Békés Megyei Népújság, 1980. április (35. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-09 / 82. szám

1980. április 9., szerda NÉPÚJSÁG II férfiaknak nem, a nőknek igen! SPORT SPORT SPORT Csak a GYSE nem szerzett pontét Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság Békési vereség Mezöberényben A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a 24. fordu­lóban a Gyoma—Szeghalom találkozót korábban játszották. A listavezető Gyomán hagyott egy pontot. De a sárrétiek most már nemcsak gólkülönbséggel, hanem egy ponttal meg­ugrottak a békésiek előtt, mivel ők vereséget szenvedtek Me- zőberényben. A Nagyszénás és a Békésszentandrás csak nagy küzdelemben tudott nyerni a Medgyesbodzás, illetve a Sarkad ellen. Mindkét találkozón 5—5 gól esett. A füzesgyarmatiak négy alkalommal találtak a tótkomlósiak kapujába. EGER—OROSHÁZA 1-1 (1-0) Labdarúgó NB II. Eger, 2000 néző. V: Hartmann. Eger: Erdős — Birincsik, Fegyverneki, Zágonyi, Veigí — Csuhay, Móricz — Cseh, Gömöri (Jánosi a szünetben), Ambrus, Horváth I. Edző: Bánkuti László. Orosháza: Nyárádi — Plástyik, Gulyás, Debreczeni, Verbőczi (Tur- csek a szünetben) — Kö­kény, Füsti, Nagy, Szegi — Lovas, Friderikusz. Edző: Kleibán Antal. 4. perc: Csu­hay 30 méterről, futtából a kapu jobb alsó sarkába bom­bázott, 1—0. 66. perc: balol­dali szögletrúgás után Mó­ricz röviden fejelte ki a lab­dát, és Friderikusz jobbal, a 16-osról a bal sarokba ta­lált, 1—i. A döntetlen eredmény reá­lis. Jó: Veigl, Csuhay, Bi­rincsik, ill. Szegi, Füsti, Fri­derikusz. • Fazekas István SZARVAS—ÓZD 2—2 (2—0) Labdarúgó NB II. Ózd, 2000 néző. V: Palik. Szarvas: Pocsai — Filyó, Soós, Sző­ke, Bánáti — Kajtár, Plás­tyik, Kóczián (Paulik a 60. percben), Petykó — Tabár, Durucskó. Edző: Burázs György. Ózd: Fekete — Fo­dor, Sipos, Fükő, Bakos (Csu- hány a szünetben) — Szilá­gyi, Ligeti, Konyha — Sze- kula, Utassy, Bácskái I. Ed­ző: Pallagi Róbert. 27. perc: Petykó átadásából Durucskó nagy erővel rúgta a labdát a sarokba, 1—0. 34. perc: Durucskó átadásával Tabár futott el, Bakos a 16-oson belül felvágta. A megítélt li­est Kajtár laposan a jobb al­só sarokba lőtte, 2—0. 58. perc: Utassy lövése a kapus­ról kipattant, és az érkező Szekula a sarokba lőtt, 2—1. 87. perc: Csuhány ívelte be a labdát, és Szekula a jobb sarokba fejelt, 2—2. Az első félidőben a vendé­gek megérdemelt előnyt sze­reztek. Szünet után a hazai­ak átcsoportosítottak, végig­támadták a félidőt, teljesen beszorították a szarvasiakat, kapufát is fejeltek, de csak az egyenlítés sikerült. Jó: Du­rucskó, Bánáti, Tabár, Plás­tyik, ill. Fekete, Szekula, Konyha. Hanyiszkó István BCS. TASK—OLEFIN SC 1—0 (0—0) Labdarúgó NB II. Békés­csaba, 500 néző. V: Tóth L. 8. TASK: Oláh 7 — Luko- viczki 