Tabárt vág­ták fel, 30 méterre a karca­gi kaputól. A szabadrúgást ismét Erős végezte el. Jól eltalált lövése a felső lécről a gólvonalra vágódott. (A szarvasi játékosok gólt rek­lamáltak.) Ezután fellazult a szarvasi védelem, s több­ször zavarba jött. A 39. percben Tassi húzott el két szarvasi védő mellett, de 14 A kezdéskor azok is bosz- szankodtak, akik kellő szá­mú mozgóárus hiányában egyelőre kívül rekedtek, és azok is, akik már bent vol­tak. A 3. percben ugyanis váratlan góllal az egri gár­da szerzett vezetést. Móricz tört be a védők közé, és 10 méterről, laposan a bal alsó Legjobb napjaira emlékezte­tőén játszott Kocsis La­jos! Szinte minden gól­lal végző­dött táma­dás tőle in­dult, nagy kedvvel mozgatta társait. Lát­ványos meg­oldások egész sorát mutatta be, és akárcsak az egész csapat, az ő teljesítmé­nye is méltán érdemelte ki a vastapsot a szurkolóktól sarokba lőtt, 0—1. A hazai­ak a kezdeti merev és ide­geskedő játék után egyre inkább belelendültek, és már ekkor látszott: nagy csatára van kilátás. A 22. percben még Horváth ha­gyott ki nagy helyzetet, egye­dül tört kapura, de Szabóba lőtte a labdát, amely szög­letre pattant, s aztán vi­szont a gyulaiak következ­tek. A 28. percben Baár ka­pus durva hibáját (kiejtette a labdát) Vágó használta ki, 1—1. Majd két perc múlva a negyedóra után középpá­lyásból középcsatárrá lett Vágó újabb gólt fejelt, de a méterről a kapu fölé ívelt. Egy perc múlva Széplakinak kétszer egymás után kellett gyors kivetődéssel hárítani, Herbály és Tassi élesen be­lőtt labdáját. A második félidőben az erős szél a vendégeket tá­mogatta, mégis a hazaiak kezdtek jóbban, és mozgé­kony csatáraik sok zavart okoztak a vendégvédelem­ben. A 63. percben Kajtár rossz átadását Tassi elcsípte, egyedül tört kapura, nagy lövésébe Széplaki belevető­dött, az erejét vesztett lab­da azonban átpördült rajta, s a gólvonalon túlra jutott, 2—0. Utána cserélt a Szarvas, de sok hiba csúszott a tá­madásvezetésükbe. Gólt csak a 88. percben sikerült elér­niük1. Paulik Ravasz elé ját­szott, aki a kifutó kapus fö­lött a hálóba lőtt, 2—1. A lelkes karcagi együttes foggal-körömmel küzdött a kulturáltabban játszó szarva­siak ellen, s így sikerült ki­harcolniuk az értékes győ­zelmet. A sok kemény be- lemenéssel tarkított mérkő­zés végig nagyiramú volt. Jók: Sándor II., Halász Her­nádi, Varga II., ill. Bánáti, Plástyik, Sztvorecz. Csabai Pál játékvezető lest látott. A 44. percben Kocsis Gulyást fut­tatta, a beadás Liptákot ta­lálta gólhelyzetben, de éles lövését fogta az egri kapus. Szünet után negyedórán át sziporkázóan játszottak1 a gyulaiak, és három gólt lőt­tek. Az 53. percben Kocsis Csathót indította, utóbbi a szögletzászlótól lőtte be a labdát, amelyet Lipták 5 méterről csukafejessel úgy küldött a kapuba, hogy a labda a jobb oldali kapufá­tól pattant be, 2—1. Négy perccel később Kocsis Lip­tákot ugratta ki a bal szé­len, a beadás is pontos volt, és Vágó 6 méterről egyből a hálóba bombázott, 3—1. Az 59. percben Kocsis beadása felperdült Zsidayról, Cseh rácsapott, és mielőtt még a labda földet ért volna, 16 méterről, kapásból