Békés Megyei Népújság, 1975. március (30. évfolyam, 51-76. szám)

1975-03-18 / 65. szám

Az NB Ill-ban: A Gyulai SE legyőzte a feljutásra pályázó Kecskeméti SC-t Megyei labdarúgó-mérleg Gyulai SE—Kecskeméti SC 2-0 (0 -0) Gyula, lloo nM, labdarúgás. V: Tompa (9). GYSE: Széplaki (7) — Somos (5), Molnár (8), Szabó (6), Otott (5) — Novak (5) (Szatmári, —), Csőké (6), Cserháti (5), Tóth (6) (Nagy, —•), Kádár (7), Búzás (6). Edző: Himer József. KSC: Gór (6) — Kecskés (5), Kuruesai (5) (Sze­gő, —Diószegi (6), Herbály (4) — Pasek (6), Oskoláé (5), Losoncai (4) (Simon, —), Szabó (3), Ónodi (6), Kókai (7). Edző: Bányai Nán­dor, Már az első percekben mind­két csapat lőhetett volna "gólt, de a kapusok Jól védtek. Az első félidő váltakozó támadásokkal telt tó. A kecskemétiek valamivel többet kez­deményeztek, Széplaki több alka­lommal Is ügyesen védett. A második félidőben a hazaiak vették át az irányítást. Az 54. perc-' ben Kádár ritkán látható, mintegy 20 m-ről lőtt kapásgöllal szerzett vezetést, 1—0. Búzás, majd Tóth alakítása kapott tapsot. Állandó­sult a gyulaiak fölénye, a vendé­gek kapkodva, játszottak. A félidő közepe táján növelte előnyét a GYSE: Csőke remek beadását az előrevetődő Tóth közelről a bálóba Éejelte, 2—ő. Élvezetes mérkőzésen harcolta U az értékes győzelmet a Gyulai SE. Szünet utáni játékával erre teljes mértékben rá is szolgált. Fábián István Szeged' Dézsa-Szarvasi FSSC 2-—I (1-0) Szeged, TOO néző, labdarúgás. V: Bállá (7). Dózsa; Újhelyi (6) — Ződi (6), Emődi (7), Németh (5>. Csanádi (6) — Pikó (8), ökrös (5), Csömör (7), Csömör (7), veress (5), Nyári (6). Edző: Zallár Andor. FSSC: Pocsai (7) — Kerekes («), Gajdos (6), Lancsa (*> — Magyar Gy. (6), Unka (6) — Filyó (4) (Ma­kai, a. Magyar T. (5), Plástyik (6), Kitulják (4), B. Tóth (5). Edző: Bánáti Rezső. A 36. percben Pikó kapu elé lőtt labdáját Nyári közel­ről védhetetlenül a jobb alsó sa­rokba lőtte, 1—ot. A 42. percben Plástyik került nagy helyzetbe, de közeli, erős lövését Újhelyi bra­vúrral, kiütötte,* Fordulás után, a 47. percben Csömör mántegy 7 m-ről óriási gólt lőtt, í—0. Negyedóra elteltével feljött a vendégcsapat. Az 56. perc­ben Kerékes labdáját védte Újhe­lyi. A 75. percben Makai lövése a felső kapufán csattant. A 80. percben Unka mintegy » m-ről lövésre szánta el magát és lövése a bal felső sarokban kötött ki, ü—L Végig Srwmos. helyenként ezfnvo­nalas találkozót vívott a két csa­pat. A helyzetek alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. Gyürkl Ernő Bcs. TASK—Kiskunhalas 1-0 (0-0) Békéscsaba, 808 néző, labdarúgás, V: Tóth U (8). TASK- Gulyás (7) — Hancsák (7), Gaál (8), Laczó (8), Kiss (7) — Bunda (8), Zahorán (7), Kúti I. (6) (Hajas, —) — Varga M. (7), Varga B. (6) (Perei, —), Soós (8). Edző: Lós József. Kiskun­halas: Dömény (6) — Juhász (6), Tóth (7), Kocsis (8), Gulyás (6) — Csáki (6), Szőke (61 (Maczkó, —) — Mészáros (7), Karsai (8), Tápai (3> (Nagy, —), Oláh (7). Edző: Zag József. Szögletarány: 10* (6:3), a TASK javára. A 10. percben Var­ga M. beadását Varga B. két lé­pésről a léc fölé küldte! Tíz pere múlva Varga M. erős, lapos lövése — túljutott a kapuson, majd — Tóth lábáról kipattant a mezőny­be. A félidő befejezése előtt Bunda beadását Kúti L pontosan Dömény kezébe fejelte. A 88. percben Za­horán nagy erejű lapos lövése a vetődő kapus hasa alatt elcsúszva Jutott az alapvonalon túlra. Három perccel később Soóst buktatták a kaputól 20 m-re. A szabadrúgást Zahorán a sorfal fölött ügyesen emelte a fedezetlenül hagyott Soőshoz, aki 8 m-ről — élesen lőtt a kapu- jobb alsó sarkába, 1—0. A hajrában nagy nyomás nehezedett a hazai kapura, több veszélyes helyzetet teremtettek a halasiak, az eredmény azonban már nem változott. Színvonalas, küzdelmes mérkőzés. Az első játékrészben — az új ösz- szetételű csabai együttes jól moz­gott, de több, nagy helyzetet ha­gyott kihasználatlanul. Fordulás után — a gólig — még a hazaiak voltak a kezdeményezők. Ezután « lelkes vendégek kerültek fölény­be, s nehézzé tették a csabaiak győzelmét. Uhrln János Mezökovácsházi MEDOSZ A megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokSdg első fordulójában a Me- zókovacsaázi MEoüSZ négy győze­lemmel, öt döntetlennel és hat ve­reséggel, 16—zo-as goikülönDseggel és íz ponttal a 13. heiyen végzett, Az egyesület vezetői, a kovács­házi szurkolok a középmezőnybe várták csapatukat, így az elért ered­mény csalódást okozott A gyenge szereplés okát abban látják, hogy a csatársor körülményesen, tervsze- rütlenül játszott a mérkőzések több­ségén. Sajnos, nem sikerült a kö­zéppályások stabilizálása sem, több­ször változott az összeállítás ebben a sorban. Az edző a védelem had­rendjét is gyakran kényszerült megváltoztatni. Az alapozás idősza­kában megfelelő volt az összhang, az edzések látogatottsága. Később azonban problémák jelentkeztek egyeseknél ezen a téren is. Ked­vezőtlenül hatott az is, hogy Má­kos 1. és Deák bevonult, Mákos II. és Pálinkás az NDK-ba ment dol­gozni, Gubuc és Oncsó visszavo­nultak. Ezért nem sikerült kialakí­tani ütőképes csapatot a szezon so­rán, amit az is bizonyít, hogy 23- an szerepeltek a csapatban. Érdekesség, hogy az együttes vi­déken hasonló teljesítmenyre volt képes, mint hazai környezetben, sőt Szeghalmon, Mezőhegyesen és Békésen nemcsak eredményesen, hanem jól is játszott a kovácsházi, gárda. / A házi góllövőlistán Varga B. áll az élen négy góllal, őt Herjeczki követi három góllal. (Az is figyelem­re méltó, hogy a középpályások