6, Hajas 5, Nemes 5, Alberti 7 — Erős 5, Jegyi- nák 6, Kovács 5 — Nagy 4 (57. p. Csernus, 5), Magyar 5, Rózsa 4 (75. p. Somogyi, —). Edző: Szita László.Ole- fin SC: Dohány 7 — Vanczó 5, Derzsényi 6, Berki 7, Ko­vács 6 — Máté 5, Belényesi 5, Batári 6 — Kapus 7 (55. p. Petró, 5), Németh 4 (72. p. Suller, —), Győri 4. Edző: Szabó Imre. Az első veszé­lyes támadást a vendégek vezették. Az 5. percben Má­té gyenge labdáját védte Oláh. A 15. percben Kapus már csak Oláhval állt szem­ben, de 11 méterről mellé gurított (100 százalékos gól­helyzet volt). A 28. percben egy csabai akció végén Ma­gyar nehéz szögből leadott lövését Dohány csak másod­szorra tudta védeni. Három perccel később Rózsa nagy­erejű bombája zúgott el a bal felső kapufa mellett. A félidő befejezése előtt négy perccel Kapus a 16-os ol­dalvonaláról küldött hatal­mas lövését Oláh kiütötte, s Győri késlekedett, így oda lett a helyzet. Csabai rohamokkal kezdő­dött a II. félidő. A 62. perc­ben Rózsa félfordulattal lőtt kapura, de Dohány a helyén volt. A 65. percben Magyar labdáját ismét bravúrral há­rította a vendégek kapusa. A hazaiak nagy mezőfölénye a 72. percben góllá érett. A csereként beállt Csernus pon­tosan ívelt középre, és a jó ütemben érkező Alberti 8 méterről, védhetetlenül fejelt a kapu bal oldalába, 1—0. A gól után, a 80. percben Ba­tári távoli lövését Oláh ref­lex mozdulattal szögletre védte. A másik oldalon Al­berti labdáját hárította Do­hány. Jól kezdett a vendég együttes. Mintegy fél órán keresztül a hazaiak térfelén folyt a játék. Az adódó hely­zeteiket azonban elügyetlen- kedték támadóik. Ezután a félidőig kiegyenlített lett a játék. Fordulás után a csa­bai gárda nagy iramot dik­tált, s megérdemelt győzel­met aratott a lelkes és sport­szerű Olefin ellen. Uhrin János HÓDMEZŐVÁSÁRHELY— GYULAI SE 2—0 (2—0) Labdarúgó NB II. Hódme­zővásárhely, 6000 néző. V: Huszák 8. Hódmezővásár­hely: Bugyik 7 — Kántor 5, Bálint dr. 7, Lancsa 5, Olasz 6 — Szenti 4, Feleki 6, An­tal 6 — Simái 6, Pető 6, Stark 7. Edző: Rozik Miklós. Gyula: Szabó 5 — Novák 4, Csorba 5, Cseh 5, Tunner 5 — Kocsis 6, Zámbori 5, Kú­ti 5 (Feleki, a 70. p., —) — Kádár 6, Steigerwald 6, Tóth II. 4 (Gulyás, 70. p.,—). Ed­ző: Szűcs Mihály. Sok szur­koló kísérte el a gyulaiakat Vásárhelyre, abban a re­ményben, hogy pontot, vagy pontokat sikerül a gárdának szerezni. Fél óra eltelte után azonban kiderült, hogy erre vajmi kevés remény van. A HMSE azonnal magához ra­gadta a kezdeményezést, és egymás után vezette a gól­veszélyes támadásokat. Kü­lönösen a szélekről beívelt labdák okoztak kavarodást a gyulai védelemben. Az első gól is így született. A 34. percben Antal ívelt be ma­gas labdát a kapu elé, amely Bálint dr. fejéről védhetet­lenül került a kapuba, 