a léc alá vágta, 4—1. A 66. perc­ben Farkas 22 méteres sza­badrúgása talált utat a bal alsó sarokba, 4—2. Izgalmas volt a hajrá is. Szemet gyö­nyörködtető Kocsis—Vágó— Hirka adogatássor végén Hirka futtából küldött lö­vését bravúrosan ütötte ki Erdős. A másik oldalon Fegyverneki került 100 szá­zalékos helyzetbe, de mellé lőtt, a végén pedig Kocsis szögletét Vágó centiméterek­kel a kapu mellé küldte. A kavargó szél ellenére végig nagyszerű mérkőzést játszott a két csapat. A va­sárnapig listavezető egriek gyors gólja nem zavarta meg a gyulaiakat, akik őszi leg­jobb játékukkal biztosan fek­tették kétvállra ellenfelüket, méghozzá egy szintén jól játszó csapatot! Jók: Kocsis (a mezőny legjobbja), Plás­tyik, Csathó, Vágó, Cseh, ill. Fegyverneki, Farkas, Móricz. F. I. Karácson Károly ifjúsági bajnok Vasárnap ért véget Orosz­lányban az ökölvívók orszá­gos ifjúsági bajnoksága, amely szép Békés megyei si­kert hozott. Karácson Ká­roly, a Békési MEZŐGÉP Vasas SE versenyzője a dön­tőben a KSI-s Puskás Tibor­ral mérte össze erejét az aranyéremért. — Áz idén kétszer mér­kőztem Puskással, s mind­kétszer legyőztem — vallot­ta a bajnokság előtt a ME­ZŐGÉP fiatal öklözője. Nos, a kisváltósúlyúak (63,5 kg) döntője hozta talán a nap legizgalmasabb össze­csapását. A 9 perc után a fővárosi fiú edzője, Füzessy Zoltán már győztesnek látta tanítványát, ám a pontozó­bírók 3:2 arányban a béké­siek legjobbját hozták ki. — Számítottam arra, hogy a döntőben Puskással kell mérkőznöm. Hát, bejött a papírforma. S bejött az is, hogy újra van országos bajnoka ökölví­vásban Békés megyének. Súlyemelő csb A Bcs. Előre Spartacus és a Bp. Finommechanikai Vasas fel­nőtt csapatát fogadta Szegeden, a sportcsarnokban, a területi csb II. fordulóján a Szegedi Epitők együttese. A hármas viadalon a legtöbb pontot a lila-fehérek súlyemelőcsapata érte el. A leg­eredményesebb versenyzők a következők voltak: Zsíros 230 kg (1000). A csabai versenyző ezzel másodszorra is teljesítette a fel­nőtt I. osztályú szintet. Ered­ményével Zsíros San Marínéban az ifjúsági EB-n a 4. helyen kö­tött volna ki! Sass 145 kg (251), Marton 265 kg, aranyjelvényes szint (848). Az ifjúsági váloga­tott versenyző teljesítménye az év eleje óta 55 kg-ot javult! Almási 210 kg, ezüstjelvényes szint (527), Balogh 272,5 kg, fel­nőtt II. osztályú szint (788), Novák 190 kg (209). Az idei csapatbajnokságokon 44 együttes indította versenyzőit. Osztálytól függetlenül a 9 leg­több pontot gyűjtött csapat I. osztályú, a következő 12 NB Il-es besorolást nyert. Megszűnik az NB III, helyette területi csb lesz a jövőben. A lila-fehérek csapata az idén indult először csb-n. Az első fordulóban 4175 ponttal a 4. he­lyen állnak. A második forduló utáni pontos végeredmény még nem ismeretes, hiszen az el­múlt hét végén az IBV-n rajtoló Bökfi eredménye is beleszámít a versenybe. B. P. RÖVIDEK 0 Újjáalakult a Békés megyei Asztalitenisz-szakszö­vetség. A szövetség elnöke: Szabó Imre. A főtitkári teen­dőket a jövőben Dobókai György látja el. A tagok: Bogdánffy Csaba, Lipták Ká­roly, Szpisják Tibor. 