Békés Megyei Népújság, 1974. augusztus (29. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-08 / 184. szám

As első siker a legjobbak között» Bcs. Előre Spartacus—Salgótarjáni BTC 2-1 (0—0) A labdarugó Tisza Kupa dön-| tőjének visszavágó mérkőzése, J Salgótarján, 5000 néző. V: Petri. | Előre Spartacus: Tóth—Kvasz, láza, Vágási, Paróczai — Len- gyei, Kerekes, Pogács — Ziel- J bauer, Németh, Királyvári. Ed- j ző: Babolcsay György. SBTC: í Szőke—Gecse, Kovács J., Var­ga, Vertig — Horváth, Répás, Báti — Szoó, Kajdi, Dudás. Ed­ző: Dávid Róbert. Csere: Zielbauer helyett Ko­vács, Lengyel helyett Pásztor, a szünetben, Horváth helyett Mar­osok, Répás helyett Berindán, a 61 percben. A kezdés előtt egyperces gyászszünetet tartottak a csapa­tok az elhunyt, kitűnő SBTC labdarúgó, Zsédely Sándor em­lékére. Az első harminc perc nem ho­zott említésre méltó eseményt. A hazai csapat mezőnyíölényben játszott, míg a csabaiak ügye­A Vasas nyerte a Bajnokok Tornáját A Népstadionban játszották le ioedéem este a Bajnoäcoifc tornájának heflyoeztó mérkőzéseit. A döntőben a Vasas — tzsd, Möl­ler» Várad! góljaival 3—1 (1—ö)-ra nyert a Videoton eilen. A fehérvá­riak gólját Nagy H szerezte. A 3. helyért vívott találkozón a Csepel 1—0 <1—0)-ra győzte le Csor­dás góljával a Honvédet. További kupa-eredmények. Tisza Kupa. A 3. helyért. Első mérkőzé­sen. VM Egyetértés—-Diósgyőr 2—í <1—1). Balaton Kupa. Első mérkő­zések. Az 1—2. helyért. Tatabánya Zalaegerszeg 2—1 (1—1). A S. he­lyért. Haladás VSE—Pécsi MSC 4—2 (2-«9. Tűramotorosok figyelmébe A békéscsabai túraimotoros M-tib augusztus 11-én, vasárnap, a pós- telekl erdőben 11 érakor ügyessé­gi, valamint mlni-cross versenyt rendez, amelyen részt vesznek a hódmezővásárhelyiek is. A ver­seny az augusztus 13—18—20-án, Csongrádi® sorra kerülő nemzet­közi motoros találkozóra való fel­készülést szolgálja. A versenyre a helyszínein nevezhetnek a motorosok. Előkészületi mérkőzések Bcs. Agyagipar—Bcs. Előre Spar­tacus H. 1—1 (1—0), Bessenyei u. 2 (W0 néző. V: Molnár. AMTE: OobrovolsZid (Stóber)—Szaífián, Ko- larovisrkl, Patai, Daczó, Kuti X, Domokos (Kávási), Tímár (Arató), Kétleki, Kuti n, Karadi. Edző: iVütykó János. Előre Sp. í Győrfi, (Machlik)—Harmati, Szarvas (Né­meti), Zsömbörgi (Sípos), Jegyi­nyák (Papp), Kvasz, Gulyás, Moós, Szlávik (Ravasz), Hódi, Dinya. Ed­ző: Szita László. Góllövő: Rétla­ki, UL Hódi. sen tartották a labdát. A 40. percben Répás 20 m-ről nagy bombát küldött Tóth kapujára, a labda elakadt a védőkben a gólvonal előtt, végül Láza fel­szabadított. Szünet után már hamisítatlan kupaküzdelmet láthattak a né­zők. Felgyorsult, változatos lett a játék és felváltva foroglak ve­szélyben a kapuk. Az első hely­zet az 50. percben Pogács előtt alakult