Békés Megyei Népújság, 1976. június (31. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-15 / 140. szám

Az 500. válogatott mérkőzésen M agyarország—A uszt ria 2—0 (1—0) A magyar labelai-úgó-váloga­tott 500. mérkőzésére szomba­ton este a Népstadionban, 20 000 néző előtt került sor. Bozsik Jó­zsef kezdőrúgása után a sor­rendben 120. magyar—osztrák mérkőzésre így álltak fel a csa­patok. Magyarország: Kovács L. —Török, Bálint, Rab. Lukács — Nyilasi, Ebedli. iPintér — Pusz­tai, Fazekas, Magyar. Ausztria: F. Koncilia — Sara, Horvath, Pezzey, Weber — Prohaska, Schwarz, P. Koncilia — Haider. Pirkner, Krankl. A találkozó során mindkét kapitány élt a csere lehetőségével. A magyar csapatban Pusztai helyett Feke­te. Magyar helyett Várnái, Tö­rök helyett Kereki és Rab he­lyett Csongrádi játszott. Az első gólt Magyar (35. perc), a máso­dikat Váradi 11-esből (75. perc) szerezte. Kézilabda Pécsi MSC—Bes. Kläre Spar­tacus 11—10 (6—3). NB I B.. női. Békéscsaba, 100 néző. V: Kiss, Varga. Előre Sp.: Bielik — Ve­ress. Varga 1, Tobakné 1, OLÁFÍ 6, Ozgyin, Rácz 1. Csere: Barna 1, Bodor, Tomcsenko, Ja­kab. Edző: Szabó Károly. Az első félidőben a gyenge hazai támadójáték miatt a pécsiek háromgólos előnyre tettek szert. A második , félidő elején a PMSC 8—1-t'e növelte előnyét. A játékrész közepén rákapcsol­tak a békéscsabaiak és elsősor­ban Oláh góljai révén felzár­kóztak — de ez már csak a szé­pítéshez volt elegendő. Érthetetlen a házigazdák első félidei gyenge iátéka... További eredmények: Nagy­kanizsái Gazdász—Bcs. Vízmű 24—23 (13—13). NB I B„ férfi, Nagykanizsa. Szarvasi FSSC— DÉLÉP 35—20 (19—7). NB II, férfi. Szarvas. Jánoshalma— Szeghalom 14—12 (7—8), NB II, női, Jánoshalma.-'Ír " Toto T IPPJE1NK í. Kossuth KESE —Dunaújváros x 1 2. Nagykanizsa—Pécs 1 X 3. FÖSPED—Debrecen x 2 4. Nagybátony—Dorog 2 5. Szekszárd—Budátok X fi. Komló—SÉMI E 1 7. Táncsics SE —Ganz-MÁVAG 1 8. Lőrinci Fonó —Pénzügyőr X 1 9. Enying—Siófok 1 10. Pécsi VSK—Székesív. 1 11. Dunaújv. Építők , —BKV Előre X 1 12. Pét—Vác x 2 13. Körmend—Fűzfő X 1 Pótmérkőzcsek 14. Bcs. TASK—Szarvas X 15. ÉPGÉP—KSC X 16. ÉGSZÖV—Láng 1 (A múlt heti tippünk tíztalá- latos volt.) A totó 24. heti telitalálata: x, 1, x, törölve, 1, x, 1, x, 2, 1, 2, X, 1, X, X. * * * A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 24. já­tékhéten 13 találatos szelvény 38 darab volt, nyereményük egyenként 24 221 forint. Ezek közül 13 plusz 1 találatot 11 fo­gadó ért el, a nyeremény és a jutalom együttes összege 55 210 "forint. 12 találatot 768 fogadó ért el. nyereményük egyenként 799 forint. A 11 találatosok szá­ma 6795 darab, nyereményük egyenként 90 forint. Tíz talála­tot 36 634 fogadó ért el, ezek nyereménye egyenként 25 fo­rint. A közölt adatok tájékozta­tó jellegűek, a nyeremények a nyeremény illet ék levonása után értendők. (MTI) Az előmérkőzésen Magyaror­szág katonaválogatottja 3—1 -re győzött az osztrák katonaválo­gatott ellen. A B-válogatottak mérkőzését Ausztriában rendezték meg. A