Békés Megyei Népújság, 1974. július (29. évfolyam, 152-177. szám)

1974-07-30 / 176. szám

Ä Ssőnyi úton, mo délután A Nyári Totó Kupáért VM Egyetértés—Bcs. Előre Spartacus Tisza Kupa mérkőzés A 16 N"B I-es labdarúgó-csa­pat részvételével ma három tor­na (Bajnokok Tornája, Balaton Kupa, Tisza Kupa) küzdelemso­rozata kezdődik meg. A Bajno­kok Tornáján a Honvéd, Rába ETO, FTC, Videoton, a Vasas, MTK, Ü. Dózsa, Csepel, a Bala­ton Kupán a Tatabánya, Hala­dás, ZTE. PMSC szerepel. A Tisza Kupa mérkőzésso­rozatán a Bcs. Előre Sparta­cus, a Diósgyőri VTK, a Salgótarjáni BTC és a VM Egyetértés rajtol. A játékna­pok — mindhárom kupában: július 30, augusztus 3, au­gusztus 5, augusztus 7, 16. A Tisza Kupa programja a kö­vetkező. Július 30.. 17 óra: VM Egyetértés—Békéscsaba, a Szőnyi úton, Salgótarján—Diós­győr, Salgótarjánban. Augusztus 3., 16.30: Békéscsa­ba—VM Egyetértés, Békéscsa­bán. Diósgyőr—Salgótarján, Di­ósgyőrben. Augusztus 5- 16.30: a győzte­sek az első helyért, a vesztesek e harmadik helyért. Augusztus 7., 16: a győztesek visszavágó mérkőzése az első helyért, a vesztesek visszavágó­ja a harmadik helyért. A szabályokról. A tornákon valamennyi mérkőzésen négy játékos (1 kapus és 3 mezőny- játékos) végig cseréhető. Amennyiben 90 perc után döntetlen az eredmény, úgy 5—5 büntetőrúgás következik. Ha ez sem hoz döntést, akkor újabb sorozat következik mind­A tavaszi szezonban sokszor felfi­gyeltem rájuk. Ok voltak azok, akik a Bcs. Előre Spartacus NB I B-s bajnoki mérkőzésein a Labdaszedő szerepét töltötték be. Mindig fris­sen vasalt, TOTO-feliratil mezekben álltak a pálya szélén, s a szünetek- ben önfeledten kergették a labdát. Ezek a kislegények az Előre Spa» tacus sportiskolájának „harmadiko­sai”, azaz a III. évfolyam labdarúgó­palántái. A sportiskola 158 fiatal lab­darugója közül csaknem ők kép­viselik a legfiatalabb korosztályt. Edzőjük Manko György így össze­gezte elmúlt évi teljesítményüket: — A városi serdülő bajnokságban szerepeltünk. „Fiaim” korukhoz ké-1 pest, igen eredményesek voltak. Fő­leg tavaszi teljesítményükkel hívták fel magukra a szakemberek figyel­mét. Megemlíteném Lipcsei, Opausi- ki, Sándor ft., Lipták, Pillér, Zub,i, Mohnács, Bende és Csernai teljesít­ményét, —, akik, ha továbbra la Ilyen szorgalmasak lesznek, és fej­lődésük töretlen marad — eljuthat­nak a magasabb osztályokba Is — mondotta a fiatal edző. addig, amíg valamelyik csapat) nem szerez előnyt — azonos szá­mú büntető után. A döntőben 90 perc után, dön­tetlen esetén előbb 2x15 perces hosszabbítás lesz, s ha akkor sincs győztes, akkor következnek a büntetők. A csabai együttes ellenfele, a vendéglátóipari együttes felkészülése nem volt zavar­talan, Siklósi és Weimper távozott, viszont jó néhány tehetséges fiatal került az együttesbe. Keszthelyi Mi­hály edző Józsára aligha szá­míthat az Előre Spartacus ellen, viszont az új szerze­mények közül bízik Bódi, Takács, Budavári és Ka­nász szereplésében. A viharsarki gárda szombaton késő délután érkezett haza a martfűi edzőtáborozásból. Kolo- zsi