ki, ő azonban lövés he­lyett az átadást választotta és a védők felszabadítottak. A má­sik oldalon Szoó már csak Tóthtal állt szemben, de a csa­bai kapus merész vetődéssel hárított. A 72. percben Kajdi hagyott ki helyzetet, majd Mar­osok kapufát lőtt. A 75. percben Dudás labdá­ját Szoó a védők között a hálóba lőtte, 1—0, az SBTC javára. Már mindenki elkönyvelte a hazai győzelmet, amikor rákap­csolt a Békéscsaba és a hazai közönség némán figyelte a haj­rá fejleményeit A 80. percben a tarján! gólvonalról vágták ki a labdát a védők, s a kaputól 14 m-re álló Pogács a bal sarokba bombázott. A gólt — a játékve­zető nem adta meg. A 84. percben ismét a kitű­nően mozgó Pogács elé ke­rült a labda, aki 14 m-ről, a balösszekötő helyéről óri­ási gólt lőtt Szőke kapujá­nak bal felső sarkába. 1—1. Méig jóformán fel sem ocsúd­tak a tarjániák, amikor a 38. percben, mintaszerű Előre Spar- tacus-támadás végén, eldőlt a Tisza Kupa sorsa. Királyvári remek labdával ugratta ki a bal oldalon Po- gácsot, aki az alapvonalig futott és a támadást kísérő Kovács elé játszott. Kovács nagy nyugalommal, laposan bevágta a labdát a bálóba, 2—1. Nagy volt az öröm a játékté­ren. egymást ölelték a Hla-fehér játékosok, és amikor Petri a mérkőzés végét jelezte, a sport­szerű tarjám közönség nagy tapssal köszöntötte az NB I. újoncát, a Tisza Kupa győzte­sét. az Előre Spartacus*. Felsorakoztak a csapatok — s a helyükön maradt szurkolók előtt — az MLSZ képviseletében Tóth József adta ált a ücupát a csabaiaknak. Váratlan, de teljesen megér­demelt győzelmet aratott a döntő visszavágóján a Békés­csaba. Az SBTC többet táma­dott, több helyzete is volt — Gyomdn: Késilabda* játékvesetői tovább képsen A Béfcéts megyei Kózilacxte Seműc­szöveteég játékvezető bizottsága augusztus 9—’10-én tartja meg Gyo­mban, a gimnázium kollégiumában szokásos továbbképzését. A tog­lallikiozáso'k augusztus 9-én reggel 8 órakor kezdődnek, az előadókat a Magyar Kézilabda Szakszövetség játékvezető bizottsága, illetve a megyei JB biztosítja. a futbafflt azonban góllra játsz- szák! Az Előre Spartacus ez­úttal is — akárcsak a VM Egyetértés ellen — a második félidőben játszott jobban. A li­la-fehéreknek 0—1 után is volt erejük újítani — és a maguk javára fordítani a találkozót! A kapagyőzelem az első si­ker — a legjobbak között. Jók: Pogács (a mezőny leg­jobbja), Tóth, Németh, Lá­za, Kovács, Hl. Básti, Szoó. Szokács László Balaton Kupa A labdarúgó Balaton Kupa dön­tőjének eredményei. Visszavágó mérkőzéseik. Döntő: Tatabánya— Zalaegereaegi TE 1—1 (1—1). Az első találkozón: Tatabánya— ZTE 2—1. A 3—i helyért: Pécsi MSC— Haladás VSE 6—B (B—1). Az első mérkőzésen: Haladás VSE—PMSC 4—2. A Balaton Kupa végeredménye: 1. Tatabánya, 3. ZTE, 3. FMSC, 4. Haladás