találkozó vég-"edménye 1—1 volt. A labdarúgó NB IlI-ban Tovább tart a Szolnoki MÁV és a Szarvasi FSSC versenyfutása SZARVASI FSSC—FÖV. SÜ­TŐIPAR 4—0 (2—0) Szarvas, 1000 néző. V: Jármai dr. (8). Szarvas: Fiedler (6) — Kerekes (5), Gajdos (6), Filyó (7), Plástyik (6), Magyar (5), Ro­zsán I. (6) (Kálmán, 6), Kovács (4), Brakszatórisz (4), Oravecz (7), Rozsán II. (5) (Zsákai, 6). Edző: Bánáti Rezső. Kezdés után a Szarvas vette át a játék irányítását. A 9. percben Rozsán I. remek összjáték után kitört. A fővárosi védők felvágták, a megítélt 11-est Magyar lőtte. Frank a íobb sarokba tartó lab­dát azonban kivédte. A 11. perc­ben Magyar 18 m-es bombáját Frank csak kiütni tudta, a lab­da Oravecz elé került. A csatár 4 m-ről a léc alá lőtt, 1—0. A 21. percben Magyar fejjel Ora­vecz elé játszott, aki szintén fej- j jel továbbított' a hálóba, 2—0. Szünet után közel fél órán ke­resztül álmos mezőnyjátékot láthattak a nézők. Ebben az idő­szakban Kálmán, majd Braksza­tórisz lőtt kapu mellé. A 76. percben Kerekes szabadrúgását Zsákai fejelte közelről a hálóba, 3—0. A 83. percben Oravecz ugrott ki, lövése a kapusról Ma­gyar elé. került, aki nyugodtan lőtt a kapuba, 4—0. A szarvasiak közepes teljesít­ménnyel is könnyedén szerezték meg a győzelmet. A fővárosiak nem sok veszélyt jelentettek Fiedler kapujára. (Csabai Pál) ÉPGÉP—OROSHÁZI MTK . 4—0 (1—0) Orosháza, 500 néző. V: Szailer. OMTK: Frák (5) — Rábai (4), Raífai (6), Debreczeni (4), Füs­ti (5), Kátai (4) (Szabó, —), Sze­gi (3), Czifra (5), Lovas (5), Pod- maniczki (5), Zseák (4) (Szász, 1). Edző: Patyi Béla. Az első percben nagy helyzetet hagyott ki Podmaniczki — teljesen egyedül állva a kifutó kapus­ba lőtt. A hazaialt támadtak, többet, a vendégek jól védekez- ] tek. A 35. percben egy ÉPGÉP- támadásnál Bleichner kicselezte a hazai védőket, s a jobb alsó sarokba lőtt, 1—0. Ezután újra az orosháziak kezdeményeztek, de támadásaikban nem volt át­ütőerő. A második félidő 48. percében ismét Bleichner ugrott ki, és a kifutó Frák felett átemelte a labdát, amely a hálóban kötött ki, 2—0. Érthetetlen módon tel­jesen visszaestek a hazaiak, át­engedték a kezdeményezést a vendégeknek. Az 55. nercben Postás, majd a 85. percben Li­geti volt eredményes, 4—0. Az OMTK csak az első félidő­ben játszott elfogadhatóan, szü­net után teljesen visszaesett. A Nagyszénási TS2SK a megyei labdarúgó-bajnokság kapujában Kuti S. rémek cselekkel a bal oldalon átjátszott három védőt, majd Rózsának adóit, akit a 16- oson belül felvágtak. A meg­ítélt büntetőt Zahorán értéke­sítette, 1—0. Kezdés után újabb gólszerzési lehetősége volt a TASK csapatának, de Rózsa 2 m-ről fölépörgette a labdát. A kihagyott helyzet felhozta a há­zigazdákat. A vásárhelyiek a 40. percben a TASK bal oldali védelmének megingását kihasz­nálták, s Katona kiegyenlített, 1—1. A második félidő első húsz percében a csabaiak támadtak, de sok helyzetet ügyetlenked­tek el. A TASK biztos győzelmet en­gedett ki a kezéből; a csatárok jobbnál-jobb helyzeteket