Békés Megyei Népújság, 1972. november (27. évfolyam, 258-282. szám)

1972-11-28 / 280. szám

BCS. AGYAGIT AR—OH. KINIZSI l—fl (0—0) Békéscsaba, 200 néző. V: Pólyák. AMTE: Unyatinszkí (7) — Majoros (6), Laczó (7), Urda (8), Ké­kesi (4), (Tóth, 6), Mázán (9), Rétlakj (6), Petrina (6), Kúti (7), Seregi (5), Karadi (7). Edző: Litauszki Pák Orosháza: Frák (8) — Hemző (5), Albert (6), Verbőczá (6), Czifra (4), (Busa, 5), Szalai (6), Oláh I. (6), Raffai (5), Bogdán (5), Dupsi (4) , Zsurka (5). Edző: Szűcs Fe­renc. A 10. percben Bogdánhoz került a labda, aki a teljesen tisztán álló Oláh I. elé perdí tett. A csatár azonban kivárt és a vé­dők menteni tudtak. A másik ol­dalon Kúti elől tisztáztak veszé­lyes helyzetben a védők. Érde­kes, jó iramú, változatos volt a küzdelem, gólhelyzetet azonban egyik oldalon sem tudtak ősz- szehozni a csatárok. A 30. perc­ben Laczó hazaadásába Dupsi még bele tudott nyúlni, de a lövés erőtlen volt, így Unyatinszkí zsákmánya lett a labda. Fordu­lás után a jobb erőben levő Agyagipar szinte végig fölény­ben játszott. A 60. percben Pet­rina szorongatott helyzetből le­adott lövése a kapufán csattant. Az orosháziak első kapuralövé- sére — ebben a játékrészben — egészen a 70. percig ke1 * * * * 6 7 8 lett vár­ni. Ekkor Oláh I. 20 méteres bombája szállt el a téglagyári kapu fölött. A 75. percben, part­dobás után. Mázán elé került a labda, aki középre emelt és a jó ütemben érkező Kúti a jobb fel­ső sarokba fejelt, 1—0. A két kitűnő formában levő esapat sportszerű, színvonalas mérkőzést vívott A gólratörőbb téglagyáriak győzelme megérde­melt. A Kinizsi két előreto't tá­madója nem bírt a jól záró Agyagipar-védőkkel. (Uhrin Pál). SZARVASI FSSC—BCS, MÄV 3—1 (0—1) Szarvas, 150 néző. V: Galy- lyas. Szarvas: Nagy F. (5) — Lancsa (5), Gajdos (6), Filyó (6), Galli (6), Brakszatórisz (7), Oro- vecz (5), Nagy M. (6), (Gályán, 5), Müller (6), Plástyik (6), Pup- pi (5), (Mucher, 5). Edző: Bánáti Rezső. Bcs. MÁV: Szerb (6) — Jakab (5), Gaál (6), Hajdú (5), Andó (5), Okos (6), (László I., —), Szász (5), Lukácsi (6), Tra- bák (5), László II. (5), Ogrincs (5) . Edző: Gyócsi László. Alig kezdődött el a játék, amikor Gajdos kezezése miatt szabad­rúgáshoz jutottak a vasutasok. Lukácsi jól eltalált lövése a bal felső sarokban kötött ki. 0—1. Később Puppi és Brakszatórisz hibázott tiszta gólhelyzetben. Szünet után a hazai csapat nagy lendülettel kezdett. A 61. perc­ben szép összjáték után. Brak­szatórisz gurított a hálóba. 