Békés Megyei Népújság, 1975. augusztus (30. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-12 / 188. szám

fl 4-« ifjúsági úsxó Európa-bajnokságan Nagy Sándor (Gyulai SE)j két aranyérmet nyert A labdarugó IVB Ill-ban Győzött a Szarvas és a Bcs, TASK — Döntetlen Orosházán — Jánoshalmán hagyta a két pontot a GYSE Jelenet a gólzáporos Bcs. TASK—Szolnoki MÁV (4—3) mér­kőzésről. Lukoviczki megcélozza a vasutasok kapuját, Repka (3-as mezben) igyekszik elzárni a labda útját. Mögötte Földe­id, Koszé játékvezető, Holler. A kép jobb oldalán Zaliorán (Fotó; Lónyai László) Labdarúgóink Teheránban és Kanadában Vasárnap késő este barátságos mérkőzést játszott Magyaror­szág labdarúgó-válogatottja. Te­heránban 35 ezer néző előtt Várad: és Nagy h. góljaival 2—1 (1—l)-re nyert Irán. válo­gatottja ellen. Befejezte kanadai vendégszerep­lését a magyar labdarúgó után­pótlás-válogatott. Az utolsó mér­kőzésen csapatunk 7 ezer néző előtt Kanada együttesével mér­kőzött ás 3—2 (1—2)-re nyert. Mindhárom gólt Csapó rúgta. Szerdán* Rajtol a Felszabadulási Kupa A labdarúgó Felszabadulási ! Kupa küzdelmei szerdán, au- ! gusztus 13-án kezdődnek meg. A Békés megyei NB-s együtte­sek az I. és II. csoportban sze­repelnek. A holnapi program a követ­kező: Szarvasi FSSC—Lehel SC (vezeti Tóth L.), Bcs. TASK— SZEOL II, Bessenyei u. (Ba­lázs), Gyulai SE—Szolnoki MTE (Demeter dr.), Szabó Lajos SE —OMTK, Mezőtúr (Faragó), Hódmezővásárhely—Bcs. Előre Spartacus II. (Tombol). Vala­mennyi mérkőzés 16.30 órakor kezdődik. Békési Spartacus—Bélmegyer i—2 (1—0). Labdarúgó Nyári Kupa mérkőzés, Békés, 200 né­ző. V: Uhrin. A kupa döntőjén a lelkesen küzdő vendégcsapat nehezen adta meg magát egy- gyel magasabb osztályú ellen­felének. G: Okányi, Sebestyén, Nagy, Kiss, ill. Pelbát Szabó. G. Jók: Makai, Baji, Csiemyik, ill. Berta, Pelbát. Az Alföld Kupáért A SZOT Mátra-, Bükk vidéki igazgatósága és az SZMT Békés megyei Bizottsága ötödször ren­dezi meg az alföldi üdülők (Hajdúszoboszló, Debrecen, Gyu­la) sportvetélkedőjét. E rendezvényen az üdülők dol­gozói atlétikában, kispályás lab­darúgásban, sakkban, asztalite­niszben, lengő-tekében mérik össze tudásukat. Az V. Alföld kupa versenyei­be ma Gyulán, a városi sport­telepen és a SZOT—MEDOSZ- üdülőben kerül sor. A viada­lon — a házigazdák mellett — szép számmal vesznek részt szoboszlói, debreceni verseny­zők. Az Alföld Kupát a gyulaiak védik, akik eddig már kétszer nyerték meg a csapatversenyt, s most is bíznak abban, hogy az elsőség megszerzése — ezúttal is sikerül! Totótippleink ; 1. MÁV DAC—SZMTE 1 * 2. Oroszlány—Budafok 1 2 3. Szekszárd—Debrecen x 2 4. Nagybátony—Pécs 2 x 5. FÖSPED—Dunaújváros 1 G. Bp. Spartacus—Volán 2 x 7. Nagykanizsa—KKFSE 1 x 8. B. Bányász—Nyíregyh. 1 9. DMTE—Miskolc 1 10. Gyöngyös—Kazincb. I x 11. D. Spartacus—Szív. MÁV x 2 12. Bp. Építők—Pénzügyőr 2 x 13. ÉRDÉRT—Ganz MÁVAG 1 Pótmérkőzések: 1, 1, 1 A totó 32. heti telitalálata: 2, 1, l, l, 1, x 1, 1, 1, törölve, 1, 1, k le* A hét végén Genf ben ren-l dezték meg az V. ifjúsági úszó Európa-bajnokságot, melyen ki­lenctagú magyar válogatott vett részt. Fiatal úszóink közül kL robbanó sikerrel szerepelt a KSI-ben, Széchy Tamás irányí­tása alatt edző gyulai úszó, Nagy Sándor. Nagy Sándor két számban, a 400 és az 1500 méteres gyors­úszásban indult, s mindkettő­ben aranyérmet nyert! Időered­ményei is nagyon im{x>nálóak hisz a 400 méteren töíb mint 3 másodperccel javította meg Hargitay ifjúsági csúcsát. Ezen a távon 4:08.49 perccel győzött. Az 1500 méteren is remekül ver­senyzett. Már 800-nál 8:38.99-es ifi csúcsot mutattak az órák és a végén csaknem, fél uszoda- hossznyi előnnyel, 16:16.90 per­ces ugyancsak ifjúsági csúcs­csal ért elsőnek a célba. 