Békés Megyei Népújság, 1974. június (29. évfolyam, 126-151. szám)

1974-06-11 / 134. szám

Ez történt a labdarúgó 1NB III délkeleti csoportjában GYULAI SF—SZARVASI MSC •—« Gyula. 1900 ivézö, V: Oroveez. szerb (#) — Some« Cl). Tá­blán (6), Otott (*), S&abő (7), Ká­dár (6), Tóth L <»), Gulyás (#) (Vasvárt, —), Tótál n. <7), Sasa («). Túrt (*) (Outi, 7). Edzó: Vas­várt Péter. Sz. FSSC: Poasai (7) — Magyar Gy. (7), Gajdos (S), Lajt­osa (7), Braikszatórlsz (7), Szeljalc (6), OrovecB («) (Varga, #), Nagy M. J«>, Magyar T. (*), Plástyllc (7), Mihály (6). Sdzó Bánáti Rezső. Nagy érdeklődés előzte meg Gyu­lán az NB m. két éffiovasának íkrt- szecsspását. A mérkőzés előtt Szi­lagyi Béla városi sportfeLUgyelő köszöntött* a két csapatot, abból az alkalomból, hogy biztosították helyüket az új rendszerű NB in­ban., majd úttörők virágcsokorral kedveskedtek • két csapat tagjai­nak. A mérkőzés jé iramú, változatos küzdelmet hozott. Mindkét kapu sokszor forgott veszélyben, s hogy a csatárok nem használták ki a százszázalékos helyzetekét, az az idegesség rovására írható. A játék színvonala megfelelt a várakozás­nak, a dóméi len igazságos. (Béla Ottó) OH. KINIZSI—GYOMAI STK J—8 (l-*> Oroshása, 300 néző. V: WalTflscti. Kinizsi: Kepka (*) — Bubik («> (Szabó, —), Tóth <«), Albert <»), Busa (6), Fejes (7), Zsurka («), Nagy F. (7), Bogdán («), Soós (7), Dajka Cl). Edző: Csonka Béla. GYSTK: Hunya (7) — Kokavecz (7), Lukács (7) (Gál, —), Vatal (7), Beitek! ci), Szabados (•), Kiss («) (Csiger, —), Igtódi («), Varjú n. (•), Varjú I. (6), Domokos (7). Edző: Szabó Lajos. A Kinizsi technikai fölényét a vendégcsapat nagy lel­kesedéssel ellensúlyozta. A gólok sorrendje: S. perc: Nagy F. lövése Bóltekiről vágódott a hálóba, l—0. II. perc: Domokos átemelte Kep- kát, l—l. 36. perc. Ismét Domokos volt eredményes, 1—2. 60. perc: Soós kapufáról lepattanó labdáját Dajka vágta a léc alá. »—*. 76. perc: Varjú n, két védő között ug-i rótt ki, s lőtt a kapuba, 2—3. 76. perc: Védelmi hibából Szabó egyen­lített, 3—3. 66. perc: Ojra Szabó volt eredményes, 4—9. 6*. perc: Sooe állította be a végeredményt, 5—3. (Ditnak B. Ferenc) BCB. MÁV—K. VASAS 1—« fl—1) Békéscsaba, Csányl u. 30 néző. V: Kúszó. MÁV: Pál (7) — Andi (7), Hajdú (7), Páiíl («) (Pataki, «), leinholcz (6), Okos Cl), Tapasztó <B), HUrkecz (6), Gaál Cl), Vlczlán (6) (Lukovlczkt, »), stefamlk (»). Edző: Szabó László. Bemekül kez­dett a MÁV, a 9. percben Relm- holcz szerzett vezetést, majd a a. percben Stefanlk lövése jutott gól­ba, 2—0. A 44. percben Patyi szé­pített, 2—1. Fordulás után Patyi hamar egyenlített, 2—2. A vendé­gek maradtak támadásban es a M. percben Farkas talált a hálóba, 2—2. A klskunfélegyházlak nem so­káig örülhettek a gólnak, mert né­hány perc mülva Okos révén a MAv kiegyenlített. 