Békés Megyei Népújság, 1977. május (32. évfolyam, 101-126. szám)

1977-05-03 / 102. szám

1977. május 3.. kedd NÉPÚJSÁG SPORTHÍREK Remekül küzdött válogatottunk Magyarország—Szovjetunió 2—1 (1—0). Budapest, 70 000 néző. VB-selejtező mérkőzés, labdarúgás. V.: Aldinger (Frickel, Steigele). Magyaror­szág: Gujdár — Martos, Bá­lint, Kereki, Tóth J. — Nyi­lasi, Pintér, Zombori — Pusz­tai, Kovács, Váradi. Szovjet­unió: Asztapovszkij — Krug­lov, Hincsagasvili, Bajsakov, Lovcsev - Konykov, Burjak, Minyajev, Dolmatov — Fjo- dorov, Blohin. Csere: Kruglov helyett Troskin a 32. percben, Nyilasi helyett Török az 51. percben, Dolmatov helyett Kipiani a 60. percben, Váradi helyett Fazekas a 80. percben. Góllövő: Nyilasi a 44. perc­ben, Kereki a 66. percben, Ki­piani a 89. percben. Szögletarány: 7:6 (4:3) Ma­gyarország javára. Sárga lap: Minyajev a 6. percben, Kovács a 9. percben, Lovcsev a 23. percben, Nyi­lasi a 34. percben, Burjak a 48. percben, Bajsakov a 85. percben. A 9. csoport állása: 1. Magyarország 2 1 1 — 3—2 3 2. Szovjetunió 2 1—1 3—2 2 3. Görögország 2—11 1—3 1 A bravúros győzelemnek a határokon túl is sokmillió szemtanúja volt, hiszen sok intervíziós állomás sugároz­na a mérkőzést, sőt Brazí­liába egyenes közvetítést ad­tak. Néhány szakember vélemé­nye a találkozóról. A találkozó FIFA-ellenőre, a jugoszláv Andrejevics professzor a következőket mondotta: — Kemény csata volt, ta­lán ez a legjobb kifejezés — minősítette a találkozót a FI­FA V. B. 85 éves tagja —, örülök, hogy a nyugatnémet játékvezetőnek köszönhetően a hajrában is korrekt maradt a küzdelem. A magyarok győzelme értékes és megér­demelt. Mario Corso, az Inter egy­kori huszonháromszoros vá­logatott balszélsője, aki né­hány edzőtársával Budapes­ten tanulmányúton van, köl­tői hasonlattal fejtette ki vé­leményét : — A magyar csapat nem is olyan régen még szellőcske volt, de most már orkán, amely hazai pályán minden ellenfelét el tudja söpörni, így tovább! Österreicher Emil, a Real Madrid volt technikai igaz­gatója: — Sok nagy mérkőzést lát­tam az utolsó évtizedben, ez is a legjobbak közé tartozott. Ebben a magyar csapatnak nagy szerepe volt. Valameny- nyi játékos kitűnően küz- dött-játszott, Pintér játéka egyszerűen élmény. Baróti Lajos szövetségi ka­pitány elmondta, hogy élete legizgalmasabb mérkőzését kísérte figyelemmel a kispa- don. Nyikita Szimonyan szovjet szövetségi kapitány: — Nem vagyunk idegesek, a vissza­vágón a hazai pálya előnye mellettünk szól, bár a ma­gyar csapat nagyon nehéz el­lenfél. A IX. csoportban a követ­kező találkozók vannak még hátra: május 10: Görögor­szág—Szovjetunió. Május 18: Szovjetunió—Magyarország. Május 28: Magyarország— Görögország. Magyarország— NSZK 12:10 Szombaton másodszor ta­lálkozott Magyarország és az NSZK ifjúsági ökölvívó-vá­logatottja. Ezúttal is meg­telt Békésen a művelődési otthon, ahol a két együttes összecsapott. A csütörtökön elszenvedett vereségért „pon­tosan” visszavágtak fiatalja­ink. Az összecsapás igen jól kezdődött, hiszen 4:0-ra el­húztunk, dg a vendégek még egyenlíteni tudtak, s a vé­gén — az első mérkőzéshez hasonlóan — a nehézsúly döntött. A második találko­zó eredményei: (elöl