Békés Megyei Népújság, 1974. március (29. évfolyam, 50-76. szám)

1974-03-26 / 71. szám

A* MB Ill-ban j Megyei L o. labdarúgó-bajnokság Továbbra is a Szarvasi FSSC vezet - Á második helyre került a Gyulai SE Csak a Gyulavári és a Kondoros nyert idegenben GYULAI Sí:—H, METtUPOND 5-0 (2-0* Gyuta, 600 néző. V.; Gregor. GYSE: Szerb (7) — Somos (8), Fábián (7); Otott (0), Szabó (7) (Goiti, — ). Reinhardt (8), Cser­háti (B), Galbacs (7). Kádár (8), Saes m. Tuti Í7). (Tóth n, 6). EB- ző: Vasvári Péter. A 12. percben Galbacs szép kapásgótt lőtt, majd tíz perccel később Tuti szögletét Kádár legelte a hálóba, 2—0. A .fel­idő befejezése előtt Zsákjai szép egyéni alakítása végén — Szerb szögletre hárított. Az S2. percben Tóth 11 bombagólt lőtt a bal feflső sarokba; 3—0. Az eJlonkieBő olda­lon Csáki ügyetlenkedett «J gól­helyzetet, senki sem zavarta, ami­kor közeüirSl fölébom húzott. A haj- náben meg Saas’ és újra Galbács wlt eredményes, 5—0. (Fábián Ist­ván). BCS. MÁV—SZEGEDI AK 3—4 (0—1) Csányi m; 100 néző. V.t Balda. MÁV: Pál (6) — Pálfi (6), Hajdú (6), Stefanyiik (7). Remhölcz (6), Okos (8), LUkovicM (7), Hürkeca <«), Gaáj (7), Alberti (6), Viczián <7). Edző: Szabd László. A 30. percben a .vendégek 11-esből, Hé- ger révén vezetést szerezték (0—1). Fordulás után óriási fölényt har­colt ki a MÁV és megérdemelten tartotta otthon a két pontot. Viczi­án (80. perc), Lukovlczki (»4. perc), Okos (86, perc) góljaival 3—1. (Bor­bély. Gábor). SZENTES—GYOMA S—I (1—0) Szentes, 800 néző. V.: Almási. Gyomai Spartacus TK: Hunya (6) — Kokavecz (8), Gcrnda (7), Vatai (5), Lukács (8), Zöld (6), Varjú n <S), Iglodi (S). Béltekl (5), Hornok (5), Varjú I (6). Edző: Szabó La­jos. Az erős szel az elaő félidőben a vendégeknek kedvezett, mégis a Vízmű támadott többet. Szünet után végig a hazai csapat irányí­tottá a játékot és csak 3—0 után sikerűit a gyomaiaknak szépíteni. G.: Szabó 2, Magyar, intetve Var­jú L (Zöldi József). APÁTFALVA—S. KINIZSI 1-0 (1—0) Apátfalva. 700 nézó. V.: Kiss. Sarkad! Kinizsi: Szabó (4) — Pozo- jevich (S), Polgar (6), Soproni (6) (Szabó. —), Sárközi (6), Balogh (7) (Sajti, 5), Gurzó (6), Lovast tö), Kádár (5), Búzád (5), Nagy (6). Bdzo: Burás István. A sarkadi csa- I pat a mezőnyben végig jobban ját­szott, de csatársora a gólhelyzetek egész sorát hagyta ld. A mérkő­zés egyetlen gólját — jól sikerült fejessel — Gyulai szerezte, a 37. percben, 1—0. (B. Szűcs Sándor). SZARVAS—TISZAFÖLDVÄB 2—0 (0—0) Ttszaföldvár, 300 néző. V.: O na- vecz. Szarvasi FFSC: Nagy F. (6) — Magyar Gy. (5), Gajdos (6), I Lancsa (5), Széfjak (5). Plástyik (S). Orovecz (5), Brakszatórisz (5), Gaűi (5)1 (Mihály, 5), Kozma (5) (Kovács, 5), Magyar T. (5). Edző: Bánáti Rezső. A listavezető szarva­siak ezúttal a vártnál gyengébb formát mutatták, úgyhogy a tarta­lékos es gyengébb játékerőt képvi­selő Tiszaföldvár a hájráig kétsé­gessé tette az eredményt. G.: Ma­gyar Gy„ fejesből, a 83. percben, Oroveéz (a 86. percben). (Verők Attila). OH. KINIZSI—BCS. A< VGIFAR 3—2 (3—1) Orosháza. 