Békés Megyei Népújság, 1976. november (31. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-09 / 265. szám

V / * Góllövő: Kiráiyvári Károly A labdarúgó NB I »zom bat—-vasár­napi fordulója után így fest a ta- [ bella: 1. Ü. DÓZfcA 13 11­2 41—17 22 2. FTC 13 8 4 I 32—11 20 3. Honvéd 13 8 •> 3 18—15 18 4. Vasas 13 8 1 4 35—20 17 5. Haladás 13 8 1 4 25—15 17 8. Bcs. Előre Sp. 13 5 5 3 19—1« 15 7, Videoton 13 8 1 8 31—22 13 8. ZTE 13 5 3 5 17—1« 13 9. Tatabanya 13 8 I 8 1^9—28 13 1«. Kaposvár 13 4 4 5 17—18 12 11. MTK.VM 13 5 1 7 19—21 11 12. DVTK 13 5 1 7 14—23 11 13. SZEOL 13 3 5 5 12—2« 11 14. Rába ETO 13 4 Z 7 14—21 lft 15. Dunaújváros 13 3 3 7 15—24 9 1«. SBTC 13 4 1 8 20—33 9 17. Csepel 13 2 4 7 12—22 8 18. Dorog 13 1 3 3 7—27 5 A 13. forduló eredményei ezek Toltak. Ú. Dózsa—Dunaújváros 2—0, Honved—DVTK 2—0, SBTC—Vasas 3—5, SZEOL—Csepel 0—0, Videoton —ZTE 2—1, Tatabánya—MTK-VM 1—2, Haladas—Ferencváros 1—2. A Rába ETO—Bcs. Előre Sparta­cus (o—l) mérkőzés sorsát eldöntő gól szerzőjének nevét kétféleképpen közölték a hírközlő szervek. A rá­dió riportere Királyvári Károly ne­vét mondta be, az MTI és győri kollégánk viszont úgy látta, hogy Lukács lábáról vágódott a hálóba a labda. A Népsport Kiráiyvári ,.szamlajara!* irta a gólt. A kérdést tegnap délelőtt tisz­táztuk az Előre Spartacus edzésén. A lila_fehérek győztes gólját Ki­rályvári Károly szerezte! A 13. forduló válogatottjába két békéscsabai játékos került. Az A- Yálogatottban Láza, a második csa­patban Bugyik kapott helyet jó teljesítménye alapján. Az NB I november 13-i forduló­jának párosítása a következő: Ha­ladás—ü. Dózsa» Vasas—Dorog, Ta_ tabanya—Csepel, Dunaújváros—SZE­OL, Ferencváros—SBTC, Kaposvár— Rába-ETO, Diósgyőr—Bcs. Előre Sp., Videoton—MTK-VM, ZTE—Honvéd. Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának eredményei: BVőC —MAV-DAC 1—1 (0—0). Eger—Ganz_ MÁVAG 4—1 (3—0), Kossuth KFSE— Volán 2—2 (2—1), Budafok—Várpa­lota 4—0 (3—0), Székesfehérvári MÁV—Komló 1—1 (1—0), Fűzfő— Szolnoki MÁV 1—0 (1—0), Vasas,íz-, zo—Ózd 1—0 (1—0), DVSC—Olajbá­nyász 2-t-o (1—0), Szekszárd—Orosz­lány 1—0 (1—0), Szolnoki MTE— Pécs 5—0 (1—ü). Az UEFA Kupa további sorsolását pénteken készítettek el Zürichben. A magyar színeket képviselő Video­ton labdarugók ellenfele az NDK ismert csapata, az FC Magdeburg. Az első mérkőzésre november 24-en Magdeburgban, míg a visszavágóra december 3_an, 6 zekesí eh érv a rótt kerül sor! Az MNK-ért november 10-én, szerdán újabb MNK-mérkőzést ját­szik a Bcs. Előre Spartacus labda­rúgócsapata. A lila.