1500 méteren saját csúcsát javította meg, míg 800-as időeredményé­vel Koczka régi rekordját adta át a múltnak. Barátságos, nemzetközi lab­darúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 1000 néző, vezette: Medve. Előre Spartacus: Tóth — Do­bó, Kerekes (Gulyás), Alberti (Kvasz) — Erős, Vágási, He- gyesi — Friderikusz, Magyar, Hódi, (Zsömbörgi), Pogács. Edző: Szita László. Wismut Aue; Ebert — Espig. Seinig, Babik, Pekarek — Schübler, Kömer (Motr.es), Hartmann (Stein) — Teubner, Érlel, Escher. Edző: B. Müller. A 14. percben Friderikusz lövése ke­rült a hálóba, 1—0. Nem sok­kal később Hegyesi beadását Hódi fejelte Ebert kezébe. A 36. percben Teubner fejesét Tóth szögletre hárította. Egy perccel a félidő lefújása előtt Teubner remek egyéni alakítás végén kiegyenlített, 1—1. Fordulás után is változatos volt a küzdelem. A 79. percben Escher tisztán tört ki, lövését azonban Tóth „hidegvérrel” há­rította. A hajrában nagy len­dülettel támadott a csabai csa­pat, aminek meg is lett az eredménye: a 86. percben Gu­lyás — a jobbösszekötő helyé­ről — megszerezte csapata győztes gólját, 2—1. Változatos, sportszerű mér­kőzésen gólratörőbb játékával Az ifi EB-n egyébként még a 100 és a 200 méteres hátúszás­ban Verrasztó Gabriella bronz­érmet szerzett, és ugyancsak harmadik helyezést ért el Fo­dor Szabolcs a 200 méteres pil­langóúszásban. Taróezy Balázs második a tenisz EB-n Bécsben befejeződött az ama­tőr teniszezők Európa-bajnoksá- ga. A férfi egyesben megismét­lődött a tavalyi EB-döntő To- róczy és a szovjet Metreveli kö­zött. 1974-ben a magyar ver­senyző nyert, most viszont 250 perces, drámai küzdelem után Metreveli 1:6, 6:0, 4:6, 7:6, 3:6 arányban győzött és Európa- bajnok lett Taróczy Balázs előtt. A férfi egyesben a harmadik helyért Baranyi és Benyik mér­kőzött. A két magyar játé­kos küzdelméből Baranyi Sza­bolcs került ki győztesen. nyert a fiatalokkal teletűzdelt Előre Spartacus. Jók: Tóth, Kerekes Erős, Vágási, Fride- kusz, Pogács, illetve Seinig, Pekarek, Teubner, Escher. Sztoján János Az NB ll-es labdarúgó-bajnokság második fordulójának eredményei a kö­vetkezők voltak: Debrecen— BVSC 1—0 (1—0), Kossuth KFSE —MÁV DAC 3—1 (2—0), Pécs— FÖSPED 2—1 (1—0), Budafok— Bábolna 3—0 (2—0), Volán SC— Nagykanizsa 4—1 (2—1), Szol­noki MTE—Oroszlány 2—1 (1—1), Szekszárd—Dorog l—0 (0—0), Vasas Izzó—Komló 1—0 (1—0), Dunaújváros—Bp. Sparta­cus 2—1 (1—1), Várpalota— Nagybátony 3—2 (0—0). Holnapi számunkban közöljük az 1975—76. évi megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi idényének sorsolását. Szarvasi FSSC-Lehel SC 4-1 (3-1) Szarvas, 1000 néző. V.: Fara­gó (6). Sz. FSSC: Fiedler (6) — Makai (5), Gajdos (6), Kerekes (6), Bujdosó (6), Magyar (7), Plástyik (7), Kovács (6), Jakab (5) (B. Tóth. 5), Brakszatórisz (8), Rozsán (5) (Linka, 5). Edző: Bánáti Rezső. A 20. percben, meglepetésre a jászberényiek szereztek vezetést; az őrizetle- i leniül hagyott Sánta beadását I Bacher közelről a hálóba löt- J te, 0—1. Hat perccel később i azonban Brakszatórisz góljaival ; 2—1-re már a hazaiak vezettek. A 34. percben Magyar lőtt újabb gólt, 3—1. A szünet utáni első negyedórában a Léhel tá­madott többet, a folytatás vi­szont a szarvasiaké volt. Brak­szatórisz bombája a kapufáról jött vissza, majd a 82. percben a remekül játszó szőke csatár lövése már védhetetlen volt, 4—1. A jól küzdő szarvasiak nem­csak eredménnyel, hanem játé­kukkal Is kivívták a közönség elismerését. Csabai Pál ÉGSZŰY medosz-oh. MTK 1-1 (1-0) Orosháza, 1300 néző. V.: Hof- fer (4). OMTK: Kepka (7) — Kapás (6), Szabó (6), Verbőczi (5), Kátai (5) (Rábai, 