1200 néző. V.: Sári. Kinizsi: Nagy M. (6) — Markó (5), Tóth 05), Albert (6), Zsurka («), Fejes (7), Magyar (5), Nagy F. (6), Bogdán (6), S. Kovács («), (Oláh, 6). Busa (6). Edző: Szűcs Ferenc. Bcs. Agyagipar: TJnyaiinszki (6) — Majorus (7), Laczó <7), Urda (6). Kolarovszki (7), Kun i (7), Timár (7), Rétlaki (7), Kékesi (7), Zentai (7), Kuti n (6). Edző: Batke Lász­ló. A Kinizsi kezdett joúbam. Bog­nár a 20. percben ll-esből vezetést szerzett, 1—0. A 36. percben Kuti I egyenlített, 1—1. A 44. percben Bogdán megszerezte Unyaünszikl rövid kirúgását és a léc alá lőtt, 2—1. Az 56. percben Kuti I ismét egyenlített, 2—2. A hajrában Nagy F. hibázott gólhelyzetben, majd a 86. percben Bogdán fejesét a ka­pufa „hárította”. Kitűnő Játékve­zetés! (Dimák B. Ferenc). MEŰGYESEGYHAZA—SZALVAY SE 3—0 (1—6) Medgyesegyháza, 300 néző. V: Mile. Medgyesegyháza: Dudaszeg (6) — Potocska (7). Holecz (6), Bé­kési (7), Juhász (7), Csioseiy (7), Dobi (7), Tóth (6), Hódi n. (6) (Kiss. «). Németh (7), Klement (5) . Edző: Marosvölgyi Károly. Szalvay: Bugyik (6) — Klembucz (6) , Kovács (7), Nagy (7), Dobra (6) , Kukukk (6), Pál (6) (Krajcs 6), Feuerwerker (6), Bárdos (6), SchWarzenberger (6). Krlvtk (6). Edző: Gurbán Liviusz. G: KJe­ment, Holecz, Németh. (Hojcska Mihály) SZEGHALOM—BATTONYA »—8 (3-1) Szeghalom. 250 néző. V: Szabó J. Szeghalom: Gazsó (5) — Simon (6), Petőfi (7), Farkas (5) (Bakos, 6), Kovács (5), Jónás (5), Balázs F. (5) (Balázs J. 6), Nacsa (8), Tar (7) , Túrt (6), Kun A. (8). Edző: Farkaslnszki András. Battonya: Süli (5) — Oláh (5), Czárlty (6), Sztanojev («), Czabat (7), Lukács («), Lehoezki X (6), Kovács (7) _ Bánszki (7), Lehoczky n. (6), Kiss (6) . Edző: Major László. G: Nacsa 2, Tar. Kun, Kiss (öngól), in. Ko­vács, Bánszki. (Boruzs József) Bcs, vasas—bcs. elobe sp n 1-0 (0-0) (6) — Boicfi (6), Tüdős («), Kiss J. (6), Kiss Z. (6), Latyák (6), Tóth (5), Kiss M. (6), Lovász (5), Dajka (6), Vizer (5). Edző: Garam- völgyt István. (Otrok Mihály) Gazsó István, a Szeghalmi MEDOSZ kapusa, aki a megyei I. osztályú bajnok­ságban eddig a legkeve­sebb gólt kapta. (Fotó: Oravsztó) békési SP.