0 Meglepetéssel ért vé­get a vízilabda BEK athéni csoport" mérkőzéssorozata. Az első helyet a hazai Ethnikos csapata nyerte el, megelőz­ve a Vasast és az MGU Moszkvát, miután legyőzték a szovjeteket, s döntetlent ér­tek el a magyarokkal szem­ben. Az első két helyezett jut tovább a csoportból. 0 Újabb vereséget szen­vedtek a Békéscsabai Előre Spartacus sakkozói. Ezúttal az ÉLGÉP csapatától kap­tak ki 11:3 arányban. Egye­dül Brhlik tudott nyerni, négyen pedig döntetlent ér­tek el. Gyulai SE—Eger SE 4-2 (1-1) Labdarúgó NB II. Gyula, 2500 néző. V: Huták. Gyula: Sza­bó — Novák, Plástyik, Cseh, Otott — Molnár (Cserháti, 65. p.), Kocsis, Csathó — Gulyás (Hirka, 58. p.), Vágó, Lipták. Edző: Szűcs Mihály. Eger: Baár (Erdős, 48. p.) — Birincsik, Zsiday, Fegyverneki, Veigl — Horváth, Móricz, Farkas — Horváth II. (Schmutzer, 65. p.), Fenyves, Pécsi. Edző: Bán- kuti László. Négy döntetlen Csaknem a mérkőzések fele döntetlenül végződött a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában. A tabella 1—3. helyén tanyázók viszont biztosan szerezték meg mindkét pontot — megerősít­ve ezzel pozíciójukat. Sajnos a mostani vasárnap után is lesz dolga bőven a fegyelmi bizottságnak; a Szeg­halom—Békés rangadón két kiállítás is történt, de a krónikához tartozik az is, hogy nyolc (!) sárga lapos figyelmeztetést is „kiosztott” a játékvezető, négyet a hazai, négyet a vendégjátékosoknak. Mezőkovácsházán is akadt a szokásosnál korábban zuhanyozó főszereplő. Határőr Dózsa—Sarkad 3—0 (1—0). Orosháza, 300 néző. V.: Bogyó. Határőr Dózsa: Bordás I. — Ramos, Kiss I., Kiss M., Hamza (Bordás II.) — Gazsó, Sütő — Kálmán, Liszkai, Rácz (Varga), Zákány. Edző: Berta József. Sarkad: Márta — Tóth II. , Nyúzó, Rácz (Major), Sán­dor — Szurovecz dr., Kiss — Papp, (Czudor), Török, Szabó, Csizmadia. Edző: Vasvári Pé­ter. A csúszós talajú pályán a helyzeteit jobban kihasználó ha­zai csapat megérdemelten nyert a lelkesen és időnként jól játszó vendégek ellen. G.: Liszkai 2, Sütő. Jó: Kiss I., Kiss M., Lisz­kai, ill. Török, Szurovecz dr.. Szabó. (Izsóid Miklós) Orosházi MTK—Gyoma 1—0 (0—0). Gyoma, 250 néző. V.: Uh- rin. OMTK: Tóth — Gulyás, Raffai, Rábai, Füsti — Kökény, Nagy, Szegi — Pólyák, Zvo- lenszki (Fritz), Peják. Edző: Szűcs Ferenc. Gyoma: Béres — Hornok P., Szilágyi, Ágoston, Bán — Dinya (Máté), Győrfi (Tokai), Hornok L. — Jamb- ricska, Gácsi, Ivanovics. Edző: Lukács Sándor. Küzdelmes, vál­tozatos mérkőzésen az első fél­időben a helyzeteit elhibázó gyomai csapat ellen a második játékrészre feljavuló OMTK győzelme megérdemelt. G.: Pó­lyák. Jó:, Peják, Raffai, Rábai, ill. Bán, Szilágyi, Béres. (Szaba­dos Ferenc) Mezőberény—Békésszentand- rás 1—1 (1—0). Békésszentand- rás, 200 néző. V.: Szabó. Mező­berény: Kovács — Bánfalvi, Mohovics, Ráb, Petrics — Fábi­án, Burai, Kolozsi — Lakatos, Hegedűs, Harmati L. Edző: Li- tauszki Pál. Békésszentandrás: Hévizi — Fazekas, Nagypál, Vi- rágh I., Győri — Paraszt (La­katos), Bencsik, Pergel — Hor­váth. Virágh II., Pálinkás (Szin). Edző: Tóth János. Két ellenté­tes félidő. Az elsőben a vendé­gek. a másodikban a hazaiak nyújtottak jobbat, az