1—1. A 63. percben két összefutó vas­utas-védő mellett Gályán meg­szerezte a hazai csapat részére Az Agyagipar nyerte a megyei NB III-as rangadót — A második félidőben gólxatörőbben játszott a Szarvas — A Kecskeméti TE az őszi bajnok AZ NB m. DELKtXETI CSOPORTJÁNAK AllAsa a vezetést. 2—1. A 84. percben Brakszatórisz remek egyéni ala­kítás után beállította a végered­ményt. 3—1. A két gyenge far­formában levő csapat közül — a jobb hajrát kivágó hazaiak megérdemelten győztek. (Csabai Pál). (SZENTES—GYOMAI TK 1—0 (0—0) Szentes, 200 néző. V: Horváth S. Szentes: Jelenfi (8) — Vajda (7), (Orgovány, 5), Karasz (7), Kiss (5), Mészáros (5), Szikora (5) , Benkő (5), Ivanov (7), Ba- bovka (7), Héri (5), Török (6). Edző: Bige János. Gyorpa: Hu- nya (8) — Hornok (7), Gonda (6) , Vattai (6), Bélteki (5), (Ke­nyeres, —), Herter (5), Szaba­dos (5), Iglódi (5), Bácsi (5), Var­jú (5), Kiss (5) Edző: Fekete László. A 2. percben 11-eshez jutott a hazai együttes — Ba- bovka felvágásáért. Ivanov lab­dáját azonban Hunya kivédte! Ezután mindkét csapat több nagy gólhelyzetet hagyott ki­használatlanul. Szünet után ki- domborodot a Szentes jobb erőn­léte és a 60. percben Babovka fejesgóljával megszerezte a győ­zelmet 1—0. (Zöldi József). HÖDGÉP SK—S. KINIZSI 2—0 (0—0) Hódmezővásárhely, 300 néző. V: Orovecz. HÖDGÉP: Bá’teki (5) — Kató (7), Csala (8). Rárosi II. (7), Olasz (7), Szatmári (7), Patócs II. (8), Hecskó (6), Nagy IV (5). (Szabó, 6). Rárósi I. (6), Patócs I. (6). Edző: Kecskés István. Sarkad: Erdélyi (5) — Soproni (6), Kiss (8), Marik (5), Pozojevich (6), Gurzó (6), Varga (5), Kovács (6), Vasvári (6), Molnár (6). Balogh (5). Edző: Vasvári Péter. Az első félidőben igen sokat támadott a hazai csa­pat, azonban csatárai nem tud­ták áttörni a jól tömörülő Kini­zsi védelmét, vagy pedig hibáz­tak a kapuralövés alkalmával. Szünet után is folytatódtak a hazai támadások, melyek a 73. percben góllá értek. Patócs II. elhúzott az alapvonal mellett, éles beadását Marik rosszul ta­lálta el és a leperdülő labda a tehetetlen Erdélyi mellett a há­lóba vágódott. 1—0. A 85. perc­ben Patócs II. a kifutó Erdé’yi fölött beadott és Hecskó a ka­puba fejelt. 2—0. A jó iramú mérkőzésen a többet támadó és a helyzeteit kihasználó HÓD- GÉP rászolgált a 2 pontra. (Szé­kely Sz. Pál). További eredmények: SZAK Bemutatjuk a Szalvai SE megyei I. osztályban szereplő labda­rúgó csapatát. Álló sorban balról jobbra: Gurbán Liviusz ed­ző, Halmi Ferenc. Krlvik András, Szahai István, Gigac., Jó­zsef, Takács Mihály. Guggol: Szalai László, Nagy Károly, Ro- ■jrecz István, Veres László, Szabó László. Elől Szűcs László. (Fotó: Bamácz) —Kecskeméti Fémmunkás 2—1 (1—0), Kecskeméti TE—Tisza- földvár 2—0 (0—0), Kiskunfél- i egyháza—H. METRIPOND 6—0 (1—0), Makó—Csongrád 3—2 (2—0). L Kecském. TE 15 11 2 2 33—22 24 2. HÖDGÉP 15 10 3 2 25— 8 23 3. Bcs. Agyagip. 