Békés Megyei Népújság, 1977. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-22 / 93. szám

Labdarúgás Szegeden rajtol a Bcs. Vízmű NB I-es férfi kézilabdacsapata Felvételünkön a Békéscsabai Vízmű SC NB I-es gárdáját mutatjuk be. Álló sor, balról: Giczey La­jos edző, Lovas István, Varga József, Gyuska János. Rácz János, Orosz János, Barabás János, Szi­lágyi Sándor, Radnai József intéző. Elöl: Kolarovszki Mihály, Krátki János, Kurilla Lajos, Gre­gor László, Komáromi Mihály, Tobak László, Feifrik Ferenc csapatkapitány. A felvételről hi­ányzik Maróti Pál / (Fotó: Kokavecz Katalin) NB I-es női együtteseink fris­sebbek voltak, ők ugyanis a múlt hét végén már megkezdték pontvadászatukat. Férficsapata­ink ma délután játsszák le az első fordulót. Az NB I-ben sze­replő Bcs. Vízmű csapata az új­szegedi sportcsarnokban a Sze­gedi Volán ellen lép pályára, 17.00 órai kezdettel. A többi NB I-es csapat a következő párosí­tásban kezd: Bp. Vasas—Bp. Spartacus, Tatabánya—Elektro­mos, Bp. Honvéd—Csepel, Deb­receni Dózsa—Rába ETO, FTC— Szondy SE. A rajt előtt megkerestük Gi­czey Lajost, a kék-feketék ed­zőjét, aki a következőket mon­dotta : — Mint minden újonccsapat, mi is szorongással teli várako­zással és úgy érzem, hogy az ilyenkor szokásos egészséges ön­bizalommal tekintünk az NB I rajtja elé. Mindenki — vezetők és játékosok egyaránt — tisztá­ban van azzal, hogy nagyon ne­héz dolgunk lesz a legmagasabb osztályban. A december óta tar­tó felkészülésünket is ennek fi­gyelembevételével végeztük. Sajnos óriási hátrányban va­gyunk minden egyes vetélytár- sunkkal szemben, hiszen egye­dül Békéscsabán szabadtéri sportág a kézilabda, a többiek ezt ma már teremben játsszák. Igaz ugyan, hogy a Csepel és a Debreceni Dózsa hozzánk ha­sonlóan szabadtéren játssza ha­zai mérkőzéseit, de ők ezt nem teremhiány miatt teszik. E csa­patok a téli-tavaszi felkészülési időszakot teremben töltötték, nem voltak kitéve az időjárás szeszélyeinek. Mindezen gátló tényezők elle­nére, a fiúk leszántan készültek a szegedi bemutatkozásra. Vala­mennyien fogadkoznak, hogy nem hoznak szégyent a kék-fe­kete színekre. , A szegedihez hasonlóan igen fontos mérkőzést játszunk va­sárnap is saját pályánkon, a Sza­bolcs utcában, a budapesti zöld­fehérek ellen. A mindenáron va- 1 ló bizonyításon kívül növeli a mérkőzés jelentőségét, hogy igen lelkes szurkológárdánk tavaly októbér — az emlékezetes Csö­mör elleni mérkőzés — óta nem látta csapatunkat. Szükség is lesz szurkolóink buzdítására, hi­szen az FTC egyáltalán nem le­becsülendő ellenfél, sőt mi több, köztük játszik az 1976-os év leg- I jobb játékosa, a beállós Szilá­gyi. — Milyen eredményt vár a két találkozótól ? — Könnyebb helyzetben va­gyok a Szeged elleni mérkőzést illetően, ugyanis a Volánnal évek óta rendszeresen találko­zunk. különféle szinten — így ismerjük egymást. Igaz ugyan, hogy ők tavaly óta a vá­logatott Budaival és a katonai szolgálatot befejező Noellal je­lentősen erősödtek, ennek elle­nére bízom a