Békés Megyei Népújság, 1976. március (31. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-25 / 72. szám

A labdarúgó MNK-ért Bcs. Előre Spartacus — Kaposvár 2—I (1—0) Békéscsaba, 1000 néző. V: Nagy B. (Maczkó J., Nagy M.). Békéscsaba: Bugyik — Alberti, Kerekes, Vágási, Zsiros — Láza, Pásztor, Németh — Királyvári, Magyar, Bánáti. Edző: Szűcs Gyula. Kaposvár: Rapp — Ka­nyar, Ágfalvi, Márton, Németh — Konrád, Patyi, Burcsa — Tú­rái, Kováts, Varga. Edző: Mathesz Imre. Csere: Túrái helyett Karasz a szünetben, Bánáti helyett Kole- sánszky. Királyvári helyett Már­tái az 56. percben, Konrád he­lyett Bözsöny a 00- percben. Góllövő: Pásztor a 9. percben, Vágási a 60. percben, Kováts a 80. percben. Az első perc végén Kerekes szabadrúgását védte Rapp, a másik oldalon Túráit szerelték szögletre a védők. A 9. percben Patyi buktatta Pásztort a kaposvári térfélen, a felezővonal tájékán. Láza szabadrúgását Pásztor kapta, aki futtából óriási lövést zú­dított a meglepett Rapp kapu­jának bal felső sarkába, 1—0. A 17. percben Túrái kapott fi­gyelmeztetést, mert Kerekes szabadrúgása előtt nem tartotta be a 9 métert. (A lövés egyéb­ként a sorfalról pattant vissza.i Az első veszélyes kaposvári ak­ció a 35. percben Kováts les­helyzetén akadt el. Tovább tá­madtak a csabaiak. A 44. perc­ben Királyvári csukafejese csú­szott el a kapufa mellett. Szünet után Láza lőtt mellé, majd Konrád- beívelése Albert: lábáról csaknem Bugyik kapu­jának bal alsó sarkába került. Az 58. percben a lila-fehér vé­dők buktatták Burcsát. A 18 m- es szabadrúgást a „sértett” lőt­te — Bugyik kezébe. Két perc múlva az előretörő Kerekest Patyi szerelte sza­bálytalanul a kaposvári 16- os sarkánál. A labda mögé Pásztor állt. Lágy beívelését a magasra ugró Vágási a jobb alsó sarokba fejelte, 2—0. Tovább támadott az Előre Sp. Kerekes szabadrúgása, azután Pásztor labdája veszélyeztette Rapp kapuját. A 72. percben Bözsöny lőtt, s a lab­da a bal felső kapu­fáról pattant vissza. A 78. perc­ben Mártái beadását Kolesánsz- ky fejéről bokszolta le Rapp, azután Láza fejelt tiszta hely­zetből — mellé. A 80. percben gólt lőtt a Rákóczi. Varga futott el a bal szélen, átadását Kováts a ki­futó Bugyik fölött emelte a hálóba, 2—1. A másik oldalon Magyar 5 m- ről, tiszta helyzetből — nem ta­lálta el a kaput. Mozgalmas volt a hajrá. Bözsöny szögletét ök­lözte a mezőnybe Bugyik, azután pedig Vágási bombáját ütötte ki nagy bravúrral Rapp. * * » Végig szakadó esőben, a kes­keny salakos pályán küzdelmes, jó iramú, nagyon sportszerű mérkőzést vívott a két csapat. A Békéscsaba nagy lendülettel kezdett, hamar vezetést szerzett és szinte végigtámadta az első játékrészt. Noha a kaposváriak ügyesen adogattak, csak nagy ritkán jutottak el Bugyik kapu­jához. Fordulás után egyre nehezeb­bé vált a talaj, de ez mit sem ártott a'nagy iramnak. Tovább­ra is a csabaiak irányítottak, de sok helyzetük közül csak egyet használtak ki. A Rákóczi két­gólos hátránya ellenére nem ad­ta föl, s szépített. Az Előre Spartacusnak meg volt a lehetősége ahhoz, hogy jelentős előnyt szerezzen a visz- szavágóra. Sajnos, ez nem sike­rült, így a döntés a szombati, kaposvári mérkőzésre marad. Jók: Pásztor (mezőny legjobb­ja), Kerekes, Vágási, Magyar, Németh, Láza, ill. Ágfalvi, Már­ton, Kováts, Varga, Németh. • * * MTK-VM—Zalaegerszegi TE 3—2 (2—2). MNK-mérkőzés a négy közé jutásért, Zalaegerszeg, 4000 néző. V: Körös. G: Tulipán 2, (1-et 11-esból) és Borsó, ill. Rácz és Buti (11-esből). * » • FELSZABADULÁSI KUPA Bcs. Előre Spartacus II.