1—0. A gól után még többet kap­kodtak a gyulai- védők, öt perc múlva újabb gólt ér­tek el a hazaiak. Feleki át­adását Stark 7 méterről, nagy erővel a kapu bal ol­dalába lőtte, 2—0. A II. félidő szinte ellenté­te volt az elsőnek. A gyulai­ak határozottabban, tervsze­rűbben játszottak, ekkor többet is birtokolták a lab­dát. A csatárok több veszélyt jelentettek a hazaiak kapu­jára. A második játékrész egyes időszakaiban kimon­dottan jól játszott a gyulai csapat. Zámbori, Steigerwald és Kádár előtt nyílt gólszer­zési lehetőség, de egy kapu­fán kívül mást nem értek el a találkozón a GYSE labda­rúgói. A közepes színvonalú mér­kőzésen az NB II-ben már szinte kötelező lelkesedés, fe­gyelmezettség hiánya miatt nem tudott pontot szerezni a GYSE. Béla Ottó További eredmények: Szabó L. SE—Lehel SC 0—0, Papp J. SE— D. Kinizsi 0—0, Szolnok—Aszta­los J. SE 0—1, Nyíregyháza— MVSC 4—0, DUSE—Balassagyar­mat 4—1, Gyöngyös—Kazincbar­cika 0—1. ASZTALITENISZ Bernben 1954-ben a nagy esé­lyes magyar labdarúgó-váloga­tott a világbajnokság döntőjében vereséget szenvedett. S huszon­hat évvel ezután, az asztalite­nisz Európa-bajnokságon a vi­lágbajnok és az Európa-bajnok címet védő magyar együttes az elődöntőben a svédektől 5:4-re kikapott, nem jutott a döntőbe. Ami nem sikerült a férfi vá­logatottnak, sikerült a nőinek: Magyarország csapata a romá­nok elleni 3:2-es győzelmével bejutott az EB-döntőbe, esélye van arra, hogy megvédje bajno­ki címét. Ezen a találkozón Ma­gos is szerepelt az egyéniben, mégpedig kitűnően, két győzel­met aratott. Szabóval a páros­ban is nyertek, úgyhogy veret­lenül végzett, s ezzel döntő ré­sze volt a siker kivívásában. Az elődöntő másik ágán a szovjet és az angol válogatott mindvé­gig kemény küzdelmet vívott, csak az utolsó mérkőzésen dőlt el a döntőbe jutás sorsa: a szov­jetek javára. KOSÁRLABDA Szarvasi FSSC—Eger SE 91:56 (41:29). NB II. Női. Eger. V.: Pázsitka, Debreczeni. Szarvas: Pusztai (7), Rohony (6), Balázs (17), Frankó (21), Dombóvári (8). Csere: Lestyán (17), ökrös (8), Sinkó (7), Csaba (5), Frankó A. Edző: Szirony Pál. Az első öt perc után már 10 ponttal ve­zettek a szarvasiak. Előnyüket a második játékrészben növelték, biztos győzelmet arattak. Egri Finommechanika—Szarva­si FSSC 87:64 (44:38). NB II. Férfi. Eger. V.: Pázsitka, Deb­reczeni. FSSC: Szalontai (4), Bo­ros (16), Kuli (4), Tihanyi (12), Péter (4). Csere: Földvári (6), Valastyán (6), Hidegh (4), Far­kas (4), Sulymosi (4). Edző: Szi­rony Pál. Az NB I-ből kiesett egriek a hazai pálya előnyének is köszönhették győzelmüket. Szarvasi IJSSC—Nyíregyházi Mg.