Békés Megyei Népújság, 1973. július (28. évfolyam, 152-177. szám)

1973-07-31 / 177. szám

Ez történt a Nyári Totó Kupában Az irreális talajon nehéz dolguk volt a Bcs. VTSK—MGM Debrecen mérkőzés résztvevőinek. Nemcsak az ellenfélre, a labdára kell ügyelniük, hanem arra is, hogy állva ma­radjanak a csúszós, vizes füvön. Viszont a becsúszó szere, lések — ezúttal valóban „becsúszók” voltak. Képünkön Csicsely szereli a debreceni Szabó I-et. (Fotó: Jankulár István) Bcs. VTSK—MGM Debrecen 2-1 (0-1) Békéscsaba. 800 néző, V. : Jármai dr.. VTSK: Kovács — Lukoviczki. Csicsely, Bodó. Laczó, Palotai, Varga M.. (Sar­kad:) Bunda (Kolarovszki). Za- horán, Lipták, Kalcsó. Edző: Sülé István. MGM. Debrecen: Répánszky — Puskás. Divinyi, Patai III., Debreceni. Patai I. (Szórád), Molnár J., Kovács, Csürke (Molnár T.). Patai II., Szabó I. Edző: Hollósi László. Szögletarány: 11:7 (6—1) a Bcs. VTSK Javára Az első negyedóra vá’tozatos, esemény nélküli mezőnyjáték­kal telt el. Bosszantó átadási hibák követték egymást mind­két oldalon. Némi hazai fölény után a 17. percben Lipták kö­zeli fejese jelentette az első ve­szélyesnek mondható akciót. A labda azonban elkerülte я jobb alsó sarkot, öt perccel később Palotai távoli, nagy erejű lóvé. sét Répánszki jó érzékkel szög­letre védte. Az ellenkező olda­lon Szabó I- élesen belőtt lab­dája elsuhant a bélső csatárok előtt. A 33. percben váratlanul vezetéshez jutottak a vendégek. Divinyj ívelt labdája átszállt az egymásra váró hazai védők fö­lött és a befutó Szabó I. közel­ről a léc alá fejelt, 0—1. A gól után rohamozott a tanácsi együttes, de támadói nem tud­tak betalálni az igen jól védő Répánszki kapujába. Szünet után nagy lendülettel kezdtek a csabaiak. Az 57. percben, egy jól sikerült jobb ol­dali támadás végén Zahorán két csel után. élesen meglőtt labdái a — a későn vetődő ka­pus hasa alatt — a ba,l alsó sarokba csúszott 1—1- Két perccel később a kitörő Varga M-t a büntetőn belül buktatták a védők. A játékvezető 11-est ítélt. Ezt Zahorán értékesítette. 2—1. A 80. percben, debreceni szöglet után Bodó a kapu tor- ; kából az alapvonalon túlra há­rított. A csúszós, vizes talajon iga­zi játék nem alakulhatott, ki, mert a labda rendre megtréfál­ta a játékosokat. Szünet után a hazai együttes magabiztosan játszott, s lendületes és gólra tö­rő játékukat siker koronázta. Jók: Lukoviczki (a mezőny leg­8 ШШШШЩ ДОЗ. JŰLHiS 31. jobbja), Csicsely. Zahorán. Bo­dó, itt. Répánszki Divinyi. Deb­receni, Szabó I. (Uhrin János). DEAC—Gyulai SE 7-3 (6-1) Debrecen. 300 néző. V. : Ki­rály. DEAC: Varga — Terbicz, Csató. Luterán, Szulyovszki, Kiss L„ Szabolcsi. Puskás (Si­mon). Turcsek. Kiss S„ Banyán. Edző: Nagy Mihály. Gyula: Szerb (Csomós) — Galbács, Fábián. Reinhardt, Sass. Szabó, Vasvári. Rajki (Cserháti), Mé­száros, Tóth II. (Szentesi), Tú­ri. Edző: Vasvári Péter. A ta­lálkozó előtti felhőszakadás miatt csúszós talajon játszottak a csapatok, amely a technikai­lag képzettebb egyetemistáknak kedvezett. Így az első félidőben szinte tetszés szerint érték el gól­jaikat. igaz ebben Szerb gyenge formája is közrejátszott. Az 1. percben Banyán beadását a kapus kiejtette és Kiss S. kö­zelről nem hibázott. A negye­dik percben ismét Kiss S. — ez­úttal 30 méterrő’ küldött — labdája szállt a kapuba, 2—0. A 8. percben Turcs-'- a 10.