eredménv így igazságos. G.: Kolozsi, ill. Horváth. Jó: Bánfalvi, Burai. Harmati L., ill. Horváth. Virágh I., Perger. (Mrena Mihály) Mezőhegyes—Gerendás 4—0 (1—0). Mezőhegyes, 300 néző. V.: Lenhart. Mezőhegyes: Kaiser — Borók, Szatmári, Molnár, Ko­vács F. — Nyári, Pálhidi (Vá­gó), Gál I. — Bakai, Csordás S.. Harangozó. Edző: Dúl Árpád. Gerendás: Sütő — Támvik. Gál. Tóth. Kovács — Kátai. Toncsen- ka, Kun — Faragó (Pribelszki), Liszkai, Botyánszki. Edző: Nagy Ferenc. Kiegyensúlyozott első félidő után a második játék­részben jobban játszó hazaiak ilyen különbséggel is megérde­melték a győzelmet. G.: Nvári. Csordás S., Harangozó. Borók. Jó: Kovács F., Szatmári. Mol­nár, Nvári, ill. Gál, Toncsenka. Kun. (Liker Lajos) Bcs. Agyagipar—Medgvesbod- zás 2—2 (1—1). Medgvesbodzás. 150 néző. V.: Madarász. Agyag­ipar: Oláh — Alberti. Gálik. Nagy, Jegyinák — Kucsera, Ba­logh, Turcsek — Magyar, Lip­ták, Kovács. Edző: Mitvkó And­rás. Medgyesbodzás: Lajos — Serfőző, Hajas, Báli, Urda — Kocsis. Ogrincs, Mészáros (Pál­mai) — Deák, Zielbauer, Sódar. Edző: Budácsik Tibor. Köze­pes színvonalú mérkőzésen, igazságos pontosztozkodás. G.: Lipták, Magyar, ill. Zielbauer, Kocsis. Jó: Alberti, Kucsera, Lipták, ill. Serfőző, Urda, Ziel­bauer. (Csűri Ferenc) Battonya—Medgyesegyháza 0—0. Battonya, 300 néző. V.: Molnár L. Battonya: Lung — Serfőző, Lehoczki, Szitás, Do­hányos — Czabai, Juhász, Haj­dara — Boár, Komár, Szikszai (Kovács). Edző: Cziráki József. Medgyesegyháza: Machlik — Kiss, Vajda, Gellény, Dánkó — Kovács, Schmidt, Kituljak — Bálint, Tóth, Mocsári. Edző: Lós József. Kiábrándító játék. Egyik csapatból sem lehet sen­ki kiemelni. (Ketskeméty Lajos) Mezőkovácsháza—Tótkomlós 2—1 (1—0). Mezőkovácsháza, 250 néző. V.: Búzás J. Mezőkovács­háza: Pelyva — Szabó S., ök­rös, Mákos J., Zábrák — Ba- csa, Pócsik, Szabó T. — Her- jeczki (Csepregi), Kaszányi, Bé­res (Sípos). Edző: Sári Ferenc. Tótkomlós: Szhágyi — Nemes, Paulik, Szabó I., Krecsméri II. — Karasz, Bállá, Arató — Sza­bó II. (Csilek), Faragó (Krecs­méri I.), Mikó. Edző: Lenti Jó­zsef. A hazaiak nehéz győzel­met arattak a korán 10 főre ol­vadt, lelkes vendégek felett. Kiállítva: Szilágyi (30. p.) fe­leselésért. G.: Mákos J., ökrös (ll-esből), ill. Nemes (ll-esből). Jó: Pelyva, ökrös, Szabó T., ill. Nemes, Krecsméri II., Ka­rasz. (Matula Miklós) Szeghalom—Békés 1—1 (1—0). Szeghalom, 300 néző. V.: Szűcs. Szeghalom: Gulyás — Balázs, Dabasi, Kovács I., Alberti — Kecskeméti, Papp (Varga), Ba­kos — Horváth (Faragó), Pet- róczki, Bernáth. Edző: Farka- sinszky András. Békés: Makai — Balázs, Csicsely, Balogh, Ács — Ónodi. Papp, Felegyi — Vo­zár (Bobcsek), Illyés (Pataki), Vágási. Edző: Tornán Rudolf. Közepes színvonalú, küzdelmes, időnként kemény mérkőzésen — 4-4 sárgalapos figyelmeztetés közepette — a vendégek a 91. percben egyenlítettek. Kiállítva: Varga (73. p.) utánrúgásért, Ba­logh (52. p.) kíméletlen játékért. G.: Bernáth, ill. Felegyi. Jó: Alberti, Petróczki, Bernáth, ill. Makai, Felegyi, Papp. (Papp Gyula) Nagyszénás—Füzesgyarmat 4—1 (1—1). Nagyszénás, 800 néző. V.: Ancsin. Nagyszénás: Pajkó — Nagy