-i Főiskola 89:56 (42:28). NB II. Férfi. Szarvas. V.: Gömöri, Józsa. Szarvas: Kuli (8), Boros (22) , Szalontai (12), Tihanyi (6), Valastyán (7). Csere: Péter (10), Földvári (9), Szabó (8), Hidegh (7). Edző: Szirony Pál. A több mint 30 pontos különbséggel nyerő szarvasiak győzelme még nagyobb arányú is lehetett vol­na. Kazincbarcika—Békési ÁFÉSZ 69:64 (41:24). NB II. Férfi. Ka­zincbarcika. 100 néző. V.: Si­mon, Volnai. Békés: Knyihár (23) , Ivicsics (10), Ladányi (8), Fazekas (8), Balázs (6). Csere: Zima (5), Biró (4), Tóth, Palik. Szabó. Edző: Békési Mihálv. A gyenge első félidei játék után a második játékrészben feljavul­tak a békésiek. Kis szerencsével a győzelmet is megszerezhettél: volna. Szarvasi FSSC—Mezőberényi ÁFÉSZ 65:60 (33:30). NB II. Női. Szarvas. V.: Farkas, Dékány. FSSC: Pusztai (6), Balázs (6), Frankó K. (25), Dombóvári (12). Honti (6). Csere: Lestyán (4), Frankó A. (2), Rohony, ökrös (2), Csaba (2). Edző: Szironv Pál. Mezőberény: Iványiné (8). Brezsnyik (2), Povázsai (10). Ke­mény (10), Braun (17). Csere: Kőszeginé, Kun (4), Ignácz, Da- ridáné (9), Komlódi. Edző: Ivá- nyi László. Szoros első félidő után 10 pontra növelte előnyét a szarvasi csapat, ezt a hajrában csak csökkenteni tudták a ven­dég herényiek. Szarvasi FSSC—Mezőberényi Spartacus 79:73 (38:31). NB II. Férfi. Szarvas. V.: Farkas. Zá­kány. Szarvas: Boros (20), Sza­lontai (9), Valastyán (10), Tiha­nyi (8), Hidegh (10). Csere: Far­kas, Kuli (5), Sulymosi, Szabó (9), Földvári (8). Edző: Szirony Pál. Mezőberény: Iványi (12), Szilágyi (4), Hoffmann (8), Szu- gyiczki (10), Bozzonádi (2). Cse­re: Filozóf (10), Szűcs (4), Hajó (23), Kálazi. Edző: Tánczos Im­re. Az első félidőben már 16 ponttal is vezettek a szarvasiak, az utolsó percekben szépítettek a vendégek. A második játék­rész hazai rohamokkal indult, de ezután a herényiek percei következtek. Ekkor a szarvasi­ak 5:10 ponttal vezettek. Az utolsó percek ismét a herényie­ké voltak, de ez már nem be­folyásolta a szarvasiak győzel­mét. A Keleti csoport állása: 1. Nyíregyh. 28 18 7 3 62-22 43 2. HMSE 28 11 10 7 31-18 32 3. Szolnok 28 13 5 10 46-32 31 4. Eger 28 10 11 7 38-33 31 5. Gyöngyös 28 11 8 9 32-39 30 6. K.-barcika 28 11 7 10 47-38 29 7. Debr. Univ. 28 11 7 10 34-34 29 8. Szabó SE 28 10 8 10 35-30 28 9. Lehel SC 28 8 12 8 29-32 28 Í0. Gyula 28 11 5 12 38-39 27 11. Szarvas 28 10 7 11 31-32 27 12. Bcs. TASK 28 10 7 11 27-30 27 13. MVSC 28 9 8 11 39-44 26 14. Olefin SC 28 10 6 12 29-35 26 15. Ózd 28 8 10 10 39-48 26 16. B.