Gyula, a szakosztály elnöke a martfűi napokról a következő­ket mondotta: — A Tisza Cipőgyár sportegye­sületének vezetői mindent meg­tettek azért, hogy jó körülmé­nyek között készülhessen a csa­pat. A fiúk nagy szorgalommal, átérezve azt, hogy a magasabb osztály alaposabb, tervszerűbb, a korábbinál erőteljesebb felké­szülési munkát kíván — kitar­tóbban végezték az edzéseket. Üröm az örömben, hogy jő né- hányan kisebb-nagyobb sérülés­sel bajlódtak. Háza sérülése — sajnos makacsabbnak bizonyult, mint ahogyan gondoltuk. Ki­rályvári is a sérültek listájára Hankó György nagy ambícióval foglalkozik a fiatalokkal. A Bcs Építőkben szerepelt edző elmond­hatja, hogy jó ajánlólevéllel érke­zett a klubhoz 1971-ben. A lelkes, I csupaszív játékáról ismert, kitűnő fedezet játékos három év óta fog­lalkozik az Előre Spartacus sport­iskolájában a fiata|gk nevelésével, s ez idő alatt csak* a legjobbakat mondhatjuk el teljesiVményérői. Gabnai András, a sportiskola igazgatója is ezen a véleményen van, majd a következőket mondja: — Tehetséges labdarúgók bontogat­ják szárnyaikat Hankó György edző keze alatt. Ebben az évben ez a kor­osztály — serdülő létére — a megyei II. osztályben szereplő Bcs. Építők ifjúsági csapataként fog részt venni a bajnokságban — remélhetőleg eredményesen! Ahogyan elnéztem a heti négy ed­zést tartó fiatalokat, nyugodtan mondhatom, biztosítva van a Bcs. Előre Spartacus utánpótlása! H. G. . került. A múlt hét szerdáján a tartalékcsapat 11—1-re nyert a Kunszentmárton ellen, míg az J első csapat 4—1-re győzte le aj Tisza Cipőgyár gárdáját a kö­vetkező összeállításban: Tóth — Dobó, Kerekes, Vá­gási, Schneider — Dávid, Moós, Paróczai — Zielbauer, Németh, Bánáti. Szóhoz ju­tott: Lengyel, Zsíros, vala­mint a három új szerze­mény. Pásztor, Pogács és Erős is. Együttesünk hétfőn délelőtt i az Agyagipar MTE Bessenyei j utcai pályáján fejezte be élőké- j szüléiéit az Egyetértés ellen, s délután utazott Budapestre. A j Tisza Kupa első mérkőzésén pályára lépő csapatot csak a Sző- > nyl úton jelöli ki Babolcsay György vezetőedző. Bízunk ab­ban, hogy Királyvári az Egyet­értés ellen szerepelhet. Láza já­téka viszo.nt bizonytalan. Itt jegyzem meg, hogy az augusztus 3-i, szombati VM Egyetértés elleni visszavágót Erzsébethelyen, az AMTE Bessenyei utcai pályáján rendezzük meg. Bízom abban, hogy a Tisza Kupa mérkőzései jól szolgálják a csapat felkészülését az NB I. rajtjára. TolóEsppIelnk 1. Dorog—Szolnoki MTE 1 2. Ózd—Olajbányász 1 X 3. FÖSPED—Oroszlány 1 4. Kossuth KFSE— Debr. 1 5. Kaposvár—Szekszárd x 2 6. Bp. Spart.—Dunaújv. 1 7. Volán—Ganz-MÁVAG 1 X 8. Eger—MÁV DAC 1 X 9. Szóin. MÁV—Vasas Izzó 1 10. Szarvas—Szabó Lajos SE 1 11. Szegedi VSE—Szegedi D. 1 X 12. Dunaújváros— Táncsics SE X 1 13. Bp. Építők—BVSC x 2 Pótmérkfizések 14. Alumínium—Oyőri D. x 15. Dunakeszi—Bakony x 16. AURAS—Esztergom x (A múlt heti tippünk tiztalála­tos volt). A totó 30. heti telitalálata: 2 llxxllxlllllx. Tizenhárom találatos szelvény 4 darab, nyereményük 126 279 forint. Tizenhárom + 1 talála­tos szelvény nincs. 