csaknem annyi gólt lőttek, mint a csatárok.) A hamarosan kezdődő tavaszi idényben eredményesebb szereplést várnak Mezőkovácsházán. A tabel­lán legalább három hellyel szeret­nének előbbre lépni. A 24 tagú ke­ret a tavalyi játékosállományhoz képest néhány ifjúsági játékossal bővült, velük szeretné Budázsík. Tibor edző felfrissíteni a csapatot. (Tóth ZoltánJ. Oh. MEDOSZ Az Orosházi MEDOSZ így fejezi*, be az elmúlt szezont a megyei L osztályú bajnokságban: 6. Oh. MEDOSZ IS S S 5 31—30 IS A gárda az előző bajnoksághoz képest jelentősen változott. Katonai bevonulás, visszavonulás, tovább­tanulás miatt kilencen távoztak a csapattól. Helyükre fiatalok kerül­tek. Így az őszi szezon a csapatépítés jegyében telt el a felnőtt, az ifjú­sági és a serdülő csapatnál egyaránt. Ennek eredményei biztatóak, ami annak is köszönhető, hogy az oros­házi mezőgazdasági szakközépiskola tanárai támogatói voltak a szak­osztálynak. A 20 éves átlagéletkorú gárda megállta helyét a volt NB IXI-as csapatokkal megerősített bajnokság­ban is és idegenben egyedül a Dózsa SE-tői szenvedett vereséget. A leg­jobb teljesítményt is éppen ilyen csapat, a Bcs. Agyagipar ellen nyúj­tották az orosháziak, hisz Békéscsa­bán nyertek ellenük, 4—2-re. Minden mérkőzésen étem szere­peltek ősszel. Hosszabb Ideig sérü­léssel bajlódott két kulcsjátékos, Öllé és Öze. A 31 rúgott gólon heten osztoz­tak. A legjobbak: Kovács, Poclma- niczki 7—", Harmati 5 gól. Az edző naplójában Hemző, Lovas és Har­mati nyújtott* * legjobb átlagtelje­sítményt. * Most emelték a mércét: a bajnok- Sák befejeztével a 3—5. helyen sze­retnének végezni. A MEZŐGÉP orosházi gyáregységének csapata ta­vasszal jó mérkőzésekkel szeretné „meglepni*: lelkes közönségét. Tud­ják, hogy ez csak akkor válhat való­ra, ha az edzéseken nagy gondot fordítanak az erőnléti, a taktikai képzésre, a mérkőzéseken pedig mindig lelkesen küzdenek. (Szabó Lajosj. Sarkad! Kinizsi Az NB m átszervezése mis« • Sarkad! Kinizsi tavaly a megyei L osztályába került, A eukorgyári gárdánál ezzel egyidejűleg időszerű­vé vált a fiatalítás, de átszervezték a vezetést is. A korábbi edző, Burás István lett a technikai vezető, az edzői teendők ellátásával pedig Juhász Istvánt bízták meg. — A bajnokság színvonala maga­sabb, mint azt vártuk — mondotta Molnár Gergely szakosztályvezető. Ez a magyarázata annak, hogy a fiatalok számára helyenként nagy feladatot jelentett helytállni. A csa­pat jó része három műszakban dol­gozik, s ez gyakran érezhető volt pályán nyújtott teljesítményükön is. A cukorgyáriakat minden ellenfél egyaránt nehéz feladat elé állította. Hátráltatta a munkát Po^pjevich ás Erdélyi visszavonulása, Tokai ka­tonai bevonulása, valamint Búzás és Szatmári távozása is. Annak viszont