-gyarmat 28 10 6 12 26-36 26 17. Orosháza 28 7 10 11 32-38 24 18. Asztalos SE 28 10 4 14 38-47 24 19. Papp J. SE 28 9 6 13 36-47 24 20. Debr. K. 28 8 6 14 33-48 22 A nyíregyháziak hibájából el­maradt Balassagyarmat—Nyír­egyháza mérkőzés két pontját 3—0-ás gólkülönbséggel a Balas­sagyarmat kapta! Battonya—Endrőd 2—0 (1—0). Battonya, 600 néző. V: Laurinyecz. Battonya: Lung 7 — Csabai 7, Lehoczki 8, Szitás 7, Dohányos 7 — Kó- csó 7, Juhász 6. Hajdara 7 — Serfőző 5, Kómár 5, Kiss 6. Edző: Cziráki József. End­rőd: Cinanó 5 — Pintér 6, Vári 7, Kurilla 7, Bán 6 — Kituljak 6, Rácz 7, Raffai 6 — Pelyva 4, Kovács 5 (Mo­ravszki, 5), Ivanovics 5. Ed­ző: Majoros György. Jó ira­mú, sportszerű mérkőzésen megérdemelten nyert a Bat­tonya. G: Kócsó, Kómár. (Ketskeméty Ferenc) Kondoros—H. Szalvai SE 2— 0 (1—0). Kardos, 300 né­ző. V: Szűr-Szabó. Kondoros: Dián 8 — Opauszki 7, Cesznok 7. Berger 7, Kicska 6 (Uhrin, 6) — Szabó 7, Zöldi 8, Fili- pinyi 8 — Ladnyik I. 6, Ju­hos 8. Ladnyik II. 4 (Kosa, 7) . Edző: Zahorán György. H. Szalvai SE: Pálinkás 6 — Czirle 4, Lenhart 6, Pe- lyák 5, Szél 5 — Árgyelán 5, Hegedűs 5, Volentér 6 — Nagy 4, Szudár 5, Szalka 4. Edző: Sebestyén János. Meg­érdemelt hazai győzelem. G: Zöldi, Ladnyik I. (Sztvorecz János) N agyszénás—Medgyesbod ­zás 3—2 (2—1). Nagyszénás, 800 néző. V: Szeles. Nagyszé­nás: Karkus 6 — Burázs 6, Szabovik 7, Pepó 7, Békési 6 — Csapó 6 (Zalán, 6), Zsákai 7, Nagy L. 7 — Czimrák 8, Sipos 6, Szűcs 8. Edző: Lin- ka József. Medgyesbodzás: Lajos 7 — Oláh 6, Dobó 6, Báli 5. Urda 5 — Sánta 5, Laczó 7, Varga 6 (Pálmai, —) — Deák 6 (Kovács, —), Oláh I. 5, Sódar 6. Edző: Budácsik Tibor. Közepes ira­mú mérkőzésen két súlyos védelmi megingás tette ne­hézzé a hazaiak győzelmét. G: Czirmák, Szűcs, Sipos, ill. Deák, Sódar. (Szabó Árpád) Gerendás—Medgyesegyháza 0—0. Újkígyós. 300 néző. V: Deák. Gerendás: Sütő 7 — Fabisz 6, Gál 6, Támyik 7, Tóth 6 — Hürkecz 7, Ton- csenka 6, Szkaliczki 6 — Ká- tai 6, Faragó 6, Salka 6 (Bo- tyánszki, —). Edző: Szabó László. Medgyesegyháza: Hu­szár 7 — Potocska 7, Misota 7. Smidt 7, Gellény 6 —Hor­váth 6, Tóth 6, Kiss L. 5 — Kiss B. 6, Szabó 6, Dankó 5. Edző: Lós József. A lelkesen védekező vendégek ellen te­hetetlen volt a gerendási csatársor. (Kocziszki And­rás) Békésszentandrás—Sarkad 3— 2 (1—2). Békésszentand­rás, 350 néző. V: ösző. Bé­késszentandrás: Csik I. 6 — Lakatos 5, Nagypál 5, Virágh I. 7, Győri 6 — Csik II. 6, Tóth II. 6. Bencsik 5 — Hor­váth 6, Virágh II. 7, Faze­kas 6. Edző: Tóth János. Sar­kad: Mártha 6 — Tóth I. 5 (Csizmadia, —), Kesztyűs 7, Szurovecz dr. 6, Ungor 6 — Szatmári 5, Török 8, Szabó 5 — Kiss 6, Tóth II. 6. Ká­dár 6. Edző: Vasvári Péter. A csapatok mérsékelt telje­sítményt nyújtottak, a ven­déglátók csak a hajrában tudták megfordítani a mér­kőzést. G: Horváth 2 (egyet 11-esből), Fazekas, ill. Szu­rovecz dr., Kiss (11-esből). (Mrena Mihály) Mezőberény—Békés 1—0 (1—0). Mezőberény, 1000 né­ző. V: Tajti. Mezőberény: Kovács 7 — Bánfalvi 7, Pet- rics 7, Hancsák 8 — Varnyu 9, Hegedűs Gy. 9 (Burai. —) — Bátori 8, Harmati J. 7, Ökrös 7, Kolozsi 7, Harmati L. 7. Edző: Nagy