tisztes helytállás­ban, ami netán még pontot is je­lenthet. összegezve elmondhatom: ezen a mérkőzésen a pillanatnyi forma, a jobb helyzetkihaszná­„Sportudvart az iskolai tömegsportnak!” A Magyar Kommunista Ifjú- | ági Szövetség Békés megyei I oizottsága, a megyei tanács vb testnevelési és sporthivatala, a megyei tanács művelődésügyi j osztálya, a Szakszervezetek Me- | gyei Tanácsa, a MÉSZÖV és a \ KISZÖV megyei elnöksége „Sportudvart az iskolai tömeg­sportnak!” pályázatot hirdet. Ennek célja, hogy a meghirde­tő szervek anyagi lehetőségeik egyesítésével. — a pályázók ál­tal szervezett széles körű társa­dalmi összefogásra építve — hozzájáruljanak Békés rnegyé- j ben az iskolai testnevelés és tömegsport anyagi-technikai j feltételeinek gyarapításához. Pályázhatnak általános és kö- j zépfokú iskolák, gazdasági egy­ségek — ha a tervezett létesít­ményt az iskolai testnevelés és tömegsport céljaira is hasznosí­tani kívánják. A pályázati fel­tételek a következők: iskolai sportudvar, játszópark, kispá­lya építéséhez és felújításá­hoz, vagy továbbfejlesztéséhez lehet igényelni a meghirdető szervektől anyagi támogatást, amely az összes költségnek leg­feljebb egyharmada lehet. A pályázatnak tartalmaznia j kell a létesítmény pontos he­lyét, építésének, felújításának ! összes költségét, a saját anyagi eszközök, és a létesítményhez felajánlott társadalmi munka ■ értékét, részletezve, hogy kik vállalták azt. Meg kell jelölni továbbá a pályázatban a kért összeget, a kivitelező nevét, az építési engedély számát, az üze­meltető nevét, s végül részletes indoklást arról, miért szükséges a létesítmény építése, felújítá­sa, kik és hogyan használják azt. A pályázatokat a meghirde- j téstől kezdve folyamatosan le- i hét beküldeni a KISZ Békés megyei bizottságának (5601 Be- J késcsaba. Szabadság tér 11— 17.) A támogatásról a megyei ! tömegsport koordinációs érte­kezlet negyedévenként dönt, és a pályázókat írásban értesíti. A megkezdett építkezéseket 1977. december 31-ig be kell fejezni. 1 lás. s nem utolsósorban a na- ; gyobb akarat dönt! Az FTC elleni találkozóról S annyit, hogy feltétlenül esélyes­nek tartom a csapatot a győze­lemre. Bízom benne, hogy az utóbbi időben bennünket eléggé sújtó sérülések Szegeden nem következnek be, és így vasárnap is a legjobb csapattal léphetünk pályára — fejezte be tájékozta­tóját Giczcy Lajos, a vízműsök mestere. *•* A Szegedi Volán—Bcs. Víz­mű találkozó előtt érdekes ösz- szecsapásra kerül sor. Szeged és Békéscsaba öregfiúk válogatott­ja 15.00 órai kezdettel mérkőzik egymással. Így az újszegedi sportcsarnok közönsége láthatja a közelmúlt „nagyjait” és a je­lenkor legjobbjait. Testedzők, figyelem! A Békéscsabai Előre Spartacus atlé­tikai szakosztálya ragyogó lehetősé­get biztosít azok részére, akik rend­szeres testedzést szeretnének folytat­ni. Május 2-től minden hétfőn, 16—18 óra között atiétaszakember irányítá­sával mozoghatnak, testedzést végez­hetnek a sportolni vágyók. Az Elő­re Spartacus létesítményeit