— Szegedi KOI. 1—0 (0—0). IÍ. csoport. Békéscsaba. Kórház u. 200 néző. V.: Balázs. Előre Sp.: Tasnádi — Erős, Dobó, Kvasz (Felegyi), Zsömbörgi, — Schnei­der, Ravasz, Zielbauer — Moós (Kovács), Lukács, Gulyás. Ed­ző: Szita László. SZEOL: Nagy I. — Lancsa, Forgács, Zámbori, Kádár — Hangai, Pipicz (Ka­nász), Birinyi — Hágelmann, Nagy A., Jernei. Edző: Kontha Károly. Végig szakadó esőben, a lelkes Előre Spartacus tartalék gárdája megérdemelten nyert. G.: Lukács. Jók; Tasnádi, Do­bó (mezőny legjobbja). Schnei­der. Lukács, Ravasz, ill. Nagy I„ Forgács, Hangai, Lancsa. (Sztoján János) A hét végén Icézilabdatornát rendez a Volán KISZ-szervezete A Volán 8. sz. vállalatának KISZ-bizottsága a hét végén női és férfi kézilabdatornát rendez. A FIN Kupa ’76 mérkőzés­sorozatára március 27—28-án, szombaton és vasárnap a vál’a- lat békéscsabai központi tele­pén lévő kispályán kerül sor tíz férfi (Bútoripar, HAFE, Vo-1 Ián, Híradótechnika, Dürer. Hű-' tőház, Kötöttárugyár. A FIT, KPM, SZTK) és hat női (Volán, Hűtőház, Kötöttárugyár, Gyógy­szer. Dürer, SZTK) csapat rész­vételével. Az első versenynapon reggel 8 órától 15 óráig küzdenek a férfi csapatok a döntőbe juta- I sért. A nők vasárnap csapnak I össze. Ekkor kerül sor a férfi helyosztókra is. Á győztes együttesek serleget nyernek, a helyezettek oklevél díjazásban részesülnek. A kupa versenybi­zottsága a következő sportembe­rekből áll: Ilovszki László, Papp Bálint, Köles Pál. A lebonyolí­táshoz a megyei és a városi ké­zilabda szakszövetség ad támo­gatást — játékvezetők delegálá­sával. Biztosra vesszük, a FIN Kupa hozzájárul a sportág népszerűsí­téséhez. A megyei TSH vasárnapi, or­szágos felnőtt, B-kategóriájú mi­nősítő cselgáncsversenyén — a Kórház utcai sporttelep edző- csarnokában — 58-an léptek sző­nyegre a Bp. Honvéd, Ü. Dózsa, Bp. Spartacus, Kecskeméti SC, Miskolci VS<?, Győri Dózsa, SZEOL, Szekszárdi Dózsa, Béké­si Spartacus, Szalvai SE színei­ben. Több mint 200 néző előtt érdekes, színvonalas küzdelme­ket láthattunk. A legérdekesebb összecsaoást a Deli—Kerekes mérkőzés hozta. A 63 kg-ban Hipszki aratott sikert, míg meg­felelt a várakozásnak a hosszabb sérülés után, újra szőnyegre lé­pő Román teljesítménye. A két olimpiai kerettag Kiss és Pet- rovszki biztosan szerezte meg az első helyet. Eredmények. 63 kg: 1. Hipszki (Szalvai), 2. Szabó (MVSC), 3. Molnár (Szekszárdi Dózsa), Cse- lovszki (Szalvai SE). 70 kg: 1. Deli (KSC), 2. Kerekes (KSC), 3. i Nagy, Solymosi (KSC), Pápay 1 (Ü. Dózsa). 80 kg: 1. Kiss (KSC), 2. Sándor (KSC), 3. Alles (Bp. Honvéd), Kovács (Bp. Honvéd). 