3—2. A 70. perc­ben Pál bravúrosan hárított egy 11-est. A hajrá a csabaiaké volt, de i a góllövés már nem sikerült. (Bor­bély Gábor) BCS. AGYAGIPAR—S. KINIZSI J—I (3-0) Békéscsaba Bessenyei u. 80 néző. V: Bodor. Agyagipar s UnyaUnszkl (#) — Majoros (7), (Frankó, *). Kimpián (*), Urda (8), KoLarovs/.ki (7) , Bonus (6) (Tímár n. »), Tí­már I. Cl), Kékesi (7), Laczó (*), Kuli I. (8), Kutl n. («). Edző: Bat- ke László. Sarkad: Erdei (6) — Ká­sa (5) (Váradi, d), Polgár («), sár­közi (5). Balogh (4), Gurzó (8), Ká­dár Cl), Lovas (0), Sopronyi (6), Sajti <«), Molnár («) (Hegyes, S). Edző: Burás István. A mérkőzés előtt ünnepélyes keretek között bú­csúztatták az aktív játéktól vissza­vonuló Agyagi par-kapust, Unya­R mäjjmis ** 1974. JUN1U6 11. tinszklt, aíki ea«n a mérkőzénen j «.«pépéit utoljára. A 8. percben | Kutl I. fejeit a hálóba, 1—0. A 22 percben lemét Tímár I. adott kö­zépre és most Laczó fejese jutott' Erdei Hálájába, a—ó. Azután Urda Játszotta ét a sarkadi védelmet, beadott, s Küld U. nem hibázott, 3—0. A 47. percben Molnár .szépi- tett, a 00. percben Kuti n. ll-esből volt eredménye». 4—n. A GO. perc­ben Kutl n. beadásét Kuti I. — fejjel — juttatta a kapuba, 5—1. (Jancaó Lajo*) Szentesi Vízmfl—Dózsa SIC 0—o. j Szenté*, «00 néző. V: Buta. Dóz&a SE: Pelyva (7) — Raffal («) (Sz*tmár4, —), Ökrös (7),' Verbőezi (7), Csizmadia (7), Halász (7), Tí­már («), Nemes C5), Marsi (5) (Gaefo, —), Kűri 11* (6), Klement (5). Edző: Berta József. Küzdelmes mérkőzésen, iga/talgo« eredmény. (Zöldi József) További eredmények: Apátfalva— HODGEP SK 9—2 (2—1). Tiszaföld- vár—Jánoshalma 1—2 (1—1), H. METRIPOND—SZAK 2—1 (0-Ö). A labdarúgó NB in Délkeleti cso­portjának állása 1. Szarvas 29 18 7 4 72—19 43 2. Gyula 29 14 U 3 43—25 40 3. Jánoshalma 29 16 7 6 60—25 30 4. Dózsa SE 29 12 11 6 37—28 35 5. K.délegyháza 29 14 7 8 43—39 35 «. HODGÉP 29 13 8 8 43—28 34 7. Oh. Kinizsi 29 14 S 10 52—33 33 8. Apátfalva i9 12 9 8 52—5« 33 J». H. METRIPOND 29 13 6 10 35—37 32 10 Bcs. Agyag. 79 10 8 11 45—43 28 11. Sarkadi Kinizsi 29 10 4 13 33—37 24 12. Szegedi AK 29 9 5 13 35—36 23 13. Szentes 29 % 8 13 35—ál 90 14. Gyomai 8TK 29 4 10 15 34—57 18 15. Bcs. MAV 39 3 8 18 23—53 14 16. Tiszaföldvár 29 4 3 20 28—72 IB Megjegyzés: az elmúlt forduló­ban 0—ó-ás állásnál félbeszakadt (a szegedi Mester bántalmazta a játékvezetőt) Szegedi AK—János­halma mérkőzés 2 pontját 0—0-ás gólkülönbséggel a Jánoshalma kap­ta. Az Alföld Kupa védőbe: Kecskemét A Kecskeméti Petőfi Népe szer­kesztősége, a Szakszervezelek Bács- megyei Tanácsa ,,Alföld Kupa” né­ven vándorsert eget