örülnek, hogy Bakucz, Sajti, Kiss, Szabó K. és Kovács Gy. a fiatalok „képviselői”, mérkőzésről mérk,V zésre javultak és további fejlődés várható tőlük. Mindezt figyelembe véve, az elért 8. helyezéssel (15 mérkőzésen három győzelem, 8 döntetlen, 4 vereség, 22—18-as gólkülönbség, 14 pont), elégedettek Sarkadon. A Kinizsi házi góllövőlistái a: Molnár 7, Lovassy 5, Búzás 3, Kiss 3, Kiss, Tokai 2-*2, Bakucz, Sopro- nyi, Gurzó 1—1 gőL Fiatal elnök az uirífi kiüli álén Totótippleink 1. Lazio—Roma 1 2. Cagliari—Napoli x 1 3. Milan—Torino 1 4. Temana—Bologna x 2 5. Budafok—Volán x 2 6. Bp. Spart.—MÁV DAC x 7. FÖSPED—Dunaújváros 1 8. ÉRDÉRT—Pécsi VSK x 1 9. Verném!—BKV Előre 2 x 10. Lőrinci Fonó—BVSC 2 x 11. III. kér. TTVE— Táncsics SE í 12. Dunakeszi—Vác 1 13. Arezzo—Verona x 2 Pótmérkőzések 14. Atalanta—Avellino 1 15. Catanzaro—Perugia x 16. Taranto—Fogia x A totó 11. heti telitalálata: lxxxlxll2121xx. 13 találatos szelvény 5 \ darab van, nyereményük egyenként 211391 forint. Ezek közül 13 plusz 1 találatos 3 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 341 879 Ft. A 193 darab 12-esre 3651, a 2503 darab 11-esre 282, a 18 219 darab 10 találatos szelvényre egyenként 58 forint nyeremény jut. ms messzi ?iárciu$ iá, Nemrégiben tartotta meg beszá­moló közgyűlését a községi párt- bizottság tanácskozótermében az EndrŐdi Spartacus Sportkör. Az elnökségben helyet foglalt Kenye­res István, a községi pártbizottság titkára, Szilágyi Imre, a nagyköz­ségi tanács vb-elnöke, Nyári Mi­hály sportfelügyelő. Farkasinszkl Ambrus megnyitója után Dávid Mátyás, az egyesület megbízott el­nöke 115 sportember előtt számolt be az SK elmúlt évi tevékenységé­ről és az idei feladatokról. Beveze­tőjében hangsúlyozta, hogy a Spar­tacus SK a párttal és a tanáccsal szorosan együttműködve, 1974-ben is arra törekedett, hogy a leg­messzebbmenőkig biztosítsa tagjai­nak versenyzési, testedzési lehető­ségét és minél nagyobb elismerést vívjon ki a község színeinek. A szakosztályok munkájának ér­tékelésénél elősorban a labdarúgók­ról szólt elismerően. Az Erdei Fe­renc edző vezette lelkes kollek­tíva a megyei 33, osztályú bajnok­ságban listavezetőként zárta az Őszi szezont. A 13 mérkőzésből 10-et megnyert, 3 alkalommal döntetle­nül játszott, gólkülönbsége 43—14, s ami külön dicséretes: veretlen ma­radt. Az ifik azonban nem követ­ték a felnőttek példáját, csak a 10. helyet tudták, megszerezni. Dávid Mátyás elismerően szólott a kézilabdád lányokról. A megyei I I. osztályban szereplő felnőtt csa­pat míg az ifik a 9. helyet vív- » ták ki. Viszont... a férfiak a vára­kozás alatt szerepeltek. Többszöri ki nem állás miatt kizárták őket a II. osztályú bajnokságból. A versenysport mellett a tömeg­sport egyre