István. Bé­kés: Borbély 7 — Kiss T. 6, Csicsely 7, Ács 6 — Balogh 8, Gonda 9 — Kiss G. 6 (Ba­lázs, 7). Nagy G. 7, Pataki 8, Vágási 7, Czinanó 6. Edző: Nagy Mihály. Rangadó han­gulatú, jó mérkőzés. G: Ök­rös. (Dr. Makai Gyula) Füzesgyarmat—Tótkomlós 4—2 (3—1). Füzesgyarmat, 300 néző. V: Toldi. Füzes­gyarmat: Köleséri 7 — Tóth 8, Guruczi 7, Zs. Nagy 7, Gábriel 7 (Takács, 6) — Ben­csik 8. Zolnai 8, Csák 7 — Varga 8, Ökrös 8, Komo- róczki 8. Edző: Zolnai Pál. Tótkomlós: Bordás 5 — Fo­dor 5, Csilek 6, Bugyinszki 5, Paulik 6 — Kvasz 6, Ács 6 (Maja, 5), Tóth 6 — Kvasz- novszki 7, Arató 7. Takács 5 (Tetljak, 5). Mb. edző: Zsinger Mátyás. Biztos hazai győzelem. G: Komoróczki 2, Zolnai, Varga, Gábriel (ön­gól), ill. Kvasznovszki. (Sza­bó László) A Gádoros—Mezőhegyes találkozó tudósítása nem ér­kezett be. Ifjúságiak: Békésszentand­rás—Sarkad 2—1, Mezőbe­rény—Békés 1—0, Füzesgyar­mat—Tótkomlós 2—0, Nagy­szénás—Medgyesbodzás 3—0, Kondoros—H. Szalvai 0—2, Gerendás—Medgyesegyháza 6—0, Battonya Endrőd 3—0, Gyoma—Szeghalom 0—2. Serdülők: Békésszentand­rás—Sarkad 2—2, Mezőbe­rény—Békés 1—0, Füzesgyar­mat—Tótkomlós 0—1, Nagy­szénás—Medgyesbodzás 0—0, Kondoros—H. Szalvai 0—2, Gerendás—Medgyesegyháza 2—3. Battonya—Endrőd 3—0. A Gyoma—Szeghalom talál­kozót későbbi időpontban játsszák. Totótippjeink 1. Cseh szí.—Magyaro. x 2 2. Avellino—Ascoli 1 3. Milan—Bologna I 4. Perugia—Inter. x 2 5. Pescara—Catanzaro x 1 6. Róma—Juventus 1 x 7. Torino—Napoli 1 8. Udinese—Lazio I x 9. Atalanta—Genoa 1 10. Léccé—Spai 1 11. Monza—Como 1 x 12. Pisa—Brescia 1 x 13. Sampdoria—Verona 1 x PÓTMÉRKÖZÉSEK 14. Cesena—Taranto 1 15. Lanerossi—Palermo 1 16. Samben.—Matera 1 (A múlt heti tippünk tíz- találatos volt.) * * * 14. heti telitalálata: x, 1, 1, 1, x, 1. 1, 1, 1, 2, x, x, 1, x. A 14. heti nyeremények a Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság tájékoztatása sze­rint. A 26 db 13 plusz 1 ta- lálatos szelvényre egyen­ként 35 ezer 368 forintot fi­zetnek. A 13 találatosok 13 ezer 657, a 12-esek 377, a ll­esek 40, a 10-esek 15 forintot érnek. * * * A tartalékbajnokságért: Rába ETO—Bcs. Előre Spartacus 6—2 (4—1). Lab­darúgás Győr. V.: Horváth Z. Rába ETO: Kiss — Do- manyik, Baumann, Pásztor, Kocsis — Jugovits, Fűzi, Koltai — Tamási (Váradi), Gyurmánczi, Pénzes. Edző: Győrffi László. Előre Spar­tacus: Győrfi B. (Hanyecz) — Mitykó, Baran, Fehér, Szakáll — Magyar, Lipták I. (Lipták II.), Pogács, Oláh — Laczó (Győrfi L.), Bacsa. Edző: Papp László. G.: Gyurmánczi 3, Pénzes 2, Kol-, tai, ill. Baran, Fehér. Jók: Koltai, Pénzes, Gyurmánczi, ill. Fehér, Pogács. MŰSOR TELEVÍZIÓ BUDAPEST: I. műsor: 9.00 Tévétorna. 9.05 Táborozás a múzeumban. 9.20 Tv-óvi. (f.-f.) 9.40 Óvodások filmműsora. 