íehérek Szolno­kon szerepelnek, ellenfelük a Szol­noki MÁV NB Il-es csapata. Erre a mérkőzésre az Sz. MÁV pályá­ján kerül sói', 13.00 órai kezdettel. Szerdán Szekszárdon a B-együt_ tesek, míg Nyíregyházán a 21 éven aluli utánpótlás válogatottak lépnek pályára a roman labdarúgók ellen. A B-válogatott kerete a követke­ző: Gujdár, Gáspár — Viczkó, Ke­rekes, Kereki, Tóth J., Sarlós, Nagy II., Mucha, Pál, Zombori, Kozma II., Kovács (Vasas), Bogáti, Weimper, Váradi. Az utánpótláskeret így fest: Kiss (Tatabánya), Iiornyák — Kovács (Haladás VSE), Bárányi, Varga (BVSC), Végh, Zsömbörgi, Paróczai, Nagy A., Turtóczki (BVSC), Burg, Borostyán, Szabó (FTC), Izsó, Kiss (Kaposvár), Becsei P. (Vasas). Totó 45. heti telitalálata: 1, 2, x, 1, 2, 1, 2, 1. x, x, x, 2, 2, x. fl megyei I. 8. labdarúgc-MBohságban Kun Lajos „mesterötösével” nyert a Békés - Gélzáporos győzelmet aratott a Sarkad! Kinizsi és az Mh. Cukorgyár Mh. Cukorgyár—Szeghalom 6—0 , (3—0). Mezőhegyes, 20o néző. V: Uhrin. Cukorgyár: Kaiser (7), (Mészáros, ft) — Nagy VI. (7), Nagy Dl. (7). Pepo (7), Nagy I IV. (7), Csordás III. (7), Morár (8), Bona (7), (Szabó II,, —), Csordás I. i (6), Csordás U. (0), Sopsich (7). Ed- I zö: Kató Janos. Szeghalom; Ko_ ' zári (4), (Szíjártó, —) — Simon (5), Szabó (0), Tar (5), Gonda (4), Né­meti (5), Halász (0), (Kovács J.> —)> Kovács Gy. (7), Ökrös (4), Bakos (5) , Kun (4). Edző: Baksa Antal, j Az I. félidőben az erős széltől tá­mogatott vendegek meg egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, később a ! „gyáriak” döntő fölénybe kerültek, 8 könnyedén győztek. G: Csordás 1., Csordás n. 2—2, Sopsich, Bona. \ (Otrok Mihály) Gyomai STK—Füzesgyarmat 1—1 (1—0). Gyoma, 200 néző. V: Kiss. GYSTK: Hunya (*») — Sass (<j), Szi­lágyi (0), Homok p. (ft), Hornok , T. (6), Bélteki (7), Csala (5), (Put- ; noki, —), Rácz (5), Kiss (5), (For- j rai, —), Csiger (5), Ágoston (5). Ed­ző: Halász István. Füzesgyarmat: Kiripóczki (ft) — Derbak (5), La_ , tyák (6), Komoroczki (5), (Vizer. | —), Kiss U. (<>)> Csák (0), Zolnai | (6) , Kiss III. (5), Kiss IV. (5), (Kiss \ 1., —), Dajka (0), Varga (5). Edző: ' Lós József. Mindkét csapat sok hi- J baval játszott. A gyomaiak 100 szá- j zalékoe gólhelyzeteket hagytak ki. | G: Racz, ill. Szilagyi (öngól). (Fe- , kcte László) Tótkomlós—Doboz 2—1 (1—1). Tót­komlós, 450 néző. V; Szarvas. Tót- j komlós: Rápoltí. (6) — Cirle (7), Ka- j rasa (ft), Dafkó (ft), Szabó (—), I (Szűcs, 5), Lomjanszki (8), Tetljak j (5), Bartos (5), Juhász (0), (Rocs- j kar, —), Arató (6), Paulik (5). Ed- i ző: Matajsz István. Doboz: Dobrot- ! ka (7) — Baracsi (5), Komlosi (ft). Sarkadi (5), Dolog (o), Szabó F. (8) . j