a mozog­ni vágyók részére bocsátja. Jelent­kezni Békéscsabán, a Kórház utcai sporttelepen, az atlétikai szakosztály irodájában lehet. A sportolni vágyók felszerelést hozzanak magukkal, öltözési és a i tisztálkodási lehetőség biztosított. Bízunk benne, sokan élnek ezzel j az újizerű kezdeményezéssel. Teke NB III-as férfiegyütteseink a leg­utóbbi fordulóban a következő ered­ményeket érték el: Szegedi Postás— ' Battonyaí ÁFÉSZ 8:0 (2773:2394) . Ld: j Németh 491. Alföldi 464, ill. Bagi 421. | Mezőberényi Textil—Kecskeméti TE j 6:2 (2442:2342). Ld: Karczag 465, Kaj- ! tor 437, ill. Faragó 412 fával. Gyulai SE—BACSÉP 5:3 (2299:2199). Ld: Szák 431, Hív végi 402. ill. Orbán ; 388 fával. Gyulai Lendület—Makói VSE 4:4. A részeredmény nem érke- : zett be. A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Szegedi Postás 5 4­1 31 :9 8 2. Kecsk. ZIM 5 4­1 27:13 8 3. Mb. Textil 5 4­1 24:16 8 4. SZEOL AK 5 3­2 23:17 6 5. Batt. ÁFÉSZ 5 3­2 22:18 6 6. SZVSE 5 3­2 17:23 6 7. Makói SVSE 5 1 2 2 19:21 4 8. Gyulai SE 5 2­3 16:24 4 9. BACSÉP 5 1 1 3 18:22 3 10. Gy. Lendület 4 1 1 2 14:18 3 11. KTE 5 1­4 14 :26 2 12. Kiskunhalalas 1­­i 7:25­Nagyválogatottunk, a B és az utánpótlás-együttesünk győzött — Ifjúsági csapatunk vereséget szenvedett Mint arról már tegnapi la­punkban beszámoltunk, a ma­gyar labdarúgó-válogatott észa- i ki szomszédainkat 2—0 (1—0)- ra legyőzte. B válogatottunk és utánpót­lás-válogatottunk idegenben győztesen hagyta el a játékte­ret, s csak ifjúsági válogatot­tunk maradt alul a Vácott le­játszott mérkőzésen, Csehszlo­vákia együttesével szemben. Magyarország B —Csehszlo­vákia B 2—1 (0—0). Svit­stadion, 5 000 néző. V.: Wa- zowski, lengyel (Jakobek. Wa­sa t, mindkettő csehszlovák). Magyarország B: Szűcs — Nagy III., Kocsis I., Halász, Lukács — Kovács B., Nagy II., Glázer — Pénzes, Weimper, Hauzer. G.: Glázer az 50. percben, Stam- bacher az 54. percben, Nagy II. a 86. percben. Magyarország—Csehszlovákia 2—o (1—0). Utánpótlás-vá­logatottak mérkőzése. Uherske Hradiste, 4 500 néző. V.: Swis- tek (lengyel). Magyarorszag: Kiss — Kovács, Cs. Horváth, Zsömbörgi, Végh, — Nagy A., Pásztor, Major, Kiss L., Boros­tyán, Szokolai. G.: Borostyán az 5. percben, Pásztor a 88. perc­ben. Csehszlovákia—Magyarország 1— 0 (1—0). Ifjúsági váloga­tottak mérkőzése. Vác, 1 000 néző. V.: Tátrai (Hartmann, Si­mon J.). Magyarország: Díszt — Fiedler, Nemes, Plástyik, Jurá- csik — Gergely, Fitos, Zavacz- ki — Dávid, Erdővégi, Magyar. G.: Nemes (öngól) a 38. perc­ben. EK-döntő: Liverpool— Mönchengiadbach Lejátszották a nemzetközi ku­pák középdöntőinek visszavágó­it. A legnagyobb érdeklődés a Mönchengiadbach—Dinamo Ki- jev EK-visszavágóját kísérte. A nyugatnémet csapat a kijevi 0— 1 után, 2—0-ra nyert, s így résztvevője május 25-én a ró­mai döntőnek, amelyen a Liver­pool az ellenfele. A KEK-ben május 11-én a 1 Hamburg és a védő Anderlecht játssza a döntőt. Az UEFA Kupában a döntő két mérkőzésből áll: május 4- én és 18-án a Juventus és az Atletico Bilbao vívja a csatát. A kupaszerdán a következő eredmények születtek. EK: Mönchengiadbach—Ki­jevi Dinamo 2—0 (1—0), Düssel- | dorf, 70 000 néző. G.: Bonhof j (U-esből, 21. perc), Wittkamp * (82. perc). Liverpool—FC Zü­rich 3—0 (1—0). Liverpool, j 50 000 néző. G.: Case (33., 77. j perc), Keegan (80. perc). KEK: Anderlecht—Napolt 2— 0 (1—0). Brüsszel. 