alapíto tt az­zal, hogy négy megye — Beké», Csongrad, B ács-Kiskun é» Szolnok — újságírói kispályás labdarúgó- tomán döntsék él, melyik csapat érdemes arra, hogy egy évig őriz­ze az értéke» trófeát. Az első tornát a kupát alapító Bace megyeiek rendezték. Izgal­mas küzdelmet hoztak az összecsa­pások. A Petőfi Népe «apartia, ha szeren csévél is, de megnyerte a döntőt a Békés megyeiek ellen. Kecskeméten maradt tehát az Al­föld Kupa egy évig. Jövőre Szolnok lesz a házigazda. A Békés megyeiek első mérkőzésükön 1—1-re végeztek a szolnokiak­kal, s büntetőrúgásokkal döntötték el a továbbjutást. Szekeres András két hetest kivédett, s így a Békés megyeiek kerültek a döntőbe, ahol 1—0 arányban maradtak alul A második helyezett Békés megyei csapat. Álló sorban balról: Béla, Uhrln, Hoezopán, Fábián, Sárközi. Elöl: Nagy, Szekeres, Danisa. (Fotó: Demeny Gyula) Az utolsó forduló előtt újra Szeghalom vezet a megyei I. osztályban KONDOROS—SZABVAS 2—1 (1—0) Kondoros, 500 néző. V: Medve: Kondoros: Gazsó («) — Betűm («) Majoros (*), Roszik Cl). Opauszld I. (8), Szabó (8), Czesznak (5). Vi­tális (7) (Varga, «), Kunstér (0). Sztvorecz. (8), Juhos F. (0). Edző: Pljésovszkl Mihály. Szarvas: Koin- lovszkl (6) — Pa ülik (6) (Braknza- tórlsz, 6), Szabovlk (7), italán (7). Kasuba («) (Janecskó, 5). Medvegy (1), Horváth (7), Zahorecz (6). Lls- lca (5), B. Tóth (5), Kóródi (6). Ed. zó: Burázs György. G: Vitális, Ju­hos, 111. Zahorecz. Kiállítva: Med- gyes a 65 percben, utánrúgásért. (Sztvorecz János). OH. MEDOSZ—BÉKÉS l—l 0—1) Orosháza, 250 néző. V: Lcnhart. Orosháza: Csontos (8) — Öllé '«), 1 Hemző (7). Németh («), Bokor (7). Boér (»), Náaz (—) (Mezöfi. 7). Sze- begyinszki (7), Podmanlezkt (0), Kovács («), Harmati (6). Edző; Túri József. Békés: Győrll (6) — Papp (7) , Arató (8), Acs (8). Sebestyén (8) , Szlávlk (7), Kopardl (8), Ba­logh («), Szűcs J. (5), szűcs I. (—) (Kovács, 1), Zaeák (7). Edző: Tenel Sándor. G: Hemző, 111. Kopárdl. Kiállítva: Kovács, Békés a 40. percben, utánrúgásért. (Szabó La­jos). BCS. ELŐRE SPARTACUS II — MH. CUKORGYÁR 7—2 (4—1) Békéscsaba, Kórház utca, 500 né­ző. V: Gregor. Bcs. Előre Sp. 11.: Maehllk (*) (Ecker, 7) — Zsöm- börgj (7), Kis® (8), Szűcs (8), Ko­vács (8) (Szarvas, 6), Fridertkusz (7), Maglnyecz (7), Hódi (8), Len­gyel (8), Csepregi, 8). Dlnya (8), Edző: Szita László. Mh. Cukorgyár: Kaiser (8) (Szabó II., 6) — Takara; (6) , Szatmári (6), Vigh (5), Kovács I. (*), Nagy IV. (5), Bóna («) (Ko­vács n., 5), Csordás («). szabó t. (S), Nagy n, (7), Béni <«). Edző: Nyári Mihály. G: Hódi (3), Csep­regi, Lengyel, Friderikusz, Nagy TV, (öngól), 111. Csordás, Szatmári. (Sztoján János), BCS. VASAS—MEZOKOVACSHAZA 4—0 (1—0) Békéscsaba, Vaeas-paiya. 