M. (Burázs), Szabovik, Bé­kési, Verbőczi — Laczó, Brak- szatórisz, Zahorecz (Pepó) — Czimrák, B. Tóth, Szűcs. Edző: Linka József. Füzesgyarmat: Köleséri — Hegy esi, Guruczi. Lőrincz, Csák II.1» — Komorócz- ki I., Rózsa, Takács — Zsíros (Bátori), ökrös, Komoróczki II. (Csák I.). Mb. edző: Zolnai Pál. Esőtől ázott, csúszós pályán a vendégek végig nagy akarással, sportszerűen küzdöttek. A ha­zaiaknak — az eredményen túl — több biztos gólhelyzete ki­használatlan maradt. G.: Czim­rák 2, B. Tóth, Szűcs, ill. Ök­rös. Jó: Verbőczi, Czimrák, B. Tóth, Szűcs, ill. Köleséri, ökrös, Komoróczki II. (Szabó Árpád) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Tótkomlós 2—2, Battonya—Med­gyesegyháza 3—1, Medgyesbod­zás—Bcs. Agyagipar 0—5, Mező­hegyes-Gerendás 2—1, Békés­szentandrás—Mezőberény 1—0, Gyoma—Orosházi MTK 1—2, Nagyszénás—Füzesgyarmat 3—1, Szeghalom—Békés 2—2. Serdülők: Békésszentandrás— .Mezőberény 0—4, Medgyesbod­zás—Bcs. Agyagipar 0—5, Szeg­halom—Békés 5—1, Mezőkovács­háza—Tótkomlós 5—1, Nagyszé­nás—Füzesgyarmat 10—0, Batto­nya—Medgyesegyháza 5—1, Gyo­ma—Orosházi MTK 2—7, Mező­hegyes—Gerendás 13—0. A MEGYEI I. O. LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG ÁLLASA: 1. Nagyszénás 12 9 3 - 34- 7 21 2. Határőr SE 12 8 3 1 29-12 19 3. OMTK 12 9 1 2 22- 6 19 4. Bcs. Agyagip. 12 8 1 3 27-14 17 5. Szeghalom 12 5 4 3 24-18 14 6. Mezőberény 12 5 3 4 16-20 13 7. Békés 12 4 4 4 17-11 12 8. Gerendás 12 5 2 5 14-21 12 9. Sarkad 12 4 3 5 12-13 11 10. M.-bodzás 12 5 1 6 20-24 11 11. Battonya 12 4 2 6 18-17 10 12. Mezőhegyes 12 5 ­7 15-17 10 13. Gyoma 12 4 2 6 13-16 10 14. F.-gyarmat 12 3 4 5 14-19 10 15. Mk.-háza 12 4 1 7 12-25 9 16. M.-egyháza 12 2 4 6 10-23 8 17. Bszt.-andrás 12 1 3 8 7-22 5 18. Tótkomlós 12 1 3 8 6-25 5 ifjúságiak : 1. OMTK 12 8 4 _ 37- 7 20 2. Mezőhegyes 11 9 ­2 31-13 18 3. Bcs. Agyag. 12 9 ­3 26-11 18 4. Szeghalom 11 7 3 1 27-10 17 5. N.-szénás 11 8 1 2 34-23 17 6. Békés 11 6 3 2 34-18 15 7. Gyoma 11 7 1 3 28-20 15 8. Battonya 11 6 1 4 35-25 13 9. Sarkad 11 4 4 3 20-19 12 10. Bszt.-andr. 11 5 1 5 20-28 11 11. M.-berény 12 4 1 7 18-20 9 12. Mk.-háza 11 3 1 7 20-32 7 13. F.-gyarmat 11 2 1 8 21-34 5 14. Tótkomlós 11 1 3 7 7-21 5 15. M.-egyháza 12 1 2 9 10-24 4 16. Gerendás 12 1 1 10 10-40 3 17. M.-bodzás 11 - 3 8 8-41 3 SERDÜLÖK: 1. Bcs. Agyag. 12 10 1 1 48-11 21 2. Szeghalom 11 9 1 1 47- 9 19 3. Nagyszénás 10 8 2­56- 4 18 4. OMTK 12 8 2 2 42-10 18 5. Sarkad 11 8 2 1 41-10 18 6. M.-egyh. 12 7 1 4 44-17 15 7. Battonya 10 7 1 2 41-19 15 3. M.-berény 12 5 2 5 13-10 12 9. M.-hegyes 10 4 2 4 39-28 10 10. Mk.-háza 11 4 2 5 26-18 10 11. Gyoma 10 3 2 5 18-31 8 12. Tótkomlós 11 3­8 7-40 6 13. F.-gyarmat 11 3­8 13-48 6 14. Békés 11 2 1 8 14-32 5 15. M.-bodzás 11 2­9 11-43 4 16. Bszt.