10.20 Mezei András: Svédcsavar. Tv- íilm gyerekeknek. H—Hl. 11.35 Delta. 11.55 Napóleon és a szere­lem. Angol tv-filmsorozat. VIII. 12.40 Lehet egy kérdéssel több? (f.-f.) 14.40 Klimov: Hurrá nya­ralunk. Szovjet film. 15.55 A film lexikája. I. (f.-f.) 16.30 Hí­rek. (f.-f.) 16.35 Spanyolország folyói. II. 17.05 Madame Curie. I. 18.00 Reklám. 18.05 Ennél a forgatásnál ki a brigádvezető? (f.-f.) 18.45 Staféta, (f.-f.) 18.55 A Közönségszolgálat tájékozta­tója. 19.00 Reklám. 19.10 Tévé­torna. 19.15 Esti mese. (f.-f.) 19.30 Tv-hlradó — 1. 20.00 Hat év történelem. VII. 20.45 Jogi ese­tek. 21.25 Zene, zene, zene. (f.-f.) 22.25 Tv-híradó — 3. II. műsor: 19.05 A pécsi kör­zeti stúdió szerb-horvát nemzeti­ségi műsora, (f.-f.) 19.30 Tv-hir- adó — 1. 20.00 A rovarok életé­ből. Csehszlovák film. 21.00 Tv- híradó — 2. 21.30 Tudősklub ’80. BUKAREST: 16.05 Iskola-tv. 16.25 Német nyelvoktatás. 16.45 Pioníralmanach. 17.05 Gazdasá­gi témákról. 17.25 Fórumműsor. 18.00 Labdarúgó-mérkőzés. Satu- Maré—Politechnika Timisoara. 18.50 A legkisebbeknek. 19.05 Tv- híradó. 19.30 Lányok—asszonyok. 20.10 Az elitéit tulajdon. Ame­rikai film. 21.50 Tv-híradó. BELGRAD: I. műsor: 17.10 Magyar nyelvű tv-napló. 17.45 Gyermekműsor: 18.15 Művelődé­si adás. 18.45 Műkedvelőknek. 19.15 Rajzfilm. 19.27 Ma este be­mutatjuk. 20.00 Sportszerda. 22.30 Dokumentumfilm. KOSSUTH RÁDIÓ Állandó műsor: (hétköznap) 4.45 és 6.45 Szót kérek! 5.20 Tu­dósítói jelentések. 5.40 Falurádió. 6.20 és 7.20 Reklám. 7.19 Körzeti időjárás. 7.30 Reggeli párbeszéd. — 8.05 Műsorismertetés, utána: A mai nap kulturális program­jából (vasárnap 6.45-kor) — 12.00 Déli Krónika. (Utána hétfőtől péntekig: Ki nyer ma?) — 18.15 Hol volt, hol nem volt — 18.30 Esti magazin. Hírek, időjárásje­lentés: 4.30-tól 7.00-ig félórán­ként, majd 8.00, 10.00, 12.00, 15.00, 17.00, 18.30, 22.00 , 24.00 (szomba­ton éjjel 1.00-kor is). Vasárnap: 6.00, majd 8.00-tól ua. mint hét­köznap. 8.27 Szociológiai figyelő. 8.57 Beszélni nehéz. 9.09 Barokk szerzők művei. 9.44 Kis magyar néprajz. 9.49 Tarka mese, kis mese. 10.05 Látogatóban József Attilánál. 10.35 Válaszolunk hall­gatóinknak. 10.50 Brahms: H-dúr trió. 11.30 Fúvószene. 12.35 Sport­híradó. 12.45 Házunk tája. 13.00 Operaslágerek. 13.30 Örökzöld dzsesszmelódiák. 14.15 Magyar zeneszerzők kamarazenéjéből. 15.10 Nóták. 15.28 MR 10—14. 16.09 Kritikusok fóruma. 16.19 Ama­tőr zenei együttesek felvételei­ből. 16.31 Zenekari muzsika. 17.07 S holnap újra, meg újra!... 17.37 Hangverseny a Mindenki zeneiskolája hallgatóinak. 18.15 Az állatok téli szállása. 19.15 Könyvpárbaj. 20.25 Új operale­mezeinkből. Közben: 21.10 A Sátán műremekei. — Szabó Lő­rinc versei. 21.21 Az operaköz­vetítés folytatása. Közben: 22.20 Az Egyesült Államok elnökvá­lasztása előtt. I. 22.30 Az opera- közvetítés folytatása. 