Békés Megyei Népújság, 1974. április (29. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-23 / 93. szám

Tiszán fűn rangodéi <-~ "" ' ....... ... ...... B ékéscsabai Előre Spartacus I kézilabda- pályákról jelentjük Szolnoki MTE 0—0 A rangadó IS, percébe® Zielbasier szöglete Dávid homlokáról vágódott a jobb alsó sarok mellé,,, (Fotó: Dcuiény) Békéscsaba, NB I, B-» Sabda­rűgd-mérközés 12 000 néző, V: CSsemefalvi (9). Békéscsaba, 'Tasnádi (6) — Dobó (8), Láza (7). Paróczay (5). Keretes (6), Vágási (6). Zielbauer (5), Moós > Í6), Dávid (6), Németh (5), Ki­rályvári (5). Edző: Baboicsay György. SZMTE: Szendrei '7), I — Rácz (5), Simon (6). Árvái ! (8). Kovács '6), Papp (3). Szat- I mári (5). Porhanda (—), Mile I «8), Czimák (5), Szolnoki (5). í Edző: Czibulka Mihály dr. «Cserék, Keretes helyett Zsíros a 74. percben. Porhanda helyett Géczi (5) a 30. percben. Szolno­ki helyett Garics (6). az 59. percben, SzSglctarány ö:l (3:0) síz Előre Spartacus javára. A Békéscsaba kapott előbb lábra, rövid idő alatt Láza, Ke­retes. Dobó veszélyeztette Szendrei. kapuját, majd szöglet nyomán Vágási fejese akadt meg az oldalhálóban. Ezután hosszú percekig a két IG-os kö_ aött folyt a küzdelem A 27. percben alakult ki a mérkőzés legnagyobb helyzete. Paróczay rtviden fejelj Tas» nádi Íeíé: Mile ott termett, már csak a kapussal állt szemben, de lágy emelése után a krpufa felső lapjáról jutott a labda as alapvona­lon túlra, ■A 30. percben Kerek« és Por- üianda összefejelt, mindkettőt » pályán kívül ápolták. Kerekes turbánnal a fején visszatért, a szolnoki fiú azonban már nem folytathatta a játékot, A félidő befejezése előtt Németh három remek csel után közelről, éles szögiből lőtt. Szendrei azonban a helyén volt A második 45 percet Is csa­bai rohamok vezették be. Moós R kapunak háttal állva, ollózva lőtt, " Szepdrei nagy bravúrral «szögletre hárított A víálasztá- madás során Szatmári tévőiről próbálkozott lövéssel — sikerte­lenül. A 60. percben Mile cse­lezgetett a 16-os oldalvonalá­nál. Láza testtel állította meg belövését. majd — felszabadí­tott. Ezután még két veszélyes helyzet alakult ki a Tlsza-par- íiak kapuja előtt. Zielbauer 20 méteres bombája centiméterek­kel zúgott el a léc fölött azután a nyolcadik békéscsabai szög­let nyomán Dávid homloká­ról vágódott a labda a jobb alsó sarok mellé. A hajrában újra élénkcbb let* a já ék. A 81, percben Tasnádi a kapufa tövénél ütötte az alanvonalon túlra Géczi éles szögből le­adott lövését. Az ellenkező oldalon Zielbauer átadását Dobó elhirteientedve messze a kapu mellé küldte. Befejezés előtt két perccel Ga­rics vezetett gyors támadást, liagfeatoias lövése azonbaai a, H­®8 ponton álló Miiéről vágó­dott ki a mezőnybe, • * • A nagy tét végig éreztette hatását! Az együtteseik óriási taktikai harcot vívtak, mindkét edző nagy gondot fordított az ellenfél kulcsjátékosainak sem­legesítésére. A hazai együttes óriási lendülettel kezdett, de azután — ügyes adogatásokkal — útját tudták állni a további csabai rohamoknak a Tisza-par_ tiak. így nem is csoda, hogy az első 45 percben mindössze egy helyzet adódott — az is az egy pillanatra megingó hazai véde­lem jóvoltából — Tasnádi ka­puja előtt Fordulás után az Előre Spar-' tacus nagy iramot diktált, me- zőnyföléhyt harcolt ki. A lila- fehérek