erőteljesebben bonta­kozott ki — állapította meg az elő­adó. — Ez pedig az alapszervezeti KISZ-fiatalok érdeklődésének, akti­vitásának tudható be. A vitában Balogh Elek, Gácsi Vince, Kovács Béla, Tímár József és Nyári Mihály mondotta el vé­leményét. A közgyűlés meghatározta az 1075. évi főbb feladatokat is. Ezek közül néhány: emelni kell a veze­tés színvonalát, javítani az agitá- cióg és propagandamunkát, gyorsí­tani kell az utánpótlás nevelését. Szükség van a tömegsport további szélesítésére, az utánpótlás erőtel­jesebb nevelésére. Sor került az új tisztségviselők megválasztására is. A klub elnöke az a Bacsa Zoltán lett, aki két év­vel ezelőtt még a zöld gyepen ker­gette a labdát. Jó néhány „friss erő’* is bekapcsolódik az egyesület vezetésébe. A közgyűlés résztvevői arra kér­ték a vezetőket: tekintsék szív­ügyüknek EndrŐd sportéletének to­vábbfejlesztését, támogassák a fia­talok ez irányú törekvéseit. Biztosra vesszük, a Spartacus SK újonnan megválasztott vezetői — megfelelnek a tagság bizalmának! (Sz. Ami & további terveket Elleti, er­ről a következőket mondta Burás István: — Nincsenek bajnoki esé­lyeink és tavasszal tovább szeret­nénk fiatalítani és építeni a jövő csapatát^ mmmm Blagojevgrad. Magyarország Ifjú­sági labdarúgó-válogatottja vasár­nap, Bulgária csapatával első selej­tezőjét játszotta az UEFA-torna 16-os döntőjébe jutásért. A talál­kozón a magyar fiatalok 1—0-ra győztek. A visszavágó március 26- ón lesz az Üllői úti pályán. Luxemburg. Havas, nehéz talajú pályán játszották 1« az Ausztria— Luxemburg EB-selejtező labdarúgó- mérkőzést, amelyen az osztrákok 2—1-re nyertek. Asztalitenisz. Színvonalas döntő­ket hozott az országos asztalitenisz­bajnokság vasárnapi fináléja. A döntők eredményei. Férfi egyes: J&nyer—Gergely 3:i (17, -—16, 19, 17). Női egyes: Kisházi—Lo taller 3:1 (1«, —18, 15, 19). Férfi páros: Jónyer, Gergely—Geleznay, Pap p 3» (15, 18, 15). Női páros: Magos, Lotaller-Kisházi, Galambos 3:0. (16> H, 21). Vegyespáros: Jónyer, Ma- gos-Guttmayer, Szendi 3:6 (13, 19, A magyar asztalitenisz-válogatott csütörtökön Miskolcon Európa lága mérkőzést játszik Csehszlovákia i csapatával* Labdarúgó­tabellák NB I A 18. forduló eredményei: Salgó­tarján—Vasas 4—2 (3—l)j Rába ETO —FTC a—1 (0—0), U. Dózsa—Hala­dás VSE 2—1 (0—0), Bp. Honvéd- Tatabánya 2—1 (1—0), Videoton—■ ZTE 1—0 (0—0), Békéscsaba—PM.SC 1—1 (1—1). Csepel—Diósgyőr 1—4 (l-«r). AZ NB I AULA S A 1. Ü. Dózsa 18 15 2 1 49-18 32 2. Bp. Honvéd 18 13 4 1 38-12 30 3. FTC 17 7 7 3 31-17 21 4. Videoton 18 6 7 5 21-26 19 5. Csepel 11 7 4 6 24-19 18 S. Bába ETO 18 8 2 8 30-27 18 7. ZTE 18 8 2 8 19-21 18 8. DVTK 18 6 5 7 22-26 17 9. PMSC 18 5 6 7 21-29 1« 10. MTK-VM 17 4 6 7 19-23 14 11, Békéscsaba T8 4 5 9 20-27 