Békés Megyei Népújság, 1974. május (29. évfolyam, 100-125. szám)

1974-05-14 / 110. szám

A Csanádapács és Vidéke ÁFÉSZ pályázatot hirdet a Csanádapáca 1. számú VENDÉGLŐ VEZETŐI állás betöltésére. A pályázati feltételek az 5/1972. BkM-rendelet alap­ján Bővebb felvilágosítást az ÁFÉSZ központi irodájában adunk. Pályázati határidő: 1974. május 25. 84294 Pótmérkőzések 14. Dunakeszi—Vasas Izzó S x ,15. ÉPGÉP—Nyíregyháza 1 16. Nagybátony—Kisterenye 1 A totó 19. telitalálata: 1. 1. 1, 2, 1, 2, 1. x. 2, 2. X. x, 1, 2. Tizenhárom találatos szelvény 26 db akadt, nyereményük egyen­ként 35 054 forint. Ebből 13+1 találatos 7 db. a nyeremény 83 277 forint. A 753 db 12-esre 807. a 7 607 db 11-esre 80, a tízesekre 21 forint nyeremény jut A kézíiakdapáiyákról jelentjük 7 Ulti, MÁJUS , 14. Egy — a tizennégy békéscsabai szöglet közfii. Vágási és Bertalan csatázik a labdáért. Ki­rályvári, Németh, Zsíros körül — öt palotai védő helyezkedik Támadnak a martfűiek — Jól védekeznek a békéscsabaiak. A fehérmezes Drienyovszki Márta lép ki a martfűi játékosra, míg mögötte Bozó Éva biztosít. (Előre Spartacus—Tisza Cipő 11—9) A labdarúgó NB 1 B ért BCB. ELŐRE SPARTACUS— TISZA CIPŐ 11—9 (8—1). NB I B, női, Békéscsaba. Vezette: Ha- nula, Szekeres. Előre Sp. Bielik — Ozgyin, Pasek, Peczéné 1. Drienyovszki, Bozó. Kovácsné 2. Csere Bonyhádi, Oláh, Martus- ka, Varga, Sziszák. Edző: Lele Mihály. Ragyogóan kezdett a csabai csapat, de a 7:2-es veze­tés után megtorpant. A martfűi­ek a második félidő elején 8:6- ra zárkóztak föl, majd 10:9-es csabai vezetésnél Bozó büntető­ből lőtt gólja végérvényesen el­döntötte az izgalmas tiszántúli rangadó sorsát. Jellemző a hatal­mas küzdelemre, hogy a hazaiak hat. a vendégek tizenegy percet töltöttek a büntetőpadon. Jók: Bielik. Drienyovszki* komlói bányász- szarvasi FSSC 19—12 (9—5). NB I B, férfi. Komló, 200 néző. V: Antal, Hegedűs. FSSC: Dóba Fekete krónika A megyei LSZ Fegyelmi Bizott­sága legutóbbi tárgyalásain a követ­kező határozatokat hozta. Hegedűs József (Gádoroe) több­ször is szándékosan megrúgta ellen­felét, ezért hat hónapig mSndenne- mű labdarúgó tevékenységtől eltil­tották. Négy hétig nem játszhat Lengyel István (Gerendás). Hasonló büntetést kapott, de féléves felfüg­gesztéssel Nagy Mihály (Oh. Kini­zsi), Fekete László és Gyöngyösi Károly (mindkettő Kevermes). Jú­nius 3-án léphet pályán legköze­lebb Hodroga József és Nagy János (mindkettő Dombiratos). Kétszer nem játszhat durvaságért, illetve sporszerütlenségért: Tóth Gábor (Dombintos), Mázul* János (Nagy. szénás), Gálos! László (Bcs. Épí­tők), Hegedűs Imre (Endréd), Kó­nya András (Endréd). Egy találko­zótól thtották el ax újkígyóst Sinks Ferencet. Felfüggesztették Molnár Károly (Elek), Lantos István (Elek) játékjogát, mig Gaván Ferenc (Mb. MKDOSZ) ellen megszüntették a fegyelmi eljárást. — Csery 1, Darida 2, Demeter, Maszlag 3, Lestyán, Juhos 4. Csere: Bagyin, Szarvák 1, Ko­vács 1. Edző: Koltai Lajos. A szarvasi taktika a játék las­sítására irányult. Sajnos, a játék­vezetők sorozatosan — ok nélkül — elvették a labdát a vendég­csapattól, így a Komló 6:l-re mehetett el. Fordulás után fo­kozatosan elhúzott a hazai csa­pat. A vendégek nem adták fel, s a végén szépítettek. Teljesen érthetetlen volt a játékvezetők tévedéssorozata, amely a hazai­aknak kedvezett! Jók: Juhos, Maszlag, Kovács. MISKOLCI VÖRÖS METEOR BCS. ELŐRE SPARTACUS 25— 23 (9—13). NB I B, férfi. Miskolc, 200 néző. V: Karádi, Bucsek. Előre Sp. Rácz — Schweriner 2, Dukát 1, Ilovszki, Tobak 3, Ma­fóti 8, Annus 6, Csere: Orosz 1, Várhegyi 1, Bíró 1, Kovács, Krcsméri. Edző: Szabó Károly. 