Békés Megyei Népújság, 1975. augusztus (30. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-05 / 182. szám

I A Tisza és a Balaton Kupáért A Tisza és a Balaton Kupa labdarúgótornáján, hétfőn a negyedik fordulóra került sor. TISZA KUPA: DIÓSGYŐR—SZEOL 2—1 (2—0) Diósgyőr, 2000 néző. V: Ha­lász. Góllövők: 35. p., Fükő és Borosytán, illetve Antal. Köze­pes színvonalú mérkőzést hozott a két csapat diósgyőri találkozó­ja. A hazaiak az első félidőben nemcsak fölényben, hanem több esetben szépen is játszottak. A két gyors gól előkészítése nagy­szerű teljesítmény volt. A má­sodik félidőben feljavult a sze­gediek játéka is, de erejükből csak a szépítésre tellett. Jók: Salamon. Kutasi, Fükő, Boros­tyán, illetve Wochter, Fojszák, Birinyi. SALGÓTARJÁNI BÁNYÁSZ— BÉKÉSCSABA 8—0 (3—0) Salgótarján, 2000 néző. V: Somlai. Góllövők; Kovács III. (2), Kajdi (2), Básti (2 — egyet 11-esből), Szoó. Földi. A festői környezetben levő edzőpályán ezen a napon a Salgótarjáni Bányásznak minden sikerült. A fiúk egymást múlták felül és a 8 gólon kívül még 4 kapufát is rúgtak, mi bizonyítja fölényü­ket. A Békéscsaba mélyen tudá­sa alatt játszott. Jók: Kmetty, Kegye, a középpályán az első félidőben Répás, a második fél­időben Básti, a csatársorban Szoó és Kovács III. A békés­csabai csapatból senkit sem le- het/kiemelni. A Tisza Kupa állása: 1. Salgótarján 4 3 X — 13- 0 7 Z. Diósgyőr 4 S X 1 5- 4 5 3. Békéscsaba 4X12 2-10 3 4. SZEOL 4 — X 3 2- S 1 BALATON KUPA: ZTE—SZOMBATHELYI HALADÁS 2—0 (1—0) Zalaegerszeg, 5000 néző. Jv.: Laubah. Góllövők: Csepregi (38. p.), Buti (76. p.). Jók; Molnár, Tóth, Csepregi, Bogáti, ill. Hor­váth, Kereki, Halmosi. TATABANYA—KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 5—2 (2—1) Tatabánya, 1000 néző. Ve­zette: Kőrös. Góllövők: Arany (2 — egyet 11-esből), Sallói és Kőműves, illetve Túrái (2). Jók: Hernádi, Bánfi, Arany, ill. Ág- falvi, Burcsa, Kovács. (MTI) A Balatoni Kupa állása: 1. ZTE 4 3 — X 9- 4 6 2. Tatabánya 4 2 11 8- 5 S 3. Kaposv. R 4 2 — 2 8-11 4 4. Haladás 4-131-61 A Dél-alföldi Pincegazdaság gyulai pincészete (Gyula, Április 4. tér 3.) felvételre keres & takarítónőt egy A Kner Nyomda gyomai telepe felvesz fiatal férfiakat GÉPMESTER! SZAKMÁRA ATKÉPZÖSNEK Jelentkezni: Gyoma, Kossuth a, lO.Munkaügyi csoport. Férfifehérnemű-gyár békéscsabai gyára FELVÉTELRE KERES — gyermekintézmény* vezetőt óvónői képesí­téssel — óvónőt — műszerészeket — varrónőket — takarítónőket —1 segédmunkásokat, — gyakorlott gyors- és gépírót ^agy magyar siker a kajak-kenu VB-n Négy arany-, három ezüst-, öt bronzérem Belgrádban, a kajak-kenu vi- j lúgbajnokságon szombaton és ! vasárnap rendezték meg a dön- 1 tőket. Szombaton még „csak” egy i arany-, s három bronzérmet, egy negyedik és egy ötödik he­lyet szereztek a magyar csapat í tagjai, vasárnap azonban már 1 „teljes sebességre” kapcsoltak, j három első, három második és j két harmadik helyet szereztek. Az éremtáblázat így alakult: (a nemzet neve után az első sorban az arany-, a másodikban i az ezüst-, a harmadik sorban ! pedig a bomzérmek számát kö­zöljük). Szovjetunió $ 3 3 Magyarország é 3 5 NDK % 2 1 Óla szország z 1 — Lengyelország 1 3 Spanyolország 1 — 1 Norvégia 1 — — Románia — 6 2 Csehszlovákia — 1 — NSZK — 1 — Bulgária — — 2 Jugoszlávia — — 1 A Bajnokok Tornáján Bp. Honvéd —ti. Dózsa A magyar versenyzők részle­tes eredményei. Kajak egyes 1000 m. 4. Csap. Géza. Kajak kettes 1000 m. 3. Deme József, Rátkai János. Kajak négyes 1000 m. 3. Deme József, Szabó Ist­ván, Bakó Zoltán, Rátkai Já­nos. Kenu egyes 1000 m. 3. Wichmann Tamás. Kajak kettes 1000 m. Világ­bajnok: Árva Gábor, Povázsai Péter. Nők, Kajak egyes 500 m. 5. Tőzsér Ilona. Kajak kettes, Férriak. 10 000 m. Világbajnok: Szabó István, Bakó Zoltán. Kajak egyes. 500 m. Világbajnok: Csapó Géza. Kajak kettes 500 m, 4. Deme József, Rátkai János. Kajak egyes, 4x500 m váltó. Világbajnok: Magyarország (Sztanity Zoltán, Svidró József, Várhelyi Péter, Herczeg Iván). Kajak egyes 10 000 m. 7. Csapó Géza. Kajak négyes 10 000 m. 4. Magyarország (Ghiczy Csaba, Romhányi Zoltán, Vargha Csongor, Várhelyi Péter). Ke­nu egyes 500 m. 2. Darvas Mik­lós. Kajak kettes 500 m. 3. Árva Gábor, Povázsai Péter. Kajak egyes 10 000 m. 2. Szegedi Ká­roly. Kajak kettes 10 000 m. 2. ! Buday Tamás, Frey Oszkár. Nők, Kajak négyes 500 m. 3. | Magyarország (Tőzsér Ilona, Zakariás Mária, Rajnai Klára, i Pozsonyi Ágnes). . döntő A labdarúgó Bajnokok Tornáján, szombaton délután a kővetkező eredményeik születtek. A-csoport: Ü. Dózsa—Kába ETTO 4— 2 (2—0), Videoton—Ferencváros 5— 1 (1—0). B-csoport: Bp. Honvéd —Csepel 2—2 (0—2). Tizenegyes rú­gásokkal a Honvéd nyert 5—4-re. MTK-VM—Vasas 3—0 (1—0). A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Ü. Dózsa 2. Videoton 3. FTC 4. Rába ETO 3 3-8-56 3 2 19-24 3124-92 3 — 3 3-8 — B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Honvéd 2. MTK-VM 3. Vasas 4. Csepel 3 3—8-36 3 2 16-64 3 12 3-72 S — 3 6-7 — A BT-döntőjét augusztus 6-&n; szerdán, a Népstadionban rendezik meg kettős mérkőzés keretében. A harmadik helyért a Videoton az MTK-VM-el, míg elsőségért az Ü. Dózsa és a Bp. Honvéd mérkőzik. Rajtolt a labdarúgó NB n. me­zőnye. Az első forduló eredményei ezek voltak: Oroszlány—MÄV DAC 4—0, Komló—Budafoik 2—3, Szek- szárd—V. izzó 1—1, BVSC—Dorog 0—1, Szállítók—Várpalota 2—3, Bp. Spartacus—Pécs 1—3, Nagykanizsa— Dunaújváros 0—2, Bábolna—Szolnoki MTE 1—0, Nagybátony—DVSC 1-^0, Kossuth KFSE—Volán SC 1—1 1. MÁV DAC—Kossuth KFSE 1 2. Dunaújváros—Bp. Spart. 1 x 3. Várpalota—Nagybátony 1 4. Vasas Izzó—Komló x ? 