lövései, fejesei azonban célt tévesztettek. Az MTE vé­dőfala azután egyre jobban megszilárdult Ebben „ludasak” a hazai támadók is. akik tel­jesen elfeledkeztek arról, hogy a tömör vendég-védelmet csak a széleiken lehetne zavarba hozni. A belső játék erőltetése a szervezett, önfeláldozó szol­noki védelem mellett nem hoz­hatott eredményt... A hajrá­ban a csereként beállt Garics vezérletével szóhoz jutott a szolnoki támádósor is, amely kép« volt meleg perceket skozni a csabai védelemnek» I összefoglalva: a Tiszán túli rangadó közepes színvonalú játékot, óri'si küzdelmet ho­zott A lá ottak alapján a döntetlen eredmény igazsá­gos. (Machalek István, Uhrin János.) További eredmények. Kom­ió—Diósgyőr 2—2 (1—0). MÁV DAC—Kecskemét 1—1 (l—l). Pénzügyőr SE—Eger 2—9 (1—0), Olajbányász SE—Deb­recen 2—0 (1—0), Budafok— G nz-MAVAG 0—0. Orosz­lány—Vá palota 2—1 (2—0), Szckszárd—Bp. Spartacus 1—1 (0—0). K;s-uth KFSE— Bimaúj /áros 1—0 (1—0), az nb vb Állasa JU Diósgyőr 36 14 7 5 48—20 35 2. Szolnok 36 12 8 6 37—23 32 3, Komló 26 13 6 7 31—20 32 4, Békéscsaba 26 12 8 6 28—21 32 5. MÄV-DAC 36 10 8 8 31—23 28 So Dunaújváros 26 10 8 8 40—35 28 7. KKFSE 26 10 7 9 32—31 27 3. Budafok 26 8 11 7 28—27 27 9. Ganz-at, 26 8 10 8 21—26 26 BK Eger 36 9 6 11 32—36 24 llo Olajbányász m 8 8 10 28—36 24 12. Szekszárdi 36 7 9 10 21—24 23 13. Debrecen ff 6 11 9 24—29 23 14. Bp. Spartacus 26 S 7 11 28—35 23 15. Pénzügyőr 26 8 6 12 36—43 22 16. Oroszlány M 7 7 12 22—34 2A 17. Kecskemét 26 6 9 11 30—44 a Mc Várpalota U 6 8 12 20-28 m BCS. ELŐRE SPARTACUS— i SZARVASI FSSC 20—11 (9—6)J NB I B férfi. Békéscsaba, 200 néző, V: Somhegyi, .Szendrei.1 Békéscsaba: Rácz — Kovács (3),] Dukát (1), Bíró (3), Ilovszki, I Maróti (9), Annus. Csere: Gyulai dr., Várhegyi (2), Orosz (2), Schvertner, Krcsméri. Edző: Szabó Károly. Szarvas: Dóba — Török, Kukucska (1), Kocsis, Da- rida (1), Juhos (2), Cseri (5). Csere: Botha, Kovács, Demeter, Szarvak. Maszlag (2). Edző: Kol- tai Lajos. A főiskolások kezdtek, és Kukucska révén a vezetést is megszerezték, majd újabb gólt. értek el. Mindkét csapat két be- átlóssal támadott, a hazaiak zó- J náztak, míg a vendégek vegyes védekezéssel igyekeztek Marótit semlegesíteni. A csabaiak ne­gyedóra elteltével javultak a vé­dekezésben és kihasználva em­berelőnyös helyzeteiket — a fél- időig három góllal húztak el. Fordulás után az Előre Sparta­cus átlövői rendre kihasználták a szarvasi védők és kapusok megingásait fokozatosan elhúz­ták, s biztosan nyerték a megyei rangadót. Jók: Rácz, Maróti, Bíró, Ilovszki, Gyulai dr., illetve Juhos, Cseri. DUNAÜJVAROSI kohász— BCS. ELŐRE SPARTACUS 18— 16 (7—8). NB I B női. Dunaújvá­ros, 400 néző, V: Berkes, Kassai. Békéscsaba: Hrabovszki — Bozó (8), Drienyovszkj (X), Kovácsné (2), Ozgyin, Pasek (3), Peczéné. Csere: Bonyhádi Oláh (2), Ma- tyuska, Varga, Veres. Edző: Lé­ié Mihály. A csabaiak nagyon jól kezdtek, s úgy látszott, biz­tos győzelmet aratnak! A má­sodik félidő 13, percéig ugyanis 14—11-re vezetett. Ettől kezdve a kapusok gyenge teljesítménye miatt a dunaújvárosi gárda sor­ra lőtte góljait ■— főként szél­ről. A| kiegyenlítés után — a hajrábap — a hazaiaknak jött ki jobban a lépés. Az Előre Spartacus mezőnyjátékosai — Bozó (a mezőny legjobbja), Pa­sek, Kovácsné vezérletével — dicséretet érdemelnek. SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ —BCS. VlZMÜ SC 16—14 (9—5). NB II férfi. Szolnok, 200 néző. V: Farkas, Szőke. Vízmű: Sza- szák —■ Feifrik (4), Szécsi (1), Benkő (1), Varga (3), Komáromi Teke-híradó A megyei telke csapatbajnok­ság legutóbbi fordulóinak ered­ményei. II. forduló: Gyulai SE B—Battonyai ÁFÉSZ 2:6 (2463: 2481). Mezőberényi Textil B— Bcs. Élőre Sp. 1:7 (2289:2392). Bcs. MÁV—Gyulai Lendület A 6:2 (2310:2307). Battonyai SZSE B—Gyulai Lendület B 5:3 (2274: I 2256). III. forduló: Battonyai SZSE B—GYSE B 6:2 (2394: | 2231). Battonyai / ÁFÉSZ—Mb. 1 Textil B 7:1 (2827:2377). A for- | dúló legjobb dobói. Otthon: Galambos 463, Nagy, K. 461, Soós B. 442, Karsai (mindany- nyian Battonyai ÁFÉSZ) 442, Angyal (Battonyai SZSE) 441, Dobozi (B ÁFÉSZ) 434. Idegen­ben: Követi (GYSE B) 426, Ben­kő (Mb. Textil) 413, Kajtos (Mb. Textil) 413, Szilágyi IX. (Bcs. MÁV) 402, Schupkégei (Mb; Textil) 396, Szigeti (Mb. Tex- , tU) 395 £&. Jelenes a megyei NB I B-s férfi kézilabda-rangadóról Orosz — a csabaiak fiatal átlövője — második gólját dobja s szarvasi hálóba (1), Kurllla (4). Csere: Veres*., Radnai, Szlancsik, Gőg. Edző; Hankó György. A hazaiak 3—3 után kihasználták a csabaiak gyenge védekezését. Fordulás után a Vízmű játéka némileg feljavult 12—12 után azonban érthetetlenül a csabaiak kezd­tek el kapkodni, hibát hibára halmoztak. A csapat két legru­tinosabb tagja okot szolgáltatott & kiállításra... Az újonc Olaj­bányász a kínálkozó lehetőséget ki is használta. A csabaiak 16— 13 után csak büntetőből tudtak szépíteni. A Vízműre ezúttal rá sem le­hetett ismerni. Az egész együt­tes nagyon gyenge teljesítményt nyújtott — védekezésben és tá­madásban egyaránt. A vereség — remélhetőleg — elgondolkoz­tat néhány, mélyen tudása Matt játszó fiút! Még az sem mentség, hogy a játékvezetők négy csabai gól alkalmával — nem alkal­mazták az előnyszabály! VÁCI PENOMAK—SZARVA­Sí FSSC 12—6 (6—2). NB II női. Szarvas, 200 néző. V: Ácsai, Dzsipoff. Szarvas: Hipszki — Kugyela (1), Brlás (1). Erős (1), Hankő (2), Kasuba, Lestyánné (1). Csere: Finta, Roszik, Ond- rejó. Edző: Janurik Mihály. A rendkívül enerváltan játszó ha­zaiak ellen valós a Vác győzel­me. Az SZFSSC-ből senkit sem lehet kiemelni. A két játékveze­tő működése még a megyei L osztály színvonalát sem érte el. Az NB f—es SsbdtfAgü-btjBolnái «wedméayei s MTK—Dorog 4—2 (3—2), Pécsi MSC— Salgótarjáni BTC 1—0 (l-O), Üjpea- ti Dózsa—Egyetértés «—1 (3—0), Rá­ba ETO—FTC 3-5L (0-4)), Cbepel— Bp, Honvéd »—1 (0—1), SZEOIy— Hasadás VSE 0-0, Tatabánya—ZTK 2—1 (1—1), Videoton—Vasas O-O, A bajnokság áBSásas aU Ü. Dózsa U 15 4 5 58—27 36 2. FTC 24 11 8 5 44—23 3® 3. Videót®® 24 12 6 6 31—23 3® 4. ETO 23 12 6 6 30—27 30 5. Tatabánya 24 11 8 5 “»0—29 3® 6. Honvéd 24 13 3 8 46—26 29 7. Péea 24 9 9 6 22—21 27 8. MTK 24 10 6 8 33—28 26 9. SBTC 24 6 IS 6 18—24 24 10 Csepel' 24 9 4 11 29—30 22 11. Vasas 24 5 12 7 24—27 22 12. 'ZTE 24 9 3 12 24—35 21 13. Haladás 24 6 7 11 22—34 19 14. Szeged 24 4 8 12 22—32 16 15. Egyetértés 24 2 12 10 i9—42 16 16. Dorog 24 1 6 17 19—SS 8 7 mJBBSS P74, ÁPRILIS S& Fergeteges csabai rohamok vezették be az első félidőt. Az el­ső Előre Srartacus szöglet utón Vágási ugrott fel fejelni, de labdája aa oldalhálóbam akadt el. i