VSE. A Tisza Kupáért. A 3—*. helyért: Diósgyőri VTK—VM Egyetértés 5—3 (4—0). Az első mérkőzésen: DVTK —VM Egyetértés 4—2. A Tisza Kupa végeredménye: 1. Békéscsabai Előre Spartacus, 2. Salgótarján, a DVTK, A VM Egyet­értés, A Felszabadulási Labdarúgó Kupáért SZEOL—SZARVASI FSSC 5—2 (í—1) Szarvas, 300 néző. V: Bállá Gy. SZEOL; Nagy (Bencze) — Hevesi, Bánfalvi dr„ Varga, Kádár, Mészár, Hojszák, Birinyi, Szeghalmi, Antal, Janeá. Edző: Kontha Károly. FSSC: Bocsa! — Magyar I., Magyar H„ Danes», Kerekes, Plástyüt, Lan­ka, Makai (Szeljak), B. Tóth (Nagy M.), Magyar Hl., Orovecz. Edző: Bánáti Rezső. Jobb csatár-játékával megérdemelten nyert a SZKOD. Az eredmény azonban szorosabb is le­hetett volna, mivel a vendégek 1-2 gólja védelmi hibából esett. G: Antal 4, Mészár, ül. Magyar III. 2. jók: Nagy, Szeghalmi, Antal, ül. Magyar II.» Dancsa, Magyar m. Csabai Fái GYULAI SE—SZEGEDI VSE 2-1 (1-1) Gyula, 300 néző. V: Sizávó. GYSE: Szerb — Somos, Fábián, Otott, Ök­rös (Túri), Szatmári, Szabó, Cser­háti (Hegedűs), Nagy, Tóth, Sass. Edző: Vasvári Péter. SZVSE: Bó- j lya — Bolgár (Cziben), Terhes, Ti- | hanyi, Tímár, Kon-.játi, Róth (Ta- j kó), Tóth, Sándor, Herold, Kovács. I Edző: Rábai László. Már az első j percben gólt lőtt a szegedi csapat, i Tóth 16 m-ről küldött szabadrú­gását Szerb elnézte, O—l. A 35. percben egy bal oldali beadást Tóth lőtt a szegedi kapuba, 1—1. A második félidőben nagy mezőnyfö- Xényt harcolt ki a gyulai csapat. A győztes gólt Sassnak sikerült megszereznie — a tétovázó szegedi védők mellett, 2—1. Jók: Somos, Fábián, Szatmári, Nagy, ül. Terhes, Pilianyi, Herold. Béla Ottó Dózsa SE—Szentesi Kinizsi 1—1 (1—0), Orosháza, 50 néző. V: Ál- dorfai: Dózsa: Pelyva-^Raffai, Sza­bó, Verbőczö, Csizmadia, Halász, Timár, Nemes, Berki, Kurilla, Ele­ment. Edző: Fóbián György. A má­sodik félidőben Kun, Csontos), Ka­pás, Nász, Kovács, Szász is szóhoz jutott. G: Element, ill. Erita. Mind­két félidőben a Dózsa irányított, de csatárai' több helyzetet hagytak ki. A Dózsa SE eddigi edzőmérkő- zéseinek eredményei a következők voltaik: Oh. Üveggyár 2—0, Csór­ván 0—<1, Szarvasi FSSC 1—1, Sze-. @rúí Dózsa a—öt A GYULAI MEGYEI KÓRHÁZ igazgató-főorvosa | felvételre keres — egészségügyi szakközépiskolát végzetteket segédápolónői munkakörbe. Munka melletti szakképesítés megszerzésé­nek lehetősége biztosított. — 3 éves munka melletti általános ápolónői tanfolyamra érettségivel, illetve 8 általános iskolai végzettséggel ren­delkezőket 18—30 éves korig. Bérezés megegyezés szerint. Jelentkezés, a személyzeti vezetőnél. ___________________ I S portlövészeink a Viharsarok Kupáért és a Vidék Bajnoka címért versenyeztek szerzett a légpuska 40 lövéses, Sportlövészeinket még a meleg nyári napok sem tartják