3—3, majd 6—6 után a csabaiak — noha a Vörös Meteor külön fogta Marótrt — remek játékkal, négygólos előnyre tettek szert A második félidő elején már 16—11-re vezetett az Előre Spar­tacus. Ezután — ahelyett, hogy korábbi nyugodt, higgadt játékát játszotta volna a csabai gárda — kapkodni kezdtek. Pál és Futó sorra kihasználta a csabaiak hi­báit, úgyhogy a Miskolc három­gólos előnyre tett szert! Az Elő­re Spartacus 21—20-ra még fel­zárkózott, de az egyenlítés már nem sikerült Biztosnak látsző győzelmet en­gedett ki a kezéből az Előre Spartacus. Elgondolkoztató, hogy már harmadszor! fordul elő az, hogy több gólos vezetés után sem képes nyerni a csabai gárda. NB Il-es eredmények. Nők. Bp. Vegyszer—Bcs. Konzervgyár 9—6 (3—2), Budapest. Szentesi Kinizsi—Szarvasi FSSC 9—4 (7— 2), Szentes. Férfiak. HÓDIKÖT— Oh. MEDOSZ 14—7 (7—3), Hód­mezővásárhely. Bcs. Vízmű— Szegedi DÉLÉP 25—18 (14—9), Békéscsaba. Bcs. Előre Spartacus—Várpalotai Bányász 1—0 (0—0) Békéscsaba 8000 néző. V: Al­földi (8), Élőre Spartacus. Tas- . nádi (—) — Dobó (7), Láza (7), Schneider (7), Kerekes (7), Vá­gási (7), Zielbauer (5), Zsíros (6). Dávid (6). Németh (6). Ki- ráíyvári (7). Edző: Babolcsay György. Várpalota. Palotai (7) — Süke (5). Csapó (1), Albu (5), Kun (6), Kisbej (7), Horváth E. (6), Bertalan (5), László (4), Kerkai (7). Horváth L. (6). Ed­ző: Terbe Benjámin. Csere: Ziel­bauer helyett Paróczay (—) a 71. percben. Dávid helyett Ka­rasz (—) a 84. percben, illetve László helyett Mártái (—) a 71. percben. Szögletarány: 14—0 (8—0) a Bcs. Előre Spartacus ja­vára. Gyors csabai akció vezette be a találkozót. Az első perc végén Vágási indításával Láza nyar­galt el, Albu azonban beérte és szögiéire szerelte, öt perccel később Királyvári élesen belőtt labdáját Csapó az alapvonalon túlra hárította a belsők elől. Egy gyors ellentámadás során, Horváth L. elől a földön fekvő Vágási az utolsó pillanatban -,el_1 kanalazta” a labdát. Negyedórás változatos játék után, a 22- perc­ben Dobó labdájával Németh szép cselekkel ment el. pontos Vágási és Csapó néz farkasszemet. Közöttük a pöttyös" Jobbról Király vári tosan a kapus kezébe fejelte. Az ellenakció során Kerkai távoli bombája zúgott el a jobb oldali léc mellett. A befejezés előtt egy perccel — már a nyolcadik ha­zai szöglet után — Schneider beívelését Királyvári a kapu torkából fejelte a jobb kapufa mellé. A második félidőt is erő­teljes hazai rohamok vezették be. Az 50. percben korszerű Vágási—Schneider akció végén a fedezetlenül hagyott Zielbauer az ötös sarkából elhirtelenked­A győztes gól előtti pillanat. Zsíros lövését a ragyogóan védő Palotai nem éri el. A labda néhány pillanat múlva a várpalo­tai hálóba kerül beadását Zsíros — tiszta hely­zetből — egyből a léc fölé küld­te. Alig