—MH. MEDOSZ 1—1 (1-0) Békés, 400 néző. V: Molnár. Békés: Győrit (6) — Kiss (5), Ara­fl labdarugó NB 11-ért: ' Bcs. VTSK—Debreceni MTE 1—0 (1—0) Békéscsaba, 600 néző. V: Pá­dár (3). VÍSK: Oláh (7) — Han- csák (1), Kolarovszki (8), Laczó (8), Lukoviczki (7), Kátai (6), Za- horán (1), Szász (7), Viczián (6), Bunda (6), Varga M. ‘8). Edző: Sülé István. DMTE: Répánszki (7) — Puskás (5), Patai III. (7), Horváth (6), Csürke (5), Szigeti (5), Molnár J. (7), Kovács (5), Patai II. (—), Kerekes (5), La­katos (5). Edző: Kertész Tamás. Csere: Kátai helyett a 60. perc­ben Bodó (7), ill. Patai II. helyett a 15. percben Molnár T. (6), La­katos helyett az 52. percben Bu­rái (5). Szögletarány: 17:6 (13:2), a Bcs. VTSK javára. Meglepően ideges hangulatban kezdődött a mérkőzés, kemény belemenések követték egymást. A W, percben Kovács kíméletle­nül letalpalta Szászt, Zahorán pe­dig Patai II-vel szemben köve­tett el szabálytalanságot, s a debreceni játékos ötperces ápo­lás után végleg kiállt. A 25. percben Hancsák remekül adott Zahoránnak, aki a bal oldalon felfutó Lukoviczkihez játszott. A hátvéd Szászt futtatta, akinek A százezredik sport mester: Jurij Gnutov birkózó A Szovjetunióban 1935-ben ala­pították a „sportmester” kitünte­tő címet. Most ritka jubileumhoz érkeztek a mozgalomban. Jurij Gnutov kujbisevi birkózó sze­mélyében ugyanis a százezredik sportember kapta meg a kitün­tetést. Skóciában is átszervezik a labdarúgó bajnoki rendszert. A jelenlegi 18 csapat helyett az 1975—76-os bajnok­ságtól kezdve csak tíz együttes szerepel az első ligában, de ezek évente négyszer mérkőznek egy-j mással. < ■í. pontos átadását Viczián nyolc méterről a kapu jobb „oldalába” zúdította, X—0. Üjrakezdés után folytatódott a „keménykedés” mindkét olda­lon. Kovács megütötte a cselez­gető Szászt (a játékvezető még csak nem is figyelmeztette a magáról megfeledkezett debre­ceni játékost). Zahorán pedig Molnár T. után rúgott. Pádár azonnal kiállította a csabai fi­út! A 35. percben Bunda 25 m-es bombáját a kapus szögletre ütöt­te, röviddel ezután Szász az ol­dalhálót találta el. A félidő haj­rájában Bunda erős, lapos lövé­sét a kapus csak nehezen védte. Szünet után ismét a hazaiak voltak a kezdeményezők. A 62. percben Bunda élesen belőtt labdája a kifutó Répánszki mal­iéról pattant ki. Az ellentáma­dás során, a 70.. percben Han­csák „életvészélyes” hazaadása Oláh kezéből kiperdült. A gól­helyzetben lévő Molnár J. elől Lukoviczki az utolsó pillanatban " — szögletre hárított. Egy perc­cel később ismét a debreceni jobbszélső lövése zúgott el a léc fölött. A 82. percben, a cserejá­tékosként beállt Burai cselez­getett saját térfelén. A nagy len­dülettel érkező Hancsák meg­támadta őt, s közben elcsúszott. Estében — nem szándékosan — ösztönszerűen a debreceni játé­kos derekába kapaszkodott. Nagy meglepetésre Pádár leküldte a pályáról a csabai hátvédet. A másik oldalon Kovács ismét be­lerúgott Szászba. A figyelmez­tetés, illetve a jogos kiállítás ez­úttal is elmaradt. Durvaságokkal tarkított mér­kőzés — a játékvezető indisz­ponált ténykedése miatt! A tíz, * majd később kilenc főre fogyott hazai együttes — lelkes, oda­adó játékával