vissza attól, hogy a lőállásba álljanak. A Viharsarok Kupán, amelyet az MHSZ békéscsabai városi lö­vészklub rendezett Szeged, Kecskemét, Mezőtúr, Hódmező­vásárhely, Gyula és a rendezők versenyzői — 126 számot lőttek le. A Viharsarok Kupát a házi­gazdák nyerték nagy pontelőny- myel. Az egyéni eredmények ezek voltak: Kisöbű sportpuska 2x20 ösz- szetett, férfi: 1. Duszka (Békés­csabai VLK) 534, 2. Rontó (Bcs.) 532, 3. Fodor (Szegedi VLK) 530. Standardpuska 3x20 összetett, juniorok: 1. Mokos (Bcs.) 539, 2. Novak ■ (Kecskemét) 523, 3. Hajdú (Gyula) 522. Standard­puska 3x20 összetett, nők: 1. Papp (Szeged) 519, 2. Nagyné (Kecskemét) 498, 3. Zetkő (Kecs­kemét) 495. Standardpisztoly 30-f-30 lövés, nők: 1. Rattai j (Bcs.) 539, 2. Oláh (Bcs.) 534, 3. Pozsonyi (Szeged) 528. Sport- pisztoly 60 lövés, férfiak: 1. Ko­vács (HÓDGÉP) 527, 2. Ambrus (Szeged) 517. 3. dr. Szabados (HÓDGÉP) 511. Sportpisztoly 60 lövés, juniorok: 1. Borzán, (Bcs.) 498, 2. Vörös (Szabó La­jos SE) 495, 3. Szecsődi (Szeged) 490. Légpisztoly 40 lövés, serdü­lő lányok: 1. Palyusik (Bcs.) 282, 2. Juhász (Gyula) 153. Légpisz­toly 40 lövés, serdülő fiúk: 1.! Bordé (Gyula) 285, 2. Lacző (Bcs.) 250, 3. Makó (Bcs.) 237. Légpisztoly 40 lövés, ifjúsági fi­úk: 1. Fekete (Bcs.) 305, 2. Tóth (Bcs.) 280. Légpisztoly 40 lövés, ifjúsági leáriyok: 1. Oláh (Bcs.) 340, 2. Belicza (Bcs.) 320, 3. Molcsányi (Bcs.) 317. Légpisz­toly 40 lövés, juniorok: 1. Galó (Bcs.) 350, 2. Vörös (Szabó LSE) 334, 3. Borzán (Bcs.) 333. Lég­pisztoly 40 lövés, nők: 1. Rattai (Bcs.) 347, 2. Szarvas (Bcs.) 330, 3. Szabóné (Bcs.) 321. Légpisz­toly 40 lövés, férfiak: 1. Szabó! (Bcs.) 368, 2. Babinyecz (Bcs.) 365. 3. Plavecz (Bcs.) 355. Lég­puska nyílt irányzékú 40 lövés, serdülő lányok: 1. Palyusik (Bcs.) 345, 2. Fehér (Bcs.) 281. Légpuska nyílt irányzékú 40 lö­vés, serdülő fiúk: 1. Mocza (Kecskemét) 344r 2. Bordé (Gyu­la) 344, 3. Dorogi (Kecskemét) 340. Légpuska zárt irányzék 40 lövés, ifi leányok: 1. Oláh (Bcs.) 343, 2. Kurgyis (Bcs.) 341, 3. Papp (Szeged) 287. Légpuska zárt irányzék 40 lövés, ifi fiúk: 1. Liptáik (Bcs.) 355, 2. Nagy (Kecskemét) 355, 3. Fekete (Bcs.) 345. Légpuska 40 lövés zárt irányzék, juniorok: 1. Mo­kos (Bcs.) 357, 2. Borzán (Bcs.) 353, 3. Varga (Bcs.) 351. Légpus­ka zárt irányzék 40 lövés, nők: | 1. Fekete (Bcs.) 362, 2. Rattai ! (Bcs.) 342, 3. Mecskóné (Bcs.) 330. Légpuska zárt irányzék 40 lövés, férfiak: 1. Váróczi (Bcs.) 362, 2. Mecákó (Bcs.) 356. 