egy perc múlva Láza tisztára játszotta Dá­vidot. A csabai középpályás senkitől sem zavartatva mintegy nyolc méterről — a kifutó kapusba rúgta a labdát. (Százszázalékos gól­helyzet volt!) Továbbra is lendületesen roha­moztak a hazaiak. A 28. perc­ben Németh viharzott el a jobb­szélső helyén, erősen meglőtt labdája kicsúszott Palotai ke­zéből, azonban nem volt a kö­zelben csabai csatár. s így oda lett a gólszerzési lehetőség. Nem sokkal ezután Vágási üres ka­puba tartó fejesét Albu a gólvonalról vágta ki. A 32. perc­ben Dobó beadását Németh pon_ ve a kapu főié durrantott A 70. percben Schneider 20 mé­teres nyesett szabadrúgása alig szállt el a bal oldali kapufa mel_ lett. Röviddel ezután Zsíros elől Csapó az utolsó pillanatban há­rított — szögletre. A 85. percben a cserejátékosként beállt Karasz ügyesen visszagurított Németh- hez, a csatár megcsúszott, s így az erejét vesztett labda Palotai zsákmánya lett. A 86. percben Zsíros és * bányász kapus összecsapott. Mindketten a földön marad­tak. Palotait egy percig ápolták, $ közben az odaro­hanó Csapó a földön fekvő csabai játékost hajánál fog­va ráncigálta. A játékvezető Csapót leküldte a pályáról. Hosszabbításra került sor. A 92. percben megszületett a győztes gól. Dobó pontos át­adását Zsíros kapta. A csatár fél­fordulattal, nagy erővel megcélozta a kaput. A labda — a vetődő kapus mellett — úgy jutott a hálóba, hogy a jobb kapufa belső éléről az ellenkező sarokba vágó­dott. 1—0. A Békéscsaba végig nagy fö­lényben játszott, amit a 14—0- ás szögletarány is jelez! Hatal­mas iramot diktált és több biz­tosnak látszó gólhelyzetet ha­gyott ki a hazai együttes. Igaz, hogy ebben az igen jól védő Palotainak is része van. A bá­nyászok védekezésre rendezked­tek be. Így nem csoda, hogy az utánpótlás-válogatott Németh — sokat volt a földön. Ketten, ese­tenként. hárman is őrizték a csabai gólzsákot. A vendégek lelkesen küzdöttek, de olykor a szabálytalanságoktól sem riad­tak vissza! Végül is a hazai győ­zelem megérdemelt! Uhrin János További eredmények: Szekszárd— MÁV DAC 3—1 (1—1), Oroszlány— Debrecen 0—0, Eger—Budafok a—0 fi—0), Olajbányász—Pénzügyőr I—0 (0—®), Diósgyőr—Szolnok 2—0 (O—O); Dunaújváros—Ganz-MAVAG 4—(| (1—0), Kecskemét—Kossuth KfSE 1—4 (1—4), Komló—Bp. Spartacus 3—1 (0—1); Az NB I/B állás* 1. Diósgyőr 2. Komié 3. Békéscsaba, 4. Szolnok 3. Dunaújváros 6. KKFSE 7. MÁV DAC 8. Budafok 3. Olajbányász 10. Eger 11. Ganz-MAVAG 12. Szekszárd 13. Bp. Spartacus 14. Debrecen 15. Pénzügyőr 1«. Oroszlány 17. Kecskemét 18. Várpalota »17 7 S 56-21 41 29 IS 7 7 34—21 37 29 14 9 C 35—23 37 29 13 8 8 39—27 3« 29 11 10 8 45—3« 32 29 11 8 10 3«—35 30 29 10 9 10 34—29 2» 29 9 11 9 32—35 29 29 10 9 10 32—38 29 29 11 g 12 37—41 28 29 9 10 10 22—32 28 8 9 12 26—29 25 9 7 13 33—40 25 6 13 10 26—33 25 9 6 14 39—49 24 8 8 IS 24—35 24 7 10 12 33—47 24 6 9 14 20-32 21 Totótippieink 1. Ferencváros—Vasas 1 2. Pécs—Bp. Honvéd 1 3. Salgótarján—Tatabánya x 1 4. Zalaegerszeg—MTK x 2 5. Szeged—Videoton x 1 6. Kecskemét—Bcs. E. Sp. x 2 7. Ol a jhányasz—KKFSE 1 8. Debrecen—Sz. MTE x 9. Ózd—BVSC I 10. Leninváros—Miskolc 2 x 11. Bologna—Lazio x 2 12. Lanerossi—Juventus 2 13. Foggia—Milan 1 s I