13 12. Tatabánya 18 4 5 9 12-21 13 13. Salgótarján 18 4 5 9 20-31 13 14. Vasas 18 5 3 10 23-36 13 15. Haladás 17 4 3 10 16-32 11 NB n * A 23. forduló eredményei: Duna­újvárosi Kohász—Kossuth KFSE 1—o (0—0), Budafoki MTE—Nagy- kanizsai Olajbányász 1—1 (0—0), Ganz-MAVAG—Bp. Spartacus S—1 (2—0), Várpalotai Bányász—-Szegedi EOG S—o (2—0), Oroszlány—Ózd 1—0 (0—<f>, Volán SC—Egn Dózsa 2—1 (1—0), Szolnoki MTE—Kaposvári Ráicóczi 2—0 (1—0), MÁV DAC— Dorog 4—0 (1—0), FÖSPED Szállítóit —Szekszárdi Dózsa 1—-1 (1—0), Deb­receni VSC—Komlói Bányász 1—1 (0-0). AZ NB a aixasa 2. SZEOL. 22 13 4 5 40-24 30 2. Volán 22 12 3 7 36-25 27 3. K. Rákóczi 22 10 5 7 32-21 25 4. M. DAC 22 7 11 4 31-20 25 5. Komló 22 8 9 5 24-22 25 6. Oroszlány 22 6 11 5 20-23 23 7. Szekszárd 22 8 7 7 31-37 23 8. Spartacus: 22 7 8 7 35-32 22 9. Várpalota 22 8 6 8 29-26 22 10. SZMTE 22 8 6 8 26-24 22 11. K. KFSE 22 8 6 8 24-27 22 12. Dorog 22 7 8 7 21-Ä5 22 13. Kanizsa 22 7 7 8 36-$3 21 14. Budafok 22 7 7 8 30-28 21 15. Dunaújváros 22 7 7 8 29-32 21 16. DVSC 22 7 6 9 29-29 20 17. FÖSPED 22 8 4 10 27-38 20 18. Ganz-Me 22 5 9 8 20-23 19 19. özd 22 5 6 11 20-35 1« 20. Eger 22 5 4 13 20-36 14 NB m délkeleti csoport A 22. forduló eredményei: Szol­noki MÁV—Kecskeméti TE 3—1 a—0), Ceglédi VSE—Láng Vasas 2—1 (1—a), Erzsébeti Spartacus MTK—Vasas Izzó 8—2 (2—1), Békés­csabai Tanács Agyagipari SK—Kis­kunhalasi MEDOSZ 1—0 (0—0), Szabó Lajos SE—ÉGSZ ÖV MEDOSZ 0—0, Jánoshalmi Spartacus—Kilián FSE 2—1 (1—1), Gyulai SE—Kecs­keméti SC 2-0 (0-0), Szegedi VSE —EPGEP l—0 (0—0), Szegedi Dó­zsa—Szarvasi FSSC 2—1 (1—0), Me­ződ SE—KELTEX 0—0. a bajnokság Állasa 1. Izzó 22 15 6 1 50-11 36 2. Szolnoki MÁV 22 16 2 4 53 20 34 3. KSC 22 12 6 4 32-16 30 4. Szarvas 22 11 5 6 39-29 27 5. SZVSE 22 11 5 6 34-24 27 6. KTE 22 8 9 5 37-31 25 7. BTASK 22 12 1 9 42-38 25 8. EPGEP 22 9 7 6 36-32 25 9. EGSZÖV 22 8 6 8 37-32 22 10. Szabó SE 22 8 6 8 26-27 22 11. Jánoshalma 22 8 5 9 27-26 21 12. Sz. Dózsa 22 9 2 11 37-26 20 13. Láng 22 9 2 11 31-33 20 14. KELTEX 22 6 7 9 29-36 19 15. Cegléd 22 4 10 8 31-42 18 16. ESMTK 22 7 3 12 35-44 17 17. K.-halas 22 5 7 10 21-37 17 18. Gyula 22 6 3 13 27-54 15 19. Mező« 22 4 6 12 10-35 14 20. Kilián 22 2 2 18 17-58 « Jegyelővétel A nagy. érdeklődésre való tekin­tettel — és hogy a torlódásokat a jegypénztároknál elkerüljék —■ megkezdte a Bcs. Előre Spartacus a szombati, Újpesti Dózsa elleni labdarúgó-mérkőzés jegyeinek áru­sítását. A szurkolók — már csak állóhe­ly! belépőiket — a klub Kórház utca 6. szám alatti székházában és a Kossuth tért simon-trafikban válthatják meg. Szombaton délután egyébként ki- nyitják a ligeti, teniszpályák felőli kaput Ss, Így az ülőhely! bérlete­sek gyorsabban elfoglalhatják he- lytUHt.