Szűcs I. (7), Buos&i (ö), Balogh (ó) Szűcs H. (5), Bíró (ft). Edző : Szat- | mari Sándor. A hazaiak ennyivel J jobbak voltak. G: Juhász, Szűcs, ill. Bíró. (Hovorka György) Honvéd Szalvai SE—Bcs. MÁV (0—0). Békéscsaba, Partizán u- lOö néző. V; Andrekó. Szalvai; Klem- buez F. (—) — Alberti (ft), -Patáj (7) , Törocsik (7), Ónodi (6), Krajcs (7), Mező <«), Bakucz (6), Tóth (0), KIembu.cz J. (8), (Nagy, 7), Pápai (7), (Harmati, 6). Edző: Gurbán Li- viusz. MÁV; Tóth (7) — Hrabovsz. ki (6), (Bittmann, ft), Gaál («), Csi­szár (7), Vári (6), (Nagy Z., ft), Ta­pasztó (8), Nagy K. (ft), Petrovezki (ft), Domokos (7), Krivik («), Mol­nár (1). Edző: Szabó László. Köze­pes színvonalú, sportszerű mérkő­zés, igazságos döntetlen. Kiállítva: Molnár, a labda eirugasaeru (Szto- ján János) Bafctonva—Mh. MED ŐSZ l—ft (ft—ft). Battonya, 30ü néző. V: Lenivart. Battonya: Lung (ft) — Sztanojev (5) , Lehoczki (7), Czabai (ft), Dohé. nyos (7), Kovács I. (ft), Kresak (ft), Kunstar (5), Liazkai (4), Barta (4), (Marinki, —), Kovács II. (4), (Nyi- ma, —). Edző: Major László. MEDOSZ: Mangu (ft) — Poosai F. (ft), Köteles (ft), Danka (7), Garán IT. (5), Lapusnyik (4), Nagygyörgy (4), Pocsai L. (5), Berki (5), Acs (4), (Kanasz I., —), Kovács I„ (Kovács U., —). Edző: Vígh József. Az eredmény a vendégeikre nézve hízelgő. (Kctskeméty Lajos) Sarkad—Kondoros 5—1 (3—0). Sar­kad, 300 néző. V: Pataki. Sarkad: Triffa (7) — Nyúzó (7), Szurovecz dr. (ft), Balogh H. (ft), Nagy (7), Balogh I. (ft), (Sajti. —), Vasvári (6) , (Hegedűs, —), Kádár (8), Kiss (7) , Tokai (7), Nemes (7). Edző: Vasvári Péter. Kondoros: Dián (8) — Mező (i), Szabó (7), Gaál (7), Majoros (8), Kunstár (8), Szász (ő), (Behán, ft), Hanyecz (5), Opa- uszki (5), Palyusik (5), Ladnyifc (5). Edző: Pljesovszki Mihály. A já­ték képe alapján a Sarkad több gó­los győzelmet is elérhetett volna. G; Tokai 3, Kiss 2, ill. Kunstár. Kiállítva: Mező utanrugasért. (Bu­rás István) Békés—Medgyesegyháza 5—3 (4—1). Békés, 200 néző. V: Banki. Békés: Makai (7) — Okanyi (5), Arató (ft), Pus ki (8), Deák (7>, (Dumb* — Kun II. (5), Budai (5), Vágási II. . (ft) Ajtai (4), Kun III. (8), Baji (5). Edző: Bodzás Lajos. Medgyesegy- háza: Kelemen (4) — Klement (3), Fotocska (4). Hódi (5), Békési (5), Tóth (5), Németh u. (5), Otrok (4). (Kiss, 5), Németh I. (5), Hot- ( vath (4), Marsi (4). Edző: Zarta Mi­hály. A vendégek védelme igen gyengén játszott, így — váratlanul — biztos hazai győzelem született. G; Kun HJ. 5, ill. Tóth, Németh I., Kiss. (Nagy Mihály) Orosházi MTK—Endródi Sparta­cus 3—1. Ifjúsági eredmények; Békés—Med_ I gyeeegyháza 5—1, Sarkad—Kondo­ros 8—0, Gyoma—Füzesgyarmat 0—3, i Mh. Cukorgyár—Szeghalom 4—0. . Battonya—Mh. MEDOSZ 0—3, OMTK ! j —Endiöd 1—1, Tótkomlós—Doboz ! 