hagy­tak ki. GYULAI SE—SZVSE 1—1 (1—1) Gyula, 1200 néző. V: Asztalos. Gyulai SE: Szilágyi — Lőrincz, Csőke, Kolarovszky, Otott, Nagy, Búzás, Kirka (Túri), Steigerwald, Tóth I. Zámbori. Edző: Szilágyi János. A gyulai csapat végig nyomasztó fölény­ben játszott. Az első félidőben Búzás 11-est hibázott. A hazai csapat gólját Tóth I. szerezte, míg a szegediek közül Tihanyi volt eredményes. A GYSE leg­jobbjai: Csőke, Otott, Nagy, Tóth I. és Zámbori. További eredmények: Szabó Lajos SE—Láng Vasas 2—1 (0—0). ÉGSZÖV MEDOSZ— Kalocsai SE 1—0 (0—0), Szegedi Dózsa—Lehel SC 0—o", János­halmi Sp.—Kecskeméti TE 2—1 (0—0), Erzsébeti SMTK—Tisza Cipő 8—1 (3*—1), Szolnoki MÁV—Kecskeméti SC 1—1 (1—0). a bajnokság Állasa Nagyszénás—Battonya 1—0 (0—0) Battonya, 60o néző. V: Kulin. Nagyszénás: Kun (8) — Szálai (8), Kokat (6), Verböczl (8), Zábrák I«) (Sípos, —), Nagy A. (5), Nagy L. (6), Ronyecz (6), Bogdán (6), Raflai (»), Nagy K. (5). Edző: Lenti József. Battonya: Lung (8) — Nyírna (8), Varga (7), Kunstár (6), Dohányos (5), Kovács (5), Barta (ó), Bánszki <6), Oláh (5), Lukács (5) (Boér, —), Cza- bai (5). Edző: Túri Mihály. A batto- nyaiak fölényben játszottak — de nem tudtak eredményesek lenni. G: Bogdán. (Kctskemcty Lajos) Kondoros—Fiizesgyaritlat 1—1 (0—0) Kondoros, 300 néző. V : Medovarsz- ki. Kondoros: Pelyva (6) — Dián (8), Kunstár (7), Kicska (7), Behán (5), Szász (5), Hanyecz (5), Gál (5), Opa- uszki (5), Juhos (5), Ladnyik (4) (Me­ző, —■). Edző: Pljesovszki Mihály. Füzesgyarmat: Kiripóczki (8) — La­tyak (8), Derbak (5), Kiss M. (5), Kovács (4) (Vizcr, —), Csák (3), Kiss I. (5), Tóth (5) (Tüdős, —Dajka (6), Zolnai (6), Varga (5). Edző: Los József. Alacsony színvonalú mérkő­zés. G: Kicska, ill. Varga. (Sztvorecz János) Medgyesegyháza—Mii. Cukor- j gyár 3—2 (0—1) Mezőhegyes, 300 néző. V: Szabó J. Medgyesegyháza: Kiss (7) — Oravecz. (6) , Békési (6), Tóth (7) (Mengyel, —), Dobi (6), Deák (6). Horváth (6) (Németh G. —), Németh I. (7), Cseh (7) . Marsi (6). Edző: Papp Lajos. Mh, Cukorgyár: Szabó 1. (5) — Csordás III. (7), Pepó (6), Takács (8) , Csordás I. (6), Nagy (3) (Timo­thy, 6), Kovács II. (8), Nagy I. (6), Csordás n. (5), Kolozsl (8) (Veszpré- I mi, —), Bóna (6). Edző: Kató János. Változatos, jó iramú mérkőzésen kétszer is vezettek a hazaiak — de a vendégek mindig egyenlítettek, sót a 90. percben még a győzelmet is megszerezték. G: Németh I., Cseh, Deák, ill. Csordás I„ Csordás II. (Otrok Mihály) Endrőd—Gyomai STK 3—0 (1—0) Gyoma, 80o néző. V; Temyef. Endréd: Hanyecz (8) — Kurilla (5), Bunda (3). Barta (4), Botos (5), San­ta (3), Szakáloe (4), Feuerverker G. (6) (Burai, —), Feuerverker B. (7), Nagy (5), Ivanovícs (5). Edző: Erdei Ferenc. GVSTK: Hunya (3) (Ágos­ton, —) — Putnoki (4), Szilágyi, (4), Sass (4), Hornok (4), Bélteki (8), Győrfi (3), Csala (3) (Krucsó, —), Csiger (1), Kiss (3), Ágoston (3). Ed­ző: Halász István. Az endrődi csa­pat — annak ellenére, hogy a játék­vezető döntéseivel többször is sújtot­ta — megérdemelten győzött. G: Feuerverker B. 2, Ivanovies. (Fekete László) 1. Sz. MÁV y 24 8 4 89—40 56 (3—0) 2. Szarvas 36 21 13 2 9Ő—37 55 Békéscsaba, Csányi u., 50 néző. V: 3. Szegedi D. 36 20 7 9 76—40 47 OLah. MÁV: Tóth (6) — Majoros (0), 4. Bcs.. TASK 36 18 10 8 «4—43 41 Ando (8), Pataj (7), Pálfi (6), Szűcs 5. ESMTK 36 18 5 13 89—57 4J (6), Csiszár (6), Trefil (7) (Kereki 6). 