megérdemelt győ­zelmet aratott. IThrln János További eredmények Ceglédi VSE—Szabó Lajos SE 1—1 (0—0), Vasas Láng—Kiskunha­lasi MEDOSZ 2—1 (1—0), Szege­di Dózsa—III. kér TTVE 1—1 (0—0). FŐSPED Szállítók—Sze­gedi VSE 1—0 (0—0), Debreceni EAC—Kecskeméti TE 1—0 (0—0), Hajdúböszörményi Bocskai—Bp. Építők 1—9 (1—0), Volán SC— Szolnoki MÁV 4—0 (1—0). DÓZSA SE—JÁNOSHALMA M OrOKhäT», 1200 néző. V.: Koazó. Dózsa SE: pelyva (6) — ‘.»zartmári (7), Ökrös (7), Verböazi (7), Csiz­madia (6), Halász (7), Tímár (7), Cseh (7), Nemes (6) (Hajás, 6), Kurilla (6), (Marsi, 5), Klement (5). Edző: Berta József. Már az első 5. percben eldőlhetett volna a mér­kőzés sorsa. de Kurilla» majd Klement tiszta gólhelyzetben hi­bázott. Fordulás után. is a Dózsa támadott többet, de csatárai nem bírtak a néha túl kemény jános­halmi védejemmel. Az 5Ö. perc­ben Cseh betalált Csornák háló­jába, a gólt a játékvezető előbb megadta, majd a partjelző bedntése után visszavonta. Kiállítva: a 76. percben. Fenyvesi III (Jánoshalma). (Izsóid Miklós). IlODGÉP SK—KISKUNFÉLEGY­HÁZA 0—1 (0—1). Az NB UL Délkeleti csoportjának állása 1. Szarvas 18 12 2 4 50—13 28 2. Gyulai SE 18 9 6 3 28—17 24 3. Oh, Kinizsi 18 10 3 * 31—15 23 4. Jánoshalma 18 8 8 4 33—18 22 5. Apátfalva 18 7 8 3 30—30 22 6. HODGÉP 18 8 4 8 28—19 20 7. Dózsa SE 18 6 7 5 *1—18 19 8. K.-félegyház* 18 8 3 7 21—2S 19 9. Hódmezö vá/»árh. METKIPOND 18 8 3 7 19 10. Bcs. Agyagipar X8 5 7 38—26 17 11. Szegedi AK 18 6 3 9 20—23 15 12. Sarkad! K, 18 € 3 9 J9—33 15 13. Gyomai STX U 3 8 7 17-35 14 14. Szentes 18 4 4 8 22—35 14 15. Bus. MÁV 18 2 6 10 13—29 10 1«. Tiszaföldvár 3 3 13 17—43 9 Békéscsaba, Vasas-pálya, 90 né­ző. V: Szabó A, Vasas: Zsllinszkl (8) — Silling (7), Takács (7), Gyebnár (8), Baracsi (7), Kvasz (8), Ónodi (7). Prohászka (8), (Nagy L. 7), Kiszely (7), Nagy J. (7) (Mány. —), Tóth (7). Edző: Ifj. Tóth . János. Előre Sp. n.: Ecker (6) — Zsömbörgi (6) (Bánáti H. «), Kiss (8), Szűcs (8), Molnár (6) , Kovács (8), Jegyinák (6), Ka­rasz («), Hódi (8), Friderikusz <«), Csepregl (6) (Maginyecz, 6). Edző: Szita László. G: Nagy L. (Sztoján János) KONDOROS—MEZOBERENY 2—0 (0-0) Mezőberény, 350 néző. V: Pauldk. Kondoros: Dián (6) — Mladonyicz- ki (0), Szabó (8), Sztvorécz I, (*) (Varga, —), Opauszki II. (5), Kunstár (6), Hanyecz (8); Juhos (7) , Sztvorécz H. (7), Majoros (6) Czesznajc («). Edző: Pljesovszki Mihály. Mezőberény: Braun (6) — Bánhegyi (6), Komíszár (6). Har­mati (6), Hegedűs (7), Heller (5) (Sz. Kovács, —), Vamyú (S). Sóly­mos! (9) (Szűcs, —), Petries (6), Kurucz (5). Toldi (5) Edző: Mé­száros Mihály. G: Juhos (2). (Dr. Makai Gyula) MH. CUKORGYÁR—FÜZES. GYARMAT 0—0 Mezőhegyes, 200 néző. V: Sütő. Cukorgyár: Kaiser (6) — Pepó (6). Csordás I. (6), Takács (5), Kovács L (6), Nagy