Békés Megyei Népújság, 1976. december (31. évfolyam, 284-309. szám)

1976-12-05 / 288. szám

NB I-es szezonzáró labdarúgó-mérkőzés Bes. Előre Sp.—SZEOL 1—1 (0—0) Békéscsaba, 11 ezer néző. V: Maczko J. (6) (Csernet'alvy, Tóth B.). Előre Sp. Bugyik (5) — Zsömbörgi (5), Kerékes (6), Vá­gási (7),-Zsíros (5) — Láza (7). Németh (9) — Ravasz (6). Pász­tor (6), Magyar (5), Mártái (6). Megbízott edző: Mészöly Kál­mán. SZEOL: Nagy (9) — Kádár (5). Egervári (7). Forgács (6>, V. Tóth i6) — Ho.iszák (ti), Birinvi (5); Zómbori (5) — Kozma II. (5), Hegedűs (6), Jemei (5). Ed­ző: Himmer István. Cserék: Zsömbörgi helyett a szünetben Pogács (5), Pásztor helvett az 53, nercben Lukács (5), .Jernei he­lyett a 62. percben Wenner (51 és Hojszák helyett a 83. percben Szálai (—). Szögletarány: 9:1 (3:0) az Előre Sp. javára. Lendületes csabai rohamokkal kezdődött a találkozó. Az első percben Pásztor az alapvonalról beadott. Labdáját Nagy a me­zőnybe bokssolta. Röviddel ez­után Magyar fejese szállt a - ka­pu mellé. A 6. percben gyors Láza, Pásztor, Mártái akció fu­tott a pályán, végül a balszélső két lépésről úgy lőtt az oldalhá­lóba, hogy az V. Tóth lábát is érintette. A 10. percben a szege­diek vezettek támadást. Hegedűs labdáját Birinyi 16 méterről a léc fölé küldte. A másik oldalon Láza 20 méteres léc alá tartó labdáját Nagy reflexmozdulattal hárította. Alig egy perc múlva Vágási 25 méteres nagy erejű lö­vése a jobb oldali kapufa mellett zúgott el. A 24. percben Ravasz élesen belőtt labdáját a szegedi kapuvédő — Magyar elől — ütötte ki. A 28. percben Pásztor a Forgáccsal való ütközés köz­ben a vállán sérülést szenvedett. Nyolc perces ápolás után rögzí­tést kapott, s azzal folytatta a já­tékot. Izgalmas volt a félidő haj­rája. A 40. percben Ravasz lö­vése Forgács hátáról vágódott vissza, majd három perccel ké­sőbb Németh futtából leadott lö­vését Nagy a léc alól tenyerelte szögletre. Á mai nap kiemelkedő Békés megyei sport- eseményei: Asztalitenisz. Megyei felnőtt, női-férfi tízek bajnokság, Békés­csaba, Rózsa Ferenc Gimnázium, 9.00 órától. Labdarúgás. NB IIT. Szarvasi FSSC—Kiskunhalas, 13.00. Bcs. TASK—Nagyszénás. 13,00. Gyu­lai SE—Szabó Lajos SE. 13.00. A megyei ifjúsági és serdülő labda­rúgó-válogatott edzése, Békés­csaba, Kórház u., 9.00 órától. Sportlövészet. Légfegyveres serdülő, ifjúsági, junior.1 felnőtt megyei bajnokság (férfi, női). Bé­késcsaba, Partizán utcai lőtér. 9.00. Sportházasság A Szarvasi FSSC két sportoló­ja, Kugyela Katalin (kézilabdáé) és Rozsán Csaba (labdarúgó) ma délután 17.00 órakor házasságot köt Szarvason, a városi tanács dísztermében. A fiatal párnak sok boldogsá­got kívánunk, és ezúton gratu­lálunk. Fordulás után is a csabaiak voltak a kezdeményezők. A 46. ! percben Ravasz laposan belőtt labdája Nagy kezéből kiperdült, de Egervári felszabadított. Hazai támadások közepette Birinyi csípett el egy átadást a csabai térfél közepén, s a felfutó Hegedűshöz játszott, aki a későn kimozduló Bugyik j mellett 14 méterről laposan a hosszú sarokba helyezett. 1—0. Újrakezdés után ismét á lila-fe­hérek rohamoztak. Az 56. perc- i ben Vágási ravaszul meglőtti labdáját Nagy a levegőben ász- | va a mezőnybe ütötte. Az 59. percben Pogác-s—Magyar összjá- ték végén Lukácshoz került a labda. A csatár ballábas lapos lövése nyomán a labda az alsó kapufát súrolva hagyta el a já­tékteret. A 66. percben egyenlítettek a békéscsabaiak. Ravasz több esel után ívelt középre cs Martai úgy fejelt kapura, hogy a labda Kádár fején- irányt változtatva hullott a hálóba. 