1—i, H. Szalvai—Bcs. MÁV 9—1. i A MEGYEI I. OSZTALYÜ LABDA- RÚGO-BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Sarkadi K. 13 9 3 1 3ft_14 21 2. Orosházi MTK 13 7 5 — 25-10 30 3. Mh. Cukorgyár 13 « 5 2 25-14 17 4. Füzesgyarm. 13 7 2 4 27-19 1« 5. Szeghalom 13 7 — « 25-21 14 «. Gyomai STK 13 5 2 « 18-2« 12 7. Kondoros 13 4 5 4 18-21 13 8. Endrőd 13 5 9 C 231-9 12 9. H. Szalvai SE 13 3 « 4 18-23 12 10. Medgyesegyh. 13 5 2 « 18-2# 12 11. Battonya 13 4 3 « l«-23 11 12. Tótkomlós 13 4 3 « 13-2« 11 IS. Mh. MEDOSZ 13 4 2 7 15-18 1« 14. Doboz 13 4 2 7 15-23 10 15. Békés 13 3 2 8 20-25 8 1«. Bcs. MÁV 13 3 9 8 18.28 8 OB II-be került a Bcs. TASK női vívócsapata Budapesten küzdöttek az OB II-be jutásért a területi bajnok- j Ságokban legjobb eredményt el­érő női tőrvívócsapatok. A Bcs. TASK együttese ra­gyogó vívással legyőzte a pécsi és dunaújvárosi gárdát, s ezzel — a viharsarki vívósport törté­netében először — feljutott az országos csapatbajnokság II. osztályába. A szép sikert a következők j harcolták ki: Gyarmati Edit, Gyarmati Márta, Kazár Éva, Ko­vals Éva, Nagy Andrea, Ezász Györgyi. Karácsonyi Lajos edzőnek és tanítványainak ezúton gratulá­lunk! Gyarmati Márta Tornósztoborzó A Békéscsabai Előre Sparta­cus SC tornászszakosztálya no­vember 10-én. szerdán 6 és 7 éves kislány ok számára loborzót rendez. A szakemberek vidéki gyerekek jelentkezését is szíve­sen fogadják. A tornászpalónták „felvételijére” a Sebes György Közgazdasági Szakközépiskola tornatermében kerül sor 17.30 órai kezdettel. Labdarúgó NB III Növelte előnyét a Szarvasi FSSC és a csabai kék-fehér együttes GYULAI SE—NAGYSZÉNÁS [ 1—0 (0—0) Gyula. 1 200 néző. V: Csányi i (5). GYSE: Vörös (—) — Novak (5), Molnár 'íj), Szabó (5), Otott (5), Hirka (6), Csóké í5), Tóth II. (0), Steigerwald (5), Tóth I. (5), Zámbori (5). Edző: Szilágyi János. Nagyszénás: Plesovszki (5) — Szalai (5). Kókai (5), Ver- bőczi (6), Zábrák (5), Nágv A. I (4) (Popon. —•), Nagy L. (5), Nagy | K. (5), Linka A. (4) (Bogdán, —i, ; Tisza (5). Cseh (6). Edző: Burázs ! György. Kezdettől fogva a szél- j tői támogatott hazaiak irányítot­ták a játékot. A 17. percben az egyik nagyszénást védő kezezése i miatt megítélt 11-est Csőké csú­nyán a kapu fölé lőtte. Szünet után. az 50. percben dőlt el a mérkőzés sorsa: Tóth I ívelt be szabadrúgást — jobbról,, melyet Steigerwald 8 méterről a kapu közepébe fejelt, 1—0. A I vendégek csak ritkán veszélyez- I tették a kaput. Komolyabban ! pedig csak egyszer, az 58. perc­ben. amikor Linka A. távoli bom­baszabadrúgását Vörös szögletre J öklözte. A továbbiakban meddő j gyulai fölény jellemezte a rend- j kívül alacsony színvonalú, csap-j kodó találkozót. A hazai szurkolók ilvenfor- J mán legfeljebb a győzelemnek j örülhettek, mert a GYSE tovább- j ra is hullámvölgyben van. A naey lelkesedéssel játszó nagy- j ezénásiak úgyszólván teljesen le- j mondtak a támadásról, ami rit­kán eredményes harcmodor... (Fábián István) BCS. TASK—KISKUNHALAS 3—0 (2—0) Békéscsaba. 1 000 néző. V-| Tóth L. (4). TASK: Gulyás (—) | — Hajdú (5). Dobó (7), Nemes (6) . Kiss (7), Erőss (7). Zahorán I (6), Schneider (7). Rózsa (5) (Ha­jas, —). Kuti L. (6), Soós (7). Ed- j ző: Mitykó András. A 10. perc­ben Kuti Lászlót buktatták a védők a 16-os oldalvonalánál. A megítélt szabadrúgást Zahorán j a bal felső sarokba csavarta, j 1— 0. A 15. percben Zahorán— Schneider—Kuti L. adogatás után, a második hullámban ér­kező Erőss — mintegy 25 m-ről — a léc alá bombázta a labdát, 2— 9. A 28. percben a fedezetle­nül hagyott Sörös 12 m-ről a ka­pu mellé lőtt — gólhelyzetben. Szünet után. a 61. percben Za­horán pontos átadását Knti L. — nehéz szögből — a kapu alsó sar­kába küldte, 3—0. A gól után a vendégek kezdeményeztek. Agócs fejese nem sokkal csúszott el a bal felső kapufa mellett, A 85. percben a kitörő Kuti L.-t Ko­csis és Gulyás közös erővel fel­lökte az ötösön. A 11-es azon­ban elmaradt (!). A befejezés előtt két perccel Karsai közeli lövését a gólvonal előtt hárítot­ta Gulyás. A közepes iramú és színvonalú összecsapáson, biztos hazai győ­zelem született. A vendégeknek csak felvillanásaik voltak. (Uh­rin János) SZ. FSSC—KECSKEMÉTI TE 3—2 (1—2) Kecskemét, 700 néző. V: Eőry (6). FSSC: Széplaki (5) — Kere­kes (5), Gajdos (5), Filyó (5), Kaitár (7). Plástyik (5), Rozsán I. (7), Kovács (7), Jakab (4) (Ro­zsán II., 4), Brakszatórisz (5) (Kálmán. —), Oravecz (4). Edző: Bulla József. A 6. percben, sza­badrúgás után röviden mentett az FSSC védelme, és Dobó a há­Sportcsarnokot Ünnepélyes külsőségek között avatta fel pénteken délután dr. Beckl Sándor államtitkár, az OTSH elnöke a pécsi sportcsar­nokot. Az új létesítmény küzdőtere 48x28 m-es. jelenleg legnagyobb az országban. Az eseményeket 2700 néző látogathatja. Eseten­ként a nézőszám 400 férőhellyel bővíthető. A teremavatón Ma- gyaroeszás és Románia férfi s lóba lőtt, (I—1. A 17. percben Jakab üres kapuba tartó labdá­ját a KTE-védők mentették. A 23. percben Kajtárt a 16-oson belül buktatták. 