5. Szóin. MTE—Oroszlány 1 x 6. Dombóvári Spartacus— Táncsics SE 1 7. Növényolaj—Pécsi VSK x 1 8. Véménd—Dunaújv. Ép. 2 x 9. Szív. MÄV—BKV Előre 1 x 10. Bauxitbánya—Bábolna törölve 11. Alumínium—Dunakeszi l 12. Bcs. TASK—Szolnoki MÁV 1 13. Borsodi B. Kazincbarcika I 14. Siófok-rPécsi BTC 2 x Pótmérkőzések fotófippjeink SAKK Megkezdődött a szarvasi mes­terjelölt sakkverseny. A har­madik forduló után az élcsoport állása a következő: Szakálas (Szarvas) 2,5, Salánki (Szentes) 2 (1), Patkó, Balatoni (mindket­tő Szarvas) 2—2, Koppányi (BVSC) 1,5 (1), Vodicska (Szarvas) 1.5 pont 15. Záhony—Leninváros 1 16. Űzd—Gyöngyös 1 A totó 31. heti telitalálata: 1 x 2 1 2 2 2x121x 11. Tizenhárom találatos szelvény egy darab van, nyereménye 651 180 forint. 13+1 találatos szelvény nincs. A 26 darab 12- es szelvényekre 16 697, a 284 darab 11-esekre 1529, a 10 ta- lálatosokra 260 forint jut szel­vényenként. Háromszoros Kiváló 4m az Autoglykol 90 koncentrált l, 2, 5, 10, 20 kg-os, valamint hordös kiszerelésben kerül forgalomba, fagyálló folyadék Gyártja: MEDIKÉMIA VEGYIPARI SZÖVETKEZET Megrendelhető; 6301 Szeged, Pf. 506 Pontos, gyors szállítás, nagy tétel es megrendelés esefén fizetési kedvezményt biztosítunk. Rajt a labdarúgó NB lil-ban Szarvasi FSSC-Gyulai SE t—1 ti—0) Gyula, 2000 néző. V: Jármai dr. (6).ESSC: Fiedler (5) — Makai (5) , Gajdos (8), Kerekes (6), Bujdozó (6), Magyar Gy. (6), Plástyik (6) (Linka, 5), Brak- szatórisz (7), Kovács (5), Jakab •(4) (B. Tóth, 6), Rozsán (5). Ed­ző: Bánáti Rezső. GY§E: Szép­laki (8) —■' Novák (4), Molnár (6) , Szabó (5) (Nagy J., 6), Otott (6), Csőke (6), Sass (4) (Petrócz- ki, 5), Búzás (5), Kádár (5), Ko- larovszky (5), Tóth (5). Edző: Himer József. A kezdés után gyászszünetet tartottak Szabó Lajosnak, a GYSE játékosa édesapjának elhunyta alkalmá­ból. Gyulai támadások közepet­te, a 10. percben szerencsés gól­lal szereztek vezetést a szarva­siak. Magyar Gy. 35 m-es sza­badrúgása a kaputól mintegy 14 m-re álló Novák fején irányt változtatott és védhetetlenül vá­gódott a bal sarokba, 1—0. (Ön­gól). Szünet után a kettős cserét végrehajtó gyulaiak remekül kezdtek és az 50. percben tet­szetős támadás végén egyenlí­tettek. Nagy J.—Kádár volt a labda útja, s a beadást Kola- rovszky a késlekedő kapus mel­lett 5 m-ről a hálóba fejelte, I—1. Feljöttek a gyulaiak, de a hajrában négy egymást kö­vető szöglet a szarvasiak fölé­nyét jelezte. Hagyományosan kemény mér­kőzést, nagy küzdelmet hozott a találkozó. Mindkét csapat vé­gig nyílt sisakkal támadott, így élvezetes csata folyt. A frissebb­nek tűnő szarvasiak kevesebbet, de veszélyesebben támadtak, a pontosztozkodás azonban meg­felel a játék képének. Fábián István Szabő Lajos SE — Orosházi MIK 2-0 (1-0) Mezőtúr, 400 néző. V: Tóth. Szabó SE: Farkas (7) — Neu­mann (7), Jancsa (7), Kirschner (5), Papp (5), Halla (5) (Lakatos II., 6), Gugyerás (7), Szalai (6), Czimák (7), Magyar (5) (Jakab, 6), Dinya (7). Edző: Bencsik Gyula. OMTK: Kekpa (7) — Kapás (5), Szabó (5), Verbőczi (5) , Kátai (6), Raffai (7). Lovas (6) , Berki (5), Szász (6), Lehocz. ki (6), Haász (5) (Zseák. 