1—1. A 70. percben Kozma húzott el a jobb szélen, és élesen belőtt labdáját Bugyik kiejtette, de Vá- ■ gási felszabadított. A 75. percben' Pogács tisztára játszotta Luká­csot. aki öt méterről a bal ka- i pufa mellé küldte a labdát! Az utolsó percekben még Pogács került gólhelvzetbe. azonban késlekedett, a lövéssel és Nagy felszedte előle a labdát. * * * Végig nagy iramú, izgalmas, színvonalas mérkőzést vívott egymással a két csapat. A haza­iak többet birtokolták a labdái, sok helyzetet dolgoztak ki, a SZEOL ellentámadásai viszont gólveszélyesek voltak. A csaba­iak nem bírtak az önfeláldozóan küzdő, több alkalommal kémé-, nven szerelő Tisza-parti vé,clök- j kel, megérezték Pásztor korai j kiválását, így meg kellett elé­gedniük a döntetlennel. A sze­gedi csapat kapusa kitűnően vé­dett a tiszántúli rangadón! Nyilatkozatok: Mészöly Kál­mán: Nem tudtuk megismételni a ZTE elleni kitűnő játékunkat. Az eredmény igazságos. Himer István: Küzdelmes mérkőzésen, értékes pontot sze­reztünk. (Uhrin Janos) A tartalékbajnokságért: SZEOL—Békéscsaba 2—1 (0—0). Békéscsaba, ezer néző. V: Botka dr. Előre Sp.: Tóth—He-, gyesi, Zielbauiíi'. Alberti, Mol­nár — -Kovács (Plástyik). Fa- róczai (Csepregi), Maján, Vozár, Kolesánszki, Bánáti, (Felegyi). Edző: Szita László. Góllövők: Vass dr., Nemes, ill. Maján. Jók: Lancsa, Palotás, Hangái, Hágel- mann, Vass dr.. ill. Tóth, Ziel­bauer, Alberti, Csepregi, Maján. (Sztoján János) További eredmények: Bp. Hon­véd— Rába ETO 2—2, Vasas—! Haladás 5—2. Dorog—MTK-VM 2—2. Dunaújváros—ZTE 2—1. Videoton—FTC 2—0, SBTC— | Csepel 1—3. Kaposvár—Diós- j győr 2—1, ,Ú- Dózsa—Tatabánya! ■3:2. ’ 1 Kováts Éva sikere Országos harmadosztályú női tőrvívóversenyt rendezett né­hány nappal ezelőtt Szegeden a SZEOL. A viadal célja magasabb minősítések elérése, ill. azok meg­védése volt. Pástra léptek a Bp. Honvéd, a Budapesti VSC, a Bp. OSC, a Hódmezővásárhelyi SE, a Szentesi MÁV, a SZEOL és a Bcs. TASK tőrözői. Mivel a minősítéshez az előfel­tételek adva voltak, a döntő el­ső két helyezettje II. osztályú, illetve aranyjelvényes minősítést szerezhetett. A 32 versenyző igen erős me­zőnyt alkotott. Az előmérkőzé- sek levívása után a TASK-lányok közül csak Kováts Évának sike­rült a döntőbe jutnia — hét bu­dapesti és egy szegedi vivónő társaságában. Éva első csörtéjét az igen jó képességű Mendelé- nyivel szemben elvesztette, de azután magára talált, és továb­bi asszóit megnyerte A döntő harmadik harmadáig úgy lát­szott, hogy második helye biz­tos. ugyanis Mendelénvi nem szenvedett vereséget, a többi döntősnek pedig egynél több vesztes csörtéje volt. A csabai diáklány azonban nem elégedett meg a már biztos második hely­ivel. hanem teljes erőbedobással vívva #— utolsó csörté.jében is győzött. Ezzel az elsőségért folyó 1 küzdelemben holtverseny alakult j ki közte és Mendelénvi között, j Az újravívás során a TASK- I versenyző a tőle eddig még nem J látott nyugalommal vívott és i óriási küzdelemben 5:i-re győ­zött. Kováts Éva küzdeni tudása-1 val, higgadt vívásával a mezőny fölé emelkedve, biztosan nyerte a viadalt (18 asszóból csak két- 1 tőt vesztett) és megérdemelten érte el aranyjelvényes, minősíté­sét. Neki és edzőjének. Karácso­nyi ■Lajosnak', ezúton gratulá­lunk! Olimpiai élménybeszámoló Békésen A békési városi TSF, a mfl- velődési központ, a városi ta­nács közalkalmazott szakszer­vezete december 9-én, csütörtö- ] kön 18.00 órakor, a művelődési i központ kistermében filmvetí- , téssel egybekötött olimpiai él- 1 ménybeszámolót rendez. • A nagy érdeklődésre számot- tartó rendezvényen Szemes I ászló, a MÖSZ főtitkára, Kajdi János. a válogatott keret edz.