11-es! Kovács értékesítette a büntetőt, 1—1. A 30. percben Porhanda jobb ol­dali szabadrúgása után az elmé­lázó szarvasi védők jóvoltából Magyar fejelt a hálóba, 1—2. A 48. percben Kovács cselezgetett, s jó visszagurítását Brakszató­risz egyből lőtte a kapu közepé­be, 2—2. A 77. percben Kovács jobb oldali beadására remekül érkezett Rozsán I. és fejese nyo­mán a jobb felső sarokba szállt a labda, 3—2. Az első félidőben a szarvasi csatárok több biztos helyzetet ki­hagytak. Szünet után — a köze­pesnél valamivel jobb játékkal — sikerült a győzelmet megszerez­nie a vendégcsapatnak. (Csabai Pál) További eredmények: Láng Vasas ^-Honvéd Szabó Lajos SE 0—0, Bem József se—Kecskeméti SC 5—1 (9—1), EGSZÖV MEDOSZ—Szentesi Vízmű 2—0 (0—0), Ceglédi Í/SE—Lehel SC 2—1 (0—0), Szegedi VSE—ÉPGÍ3» 1—0 (1—0), Jánoshalmi Sp.—Török­szentmiklósi Vasas 1—o (O—O), Sze­gedi Dózsa—Erzsébeti SMTK 6—2 (5—1). a délkeleti csoport Állása 1. Szarvas 14 11 2 1 42-16 24 2. Bcs. TASK 14 9 3 2 27-12 21 3. Szabó LSE 14 8 3 3 21.10 19 4. Szegedi D. 14 7 4 3 30-21 1* 5. Lehel Se 14 5 7 2 15-10 17 S. EGSZOv 14 5 « 3 27-18 1« 7. Gyulai SE 14 7 2 5 28-20 1« 8. ESMTK 14 5 5 4 30-28 15 9. Kiskunhalas 14 5 5 4 25-24 15 lft. KSC 14 « 2 « 25.27 14 11. Jánoshalma 14 « 2 « 21-27 14 12. ÉPGÉP 14 4 4 8 21-17 12 13. KTE 14 3 « 5 19-20 12 14. Törökszentm. 34 5 2 7 11-17 12 15. Láng 14 4 4 6 18-26 12 1«. Bem SE 14 5 1 8 19-22 11 17. Nagyszénás 14 4 2 8 20-3« 10 18. Cegléd 14 4 1 ' 9 l«-27 9 19. SZVSE 14 3 3 8 15-32 9 20. Szentes 14 1 2 11 14-37 4 Niki Lauda a Forma—1. versenyautók vi­lágbajnokságának tavalyi győz­tese Londonba érkezett, hogy or_ vosaival megtárgyalja az arcán elvégzendő plasztikai műtét pon. tos időpontját. Lauda egyébként javában készül a jövő évi vi­lágbajnoki futamokra, az el­múlt napokban a Ferrari cég 312 T—2-es típusú új verseny­kocsijával ismerkedett Modená­ban. Ejtőernyőzés A szovjet ejtőernyősök egye- düállónak mondható eredmé­nyeiről érkezett hír. A női ug­rók csoportos ugrást hajtottak végre 1000 méterről. L. Hripuno. va. R. Sazgyikova ég N. Mama.j első két ugrásánál pontosan a cél középpontjába ért földet, 5 csak a harmadikat vétette el, egyikük 0,08 méteres eltéréssel. Kimagasló teljesítmény fűződik a 37 éves Analolij Oszipov ne­véhez is. Taskentben már 71U0. ugrását hajtotta végre. avattak Pécsett női ifjúsági kézilabda-váloga­tottja mérkőzött. Lányaink 18— 11-es vereséget szenvedtek, míg a fiúk 26—11-re nyertek. A mérkőzés megyénkkel kap­csolatos eseménye: a női ifjúsági válogatottban szerepelt a Bcs. Előre Spartacus két játékosa, Bielik Ilona es Oláh Maria. A férfi együttes keretében pedig ott volt Rácz László (Bcs. Előre Spartacus) is! t