-beh Kiss L. volt eredményes. 4—0. Egy perccel később Kiss S. le­sen állt, amikor lövésébe Sass kézzel nyúlt bele. A 11-est Kiss S. értékesítette, 5—0. A 24. percben Szabolcsi hozta fel a labdát, mindenki hátrált és a középpályás 35 méterről is a kapu közepébe talált, 6—0. (Nagy kapushiba.) A 38. perc­ben Vasvári beadását Túri Varga hálójába fejelte, 6—1. A félidő befejezése előtt Tóth II lövését védte a hazaiak kapusa. Fordulás után Csomós állt a gyulai kapuba. A vendégek magukra találtak. s egymás után vezették a támadásokat. Ennek ellenére Szabó öngóljá­val a DEAC növelte előnyét, 7—1. A 60. percben Vasvári Mészároshoz játszott aki 11 méterről szépített. 7—2. Az újrakezdés után Csomós remek védése jelentett eseményt. Tá­madtak a v»-dégek: Vasvári fejesét szögletre védte Varga, utána Túrj szögletét Szabó fö- 'é lőtte. A 85. nercben Tűri szép kapásgólt lőtt a 16-osról. 7—3. A DEAC mindenkénnen rá­szolgált я győzelemre, de a gól- különbség túlzott. Jók: Kiss S., Puskár, Turcsek, Csató, ill. Csomós. Fábián. Sass. Vasvári, Túri. (—i -t-г). a kupa Állasa: 1. DEAC 5 5 - . 16— 5 10 г. Bcs. VTSK 5 2 1 2 7—10 5 3« MGM Debrecen 5 113 6— 6 3 4. Gyula 5 1-4 8—16 2 Kézilabda Csabára került a Tessedik Kupa sportszerűségi dija Szerdán: Előre Spartacus—Honvéd MNK-mérkőzéa A múlt hetet Gödöllőn töltöt­te a Bcs. Előre Spartacus NB I В-s férfi kézilabda-csapata. A lila-fehérek a hagyományos Tes­sedik Kupa küzdelmeiben vet­tek részt NB I-es csapatok tár­saságában. Amint arról már be­számoltunk, a csabaiak — bár győzelmet nem szereztek, mégis — megállták helyüket, hiszen egy osztállyal feljebb játszó el­lenfeleiktől — az Elektromost kivéve — kis gólkülönbségű ve­reségeket szenvedtek. Az FTC-vei pedig döntetlenül mérkőztek! A tornán a következők szerepel­tek: Rácz, Szász. Annus, Maróti, Bíró, Dukát, Antal M., Kovács Gy., Hovszky, Kovács G.. Csuli^ J., Schweriner, Antal B., Vár­hegyi. A gödöllői tapasztalatokról Szabó Károly, a csapat edzője a következőket mondotta: — A torna nagyszerűen segí­tette a bajnokságra való felké­szülést. Minden csapat komolyan vette a mérkőzéseket és komo­lyan vett — minket is! Célunk az volt, hogy lássunk, tanul­junk élcsapatainktól (Honvéd, Elektromos, Ü. Dózsa, Pécsi MSC, FTC), készüljünk az MNK-ra és az NB I В folyta­tására! — Milyen programot állított össze a fiúk számára? — Kora reggel fizikai képes­ségeket fejlesztő gyakorlatokat végeztünk, délelőtt labdás gya­korlatokon volt a hangsúly, ké­ső délután pedig — mérkőzése­ket játszottunk. — És mit szóltak a nagyfokú terheléshez a játékosok? — Kezdetben szokatlan volt. számukra, de a hét közepére belelendültek ! Az FTC ellen már igen jól játszottak, a