15 6 7 2 23—10 13 4. Orosháza 15 8 3 4 21—15 19 5. Szegedi AK 15 7 5 3 25—22 19 C. Sarkad 15 7 4 4 22—18 18 7_ Szarvasi FSSC 15 6 5 4 26—22 17 8. K.-félegyháza 15 6 2 7 28—28 14 9. Tiszaföldvár 15 4 5 6 14—16 13 10. Gyoma 15 ? 9 4 15—18 13 11. Szentes 15 5 2 8 16—18 1* 12. METRIPOND 15 3 6 6 13—28 12 13. Csongrád 15 4 2 9 13—18 19 14. Bcs. MÁV 15 2 5 8 13—22 9 15. K. Fémműnk^ 15 1 7 7 13—23 9 16. Makó 15 2 5 8 10—29 9 »V .Zsinórban” hatodszor győzött a listavezető Dózsa SE — Négy mérkőzés kivételével befejeződött az őszi forduló - Remekül kombinált az Oh. MEDOSZ és a Bcs. Előre Spartacus II. csatársora DÓZSA SE—GYULAVÁRI 3—0 (3—0) Orosháza, 50« néző. V: Wall. fisch. Dózsa: Pelyva (7) — Szatmári (7), Csíz. madia (7), Dobi (8), Hódi («), Fe. Jes (8), Bánhegyi («), (Tóth, 5), Ha. jas («), Kurilla (8), (Kolozsi, 5), kádár (8), Sóos (7), .Edző: Berta József Gyulavári Király n. (5) — Csepregi’(7), Molnár (6), Lovász (7), Mészáros (7), Gácsi (6), Sipaki (6), Sál (7), Nagy (6), Géczi (7), Kalló (7). Edző: Bakó La­jos. A sérült ökröst és Cseht néL külöző hazaiak már a 11, percben megszerezték a vezetést. A gól meg. hozta a Dózsa-csatárok játékkedvét. Jobbnál.jobb támadásokat vezettek Szünet után a Dózsa kiengedett, ke. mény lett a játék. A játékvezető Csizmadiát, Soóst, illetve Csepregit és Lovászt figyelmeztette sárga lap. pal. A Dózsa SE ezzel sorozatban 6. mérkőzését nyerte. G: Kurilla 2, Ká. dár (Izsóid Miklós). BÉKÉSI SP—MEZOBtERÉNY 3—1 (2-0) Békés, 600 néző. V: Szarvas M. Békés: Pataki I. (7) — Békési (7), Sebestyén (7), Papp («), Balogh, —), Acs (7), Wágner (7), Zseák (7), Ko. párdl (6), Nagy (6), (Tövisháti, —), Pataki 11. (8), Vágási II (8). Edző: Jene! Sándor. Mh. Spartacus: Gya. ráki (8) — Kreisz (5), Komiszár (7), Petrlcs (6), Pauló (6), Heller (8), Plavecz (6), Hegedűs (4), Szűcs (5), Szikora (5), Vlgh (—), (Takács, 6). Edző: Kohót Pál. A két szomszéd vár találkozóján mindkét csapat nél. külözte egy.egy kulcsjátékosát, a ha. zaiak Vágási HLat, a herényiek Zol- nait_ A csúszós talajon a küzdőszel. lemmel nem volt baj, de az átütő erő hiányzott a csatársorokból. Az alacsony színvonalú összecsapás első gólját a io. percben Vágási II. lőtte, majd a félidő vége előtt Nagy volt eredményes, 3:0. A 70. percben is. mét Vágási n. talált hálóba, mig hét perccel később egy ártatlan helyzetben Acs öngólt vétett, 3—1. (Nagy Mihály). BATTONYAI SZSE—MH. MEDOSZ X—1 (1—0) Mezőhegyes. 