3. Szaibó (Bcs.) 355. dunaüjv Árosban küzdöttek a békéscsabai városi lövészklub versenyzői a serdülő vidékbajnokságon. A serdülő le­ánycsapat (Palyusik Éva 343, Il­lés Katalin 324, Zsilinszki Kata­lin 306) 973 körrel ötödik helyet nyílt irányzékú számban. A ser­dülő fiúcsapat 968 körrel (Bus- sy Zoltán 313, Harmati László 334, Lacző László 321) nyolcadik lett. A KAPOSVÁRI ifjúsági vidékbajnokságon az MHSZ békéscsabai városi lö­vészklub leányversenyzői két bajnoki címet szerezitek, míg a fiúk második helyezéssel tér­tek haza! Eredmények. Légpuska 40 lö­vés, zárf irányzék. Országos csapatbajnok: MHSZ Békéscsa­bai VLK (Nagy Gabriella 341, Zsilák Ágnes 322, Lipták Mária 321) 990 körrel. Légpisztoly 40 lövés, ifjúsági leányok. Országos csapatbajnok: MHSZ Békéscsabai VLK (Be­licza Erika 340, Oláh Dorottya 335, Nagy Gabriella 230) 905 körrel. Egyéni eredménye alap­ján az országos bajnokságra ju­tott fel a légpuska zárt irányzék 40 lövéses számban az ifjúsági korú Fekete Katalin (337), Oláh Dorottya (331), Kurgyis Ilona (313). A légpuska 40 lövés, zárt irányzékú, ifjúsági fiú-csapat­bajnokságon az MHSZ Békés­csabai VLK csapata (Tóth László 353, Lipták Zoltán 353, Fekete István 343) 1051 körrel ezüstérmes lett. R C. SAKK A Gyulai SE rendezésében ke­rült sor a nyári sakkvillámver- senyre, melyen négy sportkör versenyzői vettek részt. A Bp. Ruházati Szakszervezet természetjáró szakosztálya ép­pen Gyulán tartózkodó tagjai kérésére rögtönzött versenyen a következő versenyzők vettek részt: Fehér I. mj., Biró E. cs. I. o., Faragó B. II. o. (Bp. Ru­házati Szakszervezet), Bánszkl J. mj. (Bcs. Építők), Szeles I. II. o., Ribai I. II. o., Gelencsér M. II. o. (Bcs. Előre Sp.), Sche­rer L. mj., Mazula Z. mj., Gal- bács A. mj. (Gyulai SE). A versenyt nagy meglepetésre a budapesti Faragó (ifjúsági) nyerte, aki csak a mezőny do­yenje (a 75 éves Scherer mj.) ellen vesztett játszmát. Helyezések: 1, Faragó B. II. o. 8, 2. Biró E. cs. I. o. 7, 3. Fehér I. mj. 6,5 (Bp. Ruházati Szak- szervezet), 4. Scherer L. mj. 6 (GYSE), 5. Szeles I. II. o. 5 (Bcs. E. Síp.). 6. Mazula Z. mj. 4 (GYSE), 7. Ribai rt. II. o. (Bcs. E. Sp.) 4 ponttal. Galbács mj., Bánszki mj. és az igen jó képes­ségű, de a gyorsversenyt nem. nagyon kedvelő Gelencsér most szerényebb helyezéssel volt kénytelen beérni, (Sz. 1.) * * * Szarvason az idén is megren­dezik a hagyományos Alkotmány Kupa egyéni sakkversenyt. Hét vendég- és öt hazai játékos rész­vételével már lebonyolították az első öt fordulót. Az élen — 3,5 ponttal — a budapesti Szabó Lajos áll a 3 pontos gyöngyösi Horváth Dénes mögött. A Magyar Autóklub Békés megyei Szervezetének gyulai csoportja AUTÓS ÜGYESSÉGI VERSENYT RENDEZ augusztus 19-én de. 10 órakor a gyulai salak sportpályán. Nevezés a helyszínen, a verseny kezdete előtt 1 órával. Nevezési díj: 20,— Ft. Benevezést elfogadunk személyesen, levélben vagy telefonon a gyulai AFIT szerviznél. Telefon: 592. Szeretettel várjuk a versenyezni kívánó autótulajdonosokat. RENDEZŐSÉG _________________________________________ x