5), Raffai (5), Lovas (7), Nemes (5), Szász I (1), Lehóczky (5), Zsák (5) (Bér. i ki, 6). Edző: Berta József. Né­mi orosházi fölényt hozott az első félidő. Az első negyedórá­ban több szöglet jelentette az OMTK támadó kedvét.1 Nemes­nek alkalma lett volna vezetést szerezni, de — jó helyzetből — egy percen belül kétszer is fö­lé lőtt. A 26. percben váratla­nul az ÉGSZÖV ért el gólt. Jól szöktették Horákot, aki laposan a hálóba talált, 1—0. A félidő további része változatos játék- | kai telt el. A második játék- ! rész fővárosi gólhelyzettel | kezdődött. Utána ismét felvált­va kerültek veszélybe a kapuk. Az ÉGSZÖV-MEDOSZ kemé­nyebben, energikusabban küz­dött. Sok szabálytalanság for­dult elő, ennek eredménye lett az 59. percben Szász kissé el­hamarkodott kiállítása. A haj­rában rákapcsoltak az oroshá­ziak és a 62. percben Lovas egyéni játék után egyenlített, 1—I. A pontosztozkodás igazságos. Dlmak B. Ferenc Bcs, TASK—Szolnoki MÁV 4-3 (3-0) Békéscsaba, 3200 néző. V.: Koszó (3). TASK: Gulyás (6) — Lukoviczki (7), Gaal (8), Laczó (6), Kiss (7) — Lengyel (5) (Ha­jas, —), Zaliorán (8). Soós (8). Varga M. (6), Retlaki (8), Kuti (8). Edző: Mitykó András. A 10. percben Rétlaki beadását Kúti L. fejelte közelről a léc alá, 1—0. A második oldalon Gulyás két parádés védése ka­pott tapsot. A 28. percben Kuti L., majd 6 perc múlva Rétlaki volt eredményes, 3—0. A 44 percben Kalmár óriási helyzet­ben fölé fejelt. Szünet után Zahorán indítását Rétlaki kap­ta, aki nem hibázott, 4—0. A nagy előny birtokában, kényel- meskedni, köraiyelműsködn: kezdtek a csabaiak. Mólnál' szépített, majd Pagonyi szögle­tét Géczi fejelte a háíóba, 4—2. A 65. percben Géczi kapura tartó labdáját Lengyel a ■ gól­vonalról fejelte ki. Egy perc múlva „ajándék” 11-esből Pa­gonyi alakította 4—3-ra az eredményt. Ezután rákapcsolt a TASK, Varga M., Lukoviczki. Rétlaki, Zahorán lövése veszé­lyeztette a szolnoki kaput. A 85. percben Pagonyi a földön levő Kissbe rúgott. Tóth part­jelző beintésére Koszó leküldte a pályáról Pagonyit. ötven percen keresztül re­mekül játszott a TASK, de az­után — érthetetlenül — vissza­esett, s ezzel „magára hozta” ellenfelét. Remélhetőleg a csa­bai együttes tagjai tanulnak ebből a mérkőzésből. Uhrin János Jánoshalma GYSE 1-0 (0-0) Jánoshalma, 1200 néző. V.: Bondár. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi IV. Horváth, Bucsy. Angeii, Feny­vesi III, Csermák, Ádám II. Szabó (Urbán). Edző: Gaes Ti­bor' Gyula: Széplaki — Novák, Molnár, Otott, Lőrincz, Kola- rovszki, Nagy (Csőke). Kádár, Tóth, Petróczi, Juhász. Edző: Himer József. A jánoshalmi csapat sok helyzetet hozott ösz- sze, így győzelme megérdemelt. G.: Németh. Jók: Ádám II. Csernák. Fenyvesi IV, Németh, ill. Molnár, Novak, Lőrincz. Széplaki. További eredmények; Erzsé­beti SMTK—KTE 5—1, Kecs­keméti SC—Szabó Lajos SE 3—0, Szegedi Dózsa—Tisza Ci­pő 7—2, Láng Vasas—Szegedi VSE 1—0, HÖDGÉP—METRI- PON SE—ÉPGÉP 1—1, Kalo­csai VTSK—Fővárosi Sütőipar 0—2. A Békéscsabai Építőipari Szövetkezet, Békéscsaba, Vörös Október sor felvételre keres: — kőműves- és segédmunkás brigádokat. — betonozó brigádokat, — ács, parkettás, hidegburkoló, műköves, vasbetonszerelő, fűtésszerelő, asztalos szakmunkásokat. — éjjeliőröket, — faanyagraktárost. , A dolgozókat Kunágota, Almáskamarás, Nagykamarás, Med- ' gyesegyháza, Puszfcaottlaka, Békéscsaba útvonalon autóbusz- járattal naponta szállítja a szövetkezet 44 órás munkahét, minden szombat szabad. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet: fenti címen, a személyzeti vezetőnél. Gratulálunk a kimagasló si­kerhez! 1 Parátsúgos mérkőzés Bcs* Előre Spartacus— Wismut Aue 2—1 (1—1)