50 000 né- j ző. G.: Thissen (30. perc). Van der Eist (58. perc). Hamburger SV—Atletico Madrid 3—0 (3—0). Hamburg, 61 000 néző. G.: Kaltz I (39. perc), Reimann (22. perc), I Keller (27. perc). UEFA Kupa: Juventus—AEK 1— 0 (0—0). Athén, 50 000 néző. | G.: Bettega (85. perc). Atletico Bilbao—Molenbeek 0—0. A bel­giumi 1—1 után a Bilbao kihar­colta a döntőbejutást. Vereség Firenzében Labdarúgó Közép-európai Kupa mérkőzésen Firenzében a Vasas 2—1 (1—0)-ás vereséget j szenvedett a Fiorentina együt- i tesétől. Az olaszok 15 000 néző örömére a 4. percben Di Genna- ro révén vezetéshez jutottak, s az 1—0 a félidőig nem változott. 1 Az 34. percben a Vasas kölcsört- játékosa, Fekete egyenlített, de a 86. percben Sashetti megsze­rezte az olaszok győztes gólját, 2—1. A Vasas válogatottjai nélkül ebben az összeállításban ját­szott: Mészáros — Fábián. He­gedűs, Sarlós. Kántor — Gass, Müller, Komjáti — Fekete, Izsó, Zámbó. I Szabad Föld Kupáért Csorna SE—Szeghalmi ME- DOSZ 2—0 (2—0), Népstadion, 5 000 néző. V.: Kuti. Csorna: Póczik — Pásztor, Horváth, Fehér, Csonka, Németh, Tatai, Turbók (Konkoly), Balázs, Her- nitz, Sulyok (Lukács). Edző: Ko- ós László. Szeghalom: Kozári — Simon, Németi, Tar Z., Gonda, Jónás, Szabó, Tar J„ Kovács, Bakos, Kun (Balázs). Edző: Far- kasinszki András. Mindkét fél­időben a csornai együttes ját­szott tervszerűbben. Többet kezdeményezett, a széleken in­dított támadásai mindig gólve- szélyt jelentettek. A második félidőben kiegyenlítettebbé vált a játék, de a szeghalmiak táma­dásaiban nem volt átütő erő. Az 59. percben Balázs rosszul helyezett büntetőjét Kozári szögletre hárította. Kulturáltabb és jobb játékával megérdemel­ten nyerte a Szabad Föld Kupát a csornai csapat. G.: Balázs 2. Jók: Horváth, Németh, Balázs, Hernitz, ill. Simon, Tar J. Portisch ellenfele: Szpasszkij Reykjavíkban befejeződött a Szpasszkij —Hort sa kkvilág ba j noki negyeddöntő páros mérkőzés mara­toni küzdelemsorozata. A 16. játsz­ma a folytatásban döntetlenül vég­ződött, s így Szpasszkij 8.5:7,5 arány­ban győzött. Az elődöntőben tehát Portisch Lajosnak az ellenfele a volt világbajnok, Szpasszkij lesz. Játékos sportvetélkedő A Békéscsabai 7. sz. Általános Is­kola alsó tagozatos tanulói részére holnap délelőtt játékos sportvetélke­dőt rendeznek, melyet Békéscsabán, a Békés megyei Rendőr-főkapitány­ság tornacsarnokában bonyolítanak le. A verseny rendezésében segítsé­get nyújtanak a rendőrkapitányság KISZ-fiaialjai és a pajtások szülei. A Bartók Béla úti tornacsarnokban a kispajtások 9 órai kezdettel veszik birtokba a létesítményt és ekkor dől majd el, ki a jobb. R TO«WiShr 1977. ÁPRILIS ZZ.