ő.ie és Nagy József váloga­tott ökölvívó számol be a sport­ág jelenlegi helyzetéről és a montreali olimpia tapasztalatai­ról. flz MNK-ban nehéz csoportba került a csabai csapat A labdarúgó Magyar Népköz- társasági Kupában az egyes cso­portokon belül még vannak hát­ra mérkőzések, de több helyen végleg tisztázódott az elsőség kérdése. Az MNK versenybizott­sága már elkészítette javasla­tát, hogy a továbbjutott együt­tesek miként, játsszanak tovább. A javaslatot elfogadta az MLSZ elnöksége, így szerdától mar lesznek mérkőzések a legjobb 18 között is. A 18 továbbjutó klubot 4 csoportba (két négyes Hit hoz a forduló? A legutóbbi labdarúgó-fordu­lóban a gyulaiak bravúros győ­zelme és a Bcs. TASK érthe­tetlen veresége jelentette a meglepetést. Tippjeink a mai NB IH-as fordulóra: Szarvas—Kiskunha­las: 1, Bcs, TASK—Nagyszénás: 1, Gyulai SE—Szabó Lajos SE: 1, x. és két ötös) sorsolták, ezeken belül oda-vissza alapon kör­mérkőzést vívnak a csapatok. A csoportbeosztás elkészítésénél az előző bajnokság végső he­lyezéseit vették alapul. A csoportok: I. csoport: Fe­rencváros. MTK-VM. Salgótar­ján, Pécsi MSC. II. csoport; Vi­deoton, Diósgyőr, vagy DVSC, Haladás. vagy Olajbányász, MÁV DAC. III. csoport: - 0. Dózsa. Tatabánya, Békéscsaba, SZEOL. Dunaújváros. IV. cso­port: Bp. Honvéd, Vasas vagy Egri Dózsa, Csepel, Zalaeger­szeg. Dorog. A csoportokon belül még az idén. december 8-án. 11-én, 15- én, 18-án, és 22-én is játszanak mérkőzéseket. A december 8 i program. I. csoport: Pécs—Salgótarján. III. csoport: Dunaújváros—Ű. Dó­zsa, SZEOL—Békéscsaba. IV. csoport: Bp. Honvéd—Csepel, Dorog—Zalaegerszeg. December 11-én öt mérkőzés lesz, közte az SBTC—FTC, az Ü. Dózsa—SZEOL és a Tatabá­nya—Békéscsaba összecsapás. December 15-én 6. 18-án 5, 22- én pedig 7 mérkőzést rendez­nek. A négy csoportban tavaszra marad több forduló. Az I. cso­portban jövőre 3. az Il-ben 6, a Ill-ban 5. a IV-ben pedig 6 forduló lesz. A négy csoport- győztes tavasszal semleges pá­lyán. körmérkőzésen dönti el a kupa .sorsát. A győztes az 1977—78-as KEK küzdelmeiben képviseli a magyar labdarú­gást. Vezetői munkakör betöltésere PÁLYÁZATOT hirdetünk Feltétel: felsőfokú végzettség és gépgyártási gyakorlat. A pá­lyázatokat „Gyártáselőkészítés-’ jeligére a szentesi hirdetőbe kérjük. A Gyulai Fa- és Fémbútoripari Szövetkezet az alabbi mun­kakörbe ! VESZ FEL DOLGOZÓKAT: — fa és vasipari minőségi ellenőr, — gépkocsirakodo, — asztalos és lakatos szakmunkás. Jelentkezni lehel a szövetkezet Zrínyi úti telepén a személyzeti vezetőnél. Pamuttextilművek Békéscsabai Gyára FELVÉTELRE KERES: — olajkazánfűtőt — ..D" kategóriájú jogosít­vánnyal rendelkező autó­buszvezetőt — férfi segéd- és betanított munkást — női munkaerőt betanított munkára — takarítót, lakatost és konyhai kisegítőt azon­nali belépéssel. START Sportszergyártó és Fém­ipari Szövetkezet Békés, Verseny u. 5. sz. sportszergyártáshoz GYÁRTMÁNY-, GYÁRTÁS FEJLESZTŐI munkakörbe faipari mér­nöki végzettséggel FELVÉTELT HIRDET Jelentkezés: a fenti címen 1976. december 31-ig. KERESSE FEL! Békéscsabán, Tanácsköztársaság útja 79—83. szám alatt (vasútállo más mellett) megnyílt új egységeinket! A KAKAS presszót, önkiszolgáló élelmiszerboltunkat, édességboltunkat, háztartási, illatszerboltunkat és a 111 OSZTÁLYÉ „KAKAS” ÖNKISZOLGÁLÓ ÉTTERMÜNKET, ahol családi ünnepségek (névadó, esküvő stb.) lebonyolítását vallatjuk 60 személy részére, saját felszolgálókkal, TiI. osztályú áron, teremdíj nélkül. Szeretettel várjuk Kedves Vásár jóinkat. Vendégeinket. ÁFÉSZ IGAZGATÓSÁGA BÉKÉSCSABA c