-andr. 11 1­10 7-69 2 17. Gerendás 11­­11 2-70­Minimumverseny i Száztíz apróság állt rajtkő­re vasárnap délelőtt a szak­mai minimumverseny kere­tében Békéscsabán, az Ár­pád fürdő sátortetős ver­senymedencéjénél. Ezúttal nem az elsőség kérdése volt a legfontosabb cél, hanem az úszástudás, a technika be­mutatása. fgy természetesen nem hirdettek győztest, de minden úszópalánta nyert. Hiszen aki megfelelő minő­sítést kapott, csak az a tíz éven aluli fiatal sportoló in­dulhat 1981. január 1-től a hazai versenyeken, kupákon, bajnokságokon. Nem sok dolga akadt a versenybíróságnak: — Jól felkészült fiatalokkal talál­kozhattam ezúttal — vallot­ta Ali Csaba, a MUSZ ellen­őre, vezető versenybíró. — Alig volt egy-két versenyző, akit ki kellett zárnunk, jobb mint 95 százalékos az arány a megfeleltek javára. Nem az első eset, hogy szakmai minimumversenyen bírásko- dok, de ilyen széles körű versenyzőgárdával még nem találkoztam. Pest és Szolnok megyében alig 30 fiatal állt rajtkőre néhány héttel ez­előtt. Persze, annak a néhány ti­zenévesnek sem kell elkese­rednie, akik ezúttal nem tel­jesítették a követelménye­ket, hiszen a jövő esztendő­től kezdve minden évben két alkalommal rendeznek ha­sonló versenyt, s akkor be­mutathatják, mennyit fejlőd­tek. TOTÓ A totó 43. heti telitalálata: i, x, x, 1, I, 1, X, x, 2, 2, x, 2, X, X. A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 43. fo­gadási héten 3 darab 13 plusz 1 találatos szelvény volt. Nyere­ményük 826 699 forint. 13 talála­tot 4 fogadó ért el, nyeremé­nyük 446 861 forint. 12 találatot 125 fogadó ért el, nyereményük 9533 forint. 11 találata 1678 foga­dónak volt, nyeremény 710 fo­rint. 10 találata 13 129 fogadónak volt, nyereményük 136 forint. lói motorozott a Farkas—Rósz kettős Lassan a legtöbb „szabad­téri” sportágban elérkezik a szeaonzárás. Szombaton dél­után Debrecenben az orszá­gos páros bajnokság 6. fordu­lójával befejeződött a salak­motoros idény is. A 21 futamos versenyt a házigazdák kettőse, Hajdú és Adorján nyerte. Mögöttük 18 pontot gyűjtve 2. lett a Far­kas Ferenc—Rusz István ket­tős, akik ezzel összesítésiben biztos dobogós helyezést ér­tek el. Dicséretes teljesít­ménnyel fejezték be tehát az 1980. évi versenysorozatot. SPORTTELEX Rekordösszeget fizet a hé­ten a spanyol totó. A pá­lyázókat ugyanis alaposan megtréfálta a Barcelona és az eddig vezető Zaragoza ha­zai veresége. 208 millió pe­zetát, csaknem 70 millió fo­rintot kap kézhez az egyet­len 14 találatos szelvény tu­lajdonosa, egy sofőr, aki már hónapok óta munka nélkül van. * * * A héten három világbaj­noki selejtező mérkőzés lesz. Magyar szempontból a leg­érdekesebb az október 29-i Svájc—Norvégia találkozó, ezzel megkezdik szereplésü­ket a helvéciaiak is, úgy­hogy a negyedik csoportban csak Magyarország marad az idén mérkőzés nélkül. A szerdai mérkőzésig az európai 4. selejtező csoport állása: 1. Románia 2 1 1 - 3-2 3 2. Anglia 2 J ■ 1 5-2 2 3! Norvégia 2-111-51 4. Svájc -------­M agyarország -------- - ­BÉ KÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. szám, 5601. Telefon: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. szám, 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Ter­jeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hfrlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetői díj egy hónapra 30 forint. Kner Nyomda Dürer üzeme, Békéscsaba, Szerdahelyi utca 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.