100 né­ző. V: Buzi. Bcs. Vasas: Klembu'-z (—) — Takács (7), Kovács (71. Oyebaár (7), Baracsl (7), Kvasz (7) , Nagy L. (7), Ónodi (7), Kl- ezely (2). Knylhár (8), Nagy J. (8) (Tóth, 7). Edző: ifj. Tóth János. Mr ró kovács haza: Pálinkás («) — Varga B. (5), Gábor («). Ones« (á). OubuCT. (•), Varga J. (6). Mákos (8), HerjeciJtí («>, Bútora («), Ale (»), Deák (8) (Gigacz, 6). Edző: Bi- dáeslk Tibor. G: Knylhár, Kiszely, Nagy J., Tóth. (Sztoján János), SZEGHALOM FÜZE8GYABMAT 1—0 (0—0) Füzesgyarmat, 600 néző. V: Szarvas M. Szeghalom: Oazsó (7) — Simon («), Szabó («), Petőfi (S), Horváth («). Jónás (7) (Nacsa, 5). Balázs F. <«), Csendes (l). Tar («), Túri (3), Kun («). Edző: Farka- stnszki András. Füzesgyarmat: Ki- ripóczki (8) — Herczeg («) (Kiss in., 6), Tüdős <«) Derdák (6), Kiss I. (7), Kiss IV. (7), Sári (8), Csák («), Lovász («), Dajka (7) (Tóth, 0), Vlzer (*). Edző: Garamvöljfyi István. G: Csendes, Kiállítva: Csen­des a 70. percben, utánrúgásért. (Szabó László). MH. MEDOSZ—SZALVAY SE I—1 (0-1) Mezőhegyes. 300 nézó. V: Farkas. Mh. MEDOSZ: Sárközi («) — Ko. váes (8) (Nagygyörgy, «) Balogh (7) , Sipos («), Borók (6), Komlódi (5) , Lapusnyik (5) (Szeles, —), Kö­teles <»), Pocsai (7), Gulyás (5), Slroviczá n. («). Edző: Vigh Jó­zsef. Szalvay SE: Bugyik (7) — Kiembucz (6), Kovács (7). S. Nagy (6) , Dobi (8), Kukuk (0), Nagy (5) (Cégény, 6), Bárdos <«). Feuer, werker (7), Schwarzenberger (8), Krivtk («). Edző: Gurbán Liviusz. Q: Schwarzenberger, ill. Sirovlcza II. (Uiker Lajos), BATTONYA—ENDRÖD 2—0 (0—0) Battonya, 200 néző. V: Bogyó. Battonya: Lung («) — sztanojev «, Czabal (6), Dohányos (5), szabó (8) , Kopcsák («), Lehoczky n. (8). Kováé* (6), Bánszk! (7), Lehoczk! I, (8), Bdár (8) (Lukács, —). Edző: Major László. Endrődi Hajdú <á> — KuMlla (»), Sági («). Ounda (6), Erdei (6), Keller (6). Vinkovtcs (»), Seüel (S), Imre (5). Hanyeez (5), Feuerwerker (6). Edző: Erőéi Ferenc. G: Banszkl 3 (mesterhár­mas). További eredmények: Doboz— Mcdgyescgyliáza 0—3. Gyulavári— Mczöberény 0—1. Ifjúságiak: Battonya—Endrőd S—6. Bcs. Vasas—Mezőkovács háza 11—0. Gyulavári—Mezöberény (7), Oh. MEDOSZ—Békés 0—1, FUzesgyar- mat—Szjeghalom 0—2, Kondoros— Szarvasi MEDOSZ i—2, Mh. ME­DOSZ—Szalvay SE 4—2, Doboz— Medgyesegyháza 2—3, Bcs. Előre SP. n.—Mh. Cukorgyár 9—2. A MEGYEI I. O. LABDARÜGO­bajnoksag Állasa Tartalékcsapat nélkül 1. Szeghalom 31 18 6 7 51—N « 2. Szarvasi M. 31 18 5 8 70—32 »1 3. Kondoros 31 16 9 6 43—24 41 4. Oh. MEDOSZ 31 16 8 7 67—39 40 5. Békési Sp. 31 15 8 8 56—35 38 6. Mh. MEDOSZ 31 15 8 8 51—39 38 7. Szalvay SE 32 11 8 11 46—45 34 8. Mezőkovácsh. 31 12 9 10 41—42 33 9. Mh. Cukorgy. 