5). Ed­ző: Berta József. Az első fél­idő változatos. kiegyenlített küzdelmet hozott. A 30. percben az elalvó orosházi védők közül Szalai kiugrott, s közelről veze­tést szerzett, 1—0. Fordulás után hosszú ideig kapujához szegezte ellenfelét az OMTK. Levegőben lógott az egyenlítő gól, mégis a rutinos hazaiak ta­láltak a hálóba. Egy partdobás után nem fedezték az orosházi védők Czirnákot, aki tisztán ve­hette át a labdát és a kapuba „sétált", 2—0. Az OMTK a találkozó 90 per­céből Í0 percet támadott, s hogy vereséget szenvedett, azt csak a rutintalanság „számlájára” le­bet írni. Lehel SC-Bcs. TASK 2-2 (2-0) Jászberény, 1000 néző. V; Nagy. Lehel SC: Vasas (5) — Karkusz (7), Sárközi (7), Bér­ezési (7), Kátai (6), Kelemen (6). Urbán (7), Lukácsi (7), Bacher (6) (Marczis, —), Gergely (7), Kupcsok (6). Edző: Bíró István. TASK: Gulyás (6) — Harmati '(1), Gaál (7), Laczó (7), Kiss (6), Lengyel (7), Zahorán (7). Soós (7), Varga M. (5) (Varga B., —), Rétlaki (6), Kuti II (6). Edző; Mitykó András. Kez­dés után enyhe csabai mezőny­fölény alakult ki. de a 7. perc hazai gólt hozott. A hátráló TASK-védők mellett Urban a jobb sarokba gurított, 1—0. A gól a csabai csapatot nem tör­te le. Tervszerűen játszottak, több gólhelyzetet teremtettek, de a csatárok sorra elhibázták azokat. A 42. percben Gulyás kapukirúgását a partjelző úgy ítélte meg, hogy a kapus kilé­pett a 16-oson kívülre. A já­tékvezető szabadrúgást ítélt és Kátai a sprfal mellett, Gulyást becsapva, a kapu közepébe lőtte a második gólt, 2—0. Szünet után, az 52. percben Zahorán remekül ugratta ki Rétlakit, aki szépített, 2—1. Beszorultak a hazaiak, de az egyenlítés csak a 78. percben sikerült Ekkor Lengyel legurítását Za­horán 20 m-ről a bal felső sa­rokba vágta, 3—2. A tervszerűen játszó csabai csapat csak azért nem hozta el a jó játékerőt' képviselő Lehel otthonából mind a két pontot, mert a csatárok nem tudták kihasználni a kínálkozó gól­szerzési lehetőségeket. . További eredmények: Szol­noki MÁV—Hódmezővásárhelyi MSE 3—2, Fővárosi Sütőipar— Jánoshalma 1—2, ÉPGÉP—Sze­gedi Dózsa 1—4. ÉGSZÖV ME- DOSZ—Erzsébeti SMTK 4—1. ’Szegedi VSE—Kalocsai VTSK 5—1, Kecskeméti TE—Láng Va­sas 3—0, Tisza Cipő SE (Mart­fű)—Kecskeméti SC 1—0. Csók a stadionban, illetőleg így ünnepeltek a GYSE játékosai a Szarvasi FSSC elleni mérkőzésen, Kolarovszky egyenlítő gólja után. A kép bal szélén Kádár és Otott ölelkezik, Búzás felemelt karral fut feléjük, a jobb oldalon pedig Novák csó­kolja a góllövő Kolarovszky homlokát, köztük takarva Tóth (Fotó: Béla Ottó) RÖVIDEN kosárlabda. Vígéban a n6i ifjú­sági kosárlabda Európa-bajnokságon \ a magyar csapat második mérkőzé­sen is győzött: 73:46 arányban Ize ra«9 dien. Birkózás. Szombathelyen 11 egye­sület 90 versenyzőjének részvéte­lével került megrendezésre — har­madik alkalommal — a szabadfo­gású Savaria Kúp6 első osztálya verseny. A kupát hatalmas küzde­lem után a Bp. Honvéd nyerte 19 ponttal, a, Csepel SC 1«, 3. DVTK ia. Kézilabda. Nemzetközi férfitor­nán Székesfehérvárott: SC Leipzig— Tatabánya 27—21, Szondy—Gwardia Opole 20—18. Az első helyen a Szondy együttese végzett.