nap legizgalmasabb összecsapását mi vívtuk a zöld-fehérekkel. — Kik szerepeltek a legtöbb­ször és kik tűntek ki a legjob­ban? — Általában Rácz — Kovács Gy., Dukát. Antal M.. Bíró. Ma­róti, Annus összeállításban kezd­tünk, de mindenki kapott játék- lehetőséget. Egyénileg Annus, Kovács Gy., a két kapus, helyen­ként Bíró, Antal M és Maróti teljesítményével voltam a leg­jobban megelégedve. Külön öröm számunkra, hogy elnyer­Somos Zoltán: Szeretnék még az NB ll-ben játszani... Tavasszal a labdarúgó NB П egyik gyulád mérkőzésén, a ME- DOSZ—Bcs. VTSK összecsapáson | súlyosan megsérült Somos Zoltán, a hazaiak Jobbhátvédje. Azóta hi­ányzik a zöld gyepről. A napokban beszélgetésre invi­táltuk. Múltról, Jelenről esett szó, és természetesen a tervekről is. — Hogyan is történt a sérülés? — Az NB U-es megyei rangadón | meg volt esélyünk a bentmaradás- ra. Elszánt hangulatban készültünk. 0—O-Lal fordultunk, aztán jött a második félidő, melynek első per- : ceit nehéz lesz elfelejteném. Tért j ölelő átadással szöktették a csabai­ak szélsőjét. Szárait. Teljes lendü­lettel futva érkeztem a labdahoz és kiterpesztett lábbal kíséreltem meg a szerelést. Abban a pillanatban egy pattanást éreztem a combomban. Izomrost-szakadást állapítottak meg. A sérülésért senkit sem okolhatok. Azóta állandó kezelés, injekció- kúrák, és fizikoterápia egészíti ki napi programomot. — Milyen érzés volt a lelátóról nézni a csapat mérkőzéseit? — Erről jobb nem is beszélni! Nincs nehezebb, mint látni, hogy a pályán hétről hétre, szinte sem­mi sem sikerül, s az ember nem tud segíteni. Kicsit furcsa, ami­kor a Népsport arról írt, hogy lé­nyegében ugyanaz a gárda esett ki, amely egy idénnyel korábban ötödik lett. Ez nem fedi a való. Ságot, mert például a teljés nát- védnégyes kicserélődött, jómagam megsérültem. Szilágyi Janika visz- szavonult, Koszó eltávozott, Thu- róczy pedig lábát törte. Es még folytathatom a sort: Lovász, Csőké, Novák, Mészáros, Tóth János, Ka­rasz kiválása sem erősítette a szak­osztályt, ők az elmúlt két-három évben még a csapat gerincét ad­ták. Az őket követő fiatalok pedig J bármilyen tehetségesek, még ta­pasztalatlanok. A szűk keretből egyébként is nehezebb volt válo­gatni az edzőnek, mint amikor ket­ten is harcoltak minden posztért. A hat húsz éven aluli srác, akik bekerültek a csapatba. mindent megtettek, de a kiesés rémével a hátuk mögött, sokszor még képes­ségeik felét sem tudták nyújtani. — A jövőt az NB III jelenti, Üj az edző és üj a klub. Milyen szere­pet szánsz magadnak, próbálkoz­tál-e már a játékkal? — Többen kérdezték már, bogy aláirok-e a QYSE-be. mert elter­jedt , a hire, hogy visszavonulok. Azt mondhatom. hogy ez kacsa. Amennyiben egészséges leszek és a Az egyik kora tavaszi edzómérkö- zésen — még egészségesen. (Fotó: Fábián I.) szakvezetés is számit rám, szeret­nék még az NB П-ben is fociz­ni... Sajnos, a sérülést még most is érzem. A legutóbbi nősök—nőt­lenek találkozón már ..beszálltam", még az orvosi figyelmeztetés elle­nére