12 találatos 241 darab, nyereményük 1397, 11 találatos 267j) darab, nyere­ményük 125, a 10-esekre 30 fo­rint nyeremény jut. % „Harmadikosok” a sportiskolában Az Előre Spartacus Sportiskola „harmadikos” labdarúgói. Álló sor, balról: Hankó György edző. Lipcsei Imre, Czlbolya Vilmos, Andó György, Opauszki Tamás, Sándor Róbert, Lipták Mihály, Pribojszki András, Gabnai András sportiskola-igazgató. Elöl: Mochnács Pál, Bende Bálint, Cser- Baj Sándor, Mészáros István, Szabó Kálmán, Szabó Tamás. Zuba János. A képről hiányzik: Pil­lér Sándor, Maezák János, Szabó Sándor, Juhos Sándor. Bcs. VTSK-Gy ulai SE 3-0 (1-0) Szerb, a Gyulai SE kapusa bravúrosan hárít egy veszélyes labdát, a VTSK elleni, Nyári Kupa-mérkőzésen. Békéscsaba, 1500 néző V: Kő-1 szó. VTSK: Gulyás — Csicsely (Lukoviczki), Kolarovszki, Kal- csó, Kátai (Kiss T.), Palotai, Ha­jas — Turcsek, Zahorán, Bunda, Soós. Edző: Sülé István. GYSE: Szerb — Somos, Fábián. Otolt, — Szabó, Ökrös (Kurucz) — Szatmári, Sass, Korponai (Túri), Cserháti, (Csukás), Nagy. Edző: Vasvári Péter. Meglepően nagy­számú nézősereg’ — sok gyulai szurkoló előtt — tikkasztó hő­ségben kezdődött a Kórház utcai salakpályán a megyei rangadó. Kezdés után nyomban táma­dásba lendült a hazai csapat. Bunda, Zahorán, Turcsek ve­szélyeztetett. A vendégek ebben az időszakban jobbára védekez­tek — a kitűnően védő Szerb kapussal az élen. A 32. percben egy lepattanó labdát Bunda kül­dött a léc alá, 1—0, Szünet előtt Sass hibázott óriási helyzetben. A második játékrész elején a vendégek játszottak jobban. Az 55. percben Túri faképnél hagy- . ta a védőket, de Gulyás merész vetődéssel hárított a csatár elől. A 60. percben Zahorán — ki­használva a gyulai védők meg­torpanását — megszerezte csapata második gólját, 2—0. Húsz percen át mezőnyjátékot láthattak a nézők — gyulai les­taktikával „fűszerezve”. A 80. percben Palotai 25 m-es lövése centiméterekkel zúgott el a léc fölött. A másik oldalon Szabó 18 m-es szabadrúgása a felső lécről vágódott vissza. A 87. percben Bunda lövése akadt meg a hálóban, 3—0. A nagy meleg ellenére élveze­tes, küzdelmes mérkőzést vívott — egy héttel az NB III-as nyi­tány előtt — a két labdarúgó­csapat. A VTSK ezúttal minden csapatrészében jobb volt ellen­felénél. Kitűnt: Hajas (mezőny legjobbja), Kolarovszki, Kalcsó, Hl. Szerb, Otott. További eredmény: Szabó La­jos SE—Szegedi Dózsa 0—0. A Délkeleti csoport végeredménye 1. Szegedi D. 6 3 t 2 13-13 7 2. Gyulai SE. 6 3 12 11-13 7 3. Szabó L. SE 6 2 1 3 12- 9 5 4. Bcs. VTSK. 6 2 1 3 6- 7 5 A Szolnok—Békés megyei Élelmiszer és Vegyiáru Nagykereskedelmi Vállalat ajánlata: Olcsó, ízletes gyümölcs- és zöldségkészítmények Almabefőtt Vegyes befőtt Zöldborsó Paradicsom ivóié Gyümölcsszörpök Gyümölcslevek Paradicsompüré 1 kg-os 1 kg-os 0,5 kg-os 0,3 1-es 0,5 1-es 0.25 1-es 10 dkg-os 9,40 Ft U,— Ft 5,20 Ft '3,20 Ft 14,80 Ft 2,60—3.60 Ft 2,80 Ft Jó étvágyat kívánunk!!! jPESL I I----------------.... n ■■!•■■■■ riiíMVRi *maa*B!4n 67890 liilillillilIIIIMsIIilIilillllill