31 12 7 12 45—39 31 10. Battonya 31 12 7 12 43—42 31 11. Füzesgyarmat 31 11 8 12 34—48 30 12. Medgyesegyh. 31 12 3 16 47—62 27 13. Bcs. Vasas 31 10 6 15 41—50 26 14. Gyulavári 31 10 6 15 35—45 26 15. Endréd 31 5 8 18 26—64 18 16. Doboz 31 4 9 18 31—59 17 17. Mezöberény 31 6 3 22 28—86 15 Kézilabda BCS. ELŐRE SPARTACUS— szekszárdi BORFELDOLGOZÓ 13—11 (6—6). NB I B. Női. Békés­csaba, 200 néző. V: Demeter, Szir­mai. Előre Sp.: Bieiik— Matyusk«. 1. Pasek, Peczéné, DrtenyovszJcl 2, Euzó Kovác&né 3. Csere: Hra- bovezki, Oláh 1, Sziszek, Varga, Veress. Edző: Lele Mihály. Az el­ső öt percben már 3—0-ra vezetett a csabai csapat, áruikor több gől- helyzet kihagyása után felzárkózott az ellenfél. Szünet után a lila-fehé­rek kaptak hamarabb lábra (11—Ä), de azután ismét a vendégek kere­kedtek felül és egyen II tettek. Az utolsó percekben Bozó büntetőből és Kovácsné indításból lőtt gól­jával nyert az Előre Spartacus. A csabaiak érthetetlenül idegesen ját- eizottak, sok helyzetet hagytak ki, Bozó egymaga nyolc kapufát lőtt, A győzelmet hatalma* küzdelem után szerezte meg a hazai csapat. Ki tü n t: Drien y ovs zki. CSÖMÖRI TSZSK—BCS. ELŐRE SP. 19—13 (8—5). NB I B. Férfi. Csömör. iöOO néző. V; Fábián, Papp. Előre Sp.: Krcsmérl — Kovács 1* Dukát. Tobak 4. Moicsán l, Marő- ii 4. Annus. Csere: Oroez 3>, Csu- lik H.. Várhegyi. Edző: Szabó Ká­roly. Szakadó esőben, az első perc­ben büntetőt hibázott a csabai csa­pat, s ezután a Csömör 4—0, 5—3, 8—5- re húzott el. A második fél­időben 8—7-re. 9—8-ra felzárkózott az Előre Spartacus, de az egyenlí­tés nem sikerült. Valaki mindig hibázott a védekezésben, vagy a tá­madásban és végül biztosan nyert a Csömör. Senki sum nyújtott ki­emelkedőt. TESTNEVELÉSI FŐISKOLA— SZARVASI FSSC 18—17 (12—6). NB 1 B. Férfi. Budapest, 200 néző. V: Kaposi. Balk j ti. Szarvas: Dóba — Csery 4. Darida 2, Szarvak 1, Tö­rök 6. Lestyán, Maszlag 1. Caere: Jakab, Demeter 1, Kocsi* 1, Juhos 1, Bóna. Edző: Kuitai Lajos. A rendkívül keményen védekező bu­dapestiek (egy kapura lövésnél Ko­csist úgy megütötték, hogy agyráz­kódással és orrcsonttöréssel szállí­tották kórházba) hamar elhúztak. Szünet után feljavult a Szarvas, Törők remek gólokat lőtt, Szarvak viszont négyszer a kapufát találta el. A vendegek 17—16-ra zárkóztak fel, de ziccert hibáztak és az ellen­támadásból újabb pesti gól szüle­tett. (18—16). Csery állította . be a végeredményt, 13—17. Az Sz. FSSC döntetlent érdemelt volna. Jók: Dóba, Szarvák, Török. Az NB ll-ért. Bcs. Konzerv— Kecskeméti TE 14—5 (8—3). női, Kecskemét. VM Egyetértés—Sz. FSSC 11—7 (6—3), női. Szarvas. Bős. Vízmű—HÖDiKÖT 23—15 (11—8), fér­fi, Békéé c»aba. Szolnoki Olajbá­nyász—Oh. MEDOSZ 23—18 (9—8), férfi, Szolnok,