a ma­gyarok). Papírsúly: Botos Ti­bor ellen U. Neidliardtot sé­rülés miatt leléptették. Botos végig nagy fölényben öklö­zött, 2:0. Légsúly: Lipódi Zoltán a harmadik menetben df. Steer ellen. Lipódi ke­mény ütéseitől mindinkább visszaesett Steer és a vezető­bíró döntő fölényt hirdetett ki, 4:0. Harmatsúly: Tóth- Sághy Gábor pontozásos ve­reséget szenvedett H. Wie- gandtól. Végig nagy harcban, Wiegand aktívabb volt, 4:2. Pehelysúly: Gönczi p. v. sz. Körzongtól. A találkozó any- nyira kiegyenlített volt, hogy csak 2:1 arányban kapott ki Gönczi, 4:4. Könnyűsúly: Ma­gyar István a harmadik me­Ma délután a Bcs. Előre Spartacus NB I- es női tekeegyüttese bajnoki mérkőzést játszik. A találko­zón, melyet Békéscsabán, a Bartók Béla úti pályán 14.30 órakor játszanak, a‘ lila-fehé­rek ellenfele a SZEOL AK gárdája lesz. netben döntő fölényt harcolt ki R. Hättig ellen. Magyar menetről menetre jött fel, és kemény, pontos ütéseivel döntő fölényt harcolt ki, 6:4. Kisváltósúly: Rédli Zoltán a harmadik menetben döntő fölényt harcolt ki Reichl el­len. Igen okosan osztotta be erejét a magyar fiú, így a harmadik menetben már döntő fölényét hirdették ki, 8:4. Váltósúly: Samu Zoltán ellen Neffgent a harmadik menetben sorozatos szabály­talanság miatt leléptették. Samu „kiugrasztásai” annyi­ra megviselték ellenfele ide­geit, hogy a szabálytalansá­gait a vezetőbíró a harmadik menetben leléptetéssel torol­ta meg, 10:4. Nagyváltósúly: Szeile István a második me­netben feladta Kaleyta el­len. A kitűnő Keleyta igen erős ellenfélnek bizonyult, s Széllé edzője jobbnak látta bedobni a törülközőt, 10:6. Középsúly: Hogál Istvánt a harmadik menetben Bachl döntő fölénye miatt leléptet­ték. Hogál „magabiztosan” lépett kötelek közé, s ez meg­bosszulta magát, mert hatal­mas adok-kapok csatában teljesen elkészült erejével, 10:8. Félnehézsúly: Szőke Ti­bort a harmadik menetben Betten döntő fölénye miatt leléptették. Szőke, amíg erő­vel bírta, valamivel jobb volt ellenfelénél, de aztán foko­zatosan elfáradt, 10:10. Ne­hézsúly: Alvics Gyula a har­madik menetben döntő fö­lény miatt győzött Wittmann ellen. A kitűnően öklöző Al­vics többször is megroggyan- totta ellenfelét, s döntő fö­lénnyel nyert, 12:10. Lovasbajnokság Mezőhegyesen A Békés m. Lovas Szövet­ség a Mezőhegyesi MEDOSZ lovas szakosztályát bízta meg a megyei bajnokság első for­dulójának megrendezésével, melyet május 7—8-án Mező­hegyesen bonyolítanak le. Az érdekesnek ígérkező viadalon körülbelül száz ló startol a különböző számok­ban. Díjugratásban indulnak a válogatott keret Mezőhe­gyesi MEDOSZ tagjai mellett a békéscsabai, orosházi, me­zőkovácsházi és gyulai ifjú­sági és felnőtt versenyzők is. A gazdag programban kitar- tásos magasugratás, 2-es és 4-es fogatverseny is szerepel. A budapesti galopp- és üge­tőpályákról lehozott lovakkal sík- és ügetőverseny is lesz. A Békés megyében tenyész­tett leggyorsabb félvér lovak a Tény ész Vándordíjban küz­denek majd az elsőségért. Békés megye lovas sportot szerető közönségét tehát vál­tozatos program várja mind­két napon, az összecsapások 7—8-án 10 órakor kezdődnek. NB II A labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának eredményei: Budafok—Szolnoki MÁV 3— 1 __ (3—0), Székesfehérvári MÁV Előre—Eger 2—0 (1— 0), Kossuth KFSE—Özdi Ko­hász 1—0 (1—0), Ganz-MÁ- VAG—Debrecen 0—0, Nagy­kanizsa—Volán 1—1 (1—1), BVSC—Fűzfő 2—2 (2—0), Szolnoki MTE—Oroszlány 1 —0 (0—0), MÁV DAC—Kom­ló 2—0 (2—0), Várpalota— Szekszárd 3—0 (0—0), PMSC —Vasas Izzó 0—0. A 69. percben Nagy Béla véget ve­tett a találkozónak. A játék­vezetői hármas az öltözőbe vonult. A csapatok még egy negyedórát a pályán vára­koztak. Az öltözőben Nagy Béla játékvezető az MLSZ rendelkezéseire hivatkozva nem nyilatkozott arról, hogy miért fújta le a találkozót. CSELGÁNCS Véglegesen eldőlt, hogy kik képviselik a magyar színeket a május 10—15 között Lud- wigschafenben megrendezen­dő Európa-bajnokságon, az első nagy versenyen, amely már az új súlycsoportbe­osztás szerint zajlik. Nagy öröm számunkra, hogy a + 95 kg-ban Petrovszki Mihály, a Honvéd Szalvai SE verseny­zője is a magyar válogatott tagja. Az Európa-bajnokságra utazó együttes tagjai: 60 kg: Mészáros János (Bp. Hon­véd), 65 kg: Szabó Ferenc (Ü. Dózsa), 71 kg: Molnár Károly (Bp. Honvéd), 78 kg: Szabó Mihály (Bp. Spartacus), 86 kg: Kiss Endre (Kecskeméti SC), 95 kg: Ipacs László (Ü. Dózsa), +95 kg: Petrovszki Mihály (H. Szalvai SE), ab­szolút kategória: Varga Imre (Bp. Spartacus). A magyar együttes május 9-én, hétfő indul Frankfurt­ba, ahonnan autóbusszal szál­lítják a résztvevőket a ver­seny színhelyére, a ludwig- schafeni Ebert parkba. Megyei I. o. A labdarúgó-bajnokság va­sárnapi fordulójában a kö­vetkező eredmények szület­tek: Füzesgyarmat—Battonya 1—0 (0—0), Bcs. MÁV—Do­boz 3—2 (1—1), Békés—Gyó­nna 9—1 (4—0), OMTK— Szeghalom 2—0 (1—0), Kon­doros—Mh. Cukorgyár 4—0 (1—0), Medgyesegyháza— Sarkadi Kinizsi 3—3 (3—2). LABDARÚGÁS NB III Szarvasi FSSC—Gyulai SE 2—0 (0—0) Szarvas, 2200 néző. V: Somlai (7). Szarvas: Széplaki (6) —Ke­rekes (8), Gajdos (6), Filyó (6), Kaj tár (—), (Kálmán, 5), Plástyik (6), Rozsán I. (7), Rozsán n. <5), Jakab (5), Brakszatórisz (6), Oraveez (6) (Kovács, 6). Megbí­zott edző: Grünwald Béla. GYSE: Szilágyi (6) — Novák (3), Csőke (6), Sass (5), Otott (6), Kolarovszki (5), Dávid (7), Hirka (3) (Turcsek, —), Tóthi. (5), Tóth H. (4), Búzás (5). Ed­ző: Szilágyi János. Az első ve­szélyes helyzet a gyulai kapu előtt a 13. _percben adódott. Ro­zsán I. szép cselsorozata után az alapvonalról visszagurított, a gyulai védők azonban szögletre rúgták a labdát. A 26. percben Kerekes remek szóló után a ki­induló Szilágyi mellett a kapu közepébe lőtt, i—0. A 33. perc­ben Plástyik 18 m-es bombájá' Szilágyi kitűnő reflexszel a me­zőnybe öklözte. Fordulás után az 50. percben a gyulaiak szabadrúgását Szépia- ki csak kiütni tudta, a labda Tóth II. elé került, aki nagy helyzetben fölé lőtt. A 68. perc­ben Brakszatórisz Kovácsot ug­ratta ki, a csatár lövése Szilá­gyiról Jakab elé került, áld nem hibázott, 2—0. A hátralevő idő­ben mindkét kapu előtt adód­tak helyzetek, de ezeket a csa­tárok sorra elügyetlenkedték. A szarvasi együttes helyzetei alap­ján megérdemelt győzelmet ara­tott. (Csabai Pál) Bcs. TASK—KTE 4—2 (3—2) Békéscsaba, Bessenyei u. 1000 néző. V: Tátrai (8). TASK: Gu­lyás (6) — Hajdú (4), Dobó (7), Nemes (8), Schneider (7), Kiss (4), (Szász, 5), Zahorán (8), Soós (4) (Hajas, —), Varga (7), Rózsa (6), Kuti L. (5). Edző: Mitykó András. Az első negyedórában jó iramú mérkőzést és három gyors csabai gólt láthatott a közönség. A 10. percben Varga beadását a harmadik hullámban érkező Nemes a jobb alsó sa­rokba vágta, 1—0. Négy perccel később Zahorán szöglete ismét Nemes homlokáról vágódott a hálóba, 2—0. Alig egy perc múl­va Zahorán nagy erejű lövése a vendégek kapusáról kipattant, s a szemíüles Rózsa öt méterről a bal alsó sarokba helyezett, 3—0. Újrakezdés után Nemes vétlen kezezése miatt 11-eshez jutottak a kecskemétiek. Virág nem hibázott, 3—1. A 25. perc­ben Zahorán 12 m-ről a léc fölé vágta a labdát. A 30. percben váratlanul újabb gólt szereztek a vendégek. Egy gyors jobb ol­dali akció végén — a megtor­panó csabai védők mellett — Porhanda a jobb alsó sarokba helyezte a pettyest, 3—2. Szünet után még nagyobb lendülettel játszott a TASK együttese. A 46. percben Kuti L. hibázott — nem sokkal ezután Szász hatalmas lövése a befutó Kuti L.-ben akadt meg. Az 56. percben ugyancsak Kuti L. fu­tott el a szélen, beadását Nemes négy lépésről a kapus kezébe fejelte. A 60. percben Varga mintaszerűen futott el a szélen, majd beadott, s Rózsa fejese nem tévesztett célt, 4—2. Jó iramban kezdődött a mérkőzés. Az első negyedórában a házi­gazdák nagy iramot diktáltak, 3—0-ra elhúztak, s ekkor úgy tűnt, hogy nagy gólkülönbségű győzelmet aratnak. Egy vétlen kezezés és egy durva védelmi hibából feljöttek a vendégek és szépítettek. A TASK győzelme ennek ellenére megérdemelt, s ha helyzeteit jobban kihasznál­ja, nagyobb különbségű is lehe­tett volna. (Uhrin János) EGSZ0V MEDOSZ—Nagyszénás 1—0 (0—0) Nagyszénás, 1500 néző. V: Pá­dár (9). Nagyszénás: Frák (7) — Popon (6), Nagy I. (5), Verbő- czi (6), Cseh (4), Tisza (4), Un­ka I. (4) (Sipos, —), Nagy ín. (4), Nagy n. (5), Szűcs (4) (Bog­dán, —), Lakatos (5). Edző: Bu- rázs György. Ideális labdarúgó­időben a hazaiak léptek fel tá­madólag. Az 5. percben Nagy n futtából leadott hatalmas 20 ni­es lövését Szeles szögletre hárí­totta. A 12. percben Szűcs át­kígyózott a védőkön, s jó hely­zetből a hosszú sarok mellé lőtt. Hat perccel később újból megismétlődött az előbbi eset, de most Szűcs a másik sarok mellé lőtt. A 27. percben Laka­tos lövését védte bravúrosan az ÉGSZÖV kapusa. A 30. percben közvetett szabadrúgás után Ver- bőczi, Nagy H. volt a labda út­ja, a csatár lövését a kapus ki­öklözte, amely Szűcs elé került, TOTÓ 18. heti telitalálata: 2x121 2 12x3x1x1. * * * A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 18. játékhéten 13 találatos szelvény 9 akadt. Nyeremé­nyük egyenként 150 461 fo­rint. Ezek közül 13 plusz 1 egy darab, a nyeremény és a jutalom együttes összege 1 190 381 forint. A 12-es ta­lálatok száma 418, a nyere­mény 2160 forint. A 11- talá- latosok száma 5974, 151 fo­rint nyereménnyel. Tíz talá­latot 41771 fogadó ért el, ezekre egyenként 32 forintot fizetnek. Á közölt adatok tá­jékoztató jellegűek, a nyere­mények a nyereményilleték levonása után értendők. (MTI) de ő a kapufát találta el. A 36., 40. és 42. percben újabb nagy­szénást lövéseket védett a jó na­pot kifogó Szeles. Fordulás után az 51. percben Horváth F.