is. A reményt nem adom fel, szeretnék mielőbb Játszani. Egy ké. résem azonban lesz a mesterhez. Ha felépülök, gólokat szeretnék rúgni. Csatárként kezdtem a focit, e ügy érzem védőként szereztem olyan tapasztalatokat, amit sikerrel felhasználhatnék elöl. — No de, ahogy a mondás is tartja, „nemcsak foci van a vilá­gon”. Beszélj egy kicsit magán, életedről. — Pár hónapja költöztünk új la­kásba A legfrissebb újság pedig, hogy a napokban fiam ezületett, úgy hogy megvan az utánpótlás is. Mit is mondhatnék? Boldog ember vagyok. Eleken nőttem fel, de na­gyon megszerettem Gyulát. Itt otthonra találtam. Ügy érzem. a munkahelyemen megbecsülnek, a jövőm is biztosított. * * * A Somos Zoltánról kerengő híre­ket nem igazolta ez a beszélgetés. ! Készül az új Idényre, tervei van­nak. Játszani akar, de csak egész­ségesen. A gyulái szurkolókkal együtt reméljük, hogy nemsokára a pályán láthatják, társai között. Mielőbbi felépülést kívánunk! Abrahám György Imre Szabó Károly, az Előre Spar­tacus férfi kézilabda-csapatá­nak edzője (Sági István rajza). tűk a legsportszerűbb csapat számára kiirt tiszteletdíjat — a helyi tanács ajándékát —, egy szép vázát! összefoglalva: hasznos volt a torna, mert az előzőeken túl láttuk, hogyan, mennyit edzenek élvonalbeli csapataink, s iga­zi, sportbaráti kapcsolatot ala­kítottunk ki a nagycsapatok já­tékosaival, vezetőivel. És ez, minden bizonnyal, se­gíti továbbfejlődésünket! Szerda délután 17 órakor, a békéscsabai Tanácsköztársaság úti kispályán: Bcs. Előre Spar­tacus—Bp. Honvéd MNK-mér- kőzés — a legjobb négy közé jutásért! Előkészületi mérkőzés Szabó Lajos SE—Oh. Kinizsi 4—3 (1—2), labdarúgás. Orosháza, 100 né­ző. V. Farkas. Szabó Lajos SE} Gulyás — Müller, Sanyó Jancsa, Ha­lász, Fajkus. Rozsán, Földesi, Csó­ké. Tóth, Baugartner, (Csere: Szó­rád, Kovács, Csontos, Király). Ed­ző: Bencsik Gyula, Kinizsi: Fránk — Markó, Albert, Zsurka, Szabó, Raf- fai, Verbőczi, Oláh, Nagy F., Bog­dán, Soós. (Csere: Hemző, Fejes, Busa. Magyar S., Kovács) . Edző: Szűcs Ferenc. A viharos szél elle­nére is jó mérkőzést láthattak a nézők. Az újonc NB Il-es vendég- csapatnak méltó ellenfele volt a Ki­nizsi. A Szabó Lajos SE csak akkor tudta a maga javára fordítani a találkozót, amikor a hazaiaknál a tartalék hátvédsor játszott: G: Ro­zsán, Szórád, Tóth, Csőke, Ш. Bog­dán 2, Nagy. Jók: Szanyó, Rozsán. Csőke. Tóth. Baugartner, Illetve Frák, Albert, Szabó, Oláh. Nagy. Bogdán. (Dtmák B. Ferenc) — A hollandiai Zandvoortban a Forma I-es autók 10, világbajnoki futamán a skót Stewart biztosan győzött és most már 10 ponttal ve­zet nagy vetélytársa, a brazil Fi- tipaldi előtt. —* Tostaot, a híres brazil futbal­listát Ismét megoperálják a szemén. Ha a második műtét sem hozza meg a kívánt eredményt, a 26 éves játé­kos befejezi pályafutását.-a Sebes Gusztávot is meghívták a viT-re. Az egykori szövetségi ka­pitány csapata a berlini első Világ- ifjúsági Találkozón, 1951ben nagy si­kert aratott, és ezt még ma sem fe­lejtették el az NDK-ban,