rt. (6), Bóna (5), Szat­mári (4) Csordás Hl. (4), Nagy VI. («), Szabd n. (4), Edző: Nyári Mihály. Füzes gyarmat: Kirípóczkl A Szarvasi Főiskola Spartacus labdarúgói tiszaf öld vári győzel­mükkel (2—0) megtartották vezető helyüket az NB III Délke­leti csoportjában! Jánkulár Irtván felvétele a szarvasiak egyik előkészületi mérkőzésén készült. Az együttes tagjai a követke­zők. Álló sorban, balról Jobbra: Pockai, Mihály, Gáli, Magyar Gy„ Varga, Plástyik, Nagy F„ Magyar T. Elöl: Lancsa, Szel jak, Brakszatórisg, Kituljak, Roszik. tó (6), Papp («), Acs (8), Sebes­tyén (8), (Balogh —), SzLavik (5), Kopárdl (6), Pataki n. («), Kovács (6) Zseák (7). Edző: Jenei Sán­dor. Mezőhegyes: Sárközi (7) — Kovács (5), Balogh (7), Köteles (7), Nagygyörgy (3), Bőrök (5), Komiló- di. (6), Lapusnyik (6), Pocsai (4), (Gulyás 5), Slrovicza (6), Szása (5) . G: Kopárdl, ül. Gulyás. (Nagy Mihály) GYULAVARI—DOBOZ 2—6 (1—'0) Doboz, 100 néző. V: Medve. Gyu­lavári: Rang («0 — Karácsony (7); Molnár (8), Mészáron (3), Nagy J. (6) , Gyimesi (7), Császár <«), Outi (5), Faulháber (4), Mahó (6) Nagy L. (4) (Géczi 5). Edző: Arató La­jos. Doboz: Szűcs I. (5) — Komlósi (5), Szabó H. (4). Sarkad! fT), Szatmári (6), Szabó I. (6), Békési (4) (Molnár F. —), Molnár I. (4)» Nagy (5), szűcs D (4). Szabó m. (5) . Edző: Szatmári Sándor. G: Császár, Géczi. ( —t —s ) mezOkovacshaza—oh. medosz S—2 (1—0) Mezőkovácsháza, 200 néző. V: Szarvas. Mezőkovácsbáza: Berka (5) — Varga B. (4), Szabó (6), Ön­cső (5) (Varga F, —), Öerjeczkl (5), Trajer (S), Varga J. («), Mákos (8), Bútora (S)_ Ale (5), Deák (6). Edző: Budácsii Tibor. Orosháza: Csontos (4) — Pál (5), Bokos (6). Németh (6), Iványl (5), Boér (4), Lovas (5), Enyedi (4) (Túrt —), Ko­vács (5), Szebegyinszki (S), Nász (5). Edző: Túri József. G: Varga J., Herjeczki, il^ Kovács, Lovas. (Tóth Zoltán) További eredmény: Szarvasi MB- DOSZ—Endrőd 3—2 (3—1). Ifjúságiak: Doboz—Gyulavári 2—O, Bcs. Vasas—Bcs. Előre Sp. 1—2, Bé­kés-Mezőhegyes 6—1, Mh. Cukor­gyár—Füzesgyarmat 4—0, Szegha­lom—Battonya 0—0, Medgyesegyhá­za—Szalvay SE 3—0. Mezőberény— Kondoros 3—4, Mezőkovácshaza— Oh. MEDOSZ ' 1—3, A megyei L o. labdarúgó- bajnokság állása L Szeghalom 21 13 4 4 39—14 30 2. Szarvasi M. 21 11 5 5 43—22 27 3. Kondoros 21 11 5 5 29—17 27 4. Oh. MEDOSZ 21 11 5 5 37—28 27 5. Békési Sp. 21 10 8 5 38—26 26 8. Mk. héza 20 11 3 8 35—27 25 7. Szalvay SE 21 U 2 8 33—30 24 8. Mh. MEDOSZ 21 10 4 7 34—32 24 9. Mh. Cukorgyár 21 8 5 8 28—27 31 10. Gyulavári 21 8 4 9 28—30 20 11. Füzésgy&rm. 21 7 6 8 21—29 20 12. Battonya. 20 6 5 9 26—30 17 13. Bea. Vasas 20 7 3 10 26—29 11 14. Medfyeségyh. 81 7 1 13 30—49 u 15. Doboz 20 3 6 11 21—38 12 1«. Mezőberény 21 4 2 15 20—40 10 17, Endréd 30 2 8 12 18—38 M Bea. EL Sp. 82 11 S * €3—27 a V \