100 néző. V: Kiss. Battonya: Lung (7) — Nyitna (5), Nemes (6), Sztanojev (5), Bíró (4), Kopcsák (5), Tímár (8), Kovács (6), Bánszki (7), Kiss (6), Balogh (5) Ed. ző: Mdjor László. MEDOSZ: Gödé (6) — Fekete (5), Kén (4), Borók (7) , Kovács (6), Komlódl (7), Gulyás (6), Kónya (5), Szeles (5), Balogh (6), Keresztes (5), (Sirovlcza II., 5). Edző: Vlgh. József. Alacsony színvo. nalú, iramós mérkőzésen többet tá. madott a hazai csapat, de mindkét oldalon több gólhelyzet maradt ki­használatlanul. A lelkes hattonyaiak megérdemelten vitték el az egy pon. tot. G: Kovács (ll.esből), 111. Gulyás. (Liker Lajos). BCS. ELŐRE SR. n —ZALKA SE 5—0 (1—0) Békéscsaba, Kórház u. 200 néző. V: Jeszenszky. Előre Sp. II.: Bu­gyik (7), (Machlik, 7) — Szűcs (8), Csicsely (7), Kiss T. (7), Parőczal (8) , Szlávlk (8), Tapasztó (8), Jegyi. nák (7), (Szarvas, 7), Lengyel (9), Jakab (7), Dinya (7). Edző; Szita László. Zalka: Ecker (7) — Potocska (6) , Arató («), Sebő (5), (Kávás!, 6). ölveczkl («), Bánszki (5), Karadi (7) , Ágoston (5), (Boros, «), Gedó («), Zábrák (6), Tóth (6), Edző: Se­bestyén János A többet támadó és tervszerűen játszó Illa-fehérek — Lengyel kimagasló teljcdmérvével — még ilyen arányban is megérde­melten nyertek. A Zalka csak az első félidőben nyújtott elfogadható játékot. G: Lengyel 2, Szarvas 2, Dinya. Kitűnő játékvezetés! (Uhrin János). Jakab János is jó teljesítménnyel járult hozzá az Előre Spartacus II. ötgólos győzelméhez a Zalka elleni találkozón. (Fotó: Bamácz István) SZALVAI SE—BCS. VASAS 2—2 (1-1) Békéscsaba, Partizán u. 50 néző. V: Vidó. Szalvai SE: Bau (6) — Ka. nász (7), Schwarcenbecker (6), Ta. kács (7), Gigacz (7), Szahai (7), Ro_ nyecz (6), (Veres, 7), Feuerwerke« (7), Kolarovszki (7), Nagy (7), Sza­lad (8). Edző: Gurbán Liviusz Va. sas: Zsilinszkl (7) — Kozma (6), Ko. vács (7), Gyebnár (6), Palyuslk («), (Dózsa, 6), Bagyinka (8), Taub fi), Klszely (8), Kuba (6), Knyihár (7), Gergő (6). Edző: Szabó László. A 3. percben Szalai gólt lőtt, majd a 16. percben Taub egyenlített, 1—1. Me­zőnyjáték után az 53. percben Nagy, míg a 75..ben ismét Taub volt ered. ményes, 2—2. A Szalvai közelebb állt a győzelemhez. Kitűnő játékve. vezetés! (Sztoján János). MH. CUKORGYÁR—VÉSZTŐ X—1 (X-0) Vésztő, ICO néző. V: Andó. Mezőhe. gyes: Harangozó (7) — Pepó (5), Ko­vács (7), Nagy (7), Vlgh (5), Szatmári (5), Szabó (7), Havasi (6), Csordás I (5) Csordás H. (7), Takács (8). Edző: Nyári Mihály. Vésztő: Szarka (6) — Varga (4). (Tallér, «), Takács (TV Máthé (7), Horváth fi), Szabó (7), Pelyák (5), Szajkó I. (6), Mólnál (5), Szajkó II. (6), Bak (5). Edző: Nagy Károly. A találkozó elején több biztos helyzetet elhibázó vész. tőlek idegesen Játszottak. G: Szabó (30 perc), Illetve Szajkó n, (75. perc), (Kozák Ferenc). OH. MEDOSZ—DOBOZ 5—0 (3-0) Orosháza, 150 néző. V: Gregor. MEDOSZ: Plesovszki (—) — Boér (7), Harmati (7), Németh (7), Ka. vács H. (7), Bállá (8), Lovas (T)i Zsllák (8), Kovács I. (7), (Bakó, —), Túri (7), (Olé, —), Nász (7). Edző: Tűri Mihály. Doboz: Szabó I, (6) — Komlósi (4), Molnár I, (7), Szabó IL (4), Szatmári («), Szűcs (5), Békési (4), Kiss (5), Szabó Hl (5), Molnár II. (4), Varga (3). Edző:'Kun László. Az első negyedóra Icigyenitett já­téka után a hazaiak szinte tetszés szerint érték el góljaikat. G: Nász 2, Ballá, Kovács H., Harmati (ll.es. bői). (Soós István). A Medgyesegyháza—Szarvasi ME. DOSZ, Mezókovácsháza—Szeghalom és Endrőd—Pékésszentandrás talál­kozó elmaradt. Ifjúságiak: vésztő—Mh. Cukorgyár 0— 5, Szalvai SE—Bcs.. Vasas 0—0, Mh. MEDOSZ—Battonya 3—3, Dózsa SE—Gyulavári 0—7, Békés—Mezőbe rény 0—1, Bcs. Előre Sp—Zalka SE 1— 2 (!)■ Oh. MEDOSZ—Doboz 2—X, Mezőkovácsháza—Szeghalom 6—0. A Medgyesegyháza—Szarvas és Endrőd —Békésszentandrás mérkőzés elraa. radt. Palotai vezeti az „örökrangadót rí December 2. és 10. között három fordulóval lezárul a labdarúgó NB I. őszi szezonja. A hátralévő mérkő­zések még sok érdekességet (gér­nek, hiszen újabb rangadók lesznek. Vasárnap a Népstadionban a Fe­rencváros és az MTK .örökranga- dót" játszik, s erre a nagyjelentő- sőgfi találkozóra Palotai Károlyt je­lölték játékvezetőnek. Jövő szerdán, december 6-án a Népstadionban a Bp. Honvéd és a Ferencváros esti mérkőzést vív. A következő két for­dulónak már nemcsak a műsorát rögzítették, hanem kijelölték a já­tékvezetőket Is. Eszerint a program: December 2., szombat: Tatabánya— Salgótarján, Tatabánya 18.30 6., V.: Bana. Ű Dózsa—Pécs, Ojpest, 16 6-, V.: Marton. December 8., vasárnap: Csepel—Diósgyőr, Csepel 11 ó., V.: Katona. Ferencváros—MTK, Népsta­dion, V.: Palotai. SZEOL—Bp. Hon­véd, Szeged, V.: Emsberger, Kom- i ló-Vasas, Komló, V,: Bírcsák. Za­laegerszeg—Egyetértés, Zalaegerszeg, V.: Somlai. Videoton—Rába ETO, Székesfehérvár, V.: Halász. Decem­ber 6.. szerda: Bp. Honvéd—Ferenc­város, Kispest, 17 6., V.: Müncz. MTK—Ü. Dózsa, Hungária út, V.: Emsberger Vasas—SZEOL, Fáy utca, V.: Szilvást. Egyetértés—Komló, Soroksár. V.: Bíróczky. Videoton— Tatabánya, Székesfehérvár. V.: Hé­vízi. Rába ETO—Zalaegerszeg, Győr. V.: Szkokán. Pécs-Csepel, Pécs. V.: Blrcsák. Diósgyőr—Salgótarján, Di­ósgyőr. V.: Csemefalvy. Valamennyi találkozó 13.30 órakor kezdődik. g BÉKÉS HCÜWjär, 1»U NOVEMBER U.