-t a játékvezető után- rúgásért kiállította. Meglepetés­re a megfogyatkozott ÉGSZÖV átvette a játék irányítását, s a széleken gyors, veszélyes táma­dásokat vezetett. A 65. percben eldőlt a találkozó sorsa. Schmidt a tétovázó hazai védők között kiugrott, s a kapujából későn kijövő Frák mellett a hálóba ta­lált, l—0. A hazaiak ezen a ta­lálkozón jobbnál jobb helyzete­ket ügyetlenkedtek el, ami érté­kes két pontba került. (Szabó Árpád) További eredmények: Szegedi Dózsa—Lehel SC 4—0 (1—0), Kis­kunhalasi MEDOSZ—Erzsébeti SMTK 2—2 (1—0), Ceglédi VSE —Jánoshalmi Sp. 3—0 (1—0), Kecskeméti SC—Szegedi VSE 3—0 (2—0), Honvéd Szabó Lajos SE—ÉPGÉP 0—0, Szentesi Vízmű —Láng Vasas 4—1 (4—0), Honvéd Bem SE—Törökszentmiklósi Va­sas 1—0 (1—0). A Délkeleti csoport állása: 1. Bcs. TASK 31 20 7 4 54-24 47 2. Szarvas 31 19 5 7 79-35 43 3. Szegedi D. 31 17 7 7 62-37 41 4. Lehel 31 14 12 5 36-22 40 5. ÉGSZÖV 31 14 11 6 56-31 39 6. Szabó SE 31 15 6 10 35-28 36 7. ESMTK 31 12 10 9 66-59 34 8. Jánoshalma 31 14 5 12 40-46 33 9. Gyula 31 12 8 11 46-40 32 10. KTE 31 12 7 12 47-44 31 11. Bem SE 31 13 5 13 43-43 31 12. KSC 31 13 5 13 44-49 31 13. K.-halas 31 9 12 10 46-53 30 14. Nagyszénás 31 9 8 14 34-56 26 15. Láng 31 8 8 15 35-53 24 16. T.-szentm. 31 9 4 18 31-45 22 17. Cegléd 31 9 4 18 37-58 22 18. ÉPGÉP 31 6 9 16 39-46 21 19. SZVSE 31 8 5 18 38-66 21 20. Szentes 31 5 6 20 32-66 16 Kifvbá BUDAPEST: I. műsor: 7.59 Tv- torna (sz.) (ism.). 8.05 Élővilág. 8. o. A nemi érés biológiája. 9.05 Környezetismeret. 4. o. 9.40 Ide­süss! Ajánlóműsor gyerekeknek, (ism.). 10.05 Élővilág. 6. o. 10.35 Nyelvű továbbképzés orosztaná­roknak. (sz.) 10.55 A róka és a nyúl. Spanyol rajzfilmsorozat. 12.05 Kémia. 8. o. 13.05 Élővilág. 8. o. 14.05 Környezetismeret (ism.). 14.55 Környezetismeret, (ism.). 15.00 Nyelvi továbbképzés orosztanároknak, (sz.) (ism.). 15.40 És így tovább . . . 2—4, 6—8. o. II. 16.48 Hírek. 16.55 Kémia. (ísnTU. 17.15 „Egészségünkért” Az Egészségügyi Felvilágosítási Köz­pont műsora. 17.20 Játék a be­tűkkel. 17.45 A kalandor. Ame­rikai film. 18.10 Földrajz. 18.45 Fizika (ism.). 19.15 Esti mese. (sz.). 19.20 Tv-torna. (sz.). 19.30 Tv-híradó. 20.00 Kisfllmek a nagyvilágból. Franciaország ma­dártávlatból. 20.15 Egy meccs és más semmi. Angol rövidfilm. (sz.) 21.00 Rovarok. Francia is­meretterjesztő filmsorozat, (sz.) 21.25 Afár pásztorai. Francia rö­vidfilm. (sz.) 21.45 Mezei Mária. 22.25 Tv-híradó 3. II. műsor: 20.00 G. B. Shaw: A Szonettek fekete hölgye. A Nem­zeti Színház előadása felvételről. 20.35 A világ hatezer sorban. Do­kumentumfilm. (ism.) (sz.). 21.25 Tv-híradó 2. 21.45 Fej vagy írás. Magyarul beszélő lengyel film. BUKAREST: 15.20 Magyar nyel­vű adás. 17.50 Kérdésekre vála­szolva. 18.20 A legkisebbeknek. 18.30 Tv-híradó. 19.00 Román da­lok fesztiválja (ifjúsági verseny). 19.35 A Tv-szinház „Plevnai kró­nika”. 21.00 Nemzetközi kérdé­sek. 21.20 Tv-híradó. BELGRAD: 16.05 A tenger mé­lyének titkai. 16.35 A szépfiú — francia játékfilm. 18.15 Témák mindenkinek. 18.45 Fiatalok fiata­loknak _ népszerű zene. 20.00 Gyújtópontban. 20.50 Halló 93. 