6. Lehel SC 36 13 13 10 52—35 39 6), Nagy (9), László (7), Petrovszki 7. KTE 36 15 9 12 48—50 39 (6). Edző: Szabó LászJó. Mezőhe­8. Jánoshalma 36 16 6 14 45—43 35 gyes: Balogh II. (5) — Garán I. (5), 9. SZVSE 36 13 11 12 48—42 37 (Garán II., 5), Lapusnyik l<3), Nagy­10. Gyulai SE 36 13 11 12 47—45 3' györgy (6), Pocsai (6), Berki (6), Bo­11. ÉGSZÖV 36 12 12 12 43—38 3< rók (5) (Sirovicza II. 5), Köteles (6), 12. Láng 36 14 7 15 44—49 3£ Danka (5), Balogh (7), Sirovicza I. 13. KSC 36 12 8 16 54—56 3? (0). Edző: Vigh József. Közepefe szín­14. ÉPGÉP 36 12 8 16 50—70 32 vonalú. kemény mérkőzés. G: Tre­15. Szabó LSE 36 8 14 14 37—43 3f fil 2, Nagy, Petrovszki, ill. Sirovi­16. Kalocsa 36 10 8 18 53—80 2f cza I., Berki, Nagygyörgy. (Sztoján 17. HMSE 36 8 10 18 35—58 2f János) 18. Oh. MTK 36 10 6 20 30—«4 2t Honvéd Szalvai SE—Szeghalom 19. Sütőipar 36 8 6 22 24—72 2? 0—0 20. Martfű 36 8 2 26 31—93 11 Békéscsaba, Partizán u. 100’ néző. amit a vendégek kihasználtak, s ! megérdemelten vitték el a két j pontot. Szászt az 56. percben utánrúgásért kiállították. (Di mák B. Ferenc) HÖDGÉP—BCS. TASK 1—1 (1—1) Hódmezővásárhely, 1000 néző. V: Füzessy. TASK: Kovács (5) — Lukoviczki (6). Kolarovszki (5), Nemes (6). Kiss (5). Hajas (7), Zahorán (7) Soós (6), Var­ga (5), Kuti S. (5), Rózsa (4). Ed­ző: Mitykó András. Lendülete­sen és jól kezdett a csabai csa­pat. Hosszú perceken át a ha­zaiak térfelén folyt a játék. a 13. percben gólt értek el a vendé- i Sek. A Békéscsabai Hűtöház felvételre keres villanyszerelőket Jelentkezni lehet a hűtőház munkaügyi osztályán. Békéscsaba, Kétegyházi út. 6 f NtrUJSAGi 1976. JÚNIUS 15. Vezette: Mile. Szalvai: Klembucz (5) — Ottlakán (5). Hürkecz (6). Haj­dú (6), Kukukk (5), Smilák (7), Ba- kucz (6), Nagy B. (5). Klembucz J. (5) (Sándor, 4), Pápai (5) (Alberti. —), Törócsik (4). Edző: Gurbán Livi- usz. Szeghalom: Kazán (6) — Si­mon (5), Szabó (€), Tar il. (5), Ko­vács (6). Petneházd (6). Petróczki (5), Tar I. (6), (Csordás, 5), Bakos (5), Kun (7), Bernáth (6), Edző: Farkasinszki András. Igazságos dön­tetlen. (Borbé)y Gábor) Békés—Mezőkovácsháza 1—1 (1—0) Békés, 300 néző. V: Németh. Bé­kés: Makai (1) — Kun I. (5), Arató (7), Acs (6), Deák (7), Sebestyén (4), Nagy M. (5), Baji (4), Kopárdi (4), Vágási (6), Kun III. (6). Edző: Jenei Sándor. Mezőkovácsháza: Drágán (7) — Varga (7), Szabó F. (6). Mákos (5), Metán (5). Mika (4), Eleki (3), Szabó L. (5), Herjeczki (6), Perlaki (4) (Bányik, —), Szikszai (5). Edző; Arnóczki József. Színvonal nélküli, csapkodó játék. G: Kun IH, ül. Bá­nyik. (Nagy Mihály) Sarkad—Kétegyháza 8—0 (1—0) Sarkad, 300 néző. V: Deák. Sar­kad: Szabó (6) — Szatmári (6), Mol­nár (7), Nagy (7), Balogh I. (7), For­rás (8). Sajti (5) (K. Szabó, 5). Kiss (7), Balogh II. (0), Tokai (5) (Nemes, 5), Hegedű« (7). Edző: Vasvári Pé­ter. Kétegyháza: Ollár (6) — Kajári (5) , Kaposi (4), Malik (4), Lupás (5), Mi hu (0), Fettik (5), Tulkán (5), Bú­kor (4) (Futaki, 4), Fracalla (6). Ed­ző: Hodozsó László. Fölényes hazai győzelem. G: Kiss 3, Molnár, Hege­dűs 2—2, Tokai. (Burás István) Ifjúsági eredmények; Gyoma— Endrőd 4—1. Bcs. MÁV—Mih. ME­DOSZ 4—0, Kondoros—Füzesgyarmat 0—5, Mh. Cukorgyár—Medgyesegyhá­za 11—0, Sarkad—Kétegyháza 12—0. Battonya—Nagyszénás 2—4. A Békés —Mezőkovácsháza mérkőzés elma­radt. mivel a vendégeknek nem volt sportorvosi engedélyük. A megyei I. o. bajnokság 1. Nagyszénás 28 2. Szeghalom 28 3. Mcdgyesegyh. 28 4. Füzesgyarmat 28 5. Mh. Cukorgyár 28 6. Endrőd 7. Sarkad 8. Szalvai SE 9. Gyoma 10. Békési Sp. 11. Mh. MEDOSZ 12. Battonya 13. Bcs. MÁV 14. Kondoros 15. Mk.-háza 16. Kétegyháza labdarúgó­állása 19 7 2 57—19 45 18 5 5 48—21 41 13 9 5 57—37 35 14 6 8 45—34 34 13 6 9 53—36 32 11 9 8 51—37 31 13 5 10 51—44 31 10 8 10 35—40 28 9 9 10 35—35 27 8 9 11 36—39 25 9 6 13 39—48 24 10 »3 15 37—43 23 8 7 13 39—49 23 5 12 11 28—41 22 6 10 12 34—52 22 - 5 23 22—91 5 A megyei I. osztályú bajnokság hátralevő mérkőzései: 29. forduló, jú­nius 20: Endrőd—Szalvai SE, Balto­nya—Medgyesegyháza, Mezőkovács­háza—Mh. Cukorgyár, Kétegyháza— Békés. Füzesgyarmat—Sarkadi Kini­zsi, Mh. MEDOSZ—Kondoros, Szeg­halom—Bcs. MÁV, • Nagyszénás— Gyomai STk. 30. forduló, június 27; Gyomai STK—Szalvai SE, Bcs. MÁV—Endrőd, Kondoros—Szeghalom, Sarkadi Kini­zsi—Mh. MEDOSZ, Békés—Füzes­gyarmat, Mh. Cukorgyár—Kétegyhá­za , B a tton y a—M ezőko vács háza, N a g y szén ás—Med gy e s e gy há za. Tenisz. Párizsban, a nemzetköz Verseny férfi egyes döntőjében: Pa- natta (olasz)—Solomon (amerikai) 6:1, 6:4. 4:6, 7:6. Evezés. A grünaui nemzetközi re­gattán vasárnap a magyar női négy- párevezős a harmadik helyen vég­zett. Autó. Niki Lauda, az osztrák világ­bajnok harmadiknak ért célba a Fonna 1-es autók gyorsasági világ- bajnoki futamában, de továbbra is jelentős előnnyel vezet az összetett pontversenyben. Kajak-kenu. Brandenburgban, nem­zetközi viadalon, az egyesben Szta- nity újra legyőzte Csapót. A kettes­ben a Derne, Hátkai pár a negyedik helyre került. A kenu egyesben Wichmann, kettesben Budai, Frey győzött. Üszás. Walter Kusch nyugatnémet versenyző a 100 .m-es mellen i :04.45 perccel a világ idei legjobb eredmé­nyét érte el. Súlyemelés, Gdanskban, az ifjúsá­gi világbajnokságon. félnehézsúly­ban a szovjet Szajdulajev (362,5) győ­zött. a magyar Krucskó hetedik (292,5). Az NB IS-es labdarúgó-bajnokság eredményei: Várpalota—Nagykanizsai Olajb. 2—2 (1—2), Vasas Izzó—Nagybátony 3—0 (3—0), MÁV DAC—Bábolna 4—1 (1—1), Szolnok—Szekszárd 1—1 (0—1), Budafok—BVSC 3—1 (2—0), Orosz­lány-Komló 1—1 (1—0), Debrecen— Bp. Spart. 4—1 (3—1), Dorog FÖS- PED Szállítók 3—0 (1—0), Dunaúj­város—Volán SC 3—1 (3—0).