93 kg: 1. Radnai (Bp. Honvéd), 2. Tasnádi (Bp. Honvéd), 3. Ro­mán (Szalvai), Sághegyi (Győri Dózsa). Nehézsúly: 1. Petrovszki (Szalvai), 2. Kovács (Bp. Hon­véd), 3. Szilvási (Ü. Dózsa). Képünk a minősítő versenyen készült. Az új, Kórház utcai ed­zőcsarnokban — két szőnyegen küzdenek az elsőségért, a helye­zésekért a júdósok. (Fotó: Lányai László) Utánpótlás-? álogato ttunk az EB elődöntőjében / Anglia—Magyarország 3—1 (1—1). Labdarúgó utánpótlás EB, visszavágó mérkőzés, Man­chester, 40 000 néző. V: Schaut. Anglia: Wallington — Nattrass, B. Greenhoff. Lock. Kennedy — Case, Wilkins, Paddon — Cop- pel. Person. Hill. Magyarország: Gujdár — Paróczai, Bálint, Rab, Lukács — Kovács B., Pintér, Ebedli — Fekete, Weimper, Ma­gyar. Csere: Kovács B. helyett Zombori a szünetben. Fekete he­lyett Kereki a 78. percben. Gól- lövö: Fekete a 20. percben, Case a 21. percben, Hill a 72. percben, Paddon a 80. percben. Sárgalap: Zombori a 78. percben. Szöglet­arány: 5:3 (0:1) Anglia javára. A két szövetségi kapitány így nyilatkozott a találkozó után. Baróii Lajos: Az első félidőben elégedett voltam a játékkal is, szünet után már csak a küzdő- szellemmel. Ekkor már kevésbé sikerült az emberfogás, ritkáb- ban tudtunk támadni. Don Re­vie: A magyar csapat az első félidőben kitűnően játszott, nem vártam tőlük ennyit, de szünet után már mi irányítottunk, s majdnem behoztuk a hátrá­nyunkat ! A magyar csapat az Üllői úti 3—0-ás győzelmével és a man­chesteri 1—3-mal — 4—3-as gól- különbséggel — bejutott az EB elődöntőjébe. Teremfoci A Bcs. Kötöttárugyár nyerte a nőnapi kupát Képünkön a Bcs. Kötöttárugyár győztes csapata. Álló sorban, balról: Unyatyiszki Mária. To;zeczky Irén, Uhrin János edző. Mikulás Teréz, Orosz Ilona. Elöl: Hrabovszki Katalin. Kovács Istvánná, Marik Magda, Toszeczkv Mária. Hiányzik: Határ Ilo­na, Ozgyin Edit, Sziszák Margit. Balogh Éva, Kürti Klára. Varga Mária . A békési városi tanács vb testnevelési- és sportfelügyelő­sége a gimnázium tornatermé­ben női teremlabdarúgó tornát rendezett a nőnap tiszteletére. A mérkőzéssorozat szemezését a városi labdarúgó szövetség vállalta. Deák János és Pataki Sándorral az élen. Az eredmények a következők voltak: Bcs. Kötöttárugyár— Kondoros 11—1, Mezőberényi Szőnyegszövő—Békési ÁFÉSZ 6—3. Bcs Kötött—Mezőberény 8—7, B. ÁFÉSZ—Kondoros 14— 1, Bcs. Kötött—B. ÁFÉSZ 3—2, Mb. Szőnyegszövő—Kondoros 12—0. A nőnapi kupa végeredménye: 1. Bcs. Kötöttárugyár (edző: Uhrin János) 6, 2. Mezőberényi Szőnyegszövő (edző: Bemer Ádám) 4, 3. Békési ÁFÉSZ (ed­ző: Bánhegyi Pál) 2, 4. Kondo­ros (edző: Németh Ferenc) 0 ponttal. A góllövőlista. 21 gólos: Ber­ner Ádámné (Mezőberény), 13— 13 gólos: Toszeczky Irén (Bcs. Kötött) és Szekeres Katalin (Békési ÁFÉSZ). A kupát Deák János, a Békési LSZ elnöke adta át a győztes csapatnak és rövid beszédében elmondotta, hogv a Békési TSF tavasszal szeretné szabadtéren is megrendezni a női kispályás focicsapatok megyei tornáját. Még egy megjegyzés: a nőna­pi torna megrendezéséhez hozzá­járultak a békési gimnázium vezetői is: a tornatermet díjta­lanul bocsátották a résztvevők rendelkezésére, amiért minden dicséretet megérdemelnek! PÁLYAVÁLASZTÓ FIATALOK FIGYELEM! Szakmunkástanulókat vár a Békéscsabai Kötöttárugyár 8 általános iskolai végzettséggel: KÖTO-HURKOLC IPA V. KONFEKCIÓ szakmában tanulmányi idő 2 év. KÖTÖ-HURKOLÖ szakmában tanulmányi idő 3 év Érettségizett lányokat és fiúkat: Mechanikai műszerész szakmában tanulmányi idő 2 év Bővebb felvilágosítást a Békéscsabai Kötöttárugyár személyzeti és oktatási osztálya ad.