21.00 A háború filmen ciklus: Ré­gi puska — francia film. H. műsor: 19.00 Dokumentum­film. 19.15 Bolond panzió — hu­moros sorozat. 19.45 Solvejg da­la — dráma, II. rész. 21.00 Ko­sárlabda : Jugoplastika—Evropa. 23.15 Huszonnégy óra. 22.30 Tu­domány. RÍDIÓ KOSSUTH RADIO: 8.27 Az em­ber biológiai jövője. 8.57 Kama­razene. 10.05 Iskolarádió. 10.35 Ze­nekari muzsika. 11.42 Édes Anna. Kosztolányi Dezső regénye foly­tatásokban. VI. 12.35 Melódiakok­tél. Közben: 13.10 Törvénykönyv. 14.02 Vincze Ottó—Innocent Vincze Ernő: Pacem in terris! kantáta. 14.10 Százszorszép Szín­ház. Rügy fakasztó Benedek. Jan- kovich Ferenc mesejátéka. 14.50 Éneklő Ifjúság. 15.10 Zenés hang­képek a sándorfalvi népzenei ta- találkozóról. 16.05 Harsan a kürt­szó! 16.35 Henryk Szervng hege­dül. 17.07 Köztünk maradjon. 17.32 ÜJ operalemezeinkből. 18.00 A Szabó család. 19.15 Énekszó­val, muzsikával. 19.45 Külpoliti­kai dokumentumműsor. 20.15 Hallgassuk együtt! 21.05 Kilátó. 22.20 Üj dzsesszfelvételeinkből. 22.50 Meditáció. 23.00 Három Beethoven-szonáta. 0.10 Várko- nyi Mátyás táncdalaiból. PETŐFI RADIO: 8.05 Fúvószene táncritmusban. 8.20 Amerikai sajtókampány Kingston ellen. 8.33 Operettrészletek. 9.15 Szemforga­tás nélkül. 9.33 Derűre is derű. 10.02 A zene hullámhosszán. 11.55 Látószög. 12.00 Boross Lajos népi zenekara játszik. 12.33 Arcképek az orosz irodalomból. 12.50 Rah- maninov: Szimfonikus táncok. 13.33 Beszélni nehéz, (ism.) 14.00 Kettőtől hatig ... 18.00 Sanzonok. 19.15 Magyar—lengyel kapcsola­tok a második világháborúban. 19.30 Csak fiataloknak! 20.33 Iro­dalmi kirándulások. 21.05 Aubert: Fra Diavolo. Háromfelvonásos opera. Közben: 21.43 Medáliák. 22.33 Tíz perel külpolitika. 22.43 Népdalok, néptáncok az Alföld­ről. 23.15 Zenés játékokból. szolnoki STÜDIÖ: 17.00 Mű­sorismertetés, hirek, dzsessz. 17.15 Tudomány a termelésben... riportok az üzemi, vállalati mű­szaki könyvtárakról. Kunsági betyárdalokat énekel Melis György és Tekeres Sándor. 17.35 Repülővel a Nagykunság felett. 17.45 Zenés séta a szolnoki Cent­rum Áruház hanglemezosztályán. 18.00 Alföldi krónika — Rock­muzsika — Hírösszefoglaló, mű­sorelőzetes. MOZI Békési Bástya: fél 4, fél 6 és fél 8-kor: Régi idők rock zenéje. Békéscsabai Brigád: fél 4. és fél 6-kor: pókfoci. fél 8-kor: Ez a kedves Viktor. Békéscsabai Sza­badság: 4-kor: Bob herceg. 6 és 8-kor: A magas szőke férfi visz- szatér. Békéscsabai Terv: Szök- tetés. Gyulai Erkel: A taxi uta­sai. Gyulai Petőfi: 3. 5 és 7-kor: Teketória. Orosházi Partizán: fél 4. fél 6 és fél 8-kor: A bátyám­nak klassz öccse van. Szarvasi Táncsics: 6-kor: Az ígéret föld­je i_n. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Rocskár János. Szerkesztőség: 5601 Békéscsaba Pf: 111. Munkácsy u. 4. Telefon: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vál­lalat 5601 Békéscsaba Pf. 111. Munkácsy u. 4. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: Lehoczky Mihály. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a posta- hivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 20 Ft. Dürer Nyomda, Békéscsaba, Szerdahelyi út 2/a. Igazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 NÉPÚJSÁG ISSN 0133—0055