23.14 Jó­zsef Attila két verse. 23.19 Rán- ki György: Cirkusz — fantasz­tikus álomjelenetek. 0.10 XIV. századi katalán zene. PETŐFI RÁDIÓ Állandó műsor: (hétköznap) 4.25—7.59 Reggeli zenés műsor. (Közben: 5.55 és 6.55 Torna. 6.45 Könyvajánlat. 7.35 Körzeti idő­járásjelentés.) — 10.50 Torna — 13.45 Időjárás- és vízállásjelen­tés. Hírek, időjárásjelentés: 4.30- tól 8.30-ig félóránként, majd 10.30-tól 20.30-ig kétóránként, ez­után 23.00 és 24.00. Vasárnap: 8.00, 10.30, 14.30, majd ua. mint hétköznap. 8.05 Kórusművek. 8.20 Tíz perc külpolitika. 8.33 Idősebbek hul­lámhosszán. 9.28 Operettrészle­tek. 10.00 Zenedélelőtt. 11.30 A Szabó család. 12.00 Népi zene. 12.33 Tánczenei koktél. 13.20 Az új főnök. 13.30 Népzeneműsor gyermekeknek. 14.00 Ferenczi Anikó oboázik. 14.15 Operett­dalok. 14.35 Slágermúzeum. 15.31 Népi zene. 16.00 Az Ifjúsági Rá­dió műsora diákoknak, tanárok­nak és szülőknek. 16.35 Néhány perc tudomány. 16.40 Deseő Csa­ba szerzeményeiből. 17.30 ötö­dik sebesség. 18.33 Daloló, mu­zsikáló tájak. 19.13 Operettrész­letek. 19.25 Tallózás a világsaj­tóban, Indiáról. 19.45 A beat kedvelőinek. 20.33 Színházról — játékkal. 21.55 Képtelen riport. 22.25 Operettrészletek. 23.15 A dzsessz a 70-es években. III. MŰSOR: 9.00 Operarészle­tek. 10.00 Kamaramuzsika. 10.45 Dalok és táncmuzsika a Vietó- risz- és a Kájoni-kódexből. 11.05 Dzsesszfelvételeinkből. 11.30 Mo- zart-művek. 13.07 Hangverseny- közvetítés a Zeneakadémia nagy­terméből. 14.11 Operarészletek. 15.00 Századunk zenéjéből. 16.30 Monteverdí-felvételekből. 16.48 öt földrész zenéje — Argentína. 17.00 A vigadó története. 17.40 Magnóról magnóra. 18.28 Far­kas Ferenc műveiből. 19.05 Hangfelvételek felsőfokon. 20.35 Harminc év múltán... I. 21.15 A kamarazene kedvelőinek. SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00 Hí­rek. 17.05 Háromnegyed ütem­ben. Kerlngőket Játszik a Mon- tematti zenekar. — 17.15 Farmer és nyakkendő. Szerk: Gulyás Ferenc. — 17.45 Beatparádé. — 18.00 Alföldi krónika. — A teg­nap slágereiből énekel Caterina Caselli. — 18.26—18.30 Hírössze­foglaló, lap- és műsorelőzetes. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedl G. Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Rocskár János. Szerkesz­tőség: Békéscsaba Ff: 111. Munkácsy u. 4. szám, 5601. Telefon: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba Pf: 111. Munkácsy u. 4. szám, 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Árpást Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivata­loknál és a kézbesítőknél. Előfizetői díj egy hónapra 30 forint. Dürer Nyomda, Békéscsaba, Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Igazgató: Háromszék! Pál INDEX: 25054 ISSN 0133—0055